Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Tautu meita 1. maija parādē

Ivo Rubīns, Latviešu nacionālistu klubs
31.12.2013.
Komentāri (43)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rakstā esmu apkopojis dažus novērojumus par svešas valūtas ieviešanu manā valstī. Katrā sadaļā izklāstītās atziņas ir ērti uzskaitāmas uz vienas rokas pirkstiem. Tas padara tās pieejamas politiķiem, polituzņēmējiem, politierēdņiem, polittiesnešiem un politžurnālistiem, kā arī  citām personām ar pašu izraisītu sociālās atstumtības risku.

Rakstu nav vēlams lasīt bērniem un daļēji pieaugušajiem, kas informāciju par Eiropas Savienību iegūst no krāsainiem bukletiem ar animācijas tēliem, latviešvalodīgu citplanētiešu Ziemassvētku uzrunām valsts televīzijā, ceļojoša cirka busiņiem vai reliģiskas atklāsmes ceļā.

Vispārīgi:

1) Eiropas Savienība ir svešs valstisks veidojums. Svešs tāpēc, ka to veido svešu tautu ietekmīgas interešu grupas, pašas tautas iesaistot tikai tad, ja to viedoklis iepriekš noformēts atbilstoši vēlamajam. Valstisks veidojums, jo šai „starptautiskajai organizācijai” ir parlaments, valdība un pakļautās iestādes, tiesu sistēma, likumdošanas kopums, budžets, kā arī suverēnā vara pār teritoriju un iedzīvotājiem, uz kuriem tas viss attiecas.

2) Eiro ir šī svešā valstiskā veidojuma valūta.

3) Eiro naudas politiku (vismaz formāli) nosaka Eiropas Centrālā banka, uz kuras lēmumiem latviešu tautai vai tās pārstāvjiem nav un nebūs kaut cik vērā ņemamas ietekmes.

4) Eiro ieviešana nozīmē nacionālās valūtas – lata – likvidēšanu.

5) Lata likvidēšana nozīmē latviešu atteikšanos no iespējas īstenot patstāvīgu naudas politiku, kas ir valsts saimnieciskās politikas būtiska daļa.

Tiesiskie apsvērumi:

1) Eiro ieviešana ir pretrunā Latvijas Satversmes 1. pantam, jo ierobežo valsts neatkarību naudas politikas jomā. 

2) Eiro ieviešanas veids ir pretrunā Satversmes 2. pantam, jo šajā jautājumā netiek pieļauta tautas nobalsošana, tiek ignorēts sabiedrības vairākuma viedoklis un sistemātiski tiek noklusēta lēmuma pieņemšanai būtiska informācija. 

3) Latviešu tauta nav balsojusi par eiro ieviešanu tā pašreizējā veidolā. Kopš referenduma par iesaistīšanu ES pagājuši desmit gadi, kuru laikā Eirozona ir būtiski mainījusies, tajā skaitā ir nodibināts Eiropas Stabilitātes mehānisms, kas paredz ievērojamā apjomā uzņemties svešu valstu parādus.

4) Pat ja pieņemtu, ka latviešu tauta nobalsojusi par eiro 2003. gadā, atkārtota referenduma rīkošana par eiro nav pretrunā Latvijas starptautiskajām saistībām. Referendums par eiro ir iekšējs lēmums, kas valdībai var uzlikt pienākumu veikt starptautisko līgumu grozījumus. Starptautisko līgumu grozīšana tajos paredzētajā kārtībā nav starptautisko tiesību pārkāpums.

5) Ņemot vērā iepriekš minētos faktus, eiro ieviešanā iesaistīto amatpersonu darbības klasificējamas vismaz atbilstoši Krimināllikuma 82. pantam - kā aicinājumi un organizatoriska darbība, kas vērsta uz valsts neatkarības likvidēšanu.

Saimnieciskie apsvērumi:

1) Eiropas Centrālā banka savos lēmumos vadās no lielāko Eirozonas pavalstu vajadzībām (kuras ir būtiski atšķirīgas), tāpēc Latvijai ir mazas cerības uz mūsu vajadzībām atbilstošu naudas politiku. Neatbilstoša naudas politika var novest pie jauniem aktīvu burbuļiem, krīzēm un stagnācijas, kā tas, starp citu, jau noticis citās mazāk attīstītajās Eirozonas pavalstīs. Eiro ieviešana atņems arī citas neatkarīgas valsts iespējas – piemēram, iespēju piesaistīt centrālās bankas finansējumu vai rezerves valsts attīstības projektu īstenošanai.

2) Pētījumi liecina, ka eiro ieviešanas izmaksas ir 0,5-1,4 % no kopprodukta, kas Latvijas gadījumā būtu 75-220 miljoni latu. Daļu izmaksu sedz valsts no nodokļu maksātāju naudas, bet lielāko daļu - uzņēmēji, kas šos ārkārtas izdevumus kompensē palielinot cenas (tātad samaksā patērētāji).

3) Latu maiņa pret eiro nozīmē, ka lata valūtas un zelta rezerves (vērtība apmēram 4 miljardi latu) kļūst par eiro nodrošinājumu. Pēc būtības mūs piespiež kapitālu 4 miljardu vērtībā ieguldīt biznesa projektā, par kuru liela daļa pasaules vadošo ekonomistu izsakās vismaz piesardzīgi skeptiski.

4) Latvijas pievienošana Eirozonai automātiski nozīmē mūsu iesaistīšanu arī t.s. Eiropas Stabilitātes mehānismā. Šis fonds ievāc naudu no visām Eirozonas pavalstīm, lai atmaksātu grūtībās nonākušo pavalstu parādus. Pašlaik zināms, ka Latvijas saistības var sasniegt 1,3 miljardus latu, turklāt fonda vadība pēc vajadzības tās var vēl vairāk palielināt.

5) Pretēji Latvijas Bankas un valdības apgalvojumiem nav nekādu pārliecinošu pētījumu par to, ka eiro veicina produktīvu ārvalstu investīciju piesaisti, procentu likmju samazināšanos, kopprodukta pieaugumu, un, kur nu vēl finanšu stabilitāti. Savukārt valūtu konvertācijas izmaksas ir pašas Latvijas Bankas mākslīgi radīta problēma (nododot šo funkciju komercbankām peļņas gūšanai). Uz iepriekšminēto problēmu fona valūtu konvertācija ir tikpat būtiska, kā šampūns jātniekam bez galvas.

Jebkurš imperiāls režīms meklē nodevējus vietējo vidū un izmanto vietējos simbolus, lai piesegtu savas varas kailumu. Tieši tāpēc padomju laikā tautumeitas maršēja 1. maija parādēs, bet tagad tās tiek izvietotas uz svešas valūtas. Tas gan nemaina lietas būtību – mana valsts tiek izvazāta pa detaļām.

Un kā sauc valsti, kurā dzīvo Tu?

P.S. Pat tad, ja Krievijas impērijas tanki jau būtu ceļā uz Rīgu, tas nemainītu neko no iepriekš izklāstītā. Nu gluži tāpat kā ASV tanki ceļā uz Maskavu neatceltu nevienu no krievu imperiālistu pastrādātajiem noziegumiem pret cilvēci.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Mūsu svēts pienākums ir visā Latvijā stāstīt par to, ka korupcija ir noziegums ar upuriem

FotoNo brīža, kad jaunie konservatīvie pirmo reizi tika ievēlēti Rīgas domē, mēs ar aktīvu rīcību atmaskojām tās kleptokrātisko režīmu, tādējādi izdarot politisku spiedienu uz atbildīgajām iestādēm un amatpersonām. Šī neatlaidīgā darbība nu ir rezultējusies ar korupcijas sagrauztās un rīcībnespējīgās Rīgas domes atlaišanu.
Lasīt visu...

21

Kliķe jau aizgūtnēm pārraksta neseno Latvijas vēsturi, bet kliķes propagandisti steidz nostiprināt melus

FotoNeesmu PBK TV kanāla cienītājs, ne arī īpaši skatos kādus citus TV kanālus, kas ir krievu valodā, izņemot izklaides kanālus un raidījumus. Tomēr atsevišķos brīžos, kad runa ir par notikumiem pasaulē, zinot, ka mūs, Latvijas iedzīvotājus, baro ar vienveidīgu propagandu, paskatos arī Krievijas TV kanālus. Arī tos, kurus slēdza, reizēm skatījos.
Lasīt visu...

12

Prognoze: pirmo koronavīrusa slimnieku Latvijā atklās līdz 18. marta 10.55

FotoZīmīga diena šodien: mēnesis, kopš sapratu, ka koronavīruss nav kaut kāda citāda gripa vai tālu zemju slimība, bet gan bīstama, lipīga un nāvīga sērga, kas apdraud arī Latviju. Notikums, kas lika man saprast stāvokļa nopietnību, bija priekš mēneša, 23. janvārī ieviestā Uhaņas blokāde: 11 miljonu iedzīvotāju pilsētas izolēšana. Saistībā ar apaļu mēnesi varētu dalīties trīs ierakstos par vīrusu. Šis ir pirmais.
Lasīt visu...

12

Pierādīšu, ka lūšu šāvējiem patiesībā vispār nav argumentu

FotoTātad, ko saka lūšu šāvēji. 1. Nemaisies, kur neko nesaproti (agresīva pozīcija, kas ne ar ko nav pamatota). 2. Mums viss jākontrolē, jo apēd stirnas (pirmšķietami apspriežams arguments). 3. Vilki nāk mājās un plosa mājdzīvniekus (klaja demagoģija, jo runa taču nav par vilkiem).
Lasīt visu...

21

Pārmetumi un rīcība

FotoIr diezgan dīvaini pēkšņi saprast, ka tie cilvēki, kuri Atmodas laikā bija kopā ar tautu, bija tautas sirdsapziņa, šobrīd ir nostājušies pret tautu. Toreiz viņi bija tikpat nabagi kā mēs, visi citi, šobrīd liela daļa no viņiem ir ļoti pārtikuši, pat miljonāri un aktīvi pauž Tautu pazemojošus un noniecinošus uzskatus.
Lasīt visu...

21

Valsts

FotoBieži dzirdu, ka valstij vajag, valstij ir jādara, valstij ir jārūpējas, valstij ir jāievieš, jāveicina, man valsts neko nav devusi, man šī valsts nav vajadzīga utt.
Lasīt visu...

21

Atraktīvās politikas hronika: 7.februāris

Foto7.februārī Latvijā eksplodēja kolosāli atraktīvs notikumus. Noteikti vispievilcīgākais notikums latviešu tautas laimīgi aizvadītajā debilitātes laikmetā kopš 2018.gada 6.oktobra. Kolosāli atraktīvo notikumu drīkst uzskatīt par vietējā mēroga “9/11”. Arī 7. februārī sabruka dvīņu torņi. Sabruka leksiskie dvīņu torņi “Nācijas tēvs”/”Nācijas tumsonis” un to vietā tajā pašā dienā nācās nekavējoties uzbūvēt jaunu leksisko torni “Nācijas debilais tēvs” (NDT).
Lasīt visu...

21

Klimata modeļu realitāte - vai ticēsim skolu nebeigušam skuķim?

FotoGlobālo klimata "cīņu" rezultāts diemžēl var izrādīties - konkrēti papildu nodokļi arī Latvijā. Līdz ar to jautājums nav tīri akadēmisks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Blēžu un zagļu valsts

Raksts „Kā zvejas privātfirmu – nodokļu “optimizētāju” - uz nodokļu maksātāju rēķina glāba Latvijas valsts ierēdniecība” ir smuks piemērs, lai saprastu, ka...

Foto

„Anquis in herba” jeb Čūska zālē

Laikā, kad visa pasaule, vairums valstu gatavojas pasargāt savus iedzīvotājus no iespējamas koronavīrusa izplatīšanās, Latvijas publiskā telpa un ļaužu prāti...

Foto

9.maija svinības Maskavā kā līdzeklis Kremļa noziegumu leģitimācijai

Iesākumā precizēšu, ka runa šeit būs ne tik daudz par konkrētiem vēsturiskiem notikumiem, cik gan par šo notikumu...

Foto

Vairāk jautājumu nekā atbilžu...

Interesanti, kurš tur bīda to Skultes LNG termināli. Ekonomikas ministra Nemiro draudziņš, kuru grib iestūķēt Latvenergo padomē kaut vai pa skursteni? Vai tomēr vecijaunā Vienotība? Vai NA?...

Foto

Leksiskās debilitātes praktiķi

Latvijā jau labu laiku ir tradīcija noskaidrot attiecīgā gada atraktīvākos (jocīgi piesaistošos) izteikumus. Ar to nodarbojas Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa....

Foto

Kāpēc FKTK atvainojās Maijai Treijai

Šī gada 3. februārī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka FKTK atsauc savu 2019. gada. 29...

Foto

Ar atsevišķu tiesnešu atbalstu tiesu izpildītāji no iedzīvotājiem piedzen līdzekļus, kurus likums viņiem neliek maksāt

Parādījušies tiesu izpildītāji, kas atraduši jaunu, likumā neparedzētu veidu, kā no...

Foto

Lidostu un čemodānus es vairs neatceros, visi aicina mani par Rīgas mēru, bet es plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju

Pirmkārt, es uzskatu, ka esošā politiskā...

Foto

Divu gadu laikā Veselības ministrija nav ieviesusi nevienu no Valsts kontroles ieteikumiem, lai ģimenes ārsti būtu pieejamāki

Divu gadu laikā, kopš klajā nāca Valsts kontroles revīzijas...

Foto

Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā un risināšanā

Cienījamie laikabiedri! Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā...

Foto

Divi jautājumi Kristīnes Misānes izdošanas sakarā: vai tikai atbildes nebūs biedējošas ikvienam pilsonim?

Latvijā visaugstākajā līmenī pacelts jautājums par mūsu pilsones Kristīnes Misānes izdošanu no Dānijas...

Foto

Es redzēju, mīļais, tu šodien biji aizrāvies ar valstsgribu...

Nupat pieķēru sevi pie pavisam stulbas atziņas - pat iepriekšējie divi kretīni Bērziņš un Vējonis man nelikās...

Foto

Vai Ārstu biedrība kļuvusi par Veselības ministrijas suni?

Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijā notika Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēde. Sēde bija iestudēta kā viena aktiera teātris. Režisore...

Foto

Kauns skatīties, kā daļa latviešu politiķu un ierēdņu nodur acis, mentāli savelkas čokuriņā un slīd zem galda

Šonedēļ „Attīstībai/Par” pakļāvās “Saskaņas” un lašoristu* spiedienam un uz...

Foto

Var noprast, ka Annai Jutai Maskavā pavadītais laiks nav pagājis pa tukšo

„Spēcīgs” vēstījums no savā laikā Maskavā, īpašā speciālā rajonā (augsta ranga kompartijas funkcionāru dzīvesvietā)...

Foto

Iesniegums Bordānam: nevajag aiztikt Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales robežas

Izlasījām, ka Varakļānu novada domei būs jānoskaidro savu iedzīvotāju viedoklis par palikšanu Vidzemē vai pievienošanos Latgalei....

Foto

“Nācijas tēvs” kā “nācijas tumsonis”

Nekas nemainās! Katra “nācijas tēva” (NT) publiskā uzstāšanās ir tumsonības apliecinājums. Izrādās, NT ir milzīgi robi izglītībā. Viņa zināšanas ir ļoti...

Foto

Skumji, ka pašreizējā bezoligarhu valdība tiek stutēta ar šī āksta un citu "kaimiņu" balsīm

Ir beidzot piepildījies Kaimiņa aktieriskais sapnis... viņš ir nokļuvis uz valsts lielākā...

Foto

Par “antisemītiskām cūkām” un poļu-čehu teritoriālo konfliktu

Savā nesenajā uzrunā Krievijas Aizsardzības ministrijas sanāksmē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies Otrā pasaules kara tēmai un, pieminēdams...

Foto

Lietuviešu uzņēmēji pret Latviju

Gribēju piemest savu pagali ažiotāžai ap VDD ēkas celtniecību bijušā velotreka vietā. Tad nu lūk, no vienas puses man izbrīnu raisa šiverīgu...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: janvāris

8.janvārī Rīgas lielākajos interneta medijos tika ievietota pēcpadomju gados tematiski klasiska un tāpēc emocionāli vienaldzīga informācija. Taču tai tomēr piemīt zināma atraktivitāte. Informācijā...

Foto

Kur Latvija?

Latvijai vairs nav nevienas no valsts pazīmēm, proti:...

Foto

Karaļa ēras beigas vai tomēr “Bauze uz pauzes”?

Otrdien Garkalnes novada iedzīvotājus sasniedza ziņa, ka Garkalnes Imperators ir atkāpies no amata, jo veselība vairs nav tā,...

Foto

Ornitologs Apinītis iestājas par skaidru dziesmu: nost ar šņabi un „cīgām”

Jūs jau būsiet pamanījuši, ka kādreizējais partijas „Latvijas ceļš” biedrs dakteris Pēteris Apinis, kurš tika...

Foto

Kas notiek ar Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadību?

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā arvien plašāk izskan ziņas par KPV LV ministru brīnumiem, vēlos informēt par kādu citu...

Foto

Nepieciešama jauna pieeja tam, kā Latvijas galvaspilsētā tiek risināti iedzīvotājiem būtiski jautājumi

Teikas apkaimes iedzīvotāji ir pauduši skaidru un nepārprotamu vēlmi bijušā velotreka “Marss” vietā redzēt...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 2. daļa. Vēl vakar sabiedrotie, bet šodien - nāvīgi ienaidnieki

Vācija nevarēja pabarot sevi. Valstij uzsākot Otro pasaules karu,...

Foto

No NT pūdernīcas. Padomiski formāli un iesaiste

Nevar būt nekādu šaubu! Mērķis ir skaidri redzams! NT (“nācijas tēvs”) vēlas latviešu inteliģenci uztaisīt par sapioseksuāļu inteliģenci. Atcerēsimies,...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 1. daļa. Kā sākās karš, jeb Molotova - Ribentropa pakts trīs dienu hronikā

Autortiesības uz šo “spārnoto” frāzi kļūdaini...

Foto

Ja mums nebūs jaunas ēkas par pārdesmit miljoniem eiro, kura stiprinās mūsu kapacitāti, mēs arī turpmāk nevarēsim notvert nevienu spiegu

Atbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam...

Foto

Lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā....

Foto

Mihoelss, ebreju antifašistu komiteja un “ārstu-indētāju” lieta

Pērnā gada nogalē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies vēsturei, necenzēti nolamājot pirmskara Polijas vēstnieku Vācijā par it kā...

Foto

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

Atbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku...