Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

LATVIJAS VETERINĀRĀRSTU BIEDRĪBA

07.06.2016. 14:09

http://lvb.lv/lv/animal-owners/dzivnieku-veseliba

Aizpildiet šo anketu LVB mājas lapā, ja sunim ir/bija kādas no šīm pazīmēm vai to kopums
-- izmaiņas suņa balsī
-- izmainas ēšanas paradumos, piemēram: ēdot izstiepj kaklu, atkāpjas no bļodas utt., novērojamas atraugas, kuru laikā tiek atgrūsts šķidrums ar barību vai bez tās un baltas vai viegli iedzeltenas putas.
-- saglabājas apetīte, tomēr novājē
-- nomāktība, klepus vai pat smakšana Barības vada paplašināšanās un/vai balss izmaiņas ir ļoti nopietna slimība, kas var beigties ar dzīvnieka nāvi.
Ja anketā sniegtās atbildes ietvers pazīmes, kas liecina par megaesophagus/polineiropātiju, ar jums sazināsies speciālisti, lai varētu kopīgi vienoties par turpmāko rīcību.

Atbildēt

Māris

15.05.2016. 12:17

Mam FB ir interesanta sarakste ar Margaritu Priedīti www.facebook.com/profile.php?id=100012132879259 Ļoti interesanta tādā ziņā, ka šeit atrodamie komentāri, zem dažādiem nikiem, ļoti sakrīt ar mūsu saraksti. Piem.
analīze 13.05.2016. 09:15
Bet kā suņu barībā drīkst (un var) atrasties DDT - īpaši bīstama viela, kura aizliegta visā pasaulē kopš 1972.gada?
skat. :
http://www.pvd.gov.lv/lat/augj_izvlne/aktualittes/pvd_paveiktais_uznemuma_tukuma
Kā redzam, DDT klātbūtne ir oficiāli pieļauts un pat attiecīgos daudzumos jebkurā suņu barībā.

un mūsu sarakste ar Margaritu FB:
Jā, un interesanti, ka dogo sāgas dalībnieki nesatraucas par ES standartos paredzēto DDT klātbūtni suņu barībā, jā ir noteikta pieļaujamā norma šai ļoti bīstamajai indei, kura pilnībā aizliegta jau 1972. gadā. saki, lūdzu no kurienes un kādā veidā tā joprojām var nonākt suņu barībā, pie tam legāli?

Otrs: advokāts 13.05.2016. 09:18
ak paraugi devušies uz ASV?
Un kamdēļ ne uz kādu laboratoriju ES ?
Un kā tur ir ar to suņu barības tirgu? Vai tikai kādam nespiež uz nerva tas, ka DOGO ir 40 % no tirgus. Vēl jau varam analizēt KAM pieder citi ražotāji, kuru barība ir nopērkama Latvijā.
Un vēl - vai tik te nav saistība ar TTIP , kura noslēgšana tik ļoti vajadzīga ASV.

mūsu sarakste FB:

Rakstā bija minētas gan vakcīnas, gan pesticīdi, gan raundap (glifosāts)...bet publiskajā vidē izskan tikai DOGO un prasība aizliegt tirgot šo barību. Un vēl jautājums par analīzēm, ekspertīzēm - kamdēļ tas notiek ASV? Vai tad Eiropas savienībā nav nevienas laboratorijas? Ja es vēlos ziedot naudu, gribētos zināt kamdēļ?Nu ja Eiropā nav nevienas !!!! tāda līmeņa laboratorijas kā ASV, tad mēs eam pilnīgā (...) . Jo īpaši kad stāsies spēkā jaunais TTIP - no vislabākajiem produktiem nevarēsim ne atkauties. Un viss būs pārbaudīts vislabākajās laboratorijās. Starp citu, sākumā bija info, ka 94 % ēda sauso barību, bet tieši Dogo 83 %. (bez norādes vai dogo bija vienīgā barība). tātad 6 % saslimušo vispār neēda sauso barību un 11 % ēda citu zīmolu barību. Pēdējā laikā gan tiek doti citi dati, arī ziedot.lv ir info, ka 94 % ēduši dogo.
anna 13.05.2016. 13:09

Ja kādam interesē suņu liktenis, var ielūkoties šajā forumā, kur ir dažādi padomi kā tikt galā ar šo slimību
CanineMegaesophagusInfo.com is your one-stop destination for:

un Margarita biedrības mājas lapā:
Varbūt noderēs šīs domubiedru grupas pieredze:
caninemegaesophagusinfo.com
CANINEMEGAESOPHAGUSINFO.COM

MAN LIEKAS, KA TAS SAUCAS TROĻĻOŠANA!
Par Margaritas FB profila īstumu varat pārliecināties paši, adrese augšā pieminēta.

Atbildēt

anna

13.05.2016. 13:09

Ja kādam interesē suņu liktenis, var ielūkoties šajā forumā, kur ir dažādi padomi kā tikt galā ar šo slimību
We are so glad you've found us! You're probably worried, scared, and feeling slightly hopeless after your dog's diagnosis -- Don't Be Discouraged! It CAN get better!

CanineMegaesophagusInfo.com is your one-stop destination for:

Information (We're all experienced with the condition, so we know how it works!)
Management Tips (Chairs, Food, Treats!)
Recommended Veterinarians (We know they're good because we use them!)
Awareness Events (Let's get ME off the "rare" list!)
Support (Who better than ME parents to laugh, and cry with you throughout your journey!?)

Welcome to our family -- Welcome to our crazy ME world -- Let us help your dog live a long and healthy life with Megaesophagus ♥

*DISCLAIMER* We are NOT veterinarians, and we are NOT speaking on behalf of any companies or others. We ARE a community of pet parents with ME/MG dogs. The information contained on this website is not meant to diagnose, treat, or take the place of advice from your vet. Utilize this information at your own risk. - Thank you*

What Is Megaesophagus?
What are the Signs and Symptoms of ME?
How is Megaesophagus Diagnosed?
How should ME be managed?
What are some of the common medications given for ME?

Megaesophagus (ME) is basically a "floppy" esophagus. The esophagus is a tube connecting the mouth to the stomach. A normal esophagus moves food to the stomach with wave-like contractions called peristalsis. An ME dog's esophagus loses its muscle tone, becomes enlarged, and can develop pockets where food can become trapped. Since the esophagus does not function normally, food sits in the esophagus and doesn't make its way to the stomach. This can cause malnutrition and regurgitation of vast amounts of undigested materials.

ME can be idiopathic (no known cause), or a result of a secondary disease. The most common secondary diseases causing ME are Persistent Right Aortic Arch (PRAA), which is most commonly seen in puppies and can sometimes be successfully treated with surgery, and Myasthenia Gravis (MG), which is a neuromuscular condition that can be treated with medication. Please see the links on our homepage for more information about PRAA and MG.

Atbildēt

advokāts

13.05.2016. 09:18

»

Es gan ticu

Viss notiek godīgi. Vakar pat lasīju, ka pirmie paraugi jau devušies uz ASV. No Tukuma straumes raksta gan neko nesapratu, tikai turpina melot, ka kaut ko dara. Neko nedara, jo, ja darītu, suņi nemirtu


ak paraugi devušies uz ASV?
Un kamdēļ ne uz kādu laboratoriju ES ?
Un kā tur ir ar to suņu barības tirgu? Vai tikai kādam nespiež uz nerva tas, ka DOGO ir 40 % no tirgus. Vēl jau varam analizēt KAM pieder citi ražotāji, kuru barība ir nopērkama Latvijā.
Un vēl - vai tik te nav saistība ar TTIP , kura noslēgšana tik ļoti vajadzīga ASV.

Atbildēt

analīze

13.05.2016. 09:15

»

Bērziņu ziepēs

https://www.facebook.com/andris.ambainis.1/posts/493532294166954...


Bet kā suņu barībā drīkst (un var) atrasties DDT - īpaši bīstama viela, kura aizliegta visā pasaulē kopš 1972.gada?
skat. :
http://www.pvd.gov.lv/lat/augj_izvlne/aktualittes/pvd_paveiktais_uznemuma_tukuma

Kā redzam, DDT klātbūtne ir oficiāli pieļauts un pat attiecīgos daudzumos jebkurā suņu barībā.

Atbildēt

Bērziņu ziepēs

12.05.2016. 21:30

https://www.facebook.com/andris.ambainis.1/posts/493532294166954
Vienā rindkopā: kaitīgas vielas Dogo barībā pagaidām atrastas nav. Bet 23 reižu atšķirība ir ļoti nopietns netiešs pierādījums, ka ar šo barību varētu būt problēmas. Un tas, ka var eksistēt "nezināmie faktori", te nav adekvāts pretarguments. Ja man būtu suns - nepirktu Dogo

Atbildēt

Es gan ticu

12.05.2016. 20:40

»

Varbūt

Pētnieki jau tagad "piesedzas", sakot, ka...


Viss notiek godīgi. Vakar pat lasīju, ka pirmie paraugi jau devušies uz ASV. No Tukuma straumes raksta gan neko nesapratu, tikai turpina melot, ka kaut ko dara. Neko nedara, jo, ja darītu, suņi nemirtu.

Atbildēt

Varbūt

12.05.2016. 14:20

»

es un mans suns maksis

es un mans suns Maksis sekojam notikumiem un varam secināt tikai vienu faktu - veterinārārstu biedrība ar histeriskiem tekstiem mēģina no Zemkopības ministrijas izspiest vēl vairāk finanses, lai turpinātu nebeidzami pētīt suņu slimību, un, kad Aivars Bērziņš saka, piedodiet, cienījamās pētnieces, bet...


Pētnieki jau tagad "piesedzas", sakot, ka:
"Vispirms paraugi tiks izmeklēti dažādu zināmu iespējami neirotoksisku vielu klātbūtnes noteikšanai. Ja šādas vielas netiks identificētas, turpināsim izmeklējumus uz 200 000 nezināmu vielu un to savienojumiem, kas suņu organismā varētu būt izraisījušas nervu sistēmas darbības izmaiņas,» skaidroja Ilze Matīse-van Houtana TVNET rakstā. Kamēr izpētīs tos 200 000 nezināmu vielu, paies ilgs laiks un daudz saziedotās naudas, ka beigās neviens vairs neatcerēsies, ar ko tas viss sākās...

Atbildēt

es un mans suns maksis

12.05.2016. 11:48

es un mans suns Maksis sekojam notikumiem un varam secināt tikai vienu faktu - veterinārārstu biedrība ar histeriskiem tekstiem mēģina no Zemkopības ministrijas izspiest vēl vairāk finanses, lai turpinātu nebeidzami pētīt suņu slimību, un, kad Aivars Bērziņš saka, piedodiet, cienījamās pētnieces, bet nevar tērēt bezmērķīgi valsts naudu, un saskaņā ar līgumu - prasa atskaitities par pētījumu un prasa atbildību no pētniecēm, tad visi ir sliktie, izņemot pašas pētnieces, kas iztērējušas daudzus desmitus tūkstošus nodokļu maksātāju naudas, solījušas izpētīt, bet tā arī neko nav izpētījušas. Tagad tiks tērēta ziedotāju nauda - labs bizness, dāmas un kungi, sekojiet šim piemēram, guliet letarģiskā miegā un turpiniet uzbrukt tiem, kas aicina strikti ievērot līguma nosacījumus,kas nepiekrīt bezmērķigiem naudas tēriņiem. ...sekosim līdzi pētnieču gaitām - gaidīsim rezultātus, cienījamās pētnieces! nu vairs nebūs ko vainot, ja nekas netiks izpētīts, un jāatsakitās būs mums, ziedotājiem, kur palikuši un kā tika tērēti tūkstoši!

Atbildēt

Aivarņi

12.05.2016. 10:26

»

Sesks

Aivar,Aivar


Aivars Lembergs, Aivars Podnieks, nu arī Aivars Bērziņš. Nav laba karma tam vārdam laikam. Vajag apslacīt ar svētavota ūdeni tos puišus.

Atbildēt

Nesmīdini

12.05.2016. 10:24

»

sunītis

Otkatiņš jau iztērējies,kāda tad ir iekšēja norma no katra līguma?Nestāstiet,ka nav,tāpat neticēšu


Parēķini, sunīt, pats. Uz 5 zinātniekiem par 6 mēn 13,5 tūkstoši eiro ir smieklīgi maz. 450eiro vienam mēnesī. Un, lai sliktāk izskatītos, gan jau direktoriņs uzrakstīja summu pirms nodokļu samaksas. Tāpēc kāds vēl otkats no 250eur??? :-)))

Atbildēt

sunītis

12.05.2016. 00:55

Otkatiņš jau iztērējies,kāda tad ir iekšēja norma no katra līguma?Nestāstiet,ka nav,tāpat neticēšu.

Atbildēt

Sesks

11.05.2016. 21:18

Aivar,Aivar!

Atbildēt

Suņa īpašniece

11.05.2016. 14:33

Mani interesē cita lieta. Izrādās, suņi ir saslimuši jau pagājušajā gadā. Jau pagājušajā gadā tika noskaidrots, ka saslimušajiem suņiem ir viens kopīgs rādītājs, ēduši viena zīmola barību - DOGO. Man suns saslima šogad. Tātad jautājums, ko ir izdarījusi ZM, PVD, AS Straume, nu jau laikam arī BIOR, lai nesaslimtu mans suns? Kur es varētu izlasīt šos brīdinājumus, kuri nenonāca līdz manīm? Pēdējie PVD paziņojumi mani vienkārši šokē, jums nepieciešams vēl vairāk suņu līķu, lai jūs saskatītu problēmu.

Atbildēt

Plutons

11.05.2016. 14:02

Ar interesi skatos, vai Straumes pārstāvji beidzot sapratīs, ka ir iebraukuši dziļās auzās. Pagaidām izskatās, ka viņi gaida, līdz problēma pati atrisināsies.

Atbildēt

Saeimas siles vides nodoklis

11.05.2016. 13:27

Visa šī ņemšanās ar Dogo atgādina faktu, ka Latvijā nav uzlikts ar likumu vai MK noteikumiem cūku nobarojamiem kompleksiem (to operatoriem, turētajiem) par pienakumu iebūvēt gaisa attīrīšanas iekārtas. Tad nu šie ar metānu, kas noārda ozona slāni, piesārņo visu apkārtās vides gaisu un atmosfēru.

Jājautā, ka tas iespējams un kam tas izdevīgi. Izdevīgi ir valstij, jo tā iekasē dabas resursu izmantošanas nodokli, ļaujot piesārņot gaisu. Vienīgie, kas neiegūst ir apkārtējie iedzīvotāji, kas tiek indēti, smirdoņa izplatās mazākais 3 km diametrā un papildus tiek noārdīts ozona slānis, kas aiztur saules ultravioleto starojumu.

Arī šeit ar Dogo iegūst valsts ar nodokļiem, bet sabiedrība cieš.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kam ir izdevīgi popularizēt tautu izšķīšanu "kausējamā katlā"

FotoTautas brīvība ir atkarīga no nacionālās identitātes spēka. Identitāte ir vērtību sistēma. No vērtībām izriet griba un rīcība - nepakļauties apspiestībai, cīnīties, upurēties.
Lasīt visu...

15

Aizbraukt uz vietu ar skaistu skatu un izslāpušām acīm divatā skatīties uz klienta alkohola pudeli...

FotoPēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas 2019. gadā vadītāji alkohola reibumā izraisīja 173 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) ar cietušajiem, 14 CSNg ar bojā gājušajiem un 232 CSNg ar ievainotajiem. Pēc Eiropas Komisijas statistikas 2018. gadā Latvija pēc ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita bija trešā valsts ES pēc Rumānijas un Bulgārijas.
Lasīt visu...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ko balsot vēlēšanās?

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums...

Foto

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens...

Foto

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

Esam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību...

Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...