Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Starptautiskajiem aizdevējiem: pievērsiet uzmanību Lemberga deklarācijai!

Aivis Landmanis, iepriekšējā sasaukuma Ventspils pilsētas domes deputāts
05.04.2011.
Komentāri (32)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēdējo nedēļu laikā masu saziņas līdzekļi nepārtraukti skandina: „Aizdevēji tiksies ar Lembergu”; „Uz Ventspili pie Lemberga”; „Lembergs uzskata, ka Latvija nedrīkst par velti eksportēt darbaspēku” u.tt.

Lasot šī kunga neskaitāmos spriedelējumus, kuri nu jau Latvijas masu mediju vidi ir pārpludinājuši biezā slāni, tik tiešām rodas priekšstats viņa nesavtīgajām interesēm un, iespējams, „maģiskajām” spējām, kuru pielietošanai ir nepieciešams starta šāviens, lai cienījamais kungs bezkaislīgi varētu ķerties klāt Latvijas ekonomiskās vides sakārtošanas darbiem. Nepārprotami sabiedrībai tiek norādīts: vienīgais, kas šajā valstī ir ko derīgu izdarījis, vienīgais, kurš nekļūdās un kura vārdos ir lietderīgi ieklausīties, ir tieši Aivars Lembergs.

Vai tiešām Latvijas pārstāvētie mediji stāv rindā pie Lemberga, lai uzzinātu kārtējos Lemberga domu graudus, lai ar tiem nekavējoties iepazīstinātu sabiedrību? Visnotaļ - NĒ. Ar mums manipulē. Mūs baro ar vienpusīgu, Lembergam tīkamu Ventspils pilsētas domes, tās iestāžu, kapitālsabiedrību un biedrību apmaksātu informāciju.

Kā pamatu apgalvojumam minu Aivara Lemberga iesniegto valsts amatpersonas deklarāciju. Izrādās, Aivars Lembergs 2010.gadā no Ventspils pilsētas domes un tai piederošajām iestādēm, biedrībām kopsummā saņēmis ieņēmumus amatalgu veidā 109 207,11 latus:

- 58 800 latu maksāja, biedrība „Ventspils attīstības aģentūra”, kuras biedrs ir Ventspils pilsētas dome;

- 34 091,94 latus - Ventspils pilsētas domes iestāde, Ventspils brīvostas pārvalde;

- 16 315,17 latus Aivars Lembergs saņēma no Ventspils pilsētas domes.

Iespaidīgi, ņemot vērā faktu, ka šādas summas saņem cilvēks, kuru tiesā par smagu kriminālnoziegumu izdarīšanu, kas saistīta ar ļaunprātīgu dienestu stāvokļa izmantošanu un kuram ar tiesas lēmumu ir aizliegts pildīt Ventspils pilsētas domes un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amatus.

Faktiski iznāk, ka ierindas deputāts Aivars Lembergs, kurš „valkā” Ventspils domes priekšsēdētāja vārdu, bet kuš nedrīkst pildīt attiecīgā amata pienākumus, nez kāpēc atalgojumā no Ventspils pilsētas domes ir saņēmis 16 315,17 latus. Salīdzinājumā - opozīciju pārstāvošajam Ventspils pilsētas domes deputātam Ivaram Landmanim Ventspils pilsētas dome kā atalgojumu par Ventspils pilsētas domes deputāta, komiteju un komisiju locekļu funkciju pildīšanu 2010.gadā samaksāja 2 180 latu.

Kas attiecas uz biedrību „Ventspils attīstības aģentūra”, tad Aivars Lembergs tajā ieņem Prezidenta, valdes locekļa amatu. Turklāt jāatzīmē, ka šo biedrību 1998.gada februārī izveidoja pilsētas biznesa organizācijas un pilsētas pašvaldība uzticot tai:

- pilsētas mārketinga stratēģijas īstenošanu;

- Ventspils kā uzņēmējdarbības vietas pieprasījuma un piedāvājuma struktūras izpēti un analīzi;

- pilsētas, tās uzņēmējdarbības vietas, ekonomisko un sociālo partneru interešu publicitātes veidošanu un nostiprināšanu nacionālā un starptautiskajā līmenī;

pilsētas, tās ekonomisko un sociālo partneru interešu un vajadzību aizstāvēšanu valsts pārvaldes, privātā sektora institūcijās nacionālajā un starptautiskajā līmenī, kā arī starptautiskajās organizācijās.

Kāpēc pašvaldībai bija nepieciešams, augstāk minēto pašvaldības funkciju realizēšanu nodošana biedrībai? Uzskatu, divu apsvērumu dēļ. Pirmkārt, lai Aivaram Lembergam varētu samaksāt papildu algu par Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja funkciju veikšanu. Otrkārt, lai nekontrolēti varētu spodrināt Aivara Lemberga vārdu, izmantojot resursu, kuru biedrībai piešķir Ventspils pilsētas dome, tās iestādes, kapitāla sabiedrības, biedrības, kā arī trešās personas dažādu pateicību veidā.

Vai ir godīgi šādi mānīt sabiedrību, lai paliek uz paša Lemberga un viņa līdzskrējēju sirdsapziņas.

Bet, kas attiecas uz Lemberga apgalvojumiem, kas saistīti ar valsts budžeta konsolidāciju, budžeta deficīta samazināšanas risinājumiem, valsts pārvaldes reformu virzību, valsts kapitālsabiedrību pārvaldes pilnveidošanas, ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumiem u.c. ar valsts pārvaldi saistītiem jautājumiem, tad tiem nav pamata, kamēr:

- nemainot sevis iedibināto negodīgo sistēmu, Aivars Lembergs no Ventspils pilsētas domes, tās iestāžu un biedru budžetiem summāri turpinās saņemt neadekvāti augstu atalgojumu laikā, kad Ventspils pilsētas dome, Latvijas Republikas Saeima stiprina budžetus, kas neizbēgami noved pie iespaidīgiem valsts, pašvaldību strādājošo darba samaksu samazinājumiem;

- no Ventspils pilsētas domes, tās iestāžu, kapitālsabiedrību un biedrību budžetiem, neskatoties uz krīzi un vispārējiem taupības pasākumiem, slēpjoties zem Ventspils vārda, tiek tērētas iespaidīgas summas (vairāki simti tūkstoši, iespējams miljoni latu) Aivara Lemberga tēlu spodrināšanas pasākumiem, protams, vienlaikus bloķējot opozīcijas tiesības uz izteikšanos šādi apmaksātajos medijos.

Ceru, ka starptautiskie aizdevēji sarunās ar Lembergu pievērsīs uzmanību ne tikai augstāk aprakstītajai Aivara Lemberga divkosīgajai rīcībai, bet arī Aivara Lemberga ilgstošajiem opozīcijas apkarošanas paņēmieniem, kuri nav savienojami ar vienas demokrātiskas valsts pašvaldības vadītāja rīcību.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...