Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Starptautiskajiem aizdevējiem: pievērsiet uzmanību Lemberga deklarācijai!

Aivis Landmanis, iepriekšējā sasaukuma Ventspils pilsētas domes deputāts
05.04.2011.
Komentāri (32)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēdējo nedēļu laikā masu saziņas līdzekļi nepārtraukti skandina: „Aizdevēji tiksies ar Lembergu”; „Uz Ventspili pie Lemberga”; „Lembergs uzskata, ka Latvija nedrīkst par velti eksportēt darbaspēku” u.tt.

Lasot šī kunga neskaitāmos spriedelējumus, kuri nu jau Latvijas masu mediju vidi ir pārpludinājuši biezā slāni, tik tiešām rodas priekšstats viņa nesavtīgajām interesēm un, iespējams, „maģiskajām” spējām, kuru pielietošanai ir nepieciešams starta šāviens, lai cienījamais kungs bezkaislīgi varētu ķerties klāt Latvijas ekonomiskās vides sakārtošanas darbiem. Nepārprotami sabiedrībai tiek norādīts: vienīgais, kas šajā valstī ir ko derīgu izdarījis, vienīgais, kurš nekļūdās un kura vārdos ir lietderīgi ieklausīties, ir tieši Aivars Lembergs.

Vai tiešām Latvijas pārstāvētie mediji stāv rindā pie Lemberga, lai uzzinātu kārtējos Lemberga domu graudus, lai ar tiem nekavējoties iepazīstinātu sabiedrību? Visnotaļ - NĒ. Ar mums manipulē. Mūs baro ar vienpusīgu, Lembergam tīkamu Ventspils pilsētas domes, tās iestāžu, kapitālsabiedrību un biedrību apmaksātu informāciju.

Kā pamatu apgalvojumam minu Aivara Lemberga iesniegto valsts amatpersonas deklarāciju. Izrādās, Aivars Lembergs 2010.gadā no Ventspils pilsētas domes un tai piederošajām iestādēm, biedrībām kopsummā saņēmis ieņēmumus amatalgu veidā 109 207,11 latus:

- 58 800 latu maksāja, biedrība „Ventspils attīstības aģentūra”, kuras biedrs ir Ventspils pilsētas dome;

- 34 091,94 latus - Ventspils pilsētas domes iestāde, Ventspils brīvostas pārvalde;

- 16 315,17 latus Aivars Lembergs saņēma no Ventspils pilsētas domes.

Iespaidīgi, ņemot vērā faktu, ka šādas summas saņem cilvēks, kuru tiesā par smagu kriminālnoziegumu izdarīšanu, kas saistīta ar ļaunprātīgu dienestu stāvokļa izmantošanu un kuram ar tiesas lēmumu ir aizliegts pildīt Ventspils pilsētas domes un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amatus.

Faktiski iznāk, ka ierindas deputāts Aivars Lembergs, kurš „valkā” Ventspils domes priekšsēdētāja vārdu, bet kuš nedrīkst pildīt attiecīgā amata pienākumus, nez kāpēc atalgojumā no Ventspils pilsētas domes ir saņēmis 16 315,17 latus. Salīdzinājumā - opozīciju pārstāvošajam Ventspils pilsētas domes deputātam Ivaram Landmanim Ventspils pilsētas dome kā atalgojumu par Ventspils pilsētas domes deputāta, komiteju un komisiju locekļu funkciju pildīšanu 2010.gadā samaksāja 2 180 latu.

Kas attiecas uz biedrību „Ventspils attīstības aģentūra”, tad Aivars Lembergs tajā ieņem Prezidenta, valdes locekļa amatu. Turklāt jāatzīmē, ka šo biedrību 1998.gada februārī izveidoja pilsētas biznesa organizācijas un pilsētas pašvaldība uzticot tai:

- pilsētas mārketinga stratēģijas īstenošanu;

- Ventspils kā uzņēmējdarbības vietas pieprasījuma un piedāvājuma struktūras izpēti un analīzi;

- pilsētas, tās uzņēmējdarbības vietas, ekonomisko un sociālo partneru interešu publicitātes veidošanu un nostiprināšanu nacionālā un starptautiskajā līmenī;

pilsētas, tās ekonomisko un sociālo partneru interešu un vajadzību aizstāvēšanu valsts pārvaldes, privātā sektora institūcijās nacionālajā un starptautiskajā līmenī, kā arī starptautiskajās organizācijās.

Kāpēc pašvaldībai bija nepieciešams, augstāk minēto pašvaldības funkciju realizēšanu nodošana biedrībai? Uzskatu, divu apsvērumu dēļ. Pirmkārt, lai Aivaram Lembergam varētu samaksāt papildu algu par Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja funkciju veikšanu. Otrkārt, lai nekontrolēti varētu spodrināt Aivara Lemberga vārdu, izmantojot resursu, kuru biedrībai piešķir Ventspils pilsētas dome, tās iestādes, kapitāla sabiedrības, biedrības, kā arī trešās personas dažādu pateicību veidā.

Vai ir godīgi šādi mānīt sabiedrību, lai paliek uz paša Lemberga un viņa līdzskrējēju sirdsapziņas.

Bet, kas attiecas uz Lemberga apgalvojumiem, kas saistīti ar valsts budžeta konsolidāciju, budžeta deficīta samazināšanas risinājumiem, valsts pārvaldes reformu virzību, valsts kapitālsabiedrību pārvaldes pilnveidošanas, ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumiem u.c. ar valsts pārvaldi saistītiem jautājumiem, tad tiem nav pamata, kamēr:

- nemainot sevis iedibināto negodīgo sistēmu, Aivars Lembergs no Ventspils pilsētas domes, tās iestāžu un biedru budžetiem summāri turpinās saņemt neadekvāti augstu atalgojumu laikā, kad Ventspils pilsētas dome, Latvijas Republikas Saeima stiprina budžetus, kas neizbēgami noved pie iespaidīgiem valsts, pašvaldību strādājošo darba samaksu samazinājumiem;

- no Ventspils pilsētas domes, tās iestāžu, kapitālsabiedrību un biedrību budžetiem, neskatoties uz krīzi un vispārējiem taupības pasākumiem, slēpjoties zem Ventspils vārda, tiek tērētas iespaidīgas summas (vairāki simti tūkstoši, iespējams miljoni latu) Aivara Lemberga tēlu spodrināšanas pasākumiem, protams, vienlaikus bloķējot opozīcijas tiesības uz izteikšanos šādi apmaksātajos medijos.

Ceru, ka starptautiskie aizdevēji sarunās ar Lembergu pievērsīs uzmanību ne tikai augstāk aprakstītajai Aivara Lemberga divkosīgajai rīcībai, bet arī Aivara Lemberga ilgstošajiem opozīcijas apkarošanas paņēmieniem, kuri nav savienojami ar vienas demokrātiskas valsts pašvaldības vadītāja rīcību.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

FotoLatvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas augstskolu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanu, nodrošinot Latvijas studentiem iespēju studēt augstākā līmenī pašu mājās, pievienojas viedoklim, ka ir nepieciešams izveidot jaunu sistēmu un likumu par augstskolu darbību. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

FotoAtsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas projekti rodas bez akumulācijas – attiecīgā jaunā fenomena elementu pakāpeniskas uzkrāšanās, savākšanās. 
Lasīt visu...

6

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

FotoŠādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts. Aizliegts arī rakstīt par viņu okupācijas laika "varoņdarbiem". Ne internetā, ne masu medijos nav iespējams atrast neko par viņu līdzdalību cilvēku vajāšanās. Un ne jau tāpēc, ka viņi tajās nepiedalījās. Viņi piedalījās - tikai visu kategoriski noliedz, un masu mediji paklausīgi klusē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...