Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Aivaram Lembergam lojāli cilvēki, kuri viņam ir pateicīgi par karjeru un labklājību, tādēļ darbosies viņa interesēs. Tā vairākas Satiksmes ministrijas (SM) kapitālsabiedrību valdēs un padomēs nule ieceltās personas Pietiek raksturo viņu pazinēji no tranzītbiznesa vides. Klasificēti kā „Lemberga menedžeri” šie cilvēki iepriekš pārstāvējuši Ventspils mēra intereses ar tranzītbiznesu saistītajos uzņēmumos. Līdz ar viņu nonākšanu lidostā Rīga, airBaltic un Latvijas Dzelzceļā notikusi laukuma sagatavošana to nonākšanai Lemberga ietekmē, spriež zinātāji.

„Pareizāk teikt: viņš ir atgriezies pareizā amatā, ar pareizo ietekmi – „savā” Satiksmes ministrijā, jo Lembergs vienmēr bija Latvijas tranzītu uzskatījis par savu kabatu. Tagad viņš ir atgriezies, lai to vadītu un kontrolētu,” Pietiek saka kāds Ventspils uzņēmējs. Ar satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) rokām ieceļot amatos lidostā Rīga, Latvijas Dzelzceļā, lidsabiedrībā airBaltic un citos sev lojālus menedžerus, Ventspils mērs ir izkārtojis laukumā vajadzīgās figūras, bet tas vēl nenozīmē uzvarētu kauju, norāda kāds vadošs Vienotības politiķis, kurš, nevēloties saasināt attiecības ar vienīgo koalīcijas partneri, atteicās runāt oficiāli. Pagaidām tiek solīts - kad nonākšot līdz konkrētiem lēmumiem, par kuriem būs aizdomas, ka tie tiek bīdīti Lemberga interesēs, Vienotība aicināšot Auguli tos pamatot koalīcijas sadarbības padomē.

Pēdējās nedēļās pie amata lidostas Rīga un Latvijas Dzelzceļa valdē tikuši divi no Lemberga ietekmes izslīdējušās Latvijas Kuģniecības meitas sabiedrību amatos atradušies menedžeri –Verners Lūsis un Edvīns Bērziņš (attēlā pa labi kopā ar amatu jau zaudējušo Latvijas Kuģniecības padomes priekšsēdētāju Māri Gaili). Amats Latvijas Autoceļu uzturētāja valdē atradies bijušajai Latvijas Kuģniecības padomes loceklei un Ventspils naftas valdes priekšsēdētājai Olgai Pētersonei. Lidsabiedrības airBaltic padomē nonākusi Lemberga bērniem daļēji piederoša uzņēmuma juriste Santa Glāzniece. Lai gan šīs nav vienīgās valsts kapitālsabiedrību amatos jaunieceltās amatpersonas, šie cilvēki izceļas starp citiem, kuri izraudzīti pēc partijiskiem apsvērumiem, jo saistīti ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).

„Viņi 100% ir Lemberga cilvēki,” nosauktos raksturo kāds ar Ventspils tranzītbiznesu saistīts avots, lietojot apzīmējumu - „Lemberga menedžeri”. Verners Lūsis un Edvīns Bērziņš, kuri abi ir trīsdesmitgadnieki, tiek raksturoti kā cilvēki, kuri laikus sapratuši, „kurš būs uzvarētājs Ventspils tranzīta karā”, un izlēmuši - karjeras labā ir izdevīgi būt Lemberga nometnē. „Es nedomāju, ka viņš par to maksāja – cilvēki vienkārši izvēlējās būt paklausīgi un darīt, ko liek, novērtēja, ka Lembergs ir ietekmīgs. Priekš kam jauniem cilvēkiem rādīt savu raksturu un mēģināt lietas mainīt? Labāk darīt, kā liek, un nodrošināt veiksmīgu karjeru, iespēju saņemt labu algu, strādājot svarīgos amatos,” par „Lemberga menedžeru” paaudzi saka kāds, kurš pārstāv tā dēvēto Lemberga opozicionāru nometni.

Tiek apšaubīts, ka šo cilvēku lojalitāte Ventspils mēram saistīta ar to, ka viņi saņem neoficiālus bonusus. „Nedomāju, ka viņš tos jaunos cilvēkus uzpirka, vienkārši viņi jau uz to brīdi saprata, kas visticamāk būs uzvarētājs Ventspils tranzīta karos. Lembergs viņiem nodrošina labi apmaksātus amatus, un dažiem cilvēkiem nevis vienu, bet vairākus, un no tā viņi barojas. Reāli savu naudu Lembergs viņiem diez vai maksā, portfelī nenes – viņš ir skops kā jebkurš bagāts cilvēks un labāk atalgo savējos uz uzņēmumu rēķina.”

Lidostas Rīga valdē ieceltais Verners Lūsis, kurš Rīgas Tehniskās universitātes Ventspils filiālē studējis biznesa vadību, sākotnēji neesot uzskatīts par Lemberga cilvēku, bet ātri esot sapratis, ka būt Ventspils mēra pusē nozīmē karjeras iespējas. „Verners ir ļoti pašpārliecināta persona, viņš arī zina, kura puse ir stiprāka, kuru izvēlēties karjeras labā. Es nedomāju, ka viņš ir liels speciālists lidostas jautājumos, vienkārši „savam cilvēkam” vajadzēja labu darbu, un Lembergs „savus cilvēkus” nepamet,” saka kāds Ventspils uzņēmējs, kurš personiski pazīst Lūsi.

Par Edvīna Bērziņa, kurš janvārī iecelts Latvijas Dzelzceļa valdē, pārstāvēto Latvijas Kuģniecības meitas sabiedrību LASCO investment ir bijušas aizdomas, ka tā tikusi izmantota darījumos, kuru patiesais mērķis bijusi naudas izpumpēšana no Kuģniecības. Tagad, kad Lembergs kontroli pār Latvijas Kuģniecību ir zaudējis, izskan minējumi, ka no kompānijas atstāta tikai čaula. „Kuģniecību Lembergs ir zaudējis un tagad iekārto savus cilvēkus amatos caur Satiksmes ministriju,” uz pēdējo nedēļu notikumiem norāda kāds zinātājs.

Edvīns Bērziņš vēl aizvien ir Latvijas Kuģniecības meitasuzņēmuma SIA LASCO nekustamie īpašumi vienīgais valdes loceklis. Šī firma, kas nodarbojas ar LK nekustamo īpašumu pārvaldīšanu, saskaņā ar Lursoft informāciju, kontrolē SIA LASCO investment. Tā 2010. gada sākumā par 85 000 eiro pārdeva visas tai piederošās kapitāldaļas firmā Mediju nams, kas izdeva tādus preses izdevumus kā Neatkarīgā Rīta Avīze un citus. Šī summa bija vairāk nekā desmit reižu mazāka par to, kuru LASCO investment aptuveni gadu iepriekš pati bija samaksājusi par Mediju namu.

Savukārt juriste Santa Glāzniece lidsabiedrības airBaltic padomē nokļuva no ar Lembergu saistītā uzņēmuma LSF Holdings, kurā 50% pieder Ventspils mēra bērniem Anrijam un Līgai. Tajā Glāzniece kā juriste strādāja no 2006. gada. Tomēr kā amatpersona ar Lembergu saistītos uzņēmumos viņa iepriekš nav darbojusies. Pirms pāriešanas uz LSF Holdings Glāzniece strādājusi Uzņēmumu reģistrā, bijusi valsts notāre. Bijušie kolēģi viņu raksturo kā labu juristi, bet ne vairāk – tādu, kura drīzāk izpildīs, nevis piedāvās radošu risinājumu. Nekādas profesionālas saistības ar aviācijas nozari Glāzniecei līdz šim nav bijis, tādēļ viņas iecelšana airBaltic padomē tiek skaidrota tieši ar rekomendāciju no Lemberga vai viņam tuvāko menedžeru loka. Satiksmes ministrija viņas izraudzīšanos šim amatam oficiāli pamatoja ar lielo pieredzi juridiskajā jomā, kas nodrošināšot juridisko jautājumu risināšanu, „lai efektīvi aizstāvētu valsts kā vairākuma akcionāra intereses”.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

FotoVakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam spiedienam, ir nolēmis mani neatbalstīt. Šī būs mana pēdējā darba diena iekšlietu ministres amatā.”
Lasīt visu...

21

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

FotoSociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju nepārdomāta rīcība un atsevišķu valsts amatpersonu aizvainojuši izteikumi izraisījuši Latvijas sabiedrībā pastiprinātu spriedzi, kādu mūsu valstī nav nācies piedzīvot pēdējo gadu desmitu laikā.
Lasīt visu...

21

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

FotoVai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar vācu armiju Otrā pasaules kara laikā?
Lasīt visu...

21

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

Foto“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts.
Lasīt visu...

21

Pārējo būs apēdusi inflācija...

FotoIkdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara dēļ briestošā pārtikas krīze pasaulē pacels cenas vēl neredzētos augstumos.
Lasīt visu...

21

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

FotoLatvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas kārtējo atteikumu izpildīt LVSADA streika prasību.
Lasīt visu...

3

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

FotoPolicijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Pirmais tests būs jau rītdien, kad jātiek galā ar aicinājumiem uz nesankcionētu pulcēšanos Rīgā.
Lasīt visu...

12

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

FotoPar politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu sirdi un prātu ir PSRS/Krievijā. Viņi nav pārliecināmi. Tas varētu būt vairāk nekā 200 tūkstoši cilvēku. Liela daļa dzīvo Rīgā un Daugavpilī. Galvenie vakardienas dalībnieki.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....