Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas Centrālcietuma gaiteņos atklājas baisa realitāte: amatpersonas, kurām uzticēta drošība un kārtība cietumā, pašas ir pakļautas pastāvīgai uzraudzībai, manipulācijām, kontrolei un iebiedēšanai. Ir parādījusies šokējoša informācija par to, kā tiek rūpīgi uzraudzīta un izmantota katra viņu kustība, katra viņu saruna.

Pašas cietuma amatpersonas apraksta ilgstošo noklausīšanās, spiegošanas un paranojas atmosfēru šādi. "Mēs nevaram apspriest pat elementārus jautājumus, apzinoties, ka viss var tikt vērsts pret mums," atzīst viens no darbiniekiem. "Tas ir kā dzīvot akvārijā, kur pat mūsu privātās domas nav vairs mūsu. Privātums ir greznība, par kuru sen aizmirsies."

Paši cietuma darbinieki ir ierauti noklausīšanās un manipulāciju tīklā. Ja kāds no viņiem uzdrošināsies kaut ko iebilst cietuma vadībai, tad iegūtie ieraksti tiek izmantoti pret šo cilvēku. Kā arī tiek atrasti iemesli, lai darbiniekam būtu jāaiziet no darba. Nav nekāds brīnums, ka cilvēki nevēlas strādāt šādā atmosfērā. Kā rezultātā trūkst darbinieku. Tiek noklausīti ne tikai darbinieki, bet arī advokāti, prokurori un izmeklētāji, kuri apmeklē ieslodzītos speciālās telpās, kuras iepriekš ir aprīkotas ar noklausīšanās ierīcēm. Uzskatot to par tik ierastu lietu, tiek ierakstītas un noklausītas pat sarunas starp ieslodzīto un advokātu telefonzvanu laikā.

Iedomājieties scenāriju kā no Orvela "1984": privātums ir tikai mīts, katrs personīgais mirklis tiek rūpīgi ierakstīts un vērsts pret tiem, kas norīkoti nodrošināt kārtību. Kā norāda pašas cietuma amatpersonas, noklausīšanās un pēcāk šantāža un manipulācijas pastāv ilgstoši. No pieejamajiem materiāliem - vismaz pēdējo pusgadu. Tomēr jānorāda, ka tā pati amatpersona, kura ir iesaistīta šajā noklausīšanās afērā - Rīgas Centrālcietuma Drošības daļas priekšnieks A. Savko iepriekš jau ir bijis manīts līdzīgās darbībās tā dēvētajā spiegošanā lidostā „Rīga” 2014. gada nogalē, kad arī ilgstoši tika noklausītas darbinieku sarunas. [1]

Lidostas „Rīga” gadījumā A. Savko ar savu kuratoru palīdzību tika cauri sveikā. Jādomā, ka arī šoreiz spiegošana paliks nepamanīta, jo to atbalsta pats cietuma priekšnieks. Ieslodzītais, kurš nosūtīja Valsts drošības dienestam iesniegumu ar informāciju par ilgstošu spiegošanu cietumā, tika veikli pārsūtīts uz Liepājas cietumu, kurš gan ieslodzīto, gan pašu amatpersonu vidū tiek dēvēts par "Sibīriju 2.0". Attiecīgi tur tiek nobēdzināti nevēlamie ieslodzītie ar nepareizu domāšanu.

Kā izsakās pats A. Savko, demonstrējot savu visvarību un ietekmi, nepieciešams tikai viens teikums, un ieslodzītie tiek pārvesti. Pievienoju sarunas fragmentu, kurā A. Savko ieslodzītajam draud tieši ar šādu pārvešanu. Kā vienīgais iemesls pārvešanai tiek norādīts tas, ka A. Savko ir neapmierināts un viņam kaut kas var apnikt. [2]

Iespējams, darbinieku noklausīšanās ir vērsta uz korupcijas izskaušanu un citu noziegumu atklāšanu, tomēr no ierakstiem atklājas ne tikai amatpersonu noziegumi vien, bet arī  diezgan interesanta ikdienas darba pienākumu veikšanas norise. Ilustrācijai pievienoju fragmentus no sarunām starp diviem cietuma Uzraudzības daļas darbiniekiem, no kuriem viens ir bēdīgi slavenais Vidvuds Rečs, kurš televīzijā, Ieslodzījuma vietu pārvaldi pārstāvot, aicina viņam pievienoties, un otrs viņa padotais. Pirms steidzat pievienoties, noklausieties sarunas, lai labāk iepazītu darba vietas specifiku, tur valdošo atmosfēru un jaunos darba kolēģus. 

Pirmajā fragmentā tiek kopumā parādīta iestādē pastāvošā kārtība un ieslodzīto hierarhija cietuma amatpersonu acīm - tie ieslodzītie, kuriem ir spilveni, ir karaļi "b**dj", un tie būtu jāsoda un pat jāved prom uz citu cietumu. Turklāt, kā dzirdams, ar inventāru, kurš iegādāts par iedzīvotāju līdzekļiem, amatpersonas rīkojas atbilstoši savām iegribām t.i. saplēst un izmest. [3]

Nākamais fragments atklāj cietuma Uzraudzības daļas ikdienas pienākumu veikšanas rituālus un specifiku - tā, piemēram, V. Rečs saka savam padotajam - uztaisīsim "fake move" un iesim "pi*t zekus". Šāda prakse, iespējams, ir aizgūta no kādām specifiskām un īpašām resocializācijas programmām. Tomēr šāda attieksme un kultūra diez vai veicina jebkādu resocializāciju. [4]

Trešais fragments atklāj to, kā tiek apgūts Eiropas Savienības finansējums - ieguldīta nauda atkarīgo nodaļas izveidei cietuma 4. vienībā (sarunā saukts arī par "pedoskladu") un beigās "apd****ās" jeb nauda iztērēta, bet telpas stāv tukšas un nav izmantotas. Sarunā tiek nosaukti arī iespējamie vainīgie šādā līdzekļu izšķērdēšanā. Zīmīgi, ka šādas naudas "apgūšanas" shēmas pastāvēja arī nu jau slēgtajā Brasas cietumā, kurā valdīja R. Runcis (tagadējais Rīgas Centrālcietuma priekšnieks), piemēram, zinot, ka cietums tiks slēgts, steidzami veicot tur vērienīgu remontu. Jau nākamajās publikācijās tiks iesniegti materiāli, no kuriem izriet skaidra valsts apzagšana. [5]

Minētais, protams, ir tikai neliela daļa no ierakstiem, kuri atklāj notiekošo Rīgas Centrālcietumā. Darbinieks, kurš ir bijis pret šādu lietu kārtību un dalījies ar šiem ierakstiem, vairs nestrādā cietumā. 

[1] https://www.delfi.lv/bizness/37264250/biznesa_vide/43929802/izspiegosana-lidosta-riga-iespejams-ilgusi-gadiem

[2] https://www.youtube.com/watch?v=HvfPmwqxi6Y

[3] https://www.youtube.com/watch?v=v6VIsaeOGxg

[4] https://www.youtube.com/watch?v=r9z4ToEEcKU

[5] https://www.youtube.com/watch?v=HXp3L_ZG5oY

Novērtē šo rakstu:

91
11

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi