Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jūs ziemā salsiet! Un daudzi arī nosals līdz nāvei! Bet "vietvalžiem" par to ir nospļauties, jo viņi būs siltumā un komfortā, protams, uz nosalušo rēķina!

Šobrīd nav noslēpums nevienam, ka straujais cenu kāpums energoresursiem daudziem šoziem liks salt. Malka, granulas, briketes, gāze - tas jau šobrīd ir nepaceļams lielums daudziem tautiešiem, bet kur vēl rudens un novembra mēnesis ar savām cenām...

Lai neteiktu, ka nodarbojos ar tukšu populismu, lūk, neliels ieskats šī brīža cenās kurināmajam. Vien der atcerēties, ka Latvijā, ņemot vērā datus, cik Latvijas iedzīvotāju ir pensiju un pabalstu saņēmēji, jāsecina, ka ievērojama daļa Latvijas sabiedrības dzīvo uz nabadzības robežas vai nabadzībā.

Šā gada martā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras uzskaitē bija 534 000 pensiju saņēmēju, no tiem vecuma pensiju saņēmēju bija 434 000, invaliditātes pensiju saņēmēju - 75 300, apgādnieka zaudējuma pensijas saņēmēju - 15 500. Izdienas pensiju saņēmēju ir 11 000.

Jāņem vērā, ka 400 eiro ir vidējā pensija, kas nozīmē, ka ir seniori, protams, kuru pensija ir lielāka, sasniedzot pat tūkstoš eiro, taču ir ļoti, ļoti, ļoti daudz senioru, kuru pensijas ir vien 200 eiro. Jāpiebilst, ka tie nav tikai seniori, jo šajā statistikā tiek iekļauti arī invaliditātes pensijas un citu, ne tikai vecuma pensiju, dati.

Un tagad zinot augstāk minēto, mēģiniet izrēķināt, vai šī nav "neiespējamā misija" mūsu Tēvzemē.

Svaigi sazāģēta malka (nav skaldīta). Jaukta, ir bērzs, alksnis, vītols, vītols, ozols, goba.

Piekabe 16 m3 maksās - 850 eiro.

Jaukta, skaldīta lapu koku malka. 30, 35, 40, 45, 50, 60cm garums, pēc izvēles.

Standarta skaldījums vai rupjais skaldījums.

Alksnis, melnalksnis, osis, bērzs, apse.

55 €/m³ beramais

Sausa un svaigi skaldīta augstas kvalitātes malka, piegāde rūpīgi sakrautā veidā ar automašīnām. Piedāvājumā Alkšņa, Bērza, Oša, Ozola un Jaukta malka.
380€ / t

Premium kokskaidu granulas 6 mm Enpluss - A1 Fsc kvalitāte, Gaišas un baltas, 15 kg.

AS “Latvijas gāze” dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām no 2022. gada 1. jūlija atkarībā no patēriņa apmēra pieaugs robežās no 65,6% līdz 89,9%, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Un tagad parēķiniet, kā cilvēks ar knapi 200€, kaut vai ar 400€ ienākumiem mēnesī var atļauties maksāt šīs summas!?

Un šīs ir cenas ŠOBRĪD! Kādas tās būs uz oktobri, var tik minēt. Viens ir skaidrs - BŪS DĀRGĀK!

Un būsim reāli, ar 1 tonnu ziemai nepietiks... tas ir vismaz ×2! Un tas ir bez piegādes izmaksām!

Un tagad vēl pieliekam klāt pārtiku, higiēnas un citas sadzīves preces, zāles, ārstniecību, sabiedrisko transportu, kurš jau ŠODIEN daudz kur nekursē, jo vienkārši NAV naudas. Un tā var turpināt...

Tā bez "d…šanas" varam secināt, ka cilvēkam Latvijā nāksies izvēlēties starp - pirkt zāles, malku vai pārtiku! Tā ir sociālā katastrofa, kas mūs sagaida jau pavisam drīz. Vai Jūs zināt, ka sociālajā dienestā trūkst darbinieku, jo cilvēki iet prom no darba? Nē? Tagad zināt!

Protams, līdz vēlēšanām mums turpinās stāstīt, kā ekonomika attīstās, par iekšzemes kopproduktu, investīcijām, eksporta pieaugumu utt. - melus! Kā gan citādāk, jo ASV pilsoņa Kariņa valdība ir "izcilākā" valsts vēsturē! Nu, nu....

Bet Jūs man pastāstiet, varbūt ierakstiet komentārā... Kā tā var būt, ka Latvijā, kur meži aizņem 52% no visas mūsu Tēvzemes teritorijas, es jau pat nerunāju par kūdru, saules paneļiem, vēja ģeneratoriem, HES u.c. enerģijas avotiem. Kā tā var būt, ka LATVIETIS savā TĒVZEMĒ nevar atļauties nopirkt MALKU!?  Kā???

Protams, es saprotu... mēs esam superbiznesmeņi... pārdot granulas pa lēto  Itālijai, un tad ×10 dārgāk pirkt no itāļiem, lai pārdotu  Latvijas tirgū! Ģeniāli!!!

Es esmu pārliecināts, ka tas ir NENORMĀLI!

Jā! Protams, dāņi, zviedri, norvēģi, somi, vācieši u.c., kuriem pieder milzīgas mūsu Tēvzemes mežu platības, tos neļaus cirst. Un kā gan citādāk...

Latvijas valsts meži, Latvijas finieris un tās visas mazās "firmiņas" un šeftmaņi par kapeikām pārdod mūsu tautas resursus uz ārpusi, tos eksportējot. Un, cik pa ausu galam dzirdēts, bieži vien labu koksni dokumentos noformējot par skaidām un atgriezumiem, bet vēlāk "koferīšos" un "ofšoros" saņemot prēmijas. Protams, tās ir tikai baumas.

Man tas NAV pieņemams!

Kāds noteikti komentārā rakstīs - bet ko tad darīt?

Nu, pirmkārt, ar likumu jāuzliek par pienākumu tas, ka primāri jānodrošina iekšējais valsts patēriņš, nosakot arī cenu griestus produkcijai. Un tikai pārpalikumu var eksportēt! Un lai nestāsta, ka to nevar izdarīt! VAR! Bet "viņi" negrib! Tas jau cits stāsts…

Atcelt PVN visiem energoresursiem!

Sākumam pietiks!

Un lai nestāsta pasakas - mēs nevaram, brīvais tirgus, Eiropas regulas utt. 
Mūsu cilvēki ir svarīgāki par jebkuru "sūda" regulu un noteikumu.

Mums jārūpējas par Latvijas cilvēkiem PRIMĀRI!

Tas, ka "vietvalži" ir saņēmušies kredītus, dārgas villas, mašīnas un lepni dzīvo... par to Ausmas tantei Dobelē NAV ziemā jāsalst! Vai ne tā?

Esmu pārliecināts, ka "viņiem" ir nospļauties, jo kā jau mēs redzam - nu jau diezgan atklāti "kundziņi" pārraksta īpašumus uz savu sievu un radinieku vārdiem vai tos steidzīgi pārdod. Bērni dzīvo un mācās ārzemēs. Un arī viņi paši ir "zemajā" startā, lai dotos prom no Latvijas, ja nu kas. Kā nekā - superpatrioti!  Bet vēl var pazagt... vēl var...

Ak jā, vēlēšanas! Reizi četros gados vajag, lai tie "lohi"... atvainojiet... pareizāk būtu teikt "pāķi"! Tā viņi pasākumos mēdz saukt latviešu tautu. Atnāk uz vēlēšanām un iedod viņiem PILNVARU zagt vēl četrus gadus.

Kāds teiks, ehh... atkal sameti visu vienā maisā...nav tik traki... būs jau labi...

Nu nebūs! 

Ir tāds teiciens - kad mēsli mutē smeļas... tad, lūk... šobrīd mēsli ir jau līdz zodam... tie, kuri pārzina cilvēka bioloģisko uzbūvi, zinās, ka no zoda līdz mutes dobumam... nebūt nav tālu.

Skumji, ļoti skumji!

Jau šobrīd cilvēki ir panikā un stresā, jo nezina, kā pārdzīvot ziemu. Ienāciet kaut tikai grupā GAITNIEKS un palasiet... Vajadzīga palīdzība iegādāties malku, malku, malku... palīdziet!!!

Par to, kas būs rudenī ar pārtiku un komunālajiem maksājumiem, cenām uz zālēm... es vispār klusēju!

Un tomēr... vēlos pateikt MILZĪGU PALDIES cilvēkiem, kuri atbalsta un palīdz saviem līdzcilvēkiem Latvijā! Jūs esat mūsu tautas zelts!

Vēl liekam aiz auss - ir tāda iespēja kā BARTERS!
Kādam ir malka, un viņš ir gatavs mainīt to pret gaļu, graudiem, medu, sienu, minerālmēsliem, granti, smilti, varbūt kādu pakalpojumu, kombaina vai traktora rezerves daļām utt.  Mīļie cilvēki - esiet radoši un domājiet, kā varam viens otru atbalstīt!

Mēs esam stipra TAUTA!

Dalīsimies ar to, kas mums ir, nevis atraidīsim viens otru tā dēļ, kā mums nav!

Saņemamies, LATVIEŠI!

Novērtē šo rakstu:

229
31

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kāpēc jums vajadzētu nobalsot par mums - Marksa mūsdienu mazbērniem

FotoLīdz Saeimas vēlēšanām tikai 5 dienas, un, ja vēl turpini izlemt, par kuru politisko spēku atdot savu balsi, piedāvāju 15 iemeslus, kāpēc balsot par 15. sarakstu – Progresīvajiem.
Lasīt visu...

15

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

FotoŠis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar ko tika rotāti aizsaulē aizgājušās Jutas Strīķes, vienas no Jaunās konservatīvās partijas līderēm, bēru vainagi no viņas partijas biedriem.
Lasīt visu...

21

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

FotoJums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi nosaukumi, tam daudz ko nepelnīti piedēvē, un tam ir dažādas izpausmes, bet patiesībā runa ir par vienu un to pašu – par patikšanu un nepatikšanu.
Lasīt visu...

21

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

FotoSatversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai.” Tā jau ir Tautvaldība - Valsts pārvalde, kurā piedalās daudzi sabiedrības locekļi caur/ar savu pārstāvniecību vēlēšanās. Mans viedoklis – ka tas ir galvenais TAUTVALDĪBAS princips, kas realizējams vēlēšanās.
Lasīt visu...

21

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

FotoVadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām tautām. Latvijas vagari kā parasti skrējuši posta vezumam pa priekšu, tādēļ situācija Dievzemītē ir viena no traģiskākajām ES. Vietējai kliķei par laimi tauta Latvijā ir uz dumpjiem nolēmēta.
Lasīt visu...

3

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

FotoNepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet pašsaprotama. Tamdēļ vietā ir Aizsardzības ministrijas piedāvājums sākt diskusiju par jaunu koncepciju – Valsts aizsardzības dienestu, kura ietvaros Latvijas pilsoņiem radīsies jauni, pavisam konkrēti pienākumi piedalīties valsts aizsardzībā.
Lasīt visu...

20

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

FotoĻoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju dabūjis PSRS pasi, ko tajā laikā deva vien 16 gadu vecumā, un bija jādodas uz vēlēšanu iecirkni. Padomju Savienībā tā bija svētku diena, plīvoja sarkanie karogi, un es gāju izdarīt kaut ko bezjēdzīgu, jo toreiz vēlēšanas bija vien butaforija. Es to apzinājos, bet nu man bija sava pase – un es gribēju to kaut kur izmantot! Neatceros pat, par ko toreiz bija balsošana. Bet man ļoti paveicās – tās bija pirmās un pēdējās bezjēdzīgās vēlēšanas.
Lasīt visu...

3

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

FotoJūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms četriem gadiem es atbalstīju Kariņu, jo bija jānosargā valsts no populistiem. Kā komandas cilvēks es krīzē premjeru nekritizēju. Bet šobrīd mans pienākums ir runāt tieši: nedrīkst bremzēt valsti vēl četrus gadus. Ir jārīkojas daudz izlēmīgāk. Es esmu gatavs uzņemties atbildību un lūdzu jūsu atbalstu.
Lasīt visu...

21

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

FotoMums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi – gan plastikāta, gan koka, gan ar ieplīsušiem stikliem, tie mēdz būt arī kādā krāsā tonēti, gan netīri, gan miglaini. Tāpēc arī tas, ko mēs ieraugām caur savu logu, mēdz kardināli atšķirties no tā, ko caur saviem logiem redz citi, kaut patiesībā mēs lūkojamies uz vieniem un tiem pašiem priekšmetiem un aplūkojam vienas un tās pašas darbības.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...

Foto

Inflācijas krīze – laiks, kad mērķtiecīgi izvēlēties Latvijas uzturproduktus

„Rudentiņis – bagāts vīrs,” septembrī, vācot ražu vai gādājot krājumus ziemai, teica mūsu senči. Septembris mūsdienās ir...

Foto

Kariņam aste kājstarpē - "Vienotības" premjers izrādījies Putina skolnieks

Jau vairākus mēnešus virkne mediju aicina ministru prezidentu Krišjāni Kariņu piedalīties raidījumos, kuros bija iecerēts iztirzāt premjera...

Foto

Politikā man kopā ar Pavļutu pie siles tikt neizdevās, tagad izmēģināšu „dzimumu līdztiesības” tēmu

"Dzimumu līdztiesība?! Mums taču ar to viss kārtībā!" ir biežākā reakcija, kad...

Foto

Tikai nesmejieties, kad es jums mēģināšu iestāstīt, ka Latvijas valsts šajos četros gados ir kļuvusi drošāka un stiprāka

13. Saeima ierakstīs Latvijas valsts politiskajā vēsturē vismaz trīs...

Foto

1. oktobra mājsēdes organizatori

Piežmiegusi CVK naudu Saeimas vēlēšanu popularizēšanai, kliķe atklāti aicināt uz boikotu tomēr neuzdrošinās. Taču izskatās, ka varneši nudien ir nobijušies no ļaužu...

Foto

Subjektīvs Saeimas deputātu kandidātu sarakstu apskats

Pirms kāda laika aicināju iet uz vēlēšanām un balsot kaut par pašu lielāko “dunduku”, tikai pret varas partijām. Pie viena...

Foto

LPSR 2.0 kūrē reliģiju

Levits, kas identificē sevi kā latvieti, sadarbībā ar valdošās koalīcijas tieslietu ministru (lasi – boļševiku komisāru) Bordānu ir iesniedzis likumprojektu, lai mainītu...

Foto

Vēlēšanas: piedalīties vai ignorēt?

Pēc vairāku lasītāju lūguma mēģināšu “izvilkt esenci” un īsi pamatot savu jau vairākkārt pausto viedokli par “vēlēšanām” mūsdienu Latvijā un to lomu...

Foto

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas nosoda bezatbildīgo aicinājumu doties meklēt un fotografēt lāčus

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas nosoda nepārdomāto un provokatīvo publiskajā telpā izskanējušo Latvijas Nacionālā dabas muzeja iniciatīvu,...

Foto

Elektrizētā priekšvēlēšanu kampaņa

Par Dievzemītes “reņģēdāju” nežēlīgu dīrāšanu 2007.—2010. gada finanšu krīzes laikā Valdis Dombrovskis (JV) ticis pie amata Eiropas Komisijā. Toreiz pat starptautiskie naudas dūži...

Foto

Jehovas liecinieki atsāk apmeklēt cilvēkus viņu dzīvesvietās

Pēc divarpus gadu pārtraukuma no 1. septembra Jehovas liecinieki visā pasaulē, arī Latvijā, atsāks to savas darbības aspektu, kas...

Foto

Uzņēmuma pāreja – jaunā VID granāta

Nu jau ar zināmu regularitāti līdz mums nonāk lietas, kur Valsts ieņēmumu dienests (VID) apgalvo, ka ir notikusi uzņēmuma vai tā...