Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Interesanti, vai arī endoprotezēšanas operācijas dakteris Valdis Zatlers savulaik veica pēc principa – rūpīgi knibinos, knibinos, bet, kad redzu, ka nekas labs nesanāk un nesanāk, ķeru skalpeli, šņaks un šņaks, tad pakāpjos malā un ar patiesu izbrīnu skatos, ko esmu sastrādājis...

Spriežot pēc visa, kas par dakteri Zatleru (tieši kā ārstu un nevis aplokšņu ņēmēju) ir dzirdēts labs un atzinīgs, - laikam ne. Tad viņš laikam pirms tam visu izpētīja, uztaisīja visas iespējamās analīzes, mērījumus un uzņēmumus, tad nosterilizēja vidi, cik nu var, un ar visu nopietnību un atbildību ķērās pie operācijas, labi zinot, ka, ja nu kas tiks izdarīts nepareizi, pacients vairs nestaigās, jo jauna kāja viņam neizaugs...

Izskatās, ka tā sauktais politiķis Zatlers ir aizmirsis visu to, ko mācēja dakteris Zatlers. Un tieši tāpēc no viņa un kompanjonu nakts izšķiršanās saukt valdošajā koalīcijā Saskaņas centru un paaicināt pievienoties arī Vienotību ir iznācis nevis vēsturisks lēmums, bet tikai skaļš un kaitīgs purkšķis.

Kāpēc es tā domāju?

Mums tiek apgalvots, ka Zatlers ar savas partijas spices nakts lēmumu esot pieņēmis vēsturisku lēmumu, kas ļaušot īstenot „unikālu iespēju nojaukt etniskās neuzticēšanās mūri, lai veidotu vienotu tautu, kura īsteno varu neatkarīgajā Latvijas valstī”.

Tāpat tiek apgalvots, ka tieši iecerētā trīs partiju – zatleriešu, vienotībnieku un saskaņiešu – koalīcija būšot tā, kas spēs nodrošināt Zatlera iecerētās milzu reformas un ieviest nepieciešamo tiesiskumu, caurspīdīgo politiku un taisnīgumu.

Jauki, protams, taču vēsturiskiem lēmumiem ir ne tikai jābūt revolucionāriem un ne tikai jādod sabiedrībai impulsi, kā norādīts Zatlera partijas nakts paziņojumā, bet arī ir jābūt pārdomātiem, izsvērtiem un racionāliem.

Vai to var teikt par Zatlera „vēsturisko lēmumu numur divi”?

Nē, nevar. Jo jau diennakti pēc tā pieņemšanas ir skaidri redzams, ko tas ir vai, pareizāk sakot, nav devis.

Jā, impulss sabiedrībai neapšaubāmi ir dots – tauta (nu, vismaz zināma tās daļa, kamēr pārējai sen jau viss vienalga) plosās un vārās. Gluži tāpat kā pēc „vēsturiskā lēmuma numur viens” (viņš arī rīkojums Nr. 2), - tikai reakcija šoreiz ir krietni neviennozīmīgāka.

Impulss – jā. Bet kur ir saskatāmais rezultāts? Tas kā reiz nav redzams. Ir redzams tieši pretējais – zatleriešu „jaunais sākums” izpaužas kā vēl neredzētu politisko (un labi, ja tikai politisko) nesaskaņu musināšana.

Nudien nesaprotu – vai zatlerieši patiešām nespēja vai vienkārši negribēja racionāli padomāt, kāda būs Vienotības reakcija uz viņu lēmumu pēkšņi uzspļaut pēdējās dienās tik bieži pieminētajam „ZRP – Vienotības” divpartiju kodolam un paziņot par koalīciju ar Saskaņas centru? „Politiķis” Zatlers tiešām domāja, ka šie nolaizīsies, pieķemmēsies – un rikšiem metīsies uz ierādītajām vietām? Ja jā, saukt to par izcilu aprobežotību un iedomību vēl būtu ļoti diplomātiski un maigi.

Ja turpretī zatleriešiem šī Vienotības līdzdalība koalīcijā nemaz nav bijusi tik svarīga, kā iepriekš apgalvots, tad mums ir darīšana ar tādu priekšvēlēšanu melu apjomu, salīdzinājumā ar kuru Dombrovskis ar saviem kādreizējiem pensijmeliņiem vienkārši nobāl.

Jo tādā gadījumā skaidrs, ka visa zatleriešu runāšana par apjomīgajām reformām (kurām, kā zināms, nepieciešamas divas trešdaļas Saeimas, kuru savākšanai savukārt bez Vienotības faktiski neiztikt) ir bijusi tikai tukša gaisa tricināšana un nekas vairāk, - kompānija vienkārši gribēja tikt pie šprices, un nu tas ir izdevies, tā ka iepriekšējos reformstāstiņus var mierīgi aizmirst

Nemaz nerunāsim par tādiem „sīkumiem” kā daktera Zatlera kādreiz laikam jau nekad neaizmirstajām pirmsoperācijas analīzēm un rentgenuzņēmumiem, - kurpretī pašreizējā pseidopolitiskā operācija veikta, pat īpaši necenšoties kaut ko detalizēti noskaidrot par, tā sacīt, implantējamo objektu.

Viss, ko kopš „vēsturiskā lēmuma” par visa Saskaņas centra (un nevis pāris paraugpersonāžu) reālo gatavību pieņemt kaut kādas skaidras valstiskas vērtības, atteikties no interfrontiskajiem murgiem utml. ir spējis pateikt pats Zatlers un Co., skaidri apliecina tikai vienu – šīs „operācijas” pētījumi un analīzes ir aprobežojušies ar „figviņzin, kas tur sanāks, bet nu griezīsim un šūsim vien, un gan jau būs labi, bet, ja nebūs, vienmēr jau var pamēģināt vēl kaut ko”. Saskaņas formālo vadoņu tukšās dežūrfrāzes šo iespaidu tikai pastiprina.

Un te nu mēs esam, raugoties uz pirmajiem „vēsturiskā lēmuma” acīmredzamajiem rezultātiem. Sabiedrība (gan latvieši, gan krievi) ir sakacināta ne pa jokam, bet kas no tā, ja nekāds lielo reformu veikšanai nepieciešamais Saeimas vairākums zatleriešiem nespīd? Toties gana reāla ir nepieciešamība valdības apstiprināšanai brāļoties ar oligarhiskajiem zaļzemniekiem, - jo neizskatās, ka ZRP un SC koalīcija varētu tikt pie stulbi un nepārdomāti aizvainotās Vienotības, kur nu vēl nacionāļu balsīm. Nu, bet valdošā koalīcija no zatleriešiem, saskaņiešiem un zaļzemniekiem, - Jēziņ, atpestī.

Ar vārdu sakot, pagaidām no „vēsturiskā lēmuma numur divi” tiešām ir sanācis vienīgi skaļš purkšķis. Labākajā gadījumā.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Suverenitātes portrets pakta jubilejas sakarā

Foto2019.gada 23.augustā paiet 80 gadi kopš Vācijas un Padomju Savienības līguma noslēgšanas. Tas bija triviāls līgums par neuzbrukšanu. Līgumu parasti dēvē par Molotova-Ribentropa paktu. Līdz 1939.gada 23. augustam cilvēce pazina daudzus paktus, kā dēvē starptautiskos līgumus. Arī Latvijas Republika savas pastāvēšanas laikā ir bijusi līdzautore daudziem paktiem. Droši var teikt, ka neviens no tiem nekad nav ieguvis sabiedrības plašāku ievērību. Ne reti par paktiem sabiedrība netiek detalizēti informēta. Paktu producēšana ietilpst diplomātisko attiecību segmentā un ārlietu ministrijas rūpēs.
Lasīt visu...

21

Sabiedrībai jau tagad ir iespējams saņemt no iestādes informāciju par ielūgto personu sarakstiem uz valstiski nozīmīgiem notikumiem

FotoRakstam „Nodokļu maksātājiem nav jāzina, kādi cilvēki par nodokļu maksātāju naudu tiek uz sarīkojumiem, kas tiek finansēti no nodokļu maksātāju naudas” lūdzam pievienot Kultūras ministrijas (KM) viedokli, kas ir šāds – jau spēkā esošie normatīvie akti nosaka kārtību, kādā regulējams jautājums par ielūgumu izsniegšanu uz nozīmīgiem kultūras pasākumiem:
Lasīt visu...

21

Kā pārvarēt lielo masu mediju krīzi

FotoPašlaik ne tikai Latvijā, bet daudzās valstīs tiek celta trauksme par lielo masu mediju krīzi. Informācijas apmaiņa starp cilvēkiem pamazām pārceļas uz sociālo portālu vidi, un lielo masu mediju loma kļūst aizvien maznozīmīgāka. Risinājums - ieguldīt masu medijos aizvien lielākas finanses, manuprāt, neko nemainīs. Nauda vienkārši tiks sabērta tukšā mucā.
Lasīt visu...

21

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

FotoLatvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību un izglītības kā personas un tātad arī valsts veidotāju.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

Latvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

Atsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas...

Foto

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

Šādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts....

Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...