Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    6   5   4   3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Zane

02.02.2018. 13:48

»

Lība

Nav runa par izlikšanos va nē! Vienkārši miniet faktus, pašiem būs vairāk par ko diskutēt :-D


nu velciet ārā taču tās avīzes, portālus, kur pat to meža gaļas kontrabandu rakstīja un diskutējiet savā medību konferencē zaļi palikdami! Jums trūkst preses materiālu? Ja pārkopēšu te visu Medniekiem.lv saturu, tad, galviņas medniekiem neviens neglāstīs, un 16.februāra konferencē vienīgā ņemšanās būs, ko pasākt ar meža gaļas biznesmeņa Zariņa un VMD medību daļas referenta Zihmaņa kopīgo portālu.

Atbildēt

Lībiņai trūkst piemēru?

02.02.2018. 12:50

Meža dienesta ziņa.Valsts meža dienests,veicot iekšēju izmeklēšanu,atklājis lielu krāpšanos Rīgas reģionālajā virsmezniecībā(RRVM)un VMD centrālajā aparātā,kā rezultātā tiek apšaubīta no 2005.līdz 2009.gadam izdotu vismaz 76 mednieku apliecību likumība.Iespējams,ka viens no "apšaubītajiem ieguvējiem" ir ekspremjers Aigars Kalvītis.

Atbildēt

:)

02.02.2018. 12:48

»

Fakts

Vācijā tikko notiesāta policiste, par mednieka apvainošanu


varbūt tas biji tu? no Lejassaksijas ciemata? :)

Atbildēt

Fakts

02.02.2018. 12:41

Vācijā tikko notiesāta policiste, par mednieka apvainošanu.

Atbildēt

Ministrijā bīda kažokādu un medījuma gaļas pārstrādi kā medību papildnozari

02.02.2018. 12:30

Tagad nav atļautas plēsēju dzinējmedības, jo Eiropas Savienībā vilks un lūsis ir gluži vai svēto kārtā. Tomēr mums ir Silavas zinātnieka Jāņa Ozoliņa pētījums, kas ar zinātniskiem datiem pierāda, ka meža dzīvnieku populācija valstī ir pārmērīga, un tas palīdz argumentēt medību prasības.
Ministrijā esam domājuši par problēmu, kā panākt medību saimniecības attīstību, proti, lai gan lauksaimnieks, gan mednieks būtu ieinteresēts, lai medījums kļūtu ienesīgs (!!)Tā būtu kažokādu un medījuma gaļas pārstrāde kā līdzvērtīga medību papildnozare. Par pirmo soli var uzskatīt viena miljona eiro atbalstu saldētavu iegādei. Kaut arī tas ir piliens jūrā, sākums ir. Rīkojam arī seminārus, lai mācītu medniekiem, ko iesākt ar medījumu, jo pašpatēriņš vien nerisina medību saimniecības attīstību valstiskā mērogā.
Jānis Bārs, referents, Zemkopības ministrija/ LA, 08.2015

Atbildēt

Zane

02.02.2018. 12:27

»

Lība

Kas, Jūsuprāt, šajā sistēmā tieši ir necaurspīdīgs? Fakti, piemēri


Neizliecieties par vientiesi. Visa nozare kopumā. Kaut vai medījuma gaļas aprite. Tie 2 mednieki, kas tika pieķerti un sodīti par nelegālu iesaisti gaļas apritē, ir tikai maza, niecīga daļiņa no tās nosegtās un nopogātās "bedres", kas vispār Latvijā medību biznesā notiek. Parunājiet vairāk ar pašiem medniekiem. Tas gadījums ar 1200 izņemtajām meža gaļas kārbām Cēsu ražotnē, utt.

Atbildēt

Lība

02.02.2018. 12:17

»

Ēriks

Es tajos aptaujas jautājumos ieliktu vēl vienu


Kā tieši mednieki apdraud sabiedrību?

Atbildēt

Attopieties, beidzot!

02.02.2018. 11:52

Uz 26.janvāri medību izklaides cienītāji bija nošāvuši jau 77 LATVIJAS LŪŠUS!
Uz 1.februāri bija nošāvuši jau 84 LATVIJAS LŪŠI!

Izšauj Latvijā retu, saudzējamu un skaistu savvaļas dzīvnieku, kas nevienam nekādu apdraudējumu nedara! VĪRI, vai jums ir prāts ?!!

Atbildēt

piekrītu Jutai

02.02.2018. 11:34

“Es nebrīnītos, ka idejiski šāds lēmums par (oligarhu) lietas izbeigšānu ir dzimis kādās medībās”, Juta Strīķe, bijusī KNAB priekšnieka vietniece (LNT, 24.02.2017).

Atbildēt

Moše

02.02.2018. 11:29

»

Icaks.

Muļķis vai liekulis? Kautuvē iekšpusē kaut reizi esi bijis


īpaši ,kur liellopu košerē ...

Atbildēt

Zane

02.02.2018. 11:26

Sabiedrība jau pagājušajā gadā, pēc skandāla ar Alūksnes lūsenes nošaušanu, pieprasīja nozares uzraugu atbildību. Atbildību par situāciju medību jomā kopumā kā ilgstoši pilnīgi necaurspīdīgā veidā uzturētu sistēmu. Par ko atbildīga Zemkopības ministrija.
Jau pagājušajā gadā tika teikts, ka ir pamats sistēmā veikt nopietnas izmaiņas. Normālā, attīstītā Eiropas valstī sabiedrībai ir jābūt iespējai šo procesu kontrolēt. Sabiedrība vairs nevar atļauties maksāt ar saviem vērtīgajiem dabas resursiem par nesakārtotu nozari. Nevaram vairs turpināt medības atstāt „katra sevis cienoša mednieka ziņā”.

Atbildēt

Toms

02.02.2018. 11:10

Dodiet šurp tās Turības anketas, gribu aizpildīt. Sabiedrības viedoklim jābūt reālam nevis nopirktam. Kur tās anketas var dabūt? Kas tās izplata?

Atbildēt

Vaira3000

02.02.2018. 11:07

»

Anubiss

Nē kautuvē ļauts lops nav nekas barbarisks,jo tas tiek darīts visas sabiedrības labā,bet mednieki slepkavot tikai savu interešu vadīti


tev ir dubulto standartu problema. Miljoniem slepkavibu ir pienemamas, ja tas notiek "sabiedribas labaa"- iemesls, kuru var staipiit kaa neilona zekjubikses.
Genociidi pret cilvekiem, tautaam ari notiek "sabiedribas labaa". Tada pati logika.

Atbildēt

Lūsis

02.02.2018. 10:54

SLEPKAVAS

УБИЙЦЫ

Atbildēt

Vairis

02.02.2018. 10:36

Malači! Beidzot TAS ir noticis!

Atbildēt

Latvijas vilki un lūši

02.02.2018. 09:44

»

:)

Ja pārstāvējāt Latvijas vilkus un lūšus :), vairāk sēdējāt uns skatījāties uz cilvēkiem par kuriem uzrakstīt pēc tam pretīgāku rakstu, nevis iedziļinājaties diskusijā ssrunā


Kur sēdēju? Sēž cietumā.
Neko neesmu rakstījusi.
Pirmo Latvijas Republikas tiesvedības procesu, pret VMD generāldirektora rīkojumu un lēmumu, uzsākusi gan.

Atbildēt

Latvijas vilki un lūši

02.02.2018. 09:39

»

ko var muldēt

Lūšiem vairāk par četriem mazuļiem nedzimst


Latvijā tika novērota lūšu mamma ar 5 mazułiem, un ārzemēs ar 7. Ir pat video uzñemts, un fotosesija fotogrāfēta.

Atbildēt

ko var muldēt

02.02.2018. 09:35

»

zinošais

Tā ir veca bilde. Tante lielījās ar nošautu lūšu mammu, kurai bija 6 mazuļi


Lūšiem vairāk par četriem mazuļiem nedzimst.

Atbildēt

:)

02.02.2018. 09:03

»

Latvijas vilki un lūši

Łoti labs raksturojums...


Ja pārstāvējāt Latvijas vilkus un lūšus :), vairāk sēdējāt uns skatījāties uz cilvēkiem par kuriem uzrakstīt pēc tam pretīgāku rakstu, nevis iedziļinājaties diskusijā ssrunā.

Atbildēt

Jorēns

02.02.2018. 09:00

Visa Oltes kompānija tagad varēs slaktēt dzīvniekus uz nebēdu, Olte, kā deputāts, atļaus šaut arī Rīgā

Atbildēt

nofotografēties ar mirušu dzīvnieku

02.02.2018. 01:37

Skatoties uz to bildi ar nošauto lūseni un sievieti, nāk prātā kādas režisores teiktais pēc Ulriha Zeidla filmas "Safari" noskatīšanās:

Vai jūs zinājāt, ka nofotografēties ar mirušu dzīvnieku, iespējams, ir vissarežģītākais medību posms? Ja dzīvnieka ķermeņa masa daudzkārt pārsniedz jūsējo – tā var izrādīties tiešām titāniska cīņa..

Šajā gadījumā meža darbiniecei noteikti nebija milzīga cīņa ar beigtās lūsenes ķermeni, kura bija iznākusi pretī sievietei, lai aizstāvētu savus bērnus.

Atbildēt

he

02.02.2018. 01:19

»

Vilks

Galvenais aizsargāt zilos un medniekus aizsūtīt uz Sibīriju kā Staļinalaikā


Staļin laikā vilkus likvidēja 100%, pat prēmijas maksāja. A tādus dīkdieņus...

Atbildēt

Ģirts

02.02.2018. 01:02

»

aliments

Šonedēļ, varētu būt trešdiena Viļķenes pagastā Limbažu novads, tika nomedīti 5 vilki. Neviens tur pagastā neraudāja par nomedītajiem vilkiem, vismaz to neizrādija, bet tie paši ogotāji un sēņotāji bija pozitīvi noskaņoti, sakot, ka varēs droši iet mežā.Tas ne kas, ka vilki pēc dienas varēja būt jau ...


Nav tādas lietas kā prevencijas neesamība lauksaimniecībā drošībai pret aizsargājamām dzīvnieku sugām Eiropas Savienības valstīs. Žogi, speciāli apmācīti suņi, lasi Silavas plānu. Beidzot jākāpj ārā no tiem „bērnu autiņiem”. Nevar uz vienas saimniecības nozares rēķina slaktēt visai sabiedrībai piederošu dabas resursu. Tās nav sabiedrības intereses. Ne par kādu ražošanu vai neražošanu te nav runas. Nokavēta atpalicība, kas beidzot jālikvidē.

Atbildēt

Ēriks

02.02.2018. 00:36

Es tajos aptaujas jautājumos ieliktu vēl vienu:

- Mednieki ir drauds sabiedrībai

Atbildēt

aliments

02.02.2018. 00:14

Šonedēļ, varētu būt trešdiena Viļķenes pagastā Limbažu novads, tika nomedīti 5 vilki. Neviens tur pagastā neraudāja par nomedītajiem vilkiem, vismaz to neizrādija, bet tie paši ogotāji un sēņotāji bija pozitīvi noskaņoti, sakot, ka varēs droši iet mežā.Tas ne kas, ka vilki pēc dienas varēja būt jau citā vietā, piemēram Saulkrastu apkārtnē, kur nolasītu no vasarnīcām nepieskatītus mājdzīvniekus.

Atbildēt

mednieku brīvā laika nodarbes - nekādi čiki briki

02.02.2018. 00:05

Visticamāk, ka Latvijas uzņēmums “D Dupleks” ražos munīciju CVR (T) bruņumašīnām, kuras ir Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rīcībā. Pēc “Latvijas Avīzes” rīcībā esošās neoficiālās informācijas, šim uzņēmumam, ir atbilstošās spējas, lai spētu izpildīt potenciālo Aizsardzības ministrijas pasūtījumu...varot uzsist uz pleca Latvijas uzņēmumiem, kas darbojas aizsardzība industrijā, jo gribētāji uz piegādi esot bijuši vairāki un var redzēt, ka šī nozare attīstoties

Raksturojot biznesa īpatnības drošības un aizsardzības uzņēmumu jomā, E. Egle uzsvēra, ka šos uzņēmumus var saukt par maratonistiem. “Projekti šiem uzņēmumiem ir apjomīgi, to realizācija prasa vairāk laika nekā citās jomās. Tas nav nekāds čiki-briki, jo ir liels skaits procedūru, tostarp nepieciešams iziet stingru militāro sertifikāciju,” skaidroja E. Egle.
LA, 12.2017

Atbildēt

biznesa attiecības ar nozares pārvaldniekiem

01.02.2018. 23:37

»

Alias

Tā "it kā" anketa - tā tik tiešām ir augstskolas anketa??? Tādu varētu sastādīt specskolas absolvents,bet ne jau augstskolas students - lai gan,kas nu tā par augstskolu,paredzēta tupešiem,kuri tikai par naudu tādas infantilas anketas spēj sastādīt. Bet nu,ja attiecīgs līmenis ir arī auditorijai,tad ...


Tas jau vēl nebūtu nekas, ja kāds students ar tādu anketu ampelētos, bet šāda aptauja jau tiek izdalītas mūsu brašajiem medniekiem, izplatītas kolektīvos pa visu Latviju. Un pēc tam tas sviesta izstrādājums tiks prezentēts kā visas sabiedrības viedoklis pret medniekiem un savvaļas dzīvniekiem! Ar gudrie ģīmjiem tiks paziņots konferencē, pēc tam ielikts zinātniskajā pētījumā, kā reāli veikts pētījums ar visām atsaucēm. Vai tad kāds tur vēlāk cels augšā un pētīs tās anketas saturu? Svarīgi, ka priekšgalā būs bijis kāds Dr... un papīrs pacieš visu!

Atbildēt

Alias

01.02.2018. 23:02

Tā "it kā" anketa - tā tik tiešām ir augstskolas anketa??? Tādu varētu sastādīt specskolas absolvents,bet ne jau augstskolas students - lai gan,kas nu tā par augstskolu,paredzēta tupešiem,kuri tikai par naudu tādas infantilas anketas spēj sastādīt. Bet nu,ja attiecīgs līmenis ir arī auditorijai,tad jau vispār nav,ko brīnīties - pilnīgākā muļķu māja. Sievišķi attēlā gan labprāt nokniebtu...

Atbildēt

bet Līcītis joko tālāk

01.02.2018. 22:54

Bergmanis nav atklājis visus kara noslēpumus. Nākamais ķēdes posms ir malu mednieku iesaistīšana aizsardzības nostiprināšanā. Brakonjēru arī esot tūkstošiem, un visi izveicīgāki un nenotveramāki par ņinzjām.

Atbildēt

operācija "marmelāde

01.02.2018. 22:51

patīk Jāņa Baumaņa, Haralda Barvika, Valtera Lūša, Anda Krēsliņa, Jāņa Bāra, Lindas Dombrovskas marmelāde

Atbildēt

turpin. Līcīša iesmējiens

01.02.2018. 22:45

Mednieku klubos ir Volhovā dienējušie ar pieredzi un izturīga jaunatne labā fiziskajā, un visi kā viens – ar ārkārtējām izdzīvošanas prasmēm mežā. Laužot pa maizes gabalam, uzdzerot strauta ūdeni, pārtiekot tikai no mellenēm un brūklenēm, aļņa gaļas konserviem un mežacūkas dūmu desām, vīri var pavadīt biezoknī un ienaidnieka aizmugurē nedēļām, mēnešiem ilgi. Draņķīgi, bet vienīgais, uz ko mednieki nav uztrenēti un pieraduši, ka viņiem šauj pretī.

Atbildēt

Latvijas vilki un lūši

01.02.2018. 22:40

»

900 bises NATO / LA iesmej

Stiprinot pagaidām šķirbaino, maza dzīvā spēka balstīto noturēšanas līniju, 9000 bises būs labi palīgi, kamēr ierodas sabiedrotie amerikāņi un angļi. Bukubendes ir disciplinēti, klausa pavēlēm, neapturami cīņā par galvas kausu un ādu trofejām, prot garšīgi izcept nogalinātā medījuma aknas. Jau tas izklausās...


Łoti labs raksturojums!
Tikai mednieki esot 25 000. Ja 9 000 bises, pārējie ar iesmiem stāv ap ugunskuru, un mutē pievilināšanas svilpēm? Interesanti, svilps ienaidniekiem ar tām pašām, ar kurām lapsas pievilina, vai baurus?
Ieroči gan šiem varētu būt labāki, nekā NBS. Nu tiem, kuriem vēl rudzu bises aizkērušās, gan Aizsardzības Ministrija pieškirs līdzekłus- labāku iegādei. Kā nekā, pirmie Tēvijas sargi būs.
Šo jautājumu Aizsardzības Ministram noteikti pēc laika " atdzīvināsim ".

Atbildēt

900 bises NATO / LA iesmej

01.02.2018. 22:31

Stiprinot pagaidām šķirbaino, maza dzīvā spēka balstīto noturēšanas līniju, 9000 bises būs labi palīgi, kamēr ierodas sabiedrotie amerikāņi un angļi. Bukubendes ir disciplinēti, klausa pavēlēm, neapturami cīņā par galvas kausu un ādu trofejām, prot garšīgi izcept nogalinātā medījuma aknas. Jau tas izklausās biedējoši jebkādam agresoram, zaļam cilvēciņam, kas uzdrošināsies spert zābakotu kāju pāri Zilupei. Šāvēji – ne pūkas, ne spalvas, bet uz 1000 metriem nocels vāveri no zara. Mednieki teicami pazīst mežu, izseko un slapstās kā indiāņi, kaujas taktikā pretinieku ņem uz grauda no slēpņa, no torņa un uz gaidi. Prot likt cilpas, maskēt lamatas un rakt vilku bedres, kur gūstā iekristu ne tikai zaldāti un oficieri.. /LA

Atbildēt

pa kameru sitas un

01.02.2018. 22:06

»

Vai ko dara?

Aldis Baumanis Dr.paed., rektors un valdes priekšsēdētājs


cik zinu Rostovskim pieder vegānu restorāns

Atbildēt

Vai ko dara?

01.02.2018. 21:59

»

brīnums

Vadība guļ? Vai ko dara


Aldis Baumanis Dr.paed., rektors un valdes priekšsēdētājs

Aigars Rostovskis, D.M.Soc, Attīstības padomes priekšsēdētājs

Atbildēt

Latvijas vilki un lūši

01.02.2018. 21:57

»

brīnums

Vadība guļ? Vai ko dara


Visticamāk vēl sponsorē šo " profesionālismu ".

Atbildēt

Čiekurs Egles dēls

01.02.2018. 21:43

»

Latvijas vilki un lūši

Par cik medniekiem tagad sadarbība ar Aizsardzības Ministriju, ne tikai Zemkopības, no kurienes līdzekłus iegūst mednieku vajadzībām, tad pēc laika būs jāpainteresējas: cik mednieku būs iestājušies brīvprātīgo aizsargu rindās, kā pirmie kareivji blakus NBS? Un kādas apmācības izgājuši? Jo dzīvniekus...


Šis (un visi pārējie prodžekti) ir tikai naudas apgūšana. No militārā viedokļa, mednieku (un kājnieku) ieročiem sen vairs nav nekādas militārās nozīmes (tikpat labi var trenēties zobenu cīņās, šaušanā ar kaķeni un loku). Tikpat labi var visas mājsaimnieces, kas virtuvē ar nazi griež desu, ieskaitīt profesionālo killeru rezrvē, kuri ar nazi sliktajiem puišiem rīkles griež :D Medībās vīri ar šaujamieiem iegūs gaļu. Karā galvenais ir slēpšnās no pretinieka, tur ir pilnīgi cita stratēģija un taktika...

Atbildēt

Nogalināšana prieka pēc

01.02.2018. 21:42

Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas fakultātē.

Atbildēt

Latvijas vilki un lūši

01.02.2018. 21:41

»

Čiekurs Egles dēls

Mums pērnie alņi staigā kā tramvaji pa Barona ielu, nobarojušies, spīd un laistās, bet... šaut nevar, limits nav iedalīts! Bet kolektīva vadītāju par postījumiem regulāri sauc uz sanāksmēm, visas platības par postījumiem sarkanas sazīmētas...


Esmu ne tikai lauksaimnieks, bet arī dzīvoju pie meža. Un vēl, ne tikai kopju mežus, bet arī braucu pa pasauli. Apcełoju Ameriku. Un te jautājums: Biju rajonā, kur dzīvo Grizli lāči. Tur dēł atstāta ēdiena mašīnā, lāči izdemulē 150 mašīnas gadā. Kad vēroju uzñemto video ar slēpto kameru, vai miru no smiekliem par šo aktivitātēm. Tur visur tiek audzināta sabiedrība, pašiem pasargāt savus īpašumus. Kas pie mums būtu, ja lāči izdemulētu kaut 5 mašīnas?
Mums vienīgais veids ir izšaušana! Mazā Valstī, ar mazu dzīvnieku un resursu skaitu!
Kāpēc Jūs aizslēdziet savas mājas, dzīvokłus, mašīnas? Kāpēc neatstājiet visu vałā, kā uz lauka?
Es tikko pārbraucu no Itālijas. Ieraudzīju aitu ganāmpulku apelsīnu laukos, kāri ēdot apelsīna lapas no koka. Aizskrēju fotogrāfēt.
Pēc pāris foto knipšiem, pie manas kājas jau atradās gana suñi. Pēc pāris minūtēm uzradās gans. Mums, vasaras sezonā, aitas arī 7 dienas netiek pieskatītas.
Tā kā ir pie mums, nav nekur. Nu varbūt Krievijā! Jo šīs " mednieku tradīcijas " un " stils ", nav mainījies, ne par %.
Mēs visu risinam- izšaujot!

Atbildēt

Latvijas vilki un lūši

01.02.2018. 21:28

»

džast ze vei jū laik it!

Barviks ar Baumani sēž katrs savā grāvī un sten:), tā kā nekāda mīla vairs abus nesaista


Par cik medniekiem tagad sadarbība ar Aizsardzības Ministriju, ne tikai Zemkopības, no kurienes līdzekłus iegūst mednieku vajadzībām, tad pēc laika būs jāpainteresējas: cik mednieku būs iestājušies brīvprātīgo aizsargu rindās, kā pirmie kareivji blakus NBS? Un kādas apmācības izgājuši? Jo dzīvniekus viñi gan sakropło, tā ka, ar šaušanu ir so-so. Šad un tad arī savam kolēgim kādu lodi sānos vai galvā ielaiž.
Vai arī tagad tikai bērniem geogrāfiju pasniegšot ( tagad to darīs mednieki, skolotāji ir devalvējami ). Un sañems par to naudiñu arī no Aizsardzības Ministrijas.

Atbildēt

Čiekurs Egles dēls

01.02.2018. 21:27

»

Latvijas vilki un lūši

To Čiekurs Egles dēls...


Mums pērnie alņi staigā kā tramvaji pa Barona ielu, nobarojušies, spīd un laistās, bet... šaut nevar, limits nav iedalīts! Bet kolektīva vadītāju par postījumiem regulāri sauc uz sanāksmēm, visas platības par postījumiem sarkanas sazīmētas.
Tie, kuri kabinetos lemj, mežā nav bijuši tādā attālumā, kā Rīga lidz mežam... Bet viņiem, nabadziņiem, jau arī "sabiedrības" viedoklis jāņem vērā, citādi nākamjās vēlēšanās nenobalsos. Un, par vēlētājiem runājot, instagrammā tup vairāk ļaužu, nekā mežā... :(

Atbildēt

džast ze vei jū laik it!

01.02.2018. 21:13

Barviks ar Baumani sēž katrs savā grāvī un sten:), tā kā nekāda mīla vairs abus nesaista:)))

Atbildēt

Lapas:    6   5   4   3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Maskēt kopējo atbildību

FotoAizvakar Ministru kabinets vienojās, ka par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro apmērā. Lai šīs izmaiņas varētu stāties spēkā, Saeimai jāapstiprina grozījumi COVID-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Likumprojekts skatīšanai Saeimā tika virzīts steidzamības kārtā, un par tā nodošanu komisijām nobalsojām šorīt. Līdz šim visi ar pandēmijas ierobežošanu saistītie priekšlikumi Saeimā tika izskatīti patiešām steidzamības kārtā — tajā pašā dienā, apzinoties, ka runa ir par sabiedrības veselību un kavēšanās šeit neder.
Lasīt visu...

21

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

FotoRudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad saimnieks uz gaidāmo ziemu raugās ar zināmu optimismu, ja slikts – savelk jostu ciešāk. Pavisam sliktā jākar zobi vadzī. Savukārt pašvaldībām lapkritis ir laiks, kad jāatsāk ikgadējā cīkstēšanās par tām atvēlēto finansējumu.
Lasīt visu...

12

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

FotoKoronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti visās jomās, kas nevis iepazīstina sabiedrību ar dažādiem viedokļiem un cenšas paskaidrot, ap ko tad īsti diskusijas griežas, bet izmanto situāciju savu reitingu un popularitātes celšanai. Tā vien šķiet, ka rajonā līderu pozīcijās izvirzījies jauns sabiedriskās domas “ganītājs”. Aldis Gobzems pēdējo nedēļu laikā “spridzina” ar turbo jaudu. Viņš ne vien aicina ignorēt drošības pasākumus COVID-19 ierobežošanai, bet arī mudina lūgties.
Lasīt visu...

12

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

FotoUz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis (baņķieris). Burvis bija vienīgais, kas prata radīt naudu no gaisa, viņš to radīja, lai aizdotu tiem Valdniekiem, kas Burvi spēja pārliecināt, ka viņi spēs naudu ar procentiem atdot noteiktā laikā. Tā Burvis izgudroja naudu, pār kuru valdīja Valdnieki, savstarpēji norēķinoties ar citiem Valdniekiem.
Lasīt visu...

21

Signāls

FotoVai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes. Bailes tikt izsēdinātiem no transporta, bailes tikt administratīvi sodītiem. Tās ir bailes no varas.
Lasīt visu...

21

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

FotoReāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem simptomiem vai komplikācijām. Manā paziņu lokā viena persona ir mirusi, viena atrodas karantīnā. Tā nav nekāda izklaide izslimot šo “zarazu”.
Lasīt visu...

21

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

FotoŠogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu ar invaliditāti tiesībām”, un 5 gadi, kopš Labklājības ministrija īsteno Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansētu projektu deinstucionalizācijas (DI) jomā. Un kāpēc par šo nozīmīgo tēmu runāju tieši tagad, jo 10. oktobrī visā pasaulē tika atzīmēta Pasaules Garīgās veselības diena.
Lasīt visu...

12

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

FotoTātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt, kurus ne. Bet cik daudz ir to pasaules valstu, kuras būtu tik ļoti okupantu pārpildītas kā Latvija? Lūk, tas ir jautājums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...

Foto

Kam kalpo Latvijas žurnālistikas vaļi?

Es gaidīju pirmdienu. Man no prāta neiziet skaitlis 200. Līdzīgi kā Berlīnē “30 tūkstoši” un Roberta Kenedija Jr. publicētie foto, kurus...

Foto

Cerams, šī vēstule par iespējamiem nodarījumiem autoriem nonāks pie adresāta: atklāta vēstule Latvijas Republikas kultūras ministram

Rakstu Jums kā vienkāršam cilvēkam, negribu vērsties pie amatpersonas uzslāņojumiem....

Foto

Viendzimumu attiecību regulējums – postmodernās un vecās Eiropas sadursme

Ceturtdien LTV raidījumā "Šodienas jautājums" tika apspriesta klasisko un viendzimuma partnerattiecību problemātika. Politiķu un žurnālistes diskusijā parādījās...

Foto

Prātojums par uzvaru cīņā pret noziedzību un netīrību

Regresīvos vecos laikos bija tāds populārs jociņš par kādas vārdā nesauktas kopienas pārstāvi, kurš mēģinājis atradināt savu ķēvi...

Foto

Vakcinēšanās - glābiņš vai spriedums?

Šī gada 1.oktobrī stājies spēkā 29.septembrī pieņemts lēmums, kurš attiecas uz lielu sabiedrības daļu, bet perspektīvā - uz mums visiem. Lēmums...

Foto

Par maratonu un Covid19

Godātie Veselības ministrijas, SPKC, Rīgas domes, Rīgas satiksmes, AirBaltic un lidostas Rīga darbinieki! Mediķiem un transporta darbiniekiem šis ir bijis īsts baigais gads. Visu cieņu “frontlainiešiem” un...

Foto

Citu valstu mediji pārņem Latvijas informatīvo telpu

Bez atbilstoša valsts atbalsta komercmedijiem vietējā satura ražošanai 2021.gadā Latvijas informatīvo telpu pārņems Krievijas politiskajām interesēm atbilstošs saturs. Citu...

Foto

Atklātā vēstule par Zemgales vienīgā atkritumu apsaimniekošanas poligona “Brakšķi” saglabāšanu tautsaimniecības interesēs

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas...

Foto

Makrona nepārliecinošā spēle ar Krieviju: ieradies nomierināt Baltiju, viņš to it nemaz neizdarīja

“Ceļš uz elli ir bruģēts ar labiem nodomiem” — šis britu sakāmvārds nāca...

Foto

Atkritumu poligoni kā nacionālās drošības jautājums, jeb Kāpēc likvidēt Zemgales vienīgo atkritumu apsaimniekošanas poligonu ir riskanti

Ir publiskots VARAM sagatavotais informatīvais ziņojums “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas...

Foto

Tiesiskums ieviests, tagad mūs interesē lielveikali

Lai veicinātu plašāku Latvijas izcelsmes produkcijas īpatsvaru mazumtirdzniecības lielveikalu ķēdēs, Jauno konservatīvo Saeimas deputāti šodien tikās ar "Maxima Latvija" pārstāvjiem....

Foto

Vai tiešām iemeslu pietrūkst, lai izietu ielās?

Ir daļa cilvēku, kuri joprojām nesaprot, kas ir iemesls, lai 10.oktobrī izietu ielās. Nesaprot, jo ir pierasts neko nedarīt...

Foto

Saucēja balss tuksnesī

Žurnālista Bojāra raidījumā “Aizliegtais paņemiens” par Jencīša draudzi “Kristus pasaule” parādīja, cik viegli cilvēki ir psiholoģiski manipulējami, pakļaujami. Un šī nav vienīgā sekta,...

Foto

Farss ar baltkrievu IT kompāniju „uzņemšanu”

"Kapitālā remonta" sakarā pirmais mani tā pamatīgi sasmīdināja premjers KK. Viņš bija "norijis" LIAA jaunā vadoņa naivi izmesto "ēsmu" par...

Foto

Ja jums gadījumā bija kādas šaubas, Latvijas finanšu sistēmas sakārtošana ir bijusi veiksmīga

Es pievienojos šodienas konferences vienai no galvenajām tēzēm, ka banku kā finanšu institūciju...

Foto

Putina vakcīna ir instruments sabiedrības iegrožošanai

Koronavīrusa (Covid-19, C-19 – sauciet, kā gribas) pandēmija pasaulē cilvēkus ir padarījusi ļoti uzmanīgus, pat nedaudz bailīgus. Ikdienas dzīve, kādu...

Foto

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par...

Foto

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

Vēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video,...

Foto

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

Vērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no...

Foto

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

Šodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju...

Foto

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

Saistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot...

Foto

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

Augsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu...

Foto

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

Matemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni....

Foto

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

Latvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder...

Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...