Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau kopš padsmitā decembra pa dažu sabiedrības intereses īpaši pārstāvošu mediju un dažu īpaši cildenu kabatas organizāciju pārstāvju rokām ceļo sava veida karsts kartupelis - bildīte ar dokumentu, kura saturs ir šāds:

"Līgums par konsultāciju sniegšanu. 2013.gada 2. decembrī.

Lato Lapsa, personas kods 160569-..., adrese ..., Rīga, turpmāk saukts Konsultants, no vienas puses, un STA "Maxima Latvija", reģ.nr. 40003520643, adrese - "Abras", Ķekavas pag., Ķekavas nov., LV-2111, tās valdes locekles Jeļenas Kondrašovas personā, turpmāk saukts Pasūtītājs, no otras puses, brīvi izrādot savu gribu, bez viltus, maldības un spaidiem, noslēdz šādu Līgumu:

1. Konsultants 2013.gada 1. un 2. decembrī ir sniedzis Pasūtītājam konsultācijas savas kompetences ietvaros par Pasūtītāju interesējošajiem jautājumiem, turpmāk līgumā sauktas Konsultācijas.

2. Samaksa par veiktajām Konsultācijām Konsultantam, kas jāveic Pasūtītājam, ir noteikta Ls 1000 (viens tūkstotis latu) apmērā.

3. Konsultants un Pasūtītājs vienojas, ka šī līguma 2. punktā minēto samaksu par ... [trīs rindiņas aizklātas] brīža, vienlaikus iesniedzot Konsultantam (nosūtot uz elektroniskā pasta adresi [email protected]) attiecīgu maksājuma uzdevumu, pretējā gadījumā maksājot Konsultantam līgumsodu Ls 50 (piecdesmit latu) par katru pārskaitījuma kavējuma dienu.

4. Pušu strīdi tiek izšķirti, savstarpēji vienojoties, vai tiesā saskaņā ar Latvijas Republikas likumiem.

5. Līgums stājas spēkā parakstīšanas brīdī.

6. Līgums sastādīts divos eksemplāros latviešu valodā, no kuriem viens glabājas pie Pasūtītāja, otrs - pie Konsultanta. Abiem līguma eksemplāriem ir vienāds juridisks spēks.

Pušu paraksti: pasūtītājs - Jeļena Kondrašova, konsultants - Lato Lapsa."

Tāds, lūk, interesants un droši vien jau potenciāli atmaskojošs papīrītis. Tā vien prasās publiskojams, lai beidzot atmaskotu vienu aizvadīto gadu laikā tik daudzus nokaitinājušu indivīdu un, tā sacīt, lapsu beidzot noķertu aiz astes.

Šajās aizvadītajās nedēļās ir bijis interesanti vērot, kā viens pēc otra varonīgie un pašpārliecinātie pašpasludinātie taisnības cīnītāji ar entuziasmu pie šī papīrīša ar vislabākajiem nodomiem pieķeras - un pēc mirklīša apraujas un ieslēdz atpakaļgaitu vai, tā sacīt, vienkārši norauj stopkrānu.

Uzskatāmi bijis redzams, kā informācija ceļo tālāk un tālāk, kā kārtējais gļēvulis kaut ko gar to pagramstās, kaut ko pamēģina darīt, bet tad notrīs, pats no tās publiskošanās atsakās un paklusām nodod tālāk cerībā, ka beidzot atradīsies kāds neapdomīgāks vai vienkārši glupiņāks, kurš to publiskos viņa vietā.

Sākumā šī informācija ceļoja savstarpēji pazīstamu cilvēku lokā, taču to vidū neviens tā arī nesadūšojās to publiskot. Sabiedriskā televīzija taisījās, taisījās - bet atlika tai padzirdēt brīdinājumu par gaidāmiem tiesu darbiem, lai apklustu un nu pīkstētu par masīvu spiedienu. Slavena analītiskā žurnāliste sarosījās, sarosījās - un pierāvās. Pazīstama taisnības cīnītāju organizācija gatavojās, gatavojās - un aizrijās.

Tad beigu beigās šie principiālie gļēvuļi ķērās pie, viņuprāt, augsti tehnoloģiska paņēmiena - no viena speciāli šim nolūkam izveidota tviterkonta bildīti aizsūtīt otram, tāpat speciāli šim pasākumam par godu izveidotam tviterkontam, no kura tā tad jau tika laista tālāk virknei adresātu. Un arī tad kaut kā īsti nav aizgājis.

Kāpēc tas tā notiek? Un kā es to tik labi zinu? Uz otro jautājumu pašlaik aprobežošos ar atbildi - vienkārši zinu. Savukārt uz pirmo - tāpēc, ka mēs diemžēl dzīvojam zemē un sabiedrībā, kur uz lielo pusi pašpasludināto taisnības cīnītāju atliek skaļāk uzrūkt - un astes viņiem ir kājstarpē. Neko vairāk par retoriskiem jautājumiem vai anonīmiem sūtījumiem viņi nespēj.

Domāju, ka pašlaik es varētu tiem taisnprātīgajiem un drosmīgajiem sabiedrisko mediju, sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem utml., kuri no šī dokumenta aizmuka kā velns ar vējlukturi, dot nedēļu laika publiski paskaidrot - kur tad palika viņu drosme, principi un viss pārējais.

Jo citādi precīzi pēc nedēļas es tepat pats sīki un smalki izstāstīšu, kur šis papīris cēlies, kāpēc tas izskatās tieši tā, kā izskatās, no kurienes un pie kā tas ceļojis un kuri no taisnības cīnītājiem no tā publiskošanas nobijās, tā vietā izvēloties anonīmu tālāksūtīšanu.

Tas būs jauks un pamācošs stāsts.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

FotoLatvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību un izglītības kā personas un tātad arī valsts veidotāju.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

FotoLatvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas augstskolu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanu, nodrošinot Latvijas studentiem iespēju studēt augstākā līmenī pašu mājās, pievienojas viedoklim, ka ir nepieciešams izveidot jaunu sistēmu un likumu par augstskolu darbību. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

FotoAtsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas projekti rodas bez akumulācijas – attiecīgā jaunā fenomena elementu pakāpeniskas uzkrāšanās, savākšanās. 
Lasīt visu...

6

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

FotoŠādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts. Aizliegts arī rakstīt par viņu okupācijas laika "varoņdarbiem". Ne internetā, ne masu medijos nav iespējams atrast neko par viņu līdzdalību cilvēku vajāšanās. Un ne jau tāpēc, ka viņi tajās nepiedalījās. Viņi piedalījās - tikai visu kategoriski noliedz, un masu mediji paklausīgi klusē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...