Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijā ir sākts kriminālprocess par bēdīgi slavenā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus partnera Armanda Rasas (attēlā) advokātu biroja rīcību, piestādot pārdota uzņēmuma jaunajiem īpašniekiem iespaidīgus, bet, visticamākais, nepamatotus rēķinus uz viltotu dokumentu pamata par it kā sen pirms pārdošanas sniegtiem pakalpojumiem. Interesanti gan, ka Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, kas bieži tiek saukāta par „pasūtījumu galdu”, šo ekonomiska rakstura noziedzīgo nodarījumu ir nodevusi izmeklēt… Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Brasas iecirknim (pēc reorganizācijas - Teikas iecirknim).

Kā rāda pietiek.com rīcībā esošie dokumenti, 2016. gadā kāds uzņēmējs no cita pašmāju uzņēmēja un Igaunijas uzņēmuma „Roheline OAAS” nopirka Latvijā reģistrēto SIA „Onix Invest”, no abiem iegādājoties pa 50% kapitāldaļu un pirkuma līgumos cita starpā atrunājot, ka vienīgās saistības pret kādām personām uzņēmumam ir tikai pret abiem tā nu jau bijušajiem īpašniekiem.

Taču piecus gadus pēc īpašnieku nomaiņas SIA „Onix Invest” pēkšņi saņēma tai adresētu SIA “Zvērinātu advokātu birojs RER Lextal” priekšsēdētāja Jāņa Ešenvalda parakstītu vēstuli “Par rēķinu nosūtīšanu”, kurai bija pievienoti ar 2021.gada 31.jūliju datēti astoņi rēķini kopumā par 39 tūkstošiem eiro par zvērinātu advokātu biroja “Rasa un Ešenvalds” (iepriekšējais “Zvērinātu advokātu biroja RER Lextal” nosaukums) par laikā no 2014.gada 9.maija līdz 2016.gada 31.maijam it kā sniegtiem pakalpojumiem SIA “Onix Invest”.

Šai vēstulei sekoja brīdinājums par to, ka advokātu rēķini atbilstoši Civilprocesa likumam ir izpildu dokumenti, kurus var nodot piespiedu izpildei zvērinātam tiesu izpildītājam bez tiesas starpniecības.

Konsultējoties ar iepriekšējo uzņēmuma valdes locekli un līdzīpašnieku, tika noskaidrots, ka par dokumentiem, kas bija norādīti advokātu biroja brīdinājumā, viņam nekas nav bijis zināms un arī iepriekšējā valde nebija viņu par tādiem informējusi.

Taču, kamēr uzņēmuma tagadējā vadība vēl komunicēja ar advokātu biroju, tas jau nodeva tiesu izpildītājam rēķinus kopumā vairāk nekā 46 tūkstošu eiro piedzīšanai, pēc kā arī uzņēmuma jaunā vadība vērsās ar iesniegumu Valsts policijā.

„Ievērojot norādītos apstākļus un iepazīstoties ar SIA “ Onix Invest” rīcībā nonākušo dokumentu saturu, SIA “ Onix Invest” ir pamats uzskatīt, ka pret to tiek īstenota rūpīgi izplānota krāpšanas shēma, izmantojot viltotus (ar atpakaļejošu datumu sastādītus dokumentus), ar mērķi prettiesiski iegūt svešu mantu - SIA “ Onix Invest” finanšu līdzekļus lielā apmērā.

Šīs krāpšanas idejas iniciators, visticamāk, varētu būt zvērināts advokāts Jānis Ešenvalds, kuru, ļoti iespējams, piedaloties fiktīvu (ar atpakaļejošiem datumiem) dokumentu izgatavošanā (parakstīšanā), atbalstīja SIA “ Onix Invest’ bijušais valdes priekšsēdētājs Aigars Gailis,” teikts iesniegumā.

Iesniegumā policijai, pēc kura saņemšanas sākts kriminālprocess, minēts - pastāv liela varbūtība, ka advokāts J.Ešenvalds ir apzināti noklusējis faktu par to, ka viņa advokātu birojs tieši vai pastarpināti bija jau iepriekš saņēmis samaksu par to darbu izpildi, kuri norādīti rēķinos.

Noklusējot šo faktu, tas ļāva J.Ešenvaldam kā zvērinātam advokātam prettiesiski izmantot likumā paredzēto bezstrīdus piedziņas kārtību, vēršoties pret SIA “Onix Invest” ar prasījumu, kas pamatots, visticamāk, uz viltotiem, ar atpakaļejošu datumu sastādītiem un parakstītiem dokumentiem.

Policijas uzmanība ir vērsta uz vairākiem patiešām dīvainiem apstākļiem. Ja ticēt advokātiem, viņi laika periodā no 2014.gada 9.maija līdz pat 2016.gada 23.maijam it kā bez atlīdzības veikuši simtiem dažādu darbu, kopumā 370,5 stundu apjomā, taču par to izpildi divu gadu garumā nebija prasījuši atlīdzību no klienta. Turklāt visā šajā divu gadu periodā advokātu birojs – ja ticēt tā versijai – nepanāca ar klientu vienošanos par norēķinu atlikšanu un arī neaprēķināja līgumsodu.

„Izbrīnu rada arī apstāklis, ka 2014.gada 9.maija līguma vispārīgiem noteikumiem neatbilstoša izpildīto darbu (ne)apmaksas kārtība pastāvēja līdz pat 2016.gada 23.maijam, un tikai tad, divas dienas pirms SIA “Onix Invest” kapitāldaļu pārdošanas, līgumslēdzēji beidzot nolēma vienoties pat darbu izpildes apmaksas termiņa atlikšanu, to pagarinot vēl uz 5 gadiem (!),” norādīts iesniegumā Valsts policijai, pieminot arī to, ka iepriekšējā valde par šādām saistībām vispār neko nav minējusi.

Vēl papildu šaubas par advokātu godprātīgumu radījis fakts, ka tad, kad „Onix Invest” lūdza advokātu birojam „RER Lextal” uzrādīt darbu izpildi apliecinošus dokumentus, tas tos iesniedza tikai daļēji, aizbildinoties ar to, ka lai aizsargātu personu datus, atbildei netiek pievienoti dokumenti, kas klienta uzdevumā sagatavoti trešo personu interesēs. Taču, iepazīstoties ar atbildei pievienotajiem rēķinu datiem, tajās atklājās tādu fizisku un juridisku personu dati, ar kuriem SIA “Onix Invest” nebija bijuši ne darījumi, ne jebkāda cita tiesiska rakstura attiecības.

„Konkrētajā gadījumā pastāv pamats atzīt, ka visticamāk, noklusējot un sagrozot faktus par jau iepriekš izpildītiem un apmaksātiem Biroja darbiem, ar viltu paziņojot par it kā nenokārtotu saistību, organizētā personu grupa, kurā ietilpst SIA “Onix Invest” bijušais valdes priekšsēdētājs A.Gailis, zvērināts advokāts J.Ešenvalds, iespējams, arī zvērināta tiesu izpildītāja Z.Trasūne un citas personas, kuras piedalījās dokumentu viltošanā, darbojoties saskaņoti un mantkārīgā nolūkā, ar viltu ieguva tiesības uz svešu mantu lielā apmērā, kas tiem nepienākas,” norādīts iesniegumā Valsts policijai.

Kā zināms pietiek.com, Valsts policijā ir sākts kriminālprocess pēc piederības pie noziedzīga nodarījuma grupas objekta saskaņā ar Krimināllikuma XVIII nodaļu – „Noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu”. Tiesa, par to, cik sekmīga varētu būt izmeklēšana, šaubas rada tas, ka Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde šo ekonomiska rakstura noziedzīgo nodarījumu ir nodevusi izmeklēt… Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Brasas iecirknim (pēc reorganizācijas - Teikas iecirknim).

Novērtē šo rakstu:

86
11

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi