Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijā ir sākts kriminālprocess par bēdīgi slavenā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus partnera Armanda Rasas (attēlā) advokātu biroja rīcību, piestādot pārdota uzņēmuma jaunajiem īpašniekiem iespaidīgus, bet, visticamākais, nepamatotus rēķinus uz viltotu dokumentu pamata par it kā sen pirms pārdošanas sniegtiem pakalpojumiem. Interesanti gan, ka Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, kas bieži tiek saukāta par „pasūtījumu galdu”, šo ekonomiska rakstura noziedzīgo nodarījumu ir nodevusi izmeklēt… Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Brasas iecirknim (pēc reorganizācijas - Teikas iecirknim).

Kā rāda pietiek.com rīcībā esošie dokumenti, 2016. gadā kāds uzņēmējs no cita pašmāju uzņēmēja un Igaunijas uzņēmuma „Roheline OAAS” nopirka Latvijā reģistrēto SIA „Onix Invest”, no abiem iegādājoties pa 50% kapitāldaļu un pirkuma līgumos cita starpā atrunājot, ka vienīgās saistības pret kādām personām uzņēmumam ir tikai pret abiem tā nu jau bijušajiem īpašniekiem.

Taču piecus gadus pēc īpašnieku nomaiņas SIA „Onix Invest” pēkšņi saņēma tai adresētu SIA “Zvērinātu advokātu birojs RER Lextal” priekšsēdētāja Jāņa Ešenvalda parakstītu vēstuli “Par rēķinu nosūtīšanu”, kurai bija pievienoti ar 2021.gada 31.jūliju datēti astoņi rēķini kopumā par 39 tūkstošiem eiro par zvērinātu advokātu biroja “Rasa un Ešenvalds” (iepriekšējais “Zvērinātu advokātu biroja RER Lextal” nosaukums) par laikā no 2014.gada 9.maija līdz 2016.gada 31.maijam it kā sniegtiem pakalpojumiem SIA “Onix Invest”.

Šai vēstulei sekoja brīdinājums par to, ka advokātu rēķini atbilstoši Civilprocesa likumam ir izpildu dokumenti, kurus var nodot piespiedu izpildei zvērinātam tiesu izpildītājam bez tiesas starpniecības.

Konsultējoties ar iepriekšējo uzņēmuma valdes locekli un līdzīpašnieku, tika noskaidrots, ka par dokumentiem, kas bija norādīti advokātu biroja brīdinājumā, viņam nekas nav bijis zināms un arī iepriekšējā valde nebija viņu par tādiem informējusi.

Taču, kamēr uzņēmuma tagadējā vadība vēl komunicēja ar advokātu biroju, tas jau nodeva tiesu izpildītājam rēķinus kopumā vairāk nekā 46 tūkstošu eiro piedzīšanai, pēc kā arī uzņēmuma jaunā vadība vērsās ar iesniegumu Valsts policijā.

„Ievērojot norādītos apstākļus un iepazīstoties ar SIA “ Onix Invest” rīcībā nonākušo dokumentu saturu, SIA “ Onix Invest” ir pamats uzskatīt, ka pret to tiek īstenota rūpīgi izplānota krāpšanas shēma, izmantojot viltotus (ar atpakaļejošu datumu sastādītus dokumentus), ar mērķi prettiesiski iegūt svešu mantu - SIA “ Onix Invest” finanšu līdzekļus lielā apmērā.

Šīs krāpšanas idejas iniciators, visticamāk, varētu būt zvērināts advokāts Jānis Ešenvalds, kuru, ļoti iespējams, piedaloties fiktīvu (ar atpakaļejošiem datumiem) dokumentu izgatavošanā (parakstīšanā), atbalstīja SIA “ Onix Invest’ bijušais valdes priekšsēdētājs Aigars Gailis,” teikts iesniegumā.

Iesniegumā policijai, pēc kura saņemšanas sākts kriminālprocess, minēts - pastāv liela varbūtība, ka advokāts J.Ešenvalds ir apzināti noklusējis faktu par to, ka viņa advokātu birojs tieši vai pastarpināti bija jau iepriekš saņēmis samaksu par to darbu izpildi, kuri norādīti rēķinos.

Noklusējot šo faktu, tas ļāva J.Ešenvaldam kā zvērinātam advokātam prettiesiski izmantot likumā paredzēto bezstrīdus piedziņas kārtību, vēršoties pret SIA “Onix Invest” ar prasījumu, kas pamatots, visticamāk, uz viltotiem, ar atpakaļejošu datumu sastādītiem un parakstītiem dokumentiem.

Policijas uzmanība ir vērsta uz vairākiem patiešām dīvainiem apstākļiem. Ja ticēt advokātiem, viņi laika periodā no 2014.gada 9.maija līdz pat 2016.gada 23.maijam it kā bez atlīdzības veikuši simtiem dažādu darbu, kopumā 370,5 stundu apjomā, taču par to izpildi divu gadu garumā nebija prasījuši atlīdzību no klienta. Turklāt visā šajā divu gadu periodā advokātu birojs – ja ticēt tā versijai – nepanāca ar klientu vienošanos par norēķinu atlikšanu un arī neaprēķināja līgumsodu.

„Izbrīnu rada arī apstāklis, ka 2014.gada 9.maija līguma vispārīgiem noteikumiem neatbilstoša izpildīto darbu (ne)apmaksas kārtība pastāvēja līdz pat 2016.gada 23.maijam, un tikai tad, divas dienas pirms SIA “Onix Invest” kapitāldaļu pārdošanas, līgumslēdzēji beidzot nolēma vienoties pat darbu izpildes apmaksas termiņa atlikšanu, to pagarinot vēl uz 5 gadiem (!),” norādīts iesniegumā Valsts policijai, pieminot arī to, ka iepriekšējā valde par šādām saistībām vispār neko nav minējusi.

Vēl papildu šaubas par advokātu godprātīgumu radījis fakts, ka tad, kad „Onix Invest” lūdza advokātu birojam „RER Lextal” uzrādīt darbu izpildi apliecinošus dokumentus, tas tos iesniedza tikai daļēji, aizbildinoties ar to, ka lai aizsargātu personu datus, atbildei netiek pievienoti dokumenti, kas klienta uzdevumā sagatavoti trešo personu interesēs. Taču, iepazīstoties ar atbildei pievienotajiem rēķinu datiem, tajās atklājās tādu fizisku un juridisku personu dati, ar kuriem SIA “Onix Invest” nebija bijuši ne darījumi, ne jebkāda cita tiesiska rakstura attiecības.

„Konkrētajā gadījumā pastāv pamats atzīt, ka visticamāk, noklusējot un sagrozot faktus par jau iepriekš izpildītiem un apmaksātiem Biroja darbiem, ar viltu paziņojot par it kā nenokārtotu saistību, organizētā personu grupa, kurā ietilpst SIA “Onix Invest” bijušais valdes priekšsēdētājs A.Gailis, zvērināts advokāts J.Ešenvalds, iespējams, arī zvērināta tiesu izpildītāja Z.Trasūne un citas personas, kuras piedalījās dokumentu viltošanā, darbojoties saskaņoti un mantkārīgā nolūkā, ar viltu ieguva tiesības uz svešu mantu lielā apmērā, kas tiem nepienākas,” norādīts iesniegumā Valsts policijai.

Kā zināms pietiek.com, Valsts policijā ir sākts kriminālprocess pēc piederības pie noziedzīga nodarījuma grupas objekta saskaņā ar Krimināllikuma XVIII nodaļu – „Noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu”. Tiesa, par to, cik sekmīga varētu būt izmeklēšana, šaubas rada tas, ka Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde šo ekonomiska rakstura noziedzīgo nodarījumu ir nodevusi izmeklēt… Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Brasas iecirknim (pēc reorganizācijas - Teikas iecirknim).

Novērtē šo rakstu:

86
11

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nevainīguma prezumpcija un apsūdzības publicitāte

FotoIr kāds parasts žurnālistu – politiķu dialogs, kurš visbiežāk atkārtojas medijos pirms parlamenta vai pašvaldību vēlēšanām. Uz žurnālistu jautājumu par kāda apsūdzībā iesaistītā kandidāta iespējamo likuma pārkāpumu saņemts gandrīz automātisks partijas biedra vai sabiedrotā enerģisks atbildes atteikums, šoreiz kā vairogu priekšā liekot nevis parasto "nav komentāru", bet daudz iespaidīgāku nevainīguma prezumpcijas argumentu.
Lasīt visu...

21

Bez Amerikas. Ai un vai!?

FotoStarptautiskās attiecības kļūst arvien samezglotākas un nervozākas. Taču vismaz mums, Latvijai un Baltijas valstīm, tajās ir iespējams izdzīvot pavisam vienkāršā, jau senāk lietotā un pietiekami efektīvā uzvedības modelī.
Lasīt visu...

12

Tēma par "viltus studentiem" ir spekulatīva!

Foto2. aprīlī raidījumā "Kas notiek Latvijā?" tika apspriests jautājums par trešo valstu pilsoņu klātbūtni Latvijas augstskolās un darba tirgū. Kā Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA) vēlamies reaģēt uz raidījumā izskanējušajiem apgalvojumiem, kas bieži vien balstījās uz vispārinājumiem, kuri, manipulējot ar nepilnīgiem vai kontekstā neizvērtētiem datiem, var radīt sabiedrībā maldīgu priekšstatu par Latvijas augstākās izglītības eksporta nozīmi un potenciālu, tostarp tieši par ISMA darbu.
Lasīt visu...

21

Valoda kā attieksme

FotoŠogad tikai 3., 6. un 9. klasēs vēl varēja īstenot mazākumtautību programmas. Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) mācību gada sešos mēnešos izvērtēja 72 izglītības iestādes, tostarp Ludzas novadā, un tikai trijās konstatēti atkārtoti būtiski trūkumi, bet 14 skolas nonākušas vērtētāju redzeslokā, jo to 9. klašu absolventiem, turpinot mācības profesionālajās skolās, radās problēmas nepietiekamo latviešu valodas zināšanu dēļ. Par šo un citām aktualitātēm lasiet šodienas laikrakstā.
Lasīt visu...

3

Vai tad jūs tiešām nejūtat, cik pasakainā drošībā ir mūsu valsts? Pateicoties mums!

FotoŠī gada 12. aprīlī Satversmes aizsardzības birojam (SAB) aprit 30 gadu. 1995. gada pavasarī ar Saeimas lēmumu izveidotā iestāde zināmā mērā simbolizē Latvijas atdzimšanas stāstu. Deviņdesmito gadu sākumā Latvijas ārpolitikas un aizsardzības politikas galvenais mērķis bija tiešā (Krievijas armijas izvešana no Latvijas, kas noslēdzās 1998. gadā) un netiešā veidā atbrīvoties no padomju okupācijas sekām, lai Latvijas reintegrācija Rietumu valstu kopienā kļūtu par realitāti. Pretējā gadījumā, PSRS mantiniecei Krievijai atgūstoties no ekonomiskā un politiskā kraha, Latvijas drošība atkal būtu apdraudēta.
Lasīt visu...

21

Latvijas sabiedrības būtisku daļu ir pārņēmusi kaut kāda totāla kognitīvā disonanse

FotoPavērojot publiskajā telpā notiekošās diskusijas, šķiet, ka Latvijas sabiedrības būtisku daļu ir pārņēmusi kaut kāda totāla KOGNITĪVĀ DISONANSE. Šis psiholoģiskais fenomens vērojams tad, kad cilvēka uzskati vai uzvedība nesaskan ar viņa iekšējām vēlmēm vai ticībām.
Lasīt visu...

18

Latviešiem – ka tik kapeiciņa, santīmiņš, centiņš

FotoLatvieši nav ne igauņi, kas aiztur krievu tankkuği, ne lietuvieši. Mums - ka tik kapeiciņa, santīmiņš, centiņš. Tikai bagāti kaut kā nepaliekam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi