Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

a ko ta nu?

06.07.2019. 20:46

»

Jautājums Viesturam Ķerum

Ķā tas nākas, ka nemitīgi un ilgstoši iegūstat milzīgus finanšu līdzekļus savai absolūti nepamatotai atsevišķu putnu sugu "izpētei", ka sēžat (tiekat ievēlēts) visās iespējamās valsts pārvaldes un NVO padomēs - sākot no LVM un beidzot ar VKP, kas pēc būtības ir contra savā būtībā - esat pat priekšsēdis...


Paldies Dievam, ka ir V.Ķerus u.c. no nevalstiskām vides organizācijām, kam rūp dabas aizsardzība, kas pretojas mantkārīgajiem dabas postītājiem. Ja tādu nebūtu, Jūs Latviju būtu ar mieru noskūt pliku. Jūs un jums līdzīgie kokos saskata tikai baļķus nevis mežu, kur vieta dzīvai radībai, kas nodrošina ekoloģisko līdzsvaru.

Atbildēt

švamme

06.07.2019. 19:31

Man nav skaidrs, kā var izcirst visu peļņai, neko neatstājot nāk.paaudzēm. Nu neaug meži tik ātri. Viena indivīda dzīves laikā neizaug pilnvērtīgs mežs. Manā īpašumā ir pārsvarā ozoli, daudz, vidēji 30-40 diametrā, ir arī milzīgi riekstkoki (black walnut), kuru koksne maksā aptuveni 200$ kubā. Ir arī priežu jaunaudze, bet kaut ātri aug, tā ir ļoti jauna (ne vairāk kā 10 g.), lai par to runātu kā par mežu vai pat parku. Ekoloģiski ļoti tīra vide, jo esam novērojuši putnus un dzīvniekus, kas ir ārkārtīgi izvēlīgi savas dzīvesvietas izvēlē (Great Blue Heron, Otters). Priekšrocība ūdensputniem un ūdriem ir ūdenstilpne un ūdenskritums, protams ir arī savvaļas zosis un gulbji. Putnu populācija ir vārdos neaprakstāma, nu kā var to iznīcināt? Arī kadiķi ir vairāki - un tas arī ir kā ekoloģiski tīras vides rādītājs.
Es domāju (jo neesmu mežzinātnieks), ka mani koki ir auguši vismaz 40-50 gadus. Man pat prātā nav domas tos cirst, kaut gan apkārtnē ir daudz kokzāģētavu. Ir pat tāda opcija, ka no kokzāģētavas atbrauc un noveļ dažus kokus (parasti vislielākos un ar visvērtīgāko koksni) un samaksā, bet KĀDĒĻ???? Tikai dēļ naudas?? Tikai un vienīgi alkatība varētu būt virzītājspēks mana parka (~2 ha) izciršanai. Vai tiešām tie ciršanas advokāti ir tādā badā? Nav cita attaisnojuma pat mazāku koku izciršanai. Smagi strādāts, lai atrastu labi skanošus attaisnojumus postažai un savas kabatas pildījumam.
P.S. Nekādā gadījumā neattaisnoju Eiropas naudas pumpēšanu aiz izdomātiem putnu sargāšanas u.c. ieganstiem.

Atbildēt

he

06.07.2019. 17:31

Urbānie ekoloģiskie atkal mācīs lauciniekus, kā dzīvot dabiskā vidē.

Atbildēt

škic!

06.07.2019. 16:18

Ja godīgi, tad sen jau apnikuši visi šie ķerusismi. Būtu braucis uz Briseli un barojies tur.

Atbildēt

Jautājums Viesturam Ķerum

06.07.2019. 13:30

Ķā tas nākas, ka nemitīgi un ilgstoši iegūstat milzīgus finanšu līdzekļus savai absolūti nepamatotai atsevišķu putnu sugu "izpētei", ka sēžat (tiekat ievēlēts) visās iespējamās valsts pārvaldes un NVO padomēs - sākot no LVM un beidzot ar VKP, kas pēc būtības ir contra savā būtībā - esat pat priekšsēdis šajās padomēs, un tajā pat laikā noliedzat to, ko plāno un dara Jūsu maizes tēvi? Kas tā ir - šizofrēnija vai tomēr labi apzināta sabiedrības muļķošana finansētāju interesēs?

Atbildēt

Ugo

06.07.2019. 09:10

Ja pareizi saprotu, Igaunijā ciršanas caurmērs ir mazāks, tomēr tur neredz lielas kailcirtes, kādas ir Latvijā.

Atbildēt

taisnība

05.07.2019. 22:19

»

Oho

To lieljaudas tehnikas izdangāto ārprātu tu sauc par mežu apsaimniekošanu. Kad no meža tiek izvesti tikai baļķi, bet viss pārējais biezā slānī paliek sapūšanai, kur pat velns var kaklu nolauzt. Tajā ellē vairojas tādi kaitēkļi kādus cilvēce līdz šim vēl nav redzējusi, nemaz nerunājot par tādu greznību...


No miljoniem m3 izzāģētā meža, valsts kasē nonāk vien smieklīgi graši, bet galvenā peļņa iegulst privātos kontos ar ko organizēt arvien tievāku koku izzāģēšanu.

kāds bija sarēķinājis, ka uz katru Latvijas iedzīvotāju tie ir 2 centi.

Atbildēt

Oho

05.07.2019. 17:28

»

Grieze

Jā, zaļie mērgļi gatavi uz visu. http://laukos.la.lv/zala-purva-biotopa-atjaunosanai-kemeru-nacionalaja-parka-plano-izcirst-kokus-192-hektaru-platiba Nocirtīs 30 gadīgu mežu 192 ha platībā un vēl simtu jaunaudzes, lai tikai tiktu pie projektu miljoniem. Tas nekas, ka mežs ražo skābekli, bet purvs CO2...


To lieljaudas tehnikas izdangāto ārprātu tu sauc par mežu apsaimniekošanu. Kad no meža tiek izvesti tikai baļķi, bet viss pārējais biezā slānī paliek sapūšanai, kur pat velns var kaklu nolauzt. Tajā ellē vairojas tādi kaitēkļi kādus cilvēce līdz šim vēl nav redzējusi, nemaz nerunājot par tādu greznību kā sēņošana vai ogošana. Protams protams, gojiem kuriem pat vairs nepieder šī valsts, viss vajadzīgais tiek piedāvāts lielveikalos, bet naudas trūkuma gadījumā var pagrābt augļotāju piedāvātos credītus 24h diennaktī, lai nogremdētu sevi un savu ģimeni neatgriezeniski.
No miljoniem m3 izzāģētā meža, valsts kasē nonāk vien smieklīgi graši, bet galvenā peļņa iegulst privātos kontos ar ko organizēt arvien tievāku koku izzāģēšanu. Tos savukārt samaļot šķeldā un krāsnīs pārvēršot par Oik, kurš atkal tukšo tautas makus. Lai nolādēta zagļu banda, reiz pienāks diena kad nožēlosiet ka esat piedzimuši, mēsli tādi.

Atbildēt

Grieze

05.07.2019. 16:07

»

vispār

mani uztrauc, tāpēc jau saku, ka tā ir kārtējā pasaka par "ātri augošajiem kokiem", lai aizrunātu ausis vienkāršam LV iedzīvotājam.Ja varētu tik ātri izaugt koki, kā mums te stāsta, tad visā pasaulē nesatrauktos par lietusmežu, džungļu izciršanu,bet stādītu "ātraugošas palmas", jo tas ietekmē pasaules...


Mežs Latvijā aug pats, pilnīgi visas nocirstās platības tiek atjaunotas mākslīgi vai dabīgi. Ja mežu kopj- jaunaudzes retina, vēlāk retina krājas kopšanas cirtēs, tad mežs savu gatavību sasniedz par 10-30 gadiem ātrāk un ir kavlitatīvāks par vecu, nekoptu mežu visā tā augšanas gaitā. Vecs mežs ļoti minimāli ražo skābekli, ko nevar teikt par jaunu mežu. Mežu var salīdzināt ar cilvēka darba mūžu, cik ieguldīsi, tik saņemsi pretī.
Dabas aizsardzības pārvaldes aizsegā var teikt nogalinās jaunatni, lai vietā izveidotu purvu, kas indēs cilvēkus ar CO2. Tur nekad nebūs mežs, kas ražo skābekli.

LVM un citi meža īpašnieki, nocērtot briedumu sasniegušu mežu, to atjaunos no jauna nākamām paaudzēm, nodrošinot nepārtrauktību. Zaļie, kur iet, tur sēj nāvi, mežinieki- dzīvību.

Atbildēt

Grieze

05.07.2019. 15:59

»

Martins

Es kā parasts pilsonis, kas laiku pa laikam braukā uz citām valstīm, varu teikt, ka iespaids rodās, ka mēs izšķērdējam meža resursus. Tik daudz izcirtumu kā mums es neesmu redzējis nekur citur, tik daudz kokvedēju uz ceļiem es arī neesmu redzējis nekur citur. Savukārt LVM pēc publiskās informācijas ...


Kur rodas Ķerus līdzekļi irbīšu pētniecībai un citu putnu miljoni? Kur rodas visādas purvu izpriecu naudas? Pareizi- nocērt mežu, sapelna naudu un piešķir zaļajiem, lai atkal sāktu no gala. Uz viņu sirdsapziņas ir tūkstošiem m3 koksnes, ko varēja vēl nenocirst.

Atbildēt

Grieze

05.07.2019. 15:56

»

Es

Karstums Eiropā un koku izciršana iet roku rokā. Alkatība ir grēks


Jā, zaļie mērgļi gatavi uz visu. http://laukos.la.lv/zala-purva-biotopa-atjaunosanai-kemeru-nacionalaja-parka-plano-izcirst-kokus-192-hektaru-platiba Nocirtīs 30 gadīgu mežu 192 ha platībā un vēl simtu jaunaudzes, lai tikai tiktu pie projektu miljoniem. Tas nekas, ka mežs ražo skābekli, bet purvs CO2.

Tanī pat laikā MK grozījumi, kas paredz labi kopta un gatavību sasnieguša meža nociršanu, tad, kad tas vairs neražo pietiekami skābekli, bet ir izcils izejmateriāls pārstrādei uzskata nevis par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu, bet alkatību.

Alkatība ir zaļo mērgļu vēlme par katru cenu dzīvot uz nodokļu maksātāju naudu, arī ES ir visu mūsu nauda un nocirsts mežs, lai varētu šos mērgļus izbarot.

Atbildēt

vispār

05.07.2019. 15:55

»

Grieze

Nez kāpēc Tevi pavisam nemaz neuztrauc jauna meža nociršana Ķemeros 300 ha platībā, kur 192 ha auguši no 80. gada melīgi tiek dēvēti par mazvērtīgu mežu.jo sanākot tikai malka un papīrmalka.Jā, tas patiesi ir jauns mežs, kas gan būtu jākopj, gan jāaudzē līdz tas sasniedz briedumu. A te novālēs jaunu...


mani uztrauc, tāpēc jau saku, ka tā ir kārtējā pasaka par "ātri augošajiem kokiem", lai aizrunātu ausis vienkāršam LV iedzīvotājam.Ja varētu tik ātri izaugt koki, kā mums te stāsta, tad visā pasaulē nesatrauktos par lietusmežu, džungļu izciršanu,bet stādītu "ātraugošas palmas", jo tas ietekmē pasaules klimatu un izcērtot mežus Latvijā, mēs tāpat ietekmējam savu mikroklimatu.Skaidrs, ka tagad visi meži būs"mazvērtīgi", atbilstošs vecums ciršanai, kaut vai 20 gadus augusi priede utt.,jo primitīva alkatība ņēmusi virsroku pār veselo saprātu.Diemžēl, kā lielākā LV iedzīvotāju daļa, ja ziņās neparādās tāds fakts, kā Ķemeru meža nociršana, nemaz nezinām, tik ieraugam atkal vienu izcirtumu, kas papīros LVM skaitīsies kā meža zeme, tātad tas tiks iekļauts LVM statistikā kā mežs.Un tā nonākam pie paradoksa, ka pēc statistikas mums mežu ka biezs, bet paskatoties uz satelītattēliem, kaut kā vieni izcirtumi rēgojas.

Atbildēt

jurists

05.07.2019. 15:44

" ...noteikumu virzītāji nav gatavi godīgai, faktos balstītai diskusijai. Tik daudz demagoģijas, puspatiesību un vienkārši nepatiesības!"
+++++++++++++++++++++
Šie noteikumi virzītāji , ja viņiem ļautu vaļu, būtu ar mieru Latviju atstāt kā krūmu zemi. Viņi, savas mankārības apdullināti, zaudējuši pēdējās kauna paliekas. Vēl var saprast šo Muižnieku, kurš no privāto mežu īpašniekiem saņem lielu naudu. Taču nožēlojami, ka ministrijā par mežiem atbild ierēdnis Ozols, kuram būtu jārūpējas par līdzsvaru starp ekonomiskām interesēm un vides aizsardzību. Taču gadiem ilgi viņš sevi paliecinājis kā demagogu un meli. Ja jaunievēlie deputāti ķeras klāt, piemēram, CVK šefam u.c., tad kāpēc neviens neredz, ka Ozols tur sēž gadu gadiem un bīda videi nedraudzīgus likumus un MK noteikumus.
Turaties NVO!

Atbildēt

apk

05.07.2019. 15:43

»

jautaajums

Tad tev nav mežs , tev ir burkānu dobe,un tev nav ne mazākās sapratnes par mežu,arī par vērtībām.Tavas vienīgās vērtības ir kalpot zelta teļam un būt vergam


Es nemācu citus, ko darīt ar savu īpašumu, es kopju savu mežu pēc savas saprašanas. Ja par to, ko esmu nozāģējis esmu uzcēlis māju un to iekārtojis vari saukāties, kā gribi. Ko nozāģēju, atjaunoju, robežas uzturu tīras. Un vēl atļauju braukt caur savu mežu, jo savādāk es sarežģītu citiem saimniecisko darbību, zīmes privātīpašums nelieku.

Atbildēt

Martins

05.07.2019. 14:35

Es kā parasts pilsonis, kas laiku pa laikam braukā uz citām valstīm, varu teikt, ka iespaids rodās, ka mēs izšķērdējam meža resursus. Tik daudz izcirtumu kā mums es neesmu redzējis nekur citur, tik daudz kokvedēju uz ceļiem es arī neesmu redzējis nekur citur. Savukārt LVM pēc publiskās informācijas dzīvo kā leiputrijā - savu naudu šķērdē pa labi un kreisi. Bet prieks par apkalpojošām nozarēm - tās dzīvo pārticībā. Bet uz kā rēķina?

Atbildēt

Grieze

05.07.2019. 14:14

»

tāpēc

ka tās aug tāpat, bez stādīšanas.Arī tur, kur iepriekš bijis skujkoku mežs.Baigi jau nu izvēlas - nepērk un nestāda priedes un egles, bet tāpat lauj, lai apses un baltalksnis izaug. Ja viss būtu tik elementāri, kā sastādīt ātraugošus kokus, tad visā pasaulē nekliegtu par lietusmežu un Amazones džungļu...


Nez kāpēc Tevi pavisam nemaz neuztrauc jauna meža nociršana Ķemeros 300 ha platībā, kur 192 ha auguši no 80. gada melīgi tiek dēvēti par mazvērtīgu mežu.jo sanākot tikai malka un papīrmalka.Jā, tas patiesi ir jauns mežs, kas gan būtu jākopj, gan jāaudzē līdz tas sasniedz briedumu. A te novālēs jaunu un par milzīgiem līdzekļiem veidos CO2 ražotni.

Atbildēt

piekrītu

05.07.2019. 12:25

»

par lobēšanu Zandera raidījumā Rīga TV24

Zanders: Te ir jautājums, ko kurš ministrs pārstāv. Un nevienmēr ministri pārstāv partiju. Dažkārt ministri pārstāv ar partijām vispār nesaistītu cilvēku intereses...


Slēptā lobēšana, kas Latvijā ir ļoti izplatīta, ir nodarījusi lielu ļaunumu valstij, tā ir viens no elementiem, kas veido neuzticēšanos valsts varai, – uzskata Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa.

Atbildēt

kaktuss

05.07.2019. 10:29

Tas ka ozols ir deģenerāts ubn sēž uz pasūtītāju dotācijām ir s.Šai pārraidē viņš aizrunājās par pāraugušajām mežu platībām ,bet tai paša laikā alkatīgi stūrēja uz jauno mežu ciršanu,tur foresteriem vieglāk!!!Ceru ka pienāks laiks ķa šis radījums nonāks uz tiesas sola par kaitniecību!

Atbildēt

Es

05.07.2019. 10:15

Karstums Eiropā un koku izciršana iet roku rokā. Alkatība ir grēks.

Atbildēt

tāpēc

05.07.2019. 10:11

»

...

Savukārt A. Muižnieks uzsver, ka meža īpašnieki līdz šim izvēlas mežu atjaunot ar apsi un baltalksni


ka tās aug tāpat, bez stādīšanas.Arī tur, kur iepriekš bijis skujkoku mežs.Baigi jau nu izvēlas - nepērk un nestāda priedes un egles, bet tāpat lauj, lai apses un baltalksnis izaug. Ja viss būtu tik elementāri, kā sastādīt ātraugošus kokus, tad visā pasaulē nekliegtu par lietusmežu un Amazones džungļu izciršanu, bet stādītu vietā"ātraugošas, zinātnieku selekcionētas palmas, kas izaugs pāris gadu laikā".Nē, nu mums jau viskrutākie, protams, zinātnieki, krutāki par somiem, zviedriem, kas paši nemaz neķeras pie visu savu mežu izciršanas, bet, loģiski, mēģina pie atpalikušāku valstu, alkatības pārņemtiem, aborigēniem - primātiem, izcirst viņu mežus.Vietā jau nu viņi stāda gan, bet vismaz nestāsta par "ātraugošajiem kokiem".Tos "ātraugošos kokus"nolauzīs tas pats vējš, kurš būs radies, iznīcinot vietējo mikroklimatu, ar Latvijai raksturīgo dominējošo skujkoku iznīcināšanu.Nu nocirtīs tos jaunākos kokus, un ko cirtīs tad - krūmus?Jeb zāli ēvelēs nost no pļavām?Varbūt labāk palikt pie esošajiem noteikumiem, kas jau ir, un piepūlēt smadzenes, izmantot un pārdot dārgāk to, ko var patreiz?Nevis klupt virsū savā rijībā jauniem kokiem?

Atbildēt

!

05.07.2019. 07:46

»

:)


kalpot Dabai nevis mafijai ir gods !!!!

Atbildēt

Dāvis

05.07.2019. 07:40

Zemkopības ministrijas kroksim uzšķērsts vēders pa visām jomām visos šajos rakstos.

Atbildēt

Ivars

05.07.2019. 06:50

Ozols nekādi nesaprot, ka viņš sekmīgi turpina graut mūsu uzticēšanos valsts pārvaldei.

Atbildēt

Grieze

04.07.2019. 23:54

»

Jautājums

Un cik mikroliegumus savā mežā izveidojis Rotbergs,Ķerus, un citi putnologi


Rotbergs savulaik ieveda savvaļas zirgus un uzvārījās uz ES projekta naudām, kad projekta naudas beidzās tad par lopiņiem aizmirsa, tie mira badā. Beigās valsts par lopiņiem apžēlojās, valsts nevis Rotbergs. Viņa intereses nav valsts intereses, tikai un vienīgi paša kabata. Zaļš viņš nav aiz pārliecības, bet tāpēc ka ir Pasaules Dabas fonda priekšēdētājs- ieinteresēta persona dažādos ES projektos. Zaļais reketieris, sak, samaksā, iedod amatu un es rimšos.

Nabaga Ķerusam laikam drīz irbīšu naudiņa izbeigsies, kalpo divām partijām A/Par un ZP/ZZS. Par velti viņu šīs partijas par konsultantu pieņēmušas un iedala dāsni naudas visādiem apšaubāmiem "pētījumiem". Viens miljonu projekts beigts, putniņi Ādažos nodeguši, var ķerties pie nākamiem.

Ko dara putnologi? Taisa vēja parkiem zaļo atļauju ceļu un novirza putnu migrāciju blakus, uz papīra, protams. Nauda plūst aumaļām. Interesē mežs? Jā, ļoti. Ar vieglu roku nocirtīs 20-30 gadīgu dabiski atjaunojušos mežu ar skaistiem saukļiem- atjaunot purvu. Šveices zinātnieku ieteikums, ka vienīgais, kā var panākt klimata izmaiņas uz labvēlīgo pusi ir stādīt mežu. Te jaunu mežu, kas ražo skābekli aumaļām nocirtīs, lai veidotu purvu, kas izdala CO2. http://tukums.pilseta24.lv/zina?slug zala-purva-biotopa-atjaunosanai-kemeru-nacionalaja-parka-plano-izcirst-kokus-192-hektaru-platiba%2F3246034&fbclid IwAR0ls8qJh_i7vIga3vHnv-cnVK7PqdANoixJnIe7LOn4cg48FURznHJxcIU

Maita, Tu esi ķerus!

Atbildēt

hmm

04.07.2019. 22:33

Termini pieaudzis un pāraudzis. Vecs mežs. Priedei bioloģiskais vecums ir 350 gadu. Cik latvijā ir vecu priežu mežu, vai vismaz priežu?

Atbildēt

Edge

04.07.2019. 19:11

»

Jautājums

Un cik mikroliegumus savā mežā izveidojis Rotbergs,Ķerus, un citi putnologi


"Cits visu mūžu taupa, / Cits visu mūžu krāj.
Tik, ko tas sataupījis, / To paņem laupītājs." J.Peters-R.Pauls: Laupītāju dziesma.

Atbildēt

Jautājums

04.07.2019. 19:07

Un cik mikroliegumus savā mežā izveidojis Rotbergs,Ķerus, un citi putnologi?

Atbildēt

Jozis

04.07.2019. 18:47

Nu jā! A. Ozols? Viņa tēvs bija mežzinātnieks, droši vien tagad kapā kā vilciņš griežas, atbilstoši sava dēla darbiem mežu sakarā.
Cik gan atšķirīgi ir šie divi cilvēki - tēvs un dēls. Pat padomāt nevarētu agrāk...

Atbildēt

jautaajums

04.07.2019. 18:06

»

apk

Atšķirībā no tukšdirsējiem es nocirsto esmu atjaunojis un divreiz izretinājis jaunaudzi un viss notiek, aug. Pēc 10 gadiem jau pirmā papīrmalka būs zāģējama veicot retināšanu


Tad tev nav mežs , tev ir burkānu dobe,un tev nav ne mazākās sapratnes par mežu,arī par vērtībām.Tavas vienīgās vērtības ir kalpot zelta teļam un būt vergam.

Atbildēt

:)

04.07.2019. 17:50


Atkal kalpu raksts !!!!!

Atbildēt

apk

04.07.2019. 16:21

»

jautaajums

Vai tu pats to mežu iestādīji un izaudzēji,vai pats zemi radīji?Kā būtu ja labu cenu piesolītu par tavu galvu


Atšķirībā no tukšdirsējiem es nocirsto esmu atjaunojis un divreiz izretinājis jaunaudzi un viss notiek, aug. Pēc 10 gadiem jau pirmā papīrmalka būs zāģējama veicot retināšanu.

Atbildēt

paka

04.07.2019. 16:19

s;akums un beigas ir pavisam citur -- visi maks;a putnologiem, atskaita, bet te ne visi ir ar mieru izklaides un īpaši zaļo dzīves veidu nodrošināt... un nekas vairāk Putniņi dzīvo savu dzīvi un nevajag tiem traucēt, pat ja kāds te monopilizējis īpašas tiesības un ieguvumus,peļņas avotus un biras... īpašie nikkroliegui, īpašo personu ligzdas utt.. visi maksas pakalpojumi

Atbildēt

par lobēšanu Zandera raidījumā Rīga TV24

04.07.2019. 15:50

Zanders: Te ir jautājums, ko kurš ministrs pārstāv. Un nevienmēr ministri pārstāv partiju. Dažkārt ministri pārstāv ar partijām vispār nesaistītu cilvēku intereses.

Rotgergs: Te darbs žurnālistiem vairāk.

Zanders: Es vienkārši gribu uzsvērt, ka tas, ka cilvēka, ministra vai vispār amatpersonas piederība kādai partijai nenozīmē, ka tajā brīdī, kad tu mēģini saprast viņa rīcības argumentus, ka tev ir jāskatās 100-procentīgi uz partiju un jāsaprot, kas tur notiek. Ļoti bieži ministri formāli, pareizāk sakot, neformāli, ir saistīti ar citām interešu grupām. Un tas, ko mēs mēģinām saprast, kāpēc viņš darījis tā un ne savādāk, nu tur...

Rotbergs: Protams, tas nav melnbalts, un plus un mīnus, cik daudz ministram ir jāapkalpo kaut kādas sektora un lobija intereses, un cik daudz jāapkalpo sabiedriskais labums. Ņemam kaut vai Gerhardu. Tad, kad viņš bija VARAM, viņam jāapkalpo vides intereses, un tagad viņš ir lauksaimnieku kaut kāds mežu nociršanas lobijs. Un tad tu saproti, ka tas ir ministrs, kurš klausās tikai lobijos. Nevis ar kaut kādu politku – vienalga, partijas vai savu, vienalga kādu, – nav viņa. Viņš pat nav ievēlēts.
Tās lobiju intereses vienmēr ir labāk organizētas politikā. Viņiem ir resursi, viņiem ir brīvi, atbrīvoti cilvēki, kas var taisīt tur pīāru, un iet pie ministra, un vispār birojs viņam tur tanī skābbarības tornī atrodas. Katru dienu viņš var iet un lobēties, kurpretī īsti kurš to sabiedrisko interesi nes, to tur tā meklē ar palielināmo.

Atbildēt

jautaajums

04.07.2019. 15:09

»

apk

Rokas nost no mana meža. Mani galīgi neuztrauc visādi padomdevēji un projektu bīdītāji, vajag naudu un cena apmierina cērtu savu mežu


Vai tu pats to mežu iestādīji un izaudzēji,vai pats zemi radīji?Kā būtu ja labu cenu piesolītu par tavu galvu?

Atbildēt

04.07.2019. 14:49

»

...

Savukārt A. Muižnieks uzsver, ka meža īpašnieki līdz šim izvēlas mežu atjaunot ar apsi un baltalksni


pēc to 2 pamuļķu no ZM un LVM izpratnes, notiekti burkānu dobe ir mežs, ja burkāni iestādi zemē, kas sensenos laikos bijusi meža zeme.
Jaunākā atziņa, ko proponē šie demagogi, noteicošais ir zemes lietošanas veids, tā klasifikācija. Kas tur aug vai neaug, nav svarīgi. Tāpēc jau pēc šo 2 pamuļķu saprašanas, Latvijā meži aizņem vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas. LVM arī smilšu ieguve no meža zemēm saucas mežu apsimniekošana.

Atbildēt

apk

04.07.2019. 14:47

Rokas nost no mana meža. Mani galīgi neuztrauc visādi padomdevēji un projektu bīdītāji, vajag naudu un cena apmierina cērtu savu mežu.

Atbildēt

Lauris

04.07.2019. 14:26

Kā apriebies tas melis Ozols! Krustpunktu diskusijā savā ārprātīgajā visvarenībā un pārākuma apziņā pār jebkuru atšķirīgo viedokli, nebija spējīgs pat paskatīties uz saviem sarunas partneriem. Tāpt arī Muižnieks.

Atbildēt

...

04.07.2019. 14:04

Savukārt A. Muižnieks uzsver, ka meža īpašnieki līdz šim izvēlas mežu atjaunot ar apsi un baltalksni.
Tad jau burkānu dobe arī ir mežs.

Atbildēt

Pilsonis

04.07.2019. 13:46

Šito lielzagļu dēļ tauta būs spiesta iet ielās demonstrācijā "100 kailcirtes Latvijai"?!

Atbildēt

lauķis

04.07.2019. 13:43

Ozola visdižākā atskārsme.
,,Runājot par oglekļa piesaisti mežos, A. Ozols norāda, ka slikti izskatāmies tāpēc, ka uzkrājušās pāraugušas audzes,,
Vai kādam vēl nav skaidrs ka Ozols ir deģenerāts?

Atbildēt

Aksels

04.07.2019. 12:55

Cik lielas meža platības (konkrēti!) ir iestādījuši un kopuši muižnieks un ozols???

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Tikai nesmejieties, es atkal mēģināšu tiesāties un šoreiz kā tēvs un vīrietis gan noteikti uzvarēšu! Es un mans spēcīgais gars!

FotoUn tagad pats svarīgākais. Tas, kas notiks tālāk, ir sekojošais. Es savā un savu bērnu un ģimenes vārdā vērsīšos tiesā pret Latvijas Republiku. Pret Levita, Kariņa, Rinkēviča, Pabrika, Dzintara režīmu. Tā būs pirmā tiesvedība valsts vēsturē, kur vienlaikus politiķis, vīrietis un tēvs cīnīsies par savu bērnu interesēm. Cīnīsies un uzvarēs Latvijas valsti, pierādot, ka Latvijas valsts politiski un materiāli izrēķinājās ar Gobzema ģimeni, tostarp aizskarot divu nepilngadīgu bērnu intereses.
Lasīt visu...

6

Vēstule ģenerālprokuroram Stukānam: par naida noziegumu jāsaņem reāls cietumsods

Foto"4. maija deklarācijas klubs" vēršas pie Jums, lai rastu jēgpilnu risinājumu naida nozieguma izpausmei, kas norisinājās šā gada 20. maijā pēc gājiena "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma" un ir satraucis visu Latviju. Gājiens bija mierpilns, vērsts uz demokrātiskas Latvijas valsts nākotni, kura sevī ietver tos mūsu valsts iedzīvotājus, kuri savās domās un rīcībā ir pret agresiju kā Latvijā, tā arī Ukrainā.
Lasīt visu...

21

Anitas Muižnieces dubultie standarti ciniski turpinās

FotoŠā gada maija beigās Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļa nosūtījusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret maksātnespējas administratoru un viņa pilnvarotu personu, kuri gandrīz desmit gadu laikā no maksātnespējīga uzņēmuma piesavinājušies vairāk nekā 1,4 miljonus eiro
Lasīt visu...

13

Vēsturisks solis Eiropas Savienībā – EK nākusi klajā ar priekšlikumu Dabas atjaunošanas likumam

Foto22. jūnijā Eiropas Komisija nāca klajā ar vēsturisku priekšlikumu likumam par dabas atjaunošanu, kura mērķis ir atjaunot mūsu ekosistēmas un atgūt dabu visā Eiropā – gan lauksaimniecības zemēs un jūrā, gan mežos un pilsētvidē. Komisija arī apstiprināja priekšlikumu par 50% samazināt sintētisko pesticīdu lietošanu līdz 2050. gadam.
Lasīt visu...

10

Kam pelnīs pensijas mūsu bērni?

FotoPensiju "netaustāmo" līmeņu iemaksas nevajadzētu nodot bankām, bet nodot konkrētā iemaksātāja vecākiem - valsts fondam, kurš neuzkrāj neko, bet izmaksā iemaksu konkrēti bērna (iemaksātāja) vecākiem uzreiz, tikko šajā fondā līdzekļi ienāk.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nenopietnā rotaļa

Vasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu...

Foto

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

Vakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas...

Foto

Boikots – trumpis kliķes piedurknē

Tautas galīgās nopotēšanas pret kroņa vīrusu (IMHO – nomušīšanas) plāns rudenī jau ir cilvēces izdeldētāju Latvijas dienderu darba kārtībā. Tā īstenošana...

Foto

Ir jāaptur šis briesmīgais rusofobijas uzliesmojums

Kad sociālajos tīklos virmo diskusija par to, vai kādam mediķim konkrētā situācijā vajadzēja vai nevajadzēja “reanimēt krievu”, manuprāt, ir sasniegts...

Foto

Putni pārsvarā ir monogāmi, daudzi – homoseksuāli: ko es uzzināju, braucot ar laivu pa Salacu

Es pirmo reizi iemīlējos bērnudārzā - Viņa gulēja diendusu gultā, kas...

Foto

Par "audzēšanu"

Nekad nesaki "ES audzēju". Tas izklausās lielīgi un uzpūtīgi. Bet - pats galvenais - tie ir MELI. Tu pat kārpu uz sava deguna nevari...

Foto

Skolmeistaru nebūšanas

Nule pie Saeimas notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkots pikets. Kopā ar līdzjutējiem sapulcējās aptuveni 3000 cilvēku. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga mēģināja pārliecināt...

Foto

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņem vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem Krievijā

Šī gada 7. jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pieņēma vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem...

Foto

Īpaši uzņēmējiem. Biznesam. Saldumu fabrikai „Laima” un ikvienam

Maza atkāpe vēsturē. Pirmsākumos par ļaunumu uzskatīja komunistisko režīmu. Komunistus un čekistus. Pret šo režīmu iestājās Latvijā dzīvojošie...

Foto

Ja aizkulišu spēlētājs manipulē ar veselu frakciju...

Šodien jau ir skaidrs, ka es tieku atcelts no Saeimas drošības komisijas vadītāja amata. Reizē ar to es pametu...

Foto

Mūsu lieliskos karjera plānus nomelno nesaprātīgi un nepareizi domājoši ļautiņi!

Laikā, kad pasaule aktīvi cīnās ar pieaugošo viltus ziņu un dezinformācijas izplatību, ar nožēlu varam secināt,...

Foto

Par “padomju mantojumu”

Pēdējā laikā publiskajā telpā arvien neatlaidīgāk un uzbāzīgāk tiek sēta un kultivēta ideja par kaut kādu atbrīvošanos no “padomju mantojuma”. Parasti tas notiek...

Foto

Izsūtīto brīvība ir mana brīvība

„24. februāris manas ģimenes un manas klases atmiņā paliks kā baiļu un neziņas datums. Nepiedodams krievu iebrukums ukraiņu zemē. Vai atkal...

Foto

Nauda, veselība, veselības pratība un priekšvēlēšanu gaisotne

Priekšvēlēšanu gaisotnē sarosījušies ne tikai tie, kas nolēmuši balotēties un tikt ievēlēti 14. Saeimā, bet arī tie, kuri vēlēšanu...

Foto

Kariņa kungs, šķiet, jums patiesībā nav īstas sajēgas, vai un kā Latvijas patērētāji tiks nodrošināti ar tiem nepieciešamo dabasgāzes apjomu

Nav šaubu, ka šī vara energokrīzi...

Foto

Ogres novada dome lemj pakļaut postam vietējos iedzīvotājus turpmākos 30 gadus

9. jūnijā Ogres novada domes finanšu komitejas sēdē tika iznīcināta Ikšķiles un Tīnūžu iedzīvotāju iespēja dzīvot drošā...

Foto

Kas notika vakardienas koncerta laikā Liepājā

Jau koncerta sākumā trīs jaunieši no kustības “PAR!”, kas ir partijas “Attīstībai/PAR” pārstāvēta un kuras valdes locekļi ir Daniels Pavļuts...

Foto

"Mocekļiem" ieteicams zināt, cieši ielāgot un atcerēties, ka demokrātijai ir leģitīmas tiesības sevi aizsargāt

Padomju okupācijas režīma laikā ikviena pienākums bija katru dienu pret un par...

Foto

Cilvēks un tauta

Bieži dzirdēts pārmetums par nacionālismu ir atsevišķā cilvēka interešu nerespektēšana. Šī pārmetuma biežā atkārtošana to gan nepadara par patiesību. Tautiskais pasaules uzskats nenoliedz...

Foto

Ja enerģētikas nozarē sitīs X stunda, tad jārēķinās, ka visiem gāzes nepietiks

Pasaule kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī ir mainījusies un nekad vairs nebūs tāda kā...

Foto

Kautrīgais epidemiologs

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs medijos* dalās ar pārdomām, aizdomām un padomiem saistībā ar pērtiķu bakām. Sākšu ar to, ka “spečuks” ir vai nu atpalicis savā...

Foto

„Govs” vai „pērtiķa” nācija?

Kā notiek globāli politiskie piebūrumi? Vai tos vienmēr pavada vispārīgs viltus un meli, kam seko draudi, šantāža un varmācība? Kāpēc to apzināti...

Foto

Labas ziņas cilvēku populācijai. Nu, gandrīz labas...

Vismaz uz laiku izgāzies cilvēces izdeldētāju perinātais plāns: panākt, ka pasaules valstu vadības paraksta līgumu, piekrītot pandēmiju laikā atdot...

Foto

Jautājumi Kariņam par valdības gatavību jēdzīgi palīdzēt sabiedrībai un tautsaimniecībai pārvarēt sagaidāmo enerģētikas krīzi

Ņemot vērā globālos politiskos un ekonomiskos procesus, kas saistīti ar notikumiem Ukrainā,...

Foto

Maslova āmurs un uz Pavļuta klavierēm nolikta darba nespējas lapa

“Ja vienīgais instruments, kas tev ir, ir āmurs, tad katru problēmu mēdz redzēt kā naglu” (If...

Foto

Maija Atmoda

Krievijas karš pret Ukrainu un vietējās 5. kolonnas bezkaunība ir izraisījusi latviešu mobilizēšanos Ukrainas atbalstam un savu interešu aizstāvībai. Pilsoniskā pašorganizēšanās, ko “Austošā Saule”...

Foto

Politiķiem jāsaprot, ka sabiedrības integrācija līdzšinējā izpildījumā ir neatgriezeniski izgāzies projekts

Paužot noraidošu attieksmi pret Pārdaugavas okupekļa nojaukšanas lēmumu, Latvijas Krievu savienība (LKS) organizējas protesta akcijas...

Foto

Nepieteiktais karš Latvijā: ar tiem, kuri šeit izturas kā iekarotāji, kā "krievu pasaules" kungi un noteicēji, integrēšanās nebūs iespējama

Šodien mēs zinām, ka 1997. gada jūnijā...

Foto

Četras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem

Ražotājiem ir nepieciešama finansiāla motivācija samazināt iepakojumu un izmantot pārstrādājamu iepakojumu. Ir jāveicina pārstrādātu materiālu izmantošana...

Foto

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi...

Foto

Mazliet par situāciju Ukrainā

1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā...

Foto

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

Aizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr...

Foto

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc...

Foto

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

Enerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To...

Foto

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

Attiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir...

Foto

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

Tagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu...

Foto

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

Kopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan...

Foto

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

Priekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:...

Foto

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

Latvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan...

Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...