Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Saindēto ābolu maiss, jeb kā Norvēģijā tika atmaskots dzimumu līdztiesības pseidozinātniskums

Ieva Bērziņa, Raimonds Bukbards, „Latviešu identitātes atbalsta biedrība”
15.10.2012.
Komentāri (78)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Ak

06.01.2021. 13:07

»

qwerty

te viens komentē ar niku katolis, bet īstenībā tas ir aptracis p#darrs


Qwerty, tu esi ļoti zems. Uzskatot sevi par labāku tāpēc, ka neesi gejs ir nožēlojami. Tu ne ar ko citu nevari lepoties.

Atbildēt

Kr

01.04.2013. 20:39

»

Bērziņš

„Latviešu identitātes atbalsta biedrība” acīmredzami ir politiski angažēts kantoris, jo atklāti melo...


Reti kur tiek apsmieti tie, kas izvēlas cita tipa profesijas - mums ir daudz sieviešu gan policijā, gan jaunsardzē, gan armijā, gan programmētājas. Vīriešiem, kas izvēlas medbrāļa vai skolotāja amau varētu būt grūtāk, bet tas visvairāk būs zemā atalgojuma dēļ šajās profesiās, kur vairums strādājošo ir sievietes...

Atbildēt

Oto

17.01.2013. 02:35

Ak, Bērziņ, Bērziņ, esi no filmas izdarījis nepareizos secinājumus.

>Sabiedrība bez nevajadzīgiem dzimumu stereotipiem apstiestu vīriešu un sieviešu vietā būs ieguvusi jaunus talantīgus medbrāļus, policistes, karasievas, programmētājas - tāda sabiedrība būs par lielu soli ražīgāka.

Filmā tieši otrādi pierādās, ka jo brīvāka un pārtikušāka sabiedrība, jo sievietes izvēlas sievišķīgākas profesijas un vīrieši vīrišķīgākas. Sievietes programmētājas ir daudz sastopamas Indijā tā vienkāršā iemesla pēc, ka tā var labāk nopelnīt nevis tas būtu viņu aicinājums.

Par homoseksuālismu arī nav skaidrs, kas to izraisa. Jā iedzimts tas nav, jo arī vienolšūnas dvīņi var būt ar atšķirīgu orientāciju. Iedzimst nosliece. Tāpēc vēl jo vairāk kamēr nav noskaidrots homoseksuālisma cēlonis un kas to veicina vajadzētu izvairīties no nevajadzīgas propogandas. Skaidrot iecietību nav tas pats kas rīkot praidus.

Atbildēt

Bērziņš

21.12.2012. 23:19

„Latviešu identitātes atbalsta biedrība” acīmredzami ir politiski angažēts kantoris, jo atklāti melo:

Dokumentālā filma Hjernevask sastāv no 7 daļām, bet autori selektīvi piemin tikai 1.daļu, kur patiešām tiek pierādīts, ka dzimti (gender) nosaka dzimums (sex), proti, meitenēm vairākumā gadījumu patiks lelles, zēniem - automašīnas.

Savukārt 3.daļā tiek pierādīts, ka homoseksuālisms rodas in utero (mātes miesās), un to nevar "ieborēt" salasoties grāmatiņu par Kārli un Karlīnu. Un 7.daļā iekļauts sižets par kādu transseksuāli, kuram piedzimstot bija gan sieviešu, gan vīriešu dzimumorgāni. Ārsti nosprieda, ka tā drīzāk ir meitene un vīriešu dzimumorgānus amputēja, diemžēl vēlāk dzīvē noskaidrojās, ka tas ir zēns, tādēļ viņam atkal veica operāciju. Arī šis ir tāds neērts piemērs apsūdzētājiem, jo, lai kā šo puisi centās audzināt meitenīgā garā, pat operēt, viņš joprojām palika puisis.

Tie "zinātnieki", kurus Hjernevask atmaskoja, bija uz politkorektajiem fondiem parazitējoši ekstrēmisti. Par laimi Labklājības ministre nekad līdzīgus uzskatus nav paudusi. Tas, ko LM cenšas sasniegt ar grāmatu par Kārli un Karlīnu (kā noskaidrojām homoseksuālismu ar to nav iespējams ieborēt) ir dzimumu stereotipu laušana: vairākumam meiteņu patiešām labāk patiks floristika, nevis inženierija, bet ja nu kāda meitene ir izņēmums ar talantu inženierijā - vai tādēļ mēs viņu apsmiesim un nopelsim. Sabiedrība bez nevajadzīgiem dzimumu stereotipiem apstiestu vīriešu un sieviešu vietā būs ieguvusi jaunus talantīgus medbrāļus, policistes, karasievas, programmētājas - tāda sabiedrība būs par lielu soli ražīgāka.

Atbildēt

Sirano > Purva velnam

20.10.2012. 08:53

Liberastiem ir izdevīgi sakult purva putru, kur mērķis kļūtu neredzams. Šādu dūņu maisījumu meistarīgāks vai mazāk meistarīgs velns var saveidot arī no pirmajā acumirklī šķietami zinātniskiem faktiem. Ieročus arī mēdz izgatavot no augstas kvalitātes tērauda, bet nodoms tamdēļ nemainās.

Atbildēt

OTTO

18.10.2012. 14:02

Brainwash

http://www.youtube.com/watch?v=KQ2xrnyH2wQ

Atbildēt

mācītājs

18.10.2012. 08:21

Video diskusija ar Ingūnas Rībenas piedalīšanos;
http://www.youtube.com/watch?v=DhGjbe1XhaI&feature=relmfu

Atbildēt

Ūja

18.10.2012. 03:58

Vai tiešām Latvija vēl nav pietiekami 'eiropizējusies', ja tomēr nav viens pīpis - Karlīna vai Kārlis?!

Atbildēt

Ulmanis

17.10.2012. 23:08

Vinkele un Dombrovskis cer uz amatiem un pensiju no ES. Ka maizi ed, ta dziesmu dzied, Interesanti vai dzimumu liedztiesibas jautajumi nav aprakstiti ari Vienotibas programma?

Atbildēt

Purva velns

17.10.2012. 22:28

Liberasti vienmēr visu grib pasniegt kā "dažādus viedokļus", visvairāk tad, kad viņu "viedoklis" izrādās tukšas blēņas, bet pretējais - pamatots ar faktiem. Es te neredzu dažādus "viedokļus", jo vienā pusē ir zinātnieki ar secinājumiem no pētījumiem, faktiem, statistikas, bet otrā - teorētiķi, kuriem ir tikai pliki apgalvojumi, ko viņi paši ir spiest atzīt, nav izdevies ar nekādiem faktiem argumentēti pamatot. Tie nav dažādi viedokļi, tā ir zinātnes vs. blēņu stāsti. Tad jau varbūt tas, ka zeme griežas ap sauli vai saule ap zemi arī ir tikai "dažādi viedokļi"?
P.S. Šimpanzei un cilvēkam arī ir vairāk kopīga nekā atšķirīgā, 98% kopīgā, ja būsim daudzmaz precīzi, bet vai tāpēc šimpanzi var par cilvēku pārraudzināt?

Atbildēt

KGB

[R] 17.10.2012. 20:38

>>L. Grantiņš LRTT&H-86 15.10.2012. 22:31
Šoreiz tev jāpiekrīt.
Graut sabiedrības pamatus un sākt ar bērniem ir zemiski, bet efektīvi. Bet metodes jau vecās, lai zombētu cilvēkus, nekas jau nav jauns.

Atbildēt

Homofobs

17.10.2012. 12:52

Vēl ģībonī nokritīsi, tā arī neko pat nenogaršojis. Vajag pamazām apgūt materiālu atbilstoši acīmredzamai vajadzībai/nepieciešamībai.

Atbildēt

Homofobs

17.10.2012. 12:35

Kā tad, pseidozinātniskumu pieminēt negadījās. Pētīt var bezgalīgi daudz ko, piemēram, Barontēva attieksmi pret telefona līnijām. Bet nevajag tamdēļ izlikties badmiru, kas tūliņ gatavs apēst cienastu ar visiem kāzu viesiem kopā.

Atbildēt

identologs

17.10.2012. 11:45

paldies par acu atvēršanu. Tā jau viš i - kāds nu cilvēks piedzimis, tāds jau viņš arī dzīvo un nomirst. Visu nosaka daba, nevis audzināšana. Tāpēc, manuprāt, būtu jāaizliedz arī visādi fitnesi, kosmetologi, krēmi un dekoratīvā kosmētika galu galā. Citādi tiešām - sakrāsojas, saģērbjas, savingrojas un izskatās pilnīgi ne tāds, kā Dievs bija ieplānojis. Paskaties uz kādu sievišķi - domā, skaistule, bet izrādās - tas viss no diētām, sportošanas un smiņķa. Kas tur vairs no Dieva plāna, gribētos vaicāt. Vai īstās latvietes tā staigāja?
par izglītošanu vēl neesmu izlēmis - mācīt lasīt vai nē, jo tur jau arī latvju tautasdziesmās nodotā mutvārdu identitāte tiek zaudēta.

Atbildēt

paldies!

17.10.2012. 11:28

Tiešām LIELS paldies par pētījumu! Atbalstu filmu demostrēšanu LTV1!

Atbildēt

Homofobs

17.10.2012. 09:09

Tātad runāts ir par to, kur meklējamas būtiskās atbildes, proti, sadzīvē, ikdienā, nenobriedušas personības draugu un paziņu lokā, līdzcilvēku attieksmē. Ne jau organizētās sodomītu mafijas karalauka mīlestībā; lai nekļūstam absurdi.

Atbildēt

H> I.N.

17.10.2012. 09:04

Tas ir protams, itkā jūsu meklētais segums nebūs saskatāms, ja mana nostāja nav pieņemama pašā principā.

Atbildēt

Homofobs > Ivaram Neideram

17.10.2012. 08:58

Acīmredzot esat savu izvēli izdarījis. Tādā gadījumā patiešām neesmu kļūdījies, minot jūsu vārdu trešajā personā. Proti, jebkura manis kā homoseksuālo principu pretinieka izvirzīta retorika jūsu acīm nebūs saredzama. Es runāju tiem, kas vēl klausīsies.

Atbildēt

mamma

17.10.2012. 08:33

Paldies par rakstu!!!

Atbildēt

qwerty

17.10.2012. 08:24

te viens komentē ar niku katolis, bet īstenībā tas ir aptracis p#darrs

Atbildēt

J.K.

17.10.2012. 07:32

Mans galvenais secinājums pēc rakstā minēto filmu noskatīšanās: zinātne kalpo ideoloģijai.
Nosacīti kreisajā Norvēģijā tiek atbalstīti "zinātnieki", kuri apgalvo, ka cilvēks piedzimst par baltu lapu, kuru apkārtējie apstākļi pēc tam aizpilda ar konkrētām iezīmēm, tai skaitā dzimuma identitāti. Vilktas paralēlas ar Maodzedunu, kurš teicis, ka skaistākie dzejoļi uzrakstīti uz baltas papīra lapas.
Lai šo redzējumu atspēkotu, filmu autors dodas uz nosacīti labējo spēku dominēto ASV un Lielbritāniju, kur valdības atbalsta tādus "zinātniekus", kuri apgalvo, ka galvenais, kas nosaka cilvēka attīstību, ir iedzimtība, gēni, bioloģija. Dots piemērs, ka adoptētu bērnu sekmes skolā atkarīgas nevis no audžu vecākiem, bet no bioloģiskajiem vecākiem, kurus šie bērni nav pat redzējuši.
Abi šie galējie apgalvojumi kalpo valstī dominējošai ideoloģijai.

Atbildēt

katolis

16.10.2012. 23:55

laikam tā latviešu identitātes biedrība ir vai nu izdomāta, vai nodibināta sakarā ar šim grāmatām.Kur šitādi rakstītāji pēkšņi uzradušies7

Atbildēt

katolis

16.10.2012. 23:38

man patīk šis komentārs-ROKAS NOST NO MŪSU BĒRNIEM.laikam bībeli pārlasījušies...

Atbildēt

katolis

16.10.2012. 23:32

nav nekā jauna šai pasaulē-Rainis šai sakarā saka šādus vārdus;VIENKĀRŠIEM ĻAUTIŅIEM-DUMJAS IR GALVIŅAS

Atbildēt

skat

16.10.2012. 23:30

Visu Brainwash var redzet youtube pierakstot klat hjernevask.

Atbildēt

paldies autoriem

16.10.2012. 23:24

kā īsti ir ar paša kūmiņa orentieriem?

Atbildēt

Edgars

16.10.2012. 21:25

Mans Dievs, vēl latviešu vidū ir saglabājušies spriest spējīgi indivīdi. Pārlasīšu vēlreiz rakstu un iekniebšu sev sānā. Nespēju tam noticēt.

Atbildēt

[email protected]

16.10.2012. 20:53

Neiepazīstot Dievu nav iespējams iepazīt cilvēku. Arī sevi.

Atbildēt

Ieva => xx

16.10.2012. 20:40

Raksts nav zinātnisks, bet informējošs. Par dokumetālo filmu ciklu dokumentālo filmu ciklu „Smadzeņu skalošana” ("Hjernevask"), kas 2010.gadā tika demonstrēts Norvēģijas sabiedriskajā televīzijā tās autors Haralds Aja (Harald Eia)tajā paša gadā saņēma Norvēģijā prestižo Fritt Ord („Brīvais vārds”) Goda balvu, kuru kopš 1975.gada piešķir Fritt Ord Foundation (The Freedom of Expression Foundation) – par sasniegumiem vārda un preses brīvības veicināšanā.

Filmas demonstrēšana izraisīja pēdējos laikos nepiedzīvoti asas diskusijas par zinātnisko pētījumu objektivitāti un to ideoloģisko/politisko pērkamību.

Ciklā ir pavisam 7 filmas, kuru angliskie nosaukumi ir šādi (filmas ir norvēģu valodā, ar subtitriem angļu valodā):
1.daļa ”The Gender Equality Paradox”;
2.daļa ”The Parental Effect”;
3.daļa ”Gay/straight”;
4.daļa ”Violence”;
5.daļa ”Sex”,
6.daļa „Race”,
7.daļa ”Nature or Nurture”.

Portālā Turtle Bay and Beyond rakstā „Nordic countries defund gender ideology” norādīta saite filmu lejupielādēšanai un dota arī parole gadījumā, ja tāda nepieciešama „“hjernevask”.(Saite uz rakstu filmu lejupielādēšanai
http://www.turtlebayandbeyond.org/2012/homosexuality/nordic-countries-defund-gender-ideology/)

Atbildēt

Ivars Neiders > homofobs

16.10.2012. 20:25

Minētie jēdzieni 'propaganda', 'ažiotāža' utt. tiek lietoti tiek lietoti jūsu vērtībspriedumos, kuri tāpēc nevar būt nedz patiesi, nedz aplami. Jums ir iebildumi pret LM nostāju, tāpēc jūs to saucat par 'propagandu'. Turklāt vēl piebilstat, ka "pēc būtības". Tā ir retorika, kurai es neredzu nekāda seguma. Tāpēc man arī nav domāt, ka man šajā gadījumā kaut kas ir paslīdējis garām. Bet ja reiz kādam sāk šķist, ka tā visa ir vispasaules homoseksuāļu sazvērestība, tad tur es neko nevaru darīt.

Atbildēt

xx

16.10.2012. 19:59

zinātniskos rakstos atsaucas uz zinātniskiem avotiem nevis avīžrakstiem. Papīrs (šajā gadījumā pietiek.com) jau pacieš visu, bet atsaukties uz apšaubāmiem avotiem tāpēc, ka tie sakrīt ar paša pozīciju, liek vīpsnāt par šo pozīciju.

Atbildēt

Homofobs > Knutam

16.10.2012. 19:30

Ja Kārlis no nepiespiestas gribas uz dienu uzvelk meiteņu drēbes un nākamajā dienā atkal par Kārli kļuvis, atceras to kā vien teatrālu rotaļāšanos meiteņu pasaulē, es arī ļauju. Vai arī Rūtiņai varu uzdāvināt lokomotīvi, nekāda traģēdija nebūs. Bet, ja divi prinči kaut kā dīvaini sāks mīlēties, varbūt gribēs altāra priekšā gredzeniņus mīt un, nedod Dievs, bērnus vēl adoptēt arī, piedodiet, būs gan principiālas iebildes. Tāpat būs iebildes, ja bērnudārza audzinātāja Žanna, kas sestdienu vakaros mēdz kļūt par Žani, grāmatiņu rokā ņēmusi stāstīs, ka princeses nav ne ar ko sliktākas un viņam arī tā jādara.

Atbildēt

Homofobs

16.10.2012. 19:04

Savukārt Ivaram Neideram šķiet garām paslīdējis fakts, ka pēc būtības runa lielā mērā ir par propagandu, ažiotāžu un citiem konkrēti SOCIĀLA rakstura jēdzieniem. No šī viedokļa Labklājības ministrijas pieieja ir precīza. Proti, nevis pūlēties medicīniski-anatomiskā nozīmē izdalīt kādu mistisku homoseksualitātes gēnu, bet gan atklāt sociālās likumsakarības, kas cilvēku mēdz novest maigi sakot, divdomīgā situācijā.

Atbildēt

Sirano

16.10.2012. 18:54

Var gadīties, ka izņēmuma gadījumā vīrieša ķermenī iemiesojas sievietes dvēsele - un otrādi.

Atbildēt

Ivars Neiders

16.10.2012. 18:54

Apbrīnojami, ka autoriem ir paslīdējis garām fakts, ka zinātnieku vidū nav vienprātības par to, cik lielā mērā dzimumatšķirības nosaka daba, un cik lielā mērā tās ir sociāli determinētas. Tad varbūt nebūtu jābrīnās par to, ka dažādi zinātnieki pauž dažādus uzskatus. Man tikai nav skaidrs, kādā veidā no tā autori secina, ka vieniem ir taisnībai, bet otrdien - ne. Vienīgais, kas no tā izriet ir tas, ka zinātniekiem nav vienotas nostājas šajā jautājumā.
Tas pats arī attiecies uz Lietuviešu speciālistiem. To, ka cilvēkiem par šiem jautājumiem ir dažādi viedokļi mēs jau tā kā zinājām. It īpaši salīdzinoši konservatīvajā Lietuvā ar diezgan spēcīgām katolicisma tradīcijām. Un kāpēc kā piemērs tiek izmantota Lietuva? Varbūt mums nav ko niekoties un jāskatās, kā šie jautājumi tiek risināti Irānā, piemēram?

Atbildēt

Vārds

16.10.2012. 18:39

>Kindzulis

Homoseksualitāte nav iedzimta, lai gan nosliece uz to noteikti tiek iedzimta. Tāpat kā neviens nepiedzimst par pašnāvnieku, bet noteiktos apstākļos jebkuru līdz tai var novest.

Atbildēt

Daugmalis

16.10.2012. 17:58

Silti iesaku noskatīties. Krievi arī ir uztraukti par notiekošo, šeit ir interesants video - tikai krievu valodā. Par bērnu apzinātu virzīšanu agrīna seksa virzienā, ar mērķi - samazināt dzimstību. Noskatieties, diezgan šokējoši...tas pats viss ir arī pie mums,tikai mūsu "liberasti" par to klusē.

http://video.yandex.ru/users/vd12345/view/94/

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenīte

16.10.2012. 17:42

***********************************
...:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Atbildēt

Homofobs

16.10.2012. 16:53

Gadās, ka tētis nemāk nopirkt īsti to lelli ko grib bērnudārza vecuma meitiņa. Bet māk toties uztaisīt koka lokomotīvi. Taču - ko iesākt, ja ir divi tēti, bet nav mammas???!!!

Atbildēt

Guntis

16.10.2012. 16:48

:) mjā, 'zinātnieki' Norvēģijā budžetu labi paslaukuši!
Un tomēr - vai varbūt tā, ka arī turpmāk ļausim saviem bērniem pašiem izvēlēties, ko paņemt no spēļu mantiņu kastītes - mašīnu vai lelli?

Atbildēt

Genderisti ir panaakusi

16.10.2012. 16:11

Ka 9. klases soc.zin.gr. tiek skaidrota homoseksualitaate kaa norma. Miilie vecaaki apvienojamies un jaadabuu tas murgs aaraa no maac. gr.

Atbildēt

Homofobs

16.10.2012. 15:41

Genderisma propaganda laikam uzstāj, ka krāniņu bāž tur, no kurienes pēc tam rodas bērni

Atbildēt

Silvija

16.10.2012. 14:56

Liels paldies par rakstu. Norvēģija iebraukusi savās auzās un grib ievilkt arī citas valstis. Un Latvijā pieņem tādas dāvanas? Ļoti gribētu zināt,cik latviešu autoru jaunākās bērnu grāmatas ir latviešu literatūras mācību priekšmetā?

Atbildēt

=>xx

16.10.2012. 13:48

Tur jau tā lieta ka mūsu avīzēs par to nediskutē, bet tikai uzspiež genderisma propagandu.

Atbildēt

xx

16.10.2012. 13:19

kāpēc "atmaskojošie" avoti ir tikai lietuviešu (un daži vācu avīžraksti? no mūsu avīzēm ne to varētu salipināt? Nevajag jau nu muļķot sevi un citus

Atbildēt

Sirano

16.10.2012. 12:18

Cik gadījies pazīt izslavēto birku karinātāju ģinti, tad viņi spējīgi izraut zināmā vietā tādas personības kā Mazais princis, tikko pašu piekarinātā tabele kaut mazliet sašķiebusies - nemaz nerunājot par kautkādu tur fundamentālu principu maiņu. Būsiet piesardzīgi.

Atbildēt

Normāli audzināts birku karinātājs

16.10.2012. 11:54

Par audzināšanu un grāmatām.
Kad es augu "Zīlīte" vēl nerakstīja par dzimumu atšķirību un bērnu rašanās jautājumiem, arī vecāki par to nerunāja. Mani pasaules uzskati ir veidojušies no grāmatām, kuras pats esmu sev izvēlējies. Bērnībā tās bija dažādas pasakas, vēlāk jau vairāk interesēja grāmatas par bruņiniekiem, musketieriem, pirātiem vai pasaules apceļotājiem, arī Bokačo "Dekamerons", bet nekad nav bijusi vēlme izlasīt "Alise brīnumzemē" vai "Mazais princis".
Mūsdienās grāmatas maksā ievērojamu naudu un mūsu aprobežotajiem un ar līdztiesības idejām "nopirktajiem" politiķiem vienreiz būtu jāsaprot, ka par velti ir tikai siers slazdā.
Neesmu mediķis, bet manuprāt cilvēka smadzenes personības attīstībā sadarbojas ar hormonu dziedzeriem, tādēļ smadzeņu skalošana bērnudārza vecumā Latvijas izmirstošajai tautai ir kaitīga.

Atbildēt

avilona

16.10.2012. 11:52

Toreiz Leonardo da Vinci programmas ietvaros tika izstrādāts metodiskais līdzeklis ar mērķi izskaidrot bērnudārza bērniem netradicionālu seksuālo orientāciju. Bērniem bija sagatavota pasaka par diviem prinčiem, kuri viens otru mīl, apprecas un kļūst par laimīgu karaļpāri,
----------------------------------
man jau sen bija aizdomas ka ar to da Vinci programmu viss nav kārtībā. Tā taču ir tīrākā morālā vardarbība pret bērniem.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

Foto2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi vērtējama reklāma, par kuru esam saņēmuši iedzīvotāju pretenzijas. Uz vienas no autobusu reklāmām ir attēloti pieci dažāda vecuma bērni, sieviete un vīrietis, kā arī uzraksti “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni!”. Bet otra veida reklāma uz autobusiem ievietotā reklāma ietver politiskās partijas “Latvija pirmā” biedru kopbildi, kā arī uzrakstus “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni! Apvienosim Latvijas tautu!”.
Lasīt visu...

21

Mazliet par situāciju Ukrainā

Foto1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā skaitā “Vāgnera” grupu. Ir arī citi nelieli izrāvieni.
Lasīt visu...

21

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

FotoAizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr arī par tautu domāja. Vismaz tā varētu likties, pārlūkojot mediju publikāciju virsrakstus
Lasīt visu...

21

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

FotoVācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc tam tās atkal atkarot. Bērboka uzskata, ka nepieciešama jauna NATO stratēģija, kas ļautu nekavējoties un vispusīgi atvairīt Krievijas uzbrukumu. Baltijas valstu aizsardzība tad vairāk gultos uz Vāciju. Tā ka, iespējams, drīzumā Dievzemītē atkal būs pa pilnam vācu puišu, meiču un, velns viņu zin’, kas tur vēl dienē.
Lasīt visu...

21

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

FotoEnerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To mēs redzam gan Ukrainā, gan nu jau arī pavisam blakus Somijā un citviet Eiropā. Nebūsim naivi, tas nenotiek bez vietējo enerģētikas jomas pārstāvju iesaistes, – viņi ir kļuvuši par daļu no Krievijas energosistēmas. Daži neapzināti, jo viņi vienkārši dara profesionāli savu darbu, daži arī ļoti apzināti, pārstāvot Krievijas intereses Latvijā.
Lasīt visu...

21

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

FotoAttiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir vietējo krievvalodīgo identitātes konsolidācijas punkti. Un sociologiem ir daudzmaz skaidrs, kāpēc tas tā. Tie nav gluži piederības atraktori. Par tiem kalpo tā pati māju izjūta, un par to cits stāsts (cik plaši ietver mājas, sēta vai reģions Pribaltika).
Lasīt visu...

21

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

FotoTagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu Saeimas telpās. Nākamajā rītā deputāts tika palaists brīvībā. Kaimiņam kā aktierim izdevās izcila performance – samulsums, bailes, pēc tam varonīga apņēmība, kas atspoguļojās viņa sejā dažādos veidos. Tolaik Kaimiņam un viņa partijai vēl bija daudz fanu, kuri gaidīja elka iznākšanu no cietuma. Tā gan tagad ir tāla pagātne.
Lasīt visu...

6

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

FotoKopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan Rietumu (angļu, vācu, franču valodās) puses. Tas ir mega krahs, ko patlaban Rietumi piedzīvo ar savām ilūzijām un pārpratumiem par Krieviju.
Lasīt visu...

21

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

FotoPriekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:
Lasīt visu...

21

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

FotoLatvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan ar māju privatizāciju, gan ar visu mājokļu uzturēšanas sistēmu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...

Foto

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas...

Foto

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

Policijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret...

Foto

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

Par politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu...

Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....