Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Šahiste Dana

Kasīklis
05.01.2021.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Skaidrot šahu kā inteliģentu un atraktīvu galda spēli būtu lieki, vismaz lielai daļai sabiedrības noteikti, bet tiem, kuri ir pieraduši pie spēļu konsolēm un datorspēlēm, noteikti būtu cits viedoklis. Taču šoreiz ne par pašu šaha spēli, bet par Starptautisko šaha federāciju FIDE, kur rīkotājdirektores un valdes priekšsēdētāja vietnieces amatu ieņems mums visiem labi zināmā politiķe Dana Reizniece – Ozola. Tā pati, kura savu karjeru kaldināja un kaldina ZZS sastāvā, un tā pati, kura ir Andra Ozola (bijušā LIAA direktora) sieva.

Teiksiet: "Jauns gads un lieliskas ziņas mūsu mazās valsts pārstāvei, ieņemot tik nozīmīgu amatu starptautiskā organizācijā!" Diemžēl te būs jāapbēdina: izskatās, ka FIDE patiesā labuma guvēja - Krievija būs vienkārši novērtējusi Danas un ZZS ciešās attiecības ar savu kādreizējo vicepremjeru Arkādiju Dvorkoviču (pašreizējo FIDE prezidentu).

Ja līdz Krievijas vicepremjera amata pamešanai Dvorkovičs bija pietuvināts varas elitei un bija cieši iesaistīts Krievijas iekšpolitikas jautājumos, tad kopš 2018.gada viņš ir nosēdināts pie viena no tā saukto maigās varas instrumentu vadīšanas grožiem.

Lieki piebilst, ka pirms Dvorkoviča FIDE prezidents bija Krievijas oligarhs Kirsans Iļumžinovs, kurš 2018.gadā uz sešiem mēnešiem tika atstādināts no FIDE prezidenta pienākumu veikšanas. Šādu lēmumu pieņēma FIDE Ētikas komisija, kura konstatējusi, ka Iļumžinovs izdarījis FIDE Ētikas kodeksa pārkāpumus. Tiesa, kādus tieši pārkāpumus FIDE prezidents veicis, toreiz netika minēts, jo viņa lietas materiāli esot konfidenciāli. Taču nedaudz vēlāk noskaidrojās, ka pret viņu tika vērstas ASV valdības sankcijas par Bašara al Asada asiņainā režīma Sīrijā atbalstīšanu, kas, visdrīzāk, notika pēc Kremļa vistiešākajiem norādījumiem.

Lai Dvorkovičs tiktu nosēdināts FIDE amatā, Kremlis bija iedarbinājis ne tikai visu diplomātisko korpusu, bet arī valsts uzņēmumus, kuriem ir plaši sakari ārpus valsts.
Katrā ziņā arvien skaidrāka kļūst ZZS (uzsvēršu - Zaļo un Zemnieku savienība) un tās patrona Lemberga loma Latvijas politiskajā virtuvē.

Lieki piebilst, ka vēl 2016.gada augustā, komentējot vairāku ministru (2016.gada) augusta sākumā notikušo neformālo tikšanos ar Krievijas vicepremjeru Dvorkoviču, ZZS valdes loceklis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs norādīja uz nepieciešamību uzturēt labas ekonomiskās attiecības ar kaimiņvalsti.

Toreiz restorānā netālu no zivju pārstrādes rūpnīcā "Karavela” neformāli tikušies trīs ZZS politiķi – finanšu ministre Reizniece-Ozola, satiksmes ministrs Augulis un zemkopības ministrs Dūklavs. Ārlietu ministrijai bija zināms tikai par Dūklava tikšanos ar Krievijas vicepremjeru.

Vai šahiste Dana, apzinoties ZZS nākotnes perspektīvas, ir veikusi izteiksmīgu gājienu ar zirgu vai arī, pašai neapzinoties, ar laidni ieslīdējusi purvā, no kura ar tīru godu vairs netiks lauka – laiks rādīs, bet virknei pašmāju ekspertu jau ir tagad skaidrs, ka tas nekāds pārsteigums nav.

Tāpat nevienam nevajadzētu būt pārsteigtam arī par eksministres personīgo draudzību ar Krieviju un simpātijām pret tur valdošo režīmu. Lai gan skaļi Dana par to nekad nav runājusi, mēs visi atceramies, ka tieši viņa teju katru gadu līdzās ar „Saskaņas” komjauniešiem viesojās Maskavā, Krievijas Valsts Domes organizētajās „Parlamentāriešu sporta spēlēs”, kurās ar smaidu uz lūpām spēlēja šahu ar politiķiem, kas vēl nesen anektēja Krimu un uzsāka asiņainu karu Donbasā...

Novērtē šo rakstu:

96
82

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

FotoKā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri.
Lasīt visu...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...