Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Sabiedriskais” Latvijas Radio, kurš iepriekš oficiālā vēstulē bija apliecinājis, ka tā darbinieks, Egila Levita ar Triju Zvaigžņu ordeni apveltītais Aidis Tomsons Valsts ieņēmumu dienesta pasūtījumu lietas sakarā ir tiešajā ēterā par Lato Lapsu paudis nepatiesu, „precizējamu informāciju”, tagad ir pārdomājis, - esot runa nevis par informāciju, bet gan par viedokli, un „sabiedriskajam” radio esot svētas tiesības par nodokļu maksātāju naudu apd… jebkuru un tai pašā laikā liegt tam iespēju atbildēt. Pietiek.com publicē Latvijas Radio jauno skaidrojumu pilnā apmērā.

„VSIA “Latvijas Radio” (turpmāk – Latvijas Radio) 2023.gada 10.martā saņēma Jūsu vēstuli (turpmāk  - vēstule), kurā atkārtoti izklāstāt savu viedokli par š.g. 3.marta raidījumu “Krustpunktā” un to, ka Jūsu ieskatā, A. Tomsons būtu paudis par Jums nepatiesas, melīgas ziņas, kā arī atkārtoti pieprasījāt sekojošo:

“[..] pieprasu VSIA Latvijas radio: 1) atsaukt melīgās ziņas likumā noteiktajā kārtībā un atvainoties man par šo melīgo ziņu izplatīšanu, 2) izplatīt manu atbildi audioieraksta formā, kas atbilstoši likumā noteiktajam būtu ne īsāka par 90 sekundēm. Par veidu, kādā saņemt no manis šo ierakstu, sazinieties ar mani pa tālruņa numuru 29277525 vai elektronisko pastu.”

Kā jau esat informēts, Latvijas Radio izvērtēja Jūsu jau iepriekš saņemto (vēstule reģistrēta 06.03.2023. ar reģ. Nr. 14/ B2-6.2S) tāda paša rakstura lūgumu un 2023.gada 10.martā informēja Jūs, ka šā gada 10.martā raidījumā „Krustpunktā” precizēs informāciju par Jūsu juridisko statusu kriminālprocesā, kas saistīts ar raidījumā apspriesto bijušās VID izmeklētājas Initas Lūres interviju laikrakstam „Diena”, kā arī rakstiski atvainojās par ēterā izskanējušo neprecīzo informāciju.

2023.gada 10.marta raidījumā “Krustpunktā” žurnālists Aidis Tomsons ne vien atvainojās Jums par to, ka š.g. 3.marta raidījumā “Krustpunktā” bija paudis savu viedokli, no kura Jūs maldīgi secinājāt, ka A. Tomsons runā par jūsu aizdomās turamā statusu kriminālprocesā, bet arī izskaidroja savu 3.marta raidījumā “Krustpunktā” pausto vēstījumu un sniedza tam kontekstus.

2023.gada 10.marta raidījumā “Krustpunktā” A. Tomsons teica:

“Pagājušajā raidījumā, kad to vadīja Māra, kā atceries, mums runa bija arī par laikrakstā „Diena” publicēto interviju ar Valsts ieņēmumu dienesta savulaik darbinieci Initu Lūri. Tajā bija minēts, ka VID tiek veidotas pasūtījuma lietas, un intervētājs bija secinājis, ka savulaik Lato Lapsas un Jurģa Liepnieka mājās veiktā kratīšana varētu būt speciāli pasūtīta. Runājot par to, es šajā raidījumā cita starpā sacīju, ka pēc tam, kas ir sekojis pēc intervijas publicēšanas, „es redzu divu aizdomās turamo izmisīgu cīņu censties sevi attaisnot”. Pēc šī raidījuma Latvijas Radio ir saņēmis vēstuli no Lato Lapsas, kurā viņš uzskata, ka esmu paudis nepatiesas ziņas, ka viņam ir kriminālprocesā aizdomās turētā statuss, un ka man šīs melīgās ziņas ir jāatsauc un viņam jāatvainojas.

Man gribas reaģēt uz šo vēstuli, un vispirms Lapsas kungam laipni paskaidrot, šis bija komentārs nevis ziņu pasniegšana, un komentārā vienmēr ir svarīgi klausīties kontekstu. Es raidījumā runāju nevis par pašreizējo procesuālo statusu krimināllietā, bet par interviju laikrakstā, un tur teiktā sasaistīto ar 2021.gadā veiktajām kratīšanām, tajā skaitā Lato Lapsas dzīvesvietā, kuras, atceramies, bija sankcionētas, jo izmeklēšanai bija aizdomas, ka Lato Lapsa ir iesaistīts lietā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas lielā apmērā. Tā to oficiālajā paziņojumā tolaik norādīja Valsts ieņēmumu dienests.

Man likās pašsaprotami, ka kratīšanas tiek sankcionētas vien tad, ja kādu tur aizdomās par kaut ko nelikumīgu. Taču ja Lato Lapsa, un, iespējams, arī vēl kādi klausītāji domā, ka vārdu salikumu „aizdomās turamie” drīkst lietot tikai, runājot par procesuālo statusu, tad es gan tā nedomāju. Bet ja tādā veidā rodas pārpratumi, es no sirds par to atvainojos.

Jāpaskaidro arī tas, ka man līdz šim nebija vajadzības interesēties par konkrēto kriminālprocesu, tāpēc man nebija informācijas, kāds statuss Lato Lapsam ir šajā lietā. Bet nu viņa vēstule lika to noskaidrot. Kolēģi prokuratūrā uzzināja, ka Lato Lapsas statuss konkrētajā lietā saucas „persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess”. Tātad, lai nebūtu pārpratumu, kriminālprocesā, kas tiek izmeklēts, Lato Lapsas statuss ir nevis aizdomās turētais, bet gan „persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.”

Tātad vēlreiz uzsveram, - lai arī Jums, iespējams, varēja rasties maldīgs priekšstats, ka esat “aizdomās turamā” statusā kādā, Jūsuprāt, kriminālprocesā, A. Tomsons š.g. 10.martā raidījumā “Krustpunktā” Jums atvainojās un, vēl jo vairāk, izklāstīja savu viedokli atkārtoti.

Tādējādi, neraugoties uz to, ka Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma normas paredz nepatiesu ziņu atsaukšanas kārtību, nevis viedokļa, Latvijas Radio uzskatīja par nepieciešamu rīkoties atbildīgi un atbilstoši augstiem žurnālistikas standartiem un atvainoties Jums ēterā.

Savukārt Jūsu lūgumu par atbildes izplatīšanu audioieraksta formā Latvijas Radio uzskata par nepamatotu, jo šādas tiesības ir tikai tādai personai, attiecībā uz kuru ir izplatītas nepatiesas ziņas.

Tāpat Latvijas Radio Jūs informē, ka atbilstoši likuma “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem” 22.pantam Jums netiks izsniegta nekāda veida informācija par to, kā Latvijas Radio noskaidroja Jūsu juridisko statusu kriminālprocesā, kas saistīts ar raidījumā apspriesto bijušās VID izmeklētājas Initas Lūres interviju laikrakstam „Diena”.

Visbeidzot informējam, ka Latvijas Radio galvenā redaktore A. Brauna ir tiesīga parakstīt Jums atdresētās vēstules, pamatojoties uz Latvijas Radio valdes A. Braunai izsniegto pilnvaru.

Ņemot vērā, ka A. Brauna šīs vēstules nosūtīšanas dienās atrodas attaisnotā prombūtnē, to paraksta Latvijas Radio valde.

Valdes priekšsēdētāja p.p.  U.Klapkalne

Valdes loceklis p.p. Ģ.Helmanis.”

Novērtē šo rakstu:

42
28

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi