Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Mahris

29.04.2015. 18:08

Atgriežamies pie demokrātijas dzimtenes tikumiem.
No skolas grāmatām zinām Maratonas kaujas uzvarētāju Miltiadu. Bet ar to Miltiada dzīve nebeidzās. Mazliet vēlāk viņš vadīja sīku Atēnu kara (resp., laupīšanas) ekspedīciju, kas izgāzās.
Par sakāvi saņēma 50 talantu sodu un mira parādnieku cietumā.
Mantojumu (50 t parādu) saņēma dēls Kimons - un nekavējoties ieņēma vietu cietumā.
Tiesa, Kimonam paveicās. Viņa māsa apprecēja bagātnieku, un svainis parādu samaksāja.

Atbildēt

Keita

27.04.2015. 15:55

»

traumētajam

"Kāds pienākums maksāt nodokļu parādus cilvēkam, kurš nav šos parādus veidojis


mantinieks manto visu - gan mantu, gan saistības, izņemot, piemēram, alimentus. Tā man notārs apgalvoja, kad kārtoju mantojuma lietu.

Atbildēt

kk

27.04.2015. 10:35

Dīvaini, ka bankā ir kredīts, bet nav dzīvības apdrošināšana par labu bankai kredīta apmērā...

Atbildēt

traumētajam

26.04.2015. 12:22

»

Vai esi traumēts?!

Kas šitā par slimo murgošanu...


"Kāds pienākums maksāt nodokļu parādus cilvēkam, kurš nav šos parādus veidojis?!"

Nekāds- tiesu izpildītājs pārdos dzīvokli un pats visus parādus samaksās, bet ja kas paliks pāri atdos dzīvokļa īpašniekam.

Atbildēt

Vai esi traumēts?!

26.04.2015. 02:43

»

adresēts jurispirdistam

ir tād kategorija subjektu - "īpaši gudrie", kuri domā, ka viņi ir paši gudrāki, bet visi citi ir muļķi. arī šajā gadījumā domā, ka izdosies apčakarēt visu pārējos un neatdos nodokļa parādus. tā kā nodokļa parāds gulstas uz dzīvokli, tad būs alternatīva - atdot parādu, vai zaudēt dzīvokli. vecums un...


Kas šitā par slimo murgošanu?!
Kāds pienākums maksāt nodokļu parādus cilvēkam, kurš nav šos parādus veidojis?!
Un tālāk kas tie par dīvainiem "uzbraucieniem" - "grašu lapsas" portālā?
Es nezinu, vai pat visi "Pietiek.com" atmaskotie "varas vīri un sievas" kaut ko tik jēlu spētu izdvest!
Ja šajā valstī (jā, jau jā, atkal "šajā valstī"), kāds vismaz mēģina palīdzēt, tad TU, elementārās gramatikas NEPRATĒJ, TE KAUT KO SMILKSTI?!
Neuztraucies, mūsu valstī "uzmet" jebkuru! Tā kā stājies vien rindā "gausties par visas pasaules netaisnību"!

Atbildēt

anonīms

25.04.2015. 19:52

»

problēma ir un būs

tā ir 500% tukša diršana. labāk apgūt likumdošanu, nekā aptaisīties pa portāliem


vari apgūt likumdošanu, cik tev iepatīkas, bet nodokļi tāpat būs jāmaksā. ar nepilngadību un inventāra tiesību izvairīties no nodokļu samaksa, lai cik tu arī likumus izlasītu, tev neizdosies.

Atbildēt

vispār

25.04.2015. 18:40

»

jp

A man vispār vienalga.. es neesmu iesaistītā puse. Tev jāiespringst, par tavu 600 euro (ne) lielo algu, ne man.. tev jānoskaidro apstākļi, ne man...


Arī es neesmu iesaistītā puse un tikai norādu dažiem jauniem un dumjiem, ka inventāra tiesība nekādi nenozīmē, ka mantinieks var paturēt mantoto īpašumu, bet nemaksāt ar to saistītos parādus.

Atbildēt

jp

25.04.2015. 14:04

»

vispār

Tu vispirms noskaidro vai "parādu iespējams ir vairāk par dzīvokļa vērtību" vai arī "pēc visu parādu segšanas, bērns vēl ko saņems" un tad raksti savus gudros komentārus


A man vispār vienalga.. es neesmu iesaistītā puse. Tev jāiespringst, par tavu 600 euro (ne) lielo algu, ne man.. tev jānoskaidro apstākļi, ne man :)
es šeit tikai izklaidējos un norādu, ka tu esi jauns, dumjš un alkatīgs, un inventāra tiesība paredz, ka mantinieks atbild par parādiem tikai ar mantoto un pašam no savas mantas viņam nekas nav jāmaksā, bet no mantotā vēl var atskaitīt izdevumus, kas radušies sakarā ar mantojuma atstājēja apbedīšanu, inventāra sastādīšanu un tiesu izdevumi.. tā ka ej .. labāk talkot.. :)

Atbildēt

vispār

25.04.2015. 13:53

»

jurispirdistam

Vispār, "gudreli", ir virkne ļaužu kategoriju, kuras no nīn nomaksas atbrīvotas vai saņem atvieglojumus. Katrs gadījums ir individuāls. Laikam baigi gribas iegūt to dzīvoklīti, vai ne? Neba par valsts kabatu tu tā satraucies...


Tu vispirms noskaidro vai "parādu iespējams ir vairāk par dzīvokļa vērtību" vai arī "pēc visu parādu segšanas, bērns vēl ko saņems" un tad raksti savus gudros komentārus.

Atbildēt

jurispirdistam

25.04.2015. 01:01

»

adresēts jurispirdistam

ir tād kategorija subjektu - "īpaši gudrie", kuri domā, ka viņi ir paši gudrāki, bet visi citi ir muļķi. arī šajā gadījumā domā, ka izdosies apčakarēt visu pārējos un neatdos nodokļa parādus. tā kā nodokļa parāds gulstas uz dzīvokli, tad būs alternatīva - atdot parādu, vai zaudēt dzīvokli. vecums un...


Vispār, "gudreli", ir virkne ļaužu kategoriju, kuras no nīn nomaksas atbrīvotas vai saņem atvieglojumus. Katrs gadījums ir individuāls. Laikam baigi gribas iegūt to dzīvoklīti, vai ne? Neba par valsts kabatu tu tā satraucies.
Bez tam, man ar šo gadījumu nekāda sakara. Es tikai norādu uz tavu sākotnējo murgaino apgalvojumu, ka nāsies nomaksāt visus parādus. Nāksies daļu norakstīt, jo no teksta saprotams, ka ir virkne kreditoru un parādu iespējams ir vairāk par dzīvokļa vērtību. Meitenei pašai nekas nav jāmaksā. Bez tam, bez bāriņtiesas piekrišanas mantojumu nemaz nevar pieņemt, acīmredzot bāriņtiesa izvērtēja, ka pēc visu parādu segšanas, bērns vēl ko saņems. Tā kā, sēdi biksēs, gaidi tiesas spriedumu trīs instancēs. Tikmēr bērns būs kļuvis pilngadīgs.
Bez tam nīn tu izdomāji tagad, šķiet sākumā gāja runa par kaut kādiem komunālajiem pakalpojumiem.
Dies', cik daži jurisputrotāji ir debloīdi. Esi gatavs biksēs iečurāt, lai saņemtu tās dažas kapeikas? Nesteidzies! Process ir garš un sarežģīts. Pacieties. Pāris gadus. :)
Tas, ka domē strādā tādi ibioti kā tu, par domi neko labu neliecina. Ar alkatīgiem stulbeņiem ir tāpat kā ar miroņiem, visiem ir problēma, tikai paši stulbeņi un miroņi to nezina.

Atbildēt

problēma ir un būs

25.04.2015. 00:39

»

preoblāmas nebūs

tas būs 200% likumīgi. labāk samaksāt nodokļus, nekā gaudot pa portāliem


tā ir 500% tukša diršana. labāk apgūt likumdošanu, nekā aptaisīties pa portāliem.

Atbildēt

preoblāmas nebūs

25.04.2015. 00:14

»

kur problēma?

bet vai arī 100% likumīgi


tas būs 200% likumīgi. labāk samaksāt nodokļus, nekā gaudot pa portāliem.

Atbildēt

kur problēma?

24.04.2015. 21:58

»

anonīms

tieši tā. 100% precīzi


bet vai arī 100% likumīgi?

Atbildēt

adresēts jurispirdistam

24.04.2015. 21:49

»

jurispirdistam

Nejauc putru ar kāpostiem, jurisputrotāj. Cik neveikli mēģini paslēpt savu kļūdu :) Tieši kā jurisputrotājiem pieņemts...


ir tād kategorija subjektu - "īpaši gudrie", kuri domā, ka viņi ir paši gudrāki, bet visi citi ir muļķi. arī šajā gadījumā domā, ka izdosies apčakarēt visu pārējos un neatdos nodokļa parādus. tā kā nodokļa parāds gulstas uz dzīvokli, tad būs alternatīva - atdot parādu, vai zaudēt dzīvokli. vecums un inventāra tiesība izgrozīties no parāda atdošanas visdrīzāk neļaus. gaušanās pie grašu lapsas portālā par "visas pasaules netaisnību" no pienākuma maksāt nodokļus neatbrīvo.

Atbildēt

nesapratu

24.04.2015. 19:47

Kur problēma? Ja nav nomaksāts NĪN, tad nekustamo īpašumu pārdod izsolē un no iegūtās naudas to nomaksā un nav svarīgi kam īpašums pieder.

Atbildēt

mulkitis

24.04.2015. 19:34

Tad sanak, ja tu sanem mantojumu ar paradiem,tad vini tev atnem mantojumu un tu butibaa neko neesi mantojis, taa?

Atbildēt

jurispirdistam

24.04.2015. 17:06

»

teftelim

redzams, ka tev nav īstas saprašanas, kas tad tā inventāra tiesība īsti ira. ar teksta izlasīšanu te vien nepietiek, te ir jāsaprot jēga. tas nav tā, ka saņēmu mantojumā dzīvokli ar inventāra tiesību un tagad es varu nemaksāt parādus par šo dzīvokli. nē, vecīt, tā tas nav, neceri. parādi tev tāpat jāmaksā...


Nejauc putru ar kāpostiem, jurisputrotāj. Cik neveikli mēģini paslēpt savu kļūdu :) Tieši kā jurisputrotājiem pieņemts.
Lieta ir tik skaidra kā ūdens. Un nevienam nekas nav jāinterpretē. Mantojums ir masa - gan labumi, gan parādi. Ja mantojums tiek pieņemts ar inventāra tiesību, tad par parādiem mantinieks atbild tikai ar mantoto, nevis ar savu paša mantu. Turklāt visi kreditori stāv rindā kā pie maksātnespējas. Kuri rindā pirmie, tie saņem pirmie, piem., banka, reģistrētās ķīlas, utt., komunālpisēji parasti ir rindas beigās.. un, ja mantojuma nepietiek, lai segtu visus parādus, tad kāds dabū figu. Tos noraksta kā zaudējumus. Tā ka sāc vien kārtot savu grāmatvedības aili "a ļa zaudējumi".. vari vēl mēģināt piedzīt no bankas, jo šķiet mantoto dzīvokli savāc banka.. ja vien tas jau nav pārdots trešajam labticīgajam tēva dēlam.

Atbildēt

teftelim

24.04.2015. 15:36

»

teftelis ar juripirdisko uzglītību (not me)

Aizej vēlreiz skolā...


redzams, ka tev nav īstas saprašanas, kas tad tā inventāra tiesība īsti ira. ar teksta izlasīšanu te vien nepietiek, te ir jāsaprot jēga. tas nav tā, ka saņēmu mantojumā dzīvokli ar inventāra tiesību un tagad es varu nemaksāt parādus par šo dzīvokli. nē, vecīt, tā tas nav, neceri. parādi tev tāpat jāmaksā. tavu mantu, kas tev bija pirms mantojuma pieņemšnas, atņemt par dzīvokļa parādiem nevarēs, bet dzīvokli, kuru tu saņēmi mantojumā, gan atņemt varēs. iesaku, kamēr nav par vēlu, un dzīvoklis vēl nav atņemts, labāk samksā uz šo dzīvokli gulstošos parādus.

Atbildēt

putrāpirdējam vsv :)

24.04.2015. 15:27

»


Tevi interesē un kā vēl! Bet tā nesanāks.

Atbildēt

teftelis ar juripirdisko uzglītību (not me)

24.04.2015. 15:25

»

anonīms

Nē, inventāra tiesība paredz, ka sastāda mantojuma sarakstu un tad izlemj, pieņems mantojumu, vai nepieņems. Ja izmlemj pieņemt, tad pieņemt var TIKAI ar uz mantojumu gultošiem parādiem


Aizej vēlreiz skolā!
CL 711. Mantinieks, kas pieņēmis mantojumu ar inventāra tiesību, atbild par mantojuma atstājēja parādiem un citiem prasījumiem pret to tikai šā mantojuma apmērā, un bez tam viņam ir tiesība atvilkt no tā vajadzīgās summas mantojuma atstājēja apbedīšanai, inventāra sastādīšanai un citiem tiesu izdevumiem. Viņa paša prasījumi neizbeidzas, bet tie nolīdzināmi no mantojuma pēc to priekšrocībām.
http://m.likumi.lv/doc.php?id=90222

Atbildēt

...

24.04.2015. 14:02

lai paskatās lietā to, vai pašvaldība bija pieteikusi kreditora prasījumu (pretenziju). Ja nebija, tad parāds saskaņā ar CL 705.pantu, ir dzēsts.

Atbildēt

ja? māsa veronika, ..

24.04.2015. 12:43

»


Būtu labi, ja tu no vārdiem pārietu pie darbiem. Nav gadījies dzirdēt un redzēt tādu brīnumu kā "mazā cilvēka" uzvara pār "komunālpiznesmeņiem".
Ja tu esi nila vai andra-atkritumu karaļa rads, draugs, tad, protams, jā. Vai esi nomaksājis nodevu attiecīgajam "jurisputrences spīdēklim".
Bet citādi - viens likums, dažādi spriedumi! Cieti!

Atbildēt

juristi, lol .. un bogdanova, bļin!

24.04.2015. 12:38

»

anonīms

1.Inevntāra tiesība nenozīmē, ka var paņemt mantojumu un nemaksāt tā parādus. Tāda tiesība ir nevis, lai nemaksātu mantojuma masas parādus, bet, lai pirms mantojuma pieņemšanas skaidri zinātu, kādi parādi būs vai nebūs jāmaksā...


Vispār inventāra tiesība paredz, ka par parādu atbild tikai ar mantojuma masu un vērtību, bet, ja parāds pārsniedz mantojuma vērtību, mantojuma pieņēmējs to var nemaksāt no saviem līdzekļiem, ja viņam nav vai negrib. Ja parādu vairāk kā mantojamā vērtības, inventāra tiesība paredz, ka no mantinieka paša citas mantas nevar piedzīt.

Atbildēt

Uldis Sēne

24.04.2015. 11:43

Tā vien izskatās, ka parāda piedzinēju puse visā nopietnībā atklāti pasaka: "Meitenīt, ej kaut uz paneli, bet parāda naudu mums pagādā, skaidrs!"
Izsmiekls, ne valsts.

Atbildēt

anonīms

24.04.2015. 11:16

1.Inevntāra tiesība nenozīmē, ka var paņemt mantojumu un nemaksāt tā parādus. Tāda tiesība ir nevis, lai nemaksātu mantojuma masas parādus, bet, lai pirms mantojuma pieņemšanas skaidri zinātu, kādi parādi būs vai nebūs jāmaksā.
2. Mantojuma saņēmēja vecumam nav nekādas nozīmes. Mantojumu var saņemt arī zīdainis un parādi arī tad jāmaksā zīdainim, tikai viņa vietā rīkojas likumiskie pārstāvji - vecāki vai aizbildņi.
3. Ja lieta ir tiesā, tad tiesai bija jālūdz piemēot nodrošinājuma līdzekli - aizliegumu līdz spriedumam izpildīt nodokļu pārvaldes rīkojumu par parāda bezstrūdus piedziņu.

Atbildēt

valsts likumu stulbums

24.04.2015. 10:30

Kaa vispar var piedzit kada paradus no nepilngadigas, nestradajosas meitenes? 16 gadi, tas vel ir berns.

Atbildēt

hmm

24.04.2015. 08:40

nu, nu, izskatās, ka tā ģimenīte ar ir labā

Atbildēt

nu tak

24.04.2015. 00:21

»

xx

Tieshaam idioti vai tiesiskais nihilisms


divi vienā.

Atbildēt

xx

23.04.2015. 23:50

Tieshaam idioti vai tiesiskais nihilisms?

Atbildēt

NafNaf

23.04.2015. 21:56

Stulbuma augstaka

Atbildēt

ert

23.04.2015. 21:51

Kāpēc ir jāpieņem mantojums, kur ir vieni vienīgi parādi?

Atbildēt

Drum

23.04.2015. 21:37

Bet, varbūt, pietiek.com nevajadzētu publicēt tik acīmredzami juridiski analfabētiskus tekstus? Izskatās pēc Lapsas 'ļoti' mīlētā Gafta civilsievas "C" domu graudiem.;-)

Atbildēt

tv

23.04.2015. 19:40

Vai taisnība, ka vakar Jānis Dāvis pakāries?

Atbildēt

P.M. mantiniece

23.04.2015. 19:30

Atsakieties no saviem neveiksmīgajiem vecākiem jau laikus!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...

21

Sankcijas. Retorika un realitāte

FotoŠī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz šim ieviestās sankcijas pret Krieviju un to efektivitātes trūkums. Ne visam rakstā teiktajam varu piekrist, tomēr attiecībā uz sankciju zemo efektivitāti pilnībā atbalstu autora viedokli. Kāpēc tas tā, par to arī būs runa zemāk.
Lasīt visu...

21

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

Foto"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...