Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Austris

29.06.2016. 22:15

Tas, ka nepārtraukti tiek kāds nomelnots, vai kā citādi aizskārts, liek domāt, ka aprunājamais ir labs cilvēks. Tādēļ vien sāku Nulu Ušakovu cienīt arvien vairāk.

Atbildēt

brīvais radikālis

10.06.2016. 01:32

»

Ome

Iesaku sasaukt dzīvokļu īpašnieku kopsapulci un atteikties no RNP kā apsaimniekotāja. Apsaimniekot pašiem vai atrast kādu labāku


Var, var. Daudzi jau ir atraduši un aizgājuši pie privātā, kurš pēc tam pazudis ar visu viņu naudiņu.

Atbildēt

brīvais radikālis

10.06.2016. 01:29

»

Panamas papīrs

Nuda Ušakovam, okupantu pēctecim, vajadzīga SC varas nostiprināšanai - visos Rīgas domes un tās noslēgtos līgumu firmu amatos ir SC biedri


Un neviena sorosīta! Ai ai ai!
Ka tik jūs, nabadziņi, nenosprāgstat badā!

Atbildēt

Prof. Haoss

09.06.2016. 22:32

»

vo

kamēr cilvēki paši neveidos savas apsaimniekošanas biedrības tikmēr maksāsiet RD barotavai


Aplamības: Savas apsaimniekošanas biedrības nevar izveidot, jo likums paredz, ka jābūt sertifikātam, izietam kursam, speciālistam, lai apsaimniekotu. Viss sakārtots tā, lai turpinātos haoss un bardaks un varētu tautu spīdzināt kā vergus.Te kāds saka - nemaksājiet. Paņems maksu no tiem, kuri maksā vai satiesās un raudādams maksāsi. Tiesāties nav nedz informācijas, nedz naudas.

Atbildēt

ep

09.06.2016. 11:26

»

diagnoze

Дурак шизофреник


Skat. viedokli iepriekš: ep 08.06.2016., 21:45 - arī uz tevi u.c taml. garīgajiem vājiniekiem šis attiecas.

Atbildēt

ep

08.06.2016. 21:45

»

mf

Papagailis


Nezinu. Un arī nav ne mazākās vēlēšanās par taml. drazām jebko zināt - par savu sugas identitāti, diagnozēm u.c. taml. privātaktualitātēm prasi atbildes savam psihoterapeUtam.

Atbildēt

ep

08.06.2016. 20:32

»

fm

Elementāri nesaprotami. Pilnīgi lieki bija jaukties iekšā ar savu spīdeklību. Tie, kuriem ir bijusi saskare ar konkrēto normatīvo bāzi, labi zina, kad vajag 50%+1, kad 100...


Ja tev kaut kas ir "elementāri nesaprotami" - tā ir tikai un vienīgi tava problēma.

Punkts 1 - "tādiem ibijotiem un demagogiem kā tu" patiešām "pilnīgi lieki bija jaukties iekšā ar savu spīdeklību", cenšoties savu iedzimto aprobežotību piesegt ar kārtējo totāli bezjēdzīgo "gudro (c)iršanu".

Punkts 2 - ja tev ir "elementāri nesaprotami", ka personīgi manā viedoklī ir runa par konkrētu apgalvojumu, ka "VISUS (!!!) lēmumus pieņem 50%+1 īpašnieki", tad - "izdari secinājumus, pamuļķi", kas ir nemainīgi aktuāli "tādiem ibijotiem un demagogiem kā tu", un "izvēlies lielisko iespēju paklusēt", ja jau tev acīmredzami NAV "bijusi saskare ar konkrēto normatīvo bāzi" .

Punkts 3 - tas, ka "šeit tiek izteikti viedokļi, nevis sniegtas juridiskas konsultācijas", nebūt nenozīmē to, ka "tādiem ibijotiem un demagogiem kā tu" būtu jāatļaujas savos "viedokļos" tradicionāli nožēlojami prasti laist muļķi, tēlojot "pamuļķus ar šķībām smadzenēm, kam nekāds lineāls nepalīdzēs" un "pilnīgi lieki jaukties iekšā ar savu spīdeklību", tostarp pat absolūti nepamatoti apgalvojot, ka šamajiem "pamuļķiem ir bijusi saskare ar konkrēto normatīvo bāzi".

Un punkts 4 - "tādiem ibijotiem un demagogiem kā tu" ar "šķībām smadzenēm nekāds lineāls nepalīdzēs (izdari secinājumus, pamuļķi)".

Atbildēt

loģiskais

08.06.2016. 19:44

»

vēē

Pilnīgi neloģiski. Advokātiem maksās nevis RNP, bet jūs paši, jo viņi tiesāšanās izdevumus sedz no jūsu pašu samaksātajām naudiņām. Pieaugs apsaimniekošanas maksa...


Ja tam "neviens nepievērš nekādu uzmanību", tad kāpēc Tu tā iespringi un uzcepi veselu, nekam nederīgu palagu?:) Izskatās, ka tev ir grūti ar saprašanu. Atkārtošos - ja visi masveidā sāks tiesāties pret RNP par viņu prettiesisku rīcību, viņi bankrotēs. Vēlreiz atkārtošu RNP un SC ielikteņi no iedzīvotājiem iekasēto naudu uzskata par savu personīgo, tāpēc masveida prasības pret viņiem nozīmē ienākumu samazināšanos. Tiesāšanās izdevumu iekļaušana rēķinos un apsaimniekošanas maksas paaugstināšana izraisīs nākamo tiesāšanos. Es vēlreiz aicinu VISUS, kuriem ir pamats civilprasībām pret RNP iesniegt tās tiesā!!! Ja TU nezini, nevienu, kas būtu uzvarējis, tā ir tava problēma. Es zinu tādus vairākus. Pamēģini, kaut vai googlē pameklēt. Tur ir daudz piemēru. Un tādu būs vēl vairāk, ja cilvēki sāks reāli tiesāties. RNP ir tik nekaunīgi tieši tamdēļ, ka cilvēki ir pasīvi. Un es teikšu vēl vairāk - ir jāgriežas policijā par krāpšanu. Lai meklē, kuras tieši RNP personas iekļauj rēķinos maksu par neesošiem remontiem vai neesošiem pakalpojumiem. Tas ir tīrs krimināllikuma 177.pants - krāpšana. Visus atteikumus pārsūdzēt prokuratūrā! Un, jo vairāk tādu iesniegumu būs, jo mazāki būs rēķini.

Atbildēt

fm

08.06.2016. 18:34

»

elementāri pašsaprotami

Pilnīgas muļķības. T.sk. sākot jau ar absolūti nepamatoto apgalvojumu, ka attiecībā uz kopīpašumā esošo daudzdzīv. mājas daļu "visus lēmumus pieņem 50%+1 īpašnieki", u.t.t., u.t.j.pr...


Elementāri nesaprotami. Pilnīgi lieki bija jaukties iekšā ar savu spīdeklību. Tie, kuriem ir bijusi saskare ar konkrēto normatīvo bāzi, labi zina, kad vajag 50%+1, kad 100%
Attiecībā uz jumtu, logu likšanu, apsaimniekošanas maksu, apsaimniekotāja izvēli, spēkā ir 50%+1, gan atbilstoši esošajam likumam, gan atbilstoši reālajai praksei.
Ja katrā komentārā būs jāiestrādā "detālplānojums" tādiem ibijotiem un demagogiem kā tu, tad komentāru sadaļā nepietiks vietas.
Un punkts 3 - šeit tiek izteikti viedokļi, nevis sniegtas juridiskas konsultācijas.
Un punkts 4 - šķībām smadzenēm nekāds lineāls nepalīdzēs (izdari secinājumus, pamuļķi)

Atbildēt

Udox

08.06.2016. 17:16

Šādu sistēmu nosaka Latvijas likumdošana un tā nav spēkā tikai Rīgā. Vienīgais risinājums - sūtīt pašvaldības pārvaldnieku vienu māju tālāk un pašiem pārvaldīt ēku. Jo sistēma ir ļoti vienkārši - ja pašvaldība neko nesaka, pārvaldnieks var darīt visu, ko grib un apstādināt viņu var tikai tiesa. Savukārt tā neies krāmēties ar summu mazāku par tūkstoš eiro. Ja māk zagt, tad vispār iemesls neatradīsies. Bet reizēm jau gribas noraut lielāku summu un tad arī rodas šādas situācijas.

Atbildēt

elementāri pašsaprotami

08.06.2016. 15:49

»

frankenšteina mantojums

Vēl viens "tupiks". Tāpēc jau sistēma var ņirgāties, jo visus lēmumus pieņem 50%+1 īpašnieki. 1928.gadā dzimušās pensionāres, alkoholiķi, personas ar attīstības traucējumiem un tie, kuru balsi var nopirkt par pavisam mazu pretpakalpojumu, tie visi izlemj - kādu jumtu mājai likt, kādus logus, cik maksāt...


Pilnīgas muļķības. T.sk. sākot jau ar absolūti nepamatoto apgalvojumu, ka attiecībā uz kopīpašumā esošo daudzdzīv. mājas daļu "visus lēmumus pieņem 50%+1 īpašnieki", u.t.t., u.t.j.pr.

Nedaudz pārfrāzējot šo kārtējo pilnīgo muļķību proponējumu - "lielāku kroplību kā juridiski analfabētiskas "revolucionārās pārliecības" zombijfanu tiražētie bezjēdzīgi defektīvie murgi diez vai kāds šajā gadsimtā vēl izdomās".

Atbildēt

elementāri pašsaprotami

08.06.2016. 15:34

»

interesante

Nu jā, katra mājsaimniece pārvaldīs savu daudzdzīvokļu māju un arī valsts - Padomju laiku sauklis dzīvs. Vai saprotat, ka miljonu vērto īpašumu pārvaldīšanai nepieciešami resursi, kuru nekad nebūs vienas mājas biedrībai? Vai saprotat, ka nepieciešamas arī zināšanas un kvalifikācija (to prasa arī likums...


Diemžēl - saskaņā ar spēkā esošo (prioritāro speciālo / sekundāro vispārējo) likumdošanu, konkrētajā likumīgo tiesību sfērā DzĪB veidošanai (tieši tāpat, kā DzKS, individuālo "mājāžu" un jebkuru citu taml. "pašdarbnieku pulciņu" un "sabiedrisko aktīvistu" rosībai) NAV absolūti nekādas nozīmes vai pat lietderības.

Galvenokārt jau tāpēc, ka šajā likumīgo tiesību sfērā Likumdevējs NAV deleģējis DzĪB (u.c. taml. "sabiedriskai aktīviem pašdarbniekiem") absolūti nekādu patstāvīgu lēmumi pieņemšanas / reālās rīcības kompetenci (likumīgās tiesības / atbildību).

Atbildēt

CENZĒTS

08.06.2016. 15:10

»

vēē

Pilnīgi neloģiski. Advokātiem maksās nevis RNP, bet jūs paši, jo viņi tiesāšanās izdevumus sedz no jūsu pašu samaksātajām naudiņām. Pieaugs apsaimniekošanas maksa...+ 99. ;)

Kā jau minēts iepriekš - civiltiesiskajā ķēķī var atļauties ieķēpātis tikai lab(lēt)ticīgi muļķi.

Atbildēt

frankenšteina mantojums

08.06.2016. 10:41

»

vo

kamēr cilvēki paši neveidos savas apsaimniekošanas biedrības tikmēr maksāsiet RD barotavai


Vēl viens "tupiks". Tāpēc jau sistēma var ņirgāties, jo visus lēmumus pieņem 50%+1 īpašnieki. 1928.gadā dzimušās pensionāres, alkoholiķi, personas ar attīstības traucējumiem un tie, kuru balsi var nopirkt par pavisam mazu pretpakalpojumu, tie visi izlemj - kādu jumtu mājai likt, kādus logus, cik maksāt apsaimniekotājam.
Un, ja balsu nepietiek, parakstus viegli noviltot, jo tos neviens neapstiprina. Un katrā mājā atradīsies kāds namu pārvaldes radinieks, paziņa vai draugs, kurš lietas sakārtos vai gribēs kļūt par pārvaldnieku.
Pati sistēma ir defektīva. Tik defektīva, cik slimas bija, nu jau daudzu nosprāgušo idiotu, sapuvušās smadzenes. Padomju nelietīgās domāšanas mantojums. Lielāku kroplīti kā "dzīvokļu īpašnieku kopība" diez vai kāds šajā gadsimtā vēl izdomās.
Tikpat bezjēdzīgi kā piedalīties politiskās vēlēšanās, tikpat bezjēdzīgi mēģināt kaut ko mainīt pašreizējā apsaimniekošanas kārtībā. Spēlēt ruleti var mēģināt. Bet nav jēgas, jo galdiņš šķībs un rezultāts iepriekš paredzams.
Jāpamaina sistēma un sarūsējušās sistēmas skrūves jaunā sistēmā likt nevajag, jo nevar izjaukt padomju veļasmašīnu un no tās detaļām uztaisīt jaunu 2016.gada Samsung telefonu.

Atbildēt

interesante

08.06.2016. 09:07

»

vo

kamēr cilvēki paši neveidos savas apsaimniekošanas biedrības tikmēr maksāsiet RD barotavai


Nu jā, katra mājsaimniece pārvaldīs savu daudzdzīvokļu māju un arī valsts - Padomju laiku sauklis dzīvs. Vai saprotat, ka miljonu vērto īpašumu pārvaldīšanai nepieciešami resursi, kuru nekad nebūs vienas mājas biedrībai? Vai saprotat, ka nepieciešamas arī zināšanas un kvalifikācija (to prasa arī likums)? DzĪB jāveido, tikai nevis pārvaldīšanai, bet gan - RNP kontrolei - vienīgais pareizs DzĪB veidošanas veids un pamats. To gan jādara katras daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieku kopībai. Veiksmi!

Atbildēt

vo

08.06.2016. 08:12

kamēr cilvēki paši neveidos savas apsaimniekošanas biedrības tikmēr maksāsiet RD barotavai.

Atbildēt

elementāri pašsaprotami

08.06.2016. 00:03

»

LLL

Iziets ceļš. Zaudēju ieskaitot kasāciju


Pats vainīgs, ka esi pieļāvis sevi ieķēpāt civiltiesiskajā ķēķī kā pēdējais muļķis.

Protams, ka zaudēji pēc pilnas programmas ieskaitot kasāciju, tas ir tikai likumdsakarīgi.

Runa nebūt nav par civiltiesisku murgu, jo tas ir maldu ceļš, tāpēc ja nezini tad nemuldi.

Atbildēt

vēē

07.06.2016. 23:09

»

loģiskais

Nekad neticiet, ja kāds jums saka, ka tiesāšanās ar RNP ir muļķīga un bezjēdzīga. Tie ir viņi, kas to saka, lai jūs nemaz nemēģinātu!!!!Iedzīvotāju kūtrums, pazemība un bailes ir tie faktori, kas baro viņu nekaunību! Ejiet, tiesājieties!!! Tas nav tik sarežģīti kā varētu likties. Jo vairāk būs prasības...


Pilnīgi neloģiski. Advokātiem maksās nevis RNP, bet jūs paši, jo viņi tiesāšanās izdevumus sedz no jūsu pašu samaksātajām naudiņām. Pieaugs apsaimniekošanas maksa.
Uz tiesāšanos var aicināt tikai no bada novārdzis "jurists", kuram nav darba. Ne viens vien ir tiesājies, rezultāti ir labi zināmi. Starp citu, pāris krievvalodainajiem, kuri neizrunā burtu "r", ir izdevies arī uzvarēt dažās tiesas prāvās (ja pareizi atceros, par ūdens pārrēķiniem). Nezinu nevienu gadījumu, kad tiesas apsaimniekošanas un kom.pak. jautājumos būtu lēmušas par labu latvietim (parastajam), kurš tiesājies individuāli.
Starp citu, pateicoties āboltiņas k-cei, likumā ir ietverts pants, ka kasācija lietu var neskatīt, ja rīcības sēdē viss šķiet "štokos".
Šajos jautājumos padomju tiesību skolas absolventiem kasācijas instancē vienmēr šķiet, ka viss ir brīnišķīgi un pareizi, un jūsu svēts pienākums ir maksāt RNP, Pampāļu namiem un Saules namu enerģijām.
P.S. zināmas izredzes tiesās ir tikai tad, ja iedzīvotāji apvienojas un tiesājas kolektīvi, kā arī, protams, šobrīd tiesāties ar RNP varētu būt izdevīgi, jo ir, t.s., "krievi nāk" faktors. Politiskā situācja var nodrošināt, ka ušakova NP zaudē, jo tāds ir politiskais pasūtījums, savukārt, ja jūs pi$ kāds šķēlveidīgs atkritumu karalis, tiesāšanās būs veltīga laika, naudas un nervu šķērdēšana.
P.P.S. Nāk vēlēšanas un, šķiet, cīņā tiks laists jebkas. Ja kāds aicinātu iedzīvotājus visā Latvijā apvienoties, tiesāties, aizstāvēt savas tiesības pret apsaimniekotājiem-krāpniekiem, varbūt noticētu, bet, ja kāds aicina tiesāties tikai ar RNP, tad, atvainojiet, piedodiet, bet v, zzs, reģionu un na pārvaldītajās pašvaldībās krāpnieki, zagļi un vienkārši nelieši Pampāļu namos darbojas tieši tāpat kā to dara RNP, tāpēc politiski angažētiem brēcieniem - iā, iā, iā.. neviens vairs nepievērš nekādu uzmanību.

Atbildēt

valsts valoda

07.06.2016. 19:14

Maksā visu, ko piestāda
Maksā par visu, ko piestāda viņu piemājas zemes gabalā.

Atbildēt

loģiskais

07.06.2016. 18:58

»

LLL

"Jo vairāk ienākumi būs jāatdod advokātiem, jo mazāk paliks pašiem, ko izzagt un iebāzt sev kabatās


JĀ manā pieredzē IR vinnēts tiesas process pret RNP!!!

Un esmu pārliecināts, ka var vinnēt vēl. Viss, kas tam ir vajadzīgs tikai cietušo aktivitāte!

Advokātus viņi apmaksā no RNP līdzekļiem.

RNP līdzekļus viņi uzskata par saviem līdzekļiem tādējādi tā IR viņu pašu kabata.

Ja pret RNP par nekvalitatīviem pakalpojumiem, nepamatotiem rēķiniem u.c. nelikumībām vērsīsies simtiem vai pat tūkstošiem apkrāpto - viņi būs spiesti pārskatīt savu attieksmi vai arī bankrotēt apmaksājot kompensācijas un advokātu pakalpojumus!

Vēlreiz visiem iesaku - neticiet tiem, kuri saka: "Nav vērts". Šie cilvēki ir no RNP. Viņi ir meļi un pārstāv šī uzņēmuma intereses. Viņiem bail no masveida prasībām tiesā, tāpēc viņi mēģina pārliecināt, sakot "nav vērts....".

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

07.06.2016. 18:50

Bauri, vispār neko neminot par iedibināto koloniālo sistēmu, kurā kangarus manipulē tai skaitā ar korupcijas palīdzību, grib nomest ušakovu.
Nometīs ušakovu ielīdīs citi kangari, tad pēc n-tajiem gadiem n-to reizi bauri atkal attapsies, ka viņus dej.
Vai tad tā nav kārtējā liecība par bauriem?

Atbildēt

yyy

07.06.2016. 18:05

»

LLL

"Jo vairāk ienākumi būs jāatdod advokātiem, jo mazāk paliks pašiem, ko izzagt un iebāzt sev kabatās


Zinu kas ir vinnējuši RNP. Tas ka RNP ne īpaši pildīt grib tiesas lēmumus ir cits jautājums. Bet vispār ideāli-reāli no iedzīvotājiem tiek kāsti nenormāli līdzekļi, kuri vienkārši aiziet kaut kur un nekas netiek darīts. Un šo jautājumu neviens nerisina, publiski fuj un viss. Laikam pārāk daudz valdošie vārās. Mums arī pirms gadiem desmit zili brīnumi norakstīti par neesošiem darbiem, kā notekcauruļu remonti, kanalizācijas lūku maiņas pagalmā(vispār no 1981 gada nav mainītas)-nu un kam sūdzēties-namu pārvaldnieks pateica:a jūs pierādiet, mēs tiesā teiksim ka esam veikuši šos darbus.

Atbildēt

LLL

07.06.2016. 17:35

»

loģiskais

Nekad neticiet, ja kāds jums saka, ka tiesāšanās ar RNP ir muļķīga un bezjēdzīga. Tie ir viņi, kas to saka, lai jūs nemaz nemēģinātu!!!!Iedzīvotāju kūtrums, pazemība un bailes ir tie faktori, kas baro viņu nekaunību! Ejiet, tiesājieties!!! Tas nav tik sarežģīti kā varētu likties. Jo vairāk būs prasības...


"Jo vairāk ienākumi būs jāatdod advokātiem, jo mazāk paliks pašiem, ko izzagt un iebāzt sev kabatās".


Jūs ticat kā advokātus viņi apmaksā tieši no saviem ienākumiem?

Jūsu pieredzē ir vinnētie tiesas procesi ar RNP?


Nevajag muldēt.

Atbildēt

Pensionārs

07.06.2016. 17:34

»

informētais

Šo rakstu vajag atcerēties un atkārtot pirms pašvaldību vēlēšanām nākamajā gadā. Obligāti. Pret viņiem būtu jārosina krimināllieta par krāpšanu lielos apmēros. Man ir bijusi saskarsme ar šo kantori. Viņu politiskā vadība jebšu SC aizstāv šos blēžus pat tad, ja ir acīmredzami, ka viņiem nav taisnība. ...


Pie visa "vainīgs"Ušakova banāns pensionāriem - bezmaksas braukšana. Par to Rīgas domes klerķi soda pensionārus un paņem no viņiem un no Rīgas budžeta , kā jau te rakstā teikts, kā teikts Valsts kontroles revīzijā, simtiem reižu vairāk.
Rīgas namu pārvaldnieks taču ir pilnīgi nevajadzīgs, parazītisks veidojums, tas ir krimināla rakstura veidojums. Paskaties savā tāmēs pa gadiem ienākumus, izdevumus, cik tu maksā un redzēsim,, ka milzu summas tiek ņemtas par it kā darītiem darbiem, kuri nekad nav darīti. Arī par tiem darbiem, ko dara, paņem 2-3 reizes lielāku cenu. Pieprasi kāda lielāka darba atskaiti un pajautā citām firmām, par cik šādus darbus dara citas firmas un salīdzini, cik daudz tava māja pārmaksā..
Rīgas namu pārvaldnieks vispār nav tiesisks apsaimniekot mājas.
Rīgas dome - valsts valstī. Šdas izlaupīšanas (sk VK), kā Rīgas namu pārvaldnieks nekad Rīgā neviena dome nepieļāva.

Atbildēt

Re kā raksta NRA

07.06.2016. 17:26

Kā RNP un/vai Rīgas dome (RD) tika pie iekārotā “kumosa” – namu apsaimniekošanas? RNP atbildē kādai mājas kopībai uz tās iesniegto kopsapulces protokolu, kurā pausta vēlme atsaukt piespiedu zemes nomas līguma slēgšanu, skaidro, ka 05.07.2011. gadā Rīgas dome (ne jau uz bijušo namu pārvalžu labas gribas pamata, izveido konglomerātu RNP) noslēdz „Dzīvojamo māju pašvaldības līgumu”, ar kuru pilnvaro RNP pārvaldīt Rīgas pilsētas pašvaldības īpašumā, valdījumā un pārvaldīšanā esošas dzīvojamās mājas (Nr. RD -11 -910-lī). Tas, manuprāt, ir kā pērkona spēriens gaišā dienas laikā. Jo šāds līgums un pilnvarojums – tā ne vienai vien mājai būs pirmā dzirdēšana. Lai arī esmu privatizētās mājas dzīvokļa īpašnieks, par tādu vienošanos neesmu informēts.
Mūsuprāt, Rīgas dome šādu rīkojumu, pilnvarojumu var attiecināt tikai uz savu iestādei, bet šī iestāde var izvērst savu darbību tālāk tikai ar dzīvojamo māju kopības pilnvarojumu. Kas notiek patiesībā? Pirmkārt vai dzīvokļu īpašnieki vēlas šādu RNP apmaksāt? Vai tie vēlas turēt uz sava kakla un sava rēķina vēl vienu namu pārvalžu pārvaldnieku? Mūsuprāt Rīgas domes un RNP rīcība ir tiesiski apšaubāma. Var izkalkulēt, ka Rīgas dome veiksmīgi izmanto likumu nepilnības, pretrunas un rīkojas pēc savas vajadzības. Tādas iestādes kā RNP izveidošana, mūsuprāt, ir pārmērīga un nepamatota Rīgas dzīvokļu īpašnieku līdzekļu izšķērdēšana. Mūsuprāt, ir pamats izvērtēt RNP izveidošanas likumību, kā arī dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumību no RNP puses bez dzīvokļu īpašnieku pilnvarojuma. Nav gan izslēgts, ka kāda daļa māju Rīgā aiz neziņas ir atdevusies šim nepamatotajam naudas tērētājam.
No likumdošanas piemērošanas aspekta izriet, ka šis līgums ir iekšējais akts un nav saistošs trešām personām – dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku kopībām. Ja vien RNP nav saņēmis kopības piekrišanu apmaksāt šādu iestādi, pārvaldīt viņu mājas, slēgt zemes piespiedu nomas līgumus. Ir redzēts, ka citi apsaimniekotāji Rīgā, lai pārņemtu mājas apsaimniekošanā, sasauc mājas sapulces, kur lemj jautājumu par mājas pārņemšanu.
Rīgas domes dzīvojamo māju apsaimniekošanas pilnvarojums Rīgas namu pārvaldniekam ir likumiski apšaubāms.
Šī līguma likumība, nosakot apsaimniekošnas pilnvarojumu bez dzīvokļu īpašnieku akcepta, mūsuprāt, ir juridiski apšaubāma. Pat ja aplūkot tikai še minēto četru spēkā esošo likumu nosacījumus.
Izskatās, ka Rīgas dome (RD) rīkojusies saskaņā ar inerci, ka mantota no laika pirms dzīvojamo māju privatizācijas, piespiedu kārtā apvienojusi šo laiku namu pārvaldes un, izmantojot likuma nepilnības (izskatās) piesavinājusies dzīvokļu īpašnieku tiesības izvēlēties apsaimniekotāju. Nejautājot māju īpašniekiem (dzīvokļu īpašnieku kopībām) vai tie vēlas apmaksāt miljoniem vērto konglomerātu – RNP, vai tie piekrīt bez pilnvarojuma atdot savas tiesības izvēlēties. Lai arī Dzīvokļu īpašuma likumā, kas ir speciālais likums attiecībā uz dzīvokļu īpašnieku kopības tiesībām, noteikts, ka vienīgi dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga pieņemt lēmumu par atsevišķu vai visu dzīvojamās mājas pārvaldīšanas darbību uzdošanu pārvaldniekam. Šī un citas normas ir pretrunā ar normu par pārvaldnieka iecelšanu, jo dzīvokļu īpašniekiem likumā ir piešķirtas tiesības kopības sapulcē vai aptaujā lemt par pilnvarojumu mājas apsaimniekotājam un tā izraudzīšanu bez „muižkunga” iecelšanas.
RNP savā atbildē uz mājas sapulces lēmumu atsaukt līguma slēgšanu, turpina teikt, ka saskaņā ar minētā RD līguma 2.2.2.apakšpunktu RNP ir noteikts pienākums slēgt zemes nomas līgumu ar dzīvojamai mājai piesaistītā zemes gabala īpašnieku. Rīgas dome, sakiet lūdzu, kur tad palika dzīvokļu īpašnieku sapulces lēmums, kāpēc atņemāt tai ar Dzīvokļu īpašuma likumu piešķirtās tiesības?
Zemes piespiedu nomas līguma slēgšana ir dzīvokļu īpašnieku ekskluzīva tiesība
Iepazīstoties ar 2010.gada 28.oktobrī pieņemtā Dzīvokļu īpašuma likuma 5.panta 4.punktu, kas saistošs Rīgas domei un RNP, nonākam pie secinājuma, ka, nesaņemot dzīvokļu īpašnieku pilnvarojumu, RD rupji aizskar dzīvokļu īpašnieku kopības tiesības. Citēju: "Lēmumus, kas attiecas uz obligāti veicamo pārvaldīšanas darbību nodrošināšanu kopīpašumā esošā dzīvojamā mājā – pārvaldīšanas uzdevuma uzdošanu, tā atsaukšanu, mājas uzturēšanai nepieciešamo pakalpojumu līgumu slēgšanas noteikumiem, kā arī kārtību, kādā nosakāmi un maksājami obligātie izdevumi un atlīdzība par pārvaldīšanu, pieņem, ievērojot Dzīvokļu īpašuma likuma noteikumus par dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu pieņemšanu. Tātad norma par minētā pārvaldnieka iecelšanu nav spēkā nav tiesiski to piemērot, jot ā ir pretrunā ar Dzīvokļa īpašuma likumu.
RNP savā atbildē atsaucas arī uz 2009.gada 4.jūnija likuma Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju 50.panta 1.daļas 3.punktu un, no vienas puses, atzīst, ka zemes īpašnieks līgumu slēdz ar privatizētā objekta īpašnieku, tas ir, ar dzīvokļu īpašnieku, jo RD kā mājas īpašnieks likumos nekur netiek minēts.
To, ka dzīvokļu īpašniekiem ir minētās tiesības, apliecina arī likums Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju. Tas nosaka, ka ka privatizētā objekta īpašnieka (turpmāk arī — dzīvokļa īpašnieks) pienākums ir: 2) piedalīties daudzdzīvokļu mājas kopīgā pārvaldīšanā un apsaimniekošanā, 3) slēgt zemes nomas līgumu vai pilnvarot dzīvojamās mājas pārvaldītāju un apsaimniekotāju slēgt zemes nomas līgumu ar tā zemes gabala īpašnieku — fizisko vai juridisko personu —, uz kura atrodas privatizētais objekts.
RNP savā atbildē tomēr manipulē, apgalvodams ka „no šī likuma punkta secināms, ka līdz brīdim, kad dzīvokļu īpašnieki no pašvaldības pārņem dzīvojamo māju savā pārvaldīšanā, tikmēr pašvaldība (šajā gadījumā tās pilvarortā persona – Sabiedrība (lasi – RNP) turpina pārvaldīt dzīvojamo māju un slēdz zemes piespiedu nomas līgumu …”.

Visu rakstu lasi šeit:

http://nra.lv/viedokli/klementijs-rancans/169874-zemes-zem-ekam-un-buvem-piespiedu-noma-ir-amorala-pec-butibas.htm

Atbildēt

č: kaut tu lepnis paliktu...

07.06.2016. 17:11

»

hehe

es saprotu, ka ir cilvēki, kuriem nesanāk.. (un kuriem vienmēr gadās visādas problēmas viena pēc otras...


ar citu cilvēku izsmiešanu tā piesardzīgāk vajadzētu, vai nu tas ir liktens vai kāds visaugstākais, katrs jau tic vai netgic "pa savam", bet lai kā likteni dēvētu, liktenim nepatīk augstprātība. Vienu brīdi par citiem smejies, un otru brīdi , jau, skat, pats kādā nejēdzībā iekūlies (novēlu , lai tā nebūtu, protams).

Atbildēt

Aicinājums

07.06.2016. 17:08

»

Aicinātājam

Būtu beidzis ņaudēt, rīkojies kā saimnieks pats savā mājā un nodibinājis biedrību. Bet, ak vai, "zarna pa tievu", ņaudēt un kausties vien spējīgs. Tipisks latvānis


Vai tad manā komentārā nav skaidri uzrakstīts, ka vedu tiesvedības procesu - tātad norit reāla un prakstiska darbība?! Lasīt jāprot..:)

Atbildēt

loģiskais

07.06.2016. 16:23

»

Īpašnieks

Ar RNP cīnīties laikam nav vērts. Es pati esmu piedzīvojusi šīs iestādes attieksmi un maigi sakot - tā ir pazemojoša...


Nekad neticiet, ja kāds jums saka, ka tiesāšanās ar RNP ir muļķīga un bezjēdzīga. Tie ir viņi, kas to saka, lai jūs nemaz nemēģinātu!!!!Iedzīvotāju kūtrums, pazemība un bailes ir tie faktori, kas baro viņu nekaunību! Ejiet, tiesājieties!!! Tas nav tik sarežģīti kā varētu likties. Jo vairāk būs prasības tiesā pret šo kantori, jo vairāk samazināsies nekaunība un uzlabosies attieksme. Jo vairāk ienākumi būs jāatdod advokātiem, jo mazāk paliks pašiem, ko izzagt un iebāzt sev kabatās. Tas var likt pārskatīt viņu līdzšinējo attieksmi. Un pats galvenais - atcerieties šo attieksmi pie vēlēšanu urnām!

Atbildēt

Pensionēta bioloģijas skolotāja

07.06.2016. 16:21

Viss RNP sastāv no mazizglītotiem no evolūcijas atpalikušiem lauciniekiem un migrantu pēctečiem, tā ir viņu sūtība kaut ko zagt, lai evolucionārās cīņas rezultātā viņus ...

Atbildēt

LLL

07.06.2016. 15:41

»

LLL

AIZKRĀSOJIET UZVĀRDUS UN PUBLICĒJIET ŠEIT CITIEM


Man ir zināms mūsu ombuda viedoklis līdzīga lietā kur viņš pamatoja Fizisko personu datu aizsardzības likuma nepiemērošanu amatpersonām kuri izpilda darba pienākumus apmaksātus ar nodokļu maksātāju vai citādi ar iedzīvotājiem algotus.

Tieši tāpēc valstij ir jāzina savu „heroju” vārdus. Punkts.

Esiet tik laipns nelietot manu „niku”.

Esiet tik laipns nekliegt.

Atbildēt

nuja

07.06.2016. 15:20

Nevajag jaukt sistēmu ar politpartijām. Pilnīgi vienalga ušakova, āboltiņas, parādnieka, šķēles vai lemberga partijas. Apsaimniekošanas un komunālo pakalpojumu krāpšanas ir 100% drošs veids kā "tiesiski" paņemt jūsu naudu. Nesodīti.
Pirmkārt, attiecīgi "sakārtoti" likumi, kuri brīvi interpretējami. Otrkārt, tiesu patvaļa un ciešā sasaiste ar politisko kliķi. Par otro liela "pateicība" rabarberu rasnačiem un co.
Ja jūs ejat veikalā, samaksājat par pienu, bet pudelē ir čuras, tad pastāv varbūtība, ka atgūsiet savu naudu vai čuru vietā dabūsiet citu pudeli piena. Savukārt maksājot par komunālajiem "pakalpojumiem" un apsaimniekošanu, vispareizāk ir pieņemt, ka tā ir nepārtraukti augoša nodeva jūsu pašu (vai kaimiņu) izvēlētajai politiskajai kliķei. Gaidīt pakalpojumus ir naivi. Tiesāties ir muļķīgi un bezjēdzīgi. Cerēt uz kopīpašnieku aktivitāti un saprātu - utopiski.
Pirms vēlēšanām, protams, apsaimniekošanas jautājumus cilās pozīcijas un opozīcijas pārstāvji, manipulējot ar bidloīdo masu, kurai atmiņa ir tikpat īsa kā baklažāna bimbis.
Esošajā sistēmā nebija, nav un nekad nebūs citādi. Revolūcijas un kari vairāk ļauna nodara jau tā daudz cietušajai bidloīdajai masai, tāpēc labāk sakodiet zobus, savelciet jostas un maksājiet, maksājiet, maksājiet .. ar cerību, ka jums vairs daudz nav palicis. Tie, kuri nomirs ātrāk, ātrāk atbrīvosies no ciešanām :)

Atbildēt

Kikucis

07.06.2016. 14:57

»

pikucis

RNP attieksme pret darbiniekiem ir cietsirdīga, ļauna. Algas samazina. Valde sastāv no neadekvātiem cilvēkiem ar zināmām bērnības traumām un uzmanības trūkuma sindromu. Uzņēmumu izveidoja, apvienojot namu pārvaldes, lai samazinātu administratīvo aparātu Rezultāts administrācijā 80 cilvēku vietā strādā...


Ūja Ūja....... Kurš tad tā izrunājās par savu darba devēju?! Varu saderēt, ka tu neesi ne par mata tiesu labāks/-ka par savā komentārā norieto vadību. Kaunējies būtu un labāk strādājis. Tā ir, ka jāapskrien nopļūtīties visu portālu komentāru sadaļas un neatliek laika vairs tiešajiem pienākumiem. Tādus sist, kas parazitē uz pārējo kolēģu fona.
Lai jauka diena visiem! ;)

Atbildēt

LLL

07.06.2016. 14:52

AIZKRĀSOJIET UZVĀRDUS UN PUBLICĒJIET ŠEIT CITIEM

Atbildēt

LLL

07.06.2016. 14:37

»

Kaupers

Vai ir bijis kāds tiesas process par neadekvātu vai nepamatotu rēķinu izrakstīšanu


Man ir zināms viens tāds, kuru apelācijas instancē Rīgas iedzīvotājs vinnējis.

Apelācijas priekšmets tieši bija RNP rēķinu nepamatotība.

Pēc pusgada tika ierosināta cita civillieta pret to pašu personu ar tiem pašiem argumentiem.

Atbildēt

pikucis

07.06.2016. 14:29

RNP attieksme pret darbiniekiem ir cietsirdīga, ļauna. Algas samazina. Valde sastāv no neadekvātiem cilvēkiem ar zināmām bērnības traumām un uzmanības trūkuma sindromu. Uzņēmumu izveidoja, apvienojot namu pārvaldes, lai samazinātu administratīvo aparātu Rezultāts administrācijā 80 cilvēku vietā strādā 462 cilvēki. Neviens nesaprot, arī viņi paši ne, ar ko īsti nodarbojās desmitiem nodaļu. Valdi veido Nila Ušakova partijas kolēģis Valerijs Petrovs ar savu domu biedru Aļekseju Aņisimovu. Augstākapmaksātajos amatos sēž loģiski, ka viņiem nepieciešamie cilvēki un radinieki. Darbiniekiem ar darba stāžu un atbilstošu praksi tiek radīti neiespējami darba noteikumi, apjomi pārspēj visus iespējamos apjomus, bet sūdzēties bail, jo izmet ārā pāris stundu laikā.Darba likumi tiek pārkāpti ik uz soļa, ar varu un melīgumu gadījumā, nedodieties uz šo iestādi, jo arī mirstības un saslimšanas gadījumi uz nervu pamata ir pavairojušies. Ar sūdzībām vairs nav kur griezties, jo ..... roka roku mazgā. Un... kā jau zināms arī Valsts kontrole neko nepanāca.

Atbildēt

Simons Wiesenthals

07.06.2016. 13:20

»

Judīte

Šī raksta autors ira smiltens piebaldzens


Judīt, nedzeriet Piebalga's alu ! Taupiet olšūnas, Jūs esiet mums noderīga.

Atbildēt

nu bet

07.06.2016. 12:43

»

a ko ta nu?

Sasakņas elektorāts ir pārāk stulbs, lai saprastu, ka Ušakova SIA viņus apzog


Par tavu elektrorātu nu gan gudrāks,tavējie visi kā viens pa skuju taku un 26 gadi tumsonības black sabats.

Atbildēt

Nomnieks

07.06.2016. 12:39

»

Īpašnieks

Ar RNP cīnīties laikam nav vērts. Es pati esmu piedzīvojusi šīs iestādes attieksmi un maigi sakot - tā ir pazemojoša...


Kas tev liedz pārvākties uz Zilupi,tur viss lēti un skaisti,tas KUNGS cieta un jācieš vemjotības laikā,nav ko gausties.

Atbildēt

Judīte

07.06.2016. 12:35

»

Sarmīte

Šā raksta autors ir Andris Ameriks


Šī raksta autors ira smiltens piebaldzens.

Atbildēt

Sarmīte

07.06.2016. 12:31

Šā raksta autors ir Andris Ameriks.

Atbildēt

hehe

07.06.2016. 11:04

»

BE BE

idiots tu he he esi , skat ka rit nesi jau cietuma


dumjam putnam dumja dziesma. nekur tālu netiksi ar savu cietumu :D

Atbildēt

Īpašnieks

07.06.2016. 10:44

Ar RNP cīnīties laikam nav vērts. Es pati esmu piedzīvojusi šīs iestādes attieksmi un maigi sakot - tā ir pazemojoša.
Pat neko nelūdzot, bet aicinot risināt problēmu (koplietošanas komunikāciju sakārtošanu) un apņemoties segt izmaksas - RNP darbinieki noved situāciju līdz absurdam, man liek justies kā pēdējai muļķei, kas vēlas nezin kādas ekstras (īstenībā tikai to, lai beigtos griestu aplūšana un varētu beidzot izremontēt sabojāto telpu. RNP man ieteica neskatīties uz noplūdušajiem griestiem - tad nelikšoties tik slikti un vēl atzīmēja, ka citiem dzīves apstākļi esot sliktāki. Vēlos piebilst, ka es visus rēķinus apmaksāju - bet tikai nevajag prasīt RNP to atšifrējumu - man likās pārāk dīvainais vairākas pozīcijas - kad vaicāju, ko tas nozīmē - man teica, ka es esot dīkdiene, kurai nav ko darīt un kura traucē RNP darbu.
Un vēl - nav brīnums, ka Rīgā netiek siltinātas un renovētas mājas - RNP uzskata, ka tas nav nepieciešams un ka tas būtu lieks pasākums. Es pati esmu to piedzīvojusi, interesējoties, kā noorganozēt mājas, kurā es dzīvoju, renovāciju.
Savukārt jumtu, nesaskaņojot ne ar vienu, RNP nomainīja žigli, lai gan sūdzību no iedzīvotājiem nebija. Laikam kādam RNP vadonim bija pazīstami būvnieki, kuriem vajadzēja pasūtījumu.
Skatoties uz Rīgā notiekošo - RNP, RS utt - paliek nelabi un ir liela vēlme deklarēties citā pašvaldībā, lai mani nopelnītie nodokļi netiktu turpmāk izsaimniekoti

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...

21

Sankcijas. Retorika un realitāte

FotoŠī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz šim ieviestās sankcijas pret Krieviju un to efektivitātes trūkums. Ne visam rakstā teiktajam varu piekrist, tomēr attiecībā uz sankciju zemo efektivitāti pilnībā atbalstu autora viedokli. Kāpēc tas tā, par to arī būs runa zemāk.
Lasīt visu...

21

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

Foto"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...