Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai apkarotu negodīgumu un korumpētību savu darbinieku – mežsargu vidū, SIA “Rīgas Meži” aicinājuši talkā KNAB. Kopā uzsākta pretkorupcijas kampaņa, kas pārpludinājusi sociālos medijus. Reklāmas kampaņas būtība ir tā, ka negodīgi cilvēki lielā apjomā (tā mums liek domāt) cenšas nocirst svētku eglīti Rīgai piederošajos mežos, ko darīt uzņēmums ir liedzis. Acīmredzot “Rīgas Mežu” valdei ir lielas aizdomas, ka mežsargi nevis sargās eglītes, bet gan tās mainīs pret kukuli! Dīvainā kārtā uzņēmuma mežsargi jūtās aizskarti, jo viņi gadiem ilgi pirmssvētku laikā ir strādājuši garākas darba stundas, lai nosargātu jaunaudzes. Un pēdējos piecpadsmit gadus eglīšu zādzību ir bijis ļoti, ļoti maz.

Katru gadu iepriekšējā “Rīgas Mežu” vadības komanda sniedza sabiedrībai paziņojumu, ka eglītes nedrīkst cirst, jo to Pierīgas mežos ir maz. Līdz šim sabiedrība to spēja saprast, bet, redzot reklāmu, var secināt, ka šogad situācija ir radikāli mainījusies – cilvēki alkatīgi metas mežā pēc eglītēm un mežsargi tās maina pret kukuli! Reklāma liek domāt, ka, ņemot vērā nopietno apdraudējumu sabiedrības mantai un morālei, cīņā ar potenciāli negodīgiem mežsargiem ir iesaistījies KNAB, noliekot malā visus citus darbus. Tie pagaidīs!

Šo reklāmas kampaņu vēl neparastāku padara pasaku tēls elfs Skujiņš, kurš glābt Rīgai piederošos mežus ieradies no... Jā, no kurienes tad? Ko mēs Latvijā zinām par elfiem? Māte Google vēsta, ka elfi ir dabas harmonijas sargi, kas uz mūsu planētu ieradušies no Centaura Alfa miglāja. Elfi dzīvo un aktīvi darbojas Dž.R.R. Tolkīna literārajos darbos “Gredzenu pavēlnieks” un “Hobits”. Tā nu elfs, uzvilcis austriešu zēna pusgarās bikses un ticis pie latviskā vārda Skujiņš, metas talkā KNAB un “Rīgas Mežiem”, lai apkarotu korupciju! Tiešām kā pasakā!

Rīdzinieki gan neizpratnē groza galvas – vai tas nav kaut kāds viltīgs plāns!? Vai tā nav tradicionālā naudas izšķērdēšana? Jādomā, ka KNAB kā sadarbības partneris taču nekontrolēs “Rīgas Mežus”, tāpat kā to nedarīs iepriekšējā kampaņā iesaistītā Dabas aizsardzības pārvalde, tāpat kā neko sliktu nepublicēs mediji, ar kuriem “Rīgas Meži” sadarbojas, tiem maksājot. Tiešām elfisks plāns! Dažs labs gaišreģis prāto, ka nākama “Rīgas Mežu” reklāmas kampaņu sadarbības partneri varētu būt Valsts kontrole un Valsts ieņēmumu dienests vai kāda cita atbildīgā valsts institūcija, kas piever acis uz to, ka rīdzinieku nauda tiek tērēta kā privātā uzņēmumā.

Piemēram, Ziemassvētku koncertu par rīdzinieku naudu “Rīgas Mežu” aptuveni simt darbiniekiem sniedza pats maestro Raimonds Pauls. Uz valsts svētkiem uzņēmuma darbinieki saņēma ļoti dīvainas pārtikas pakas, kurās bija sakomplektēti putraimi, vārītas bietes, kartupeļi, āboli, eļļa, konservi un citi produkti. Kaut kas līdzīgs sociālā dienesta pārtikas pakām maznodrošinātajiem. Un atkal asās rīdzinieku mēles vēstīja, ka vajadzējis palielināt apgrozījumu kāda “Rīgas Mežu” valdes locekļa radinieka veikalā. Darbinieki gan būtu priecājušies par algas pielikumu, bet nekā – tikai pārtika.

Tas nekas, ka vairāk nekā 120 000 eiro izmaksāti kompensācijās vairāk nekā 40 darbiniekiem, kuri tika apvainoti un pazemoti un no “Rīgas Mežiem” padzīti. Vienīgais mierinājums – izmaksātās kompensācijas, kurus bija lielākas, nekā likumā noteikts, bet ko neizdarīsi, lai atbrīvotu vietas savējiem. Dīvaini, ka LU rektoram Indriķim Muižniekam par līdzīgu pārkāpumu izvirzīta apsūdzība, jo viņa darbības ir izraisījušas smagas sekas. Muižnieka kungs, vajag sadarboties ar kontrolējošām institūcijām – veidot kopīgas reklāmas kampaņas!

Vēl par to, kā rit darbi “Rīgas Mežos”: nu jau visiem zināmā Zaļā klase aicina visus interesentus šeit rīkot korporatīvos pasākumus. Tagad tiešām šī ir pārtapusi par uzdzīves vietu! No Cepurīša kunga solītajiem mācību materiāliem nav ne miņas, tāpat arī ekskursijas bērniem norit pēc vecā šablona, tikai tagad par tām jāmaksā. Brieži, kas staigā Briežu dārzā pa Zaļās klases teritoriju, vēl arvien nav nočipoti, lai kā par to uztraucās raidījums “De Facto”. Laikā, kad visos tirgos ir pieprasījums pēc zāģmateriāliem un tie tiek pārdoti par augstām cenām, “Rīgas Mežu” kokzāģētavas laukums ir aizkrauts ar dēļiem, kuri mirkst lietū un sniegā, un uzņēmuma jaunie, “izcili profesionālie darbinieki” tos nespēj pārdot.

Rīgas pilsētas vadības zaļā domāšana tiešām ir dīvaina – Rīgas mērs Staķis tradicionālajā lielo egļu meklēšanas pasākumā 21. novembrī Tīreļu mežniecībā klātesošajiem mediju pārstāvjiem paziņoja, ka pilsētas rotāšanai uz svētkiem tiks nocirstas 40 lielas egles, kuras augušas 30 gadus. Tas, pēc viņa domām, ir tikai tāds sīkums. Bet, ja kāds rīdzinieks Pierīgas mežā atradīsī lielo retumu – mazu eglīti, tad viņam un mežsargam būs darīšana ar KNAB, “Rīgas Mežiem” un elfu Skujiņu!

Priecīgus Ziemassvētku, rīdzinieki!

Attēlā - ar Mārtiņa Staķa svētību amatā apstiprinātā uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

Novērtē šo rakstu:

156
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi