Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Māte Wikija

01.02.2015. 17:29

»

Visiem Moiniem...

Amonāls - NH4NO3(amonija nitrāta), Al un ogles maisījums


Karsējot amonija nitrāts sadalās par ūdeni un dislāpekļa oksīdu:
NH4NO3 → N2O↑ + 2H2O.
Atkarībā no reakcijas apstākļiem, amonija nitrāts vairāk vai mazāk sadalās arī saskaņā ar vienādojumu
5NH4NO3 → 4N2 + 9H2O + 2HNO3.
Radusies slāpekļskābe katalītiski paātrina sadalīšanās reakciju, tādēļ var notikt sprādziens. To var novērst, skābi neitralizējot (piemēram, ar amonjaku).

Atbildēt

Arnis RG

21.01.2013. 20:41

»

senta

šitas texts izklausās, ka te būs lielā noliktava, taču ostas darbības pamatprincips ir ātrāk aizvest preci - respektīvi - atveda, izkrāva, iekrāva, aizveda. turklāt - jau tagad Alpha osta 2/3 no kopējā apjoma pārkrauj tieši šo pašu Uralhim produktu. 2011.gadā tās bija 1,7 milj.tonnu, pērns 1,4 milj. ...


Inčukalnu nevar tā uzlaist gaisā, jo metānam vajag skābekļa avotu.

Amonija nitrāts savukārt vienā molekulā satur gan degvielu (amonija grupu), gan skābekļa avotu (nitro grupa). Bet, kā jau rakstīju, tīru AN nav nemaz tik viegli uzspridzināt. AN arī pats nedeg. Ir jāsakrīt vairākiem faktoriem, lai sanāktu bums.

Atbildēt

senta

21.01.2013. 19:38

šitas texts izklausās, ka te būs lielā noliktava, taču ostas darbības pamatprincips ir ātrāk aizvest preci - respektīvi - atveda, izkrāva, iekrāva, aizveda. turklāt - jau tagad Alpha osta 2/3 no kopējā apjoma pārkrauj tieši šo pašu Uralhim produktu. 2011.gadā tās bija 1,7 milj.tonnu, pērns 1,4 milj. Kritums saistās ar Apha osta milzīgo apetīti, kas palielināja apstrādes cenu, kā arī faktu, ka pakpeniski Uralhim savas kravas sāk apstrādāt jaunajā terminālī.
es gribu zināt, kurš apgalvos, ka labāk ir turpināt apstrādāt minerālmēslu kravas padomju laikos būvētajā Alpha ostā, nekā izmantot mūsdienīgu, pilnīgi slēgtu minerālmēslu pārkraušanas tehnoloģiju.
Pietiek tikai maitā gaisu...iedomājieties, kas notiktu, ja gaisā uzietu Inčukalna gāzes glabātuve? Riski ir vienlīdzīgi, bet seka sbūtu vēl lielākas

Atbildēt

Mežaparka iedzīvotāja

21.01.2013. 14:49

Šermuļi iet pār kauliem, šo lasot... Un tādā klusumā šis projekts ir ticis saskaņots un tiek attīstīts, ka es, piemēram, pat nepamanīju. Ārprāts, kas mūs visus gaida! Jau tagad iedzīvotāji ir nocīnījušies līdz nelabumam ar naftas termināļiem, kas ar savām gāzēm mūs visus bija pasākuši indēt, bet šis jau liekas vēl nopietnāk! Zaļā partija, protams, klusē - Aivars taču viņu maizestēvs!

Atbildēt

LoL

21.01.2013. 14:38

»

Anonīmais Šakālis

Zubarevs gadiem strādāja Ventspilī. Tagad ņemas apkarot Rīgas terminālu, kurš (nejauši, vai?) būs tiešais konkurents Ventspils ķīmisko kravu termināliem: Kālija Parkam, VTO un (iespējams) arī Ventamonjakam


Vai tad par to ir jābrīnās? Pēdējos 20 gados nav bijis neviens Rīgas ostas attīstības projekts, pret kuru nebūtu bijuši iebildumi "zaļajiem", kuri visi brīnumainā kārtā ir tā vai citādi saistīti ar Ventspili. Vispār "ventspilnieki" ir vislielākie dabas draugi Latvijā, protams, kamēr par dabu ir jārūpējas Rīgas brīvostā, Ventspilī ogļu kalni var stāvēt tieši pretī pilsētas centram un viss ir kārtībā gan ar dabu, gan ar vidi, gan ar cilvēku veselību. Es jau nesaku, ka tas ir kaitīgi, vienkārši "zaļie" mēdz pārspīlēt riskus citur, ja par to viņiem tiek atbilstoši samaksāts.

Atbildēt

zolomka

21.01.2013. 08:30

amonija nitraats+diizeldegviela+detonators-izmanto kanruupnieciibaa kaa leetu spraagstvielu.ar taadu asv oklohomaa uzspridzinaaja lielveikalu.NH4NO3-plasi izplatiiti mineraalmeesli.

Atbildēt

Arnis RG

21.01.2013. 00:41

»

Elmārs

Dēliņ, E=MC2, ķeblis, uz kā sēžot tu šito raksti, slēpj Simtiem Hirosimu.... Bēēēdz


Tētuk, mc2 neviens nav vēl dabūjis ārā ne no ķebļa, ne no AN. Bet 0,3-0,5 no TNT ekvivalenta gan.

Atbildēt

Anonīmais Šakālis

20.01.2013. 21:13

Zubarevs gadiem strādāja Ventspilī. Tagad ņemas apkarot Rīgas terminālu, kurš (nejauši, vai?) būs tiešais konkurents Ventspils ķīmisko kravu termināliem: Kālija Parkam, VTO un (iespējams) arī Ventamonjakam.

Vai šeit nav saskatāma kāda sakarība, a? ;)

Atbildēt

Arnis RG

20.01.2013. 17:21

»

Visiem Moiniem...

Amonāls - NH4NO3(amonija nitrāta), Al un ogles maisījums


Yep, amonāls un amonija nitrāts nav viens un tas pats. Tīru amonija nitrātu (AN) nav nemaz tik viegli arī uzspridzināt - ir zināmi gadījumi, kad tas nenotiek pat tiešā šāviņa trāpījumā.

Bet tomēr laiku pa laikam notiek pasmagas katastrofas ar AN, kur AN daudzums ir bijis krietni mazāks. http://en.wikipedia.org/wiki/Ammonium_nitrate_disasters

AN trotila ekvivalents ir apmēram 3x mazāks par TNT. Tas nozīmē, ka 90 000 tonnu AN slēpj sevī 30 kilotonnu bumbas enerģiju - gandrīz tikpat cik Hirosimas un Nagasaki bumbas kopā.

Atbildēt

olās ir spēks

20.01.2013. 15:21

nu, principā, vai nav vienalga; tad, kad notiks katastrofa un nonesīs pusi Rīgas, nils amerikovičs un norvēgijas investori ar mākoņu un pužu saimniekiem gozēs olas Costa Rica pludmalēs;

Atbildēt

Dzeltenie

20.01.2013. 13:59

Vai Pietiek.com sāk beigties nauda, ka jāņem nauda no Zubareva un viņa saimniekiem un jāliek portālā tik dzelteni raksti?!?!

Atbildēt

50s

20.01.2013. 11:15

2017 g. jalikvide sis ofsors,tapec Kremla cilveki meginas sagrabt pedejas zemes platibas,kuras vel nav vinu ipasuma.

Atbildēt

Visiem Moiniem...

20.01.2013. 11:03

Amonāls - NH4NO3(amonija nitrāta), Al un ogles maisījums...
Nav tās sprāgstvielas tik vienkāršas... Nevajag ar muļķībām cilvēkus tracināt.

Atbildēt

Nu, moins!

20.01.2013. 03:41

Runa ir par amonija salpetri, kalnrūpnīcībā pazīstamu kā amonālu. Tā ir sprāgstviela.

Atbildēt

Berta

20.01.2013. 03:41

Nedrīkst uzglabāt vienlaikus vairāk par 10 tūkstošiem amonija salpētera, bet Ušakovam štrunts - lai ir visas 180 tūkstoši tonnas sprāgstvielas!
Gribu redzēt, kuram tik ļoti vajag uzspridzināt Rīgu, un vai Sprūdžam te nemaz nav, ko teikt?
(Vai arī RP tik ļoti tek siekalas pēc Saskaņas centra?)

Atbildēt

Hm

20.01.2013. 01:14

bet RTF arī ES fondus dabūja, to jau LIAA un EM vērtēja. interesanti, kurš viņiem projektu rakstīja?

Atbildēt

DzeltenaisPastnieks

20.01.2013. 00:44

Pietiek.com uzsāk sadarbību ar apšaubāmas reputācijas Zubareva kungu? Cik Zubarevs un Co samaksāja?

Atbildēt

kukojs

19.01.2013. 23:47

Vau! Kādam ļoti skauž ka latviešu uzņēmēji darbojas biznesā. Vai tad oligarhe Ēlerte ir sliktāka/ labāka? Šī raksta autors lai iepazīstas ar "Dienas"privatizācijas aizkulisēm.

Atbildēt

nost ar Ušakovu

19.01.2013. 21:55

Atkal kārējā reize, ka Ušakovs parāda savu īsto seju???
bet baleļiņi tik tic un tic šitam "lielajam kombinatoram"...ha ha ha

Atbildēt

xx

19.01.2013. 19:04

kaadi veel zaljie? visi tak saveejie .

Atbildēt

paija

19.01.2013. 18:59

Ja tā ir , kapec tads miers un klusums. Kur valdība , zaļie ?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

12

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

FotoPārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi ir 3000 EUR bruto mēnesī, tad ar trīs mēnešu ienākumiem var samaksāt, piemēram, nekustamā īpašuma nodokli un badā nemirt, bet, ja ienākumi ir 300 EUR bruto, tad pat viena mēneša ienākumu zaudējums var būt par iemeslu ģimenes dzīvošanai pusbadā, mājokļa zaudējumam un virknei citu nelaimju.
Lasīt visu...

12

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

FotoPubliskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM) piedāvātie pasākumi jēgpilni nerisinās vides un klimata jautājumus.
Lasīt visu...

18

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

FotoJau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu vietu grāmatu tirdzniecības vietu plauktos. Pēc nomelnojošām, izņirdzošām grāmatām ir patiešām liels pieprasījums, īpaši, ja tās ir izliktas kā acīs krītošs piedāvājums, ja tās piedāvā kā īstu mantu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...