Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Reiz lidoja Minhauzens uz lodes pār Latviju...

Jānis Rušenieks, Dr.iur, Pēteris Pikše, Dr.sc.Ing
05.03.2015.
Komentāri (41)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

fudgmis

09.03.2015. 02:55

devums atnākot pavēstei ka jabrauc karot uz austrumurainu putina parošenko simulkarā tā metīsies daudzi patrioti uz staciju mauktu ... ..

Atbildēt

fudgmis

09.03.2015. 02:55

devums atnākot pavēstei ka jabrauc karot uz austrumurainu putina parošenko simulkarā tā metīsies daudzi patrioti uz staciju mauktu ... .

Atbildēt

fudgmis

09.03.2015. 02:54

»

Stroncijs

Rail Baltic ir viens mērķis, un tikai - lai ātri var mainit darbvietas, tādēl arī atmaksāsies.Daudziem būs iespēja pirkt biļeti vienā virzenā - uz Rietumiem


devums atnākot pavēstei ka jabrauc karot uz austrumurainu putina parošenko simulkarā tā metīsies daudzi patrioti uz staciju mauktu ...

Atbildēt

Cilpa savelkas

08.03.2015. 17:54

Neils Balgalis apgalvo, ka RB atzars uz lidostu ir vitāli nepieciešams LV ilgtspējas attīstībai un lidostas Rīga ambīcijām!
Jautājums, kas tās bija par ambīcijām iznīcināt visas starptausiskās aviokompānijas, kuras 15 gadu laikā ir aigājušas no LV. Finnair, Austrian airlines, Czech airlines, SAS (tik atsevišķi reisi) NEVIENS nav atgriezies. Tā ir bijusi arī Satiksmes ministrijas politika. Šleseri, Flicki utt. Kādas vēl ambīcijas??

Atbildēt

mefrdis

08.03.2015. 01:28

rāmāk visi pasaules eiropas baltie latvieši dosies ar šo vilcienu uz limbažiem klausīties baltgaiļa pasakas maršutā draiskā ... .

Atbildēt

mefrdis

08.03.2015. 01:28

»

Bet pļukšķēt tā gribās

Vai manu vai


rāmāk visi pasaules eiropas baltie latvieši dosies ar šo vilcienu uz limbažiem klausīties baltgaiļa pasakas maršutā draiskā ...

Atbildēt

mārpupu pašvaldoņu siles cūklopi

07.03.2015. 18:36

galvenais - izsist pēc iespējas treknāku piķi.
pēc tam (ar piķi ķešā) - kaut vai sūdu plūdi.

Atbildēt

Ivo

07.03.2015. 16:48

Par to naudu varētu vienkārši nomainīt visas vecās sliedes visā Latvijas teritorijā un nebūtu nekas jāatsavina. Turklāt lielākajā daļā Eiropas valstu ir pamatā izbūvētas tikai vienas sliedes un vietas stacijās, kur pretimbraucošajiem vilcieniem samainīties, jo viņi nevēlas bezjēdzīgi izniekot zemi, ko ir iespējams lietderīgi izmantot.

Atbildēt

lololol

07.03.2015. 15:22

CEPLIS, draņķis tāds, atkal ir augšāmcēlies un iemiesojies tai Neilā. Tikai šoreiz mērogs pavisam cits ...

Atbildēt

vēl

07.03.2015. 13:09

Nav pieminēts galvenais fakts - šis projekts ir uzpūsts tikai tā izpētes dēļ, līdzīgi kā tas bija ar Daugavas-Dņepras ideju. PIlnīga utopija, bet aiz kuras stāv kādreizējie valdības vīri. Ideja vienkārša, izdomā kādu mega projektu un mēģina izsist miljonus projekta priekšizpētei. "Pētīšanas" laikā vadošās personas dzīvo zaļi, kā rāda pieredze. Tas, ka projekts ir nerentabls un ekonomiski nepamatots pašā saknē, par to neviens nešaubās.
PS. Savienojums ar esošajām sliedēm būs nepieciešams jebkurā gadījumā, tāpēc izbūvēt atzaru uz lidostu šodienas versijā ir idiotisma augstākā pilotāža... Tikai kāds par šī idiotisma zīmēšanu, publicēšanu un loģisku izmešanu miskastē būs saņēmis n-tos miljonus. Žurnālisti varēja papētīt, kas aiz šīs utopijas stāv un kuri ir šo miljonu patiesie apsaimniekotāji?

Atbildēt

nemels

07.03.2015. 12:55

Man nav skaidrs kāpēc Latvijai vispār ir nepieciešam šis projekts.
Ekonomiskā pamatojuma nav: Latvijai nav nepieciešam ātrgaitas dzelzsceļš ar Poliju/Igauniju pasažieru pārvadāšanai - piedāvājums pa ātrgaitas vilciena sliedēm laist kravas vilcienus ir pilnīgs absurds un iemesls katastrofai ar upuriem. Uz lidostu neviens ar šo vilcienu nebrauks, jo biļetes pašizmaksa būs vismaz 100 eiro. Par tādu naudu cilvēki kā brauca tā arī brauks ar autobusu. Un Rīgas lidosta var tikai augt kā tranzīta lidosta, jo ne kādu vietējo vai Baltijas mēroga pasažieru apkalpošanas apjoma pieauguma nebūs, jo cilvēku ir tik cik ir.
Bez tam - ES ilgtermiņa plāni ir pilnībā likvidēt lidostas visā Eiropā un aizvietot tās ar dzelzsceļu, jo ar lidostām ir saistītas drošības un ekoloģiskās(lidmašīnas nokurina daudz naftas produktus un dod pāris procentu lielu pienesumu globālajā sasilšanā) problēmas. Labākais ko Latvija varēja darīt ir pielāgot savu dzelzsceļu ES standartiem un padomāt par iedzīvotāju ērtībām, bet tas nav iespējams, ja iepriekšējos gadus dzelzsceļa sliedes ir ņemtas nost.

Kāpēc vispār Latvijas tiesiskumā pastāv iespēja atsavināt īpašumus? Ja jau Latvijā ir tirgus ekonomika, tad lai nevis kompensē, bet sarunā ar tiem īpašniekiem, kas grib pārdot savu īpašumu(parasti - par lielu naudu) un liek mierā tos, kas negrib šķirties no sava īpašuma. Tāpēc ka šādā gadījumā sanāktu lētāk pārveidot Latvijas dzelzsceļu sliežu garumus, nevis būvēt kaut ko, bojājot apkārtējiem dzīvi.

Atbildēt

nemels

07.03.2015. 12:33

»

jemels

ar Rinairi tu uz Parīzi neaizbrauksi


Ar Ryanair var aizlidot uz veselām divām Parīzes lidostām. Tas ka no Rīgas nav tiešās satiksmes... tas ir cits jautājums, bet ar Rail Baltica vilcienu tāpat pa tiešo ar Parīzi nekāda satiksme nebūs. Šis ir tikai reģionālai dzelzsceļš, kas savienos ar Poliju.

Atbildēt

06.03.2015. 13:13

»


dumš kā zābaks.

Atbildēt

naudas maks

06.03.2015. 12:47

Jebkuram projektam ir nepieciešams ekonomiskais pamatojums, kāpēc lai šis būtu izņēmums? Bet Latvija jau ir slavena ar to, ka daudzmiljonu (šai gadījumā- miljardu) projektiem pietiek ar skaistu muldēšanu. Un iedzīvotāji pēc tam gadiem vien spiesti maksāt no savas kabatiņas. Kāpēc tie tur tajās ministrijās vēl aizvien domā, ka latvieši ir dumja un lētticīga tautiņa? Neviens jau te nesaka, ka neko nevajag Latvijā būvēt, tikai svarīgi, pirms to dara, ir izvērtēt visu iesaistīto pušu ieguvumus un zaudējumus, kā arī visus iespējamos risinājumus. Vai tas šajā projektā ir izdarīts?

Atbildēt

link it

06.03.2015. 11:56

»

Zinošais

Satiksmes ministrija jau sāk norobežoties no Linkaiša un Balgaļa rīcības un tekstiem. Esot bijuši pārāk agresīvi uzvedībā, neapdomīgi tekstos un finanses nav caurspīdīgas. Sāk vētīt viņu maksājumus un pirkumus


Linkaiti taču neviens gudrs cilvēks vairs neuztver nopietni :) Linkaitim vienmēr ir pareizs viedoklis - vilcieni, tas ir labi, visām lidmašīnām jālido uz Rīgu, autobusi mums ir svarīgi... visbiežāk skaisti, tukši, neargumentēti viedokļi ar ko aizpildīt tviterus feisbukus un tos tv radio raidījumus, kur viņu vēl aicina

Atbildēt

Felix Krietnaiss

06.03.2015. 11:31

Atbilde vienkārša, lai pa EU naudiņu sabūvētu kravas dzelzceļu. Cer uz 85%, labi ja iedos 60%, beigās cerams ka paliks 50%. Kravas vilcienu attiecība pret pasažieru būs 10:1.
Pa to naudu vajadzēja novilkt trasi uz D-pili, lai būtu divas savienotas pilsētas Latvijā.

Atbildēt

vēl

06.03.2015. 11:10

Kāpēc valsti vada idioti? Paskatieties kartē, atzars no Rīgas-Jūrmalas dzelzceļa līdz Lidostai Rīga ir kādi 5-6 km, neietekmējot praktiski NEKO, nenojaucot NEVIENU māju, izņemot, ka Jūrmalas šosejai vajadzēs uzbūvēt gaisa pārvadu šajā vietā. Valsts var uzbūvēt pievadceļu lidostai Riga ar minimāliem līdzekliem, bet nē, viņi gatavi izčakarēt tūkstošiem dzīves palaižot vilcienu visstulbākajā veidā. Vai kāds var atbildēt - kāpēc????

Atbildēt

Krietnaiss

06.03.2015. 10:19

Projekta virzītāju uzbraucieni pašvaldību iebildumiem ir nekorekti un mēģinājumi nostādīt pret visas Latvijas interesēm, figurē kā vienīgais arguments.
Vienīgā jēga būtu, ja Rail Baltic savienotu Daugavpili ar Rīgu, tad būtu jēdzīgi iztērēts 0,5 miljards, nevis pārdalīta Mārupe un uzrakts Āgenskalns.

Atbildēt

fox

06.03.2015. 01:19


Kārtējais Vienotības ,,veiksmes stāsts,, . Pat vilcienus nespēja nopirkt, uzdāvināja 2 bankas, vienu banku nolaida pa burbuli, Liepājas metalurgu nenovaktēja..................vai vēl vajag. Cik sapratu, Tad leišiem veidojas sakarīgs posms- Viļņa- Kauņa, kas tur poļiem, igauņiem, bet kas Latvijai- ietraucas Latvijā, Rīgā piestāj un mauc no Latvijas projām. Nu un tas, ka cilvēkiem, par kapeikām ( sadrukātajiem eiro) atsavinās īpašumus, tas valdošajiem vienaldzīgi. Kā teica A.Vilks- ,,nepīk tinaties,, .

Atbildēt

Edge

06.03.2015. 01:09

»

njāa

Tā diskusija ar Mārupes domes pārstāvi parāda visus attīstītājus visā krāšņumā - par izmaksām neko precīzi nezin, bet vajag to savienojumu ar ostu tik un tā. Ko viņi tur vadās? Nato kravas, vai


Politiskam projektam pieskaņos ekonomiskos rādītājus. Uz papīra būs NATO kravas u.c. "bulšiti". Šitais projelts pārspēs Gudmena Parex bedrē iegrūsto miljardu. Ejam uz jaunu rekordu!

Atbildēt

njāa

06.03.2015. 00:55

Tā diskusija ar Mārupes domes pārstāvi parāda visus attīstītājus visā krāšņumā - par izmaksām neko precīzi nezin, bet vajag to savienojumu ar ostu tik un tā. Ko viņi tur vadās? Nato kravas, vai?

Atbildēt

Zinošais

06.03.2015. 00:39

Satiksmes ministrija jau sāk norobežoties no Linkaiša un Balgaļa rīcības un tekstiem. Esot bijuši pārāk agresīvi uzvedībā, neapdomīgi tekstos un finanses nav caurspīdīgas. Sāk vētīt viņu maksājumus un pirkumus.

Atbildēt

RB Latvija

05.03.2015. 23:40

Tandēms Balgalis un Skratiņš ir ko vērts, konkursā solīja vācu inženieriju, bet tagad velk pa vecām kartēm ar pirkstu un tēlo baigos specus!
Gan sabiedrība Jūs pārmācīs!!!!

Atbildēt

Bet pļukšķēt tā gribās

05.03.2015. 23:30

Vai manu vai!!!!!!!!!!
Nu kā tā var: būvēt dzelzceļus, šosejas,tiltus, lidlaukus un stacijas....nu kapēc te nav tikai meži, lāči un mamuti!!!!
Un vispār kapēc ir jābūt radio, TV, internetam un iespējai nokļūt kaut kur tālāk par manas sādžas nomali!!!!
NENORMĀLI!!!

Atbildēt

OXO

05.03.2015. 23:00

Liela politika naudu neskaita-ielausanas Krievijas kontroleta Baltijas dz.svera,kilis auto parvadataju svera,kilis kugu parvadajumos [iekszemes kas paliks neizdevigi dzit caur ostu]un pats noteicosais-kam piederes lielaka parvadajumu kontrolpakete.Sis projets ir loti lidzigs ar Daugavas racejiem tikai tur politiski bezcerigi vienoties par akciju sadali.

Atbildēt

Nords Krietnaiss

05.03.2015. 22:35

Beidzot var redzēt (lasīt), ka kāds ir ķēries nopietnāk pie mistiski sasteigtā un dīvaini bīdītā projekta analīzes. Tas, ka Balgalis katrā apspriedē runā un sola kaut ko citu – viņam tāds darbs, atstrādāt parādīto uzticību un paspēt apgūt 3,9 milj pārliecināšanai un pētīšanai paredzēto naudu. Atsevišķa raksta vērts ir fakts, ka Balgalis un viņa kolēģe no Grupas 93 ziedoja varaspartijai attiecīgi 7000Ls un 3000Ls divas dienas pirms projekts par gandrīz 4 milj. Eur tika apstiprināts. Pateicībai un iedrošināšanai. Poņatj i prostitj...
Tas, kā Satiksmes ministrija ar saviem ‘’ekspertiem’’ bīda kravas dzelzceļa projektu var apskatīt Jūtubē vai Mārupes mājas lapā – diskusija par dzelzceļa Rail Baltica projektu. Tāļa Linkaiša nihilisms un nevēlēšanās iedziļināties iedzīvotāju un pašvaldību interesēs jau robežojas ar augstprātīgu cinismu. To apliecina viņa ieraksti feisbukā.
Vēl tikai var piebilst par to, ka Polija līdz 2030. gadam pat neprojektē jaunu bānīti līdz Berlīne. Jo viņiem to nevajag! Viņiem vajag tos kravas vilcienu uz Baltiju un Skandināviju. Viņi piesaistīja to EU finansējumu. Ne jau Linkaitis..
Satiksmes ministrija klusē, lidosta klusē (kur tur tās 4 sliedes un kravas vilcieni ies pāri?), Ušakovs ar Ameriku no ostas valdes liek visiem paklusēt, tai skaitā Āgenskalnam gaidot jaunu ‘’zelta tuneli’’.

Atbildēt

ES

05.03.2015. 20:51

»

Sakne

Tamdēļ ir inženieri. Arī purvam pāri var celt dzelzceļu uz balstiem vai rokoties līdz pamatslānim, kur beidzās mīkstās frakcijas un uzklājot virsū cietās, tā lielā mērā jau būs dzelzceļnieku problēma


Par dūnu, par dūnu! Ja tie Saknes inženieri būs tikpat talantīgi kā Rail Baltica projekta virzītāji un ierēdņi, tad vilcieniem agri vai vēlu ragi būs dūņās.

Atbildēt

Sakne

05.03.2015. 20:40

»

ES

Par plūdu draudiem ir absolūta taisnība, jo jaunajai ātrumtrasei no Tīnūžiem līdz Koknesei ir līdzīgas problēmas - zemceļa brauktuves ir zem ūdens


Tamdēļ ir inženieri. Arī purvam pāri var celt dzelzceļu uz balstiem vai rokoties līdz pamatslānim, kur beidzās mīkstās frakcijas un uzklājot virsū cietās, tā lielā mērā jau būs dzelzceļnieku problēma.
Par kādiem spilveniem jūs runājat?

Atbildēt

ES

05.03.2015. 20:03

Par plūdu draudiem ir absolūta taisnība, jo jaunajai ātrumtrasei no Tīnūžiem līdz Koknesei ir līdzīgas problēmas - zemceļa brauktuves ir zem ūdens.
Lidosta ir blakus purvam ... Būs ātrgaitas dzelzceļš uz gaisa spilveniem.

Atbildēt

Sakne

05.03.2015. 19:52

»

kdlsjfksd

Tas atzars ir pilnīgs murgs. Īpaši Sarmas (blakus Misai, kur atzars sākas) iedzīvotājiem. Te ir runa par simtiem kopā gan ziemas gan atpūtas māju. Jo to no 2 pusēm ieskaus vilcieni. Uzminiet, kā tas ietekmēs īpašumu vērtību un kurš to (ne)kompensēs...


Kas ir murgs? Vai tas, ka RB apkalpos lidostu? Projektētāji izdomās, kā dzelzceļu turēt sausu. Ja īpašumi būs piepeši tik nevērtīgi, gribētos zināt, kā citās vietās elektrovilcienu tuvums ietekmē iedzīvotāju iespējas pārvietoties. Jo pakāpeniski arī tāds būs. Un vai tas tiešām iespējas liegs, vai piedāvās vairāk iespēju? Ko tad nu tik minorīgi. Pagaudojiet tad varbūt labāk kā vilks uz pilnmēnesi. Sliktums būs mazāks.

Atbildēt

kdlsjfksd

05.03.2015. 19:10

Tas atzars ir pilnīgs murgs. Īpaši Sarmas (blakus Misai, kur atzars sākas) iedzīvotājiem. Te ir runa par simtiem kopā gan ziemas gan atpūtas māju. Jo to no 2 pusēm ieskaus vilcieni. Uzminiet, kā tas ietekmēs īpašumu vērtību un kurš to (ne)kompensēs...
Papildus ņemot vērā, ka tur jebkurš cilvēka auguma pagrabs vairākus mēnešus gadā ir applūdis, tad, kā jums šķiet, kas notiks ar tiem tunelīšiem? Respektīvi Sarmu ne tikai no 2 pusēm ieskaus vilcieni, bet vairākus mēnešus gadā ciematam vispār nevarēs piebraukt.
Iedzīvotājiem nekādu cilvēka tiesību un tiesību uz īpašumu tik "valstiski svarīga", bet konkrētjai valsts daļai absolūti nevajadzīga projekta dēļ?

Atbildēt

Sakne

05.03.2015. 18:57

Interesanti gan. Vai tad tagad Latvijā Eiropas dzelzceļus juristi būvēs?! Tas ir kaut kāds now-haw pa latviskam. Tukša plātīga muldēšana!

Atbildēt

Stroncijs

05.03.2015. 18:15

Rail Baltic ir viens mērķis, un tikai - lai ātri var mainit darbvietas, tādēl arī atmaksāsies.Daudziem būs iespēja pirkt biļeti vienā virzenā - uz Rietumiem..

Atbildēt

jemels

05.03.2015. 17:52

ar Rinairi tu uz Parīzi neaizbrauksi !

Atbildēt

ajka

05.03.2015. 17:29

Viņi rullēs un viss, a ja tev hipotēka trases vietā, tev nebūs ne īpašuma, da i bankai vēl paliksi parādā, jo uzpūstos procentus jau nesegs.

Atbildēt

cik maksaas 1 bilete ?

05.03.2015. 17:14

Ja bilete vilcienam bus dargaka par Ryanair, tad vilciens vienmer bus tukss un nesis zaudejumus.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

FotoŅemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) saņemtos iesniegumus par AS "Olainfarm" notiekošo, FKTK aicina AS "Olainfarm" vadību 22.09.2020. plānotajās akcionāru sapulcēs nodrošināt visiem akcionāriem vienlīdzīgas tiesības, kā arī ievērot citus korporatīvās pārvaldības principus. Tāpat FKTK aicina arī lielākos akcionārus respektēt mazākuma akcionāru tiesības un ar savstarpējiem strīdiem neradīt kaitējumu Latvijas kapitāla tirgus reputācijai.
Lasīt visu...

21

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

FotoMan bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot ielās. Mēģināšu koncentrētāk paskaidrot šī mana aicinājuma būtību.
Lasīt visu...

6

„Ņevinovataja ja...”

FotoVakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es vēlētos ieviest skaidrību dažos jautājumos.
Lasīt visu...

8

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

FotoSDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu. Šodien šo lēmumu atbalstīja "Saskaņas" valde. Valde rekomendē izslēgt V.Dombrovski un Ļ.Švecovu arī no Saeimas frakcijas.
Lasīt visu...

15

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

FotoLai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie skar un skars nākotnē vēl vairāk mūs visus. Ir jāsaprot, ka tie ir nevis protesti pret iespējami negodīgām vēlēšanām, bet agresīvs, labi organizēts un labi apmaksāts ultraliberāļu realizēts valsts apvērsuma mēģinājums. Mērķis - sagrābt varu un attiecīgi - ieviest „demokrātiju” vienā no pēdējām pasaulē atlikušajām veselā saprāta, tā saukto tradicionālo (ģimenes) vērtību, kā arī sociāli atbildīgas valdības saliņām pasaules liberalizācijas saduļķotajā okeānā. Ar ko “demokrātijas” ieviešana beigusies citās valstīs, kuras piedzīvojušas krāsainās revolūcijas, mēs labi zinām.
Lasīt visu...

12

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

FotoUzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man roka nenodrebēs"**, tas nav ne asprātīgi, ne koleģiāli, ne ētiski. Īpaši zinot šo vārdu autora iepriekšējo dzīves gājumu un patiku pret ieročiem. Manā vēstures kodā ir ieprogrammētas dziļas bažas par to, kas notiek šādu "plinšu sievu" zemapziņā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...