Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes atmosfēru.

Sākotnējo eiforiju par to, ka ES mums uzdāvinās ātrvilcienu un, kā tagad redzam, ne ar ko nepamatoto politiķu optimismu par sapņiem, ka pie reizes iedos naudu arī savienojumam ar Rīgas dzelzceļa centrālstaciju, vēl vienu tiltu pār Daugavu un savienojumu ar lidostu, nomaina panika. Izrādās, ka par visām ekstrām būs jāmaksā pašiem.

Kāpēc Rail Baltica sāka būvēt no "ekstru" puses, un kāpēc tika slēptas patiesās Rail Baltica izmaksas, par to lai tiek galā Saeimas izmeklēšanas komisija. Šobrīd aktuālākais jautājums ir, ko darīt. Turklāt labu risinājumu nav. Jāizvēlas labākais starp sliktākajiem.

Lai ko tur nerunātu par projekta stratēģisko un militāro nozīmi, ir saprotams, ka ar noteiktu izmaksu līmeni arī šie mērķi kļūst pārāk dārgi. Cik saprotu, tad Saeimas deputāti ir nonākuši pie secinājuma, ka par tiem astoņiem miljardiem, kas būšot jāaizņemas un kas turklāt vēl nepārtraukti mainās, nekādu ātrvilcienu mums nevajag. Lētāk esot atdot atpakaļ izniekoto ES līdzfinansējuma daļu. Tikai piekrītu. Mums ir svarīgākas jomas, kur ieguldīt. Kaut vai izglītība un demogrāfija.

No otras puses varbūt ir lietderīgi ierobežot dažu politiķu nepamatotās fantāzijas un būvēt to, ko var atļauties. Ja ātrvilcienu būvēt ir izšķērdīgi, tad varbūt ar vienkāršu divsliežu elektrificētu dzelzceļa līniju gan varētu savienoties ar Eiropu. Sanāks reizēm lētāk, kravu un pasažieru būs vairāk, uzturēšanas izmaksas lētākas, un stratēģiskie un militārie mērķi arī tiks sasniegti. Tā kā ne igauņiem, ne lietuviešiem arī naudas nav, tad par šādu variantu varbūt arī varētu vienoties. Līdz 2030. gadam paspētu. Arī ES, iespējams, varētu pierunāt, un 256 miljoni nebūtu jāatmaksā.

Novērtē šo rakstu:

97
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi