Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Quo vadis, Rail Baltica?

Ivars Zariņš, Saeimas Tautsaimniecības komisijas loceklis
04.03.2015.
Komentāri (31)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

20.03.2015. 11:44

»


dumš kā zābaks.

Atbildēt

kur

13.03.2015. 17:23

kur nemt petijumu? shīs 30 lapas? http://www.sam.gov.lv/images/modules/items/PDF/item_3187_Rail_Baltica_Final_Report_Executive_Summary_31_05_11_FINAL_v2_LV.pdf

Atbildēt

darmfis

08.03.2015. 14:20

mālos risināts vizmaz varēs no dienes ta latvāņu aizmukt ātrāk prom uz eiropu un tad ar čarteri uz maskavu maisīt daivas ... .

Atbildēt

darmfis

08.03.2015. 14:20

»

pēteris

Pret dzelzceļu ir krivijas pakalpiņi jo viņi ļoti labi saprot ka tas ir stratēģiski svarīgi baltijai komflikta gadījumā eiropas ātrās reaģēšanas spēku pārvietošanai


mālos risināts vizmaz varēs no dienes ta latvāņu aizmukt ātrāk prom uz eiropu un tad ar čarteri uz maskavu maisīt daivas ...

Atbildēt

Kirbis

07.03.2015. 17:50

Kas mani nebeidz pārsteigt - vai ikviena lielprojekta sabiedriskās apspriešanas sakarā - totāla ierēdņu, atbildīgo specialistu neprasme komunicēt "cilvēciskā" valodā ar tiem, kuru intereses, ikdienas dzīvi ietekmēs iecerētie projekti. Vel vairāk rada neizpratni fakts, ka neraugoties uz neskaitāmu ierēdņu, specialistu utt. apmācību kursos par bargu naudu krīzes menedžmenta, komunikācijas stratēģiju ar sabiedrību utml. jautājumos, ikdienas praksē medijos nākās pārliecināties, ka čiks vien no tā visa ir sanācis. Un, diemžēl, Rail Baltica sabiedriskās apspriešanas gaita ir spilgts piemērs tam.

Atbildēt

06.03.2015. 13:17

»


dumš kā zābaks.

Atbildēt

!

05.03.2015. 20:33

ZARIŅU PAR PREZIDENTU!

Atbildēt

naivaa

05.03.2015. 17:13

un so railbaltic atkal buves ReRe Paunins????!!!!

Atbildēt

Uldis Sēne

05.03.2015. 14:52

Pievienojos autora domu gājienam. No vienas puses, man nebūtu nekas iebilstams par ātru pasažieru dzelzsceļu ar Eiropu, protams, ja vien parasts mirstīgais var atļauties iegādāties biļeti, taču, no otras puses - ja reiz Latvija nekāda dižā ieguvēja no projekta nebūs, tad būtu tikai pašsapratami, ja teju vai visus izdevumus apmaksātu leiši un igauņi, kas būs ieguvēji.
Bet pētījums patiešām nav uzskatāms par nopietnu, ja jau elementārajā matemātikā ar noapaļošanu tiek pieļauta apzināta vai arī neizglītotības iemesla kļūda.

Atbildēt

famdgis

05.03.2015. 00:59

pašiem savs dzelzsceļš uz nekurieni palīdzēs tieši pālaist krīzi un novērsīs kara riskus daudzus ... .

Atbildēt

famdgis

05.03.2015. 00:58

»

Vispār jau

pilnīgi piekrītu. Nekas mums nav vajadzīgs. Nevajadzēja celulozes rūpnīcu, nevajag arī ēku siltināšanas rūpnīcu. Pat lielākas cūku fermas, kur nu vēl Rail balticu...


pašiem savs dzelzsceļš uz nekurieni palīdzēs tieši pālaist krīzi un novērsīs kara riskus daudzus ...

Atbildēt

:))

04.03.2015. 23:16

»

hm

Lielā mērā jāpievienojas Zariņa rakstītajam, taču...


kā tu domā, kurš pirmais uztaisīs šo austrumu koridoru. Mēs vai Leiši, kuriem jau būs Kauņas-Viļņas atzars. Bet mums nebūs naudas, lai uzturētu pat esošo!.... :))

Atbildēt

Vo

04.03.2015. 21:53

»

pēteris

Pret dzelzceļu ir krivijas pakalpiņi jo viņi ļoti labi saprot ka tas ir stratēģiski svarīgi baltijai komflikta gadījumā eiropas ātrās reaģēšanas spēku pārvietošanai


Lai, likvidētu šo "stratēģiski svarīgo" dzelzceļu pietiek ar divām raķetītēm un ātrās reaģēšanas spēki varēs čāpot kājām. Nav jau vecie laiki, kad diversanti, kas spridzināja dzelzsceļus bija ar izpletņiem nakti no lidmašīnām jānomet. Bez tam, šeit Latvijā ir pietiekoši daudz ar krievu specdienestiem saistīto piektās kolonas vīriņu, kuri lēnā garā to dzelzceļu var nomīnēt kaut vai šodien, ja tāds būtu un vajadzīgajā brīdī uzpert gaisā.

Atbildēt

x

04.03.2015. 21:37

paravozus uz bidlostānu, krieviem Eiropu nevajag!

Atbildēt

Vispār jau

04.03.2015. 21:24

pilnīgi piekrītu. Nekas mums nav vajadzīgs. Nevajadzēja celulozes rūpnīcu, nevajag arī ēku siltināšanas rūpnīcu. Pat lielākas cūku fermas, kur nu vēl Rail balticu.
Lai citas valstis saražo un visus mēslus, kas rodas patur savā teritorijā. Mēs arī no ES subsīdijām un pabalstiem varam padzīvot.

Atbildēt

zariņa govs

04.03.2015. 20:41

»

bs

Pats esi populists un demagogs.Tas,ka Zariņa partijas biedri zog Rīgas Satiksmē nenozīmē,ka jāpieļauj kārtējā nevajadzīgā megabūve kur baroties koalīcijas bāleliņiem


Runa šajā gadījumā ir par relativitāti. Ja Rail Baltica Latvijā izmaksā EUR 1.27 mlrd, no kuriem ES sedz 85%, tad sanāk, ka Latvijas investīcijas ir ~2 gadu Rīgas Satiksmes dotāciju apmērā. Piedodiet, bet kurš gan no šiem diviem - ātrgaitas dzelzceļa savienojums ar Eiropu vai Rīgas Satiksme - ir neiedomājami dārgs?

Atbildēt

pēteris

04.03.2015. 20:28

Pret dzelzceļu ir krivijas pakalpiņi jo viņi ļoti labi saprot ka tas ir stratēģiski svarīgi baltijai komflikta gadījumā eiropas ātrās reaģēšanas spēku pārvietošanai.

Atbildēt

hm

04.03.2015. 20:12

Lielā mērā jāpievienojas Zariņa rakstītajam, taču ...
1) ja šo dzelzceļa līniju perspektīvē izdotos savienot ar līniju Maskava - Ķīna, tā varētu pelnīt ar ķīnas preču pārvadājumiem. Tikai, kā savienot, kā un vai tas iespējams. Mums šajā projektā vajadzētu pieslēgties ar savu un plašāku redzējumu, nevis provinciāli lemtu - jā/nē.
2)Miljards tiks ieguldīts uzbērumos, dz. betonā un metālā.. Projektējot būtu saprātīgi dot uzdevumu, kas atbild uz jautājumu, ko darīsim, ja trase nesīs zaudējumus. Kā varam izmantot uzbūvēto? Kuros posmos uz uzbēruma izveidot autoceļus, kurām inženierbūvēm piesaistīt citu funkciju, kuras nojaukt ....
Miljards - var nebūt, bet var arī būt slikti, kā pratīsim to izlietot.

Atbildēt

zariņa govs

04.03.2015. 19:57

Ja par neiepīkstēšanos rakstītu skolnieks Feģa, viņam neko nevarētu pārmest - visdrīzāk pat paslavēt. Ja par neiepīkstēšanos raksta Saeimas deputāts, tad jautājums - kur gan jūs, cienītais, bijāt ātrāk? Vai tad jūsu viens no primārajiem uzdevumiem nav "pīkstēt", kad runa ir par valsts interesēm? Liekulis un populists tu esi, Zariņ, vairāk nekas.

Papildus, fascinē, protams, arī izcili rūpīgā noapaļošanas analīze - ja nebija kur citur piesieties, tad rindkopu var uzrakstīt arī par to. Starp citu, Zariņ, varbūt uzraksti līdzīgu "analīzi" par to, kurā caurumā iekrīt tie nepilni 95 miljoni eiro, kurus subsīdijās saņem tavas partijas kūrētā Rīgas Satiksme? Vai RS pirms tramvaju iepirkuma izanalizēja, kādi būs zaudējumi auto un degvielas tirdzniecības, un autoservisu sektoram? Nē? Nemaz neanalizēja un nepieminēja šo NEGATĪVO faktoru? Kādas šausmas! Kāda tendencioza pieeja!

Nujā, un ģeopolitiskais aspekts mums galīgi nav svarīgs - to var "izanalizēt", pieminot vienā teikumā. Vienkārši ģeniāli.

Atbildēt

aba

04.03.2015. 19:38

Loceklis vai zariņš?

Atbildēt

Ilvars

04.03.2015. 18:47

»


Laba dzeja, lumpeni vienotiba un korumpeti ASV pudeli,-sorosidi policija,tiesa perkama,(grutup kafijota,Strazds.)

Atbildēt

:)

04.03.2015. 18:40

Paldies, Zariņ! Labs raksts!

Atbildēt

nezinītis

04.03.2015. 18:38

Izskatās, ka nauda projekta realizācijā lielā mērā ies no Latvijas prom, jo tādas būves kā paredzēto tuneli zem āgenskalna un dzelzceļa būves vispār te būvēt nav nevienam pieredzes, tātad - nāks būvēt poļi, zviedri u.c.
Kopumā visai normāla analīze šajā rakstā Zariņam padevusies.
Neredzu samērīgu atdevi pret ieguldījumiem un zaudējumiem Latvijai no šā projekta.

Atbildēt

Edge

04.03.2015. 18:36

»

Žulis

Šis Rail Baltica Latvijai ir šausmīgi vajadzīgs...


Rail Baltic visu (gandrīz visu) sakāretos!
Te viens otrs domā ar to pašu galu, ar kuru domāja auseklīši, kas puķes audzēja, lai pēc desām nebrauktu:
"Tobrīd, 1990.gada 4.maijā, deviņi no desmit latviešiem cerēja, ka neatkarība pati par sevi atrisinās visas problēmas."
4.maija brīvības un neatkarības sajūsma. Kur tā pazaudēta? http://www.lvportals.lv/visi/viedokli/262637-4maija-brivibas-un-neatkaribas-sajusma-kur-ta-pazaudeta/

Atbildēt

Žulis

04.03.2015. 18:12

Šis Rail Baltica Latvijai ir šausmīgi vajadzīgs:))
Piemēram, latvieši varēs aizbraukt uz Lietuvu, Poliju vai Vāciju pēc gaļas vai desām.( Kādreiz, padomju laikā, mēs tā braucām uz Igauniju.) Arī augļus no Eirpas uz Latviju varēs ātrāk atvest un līdz ar to, tie būs svaigāki.
Vēl cits piemērs: Tagad daudzi latvieši dzīvo un strādā Vācijā. Kad tiks izbūvēts tas dzelzsceļs, tad latvieši varēs dzīvot Latvijā, bet darbā braukt uz Vāciju. Notiks kolosāla reemigrācija!
Vairāk gan nekādu citu izdevīgumu es nezinu. Bet arī šie ieguvumi ir to vērts, lai tiem ziedotu kādus miljardus. Ak tā, kad būs tas dzelzsceļs izbūvēts, arī visas slimnīcas Latvijā varēsim likvidēt (priekš tām mums tāpat līdzekļu nepietiek). Vajadzības gadījumā slimnieki varēs iekāpt vilcienā un ērti aizbraukt uz slimnīcām citās valstīs.

Atbildēt

nauda rada naudu

04.03.2015. 17:34

Lielākais labums - pamatīgi pieaugs IKP un tieši tāpēc Latvijas armija saņems vairāk naudas!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sankcijas. Retorika un realitāte

FotoŠī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz šim ieviestās sankcijas pret Krieviju un to efektivitātes trūkums. Ne visam rakstā teiktajam varu piekrist, tomēr attiecībā uz sankciju zemo efektivitāti pilnībā atbalstu autora viedokli. Kāpēc tas tā, par to arī būs runa zemāk.
Lasīt visu...

21

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

Foto"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.
Lasīt visu...

15

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

FotoŅemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) saņemtos iesniegumus par AS "Olainfarm" notiekošo, FKTK aicina AS "Olainfarm" vadību 22.09.2020. plānotajās akcionāru sapulcēs nodrošināt visiem akcionāriem vienlīdzīgas tiesības, kā arī ievērot citus korporatīvās pārvaldības principus. Tāpat FKTK aicina arī lielākos akcionārus respektēt mazākuma akcionāru tiesības un ar savstarpējiem strīdiem neradīt kaitējumu Latvijas kapitāla tirgus reputācijai.
Lasīt visu...

21

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

FotoMan bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot ielās. Mēģināšu koncentrētāk paskaidrot šī mana aicinājuma būtību.
Lasīt visu...

6

„Ņevinovataja ja...”

FotoVakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es vēlētos ieviest skaidrību dažos jautājumos.
Lasīt visu...

8

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

FotoSDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu. Šodien šo lēmumu atbalstīja "Saskaņas" valde. Valde rekomendē izslēgt V.Dombrovski un Ļ.Švecovu arī no Saeimas frakcijas.
Lasīt visu...

15

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

FotoLai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie skar un skars nākotnē vēl vairāk mūs visus. Ir jāsaprot, ka tie ir nevis protesti pret iespējami negodīgām vēlēšanām, bet agresīvs, labi organizēts un labi apmaksāts ultraliberāļu realizēts valsts apvērsuma mēģinājums. Mērķis - sagrābt varu un attiecīgi - ieviest „demokrātiju” vienā no pēdējām pasaulē atlikušajām veselā saprāta, tā saukto tradicionālo (ģimenes) vērtību, kā arī sociāli atbildīgas valdības saliņām pasaules liberalizācijas saduļķotajā okeānā. Ar ko “demokrātijas” ieviešana beigusies citās valstīs, kuras piedzīvojušas krāsainās revolūcijas, mēs labi zinām.
Lasīt visu...

12

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

FotoUzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man roka nenodrebēs"**, tas nav ne asprātīgi, ne koleģiāli, ne ētiski. Īpaši zinot šo vārdu autora iepriekšējo dzīves gājumu un patiku pret ieročiem. Manā vēstures kodā ir ieprogrammētas dziļas bažas par to, kas notiek šādu "plinšu sievu" zemapziņā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...