Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Aizvadītajā nedēļā izlasīju, ka Lato Lapsam vēl pirms grāmatas „Vēža ieņēmumu dienests” esot celta apsūdzība par VID Ievas Jaunzemes apkaunošanu, kuru izvirzījis prokurors Jānis Baumanis. Ja tas ir tas Jānis Baumanis, par kuru domāju un kas savulaik bija izmeklētājs Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), tad nav šaubu, ka viss šis process pret Lato Lapsu ir īpaši politiski motivēts.

Ja tas ir  bijušais KNAB izmeklētājs, tad varu teikt, ka šis kungs savulaik bija ļoti centīgs un iztapīgs, un arī melīgs Strīķes/Juraša klana pakalpiņš. Savulaik viņu Strīķe un Co iekļāva "oligarhu lietas" izmeklēšanas grupā, acīmredzot, lai nodrošinātu vajadzīgo rezultātu.

Gadiem tika vilkta izmeklēšana, un visiem biroja iekšienē bija skaidrs, ka lietai nav perspektīvas, jo trūkst pierādījumu un lieta būs jāizbeidz. To iekšējā sarakstē atzina arī Baumanis, taču neskatoties uz to, acīmredzot pēc klana lūguma, Baumanis pauda viedokli Vienotības pietuvinātajiem medijiem, ka lieta izbeigta nepamatoti.

Viņš no darba KNAB aizgāja, kad Strīķes/Juraša blice tika izformēta (atlaista). Jau esot amatā un pēc amata atstāšanas Baumanis, domāju, pēc Strīkes/Juraša pavēlēm aktīvi iesaistījās Vienotības organizētajās KNAB un tās priekšnieka nomelnošanas kampaņās, ko apliecina publikācijas, kurās citēts Baumanis.

Vēlāk Baumanis kādu laiku darbojās kā mācībspēks kādā augstskolā, tad  strādāja kā zinātniski analītiskais padomnieks Augstākajā tiesā. Esot bijis iekārtots arī Tieslietu ministrijā pie Bordāna, taču šis fakts jāpārbauda.

Cik ilgi viņš tur veģetēja, nezinu, bet domāju, ka, papētot šīs personas publiskās aktivitātes, visiem nebūs nekādu šaubu par šo Stukāna kadru kā caur un cauri angažētu personu, kam nav nekā kopēja ar likumā noteikto prokurora objektivitāti un neatkarību.

Novērtē šo rakstu:

103
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi