Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tikai tad, kad līgums par fotoradaru darbību uz Latvijas ceļiem ir jau faktiski lauzts, Ērika Kalnmeiera vadītā Ģenerālprokuratūra reaģējusi uz daudzskaitlīgajām aizdomām par fotoradaru darbības apšaubāmo tiesisko pamatu un uzdevusi Iekšlietu ministrijai veikt par to pārbaudi.

Ne Ģenerālprokuratūra, ne Iekšlietu ministrija pagaidām nekādu plašāku informāciju nevēlas sniegt, savukārt Pietiek par uzsākto resorisko pārbaudi zināms no prokurora Ginta Bērziņa parakstītās atbildes uz Pietiek pārstāvja šā gada novembra beigās prokuratūrai nosūtīto iesniegumu.

Tajā Pietiek vērsa Ģenerālprokuratūras uzmanību uz to, ka, neraugoties uz dažādajiem Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas aizbildinājumiem par privātā partnera apsaimniekoto fotoradaru darbības tiesiskumu, vērā līdz šim nopietni nav ņemts Ceļu satiksmes likuma 43.4 pants. „Braukšanas ātruma kontrole”.

Šis pants bez kādām interpretācijas iespējām nosaka: „Noteiktā braukšanas ātruma ievērošanu Valsts policija kontrolē ar šim nolūkam paredzētām mērierīcēm.” Nekas par to, ka braukšanas ātruma ievērošanu varētu kontrolēt arī privātpersonas, šajā pantā nav teikts.

„Šis likuma pants ir spēkā, taču tajā pašā laikā mēnešiem ilgi valsts iestādes, pārkāpjot šo likuma pantu, pieļauj un tieši atbalsta situāciju, kad noteiktā braukšanas ātruma ievērošanu kontrolē privātkomersants, kas par šo likumā neatļauto rīcību vēl saņem no valsts budžeta ievērojamus finanšu līdzekļus,” bija teikts Kalnmeieram adresētajā Pietiek iesniegumā, aicinot viņa vadīto iestādi „nekavējoties rīkoties, lai pārtrauktu šo organizēto Ceļu satiksmes likuma normas pārkāpšanu, ko veic augstas valsts amatpersonas sadarbībā ar privātkomersantu”.

Tieši atbildot uz šo Pietiek iesniegumu, Ģenerālprokuratūra atklājusi, ka Iekšlietu ministrijai jau pirms tā saņemšanas ir uzdots veikt resorisko pārbaudi par fotoradaru darbības tiesiskumu. Nekāda plašāka informācija gan sniegta netiek.

Pagaidām nekādas atbildes uz līdzīgiem iesniegumiem nav sniedzis ne Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, ne iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Viņiem abiem tika uzdoti identiski jautājumi – vai fotoradaru izmantošana, ko veic privātkomersants, atbilst šim likuma pantam, bet, ja ne, tad kura amatpersona un iestāde atbildīga par šī likuma panta pārkāpšanu?

Savukārt Iekšlietu ministrijas valsts sekretārei Ilzei Pētersonei-Godmanei (attēlā), kura bija ministrijas Iepirkuma komisijas vadītāja un tieši atbildīga par noslēgto fotoradaru līgumu, Pietiek jau pieprasījis sniegt pilnu informāciju par to, kādi dokumenti ministrijas lietvedībā laikā no 2010. gada 1. janvāra līdz 2012. gada 29. oktobrim fiksēti saistībā ar tā saukto fotoradaru iepirkumu, par katru dokumentu minot tā nosaukumu, lietvedības numuru, pieņēmēju, pieejamības statusu un institūciju/amatpersonu, kas šādu statusu noteikusi, kā arī šī statusa termiņu.

Tāpat Pētersonei-Godmanei pieprasīts atklāt, kādus lēmumus saistībā ar minēto iepirkumu minētajā laika periodā pieņēmusi IeM iepirkuma komisija, par katru dokumentu minot tā nosaukumu, lietvedības numuru, pieņēmēju, pieejamības statusu un institūciju/amatpersonu, kas šādu statusu noteikusi, kā arī šī statusa termiņu un pamatojumu, kā arī nodrošināt iespēju iepazīties ar viņas vadītās komisijas protokoliem, lemjot par minēto iepirkumu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...

21

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

FotoJa esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu, lai paiet malā. Garantējot brīvprātīgu pieeju vakcinācijas procesam, noņemot totāli neveiksmīgo „vakcinācijas ministru” un izvirzot vakcināciju par līdzekli, nevis mērķi, šis skaitlis ir reāli panākams īsā laikā, jo vakcīnu ir pietiekami.
Lasīt visu...

15

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

FotoSvētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils nākamo sestdien. Galu galā Šlesers aicināja man tam pievienoties. Secinājumi šādi.
Lasīt visu...

12

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

FotoCovid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi par šī procesa uzsākšanu nereti vairāk tiek argumentēti ar lokāliem pieņēmumiem, nevis zinātniski pamatotiem faktiem. 
Lasīt visu...

21

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

FotoKatru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt savu garšas kārpiņu prasības un piepildīt vēderu.
Lasīt visu...

12

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

FotoDomas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces atklātās vēstules, precīzāk, pretreakcijas no jaunizveidotās darba grupas, kura norobežojas no vēstulē paustās patiesības.
Lasīt visu...

21

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

FotoValsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130 000 eiro apmērā, lai tādejādi kompensētu trešo pušu uzņēmumu nodokļu parādus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...