Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēdējās nedēļās masu saziņas līdzekļi burtiski tiek pārpludināti ar vēstulēm, kurās visiem iespējamiem līdzekļiem mēģināts celt neslavu man, Ogres novada domes deputātam un Nacionālās apvienības valdes loceklim Egilam Helmanim. Nomelnojušie, aizskarošie un pat atklāti zemiskus apmelojumus saturošie sūtījumi sasnieguši ne vien žurnālistus, bet arī manus domubiedrus, draugus un pat ģimeni, tādējādi pārkāpjot jebkādas pieļaujamās robežas.

Lai gan man jau bija aizdomas par šo vēstuļu patieso autoru, pēdējais sūtījums, kurā es esmu redzams kādā privātā pasākumā, kliedēja visas šaubas – šīs nomelnošanas kampaņas autors ir uzņēmējs, mans bijušais draugs Gunārs Kārkliņš. Medijiem nosūtītās Kārkliņa pašrocīgi uzņemtās fotogrāfijas tapušas 2005. gadā, kad mani ar šo cilvēku saistīja ciešas saites – viņš pat ir mana bērna krusttēvs, savukārt es esmu uzņēmies līdzīgus pienākumus pret viņa meitu.

Domstarpības mūsu starpā sākās 2009.gadā, kad es izlēmu startēt pašvaldības vēlēšanās, pie kam, pretēji Kārkliņa iecerēm, darīt to no partijas Visu Latvijai saraksta. Tolaik, savas visdziļākās pārliecības vadīts, kļuvu arī par šīs partijas biedru. Arī šī mana izvēle acīmredzot Kārkliņam ļoti nepatika. Tāpēc pret mani jau 2009.gadā tika vērsta šīs personas inspirēta rupja provokācija, kuras sekas es izjūtu līdz pat šai dienai – ceru, ka drīzumā pret mani safabricētajam tiesas procesam tiks pielikts punkts un tā gaitā atklāsies arī katra iesaistītā patiesā loma un nodomi.

Kāpēc Kārkliņš tik ļoti uzbrūk man tieši šodien? Tam ir pavisam vienkāršs izskaidrojums – es un pārējie Nacionālās apvienības (NA) deputāti Ogres novada domē esam stingri iestājušies pret ieceri apbūvēt teritoriju Ogrē, Parka ielas rajonā, kas kļuvusi par ogrēniešu iecienītu atpūtas vietu un kurā izveidota piemiņas vieta represijās cietušajiem. Arī pilsētnieku vairākums nesen notikušajā aptaujā izteicies pret šo ieceri, tādēļ mēs – NA deputāti – uzskatām par savu pienākumu respektēt un aizstāvēt iedzīvotāju pausto gribu un intereses. Pretējā pusē ir Kārkliņš, kurš būtu patiesais labuma guvējs, ja iecere apbūvēt šo teritoriju izdotos.

Notikumiem ap Parka ielu jau ir pasena vēsture – vēl 2006. gadā tapa projekts par lielveikala RIMI celtniecību šajā teritorijā. Lai gan tolaik ogrēniešu vairākums pret šo ieceri neiebilda, krīzes dēļ tā nenoāca līdz praktiskai uzsākšanai.  2006.gadā pat tika panākta  speciālu noteikumu pieņemšana šīs teritorijas sakarā, bet teritorijas „attīstītāji” (aiz kuriem jau tolaik un arī tagad stāv Kārkliņš) neizpildīja nevienu no šajos noteikumos ietvertajām prasībām. Neskatoties uz to, viņi joprojām nav zaudējuši cerības šo savulaik izloloto ieceri realizēt.

Tomēr šodien situācija jau ir pavisam citāda. Pirmkārt, ogrēnieši aptaujā skaidri izteicās, ka vairs nevēlas redzēt šo teritoriju apbūvētu, otrkārt, kā jau minēts, laika posmā no 2006.gada teritorijas attīstītāji neieguldīja nevienu santīmu savu saistību izpildē, kas gan neliedz šodien viņiem pieteikt pretenzijas. Treškārt, notiek arī atklāta pilsētnieku mānīšana – ar domes pašreizējās vadības atbalstu Kārkliņš un kompānija savus būvniecības plānus cenšas nomaskēt citā projektā – tā saucamajā „Parka ielas rekonstrukcijā.”

Izanalizējot šo jauno ieceri, es un mani domubiedri skaidri saskatījām šīs afēras patieso jēgu un būtību  - panākt to pašu sen iecerēto lielveikala celtniecību. Tieši  tāpēc, pateicoties mūsu pūlēm, projekts nav saņēmis nepieciešamās atļaujas tā realizācijas uzsākšanai. Un, cik tas būs mūsu spēkos, nesaņems arī turpmāk.

Pēc manā rīcībā esošām ziņām patiesais zemes īpašnieks Kārkliņš (dokumentos lasāmie uzvārdi ir formāli, tā tiek mēģināts noslēpt patieso labuma guvēju) varētu zaudēt ap 1 000 000 eiro – neoficiāla informācija liecina, ka tieši tik daudz viņam ir solīts, ja izdotos izshēmot teritorijas apbūves ieceri caur pašvaldības gaiteņiem.

Tieši šī iemeslu dēļ pašlaik arī notiek aktīvā un pat histēriskā manis nomelnošanas kampaņa – Kārkliņš acīmredzo, cer, ka pakļaušos spiedienam un mainīšu savu nostāju Parka ielas apbūves jautājumā.

Šajā sakarā vēlos atklāti paziņot gan Kārkliņam, gan visiem interesentiem – mana deputāta nostāja nemainīsies, un es turpināšu pretoties pret iedzīvotāju pausto gribu vērstu projektu bīdīšanai, lai kādus vēl safabricējumus un lai kādas vēl apmelojumu straumes pret mani Kārkliņš un viņa netīrā biznesa partneri necenstos vērst arī turpmāk. Domāju, ka arī pārējo manas partijas pārstāvēto deputātu pozīciju ar šādiem paņēmieniem mainīt nav iespējams.

Ceru, ka esmu pietiekami skaidri paudis savu viedokli un turpmāko rīcību, tādēļ varu vien aicināt apmelojumu rakstītājus rimties – manu pārliecību ietekmēt šādā veidā neizdosies, bet, turpinot terorizēt manu ģimeni, agri vai vēlu jums nāksies atbildēt likuma priekšā.

P.S. Lai kliedētu jebkādas šaubas par iepriekš publicēto fotogrāfiju tapšanas apstākļiem un to privāto raksturu, pievienoju fotogrāfijas no sava arhīva, kurā redzmi mūsu draugu lokā tolaik iecienīto pārģērbšanās ballīšu fragmenti. Fotogrāfijās redzams arī Gunārs Kārkliņš.

* Ogres novada domes deputāts, NA valdes loceklis

Foto

FotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

FotoLatvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas augstskolu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanu, nodrošinot Latvijas studentiem iespēju studēt augstākā līmenī pašu mājās, pievienojas viedoklim, ka ir nepieciešams izveidot jaunu sistēmu un likumu par augstskolu darbību. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

FotoAtsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas projekti rodas bez akumulācijas – attiecīgā jaunā fenomena elementu pakāpeniskas uzkrāšanās, savākšanās. 
Lasīt visu...

6

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

FotoŠādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts. Aizliegts arī rakstīt par viņu okupācijas laika "varoņdarbiem". Ne internetā, ne masu medijos nav iespējams atrast neko par viņu līdzdalību cilvēku vajāšanās. Un ne jau tāpēc, ka viņi tajās nepiedalījās. Viņi piedalījās - tikai visu kategoriski noliedz, un masu mediji paklausīgi klusē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...