Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šā gada 26.septembrī Rīgas Klusajā centrā uzvirmoja kāds skandāls, kurš nav atstājis vienaldzīgu gandrīz nevienu daiļā dzimuma pārstāvi. Jau kādu laiku sabiedrībā mēļo par elitāro skaistumkopšanas salonu “Riga Nails”, kura klientes zina savu cenu. Vairums klientes jau sen ir pamanījušas, ka salona kases aparāts netiek ieslēgts, par sniegto pakalpojumu var noreķināties tikai skaidrā naudā, nekādas kredītkartes un citi modernie maksājuma veidi netiek izmantoti.

Nevienai klientei nekad nav radies jautājums, jo tāpat visām ir saprotams, ka šajā salonā notiek izvairīšanās no nodokļu nomaksas. Saskaņā ar Uzņēmumu reģistra publiskajiem datiem SIA “Galery” valdes locekle un patiesā labuma guvēja ir Viktorija Kazanovska, kas ir Kaspara Caunes (Kazanovska) sieva. Kaspars Caune sabiedrībā ir labi zināms kā lietu kārtotājs, netīrās naudas mazgātājs, par kuru rakstīja ne tikai pietiek.com, bet arī citi portāli. Tomēr šoreiz stāsts ir par ko citu.

2023.gada 26.septembrī ap plkst. 12:30 Rīgā, pie Strēlnieku ielas 5, kur atrodas “Riga Nails” salons, četri jaunieši iestājās par sociālajām garantijām salona darbiniecēm un par godīgu nodokļu nomaksu. Uz jauniešu plakātiem bija šādi saukļi – “Mēs par godīgu nodokļu nomaksu un taisnīgu konkurenci. Arī "Riga Nails" darbinieki ir pelnījuši sociālas garantijas un laimīgas vecumdienas. Darbiniekiem nav jāatbild par "Riga Nails" īpašnieces šmucēm. Godīga nodokļu nomaksa ir valsts asinsrite. Policistiem, glābējiem, mediķiem, pedagogiem un citiem svarīga darba darītājiem nav jācieš dēļ "Riga Nails" īpašnieces šmucēm”.

Daudzus Klusā centra ieziemiešus jauniešu aktīvisms un uzdrīkstēšanās uzrunāja, tie aplaudēja, iedrošinot jauniešus, bet ne pusotru metru mazo cinīti Viktoriju Kazanovsku. Viņa kā raķete izlidoja no salona, klupa virsū jauniešiem un garāmgājējiem, draudot viņiem un pat pielietojot fizisku spēku pret jauniešiem un nejaušo garāmgājēju, kurš izrādīja interesi par notiekošo. Viktorija kā saniknots surikats ar sitienu pa galvu notrieca garāmgājējam brilles un atteicās tās atdot, līdz ieradās viņas māsa Karīna un nomierināja mazo fūriju.

Neoficiāla informācija, kuru daļēji apstiprina arī Viktorijas Kazanovskas teiktais, liecina, ka salona telpās tajā laikā atradās Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas, kuras pārbaudes laikā izņēma portatīvo datoru, kurā atradās visa informācija par klientu pierakstiem un meistariem, kuri veic procedūras.

Shēma ir pavisam primitīva: salons norēķinus pieņem tikai skaidrā naudā, salona kases aparāts netiek pat ieslēgts, bet, ja ierodas kāda pārbaude, tad visi meistari ir pašnodarbinātās personas, kuras īrē no salona darba vietas un kam salons piegādā klientus. Beigu beigās par nodokļu nenomaksāšanu būs atbildīgas nabaga meistares kā pašnodarbinātās personas ar visu savu mantu, kuras īstenībā no procedūras saņem vien grašus, bet visu krējumu nosmeļ Viktorija Kazanovska.

VID izņemtajā datorā atradās klientu datu bāze un pierakstu reģistrs, kurš VID amatpersonām dos tiesisku pamatu vēsties pret meistarēm, ja tās nesāks runāt. Identificējot klientus un salīdzinot klientu reālos maksājumus par saņemtajiem pakalpojumiem, VID amatpersonām radiesies pamats uzdot tiem jautājumus par naudas līdzekļu izcelsmi, ar ko norēķinājās salonā.

Ņemot vērā Viktorijas Kazanovskas uzvedību, kura skaļi kliedza un lamājās, fiziski aizkāra jauniešus un garāmgājējus, ir iesniegti iesniegumi tiesībsargājošajās iestādēs ar lūgumiem uzsākt administratīvā pārkāpuma procesus par sīko huligānismu, maznozīmīgu miesas bojājuma nodarīšanu. Viktorijai Kazanovskai pat pietika “prāta” no salona telpām izvilkt ārā savu piecgadīgo dēlu un iesaistīt viņu konfliktā. Parasti mātes sargā savus bērnus no konfliktsituācijām, bet ne instazvaigzne Viktorija, kurai diez vai rūp bērna pašsajūta, jo visi līdzekļi viņai liekas piemēroti mērķa sasniegšanai.

Tad nu, lūk, kamēr VID amatpersonas lēnīgi veic savus pienākumus pret juridisko personu SIA “Galery” un pret tās valdes locekli kā amatpersonu, Rīgas pašvaldības policija (RPP), nesūrojoties par lielo darba apjomu, kā arī nebaidoties no Kazanovsku ģimenes, ir uzsākusi vairākus administratīvā pārkāpuma procesus tieši par Viktorijas Kazanovskas pārkāpumiem,

RPP Centra pārvaldē 2023. gada 4. oktobrī sākts administratīvā pārkāpuma process Nr. 16078001248323 likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā - par Administratīvo sodu 11. panta pirmajā daļā minēto pārkāpumu, kā arī administratīvā pārkāpuma process Nr. 16078001248623 par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā – par Administratīvo sodu likuma 12. panta pirmajā daļā minēto pārkāpumu. Tas ir par sīko huligānismu un maznozīmīga miesas bojājuma nodarīšanu.

Savukārt 2023.gada 6.oktobrī tika sākts administratīvā pārkāpuma process Nr.16077001037323 saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 81.pantu - par emocionālu vardarbību pret mazgadīgo.

Arī Valsts policijas RRP Rīgas Ziemeļu pārvaldes Kārtībības policijas biroja Administratīvo pārkāpumu izmeklēšanas nodaļas amatpersonas ir konstatējušas pamatu saukt pie administratīvās atbildības SIA “Galery” un, pārbaudot sniegto informāciju, sākušas administratīvā pārkāpuma procesu par autortiesību likuma pārkāpumu.

https://www.instagram.com/reel/Cx7r4WnMTg4/?igshid=MTc4MmM1YmI2Ng==

https://vm.tiktok.com/ZGJcBetbn/

Novērtē šo rakstu:

86
19

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

FotoKā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri.
Lasīt visu...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...