Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Teikt, ka postpadomju mantojumam (PM) nav absolūti nekāda sakara ar to postu, kas šodien notiek mūsu valstī, manuprāt, nav gluži pareizi, jo šī mantojuma sekas joprojām ir redzamas ļoti daudzās mūsu dzīves jomās. Politikā, infrastruktūrā, izglītībā, kultūrā, vadības principos, mentalitātē.

Neskatoties uz to, ka PM ir mūsu dzīves sastāvdaļa jau 30 gadus, īpaši pēdējā laikā daudzi, tai skaitā inteliģences pārstāvji nereti ir sākuši vēl skadrāk pamanīt šī mantojuma ietekmi uz dzīvi un sākuši vēl skaļāk paust savus uzskatus par šo jautājumu presē un sociālajos tīklos. Kārtējo reizi nonākt pie šādiem secinājumiem šos cilvēkus spiež tā atšķirība, ko viņi redz, atbraucot, piemēram, uz Tallinu, kas atšķirībā no īsti postpadomju Rīgas ir pilnvērtīga Skandināvijas pilsēta.

Pirms kādiem 10 gadiem šī atšķirība nebija tik acīmredzama, un tāpēc par PM netika runāts tik daudz kā tagad, neskatoties uz to, ka tad postpadomju mantojums arī pastāvēja. Bet tagad, kad ir pilnīgi skaidrs, ka Latvija ir viena no nabadzīgākajām un atpalikušākajām valstīm ES, tostarp PM dēļ, daudzi it kā gudri cilvēki par šo mantojumu runā skaļāk un biežāk.

Redzot, ka sabiedrībā ir pieprasījums pēc PM kritikas, likumsakarīgi uz to reaģē arī valdība, nemitīgi izsakoties par to, cik ļoti šis mantojums mums traucē virzīties uz gaišu, plaukstošu nākotni.

Loģiski, ka paralēli šiem noskaņojumiem daudziem mūsu valsts iedzīvotājiem rodas jautājums, kāpēc lielākajai daļa citu Austrumeiropas valstu jau sen izdevies atbrīvoties no PM, bet Latvija par to sāk domāt tikai pēc 30 gadiem. PM apsūdzētāju atbilde uz šo jautājumu ir tēze, ka Latvijā savu indīgo ietekmi attīstīja čekisti (un citi kolaboranti un kolonizatori), kuri neļāva mūsu valstij izlīst no PSRS ļaunajiem žokļiem.

Uz nākamo jautājumu par to, kāpēc tieši Latvijā visi šie elementi jutās kā mājās un spēja iefiltrēties un nostiprināt savu ietekmi visos valsts sociālās, politiskās un ekonomiskās dzīves līmeņos, parasti dzirdama vēl viena tēze, ka mūsu valsts ir piepildīta ar nodevējiem un kolaborantiem, kuri tieši vai netieši, apzināti vai neapzināti sadarbojās ar čekistiem, tādējādi mazinot mūsu valsts suverenitāti.

Šajā dialogā es konceptuāli piekrītu šai PM apsūdzētāju nostājai, kura nav īpaši detalizēta, bet joprojām atspoguļo daudzas tendences, kas veidojušas mūsu valsti pēdējo 30 gadu laikā. Bet šeit es gribētu uzdot nākamo, kulminācijas jautājumu – kāpēc ne Igaunijā un ne Polijā, bet tieši Latvijā tik daudz cilvēku viena vai otra iemesla dēļ ir kļuvuši par čekistu, kolaborantu un nodevēju mērķiem un upuriem? Kāpēc, piemēram, igauņi kā padomju laikos, tā arī pēc tam saprata, ka no čekistiem jāturas ir tālāk, bet latvieši nē?

Atbilde uz šo jautājumu absolūti vienmēr ir daiļrunīga demagoģija, kas sastāv no nesaistītiem pēdējo 150 gadu Latvijas vēstures fragmentiem un kas pēc būtības uz uzdoto jautājumu neatbild. Tomēr patiesībā atbilde uz jautājumu, kāpēc latvieši gan pirms, gan pēc PSRS sabrukuma pakļaujas ārējo manipulatoru ietekmei, ir ļoti vienkārša - jo esam lepnu, atkarīgu alkoholiķu tauta.

Atbilde uz šo jautājumu ir tas ka mēs pēdējo 30 gadu laikā bijam pilnīgā ķirsī. Atbilde ir tas ka mēs esam pirmajā vietā Eiropā pēc mirstības no alkohola un pirmajās vietās Eiropā pēc mirstības no dzērājšoferiem.

Tieši tāpēc, ka mēs jau kopš neatkarības iegūšanas ļoti bieži bijām dziļā bezfilmā un nenodarbojāmies ar suverenitātes atjaunošanu savā valstī, PM, čekistu un visu pārējo kolonizatoru ietekme ir kļuvusi tik spēcīga. Un, lai to saprastu, nav jābūt kristāla bumbas īpašniekiem jo pat bērnam ir skaidrs, ka piedzērusies tauta ir viegls mērķis ārējai ietekmei, kopš tās iereibušie iedzīvotāji visu laiku pieņems stulbus lēmumus dzērumā un nonāks situācijās, kurās ar viņiem ir ļoti viegli manipulēt.

Daudz vienkāršāk un lētāk ir savervēt un manipulēt ar iereibušu Latvijas tiesnesi, kura pēc darba dodas uz krogu, nekā manipulēt ar prātīgu Igaunijas tiesnesi, kas pēc darba dodas pie ģimenes. Turklāt tā Latvijas iereibusī tiesnese ļoti bieži dienas gaismā nespēja atšķirt grāmatu no tualetes papīra ruļļa, nemaz nerunājot par čekistu vai stukaču, kas ar viņu "strādāja".

Ir arī pilnīgi skaidrs, ka tādas lietas kā suverenitātes atjaunošana darīt prātīgi ir daudz vienkāršāk nekā darīt reibumā. Tāpēc tajās Austrumeiropas valstīs, kur alkoholisms nekļuva par nacionālo reliģiju, PM jau sen ir labi aizmirsta pagātne. Un tieši tāpēc, ka mūsu tauta un it īpaši mūsu elite un inteliģence nolēma atjēgties tikai 30 gadus pēc neatkarības atgūšanas, PM mums nav pagātne, bet ļoti aktuāla tagadne.

Par iemesliem, kas mūsu tautu mudina dzert, varēsim parunāt nedaudz vēlāk, bet šeit gribētos vērst uzmanību uz to, ka mūsu valsts amatpersonas, kam vajadzēja mūs atbrīvot no PM, tā vietā 30 gadus nereti atradās īpaši stiprā reibumā un PM uzplaukumu tikai veicināja.

Zemāk esošajā sarakstā atrodami tikai tie gadījumi, par kuriem tika rakstīts presē pedējos 20-30 gadus, lai gan, kā jūs paši saprotat, reālais šādu gadījumu skaits ir tūkstošiem reižu lielāks. Bet es gribu vēlreiz norādīt, ka amatpersonas nav nekāds izņēmums un ka mūsu sabiedrība kopumā dzēra ne mazāk kā šī saraksta varoņi.

Bet atgriezīsimies pie amatpersonām. Neskatoties uz lielo informācijas daudzumu sarakstā, iesaku veltīt 5 minūtes, lai izlasītu visus virsrakstus, jo no aprakstītās nekaunības, mežonīguma un necilvēcības sāk pārņemt auksti drebuļi.

Tāpat atcerieties, ka ne Putins, ne čekisti, ne padomju valdība nepiespieda šos cilvēkus veikt visas šīs postošās darbības. Šīs suverenitātei destruktīvās darbības šie cilvēki veica pēc savas brīvas gribas.

VALDĪBA

Ministrs Gerhards bērniem un vecīšiem braucis virsū alkohola reibumā. TV3 ziņām no drošiem avotiem kļuvis zināms, ka vides ministrs Kaspars Gerhards satiksmes negadījuma brīdī bijis 0,41 promiles reibumā.

Bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, braukdams alkohola reibumā, izraisīja avāriju.

SAEIMA UN PAŠVALDĪBAS

Saeimas deputāts Jānis Ādamsons Rīgā atrodoties alkohola reibumā, izraisījis autoavāriju, iestūrējot priekšā braucošās vieglās automašīnas aizmugurē. (2,12 promiles) Tā nav vienīgā viņa izraisītā autoavārija.

Deputātu Veiko Spolīti pieķer pie stūres 1,4 promiļu alkohola reibumā.

NA deputāts Andris Vilks alkohola reibumā sarīkojis nekārtības slimnīcā.

Vairāki deputāti un žurnālisti izteica aizdomas, ka Nikolajs Kabanovs Saeimas Valstiskās audzināšanas apakškomisijas sēdē varētu būt ieradies alkohola reibumā.

Deputāts Dainis Liepiņš Saeimā redzējis kolēģi, kurš, iespējams, bijis alkohola reibumā

Bijušais Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume šonedēļ Tukumā pieķerts, vadot automašīnu alkohola reibumā, un pašlaik jau otro diennakti izcieš administratīvo sodu īslaicīgās aizturēšanas izolatorā Jūrmalā.

Olaines novada domes deputāts Jānis Sarva pieķerts, vadot automašīnu alkohola reibumā, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs (S) pieļauj, ka diviem Saeimas deputātiem liegta pielaide valsts noslēpumam, jo viņi, būdami alkohola reibumā, iekļuvuši kādos starpgadījumos.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvalde Ivaram Ķervim (Liepājas pilsētas domes deputāts) par transporta līdzekļa vadīšanu alkohola reibumā piemēroja 170 latu naudassodu un atņēma transporta vadīšanas tiesības uz trim mēnešiem.

NA sarakstā pie stūres reibumā pieķerts ekspolicists (Jelgavas pašvaldības policijas amatpersona Guntars Akmentiņš).

Alūksnes novada domes deputāts Ainars Melders, kuru Gulbenē pieķēra pamatīgā reibumā pie auto stūres, gandrīz divu mēnešu laikā vēl nav izlēmis, kurā vietā izciest tiesas piespriesto 13 diennakšu administratīvo arestu (2,35 promiļu reibumā) (1)

No PIETIEK materiāliem: Žūpīgais Alūksnes deputāts Ainars Melders pēc tiesību atņemšanas redzēts pie stūres, pats par notikušo klusē (2)

Saeimas apsardzes priekšnieks braukā alkohola reibumā (Jevgēņijs Plato).

Alkohola reibumā aizturēts Jelgavas novada domnieks Aigars Strupulis; deputāts promilēs vaino zobārstu.

Jūrmalas pilsētas domnieks Māris Mežapuķe atskaitīts no Tautas saskaņas partijas par braukšanu reibumā. Viņu jau ceturto reizi aiztur par braukšanu dzērumā.

Daugavpils domnieks Mihails Lavrenovs manīts streipuļojam pa pilsētu, knapi turoties kājās.

Dagdas novada domnieki darba vietā uzdzīvo, lietojot alkoholiskos dzērienus, pēc kā sēžas pie stūres. (Sandra Viškure un Ēriks Čaplinskis)

Juris Silovs tiek apsūdzēts par avārijas izraisīšanu alkohola reibumā un avārijas seku slēpšanu. Kā vēstīja TV3 raidījums Nekā Personīga, blēdība pastrādāta vēl laikā, kad Silovs pildīja Garkalnes novada domes priekšsēdētāja pienākumus.

Ekscentriskais Saeimas deputāts Arturs Kaimiņš, iespējams būdams dzērumā, pazemo fotogrāfu un sakaujas ar Dzelzīti. (1)

Linda Liepiņa: “Es lūdzu Saeimas drošības dienestu izsaukt NMPD vai policiju, kas fiksētu Kaimiņa iespējamo reibuma pakāpi laikā, kad viņš vadīja komisijas sēdi. Izsauca? NĒ!” (2)

Deputāts Artuss Kaimiņš par narkotiku glabāšanu nosacīti atbrīvots no kriminālatbildības; sodāmība jau dzēsta (3)

Aizdomās par pašvaldības auto vadīšanu marihuānas reibumā pret Alojas novada domes priekšsēdētāja vietnieka Jurģi Rāceni sākta administratīvā lietvedība.

Internetā nonācis video, kurā Latvijā zināmi cilvēki, tostarp no “Latvijas Reģionu Apvienības” un “Latvijas Zemnieku savienības” saraksta Ērgļu novada domē ievēlētais deputāts Māris Olte, šņauc baltu pulverīti

Bijušais Jūrmalas domes deputāts Jānis Kuzins kurš šogad iekļauts arī partijas PCTVL kandidātu sarakstā 10. Saeimas vēlēšanās, savulaik manīts iegādājamies tā sauktās "legālās narkotikas".

Deputāta Kārļa Krēsliņa dēlu policija aizturējusi ar toksisko augu maisījumu, viņa atrasts vairāk nekā kilograms legālo narkotiku.

Valsts policija Jūrmalas mēru Gati Truksni sodījusi par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu.

Deputāta Dzintara Jaundžeikara (LPP/LC) dēls Pēteris Augstākās tiesas (AT) Senātā iesniedzis kasācijas sūdzību par tiesas lēmumu atzīt viņu par vainīgu automašīnas vadīšanā narkotisko vielu ietekmē.

TIESNIEŠI

Kā liecina Latvijas Sabiedrisko mediju ziņu portālā www.lsm.lv publicētā informācija, tiesas priekšsēdētāja saņēma paziņojumu, ka tiesnesis atrodas darba vietā reibuma stāvoklī. (Arvis Garais)

Jēkabpils rajona tiesas tiesnesis Vladislavs Čeraps darbavietā atradies 2,74 promiļu alkohola reibumā. 

Tiesnese Solvita Glaudāne jau reiz disciplināri sodīta. Par atrašanos darbā alkohola reibumā viņai uz gadu tika samazināta alga. (1)

Ierosina disciplinārlietas pret divām Jūrmalas tiesas tiesnesēm par atrašanos darbā alkohola reibumā (Solvitu Glaudāni un Birutu Horunu). (2)

“Bez Tabu” ziņoja par Zemgales rajona tiesas Aizkraukles nodaļas tiesnesi Ivetu Silicku, kuru policija Pierīgā pieķērusi braucam teju triju promiļu reibumā. (1)

Bēdīgi slavenā Aizkraukles tiesnese atkal brauc dzērumā, Pļaviņās izraisa avāriju un cenšas aizmukt, ziņo iedzīvotāji. (2) 

PROKURATŪRA

Rēzeknē divi prokurori dzērumā izraisa avāriju un mēģina slēpt notikuma pēdas (Zurabi Karčava, Andris Škutāns). (2,5 promiļu alkohola reibum pirmām, otrām 3,2 promiles)

Rīgas tiesu apgabala prokuratūras prokurors Jevgeņijs Koļcovs smagā alkohola reibumā braucot pa Rīgas-Jūrmalas šoseju, uz Dzintaru viadukta izraisījis avāriju, kurā smagi cietuši divi cilvēki. (2,69 promiles)

Alūksnes prokurors reibumā ālējies spēļu zālē. Guntars Priedīšs atteicies samaksāt parādu par spēļu automātos paspēlēto naudu un alkohola reibumā bravūrīgi uzvedoties dažādos Alūksnes klubos.

Prokurors Uldis Cinkmanis rupji izrunājas un ālējas publiskā vietā

Pieķerta, braucot dzērumā, Jelgavas prokurore Ludmila Masļakova.

Par reibumā izraisītu avāriju Aizkraukles prokurore Diāna Bebre-Kondrāte sodu nesaņem un saglabā amatu. Vēlāk bijušais ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers viņu atbrīvo.

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors Vadims Iļasovs smagā reibumā nonācis policijas dienesta automašīnas aizturēto „būrī”.

No PIETIEK materiāliem: Ziņojumā ģenerālprokurora vietas izpildītājam Edvīnam Ziediņam tieslietu ministrs raksta, ka Tukuma rajona, Kandavā Armands Paeglis, būdams stiprā alkohola reibumā, vairākkārt draudējis izrēķināties ar Dz.Rasnaču un savu iespēju robežās arī lietojis vardarbību.

POLICIJA

Policists alkohola reibumā izraisa avāriju; kolēģis, iespējams, palīdz izvairīties no atbildības. (Liepājā)

Rēzeknes slimnīcā ceturtdien vakarā smagā stāvoklī nogādāts Valsts policijas Rēzeknes iecirkņa priekšnieks Igors Trofimovs. Sevi sašāvušais policists bijis alkohola reibumā.

Viens policists, iespējams, alkohola reibumā Alūksnē izraisa avāriju, otrs palīdz slēpt pēdas. Vainīgais autovadītājs esot ļoti līdzīgs Alūksnes policijas iecirkņa vecākajam inspektoram Aleksandram Finam, bet avārijas pēdas esot palīdzējusi slēpt cita persona, kas ļoti līdzinoties policistam Tomam Šneideram.

Atstādināts policists alkohola reibumā no darba brīvajā laikā iekļuva auto avārijā Rīgā, Tērbatas un Matīsa ielas krustojumā. (2,58 promiļu stiprā reibumā)

Nosūtīts kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas amatpersonu par dienesta viltojumu, cenšoties palīdzēt citai VP amatpersonai izvairīties no atbildības par satiksmes negadījuma izraisīšanu, atrodoties alkohola reibumā.

No darba atlaiž policistu 1,59 promiļu reibumā: viņš aizbildinājās, ka dzēris sirdszāles un vilkābeles tinktūru.

Valsts policijas koledžas kadete, braucot bez tiesībām un alkohola reibumā, izraisa ceļu satiksmes negadījumu.

Valsts policijas inspektors reibumā izraisa avāriju un pamet notikuma vietu. (Sējas novadā)

Iekšējās drošības birojs (IDB) lūdzis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas amatpersonu par dzērumā pastrādātu zādzību no kāda veikala Rīgā.

2017.gadā laikā 21 (divdesmit viens) policists noķerts pie stūres alkohola reibumā. 

Policistu pārkāpumi: viens reibumā taranē ceļa zīmes; otrs aizturēts par alkohola lietošanu. (pirmām 2,36 promiļu reibums)

Rīgas Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) darbinieki par negadījuma izraisīšanu un automašīnas vadīšanu smagā alkohola reibumā aizturējuši Rīgas Ziemeļu iecirkņa darbinieku. (3,27 promiles)

No amata pienākumu pildīšanas atstādināts Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks, jo pieķerts alkohola reibumā darba laikā.

Bauskas Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietnieks vadījis auto teju divu promiļu reibumā. (Uģis Ivo Dzelzkalējs)

Reibumā pie stūres pieķertais Talsu policijas priekšnieks zaudējis darbu policijā. (Mārtiņš Ziediņš)

Jelgavas Transporta policijas priekšnieks Andris Niparts alkohola reibumā ar dienesta automašīnu izraisījis autoavāriju. (Piezīme: piespiedu lobotomijas kandidāts - 3,8 promiles)

Kuldīgas Pašvaldības policijas priekšniekam Guntim Putniņam piespriests sods par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā.

Valsts policijas (VP) Patruļpolicijas darbinieki Smiltenes novadā aizturēja Valsts policijas inspektoru, kurš pārvietojās pie stūres alkohola reibumā un nodarīja miesas bojājumus vienam no Patruļpolicijas darbiniekiem. (2.52 promiles)

Policists Guntis Vītolnieks pamatīgā reibumā “Bez Tabu” kameras priekšā sēžas pie stūres; tiesa viņu attaisno.

Jēkabpils policijas darbinieks Igors Haitovs, kurš tiek turēts aizdomās, kādas mājas pagalmā dzīvībai bīstami sašāvis Jēkabpils rajona virsprokurori Veltu Belkovsku, notikuma naktī bijis reibumā.

Policists, Engures novadā, uz Tukuma-Jelgavas šosejas, izraisīja divu automašīnu sadursmi, kā rezultātā cieta pieci cilvēki, no kuriem viens vēlāk slimnīcā miris, atradies 2,4 promiļu alkohola reibumā. (Piezīme: Šādi varoņi ir jākastrē ar koka karoti)

Valsts policijas Tukuma iecirkņa kārtības policijas biroja inspektors virsleitnants Alvars Račuks dzērājšoferiem tirgojis brīvību.

Bijušais policists J. Vulāns dzērumā (vismaz 3,33 promiles) sabrauc cilvēku, bet tiek vaļā no cietuma.

Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Juris Civkors pieķerts alkohola reibumā darba laikā.

Grobiņas novadā notikušo traģisko ceļu satiksmes negadījumu, kurā gāja bojā trīs cilvēki, izmeklēs Iekšējās drošības birojs, jo viens no bojā gājušajiem ir policists. Pietiek lasītājs: policists 2017.gadā reibumā uztaisīja avāriju un mira, paraujot divus sev līdzi. Tā, lūk, dzīvojam.

Sociālajos tīklos tika runāts, ka Melnis, iespējams, būdams alkohola reibumā, bijis iesaistīts ceļu satiksmes negadījumā - vairāku automašīnu sadursmē. Savukārt šonedēļ anonīms avots aģentūrai LETA ziņoja, ka Melnis alkohola reibumā bijis iesaistīts kautiņā.

Pietiek lasītājs: Kriminālpolicijas nodaļas 2. biroja 4. nodaļas priekšnieka vietnieks Juris Lagzdiņš, kuru Ceļu policijas darbinieki aizturēja, braucot pie stūres aptuveni 3 promiļu alkohola reibumā.

2015.gadā Milzkalnē, Policijas darbinieks Artūrs Karičkins alkohola reibumā izraisīja frontālu sadursmi ar citu automašīnu, notikuma vietu atstāja. Bija cietušais. (1)

2017.gada jūlijā, Policijas darbinieks Artūrs Karičkins stiprā alkohola reibumā Slokā izraisīja autoavarīju, šoreiz paveicās, bez cietušajiem, kā rezultātā viņam tika piespriestas 200 darba stundas, kā arī uzlikts liegums vadīt auto 4 gadus. (2)

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien skatīs krimināllietu, kurā par kukuļņemšanu apsūdzēts kāds policists, kurš turklāt darba laikā bijis kokaīna reibumā.

Tiek ziņots, ka Ekvadorā no Latvijas aizturēta kokaīna krava. Pašlaik ir aizdomas, ka ar šo nesankcionēto kravu ir iesaistīts bijušais Valsts policijas ierēdnis Agris Vaivods.

Par narkotiku kontrabandu aizturēts Ieslodzījumu vietu pārvaldes apsargs.

ROBEŽSARDZE un MUITA

Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Grebņevas robežapsardzības nodaļas priekšnieka vietnieks majors Jānis Tripāns pēkšņi sācis slimot un kļuvis darbnespējīgs pēc tam, kad ticis aizturēts pie automašīnas stūres alkohola reibumā.

Trīs darba vietā alkohola reibumā pieķertie robežsargi tiesā apstrīd savu atlaišanu.

Ceļu policijas darbinieki uz aizdomu pamata par personīgā transportlīdzekļa Audi 80 vadīšanu alkohola reibumā ārpus dienesta laika aizturēja robežsardzes Kriminālizmeklēšanas dienesta vecāko inspektoru virsleitnantu Juri L, kura izelpā konstatētas 1,1 promiles alkohola koncentrācijas.

Pieitiek lasītājs: Ir bijis pat tā, ka Valsts robežsardzes koledža vadošās katedras vadītājs atļaujas ierasties dienestā alkohola reibumā - citi koledžas pedagogi par to informē M.Petrušinu, bet nekas nenotiek, viss turpinās tādā pašā veidā.

Ar nepilniem 1,3 gramiem metamfetamīna aizturētais Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka vietnieka Jāņa Borovika dēls Valters.

VUGD

2017.gada 28.februārī plkst. 00.50 Rīgā pa A.Čaka ielu ar automašīnu Volvo stiprā alkohola reibumā (3,12 promiles) brauca Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsējs-glābējs Raimonds Bētiņš (1)

Par braukšanu pamatīgā reibumā no amata atvaļināts ugunsdzēsējs (Raimonds Bētiņš) turpina strādāt policijā (2)

Par braukšanu reibumā atvaļināts ugunsdzēsējs (Raimonds Bētiņš) par darbu policijā saņem naudas balvu (3)

IDB rosina apsūdzēt VUGD amatpersonu par smagu miesas bojājumu nodarīšanu sadzīviska konflikta laikā. Nodarījumu laikā amatpersona atradusies alkohola reibumā.

Alkohola reibumā esoša VUGD amatpersona ceļā uz izsaukumu izraisījusi avāriju.

Par iesaistīšanos narkotisko vielu nelikumīgā apritē Iekšējās drošības birojs aizturējis VUGD amatpersonu un privātpersonu (2019)

Iekšējās drošības birojs (IDB) aizturējis divas VUGD amatpersonas par kokaīna glabāšanu realizācijas nolūkā un nestrādāšanu, informē IDB. (2020)

ARMIJA

Karavīru policija aizturēja jo viņš Bauskā vadījis motociklu 1,1 promiļu reibumā.

Uz ielas gulošu kiberzemessardzes komandieri smagā alkohola reibumā nogādā slimnīcā.

"Viens no pasažieriem uzvedās agresīvi un atteicās uzrādīt karavīra apliecību." Pie Ādažu bāzes pērn dzērumā pieķerti karavīri.

Liepājā kāda militārpersona tika aizturēta agonālā reibuma pakāpē (2,62 promiles).

Minētais pārkāpums (Alkohola lietošana dienesta laikā) 1995. gadā NBS fiksēts pavisam 1540 reizes.

IERĒDŅI UN AMATPERSONAS

Latvijas Vides, meteoroloģijas un ģeoloģijas centra (LVĢMC) valdes priekšsēdētājs Ingemars Harmsens jūlija sākumā pieķerts, vadām automašīnu alkohola reibumā, un vēlāk nolēmis atkāpies no amata, vēstīja "TV3" raidījums "Bez tabu". (2,2 promiles alkohola)

Amatu ir pametusi Priekuļu novada Liepas pagasta pārvaldes vadītāja Evita Šīrante, kura aizturēta, braucot reibumā ar dienesta automašīnu.

Jelgavā pie stūres ar darba auto “Volkswagen Golf” reibumā pieķerta Ceļu satiksmes drošības direkcijas Jelgavas nodaļas vadītāja Evita Šalājeva. (2,31 promiles alkohola)

Reibumā pieķertais Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūras direktors Jānis Leimans iesniedzis sūdzību par Siguldas tiesas lēmumu, ar kuru viņam piemērots administratīvais arests.

Kapsēdes pamatskolas direktoram (Gints Plostnieks) par braukšanu reibumā 10 dienu arests.

Reibumā pieķerto Latvijas vēstnieku Rihardu Muciņu Igaunijā lūgs atsaukt no amata (2,2 promiļu reibumā).

LDZ Cargo valdes priekšsēdētājs Guntis Mačs alkohola reibumā Valsts prezidenta vizītes Kazahstānā laikā izsēdināts no lidmašīnas.

No PIETIEK materiāliem: Akciju sabiedrības Ventspils nafta vadība nevēlas komentēt ziņas, ka tās meitasuzņēmuma Ventspils nafta termināls (VNT) konsultants, koncerna Vitol pārstāvis Altings Menso Olferts Karpentjers pirms divām nedēļām aizturēts pie stūres gandrīz promili lielā alkohola reibumā.

Novērtē šo rakstu:

96
29

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

FotoSociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju nepārdomāta rīcība un atsevišķu valsts amatpersonu aizvainojuši izteikumi izraisījuši Latvijas sabiedrībā pastiprinātu spriedzi, kādu mūsu valstī nav nācies piedzīvot pēdējo gadu desmitu laikā.
Lasīt visu...

21

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

FotoVai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar vācu armiju Otrā pasaules kara laikā?
Lasīt visu...

21

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

Foto“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts.
Lasīt visu...

21

Pārējo būs apēdusi inflācija...

FotoIkdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara dēļ briestošā pārtikas krīze pasaulē pacels cenas vēl neredzētos augstumos.
Lasīt visu...

21

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

FotoLatvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas kārtējo atteikumu izpildīt LVSADA streika prasību.
Lasīt visu...

3

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

FotoPolicijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Pirmais tests būs jau rītdien, kad jātiek galā ar aicinājumiem uz nesankcionētu pulcēšanos Rīgā.
Lasīt visu...

12

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

FotoPar politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu sirdi un prātu ir PSRS/Krievijā. Viņi nav pārliecināmi. Tas varētu būt vairāk nekā 200 tūkstoši cilvēku. Liela daļa dzīvo Rīgā un Daugavpilī. Galvenie vakardienas dalībnieki.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....