Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijā ir sākta resoriskā pārbaude, lai izvērtētu Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētāja Ivara Āboliņa ilgstošo „īpašo saudzīgumu” pret TV Doždj (TV Rain) un tās sekas. Pietiek šodien publicē Lato Lapsas iesniegumu, uz kura pamata sākta policijas resoriskā pārbaude, un Valsts policijas informāciju par pārbaudes sākšanu.

Iesniegums Valsts policijai

Šā gada 8. decembrī Latvijas radio raidījumā „Krustpunktā” uz žurnālistu jautājumiem atbildēja valsts amatpersona – Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Atbildot uz jautājumiem, I. Āboliņš skaidri un nepārprotami atzinās noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, tā nodarot valstij nopietnus zaudējumus, tostarp arī materiālos.

I. Āboliņš atzina, ka, tīši pārkāpjot amata pienākumus, ir ne tikai pieļāvis to, ka viņa iestādes pārraudzībā esošā SIA TV Rain pārkāpj likuma normas, bet arī to tīši atbalstījis.

Tāpat I. Āboliņš atzina, ka, ja viņš būtu pildījis savus amata pienākumus atbilstoši likuma normām, viņa vadītajai iestādei ik dienas būtu vajadzējis uzlikt SIA TV Rain 10 000 eiro naudas sodu par likuma pārkāpumiem. Šos valstij pienākošos finanšu līdzekļus Latvijas valsts budžets nav saņēmis, tātad zaudējis I. Āboliņa un viņa vadītās iestādes rīcības dēļ.

I. Āboliņš arī atzina, ka šos likuma pārkāpumus viņš un viņa vadītā iestāde ir pieļāvuši nevis nezināšanas vai nekompetences dēļ, bet gan apzināti un tīši, ar nodomu vēloties „palīdzēt” likumpārkāpuma izdarītājam. Šī palīdzība ir notikusi sistemātiski un ilgi.

Minētā raidījuma ieraksts atrodams šajās saitēs:

https://www.youtube.com/watch?v=on4p1kadMZ8

un

https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/krustpunkta/krustpunkta-izvaicajam-neplp-vaditaju-ivaru-abolinu.a169818/.

Ar šo aicinu Jūsu iestādi sākt kriminālprocesu saistībā ar manis minētajiem faktiem un informēt mani par pieņemtajiem lēmumiem šajā sakarā.

Valsts policijas informācija

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Centra iecirknī 2022.gada 12.decembrī ENŽ ar Nr.9605 tika reģistrēts Jūsu iesniegums par to, ka 2022.gada 8.decembrī Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā”, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, persona vārdā Ivars Āboliņš norādīja, ka ir veicis noziedzīgus nodarījumus, tādā veidā radot zaudējumus valstij.

Informēju, ka iesniegumā minēto faktu pārbaudei, pamatojoties uz Kriminālprocesa likuma 369.panta ceturto daļu, ir uzsākta resoriskā pārbaude.

Par resoriskās pārbaudes rezultātā pieņemto lēmumu Jums tiks paziņots atsevišķi.

Priekšnieka vietnieks Nadežda Griņeviča

Novērtē šo rakstu:

97
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi