Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tautu tēvam, skolotājam un bendem Staļinam par vēlēšanu norisi pieder zelta domu graudi. Nav svarīgi, kā balso, bet gan - kā balsis saskaita.

Tas, kā dzīvē pielietoja Staļina norādījumu, izjutām jau 1940. gadā "Saeimas" vēlēšanās. Tad kāds vēlēšanu iecirknis jau divas stundas pirms tā slēgšanas paziņoja vēlēšanu rezultātus, bet citā nobalsoja apaļi 100%. Līdzīgas situācijas notika ari turpmākajos gados, kad bija jāvēl režīma Augstākā Padome. Faktiskā ievēlēšana jau notika, kandidātus izvirzot. Bet vēlēšanu dienā bija tikai komēdijas noslēgums. Jo vienmēr izvirzītie kandidāti tika iebalsoti.

Toreiz jau laikam zināja, kā balsis "pareizi" skaitīt, jo vienmēr pēc kompartijas norādījuma rezultāts bija tuvu 100%, Par tik labu balsu skaitīšanu nekas traģisks neatgadījās ar pašiem "pareizo" balsu skaitītājiem...

Vai pēc neatkarības atjaunošanas CVK arī mācēja tik vēlami skaitīt balsis, kā vajadzīgs, ir jāpadomā. Jo, tās skaitot, mīklaini un traģiski no dzīves šķīrās pat divi CVK priekšsēži - Atis Kramiņš un Andris Līgotnis.

Ka tagad veicas vajadzīgās balsis saskaitīt šī dzīvībai riskantā amata mantiniekam Arnim Cimdaram? Laikā, kad pilnīgi tiek slēpti kandidātu biogrāfiju dati par okupācijas periodu, bet balsošanai pa pastu atvēl tik maz laika, ka novēloti biļeteni nederīgi nonāk CVK atkritumu kastē.

Nupat aizvadītās Eiropas Parlamenta vēlēšanu laikā atkārtoti griezos pie CVK, lai uzzinātu kandidātu slēptās biogrāfijas un laicīgi saņemtu vēlēšanu biļetenus. Rezultātu nebija. Biļetenus saņēmām tikai pēc diviem mēnešiem, un biļeteni mums tika piegādāti uz trim dažādām adresēm.

Nolēmām tos izpildītus atpakaļ sūtīt kopīgi, lai nenoklīst. Dēla mājās nebija vairākas dienas. Mēs neriskējām gaidīt un nekavējoties aizsūtījām tikai trīs biļetenus. Kad Dzintars atgriezās mājas, viņš izskaitļoja, ka novēloti ir sūtīt biļetenu uz Latviju un vēlēšanās piedalīties nevarēs.

Gribējām uzzināt, ka mūsu biļeteni patiesi Rīgā ir saņemti, balsis godīgi saskaitītas un nenotiek zināmā Staļina norādījumu izpilde. Tādēļ pierakstījām papildus klāt arī dēla vārdu, kurš nepaspēja piedalīties vēlēšanās.

Nosūtīju CVK šādu vēstuli: "Vai ir vai nav saņemtas laikā vēlēšanu aploksnes no balsotājiem ASV Indianas štatā Lotārs Stūre, Stefānija Stūre, Dzintars Stūre, Vēsma Stūre? Gribam zināt precīzus saņemšanas datumus un vai laicīgi tika nobalsots. Gaidīsim ātru atbildi. Lotārs Stūre."

23.maijā saņēmu šādu oficiālu atbildi: "Labdien, Stūres kungs! Paldies par Jūsu e-pastu. Ar prieku vēlamies Jums darīt zināmu, ka visas Jūsu sūtītās aploksnes Vēlēšanu iecirkni balsošanai pa pastu ir sasniegušas jau š.g. 16.maijā. Aploksnes tiks atvērtas un balsis tiks skaitītas pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas Latvijā atbilstoši likumā un instrukcijās noteiktajām normām. Ar cieņu, Nora Labanovska. Vēlēšanu iecirkņa balsošanai pa pastu komisijas priekšsēdētāja Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments."

Lai neviens neteiktu, ka notikusi pārskatīšanās un kļūdīšanās, tad vēlreiz pārjautāju Labanovskas kundzei: "Godātā Labanovskas kundze! Liels paldies par priecīgo atbildi, un liekas neticami, ka tik ātri var ceļot vēstule no ASV uz Latviju. Parasti vēstules ceļo 2 reizes ilgāk. Patiešām prieks, ka apgalvojat, ka mūsu ģimenes vēlēšanu aploksnes jau saņemtas 16. maijā. Vēl mēs gribam uzzināt, vai 24. maijā mūsu biļeteni no Lotārs Stūre, Stefānija Stūre, Dzintars Stūre, Vēsma Stūre no ASV ir atvērti un piedalījušies balsošanas procesā????? 2014.gada 29.maijā."

3.jūnijā saņēmu otru oficiāli apstiprinošu atbildi. Tātad kļūdas vai pārskatīšanās vairs nevar būt: "Labdien, Stūres kungs! Labprāt atbildēšu uz Jūsu pirmo jautājumu – visas Jūsu atsūtītās aploksnes tika atvērtas, kad pasta balsošanas iecirknis uzsāka balsu skaitīšanu, un Jūsu izvēlētie vēlēšanu saraksti pievienoti pārējiem atsūtītajiem sarakstiem un pieskaitīti balsošanas procesā.

Savukārt Jūsu otro jautājumu esam pārsūtījuši Centrālajai vēlēšanu komisijai atbildes sniegšanai. Ar cieņu, Nora Labanovska. Vēlēšanu iecirkņa balsošanai pa pastu komisijas priekšsēdētāja Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments. Elizabetes ielā 57 Rīgā, LV- 1050 [email protected]"

Kā var tikt ieskaitīta balss, ja tā nemaz nav nosūtīta!? Nevienā valstī, kur ir cieņā kaut kādas demokrātiskas vērtības, nevar notikt kaut kas tamlīdzīgs, kad balsi ieskaita, kad vēlētājs nav balsojis.

Patiesībai kalpo pierādījums - neatvērtā aploksne ar vēlēšanu biļeteniem, vēlēšanu un reģistrācijas aploksnēm.

Vai tas viss neliecina, ka ari CVK seko Staļina vai cita norādījumiem un saskaita biļetenus, kā pavēlēts, nevis, ka tauta balsojusi?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

FotoLatvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas augstskolu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanu, nodrošinot Latvijas studentiem iespēju studēt augstākā līmenī pašu mājās, pievienojas viedoklim, ka ir nepieciešams izveidot jaunu sistēmu un likumu par augstskolu darbību. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

FotoAtsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas projekti rodas bez akumulācijas – attiecīgā jaunā fenomena elementu pakāpeniskas uzkrāšanās, savākšanās. 
Lasīt visu...

6

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

FotoŠādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts. Aizliegts arī rakstīt par viņu okupācijas laika "varoņdarbiem". Ne internetā, ne masu medijos nav iespējams atrast neko par viņu līdzdalību cilvēku vajāšanās. Un ne jau tāpēc, ka viņi tajās nepiedalījās. Viņi piedalījās - tikai visu kategoriski noliedz, un masu mediji paklausīgi klusē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...