Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tautu tēvam, skolotājam un bendem Staļinam par vēlēšanu norisi pieder zelta domu graudi. Nav svarīgi, kā balso, bet gan - kā balsis saskaita.

Tas, kā dzīvē pielietoja Staļina norādījumu, izjutām jau 1940. gadā "Saeimas" vēlēšanās. Tad kāds vēlēšanu iecirknis jau divas stundas pirms tā slēgšanas paziņoja vēlēšanu rezultātus, bet citā nobalsoja apaļi 100%. Līdzīgas situācijas notika ari turpmākajos gados, kad bija jāvēl režīma Augstākā Padome. Faktiskā ievēlēšana jau notika, kandidātus izvirzot. Bet vēlēšanu dienā bija tikai komēdijas noslēgums. Jo vienmēr izvirzītie kandidāti tika iebalsoti.

Toreiz jau laikam zināja, kā balsis "pareizi" skaitīt, jo vienmēr pēc kompartijas norādījuma rezultāts bija tuvu 100%, Par tik labu balsu skaitīšanu nekas traģisks neatgadījās ar pašiem "pareizo" balsu skaitītājiem...

Vai pēc neatkarības atjaunošanas CVK arī mācēja tik vēlami skaitīt balsis, kā vajadzīgs, ir jāpadomā. Jo, tās skaitot, mīklaini un traģiski no dzīves šķīrās pat divi CVK priekšsēži - Atis Kramiņš un Andris Līgotnis.

Ka tagad veicas vajadzīgās balsis saskaitīt šī dzīvībai riskantā amata mantiniekam Arnim Cimdaram? Laikā, kad pilnīgi tiek slēpti kandidātu biogrāfiju dati par okupācijas periodu, bet balsošanai pa pastu atvēl tik maz laika, ka novēloti biļeteni nederīgi nonāk CVK atkritumu kastē.

Nupat aizvadītās Eiropas Parlamenta vēlēšanu laikā atkārtoti griezos pie CVK, lai uzzinātu kandidātu slēptās biogrāfijas un laicīgi saņemtu vēlēšanu biļetenus. Rezultātu nebija. Biļetenus saņēmām tikai pēc diviem mēnešiem, un biļeteni mums tika piegādāti uz trim dažādām adresēm.

Nolēmām tos izpildītus atpakaļ sūtīt kopīgi, lai nenoklīst. Dēla mājās nebija vairākas dienas. Mēs neriskējām gaidīt un nekavējoties aizsūtījām tikai trīs biļetenus. Kad Dzintars atgriezās mājas, viņš izskaitļoja, ka novēloti ir sūtīt biļetenu uz Latviju un vēlēšanās piedalīties nevarēs.

Gribējām uzzināt, ka mūsu biļeteni patiesi Rīgā ir saņemti, balsis godīgi saskaitītas un nenotiek zināmā Staļina norādījumu izpilde. Tādēļ pierakstījām papildus klāt arī dēla vārdu, kurš nepaspēja piedalīties vēlēšanās.

Nosūtīju CVK šādu vēstuli: "Vai ir vai nav saņemtas laikā vēlēšanu aploksnes no balsotājiem ASV Indianas štatā Lotārs Stūre, Stefānija Stūre, Dzintars Stūre, Vēsma Stūre? Gribam zināt precīzus saņemšanas datumus un vai laicīgi tika nobalsots. Gaidīsim ātru atbildi. Lotārs Stūre."

23.maijā saņēmu šādu oficiālu atbildi: "Labdien, Stūres kungs! Paldies par Jūsu e-pastu. Ar prieku vēlamies Jums darīt zināmu, ka visas Jūsu sūtītās aploksnes Vēlēšanu iecirkni balsošanai pa pastu ir sasniegušas jau š.g. 16.maijā. Aploksnes tiks atvērtas un balsis tiks skaitītas pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas Latvijā atbilstoši likumā un instrukcijās noteiktajām normām. Ar cieņu, Nora Labanovska. Vēlēšanu iecirkņa balsošanai pa pastu komisijas priekšsēdētāja Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments."

Lai neviens neteiktu, ka notikusi pārskatīšanās un kļūdīšanās, tad vēlreiz pārjautāju Labanovskas kundzei: "Godātā Labanovskas kundze! Liels paldies par priecīgo atbildi, un liekas neticami, ka tik ātri var ceļot vēstule no ASV uz Latviju. Parasti vēstules ceļo 2 reizes ilgāk. Patiešām prieks, ka apgalvojat, ka mūsu ģimenes vēlēšanu aploksnes jau saņemtas 16. maijā. Vēl mēs gribam uzzināt, vai 24. maijā mūsu biļeteni no Lotārs Stūre, Stefānija Stūre, Dzintars Stūre, Vēsma Stūre no ASV ir atvērti un piedalījušies balsošanas procesā????? 2014.gada 29.maijā."

3.jūnijā saņēmu otru oficiāli apstiprinošu atbildi. Tātad kļūdas vai pārskatīšanās vairs nevar būt: "Labdien, Stūres kungs! Labprāt atbildēšu uz Jūsu pirmo jautājumu – visas Jūsu atsūtītās aploksnes tika atvērtas, kad pasta balsošanas iecirknis uzsāka balsu skaitīšanu, un Jūsu izvēlētie vēlēšanu saraksti pievienoti pārējiem atsūtītajiem sarakstiem un pieskaitīti balsošanas procesā.

Savukārt Jūsu otro jautājumu esam pārsūtījuši Centrālajai vēlēšanu komisijai atbildes sniegšanai. Ar cieņu, Nora Labanovska. Vēlēšanu iecirkņa balsošanai pa pastu komisijas priekšsēdētāja Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments. Elizabetes ielā 57 Rīgā, LV- 1050 [email protected]"

Kā var tikt ieskaitīta balss, ja tā nemaz nav nosūtīta!? Nevienā valstī, kur ir cieņā kaut kādas demokrātiskas vērtības, nevar notikt kaut kas tamlīdzīgs, kad balsi ieskaita, kad vēlētājs nav balsojis.

Patiesībai kalpo pierādījums - neatvērtā aploksne ar vēlēšanu biļeteniem, vēlēšanu un reģistrācijas aploksnēm.

Vai tas viss neliecina, ka ari CVK seko Staļina vai cita norādījumiem un saskaita biļetenus, kā pavēlēts, nevis, ka tauta balsojusi?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Prognoze: pirmo koronavīrusa slimnieku Latvijā atklās līdz 18. marta 10.55

FotoZīmīga diena šodien: mēnesis, kopš sapratu, ka koronavīruss nav kaut kāda citāda gripa vai tālu zemju slimība, bet gan bīstama, lipīga un nāvīga sērga, kas apdraud arī Latviju. Notikums, kas lika man saprast stāvokļa nopietnību, bija priekš mēneša, 23. janvārī ieviestā Uhaņas blokāde: 11 miljonu iedzīvotāju pilsētas izolēšana. Saistībā ar apaļu mēnesi varētu dalīties trīs ierakstos par vīrusu. Šis ir pirmais.
Lasīt visu...

12

Pierādīšu, ka lūšu šāvējiem patiesībā vispār nav argumentu

FotoTātad, ko saka lūšu šāvēji. 1. Nemaisies, kur neko nesaproti (agresīva pozīcija, kas ne ar ko nav pamatota). 2. Mums viss jākontrolē, jo apēd stirnas (pirmšķietami apspriežams arguments). 3. Vilki nāk mājās un plosa mājdzīvniekus (klaja demagoģija, jo runa taču nav par vilkiem).
Lasīt visu...

21

Pārmetumi un rīcība

FotoIr diezgan dīvaini pēkšņi saprast, ka tie cilvēki, kuri Atmodas laikā bija kopā ar tautu, bija tautas sirdsapziņa, šobrīd ir nostājušies pret tautu. Toreiz viņi bija tikpat nabagi kā mēs, visi citi, šobrīd liela daļa no viņiem ir ļoti pārtikuši, pat miljonāri un aktīvi pauž Tautu pazemojošus un noniecinošus uzskatus.
Lasīt visu...

21

Valsts

FotoBieži dzirdu, ka valstij vajag, valstij ir jādara, valstij ir jārūpējas, valstij ir jāievieš, jāveicina, man valsts neko nav devusi, man šī valsts nav vajadzīga utt.
Lasīt visu...

21

Atraktīvās politikas hronika: 7.februāris

Foto7.februārī Latvijā eksplodēja kolosāli atraktīvs notikumus. Noteikti vispievilcīgākais notikums latviešu tautas laimīgi aizvadītajā debilitātes laikmetā kopš 2018.gada 6.oktobra. Kolosāli atraktīvo notikumu drīkst uzskatīt par vietējā mēroga “9/11”. Arī 7. februārī sabruka dvīņu torņi. Sabruka leksiskie dvīņu torņi “Nācijas tēvs”/”Nācijas tumsonis” un to vietā tajā pašā dienā nācās nekavējoties uzbūvēt jaunu leksisko torni “Nācijas debilais tēvs” (NDT).
Lasīt visu...

21

Klimata modeļu realitāte - vai ticēsim skolu nebeigušam skuķim?

FotoGlobālo klimata "cīņu" rezultāts diemžēl var izrādīties - konkrēti papildu nodokļi arī Latvijā. Līdz ar to jautājums nav tīri akadēmisks.
Lasīt visu...

10

Blēžu un zagļu valsts

FotoRaksts „Kā zvejas privātfirmu – nodokļu “optimizētāju” - uz nodokļu maksātāju rēķina glāba Latvijas valsts ierēdniecība” ir smuks piemērs, lai saprastu, ka valsts ir saaugusi ar blēžiem, jeb, ja nu ir saaugusi, tad pareizi ir teikt – Blēžu valsts.
Lasīt visu...

21

„Anquis in herba” jeb Čūska zālē

FotoLaikā, kad visa pasaule, vairums valstu gatavojas pasargāt savus iedzīvotājus no iespējamas koronavīrusa izplatīšanās, Latvijas publiskā telpa un ļaužu prāti ir nodarbināti ar daudz svarīgākām lietām – kādas latviešu sievietes nedienām Dienvidāfrikā un Dānijā. Viņa atrodas Dānijas cietumā un gaida izdošanu uz DĀR, kur (pēc mediju sniegtās informācijas) veikusi VAIRĀKUS noziegumus, no kuriem visskaļākais ir bērna nolaupīšana, ko starptautiski apzīmē ar vārdu “kidnapping”. Jau sen citus viņas noziegumus neviens nepiemin. Ne medijos pieminēto dokumentu viltošanu, ne “citus” likumpārkāpumus. Ir palicis tikai “nu kā var māte nozagt SAVU bērnu?!
Lasīt visu...

21

9.maija svinības Maskavā kā līdzeklis Kremļa noziegumu leģitimācijai

FotoIesākumā precizēšu, ka runa šeit būs ne tik daudz par konkrētiem vēsturiskiem notikumiem, cik gan par šo notikumu izmantošanu sagrozītā veidā no Krievijas varas puses ar mērķi sasniegt savus ārpolitiskos un iekšpolitiskos mērķus tuvākajā un tālākajā nākotnē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vairāk jautājumu nekā atbilžu...

Interesanti, kurš tur bīda to Skultes LNG termināli. Ekonomikas ministra Nemiro draudziņš, kuru grib iestūķēt Latvenergo padomē kaut vai pa skursteni? Vai tomēr vecijaunā Vienotība? Vai NA?...

Foto

Leksiskās debilitātes praktiķi

Latvijā jau labu laiku ir tradīcija noskaidrot attiecīgā gada atraktīvākos (jocīgi piesaistošos) izteikumus. Ar to nodarbojas Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa....

Foto

Kāpēc FKTK atvainojās Maijai Treijai

Šī gada 3. februārī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka FKTK atsauc savu 2019. gada. 29...

Foto

Ar atsevišķu tiesnešu atbalstu tiesu izpildītāji no iedzīvotājiem piedzen līdzekļus, kurus likums viņiem neliek maksāt

Parādījušies tiesu izpildītāji, kas atraduši jaunu, likumā neparedzētu veidu, kā no...

Foto

Lidostu un čemodānus es vairs neatceros, visi aicina mani par Rīgas mēru, bet es plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju

Pirmkārt, es uzskatu, ka esošā politiskā...

Foto

Divu gadu laikā Veselības ministrija nav ieviesusi nevienu no Valsts kontroles ieteikumiem, lai ģimenes ārsti būtu pieejamāki

Divu gadu laikā, kopš klajā nāca Valsts kontroles revīzijas...

Foto

Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā un risināšanā

Cienījamie laikabiedri! Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā...

Foto

Divi jautājumi Kristīnes Misānes izdošanas sakarā: vai tikai atbildes nebūs biedējošas ikvienam pilsonim?

Latvijā visaugstākajā līmenī pacelts jautājums par mūsu pilsones Kristīnes Misānes izdošanu no Dānijas...

Foto

Es redzēju, mīļais, tu šodien biji aizrāvies ar valstsgribu...

Nupat pieķēru sevi pie pavisam stulbas atziņas - pat iepriekšējie divi kretīni Bērziņš un Vējonis man nelikās...

Foto

Vai Ārstu biedrība kļuvusi par Veselības ministrijas suni?

Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijā notika Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēde. Sēde bija iestudēta kā viena aktiera teātris. Režisore...

Foto

Kauns skatīties, kā daļa latviešu politiķu un ierēdņu nodur acis, mentāli savelkas čokuriņā un slīd zem galda

Šonedēļ „Attīstībai/Par” pakļāvās “Saskaņas” un lašoristu* spiedienam un uz...

Foto

Var noprast, ka Annai Jutai Maskavā pavadītais laiks nav pagājis pa tukšo

„Spēcīgs” vēstījums no savā laikā Maskavā, īpašā speciālā rajonā (augsta ranga kompartijas funkcionāru dzīvesvietā)...

Foto

Iesniegums Bordānam: nevajag aiztikt Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales robežas

Izlasījām, ka Varakļānu novada domei būs jānoskaidro savu iedzīvotāju viedoklis par palikšanu Vidzemē vai pievienošanos Latgalei....

Foto

“Nācijas tēvs” kā “nācijas tumsonis”

Nekas nemainās! Katra “nācijas tēva” (NT) publiskā uzstāšanās ir tumsonības apliecinājums. Izrādās, NT ir milzīgi robi izglītībā. Viņa zināšanas ir ļoti...

Foto

Skumji, ka pašreizējā bezoligarhu valdība tiek stutēta ar šī āksta un citu "kaimiņu" balsīm

Ir beidzot piepildījies Kaimiņa aktieriskais sapnis... viņš ir nokļuvis uz valsts lielākā...

Foto

Par “antisemītiskām cūkām” un poļu-čehu teritoriālo konfliktu

Savā nesenajā uzrunā Krievijas Aizsardzības ministrijas sanāksmē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies Otrā pasaules kara tēmai un, pieminēdams...

Foto

Lietuviešu uzņēmēji pret Latviju

Gribēju piemest savu pagali ažiotāžai ap VDD ēkas celtniecību bijušā velotreka vietā. Tad nu lūk, no vienas puses man izbrīnu raisa šiverīgu...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: janvāris

8.janvārī Rīgas lielākajos interneta medijos tika ievietota pēcpadomju gados tematiski klasiska un tāpēc emocionāli vienaldzīga informācija. Taču tai tomēr piemīt zināma atraktivitāte. Informācijā...

Foto

Kur Latvija?

Latvijai vairs nav nevienas no valsts pazīmēm, proti:...

Foto

Karaļa ēras beigas vai tomēr “Bauze uz pauzes”?

Otrdien Garkalnes novada iedzīvotājus sasniedza ziņa, ka Garkalnes Imperators ir atkāpies no amata, jo veselība vairs nav tā,...

Foto

Ornitologs Apinītis iestājas par skaidru dziesmu: nost ar šņabi un „cīgām”

Jūs jau būsiet pamanījuši, ka kādreizējais partijas „Latvijas ceļš” biedrs dakteris Pēteris Apinis, kurš tika...

Foto

Kas notiek ar Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadību?

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā arvien plašāk izskan ziņas par KPV LV ministru brīnumiem, vēlos informēt par kādu citu...

Foto

Nepieciešama jauna pieeja tam, kā Latvijas galvaspilsētā tiek risināti iedzīvotājiem būtiski jautājumi

Teikas apkaimes iedzīvotāji ir pauduši skaidru un nepārprotamu vēlmi bijušā velotreka “Marss” vietā redzēt...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 2. daļa. Vēl vakar sabiedrotie, bet šodien - nāvīgi ienaidnieki

Vācija nevarēja pabarot sevi. Valstij uzsākot Otro pasaules karu,...

Foto

No NT pūdernīcas. Padomiski formāli un iesaiste

Nevar būt nekādu šaubu! Mērķis ir skaidri redzams! NT (“nācijas tēvs”) vēlas latviešu inteliģenci uztaisīt par sapioseksuāļu inteliģenci. Atcerēsimies,...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 1. daļa. Kā sākās karš, jeb Molotova - Ribentropa pakts trīs dienu hronikā

Autortiesības uz šo “spārnoto” frāzi kļūdaini...

Foto

Ja mums nebūs jaunas ēkas par pārdesmit miljoniem eiro, kura stiprinās mūsu kapacitāti, mēs arī turpmāk nevarēsim notvert nevienu spiegu

Atbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam...

Foto

Lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā....

Foto

Mihoelss, ebreju antifašistu komiteja un “ārstu-indētāju” lieta

Pērnā gada nogalē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies vēsturei, necenzēti nolamājot pirmskara Polijas vēstnieku Vācijā par it kā...

Foto

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

Atbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku...