Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.

Sēde turpinājās līdz plkst. 17.12. Pieļauju, kaut kur pa to starpu gudrajām galvām bija iespēja iet uzpīpēt un paēst pusdienas. Tāpat pieļauju, atsevišķi deputāti uzpīpēt vai kafiju uzdzert arī gāja ārpus brīvajiem periodiem, jo kā vienmēr demagoģija debatēs par jauno valdību brīžiem sita ļoti augstus viļņus.

Debates uzsāka pati Siliņas kundze. Viņai bija dota stunda laika, bet topošā premjere izmantoja tikai deviņas minūtes un piecas sekundes. Sekoja sērija uzrunu no deputātiem, kuri pārstāvēja savu frakciju.

Vispirms runāja Raivis Dzintars no Nacionālās apvienības (06:37). Sekoja Edgars Tavars no Apvienotā saraksta (10:58), tad Aleksejs Rosļikovs no Stabilitātei! (08:22) un tad Ainārs Šlesers no partijas Latvija pirmajā vietā (20:08 – Šlesera kungam nu dikti, dikti patīk klausīties pašam savā balsī).

Sekoja uzruna no trim ierindas deputātiem no Apvienotā saraksta, tajā skaitā no aizejošā Saeimas spīkera Edvarda Smiltēna. Kā nākamais ar frakcijas viedokli nāca deputāts un topošais ekonomikas ministrs Viktors Valainis no ZZS (14:03). Partijas Progresīvie viedokli savukārt pārstāvēja Andris Šuvajevs (08:46).

Starp Valaiņa kungu un Šuvajeva kungu iespraucās Edmunds Jurēvics no Jaunās Vienotības (04:21). Pēc Šuvajeva kunga bija 27 uzrunas par jauno valdību, tajā skaitā divreiz savus kolēģus ar savu viedumu un šarmu nolēma aplaimot kādreizējais un īslaicīgais premjerministrs Vilis Krištopans.

Runātāju sarakstā bija deviņi Apvienotā saraksta pārstāvji, septiņi deputāti no Nacionālās apvienības, seši no Latvija Pirmajā vietā, divi no Progresīvajiem un viens no partijas Stabilitātei!.

No Jaunās Vienotības un zaļajiem zemniekiem tālākas piedalīšanās debatēs nebija. Galējais balsojums par jauno Ministru kabinetu bija 53 par (koalīcijas partijas JV, ZZS un Progresīvie plus vēl deputāts Oļegs Burovs, kurš pērn ievēlēts no partijas LPV saraksta, bet kurš šogad jūnijā nolēma kļūt par pie frakcijām nepiederošu deputātu), 39 pret (NA, AS, LPV un S! deputāti).

Pirms apspriest valdību kā tādu, pāris vārdu par to, kā sabiedrība uz šo lietu ir reaģējusi. Vienā vārdā sakot – nejauki.

Trīs vakarus pēc kārtas manā raidījumā “Vēlais ar Streipu” sadaļā “Diskusija X” (kādreiz tā bija Tvitersāga, bet tad Tviteri pārņēma ekscentriskais miljardieris Masks) bija liela ņerkstēšana un bāršanās:

“Katastrofāla „valdība” top. Tās dinamiskais izrāviens būs – uz leju.”

“Kopējā sajūta ir tāda, ka būsim vēl lielākā dimbā.”

“Latvija šobrīd stāv bezdibeņa malā, bet jaunā valdība spers soli uz priekšu.”

“Jaunās valdības sastāvs ne tikai mudina steigšus sakravāt 72 stundu somu, pieteikties ieroča nēsāšanas atļaujai un iepirkt krājumam pāris dīzeļauto ar pilnām degvielas tvertnēm, bet arī atdot atpakaļ Dailes teātra, Nacionālās operas un nākamo Dziesmu svētku abonementa biļetes.”

“Pirms dažiem gadiem bija vīzija par LV virzību uz Ziemeļvalstīm, bet tagad faktiskais rezultāts ir tuvāk Balkānu valstīm.”

Uzsveru, visas šīs replikas nāca laikā, kad jaunā valdība vēl pat nebija apstiprinājusi, kur nu vēl sākusi savu darbu. Te ir tas pats kā tie darba ļaudis, kuri nākamajā dienā pēc Saeimas vēlēšanām sāk vākt parakstus par nupat ievēlētās Saeimas atlaišanu. Tikpat muļķīgi.

“Diskusijā X” bija arī šāda replika:

“Tā ir, ja valdību uzdod taisīt tiem pašiem, kuru valdība ir kritusi. Kur tas vispār ir redzēts?!”

Nu, ja godīgi, šeit pat mūsu daiļajā dievzemītē tas redzēts, un ne reizi vien. 1994. gada 15. septembrī krita Valda Birkava (Latvijas ceļš) valdība, un viņa vietā stājās Māris Gailis (arīdzan Latvijas ceļš).

2007.g. 20. decembrī krita otra no divām Aigara Kalvīša vadītajām koalīcijām (Tautas partija). Viņa vietā stājās Ivars Godmanis no partijas LPP/LC, kurš Kalvīša valdībā bija iekšlietu ministrs.

2008.g. 22. janvārī no amata demisionēja Valdis Dombrovskis (Vienotība), un viņa vietā stājās Laimdota Straujuma (arīdzan Vienotība).

Ja kas, pēdējā valdība pirms 13. Saeimas vēlēšanām bija Māra Kučinska vadītā valdība (ZZS), un pēc vēlēšanām jauno valdību veidoja koalīcijas partneri no Vienotības, tiesa – nevis Saeimas deputāts, bet gan Eiropas parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš. Arī tur iepriekšējās valdības dalībniece pārņēma vadošo lomu jaunajā.

Pirmās brīvvalsts laikā bija trīs valdības pēc kārtas, kuras vadīja Latviešu zemnieku savienības pārstāvji (Hugo Celmiņš, Kārlis Ulmanis un Arturs Alberings). Mazliet vēlāk bija divas valdības ar tās pašas partijas pārstāvjiem (vēlreiz Celmiņš un tad vēlreiz Ulmanis).

Vecajā Tviterī mēdza un portālā X joprojām mēdz būt ļaudis, kuri gvelž tukšu un līdz ar to apliecina, ka izglītība kaut kā viņus ir pievīlusi.

Viens iemesls, kāpēc ļaudis ir iebilduši (vai vismaz izlikušies iebilstam) pret jauno valdību, ir ZZS. Ir tiesa, ka šai partijai joprojām ir sadarbības līgums ar partiju Ventspilij un Latvijai, un Ventspilij un Latvijai boss, protams, ir pirmajā instancē notiesātais noziedznieks Lembergs.

Pēc 13. Saeimas vēlēšanām “zaļie zemnieki” šī konkrētā iemesla dēļ skaitījās spitālīgi. Neviens cits ar tiem kamanās kāpt negribēja, un ZZS visus četrus gadus pavadīja opozīcijā.

Kā esmu rakstījis citreiz un atkārtoti, nekādi nevaru saprast “zaļo zemnieku” fetišu attiecībā uz šo cilvēku. Pat pēc notiesāšanas, pat pēc ļoti smagām pret Ventspils bosu uzliktām sankcijām par korupciju – pat pēc visa tā pēc 14. Saeimas vēlēšanām ZZS mēbele Augusts Brigmanis spēja tik blēt “bet viņš ir tik populārs, tik populārs”.

Evikas Siliņas valdībā ZZS uzticēti trīs amati – klimata un enerģētikas ministrs būs Kaspars Melnis, labklājības ministra darbu kūrēs Uldis Augulis, bet Zemkopības ministrijā saimniekos Armands Krauze.

Tas, pirmkārt, nozīmē, ka “zaļie zemnieki” tiek turēti pa gabalu no tā dēvētajām spēka ministrijām, kā arī no ļoti naudīgās Satiksmes ministrijas, par kuru Lembim nudien varētu būt konkrēta interese.

Otrkārt, pieļauju, ka Evika Siliņa neklīrējās tad, kad viņa pateica, ja viņa manīs nepieņemamu ietekmi no Puzes ķeizara, tad viņa nekavējoties prasīs ietekmētā valdības ministrija demisiju.

Manā uztverē pietiek ar šo kadru ņemties. Noziegumos notiesāts un Magņitska sarakstā iekļauts. Manā uztverē “zaļajiem zemniekiem” par savu Stokholmas sindromam līdzīgo laizīšanos ap viņu būtu dziļi, dziļi jākaunas.

Kādu brīdi kultūras pasaulē bija liela brēkšana tad, kad izskanēja doma, ka par kultūras ministru varētu kļūt kādreizējais Satversmes tiesas tiesnesis un priekšsēdētājs Gunārs Kūtris. Pats Kūtra kungs ātri vien sevi izņēma no procesa laukā.

Tā vietā premjere Siliņa piemeklēja Agnesi Loginu no Progresīvajiem. Viņai ir bakalaura grāds humanitārajās zinātnēs un maģistra grāds mākslās, attiecīgi no Amsterdamas universitātes un Latvijas Universitātes. Agnese ir lektore Latvijas Kultūras akadēmijā un kādreiz ir bijusi Rīgas Kino muzeja vadītāja.

Vismaz uz papīra šķiet, ka šī būs dāma, kura Kultūras ministrijā jau no paša sākuma pazīs drēbi.

Tāpat prieku man rada fakts, ka veselības ministrs jaunajā valdībā būs Hosams Abu Meri. Viņš ir gastroenterologs un vienkārši ļoti sirsnīgs un jauks cilvēks. Veselības ministrija allaž Latvijā bijusi pabērna lomā. Ir bijuši ministri no medicīnas pasaules un ministri no ārpus tās. Aizejošajā valdībā veselības ministre bija kādreizējā un ilggadīgā Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone. Tas nav amats ar acīmredzamu saiti ar veselības aprūpi. Turēšu īkšķi, ka Hosamam viss izdosies labi.

Zinu, ka jaunās valdības vadītāja ir teikusi, ka viņa cer tikt galā ar diviem jautājumiem, kādi Latvijā ir radījuši nudien stulbu un nevajadzīgu jezgu.

Pirmkārt, Stambulas konvencija. Eiropas padomes konvencija, kura stājās spēkā 2014. gadā pēc tam, kad to bija ratificējis vajadzīgais dalībvalstu skaits. Laikā kopš tam konvenciju parakstījušas 45 valstis, arī mūsējā, un ratificējušas 37 (mūsējā nav to starpā).

Stambulas konvencija allaž ir bijusi par sievietes aizsargāšanu pret vardarbību. Demagogi un populisti no īkšķa ir izzīduši to, kas pagājušajā nedēļā bija rakstīts Manabalss.lv petīcijā aicinot konvenciju neratificēt:

“Latvija, nepievienojoties Stambulas konvencijai, izvairītos no nelabvēlīgām izmaiņām sabiedrības apziņā, saglabājot Satversmē paredzētās vērtības, un pasargātu sabiedrību no Stambulas konvencijā paredzēto sociāli konstruēto dzimumu formu uzspiešanas.”

Nav taisnība. Stambulas konvencijā nekā tamlīdzīga nav, kur nu vēl “uzspiesta”. Jā, tajā ir diskusija par dzimuma lomām kā tādām, un tajā ir paredzēta aizsardzība transpersonām, bet tikai attiecībā uz vardarbību pret tām kā pret sievietēm.

Histērijai te nav nekādas nozīmes. Bet vienalga, par Manabalss.lv pieteikuma pieņemšanu pagājušajā nedēļā nobalsoja 61 deputāts, tajā skaitā visi klātesošie Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji. Pret bija 26 no Jaunās Vienotības un Progresīvajiem. Astoņi JV deputāti sazin kāpēc atturējās.

ZZS ir vieta jaunajā koalīcijā.

Līdzīgi muļķīga un nevajadzīga histērija ir bijusi ap jautājumu par viendzimuma pāru tiesībām. Pēdējā reize, kad Saeima par tām balsoja, bija pērn 15. decembrī, kad 14. Saeimas priekšā bija jautājums, vai tālāk izskatīt Civilo savienību likumu, kurš divos lasījumos tapa apstiprināts iepriekšējā parlamenta sasaukumā, bet līdz galīgajam lasījumam 13. Saeima netika.

Par jautājuma tālāku skatīšanu nobalsoja 33 deputāti no JV un Progresīvajiem. Pret bija 55, arī šajā gadījumā šo pamata cilvēka tiesību jautājumu noraidot visiem klātesošajiem ZZS deputātiem.

Ir skaidrs, ka Krišjāņa Kariņa valdība jautājumu atjaunot nevarēja, jo koalīcijā bija institucionāli homofobiskā un aizspriedumu pārņemtā Nacionālā apvienība, kā arī Apvienotais saraksts, par kuru ir ļoti grūti spriest, kas tas tāds ir.

No dažādiem gabaliem kopā sastiķēts, tajā skaitā ar vairākiem smagsvariem, kuri kādreiz bija “zaļo zemnieku” kadri un valdības ministri. Man personīgi šķiet, it īpaši, ja saraksts tagad nonāks opozīcijā, tas būs vienam Saeimas sasaukumam derīgs un 2026. gadā 15. Saeimas vēlēšanās tas diez vai tiks pāri pieciem procentiem.

Pagājušajā piegājienā tas neizdevās Konservatīvajiem un apvienībai Attīstībai/Par. Abos gadījumos tās bija 13. Saeimā pirmoreiz ievēlētas partijas. Pieļauju, ar AS būs tāpat.

Nezinu, vai sarunās par jaunas valdības veidošanu Jaunā Vienotība un Progresīvie pārliecināja Zaļo un zemnieku savienību mainīt savu viedokli un balsot par LGBT kopienas tiesībām.

Taču viens te ir pavisam skaidrs. Šis nav jautājums, kurš ir tikai un vienīgi atkarīgs no politikāņiem Jēkaba ielā.

Kopš Satversmes tiesas obligātā sprieduma, kurā bija obligāti noteikts, ka Saeimai obligāti ir jāpieņem likums, kurās obligāti atzītas viendzimuma pāru tiesības, komentāra rakstīšanas dienā bija pagājuši divi gadi, 10 mēneši un piecas dienas.

Kopš Eiropas Cilvēka tiesību tiesas sprieduma, kurā pateikts tas pats, pagājuši divi gadi, divi mēneši un četras dienas. Abos gadījumos runa nav par rekomendācijām, runa nav par ieteikumiem vai mājieniem. Runa ir par obligātiem spriedumiem.

Ignorēt konstitucionālas tiesas spriedumu nav tiesiskas valsts cienīgi. Histērija, kādu ap šo jautājumu ir cēluši atsevišķi politikāņi un atsevišķas partijas, ir vienkārši idiotiska, jo pasaulē ir pietiekami daudz valstu, kurās viendzimuma pāru tiesības, tajā skaitā laulāties, ir bijušas jau sen, un vienu par to varu garantēt bez jebkādām šaubām: nevienam gabals tāpēc nav nokritis. Nezinu, ko par to patlaban domā “zaļie zemnieki.” Bet ceru, ka arī viņi saprot, ka cilvēka tiesības nav kaut kas tāds, kas pienākas tikai dažiem, bet citiem ne.

Jaunās valdības izveidošana nozīmēs pārmaiņas Saeimā. Cik saprotu, par Saeimas 13. priekšsēdētāju kopš 1. Saeimas ievēlēšanas 1923. gadā, un 11. spīkeri kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas kļūs komentārā jau minētais Gunārs Kūtris.

Kā Satversmes tiesas priekšsēdētājam viņam bija jādara līdzīgs darbs. Nešaubos, ka Kūtra kungs būs labs Saeimas priekšsēdētājs.

Ministri no divām partijām, kuras bija aizejošajā koalīcijā, bet jaunajā nav, atgriezīsies Saeimā, un tas nozīmēs “mīksto mandātu” zaudējumu attiecīgajiem deputātiem. Deputāti no ZZS un Progresīvajiem savukārt dosies uz Ministru kabinetu, un viņu vietā stāsies nākamie no attiecīgajiem sarakstiem, arīdzan ar “mīkstajiem mandātiem.”

Neesmu no tiem, kurš allaž visu grib redzēt tumšās krāsās. Turēšu īkšķus par Evikas Siliņas valdību, tajā skaitā paturot prātā faktu, ka šī ir tikai otrā reize mūsu valsts vēsturē, kad par valdības vadītāju ir kļuvusi sieviete.

Novērtē šo rakstu:

17
173

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...