Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

opā

03.09.2018. 10:59

»

Alexa

Cien.kungs. Diemžēl arī Jūsu pasniegtie dati neatbilst patiesībai. Neapliekamais minimums 200eur pienākas tikai minimālo algu saņēmējiem. Man personīgi uzņēmumā ir 50 darbinieki un šogad, lai izrēķinātu algas, man iepriekšējo divu dienu vietā ir vajadzīga nedēļa, jo šogad jārēķina ir pilnīgi katram ...


Jums grāmatveži tās algas ar kalkulatoru rēķina, ka nedēļu vajag? Un uzņēmumos virs 50 darbiniekiem ir normāli, ka ir atsevišķs algu grāmatvedis, tas var visu mēnesi visas algas rēķināt. Mikro nodoklis ir nodoklis, lai apietu darba spēka nodokļus, kas būtu jāmaksā fiziskai personai kā saimnieciskās darbības veicējam. 9 vai 15% tas ir jebkurā gadījumā ievērojams ietaupījums. Uzņēmums, kam sanāk pirkt materiālus, u.c., ne tikai ieguldīt darbu, mikro nekad nav bijis izdevīgs, jo 9% no apgrozījuma ir par daudz, labāk parastajā režīmā maksāt.

Atbildēt

opā

03.09.2018. 10:55

VSAOI ir nodoklis! Precīzāk, nodoklim pielīdzināms maksājums. Bet darba devēja daļa nav tiešais(!!!) darba spēka nodoklis, kā sauc to kpv grafiku. Tur izskatās, ka ir dažām valstīm samesti visi darbaspēka nodokļi (tiešie/netiešie) ar citu valstu tikai tiešajiem. Dānijā točna nav 25% vai cik tur jāmaksā no algas nodokļos, bet krietni vairāk. Daudzās valstīs darba devējs maksā sociālo papildus algai. Vispār tie "dati" ir kaut kādi sagrābstīti un galīgi nesaprotami jeb vnk tie ir uzzīmēti. No kā jāsecina, ka kpv nodarbojas ar prastu melošanu/faktu sagrozīšanu. Bet ja negribam ieslīgt detaļās, tad vienkāršs jautājums, kāpēc uz 2018.gada vēlēšanām ir jāoperē ar 2013.gada datiem? Tas būtu derējis iepriekšējās vēlēšanās 2014, bet 5 gadu veci dati neko neliecina par pašreizējas Saeimas un valdības darbu.

Atbildēt

Slikti>Nemelo!

30.08.2018. 14:16

Slikti,ka Latvijā,strādājošiem pensionāriem,netiek piemērots pat neapliekamais minimums,līdz ar to saņemot par to pašu darbu mazāku atlīdzību! Vai tad nepietiek jau ar atkārtotu ienākuma nodokļa iekasēšanu no pensijas??

Atbildēt

Bert kā ar nodokli maizei?

30.08.2018. 14:03

"Pasaules attīstītajās valstīs PVN pārtikai ir samazināts.Latvijā PVN pārtikai ir vienāds ar PVN tabakas izstrādājumiem un alkoholiskajiem dzērieniem.
Ņemot vērā,ka lauksaimniecība veido tikai aptuveni 2,5% no iekšzemes kopprodukta,PVN pazemināšana pārtikai (un varbūt paaugstināšana tabakas izstrādājumiem un alkoholiskajiem dzērieniem) būtisku ietekmi uz nodokļu ieņēmumiem neatstātu.Vēl jāievēro fakts,ka pārtiku lauku iedzīvotāji lielākoties patērē,PVN nemaksājot,jo viņi lielāko daļu izaudzē paši.Nodokli mazā mērā maksā arī no tirgos pārdotās lauksaimniecības produkcijas.Reizē ar to pārtikas daļēja vai pilnīga atbrīvošana (kā tas daļēji ir Lielbritānijā un Luksemburgā)no PVN budžetam ir maznozīmīga.Vajadzīga tikai vēlēšanās,lai neatrastu atkal kādu pretargumentu-sarežģīti diferencēt,grūti kontrolēt,nav pierasts,kases aparātiem nav tāda iedalījuma un līdzīgi."
Skat."Latvijas nodokļu politika:salīdzinājums un vērtējums",Latvijas Universitātes lektore,Mag.ekon.un sab.vad.zin.Ilze Sproģe,Komersanta Vēstnesis,Nr.27 (134) 2008.gada 2.jūlijs.http://www.kvestnesis.lv/?menu reset

Atbildēt

Paši vien esat vainīgi

30.08.2018. 13:39

Progresīvo ienākuma nodokli jau sen vajadzēja atjaunot un nevajadzēja to,atšķirībā no citām valstīm,speciāli sarežģīt līdz nepazīšanai!Lai pēc tam nāktos taisnoties!

Atbildēt

Anna

29.08.2018. 14:39

»

Jobanais narkomāns Kaimiņš

melo vienmēr


puišel, 3.septembrī neaizmirsti skaidrā aiziet uz skolu !
Pēc jēlībām redzams, ka nāc no maskačkas...

Atbildēt

versis

29.08.2018. 08:28

Pensionāri mēs par 28.g.atriebsim vecām partijām,kuri ir noveduši mūs pie nabadzības-balsosim par KpVLv.Tira no bandītiem.

Atbildēt

kļimoviča aita

28.08.2018. 21:33

»

Interesanti

Izrādās, ka Rīgas lapsām garšo kaķi...


Autors aizmirsis pieminēt, ka, ja Kremlis lapsu aprīko ar videokameru un raidītāju, tad šāda lapsa pilnīgi netraucēti var izspiegot NATO valsts galvaspilsētas infrastruktūru.

Šādas lapsas ir autonomas un Kremlim nav pat jābaro, jo, kā autors ir pareizi norādījis, tās pārtiek no veciem kaķiem.

Atbildēt

Ekonomists

28.08.2018. 18:42

Izskatās ka šis Ļiepiņš varētu būt kāds bērnu, kurš neizprot tabulās veidoto informāciju - tajās ir redzams aprēķins darba algām 1000 eiro, un šobrīd Latvijā šādai summai neapliekamais minimums ir apaļa 0. Un uzrakstīt ka VSAOI nav nodoklis- nu palasiet Latvijas likumus par nodokļiem un nodevām. Puikam vēlu labas sekmes nākamajā mācību gadā!

Atbildēt

leopards

28.08.2018. 17:30

Kpvlv vada augstas klases specialisti,Zakatisovs,Liepiņa,Šmits- visās jomās bus sēčīgas personības ministru amatos,balsosim par KPVlv

Atbildēt

Nav ko piesieties.

28.08.2018. 11:46

KPLV ,kā jaunai partijai ,kura nemaz vēl nav Saeimas apritē ,tas ir pilnīgi piedodami,ja arī ir kļūdījušies.. Tā kā skauģiem un pretiniekiem nav ko piesieties KPV LV ,ja arī ir pielaista kāda kļūda. Ja pati šahiste ,kura jau tik ilgi strādā valdībā pielaiž rupjas kļūdas,tad viņai nu gan tas nav piedodams. Blusas vajag meklēt vecajos novazātajos kažokos,bet nevis jaunajos kažokos ,kuri nemaz vēl nav vilkti mugurā.Un pretinieki gatavi caur adatas aci izlīst ,lai tikai kaut kur piesietos KPVLV,bet veltīgi viņi tērē laiku ,jo KPVLV rullē. Nu ziniet ,kad krējumu kuļ,tad sūkaliņas vienmēr rodās.Tā kā nav ko piesieties jaunajiem. Jaunajiem jāsāk vispirms strādāt ,un tad var prasīt izpratni un labus rezultātus.

Atbildēt

Joske

28.08.2018. 09:25

Balsosim par KpLV-visas lietas savedīs kartībā,tiesīb sargājošās iestādes korumpanti,gatavo čemodānu braukšanai projām,baidās no Srīkes un Kaimiņa,balsosim par kPVLv.

Atbildēt

To dzīvnieku Kaimiņu

28.08.2018. 08:13

vajag piekaut, Lindu izpist, Zakatistovu pieķēdēt pie radiatoriem. Un lai staigā ar radiatoru pa Vecrīgu. Jaunā kosmopolīta, šļuras Zakatistova politika!

Atbildēt

nemelo!

28.08.2018. 06:15

»

Liepiņ?

Jūs esiet tiešām ļoti, ļoti stulbs...


Pensionāra neapliekamo minimumu piemēro VISIEM PENSIONĀRA IENĀKUMIEM nevis tikai pensijai.

Atbildēt

!

28.08.2018. 03:30

»

ČEKAS stukača grēksūdze

Man ir kauns nosaukt savu vārdu un ir paniskas bailes atklāt savu vārdu...


Kāpēc tik gari? Varēji uzrakstīt, esmu īsts latvietis!

Atbildēt

Liepiņ?

27.08.2018. 22:57

»

nemelo!

Tu tiešām esi muļķis! Neapliekamais minimums ir neapliekamas minimums neatkarīgi no ienākuma veida vai tā ir alga, vai pensija, vai bankas procenti


Jūs esiet tiešām ļoti, ļoti stulbs!

Jūs laikam nezinat, ka neapliekamo minimumu var piemērot dažādiem ienākumu veidiem? Pats taču nosaucāt. Kamēr Igaunijā to piemēro strādājošo vecuma pensionāru algām un pensijām atsevišķi, tikmēr Latvijā piemēro tikai vecuma pensijām. Strādājošo pensionāru algām Igaunijā tas ir, Latvijā nav. Latvijas pensionāriem tas iet secen! Ko Jūs vēl nesaprotiet?!

Atbildēt

nemelo!

27.08.2018. 22:50

»

Liepiņ?

Muļķis. Runa ir par algu neapliekamo minimumu, t.i. strādājošo vecuma pensionāru algām Latvijā netiek piemērots neapliekamais minumums. Lasīt protam, tekstu saprast nē


Tu tiešām esi muļķis! Neapliekamais minimums ir neapliekamas minimums neatkarīgi no ienākuma veida vai tā ir alga, vai pensija, vai bankas procenti.

Atbildēt

Interesanti

27.08.2018. 22:46

»

to Pīkols

Viens no Vienotības kaku stumdītājiem


Es, Indulis Durka, pac nesāku!

Atbildēt

to Pīkols

27.08.2018. 22:07

»

Pīkols

Kas ir Imants Liepiņš


Viens no Vienotības kaku stumdītājiem

Atbildēt

Liepiņ?

27.08.2018. 21:28

»

Buba

Lai nu Liepiņš, bet ir jāpierod pie tā, ka Kaimiņš un faktu sagrozīšana ir nedalāmas lietas


Piekrītu. Labāk šahiste un stagnātiski cietpaurainais, bet vismaz pieredzējušais Kučinskis, nekā tas suņubūdas āksts, kas piebeigs pat to, kas ir šobrīd līks un greizs, bet vismaz ir.

Atbildēt

Liepiņ?

27.08.2018. 20:55

»

Alexa

Cien.kungs. Diemžēl arī Jūsu pasniegtie dati neatbilst patiesībai. Neapliekamais minimums 200eur pienākas tikai minimālo algu saņēmējiem. Man personīgi uzņēmumā ir 50 darbinieki un šogad, lai izrēķinātu algas, man iepriekšējo divu dienu vietā ir vajadzīga nedēļa, jo šogad jārēķina ir pilnīgi katram ...


Tas ir šahista domāšanai atbilstošs gājiens ar dinamisko neapliekamo minimumu, ko ir manuāli jārēķina nākošajā lauciņā (taksācijas periodā). Būtu visiem vienkāršāk, ja būtu ieviests tax credit kā UK, un tad pēc deklarācijas iesniegšanas nākošajā gadā persona pati IIeN nodokli nomaksātu par pagājušo gadu un miers.

Dzīvi tā šahiste tikai sarežģījusi. Kāpēc man jākreditē bez maksas valsti?

Atbildēt

Alexa

27.08.2018. 20:25

Cien.kungs. Diemžēl arī Jūsu pasniegtie dati neatbilst patiesībai. Neapliekamais minimums 200eur pienākas tikai minimālo algu saņēmējiem. Man personīgi uzņēmumā ir 50 darbinieki un šogad, lai izrēķinātu algas, man iepriekšējo divu dienu vietā ir vajadzīga nedēļa, jo šogad jārēķina ir pilnīgi katram atsevišķi, ar atseviškām metodēm, katram savadāks nodoklis, minimums utt, jo ir dažādu algu saņēmēji (paldies par to valdībai, milzīga pateicība). Tie, kas saņem minimālo- tie saņem salīdzinoši ar pagājušo gadu mazliet vairāk. Tiem, kam bruto ir mazliet virs 1000eur, tiem neapliekamais vairs nepienākas (fantastika, mega super milzīga alga), tie, kam algas grāmatiņa nav iesniegta IIN nodoklis ir palielināts līdz 23,37%. Un neaizmirstam, ka soc nod ir palielināts gan darbiniekam, gan darba devējam par 0,5%. Personīgi man kā mikrouzņēmuma nodokļa maksātājam, kas sniedz ārpakalpojumu, arī ir palielināts no 9 uz 15% (man diemžēl neviens nolīgto summu nebij ar mieru palielināt, līdzarto arī es saņemu uz rokas mazāk). Plus vēl papildus slodze grāmatvežiem, kuriem jau tā ir ļoti "maz" darba, lai šito sastrebto un sadirsto nodokļu politiku saprastu, izdarītu pareizi, lai pēctam par katru nepareizi aprēķināto centu birokrātiskais aparāts neizd..tu pēc pilnas programmas. atvainojos par rupjajiem izteicieniem, bet krājās.... krājāss... šogada jaunumi, un jauninājumi, mūsu maciņu diemžēl nepapildināja, tikai samazināja...

Atbildēt

Liepiņ?

27.08.2018. 20:13

»

nemelo!

Latvijā pensionāriem neapliekamais minimums ir 250 eiro nevis 0


Muļķis. Runa ir par algu neapliekamo minimumu, t.i. strādājošo vecuma pensionāru algām Latvijā netiek piemērots neapliekamais minumums. Lasīt protam, tekstu saprast nē.

Atbildēt

interesanti

27.08.2018. 19:47

»

melnais PR neatturēs no balsošanas par konkrētu partiju

kā "oriģinālu" ņemam nevis feisbuka ierakstu, bet avotu- OECD lapu. OECD.org...


No kādas naudas pensijas maksā Kipra un Īrija ar saviem 10 un 12% algas nodokļiem?

Atbildēt

pilnīgi

27.08.2018. 18:32

»

Pīkols

Kas ir Imants Liepiņš


nekas.

Atbildēt

Tirsmants Ziepiņš

27.08.2018. 18:27

»

Andrejs

Lembergs pasūtīja šo rakstu


Kas man piķo - tam es kalpo!

Atbildēt

Andrejs

27.08.2018. 18:03

Lembergs pasūtīja šo rakstu !

Atbildēt

Dundagas iela

27.08.2018. 17:29

»

Pīkols

Kas ir Imants Liepiņš


Atļaušos minēt, rusofobiski nacionāli noskaņots "ventspilnieks" ?

Atbildēt

Joksts

27.08.2018. 15:53

Jo vairāk pasūtījuma rakstu par Kaimiņu, jo augstāks viņa reitings ??? Kaimiņš ir tikai viens. Piekrītu, ka no viņa sarakstiem Latgalē, Kurzemē u.c. nav par ko balsot. Baltas lapas, vai ar šmucēm .

Atbildēt

pensionārs

27.08.2018. 15:42

Viss patreiz notiekošais liecina ka pēc vēlēšanām būs pavisam cita koalīcija!!!
Nerodas šaubas ka Kaimiņa partija būs pozīcijā un šobrīd neprognozējams ir tikai viens jautājums:CIK VIETU SAEIMĀ IEGŪS SASKAŅA UN JKP
Raksta autoram liekas ka ir lielas problēmas ar faktu izklāstu un kārtējo reizi redzam manipulāciju ar vārdiem....un klāstot it kā ticamus datus pats aplaužas jo pretruna ir reāli saskatāma.
Secinājums:PASŪTĪJUMRAKSTELIS

Atbildēt

Jobanais narkomāns Kaimiņš

27.08.2018. 15:40

melo vienmēr!

Atbildēt

Reizrēkins

27.08.2018. 15:34

Finanšu ministrijas darbinieks Imants Liepiņš apšauba OECD datus lai partijas biedri varētu turpināt būt pie siles

Atbildēt

Liepiņ?

27.08.2018. 15:31

Lai arī man nepatīk Kaimiņš ar savu KPV LV, šoreiz Liepiņš arī nav pārāk korekts. VSAOI nav nodoklis, protams, bet tas tik un tā ir obligātais maksājums, kas, lai arī kalpo kā apdrošināšānas iemaksa, tiek iekasēta un pārvaldīta kā visparastākais nodoklis.

1.) Liepiņš aizmirsa pieminēt darba devēja VSAOI daļu - ar to noteikti Latvija ir darbspēka nodokļu sloga augšgalā! Tas, ka tas formāli nav nodoklis, nenozīmē, ka to var izslēgt no aprēķina;

2.) Latvijai ir viena augstākajām šāda veida sociālās apdrošināšanas iemaksām Eiropas Savienībā, bet viena no vismazākajām % atdevēm sociālās drošības spilvena jomā - te nu Liepiņš var pats meklēt datus un salīdzināt, cik % tiek atpakaļ pensijām, bezdarbnieku pabalstiem utt.;

3.) Vai Liepiņam šķiet ok šahistes izdomājums par dinamisku neapliekamo minimumu par gadu, ko atgūst pēc gada? Kāpēc pilsoņiem bez maksas būtu jākreditē valsti, labi zinot, ka daļa cilvēku nomirst un nespēs savus pārmaksātos nodokļus pieprasīt atpakaļ? Latvijā šī nepieprasītā nodokļu proporcija var sanākt salīdzinoši pat ļoti liela;

4.) Igaunijā neapliekamais minimums ir 500 eiro un tas tiek piemērots arī strādājošajiem pensionāriem. Cerams, ka Liepiņa kungs par šo nodos ziņu Aivaram, lai viņš var nokaunināt savu šahisti, jo Latvijas pensionāriem tas ir 0.

Tā kā, Liepiņ, šoreiz...

Atbildēt

NIKNAIS

27.08.2018. 15:30

Vajag komunicēt ar tautu, nevis taisnoties pēc sadrītā

Atbildēt

Sagāde

27.08.2018. 15:20

»

A

Siles biedrs ierukšķējās


Nē, man nav nekāda sakara ar politiku (tikai kā vēlētājs) un es nepavisam neesmu pašreizējās valdošās kliķes atbalstītājs.
Par ko balsot, es vēl domāju, bet vairāk sliecos uz JKP ar dažiem strīpojumiem.
Bet laikam jau nav vērts skaidrot, domāšana tev (jā, ar mazo) ir tikai vienā virzienā. Vari nepūlēties man atbildēt.

Atbildēt

pilsonis

27.08.2018. 15:03

Neko nesaku par Kaimiņu, bet, ja viņa partijas sarakstā ir Valsts īpašuma fonda ģenerāldirektora Jāņa Kosīša (kurš savai sievai izkārtoja Saules salonu Rīgas centrā) dēls un šo sarakstu aktīvi reklamē miljonāra Lejieša (GammaA īpašnieka, kurš nemīlēja maksāt darbiniekiem cilvēkcienīgas algas, sauca tos par darba zirgiem, bet pats pirka dārgus džipus) meita, tad es neesmu pārliecināts, ka šis saraksts ir glābiņš.

Atbildēt

A

27.08.2018. 15:02

»

Sagāde

Lol, nau wērc


Siles biedrs ierukšķējās!

Atbildēt

melnais PR neatturēs no balsošanas par konkrētu partiju

27.08.2018. 14:55

kā "oriģinālu" ņemam nevis feisbuka ierakstu, bet avotu- OECD lapu. OECD.org
Tajā dati un ziņas ir iedalīti arī pa valstīm. (Un to nevar nosaukt par "safabricēšanu".)
Intereses pēc paskatījos.
Lūk, kāds (ziņojumā par Latviju) tur teikums (ceru, ka drīkstu citēt.)
Latvia had the 11th highest tax wedge among the 35 OECD member countries in 2017. The country occupied the same position in 2016. The average single worker in Latvia faced a tax wedge of 42.9% in 2017 compared with the OECD average of 35.9%.

(Par to, vai pie mums viss tik rožaini, vai tomēr nē, varētu argumentēt ilgi un dikti. Viens sīkumiņš (pie dokumenta par vecajiem ļaudīm/pensijām. Vecuma nabadzības rādītājs LV seko uzreiz aiz Korejas. Pirms visām lielām mazām bagātām nabagām valstīm. Mums seko Meksika... Bet nu katrs var pats izlasīt OECD.org

Atbildēt

Sagāde

27.08.2018. 14:54

Lol, nau wērc.
Skumji, bet tipiskais kpv vēlētājs ir stulbs kā zābaks.
Tā vietā, lai ko argumentētu, viņš blēj kā aita - visi nomelno kpv. Viss.

Atbildēt

Pīkols

27.08.2018. 14:49

Kas ir Imants Liepiņš?

Atbildēt

!

27.08.2018. 14:48

Jo vairāk pasūtījuma rakstu par Kaimiņu, jo augstāks viņa reitings, viens ir skaidrs ,salīdzinot ar koalīcijas zagļiem, Kaimiņš ir balts kā eņģelis! Veiksmi vēlēšanās un pēc tam pamatīgi izdrāzt zagļu koalīciju, no tā viņi baidās visvairāk, tāpēc jau pasūta šādus rakstus!

Atbildēt

?

27.08.2018. 14:03

?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...

21

Sankcijas. Retorika un realitāte

FotoŠī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz šim ieviestās sankcijas pret Krieviju un to efektivitātes trūkums. Ne visam rakstā teiktajam varu piekrist, tomēr attiecībā uz sankciju zemo efektivitāti pilnībā atbalstu autora viedokli. Kāpēc tas tā, par to arī būs runa zemāk.
Lasīt visu...

21

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

Foto"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...