Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

opā

03.09.2018. 09:59

»

Alexa

Cien.kungs. Diemžēl arī Jūsu pasniegtie dati neatbilst patiesībai. Neapliekamais minimums 200eur pienākas tikai minimālo algu saņēmējiem. Man personīgi uzņēmumā ir 50 darbinieki un šogad, lai izrēķinātu algas, man iepriekšējo divu dienu vietā ir vajadzīga nedēļa, jo šogad jārēķina ir pilnīgi katram ...


Jums grāmatveži tās algas ar kalkulatoru rēķina, ka nedēļu vajag? Un uzņēmumos virs 50 darbiniekiem ir normāli, ka ir atsevišķs algu grāmatvedis, tas var visu mēnesi visas algas rēķināt. Mikro nodoklis ir nodoklis, lai apietu darba spēka nodokļus, kas būtu jāmaksā fiziskai personai kā saimnieciskās darbības veicējam. 9 vai 15% tas ir jebkurā gadījumā ievērojams ietaupījums. Uzņēmums, kam sanāk pirkt materiālus, u.c., ne tikai ieguldīt darbu, mikro nekad nav bijis izdevīgs, jo 9% no apgrozījuma ir par daudz, labāk parastajā režīmā maksāt.

Atbildēt

opā

03.09.2018. 09:55

VSAOI ir nodoklis! Precīzāk, nodoklim pielīdzināms maksājums. Bet darba devēja daļa nav tiešais(!!!) darba spēka nodoklis, kā sauc to kpv grafiku. Tur izskatās, ka ir dažām valstīm samesti visi darbaspēka nodokļi (tiešie/netiešie) ar citu valstu tikai tiešajiem. Dānijā točna nav 25% vai cik tur jāmaksā no algas nodokļos, bet krietni vairāk. Daudzās valstīs darba devējs maksā sociālo papildus algai. Vispār tie "dati" ir kaut kādi sagrābstīti un galīgi nesaprotami jeb vnk tie ir uzzīmēti. No kā jāsecina, ka kpv nodarbojas ar prastu melošanu/faktu sagrozīšanu. Bet ja negribam ieslīgt detaļās, tad vienkāršs jautājums, kāpēc uz 2018.gada vēlēšanām ir jāoperē ar 2013.gada datiem? Tas būtu derējis iepriekšējās vēlēšanās 2014, bet 5 gadu veci dati neko neliecina par pašreizējas Saeimas un valdības darbu.

Atbildēt

Slikti>Nemelo!

30.08.2018. 13:16

Slikti,ka Latvijā,strādājošiem pensionāriem,netiek piemērots pat neapliekamais minimums,līdz ar to saņemot par to pašu darbu mazāku atlīdzību! Vai tad nepietiek jau ar atkārtotu ienākuma nodokļa iekasēšanu no pensijas??

Atbildēt

Bert kā ar nodokli maizei?

30.08.2018. 13:03

"Pasaules attīstītajās valstīs PVN pārtikai ir samazināts.Latvijā PVN pārtikai ir vienāds ar PVN tabakas izstrādājumiem un alkoholiskajiem dzērieniem.
Ņemot vērā,ka lauksaimniecība veido tikai aptuveni 2,5% no iekšzemes kopprodukta,PVN pazemināšana pārtikai (un varbūt paaugstināšana tabakas izstrādājumiem un alkoholiskajiem dzērieniem) būtisku ietekmi uz nodokļu ieņēmumiem neatstātu.Vēl jāievēro fakts,ka pārtiku lauku iedzīvotāji lielākoties patērē,PVN nemaksājot,jo viņi lielāko daļu izaudzē paši.Nodokli mazā mērā maksā arī no tirgos pārdotās lauksaimniecības produkcijas.Reizē ar to pārtikas daļēja vai pilnīga atbrīvošana (kā tas daļēji ir Lielbritānijā un Luksemburgā)no PVN budžetam ir maznozīmīga.Vajadzīga tikai vēlēšanās,lai neatrastu atkal kādu pretargumentu-sarežģīti diferencēt,grūti kontrolēt,nav pierasts,kases aparātiem nav tāda iedalījuma un līdzīgi."
Skat."Latvijas nodokļu politika:salīdzinājums un vērtējums",Latvijas Universitātes lektore,Mag.ekon.un sab.vad.zin.Ilze Sproģe,Komersanta Vēstnesis,Nr.27 (134) 2008.gada 2.jūlijs.http://www.kvestnesis.lv/?menu reset

Atbildēt

Paši vien esat vainīgi

30.08.2018. 12:39

Progresīvo ienākuma nodokli jau sen vajadzēja atjaunot un nevajadzēja to,atšķirībā no citām valstīm,speciāli sarežģīt līdz nepazīšanai!Lai pēc tam nāktos taisnoties!

Atbildēt

Anna

29.08.2018. 13:39

»

Jobanais narkomāns Kaimiņš

melo vienmēr


puišel, 3.septembrī neaizmirsti skaidrā aiziet uz skolu !
Pēc jēlībām redzams, ka nāc no maskačkas...

Atbildēt

versis

29.08.2018. 07:28

Pensionāri mēs par 28.g.atriebsim vecām partijām,kuri ir noveduši mūs pie nabadzības-balsosim par KpVLv.Tira no bandītiem.

Atbildēt

kļimoviča aita

28.08.2018. 20:33

»

Interesanti

Izrādās, ka Rīgas lapsām garšo kaķi...


Autors aizmirsis pieminēt, ka, ja Kremlis lapsu aprīko ar videokameru un raidītāju, tad šāda lapsa pilnīgi netraucēti var izspiegot NATO valsts galvaspilsētas infrastruktūru.

Šādas lapsas ir autonomas un Kremlim nav pat jābaro, jo, kā autors ir pareizi norādījis, tās pārtiek no veciem kaķiem.

Atbildēt

Ekonomists

28.08.2018. 17:42

Izskatās ka šis Ļiepiņš varētu būt kāds bērnu, kurš neizprot tabulās veidoto informāciju - tajās ir redzams aprēķins darba algām 1000 eiro, un šobrīd Latvijā šādai summai neapliekamais minimums ir apaļa 0. Un uzrakstīt ka VSAOI nav nodoklis- nu palasiet Latvijas likumus par nodokļiem un nodevām. Puikam vēlu labas sekmes nākamajā mācību gadā!

Atbildēt

leopards

28.08.2018. 16:30

Kpvlv vada augstas klases specialisti,Zakatisovs,Liepiņa,Šmits- visās jomās bus sēčīgas personības ministru amatos,balsosim par KPVlv

Atbildēt

Nav ko piesieties.

28.08.2018. 10:46

KPLV ,kā jaunai partijai ,kura nemaz vēl nav Saeimas apritē ,tas ir pilnīgi piedodami,ja arī ir kļūdījušies.. Tā kā skauģiem un pretiniekiem nav ko piesieties KPV LV ,ja arī ir pielaista kāda kļūda. Ja pati šahiste ,kura jau tik ilgi strādā valdībā pielaiž rupjas kļūdas,tad viņai nu gan tas nav piedodams. Blusas vajag meklēt vecajos novazātajos kažokos,bet nevis jaunajos kažokos ,kuri nemaz vēl nav vilkti mugurā.Un pretinieki gatavi caur adatas aci izlīst ,lai tikai kaut kur piesietos KPVLV,bet veltīgi viņi tērē laiku ,jo KPVLV rullē. Nu ziniet ,kad krējumu kuļ,tad sūkaliņas vienmēr rodās.Tā kā nav ko piesieties jaunajiem. Jaunajiem jāsāk vispirms strādāt ,un tad var prasīt izpratni un labus rezultātus.

Atbildēt

Joske

28.08.2018. 08:25

Balsosim par KpLV-visas lietas savedīs kartībā,tiesīb sargājošās iestādes korumpanti,gatavo čemodānu braukšanai projām,baidās no Srīkes un Kaimiņa,balsosim par kPVLv.

Atbildēt

To dzīvnieku Kaimiņu

28.08.2018. 07:13

vajag piekaut, Lindu izpist, Zakatistovu pieķēdēt pie radiatoriem. Un lai staigā ar radiatoru pa Vecrīgu. Jaunā kosmopolīta, šļuras Zakatistova politika!

Atbildēt

nemelo!

28.08.2018. 05:15

»

Liepiņ?

Jūs esiet tiešām ļoti, ļoti stulbs...


Pensionāra neapliekamo minimumu piemēro VISIEM PENSIONĀRA IENĀKUMIEM nevis tikai pensijai.

Atbildēt

!

28.08.2018. 02:30

»

ČEKAS stukača grēksūdze

Man ir kauns nosaukt savu vārdu un ir paniskas bailes atklāt savu vārdu...


Kāpēc tik gari? Varēji uzrakstīt, esmu īsts latvietis!

Atbildēt

Liepiņ?

27.08.2018. 21:57

»

nemelo!

Tu tiešām esi muļķis! Neapliekamais minimums ir neapliekamas minimums neatkarīgi no ienākuma veida vai tā ir alga, vai pensija, vai bankas procenti


Jūs esiet tiešām ļoti, ļoti stulbs!

Jūs laikam nezinat, ka neapliekamo minimumu var piemērot dažādiem ienākumu veidiem? Pats taču nosaucāt. Kamēr Igaunijā to piemēro strādājošo vecuma pensionāru algām un pensijām atsevišķi, tikmēr Latvijā piemēro tikai vecuma pensijām. Strādājošo pensionāru algām Igaunijā tas ir, Latvijā nav. Latvijas pensionāriem tas iet secen! Ko Jūs vēl nesaprotiet?!

Atbildēt

nemelo!

27.08.2018. 21:50

»

Liepiņ?

Muļķis. Runa ir par algu neapliekamo minimumu, t.i. strādājošo vecuma pensionāru algām Latvijā netiek piemērots neapliekamais minumums. Lasīt protam, tekstu saprast nē


Tu tiešām esi muļķis! Neapliekamais minimums ir neapliekamas minimums neatkarīgi no ienākuma veida vai tā ir alga, vai pensija, vai bankas procenti.

Atbildēt

Interesanti

27.08.2018. 21:46

»

to Pīkols

Viens no Vienotības kaku stumdītājiem


Es, Indulis Durka, pac nesāku!

Atbildēt

to Pīkols

27.08.2018. 21:07

»

Pīkols

Kas ir Imants Liepiņš


Viens no Vienotības kaku stumdītājiem

Atbildēt

Liepiņ?

27.08.2018. 20:28

»

Buba

Lai nu Liepiņš, bet ir jāpierod pie tā, ka Kaimiņš un faktu sagrozīšana ir nedalāmas lietas


Piekrītu. Labāk šahiste un stagnātiski cietpaurainais, bet vismaz pieredzējušais Kučinskis, nekā tas suņubūdas āksts, kas piebeigs pat to, kas ir šobrīd līks un greizs, bet vismaz ir.

Atbildēt

Liepiņ?

27.08.2018. 19:55

»

Alexa

Cien.kungs. Diemžēl arī Jūsu pasniegtie dati neatbilst patiesībai. Neapliekamais minimums 200eur pienākas tikai minimālo algu saņēmējiem. Man personīgi uzņēmumā ir 50 darbinieki un šogad, lai izrēķinātu algas, man iepriekšējo divu dienu vietā ir vajadzīga nedēļa, jo šogad jārēķina ir pilnīgi katram ...


Tas ir šahista domāšanai atbilstošs gājiens ar dinamisko neapliekamo minimumu, ko ir manuāli jārēķina nākošajā lauciņā (taksācijas periodā). Būtu visiem vienkāršāk, ja būtu ieviests tax credit kā UK, un tad pēc deklarācijas iesniegšanas nākošajā gadā persona pati IIeN nodokli nomaksātu par pagājušo gadu un miers.

Dzīvi tā šahiste tikai sarežģījusi. Kāpēc man jākreditē bez maksas valsti?

Atbildēt

Alexa

27.08.2018. 19:25

Cien.kungs. Diemžēl arī Jūsu pasniegtie dati neatbilst patiesībai. Neapliekamais minimums 200eur pienākas tikai minimālo algu saņēmējiem. Man personīgi uzņēmumā ir 50 darbinieki un šogad, lai izrēķinātu algas, man iepriekšējo divu dienu vietā ir vajadzīga nedēļa, jo šogad jārēķina ir pilnīgi katram atsevišķi, ar atseviškām metodēm, katram savadāks nodoklis, minimums utt, jo ir dažādu algu saņēmēji (paldies par to valdībai, milzīga pateicība). Tie, kas saņem minimālo- tie saņem salīdzinoši ar pagājušo gadu mazliet vairāk. Tiem, kam bruto ir mazliet virs 1000eur, tiem neapliekamais vairs nepienākas (fantastika, mega super milzīga alga), tie, kam algas grāmatiņa nav iesniegta IIN nodoklis ir palielināts līdz 23,37%. Un neaizmirstam, ka soc nod ir palielināts gan darbiniekam, gan darba devējam par 0,5%. Personīgi man kā mikrouzņēmuma nodokļa maksātājam, kas sniedz ārpakalpojumu, arī ir palielināts no 9 uz 15% (man diemžēl neviens nolīgto summu nebij ar mieru palielināt, līdzarto arī es saņemu uz rokas mazāk). Plus vēl papildus slodze grāmatvežiem, kuriem jau tā ir ļoti "maz" darba, lai šito sastrebto un sadirsto nodokļu politiku saprastu, izdarītu pareizi, lai pēctam par katru nepareizi aprēķināto centu birokrātiskais aparāts neizd..tu pēc pilnas programmas. atvainojos par rupjajiem izteicieniem, bet krājās.... krājāss... šogada jaunumi, un jauninājumi, mūsu maciņu diemžēl nepapildināja, tikai samazināja...

Atbildēt

Liepiņ?

27.08.2018. 19:13

»

nemelo!

Latvijā pensionāriem neapliekamais minimums ir 250 eiro nevis 0


Muļķis. Runa ir par algu neapliekamo minimumu, t.i. strādājošo vecuma pensionāru algām Latvijā netiek piemērots neapliekamais minumums. Lasīt protam, tekstu saprast nē.

Atbildēt

interesanti

27.08.2018. 18:47

»

melnais PR neatturēs no balsošanas par konkrētu partiju

kā "oriģinālu" ņemam nevis feisbuka ierakstu, bet avotu- OECD lapu. OECD.org...


No kādas naudas pensijas maksā Kipra un Īrija ar saviem 10 un 12% algas nodokļiem?

Atbildēt

pilnīgi

27.08.2018. 17:32

»

Pīkols

Kas ir Imants Liepiņš


nekas.

Atbildēt

Tirsmants Ziepiņš

27.08.2018. 17:27

»

Andrejs

Lembergs pasūtīja šo rakstu


Kas man piķo - tam es kalpo!

Atbildēt

Andrejs

27.08.2018. 17:03

Lembergs pasūtīja šo rakstu !

Atbildēt

Dundagas iela

27.08.2018. 16:29

»

Pīkols

Kas ir Imants Liepiņš


Atļaušos minēt, rusofobiski nacionāli noskaņots "ventspilnieks" ?

Atbildēt

Joksts

27.08.2018. 14:53

Jo vairāk pasūtījuma rakstu par Kaimiņu, jo augstāks viņa reitings ??? Kaimiņš ir tikai viens. Piekrītu, ka no viņa sarakstiem Latgalē, Kurzemē u.c. nav par ko balsot. Baltas lapas, vai ar šmucēm .

Atbildēt

pensionārs

27.08.2018. 14:42

Viss patreiz notiekošais liecina ka pēc vēlēšanām būs pavisam cita koalīcija!!!
Nerodas šaubas ka Kaimiņa partija būs pozīcijā un šobrīd neprognozējams ir tikai viens jautājums:CIK VIETU SAEIMĀ IEGŪS SASKAŅA UN JKP
Raksta autoram liekas ka ir lielas problēmas ar faktu izklāstu un kārtējo reizi redzam manipulāciju ar vārdiem....un klāstot it kā ticamus datus pats aplaužas jo pretruna ir reāli saskatāma.
Secinājums:PASŪTĪJUMRAKSTELIS

Atbildēt

Jobanais narkomāns Kaimiņš

27.08.2018. 14:40

melo vienmēr!

Atbildēt

Reizrēkins

27.08.2018. 14:34

Finanšu ministrijas darbinieks Imants Liepiņš apšauba OECD datus lai partijas biedri varētu turpināt būt pie siles

Atbildēt

Liepiņ?

27.08.2018. 14:31

Lai arī man nepatīk Kaimiņš ar savu KPV LV, šoreiz Liepiņš arī nav pārāk korekts. VSAOI nav nodoklis, protams, bet tas tik un tā ir obligātais maksājums, kas, lai arī kalpo kā apdrošināšānas iemaksa, tiek iekasēta un pārvaldīta kā visparastākais nodoklis.

1.) Liepiņš aizmirsa pieminēt darba devēja VSAOI daļu - ar to noteikti Latvija ir darbspēka nodokļu sloga augšgalā! Tas, ka tas formāli nav nodoklis, nenozīmē, ka to var izslēgt no aprēķina;

2.) Latvijai ir viena augstākajām šāda veida sociālās apdrošināšanas iemaksām Eiropas Savienībā, bet viena no vismazākajām % atdevēm sociālās drošības spilvena jomā - te nu Liepiņš var pats meklēt datus un salīdzināt, cik % tiek atpakaļ pensijām, bezdarbnieku pabalstiem utt.;

3.) Vai Liepiņam šķiet ok šahistes izdomājums par dinamisku neapliekamo minimumu par gadu, ko atgūst pēc gada? Kāpēc pilsoņiem bez maksas būtu jākreditē valsti, labi zinot, ka daļa cilvēku nomirst un nespēs savus pārmaksātos nodokļus pieprasīt atpakaļ? Latvijā šī nepieprasītā nodokļu proporcija var sanākt salīdzinoši pat ļoti liela;

4.) Igaunijā neapliekamais minimums ir 500 eiro un tas tiek piemērots arī strādājošajiem pensionāriem. Cerams, ka Liepiņa kungs par šo nodos ziņu Aivaram, lai viņš var nokaunināt savu šahisti, jo Latvijas pensionāriem tas ir 0.

Tā kā, Liepiņ, šoreiz...

Atbildēt

NIKNAIS

27.08.2018. 14:30

Vajag komunicēt ar tautu, nevis taisnoties pēc sadrītā

Atbildēt

Sagāde

27.08.2018. 14:20

»

A

Siles biedrs ierukšķējās


Nē, man nav nekāda sakara ar politiku (tikai kā vēlētājs) un es nepavisam neesmu pašreizējās valdošās kliķes atbalstītājs.
Par ko balsot, es vēl domāju, bet vairāk sliecos uz JKP ar dažiem strīpojumiem.
Bet laikam jau nav vērts skaidrot, domāšana tev (jā, ar mazo) ir tikai vienā virzienā. Vari nepūlēties man atbildēt.

Atbildēt

pilsonis

27.08.2018. 14:03

Neko nesaku par Kaimiņu, bet, ja viņa partijas sarakstā ir Valsts īpašuma fonda ģenerāldirektora Jāņa Kosīša (kurš savai sievai izkārtoja Saules salonu Rīgas centrā) dēls un šo sarakstu aktīvi reklamē miljonāra Lejieša (GammaA īpašnieka, kurš nemīlēja maksāt darbiniekiem cilvēkcienīgas algas, sauca tos par darba zirgiem, bet pats pirka dārgus džipus) meita, tad es neesmu pārliecināts, ka šis saraksts ir glābiņš.

Atbildēt

A

27.08.2018. 14:02

»

Sagāde

Lol, nau wērc


Siles biedrs ierukšķējās!

Atbildēt

melnais PR neatturēs no balsošanas par konkrētu partiju

27.08.2018. 13:55

kā "oriģinālu" ņemam nevis feisbuka ierakstu, bet avotu- OECD lapu. OECD.org
Tajā dati un ziņas ir iedalīti arī pa valstīm. (Un to nevar nosaukt par "safabricēšanu".)
Intereses pēc paskatījos.
Lūk, kāds (ziņojumā par Latviju) tur teikums (ceru, ka drīkstu citēt.)
Latvia had the 11th highest tax wedge among the 35 OECD member countries in 2017. The country occupied the same position in 2016. The average single worker in Latvia faced a tax wedge of 42.9% in 2017 compared with the OECD average of 35.9%.

(Par to, vai pie mums viss tik rožaini, vai tomēr nē, varētu argumentēt ilgi un dikti. Viens sīkumiņš (pie dokumenta par vecajiem ļaudīm/pensijām. Vecuma nabadzības rādītājs LV seko uzreiz aiz Korejas. Pirms visām lielām mazām bagātām nabagām valstīm. Mums seko Meksika... Bet nu katrs var pats izlasīt OECD.org

Atbildēt

Sagāde

27.08.2018. 13:54

Lol, nau wērc.
Skumji, bet tipiskais kpv vēlētājs ir stulbs kā zābaks.
Tā vietā, lai ko argumentētu, viņš blēj kā aita - visi nomelno kpv. Viss.

Atbildēt

Pīkols

27.08.2018. 13:49

Kas ir Imants Liepiņš?

Atbildēt

!

27.08.2018. 13:48

Jo vairāk pasūtījuma rakstu par Kaimiņu, jo augstāks viņa reitings, viens ir skaidrs ,salīdzinot ar koalīcijas zagļiem, Kaimiņš ir balts kā eņģelis! Veiksmi vēlēšanās un pēc tam pamatīgi izdrāzt zagļu koalīciju, no tā viņi baidās visvairāk, tāpēc jau pasūta šādus rakstus!

Atbildēt

?

27.08.2018. 13:03

?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

FotoCeturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju. Šie protesti skaidri rāda, kādas sekas ir nepamatotiem un bezatbildīgiem politiķu lēmumiem, kuri ir aizrāvušies ar populistiskiem saukļiem un sola pienest uz paplātes visu visiem uz brokastlaiku.
Lasīt visu...

21

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

FotoReti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā daļa, un atļaušos sacīt, ka sabiedriskie mediji vēl atrodas gluži labā situācijā, jo viņi vienmēr var aiziet pie valdības un, apelējot uz savu ārkārtīgi lielo nozīmīgumu nacionālajā drošībā, pieprasīt no valsts budžeta papildu naudu.
Lasīt visu...

6

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

Foto2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas toreizējā ministra Edmunda Sprūdža izteikumiem LNT raidījuma “900 sekundes” diskusijā (16.10.2012.), kuras laikā toreizējais ministrs pauda pārliecību par manu atstādināšanu no Ventspils domes priekšsēdētāja amata, cita starpā sakot: „Jums ir jāsaņem [..] taisnīgs sods, zaglim, tāpat kā filmā, ir jāsēž cietumā”; „un tieši, pateicoties tai Jūsu nesodāmībai, kuru Jūs pērkat par publisku nodokļu maksātāju naudu, tajā skaitā par Ventspils iedzīvotāju naudu.”
Lasīt visu...

21

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

Foto1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests esošajā sastāvā.
Lasīt visu...

12

Unikālais izaicinājums

FotoVai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku izaicinājumu? Ja ne visā mūžā, tad tikai pēcpadomju gados. Ja ne no katra cilvēka, tad no valsts visaugstākās amatpersonas. Vai Latvijā ir kāds precedents fotogrāfijā fiksētajam izaicinājumam?
Lasīt visu...

3

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

FotoLatvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas tiesas izveide ir sasteigta, nav pietiekami izvērtēti visi ar to saistītie faktori, kā arī nav ņemtas vērā citas iespējas, kas lietu izskatīšanu padarītu efektīvāku.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...