Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne tikai nenomierināja un neatjaunoja uzticību, bet radīja šaubas vēl arī pati par sevi un mūsu specdienestiem, ka tiem primārais bijusi uz āru izlīdušā skandāla ātra iebāšana atpakaļ politiskās elites grēciņu Pandoras lādē.

Ko tad pavēstīja prokuratūra, ja to uzliek uz papīra cilvēkiem saprotamā valodā tā, lai rastos kaut nojausma, par kādu lietas būtību vispār ir runa. Prokuratūra esot pabeigusi pārbaudi par skandālu, ka 2014. gada vēlēšanu rezultātu apkopošanas laikā valdošās partijas Vienotība toreiz ģenerālsekretārs Artis Kampars mēģinājis ietekmēt 12. Saeimas vēlēšanu rezultātus tā, lai mandātu iegūtu vēlētāju izsvītrotā toreiz partijas līdere Solvita Āboltiņa.

Ticiet vai ne, prokuratūra paziņojumā bijusi tik bijīga pret politiķu interesēm, ka spējusi apiet ne tikai iespējami iesaistīto un vēlēšanu rezultātu ietekmēšanā ieinteresēto politiķu vārdus, bet pat nepieminēt Vienotību. Partiju, kura aizvien ir valdošā arī desmit gadus pēc notikumiem, kuri tā kā ir bijuši, tā kā nav bijuši, – prokuratūras paziņojums uz šo sabiedrībai un demokrātiskajam procesam svarīgo jautājumu neatbild!

Tas sastāv no divām daļām, no kurām vissvarīgākā ir otrā – ka pārbaudē neesot iegūtas ziņas, ka 2014. gada Saeimas vēlēšanu rezultātus būtu bijis iespējams ietekmēt, iejaucoties informācijas sistēmu darbībā, kā arī, ka šāda ietekmēšana būtu iespējama šobrīd. Tā teikt, domājiet paši, vai vēlēšanu rezultātus ietekmēt nav iespējams vai pārbaudes veicējiem vienkārši nav izdevies par to iegūt ziņas.

Paziņojuma pirmā daļa ne pirmo reizi rada iespaidu par mūsu specdienestiem kā par "putekļu sūcēju", kas vāc visu iespējamo informāciju, bet to, kurai ir potenciāls iztraucēt politiskā dīķa mieru, cieši aizvāko mapītēs un ieslēdz seifā. Likuma valodā, uz kuru atsaucas arī prokuratūra, tas izklausās kā "informācijas vākšana, uzkrāšana, analīze un izvērtēšana".

Proti, informācija par augstāk izklāstīto gadījumu līdz Satversmes aizsardzības birojam nonākusi 2022. gadā, bet, kas ar to iesākts, slēpjas zem valsts noslēpuma zīmoga. Visticamāk, nekāda izmeklēšana nav notikusi.

Bet visabsurdākais ir tas, kā ģenerālprokurors Juris Stukāns pēc sarunas ar valsts prezidentu sapratis šīs pārbaudes uzdevumu, kas izklāstīts paziņojuma ievadā – "pārbaude par to, vai valsts drošības iestādes un tiesībaizsardzības iestādes ir saņēmušas jebkādas ziņas vai informāciju par mēģinājumiem ietekmēt Saeimas vēlēšanu rezultātus 2014. gadā".

Novērtē šo rakstu:

102
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi