Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Rand

31.03.2018. 02:25

Super!
Mārtiņš Ķibilds piesaista investorus caur "ADRESES"

Atbildēt

Re ko

18.01.2017. 12:07

Latviešu tauta izrādījās ļoti piemērota gan ģeopolitiskajai diktatūrai, gan „perestroikai”, spējot nodrošināt morālo un intelektuālo atbalstu, kā arī kadru neizsmeļamu kontingentu gan amerikāņiem, gan krievu komunistu odiozajai elitei. Latviešu vispārējās attīstības līmenis izrādījās adekvāts abiem procesiem. Valsts politiskā neatkarība un nacionālā suverenitāte, godīgums un taisnīgums, tiesiskums un cilvēciskums latviešiem izrādījās tukša skaņa. Noteikti tai latviešu daļai, kura sevi sauc par inteliģenci. Toties tukša skaņa nav ZBS kaislībām. Zagšanas, Blēdību un Stulbuma kaislībām.

Atbildēt

Edge

15.01.2017. 23:16

»

Okšķeris

„Prihvatizācija” ģenerēja cilvēkus, kuri ir ieinteresēti ekonomiskajās un finansu mahinācijās, monopolizācijā, korupcijā, valsts paternālismā, mazā un vidējā biznesa nepieļaušanā.Sociālisma lielākā nelaime bija cilvēka iniciatīvas apspiešana. Privātā iniciatīva tika pieļauta vienīgi valsts labā, bet...


"Gribi labāk dzīvot, iemācies veikli kustēties!"
Spilgtākais "cilvēku iniciatīvas apspiešanas" piemērs - "Puķu audzēšana pārdošanai ārpus padomju Latvijas robežām sākās 50. gados, savukārt 8. martā populāro tulpju masveida uzziedināšana Krievijas tirgum - 1962. gadā. Daži ar šīs smaržīgās un skaistās preces realizāciju nodarbojās pašu spēkiem, taču vairums izmantoja Dārzkopības un biškopības biedrību, kuras pamati likti 1958. gadā.
Latvijā padomju gados audzēja galvenokārt tulpes, narcises, lilijas, mežvīteņus, rozes un gladiolas. Droši var apgalvot, ka 80. gados Latvija bija viena no līderēm Padomju Savienības puķu tirgū. Tolaik igauņi specializējās gurķu, bet lietuvieši - kažokzvēru audzēšanā. Starp citu, sociālistiskajai valstij tas nepatika, tāpēc Lietuvas likumdošana ierobežoja oficiāli atļauto nutriju mātīšu skaitu audzētavā. Lai šo normu apietu, lietuvieši krātiņus turēja pāri robežai - Baltkrievijā.
Daži puķu audzētāji valsts darbā nestrādāja, citiem tā bija blakusnodarbe, kas tomēr deva ievērojamāko ģimenes budžeta papildinājumu. Bijušais Dārzkopības un biškopības biedrības vadītājs, politiķis Andris Ārgalis zina, ka lielai daļai Siguldā dzīvojošo ārstu un zinātnieku darbs ar puķēm bija tikpat svarīgs, cik pamatprofesijai atvēlētās diennakts stundas. Puķu audzēšana bija nopietna nodarbe ar solīdiem ienākumiem - Siguldā vien aptuveni 200 Dārzkopības un biškopības biedrības biedru savulaik Krājkasē noguldīja vairāk nekā 100 000 rubļu." Puķu bizness padomju gaumē (žurn. Leģendas/Senioriem.lv)

Atbildēt

Okšķeris

15.01.2017. 20:18

„Prihvatizācija” ģenerēja cilvēkus, kuri ir ieinteresēti ekonomiskajās un finansu mahinācijās, monopolizācijā, korupcijā, valsts paternālismā, mazā un vidējā biznesa nepieļaušanā.Sociālisma lielākā nelaime bija cilvēka iniciatīvas apspiešana. Privātā iniciatīva tika pieļauta vienīgi valsts labā, bet nevis cilvēka paša labā. Valsts visu gribēja pati izlemt un cilvēkiem bija jāpakļaujās valsts lēmumiem.
Austrumeiropā tagad kapitālismā privātā iniciatīva tiek apspiesta vēl vairāk nekā sociālismā. To dara ne tikai valsts, bet arī oligarhi, biznesmeņi-monopolisti. Valsts likteni nosaka tie, kuriem patiesībā valsts nemaz neinteresē. Viņiem interesē tikai sava labklājība.

Atbildēt

Vai

15.01.2017. 15:24

»

Šeit ir darbs

Šeit ir darba "KAPEIKU STRUKTŪRĀM"- troļļiem. Viasmaz sātana grašus atļauj pelnīt, ja citu neko neprot tautas labā. Naidu kurinat - arī darbs, kapeikas lasīt salonos zem galda - arī darbs


tad šeit maksā par trollēšanu šajā portālā? Trollis ir, bet vai viņam maksā? Liek trollēt noteiktus darbus, bet vai par to maksā?

Atbildēt

Šeit ir darbs

15.01.2017. 14:50

Šeit ir darba "KAPEIKU STRUKTŪRĀM"- troļļiem. Viasmaz sātana grašus atļauj pelnīt, ja citu neko neprot tautas labā. Naidu kurinat - arī darbs, kapeikas lasīt salonos zem galda - arī darbs.

Kapeišniki strādā.

Atbildēt

Edge

15.01.2017. 11:34

"Latvijas vēstures politika ne vienmēr bijusi efektīva, saka vēsturniece [LU Sociālo zinātņu fakultātes komunikāciju studiju nodaļas profesore] Vita Zelče (IR, 23.08.-29.08.2012)
====================================================
"Kadri izšķir visu!" J.S.
"Pārbūves" mantojums:vēstures politikas īstenotāji - Priedīša kunga paaudzes izaudzinātie kadri.

Atbildēt

Edge

15.01.2017. 11:21

„Perestroika” atbrīvosies no šausmīgajiem meliem, kuri pašlaik Latvijas valdošās kliķes uzraudzībā turpina auļot kā satrakojies lops ar izvalbītām acīm un krampjaini trīcošu ķermeni.
====================================================
Auļoja Priedīša kunga paaudze, kas bija "perestroikas" vadošais un virzošais spēks, - par šodienas to vairs nepateiksi. Sk. diskusijas "Ne mana druva" dalībnieku foto vietnē Satori.lv

Atbildēt

Janis Stings

15.01.2017. 10:31

»

Pomeranču vainadziņš

"Nakama eseja bus par mankurtismu


Mezonigas ciltis parasti esot naidigas pret citam ciltim. Latviesi ka mezoni ir naidigi pret savejiem, ar to izcelas latviesu mezoniba. Latviesu mezoni ka savejo mezoni.

Atbildēt

J.S.

15.01.2017. 10:16

»

Pomeranču vainadziņš

"Nakama eseja bus par mankurtismu


Eseja tacu teikts Tā tas ir tāpēc, ka „perestroikas” unikālā afēra balstās uz mankurtisma divām modifikācijām. Par tām būs runa citā esejā.Vai tiesam visi latviesi ar sajukusi prata?

Atbildēt

Mugurkauls

15.01.2017. 09:34

pšehi ar ziediem un bučošanu sagaidījuši tēvoča sema tanku kolonas,interesanti kā būs latvuviešiem?

Atbildēt

Janis Stings

15.01.2017. 09:12

Nakama eseja bus par mankurtismu.Tas Rietumos ir svess vards.Bet esejas jau ir prieks latviesiem, kuru vecakie cilveki lasija romanu.Uz latviesiem mankurtisms attiecas smagi, jo latviesi pec dabas ir verdziski padevigi un nodevigi. Vini negrib dzivot bez saimnnieka rokas bucosanas, kas nepatik Artura kungam un par ko latviesi vinu aprej.

Atbildēt

J.S.

15.01.2017. 09:08

»

:))

Janis Stings gan tāds nav


Ne, nav Grantina kungs! Es arzemes ierados bez norikojuma.

Atbildēt

Edge

14.01.2017. 23:40

»

es

atceros, ka Gorbačovs vēl 80-to gadu beigās vēl teica, ka viņš ir par sociālismu, un,vai vajag graut sistēmu, no tā var izcelties starpnacionāli kari un citas nelaimes. Lai grautu sistēmu, bija vajadzīgs Jeļcins. Tiesa gan, viņš Latvijai deva neatkarību...


"Tobrīd, 1990.gada 4.maijā, deviņi no desmit latviešiem cerēja, ka neatkarība pati par sevi atrisinās visas problēmas." Aivars Kļavis, rakstnieks (LVportāls)
====================================================
Lai grautu daudz prāta nevajadzēja - tāpēc jau neatkarības laikā galvenās problēmas (demogrāfija, migrācija, labklājība) tikai saasinās, pozitīvu risinājumu nebeidzamās reformās neiegūst. Lai arī vēsturi "groza" - sekas jau nenoslēpt.

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT

14.01.2017. 20:17

»

Okšķeris

Indokrinācija ir eiropeīdu klasiska īpašība, par katru cenu vēloties citus sistemātiski un ilgstoši pamācīt vai ideoloģiski zombēt, lai citi bez ierunām pieņemtu Rietumu dzīves veidu, domāšanu, izglītību, saimniekošanas formātus utt. Indokrinācija ir vienota ar eiropeīdu velmi citus pakļaut un izmantot...


Protams, Artur, visi "režīmi" nav tik humāni, kā putiniskais, kurš sniedz bezmaksas palīdzības ruku saviem kaimiņiem- gruzīniem, čečeniem, ukraiņiem vai sīriešiem. Un kāpēc piemini tādu "paradīzi stūrīti" kā Osvencimu, bet ne Gulagu ? Vai tāpēc, ka Gulaga dibinātāji bija no tev tik mīļotās tautas ? Šie, Artur, ir tavi mīļcilvēciņi, kuri centās izlabot vāciešu pielaistās kļūdas( Tu taču sacīji: žēl ka vācieši neuzvarēja, tad nebūtu tāds kauna traips pie Baltijas jūrs)... . https://www.youtube.com/watch?v=PWYsZviZD-o

Atbildēt

Okšķeris

14.01.2017. 18:57

Indokrinācija ir eiropeīdu klasiska īpašība, par katru cenu vēloties citus sistemātiski un ilgstoši pamācīt vai ideoloģiski zombēt, lai citi bez ierunām pieņemtu Rietumu dzīves veidu, domāšanu, izglītību, saimniekošanas formātus utt. Indokrinācija ir vienota ar eiropeīdu velmi citus pakļaut un izmantot. Pašlaik ASV politikas stratēģija ir indokrinācijas spilgts piemērs, vēloties valdīt uz planētas. Eiropeīdi nemaz nav spējīgi izjust un respektēt kognitīvo disonansi starp ilgām un praksi no indokrinācijas viedokļa. Eiropeīdu ģeopolitiskā mentalitāte ir akla mentalitāte, nespējot pārvarēt indokrinācijas maldus. Eiropeīdu indokrinācija ir novedusi pie tā, ka Eiropa ir vēsturiski visļaunākais un visagresīvākais kontinents, - par to liecina kari, fašims, nacisms, komunisms, Osvencima, I un II, un III Pasaules karš. Protams, eiropeīdu pārvaldītā Ziemeļamerika cenšas atņemt Eiropas godu būt visļaunākajiem un visagresīvākajiem uz planētas. Taču eiropeīdi 2002.- 2014.gadā zaudēja agrākās indokrinācijas sasniegumus. Islama valsts aktivitātes iezīmē eiropeīdu kolapsu planētas kundzībā.

Atbildēt

es

14.01.2017. 13:06

atceros, ka Gorbačovs vēl 80-to gadu beigās vēl teica, ka viņš ir par sociālismu, un,vai vajag graut sistēmu, no tā var izcelties starpnacionāli kari un citas nelaimes. Lai grautu sistēmu, bija vajadzīgs Jeļcins. Tiesa gan, viņš Latvijai deva neatkarību.
Nezinu gan, vai tagad ir vērts par to diskutēt, kad vēl arvien ir modē vēstures grozīšana.

Atbildēt

Janis Stings

14.01.2017. 08:58

Artura kungs Facebook raksta, ka ta ir cina starp cilvekiem un postcilvekiem. Tramps velas saglabat cilvekus uz zemes, bet vinam to nelauj postcilveki, kuru skaits ir liels +pederasti, muldetaji, slinki, diplomu pirceji utt.Es par to domaju un neredzu iebildumus.

Atbildēt

liela banda

14.01.2017. 02:26

liela banda izmantoja perestroiku ,lai klutu par miljonariem.

Atbildēt

Edge

13.01.2017. 23:56

"Runa ir par pārejas laikmetu. Par mūsu pārejas laikmetu, kurā mums ir gods dzīvot no pagājušā gadsimta 70.gadiem." A.Priedītis: Katastrofas trajektorija (Pietiek.com)
====================================================
Šeit un tagad - esam kustībā, bet vēl nav trajektorijas/vēstures beigas. Pārbūve turpinās, taču prognozes neiepriecinošas (visai cilvēcei):
"Es [A.Ambainis] nebaidos no situācijas, ka tikai 10% cilvēku ir darbs, bet no tā, ka 40% cilvēku paliek aiz sabiedrības borta."
LV portālam: ANDRIS AMBAINIS, skaitļošanas zinātnieks

Atbildēt

Edge

13.01.2017. 22:59

"Acīmredzot galveno atziņu nevajadzēs koriģēt. Galvenā atziņa saglabāsies uz visiem laikiem. „Perestroika” bija katastrofa."
====================================================
Koriģēt vajadzēs galveno mācību, jo "vēstures beigas" jau 1991.g. neiestājās. Nesen piedzīvotā katastrofa nebija pirmā, kura skāra Latviju un Latvijas tautu. Cik tādu līdzīgu nav bijis, sākot jau ar Livonijas Krusta kariem. Pārbūve turpinās - to skaidri apliecina notikumi pēc 2008.g. krīzes - Krievija paņemt Krimu, bēgļi un ek. imigranti pārpludina Eiropu, Brexit, tagad Trampa ievēlēšana par ASV prezidentu. Kāds būs nākamais pārbūves solis kapitālisma nomaiņas procesā? The End of Capitalism — So What’s Next? Prof. Klaus Schwab, Founder and Executive Chairman of the World Economic Forum.
p.s. Latvijas vēstures politikas "stūrmaņi" jau aktīvi sāk pielāgoties izmaiņām. Palasiet tik uzmanīgāk viņu rakstus, piem. “Jākliedē uzturētais mīts par mūsu senču kalpības garu.” Intervija ar vēsturnieku K.Kļaviņu

Atbildēt

Žulis

13.01.2017. 22:34

Šajā rakstā daudz kas pateikts pietiekami pareizi un precīzi, piemēram: „...pie mums kapitālismu sāka atjaunot tie paši cilvēki, kuri aktīvi līdzdarbojās sociālisma celtniecībā, šīs celtniecības laikā sakrātās valsts bagātības piesavinoties sev un pasludinot par savu privātīpašumu......„Perestroika” sākās daudz agrāk. ..... Vispirms „perestroika” sākās PSRS varas elites gudrākajās galvās....VDK elite saprata un klusu atzina sociālisma celtniecības letālo likteni.”
Taču šai pareizajai faktu konstatācijai seko visai greizs skaidrojums un kopējās ainas raksturojums. Piemēram, sociālisma letālajam liktenim nav nekā kopīga ar cilvēkam piemītošu grēcīgumu kā tādu, bet gan ar to, ka jau no pašiem pirmsākumiem PSRS valdošā elite nodeva tos ideālus, kurus pati sludināja. Komunisma ideoloģija viņiem bija tikai LĪDZEKLIS (instruments) varas sagrābšanai un noturēšanai. Ne jau viņi kalpoja komunisma idejām, bet gan ar šo ideju palīdzību visas PSRS teritorijā dzīvojošās tautas piespieda kalpot sev. Savām savtīgajām vēlmēm, interesēm un savai varas kārei. Palasiet vēsturi par komunistu pastrādātajām zvērībām un jūs sapratīsiet, ka tam visam nav nekā kopēja ar tām vispasaules darbaļaužu draudzības, brālības un vienlīdzības idejām, par ko runā komunisma ideoloģija. Kādu laiku jau var cilvēkus šādi muļķot. Bet to nav iespējams darīt bezgalīgi. Cilvēki, redzot ka „komunisma gaišās ēkas arhitekti” tikai imitē uzticību komunisma idejām, savukārt sāka arī no savas puses tikai imitēt sociālisma celtniecību. Un nelīdzēja vairs ne goda raksti, ne ceļojoši sarkanie karodziņi, ne darba trieciennieku nozīmītes un labāko darba darītāju bidīšu izlikšana goda plāksnēs. Sociālisma celtniecības letālais iznākums kļuva neizbēgams. Vienīgais veids, kā kompartijas funkcionāri varēja saglabājot varu savās rokās un pāriet uz kapitālismu, bija šī viņu pašu izplānotā un realizētā perestroika. Ne par kādu piesardzīgu un pakāpenisku kapitālisma mentalitātes uzpotēšanu, kuru it kā Gorbačovs būtu izjaucis (kā teiktsšajā rakstā), nevarēja būt ne runas. Atšķirībā no Ķīnas, PSRS nebija monolīts veidojums. Lai padomju impērija varētu iekļauties kapitālisma sistēmā, visām „savienotajām republikām” bija jādod formāla patstāvība un neatkarība. Un vēl „gudrajiem un tālredzīgākajiem komunistiem” vajadzēja kaut kā nolikt pie vietas un atbrīvoties no „mazāk gudrajiem”. Tā, ka Gorbačova realizētais perestroikas variants bija vienīgais iespējamais. Un tas arī tika realizēts. Un nav te nekāda perestroikas mantojuma. Ir tikai loģisks perestroikas iznākums. Padomju vara Latvijā turpinās. Tikai tagad šī padomju vara kā sabiedrības pārvaldes instrumentu izmanto kapitālisma un liberālisma idejas (Jā, tieši izmanto, nevis tām kalpo). Lozungi un konstitūcija ir pārrakstīti, sarkani-zili viļņotais karogs un LPSR himna nomainīti ar no Latvijas republikas patapinātajiem karogu un himnu, bet bezsaimnieciskums, draugu būšana, ļaunprātīga varas izmantošana palikusi iepriekšējā. Tas tā pavisam īsi.

Atbildēt

hm

13.01.2017. 21:43

Izskaidrot kāpēc beidza pastāvēt Padomju Savienība nebūs tik viegli. Daudzu procesu ietekmē. Afganistānas karš, zemās degvielas cenas, politisko vadītāju biežās maiņas, idejas strupceļš, saimnieciskās darbības neefektivitāte, Rietumu ideoloģiskā ietekme ... un tā var turpināt un turpināt.
Revolūcijas laikā likumi pārstāj darboties. Noteicošais kļūst spēks, ar kā palīdzību tiek pārdalītas vērtības. Beidzoties revolūcijai, sabiedrība atgriežas pie likumiem, valsts varas un birokrātijas. It kā sākam dzīvi no jauna, no 0. Taču tiem, kuri juku laikos pamanījās iegūt nelikumīgus labumus, par tiem vairs ne vārda.

Atbildēt

Krivs

13.01.2017. 21:26

»

VB

Atradis gan npar ko uztraukties - publiskā vēsture


https://en.wikipedia.org/wiki/Public_history
https://de.wikipedia.org/wiki/Public_History
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F
Kad latvietis izbeigs augstprātīgi izrādīt savu stulbumu un neko nezinot pamācīt citus? Vari paskatīties, kas ir publiskā vēsture, ja proti lasīt, nelga vietējais!

Atbildēt

Prof. Hadsons

13.01.2017. 18:34

Artur, tev frāzes mainās ar izrautiem viedokļiem no konteksta un tu ar to radu "burzmu", prāta sajukumu. Te "vēstures politika", te "publiska vēsture - kas tas ir? Te tu pareizi nosauc, ka visu nejēdzību pastrādāja, es papildinātu - un turpina nejēdzības attīstīt un pārnest uz jauno paaudzi, "perestrikas" nomenklatūra un KGB, specdienesti. Bet tu "grābsties gar visādām frāzēm un terminoloģijā, jauc un atkārto kaut kādā "šurum burum secībā un neproti attīstīt sakarības - SPECDIENESTI un NOMENKLATŪRA jegu un būtību. šadu cita veida frāžu rakstā ir daudz, bet rezuktātā - putra, tu vāries. Savam studentam es tavus rakstus neļautu lasīt, lai nejūk prātā.

Proti, patiesas, pat specgudras frāzes sajaucas ar tukšu muldēšanu, ja neteikt - pēc šizofrēnijas pakāpes. Kopā rakstu var nodēvet par kārtējo murgu, kuru, ja vajadzētu paprasīt manam studentam, lai izlasa tavu rakstu un atstāsta, nekas loģisks viņam nesanāktu, students apstulbtu un apjuktu, domājot, ka es varu par viņu padomāt - students "nevelk", pelēks, neprot izanalizēt pat vienu "nopietnu" rakstu.
Artur, paprasi kādam tev tuvam cilvēkam, lai izlasa tavu rakstu un paklausies, ko viņš par to var pastāstīt, kas viņam no raksta izlasīšanas vienu reizi, paliks atmiņā sarunai, lai atstāsta un tu sapratīsi, ka tavs tuvinieks tevi nevar atstāstīt, ka tavos rakstos, tevī ir daudz gudru, savārstījumu, bet tajos trūkst domas loģiska virknējuma, domas skaidrības, kas tavus rakstus padara murgainus. Atvaino par atklātību, tā turpini, cita tev nav dots.

Atbildēt

Jurmala

13.01.2017. 18:08

truksni eda eda kamer izeda

Atbildēt

Arturs Nagliņš

13.01.2017. 18:07

Internetā par N.Grostiņu: "Dzimis Rīgā 1964. gadā. 1982. gadā beidza Rīgas 2. vidusskolu, līdz 1987. gadam studēja Latvijas Valsts Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē, bijis LVU komjaunatnes komitejas sekretāra vietnieks ideoloģiskajā darbā.1987. gadā esot piedalījies aizliegtajos masu protestos pie Brīvības pieminekļa". Kuram te kaut kas vēl nav skaidrs par šī kunga darbību agrāk un tagad?

Atbildēt

Bet

13.01.2017. 17:37

»

Janis Stings

Tas ir pareizi, ka Austrumeiropiesi atskiras no Rietumniekiem ar savu mezonibu un iztapsanu amerikaniem, kas Rietumos visiem nepatik.Latviesi ari nav ciena Rietumos, bet daudzi jau nemaz nezina, kas ir tie latviesi un Latvija kur atrodas. Latvija savu vesturi kroplo pasi latviesi, to es zinu labi


Sauksim Latvijas ultralabējos populistus vārdos: piemēram Marinu Le Penu European Alliance for Freedom viceprezidenta amatā pagājušgad aizstāja latvietis. Prese nepamanīja :) Sauc viņu Normunds Grostiņš un tas ir Eiropā ietekmīgākais latviešu populists. Šaubos vai te viņu vispār atpazīst, bet Briselē gan!

Atbildēt

Atbrivotajs

13.01.2017. 17:23

Ja nebutu atmodas , tad sitadi arturi ilgi sedetu mordovijas gulagos par sitadiem rakstiem...

Atbildēt

Janis Stings

13.01.2017. 16:46

Tas ir pareizi, ka Austrumeiropiesi atskiras no Rietumniekiem ar savu mezonibu un iztapsanu amerikaniem, kas Rietumos visiem nepatik.Latviesi ari nav ciena Rietumos, bet daudzi jau nemaz nezina, kas ir tie latviesi un Latvija kur atrodas. Latvija savu vesturi kroplo pasi latviesi, to es zinu labi.

Atbildēt

Pedro Vokula

13.01.2017. 16:26

ukropakrainā nožņaudz antiputiniskās Krievijas ruporu "Doždj",bet pilnīgs KLUSUMS.Nav nosodījuma no mogerini un rinkas,klusē nulande un baidens;nestāv ar nosodījuma plakātiem pie ukru pārstāvniecības bante un snore,kalniete un iesalnieks,nav tur dubravas gaišā skatiena.Kas tas būs!

Atbildēt

lauķis

13.01.2017. 15:47

Nu nebija ne ,,perestroikas,, ne PSRS sabrukuma.PSRS tika plānveidīgi sagrauta un izlaupita , protams, Gorbačova virsvadībā.PSRS transformējās par ES.
PSRS sagrausana sakās jau tājaja 1978.gadā , kompartijas naudas tika iepludinatas kapitalisma koncernos.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ar ticību, apziņu un divām puslodēm: sprediķis Rīgas Domā 2020. gada 18. novembrī

FotoVarbūt YouTube esat pamanījuši video, kur, skanot bezrūpīgajai dziesmai “Raindrops” (Lietus lāses), jauka meitene ar kafijas krūzi skatās pa logu. Kaut kur netālu paceļas atomsēne. No tumša virpuļa debesīs iznirst citplanētiešu kuģis. Viņa par to drusku sarauc pieri, bet uzsmaida tiranozauram, kurš mīdās aiz koka, un draudzīgi pamāj zombiju pūlim, kas tuvojas pa ielu. Klipa nosaukums – “Parasta diena 2020. gadā”.
Lasīt visu...

6

Par dzīvībām drošu izglītību – lai aizsargātu bērnu, skolotāju, vecāku un vecvecāku dzīcības

FotoKatra cilvēka dzīvība ir vērtība. Sevišķi to jūtam par tuvo un mīļo dzīvībām. Latvijas Republikas Satversmes 111. pants uzliek par pienākumu valstij aizsargāt cilvēku veselību, tās 93. pants – tiesības uz dzīvību. Satversmes ievads nosaka rūpes ne tikai par sevi, bet arī par saviem tuviniekiem un sabiedrības kopējo labumu, izturoties atbildīgi pret citiem.
Lasīt visu...

12

Beidzot ir jāpiegriež skrūves "legālajai" Vislatvijas čakarēšanai

FotoSakarā ar valsts azartspēļu kantora Latvijas Loto "locekļu" aroganto attieksmi, ignorējot informācijas sniegšanas pienākumu viņu kosmisko algu kontekstā - iesaku turpināt "rakt" netradicionālā veidā! Konkrēti - piereģistrēties iLOTO lietotāju profilā un sākt "laimēt" (reāli - zaudēt!) momentloterijās, profila skrīnšotu, kā pierādījumu pievienojot publikācijai. Ir informācija, ka šajā "zaudētavā" pārsvarā tiek tiražētas TUKŠAS/BEZLAIMESTU biļetes.
Lasīt visu...

12

Pacientu šķirošana COVID-19 pandēmijas laikā

FotoTiesībsargs ir saņēmis vairākus signālus, kurā Latvijas iedzīvotāji pauž savas bažas un satraukumu par Arta Žīgura rakstu vietnē „pietiek.com” par to, ka Latvijas Ārstu biedrības Ētikas komisija nolēmusi, ka Covid-19 epidēmijas krīzes gadījumā ir ētiski cilvēkus pēc 75 gadu vecuma ar hroniskām slimībām un citus smagi slimos pacientus neārstēt visiem pieejamajiem līdzekļiem, lai vairāk jaunu un vieglāk slimu cilvēku iegūtu piekļuvi, iespējams, dzīvību glābjošai terapijai.
Lasīt visu...

12

Manas personīgās domas par savu slimošanu par Covidu

FotoUzrakstīju savas personīgās domas par savu slimošanu ar Covidu. Raksts sanāca garš, grūti rakstījās uz telefona. Tātad:
Lasīt visu...

21

Kā strādā Parādnieka pasūtījumu galds

Foto8.novembrī TV3 bija amizanti vērot, kā Saeimas deputāti centās pamatot, kāpēc atbalsta cigarešu ražotāju lobētos grozījumus akcīzes nodoklī. JKP galvenais nodokļu ideologs Gatis Eglītis izlikās, ka ir tikai nejauši garāmejot parakstījis grozījumu priekšlikumu, lai gan ir zināms, ka JKP šāda paša satura priekšlikumus pirms tam ir sniegusi Finanšu ministrijā (Finanšu ministrijas gatavots apkopojums pielikumā).
Lasīt visu...

6

Nevalstiskās organizācijas gatavo iniciatīvu tautas referendumam par ģimenes aizsardzību

FotoČetrdesmit nevalstisko organizāciju pārstāvji ir piesaistījuši ekspertus un apvienojušies kopīgā domnīcā, lai sagatavotu priekšlikumu pilsoņu parakstu vākšanai un tautas nobalsošanai (referendumam) par ģimenes institūta stiprināšanu likumos.
Lasīt visu...

3

Es jums tagad izskaidrošu, kas rakstīts himnā: valsts prezidenta runa Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā

FotoDārgā Latvijas tauta! Šogad ārkārtas situācijā mēs savas valsts dibināšanas svētkus svinam klusāk nekā citkārt. Uz laiku esam spiesti palēnināt savu dzīves tempu. Tas nevienam nav viegli. Taču tas ir nepieciešams, lai glābtu dzīvības un sargātu veselību, lai neļautu ekonomikai vēl straujāk slīdēt lejup. Var teikt droši – nākamajā gadā šī pasaules krīze tiks pārvarēta.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ģimenes institūta sabrukums izraisa tautas un pat civilizāciju bojā eju

Šodien, atzīmējot mūsu valsts 102. dzimšanas dienu, vēlos to sagaidīt ar svētu bijību un pateicību. Ne...

Foto

Pirts un skaistumkopšanas pakalpojumu aizliegšana ir nepārdomāta un postoša

Piektdien, 2020.gada 6.novembrī, pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” (turpmāk - Rīkojums) visā...

Foto

Aicinām valsts prezidentu Egilu Levitu "izlīst no alas"

Valsts prezidentam Egilam Levitam būtu pēdējais brīdis izlīst no paša vārdiem nosauktās "alas", lai aptvertu, kā dzīvo lielākā...

Foto

Veloceļš Čaka ielā: nav jāiesaistās demagoģijā ar hronometru rokā

Vēl krāsa uz velosipēdistu ceļa Čaka ielā nebija izžuvusi, kad Paulam Timrotam, Frederikam Ozolam un daudziem citiem...

Foto

Vēlēšanas 2020 – fronte tēva pagalmā?

Šī ir tā reize, kad ASV prezidenta vēlēšanas lika nodrebēt visai planētai bez izņēmuma. Nekad agrāk tai nav bijusi piekalta...

Foto

JKP plānotais transportlīdzekļu nodoklis ekoloģijas prizmā

Ir teiciens – nav sliktuma bez labuma. Pateicoties rūpniecības un lauksaimniecības nozaru degradācijai, izvērtējot 20 gadu posmu, Latvija ir līderis...

Foto

Es atzīstu savu kļūdu un uzņemos par to atbildību

Es esmu pieļāvis kļūdu. Man ir kauns, ka es esmu tā rīkojies Latvijas sabiedrības priekšā un manu...

Foto

Apsveicam, mūsu zīļu vācējam - nākamajam nācijas līderim un vadonim šodien 40

Šodien mūsu uzņēmuma vadītājam un viennozīmīgajam vadonim Mārim Simanovičam ir dzimšanas diena – viņš...

Foto

Māsiņas skafandros, kurām par to faktiski neko nepiemaksā

Iesaku noskatīties šo PROVINCI. Mūsu māsiņas Daugavpils reģionālās slimnīcas Infekciju slimību nodaļā, galvenajā COVID pacientu ārstēšanās, cerību un...

Foto

Īstais 2020.gada ASV vēlēšanu uzvarētājs(a)

Kā jau kāds no kolēģiem lasītājiem portālā norādīja, Džo Baidens ir pats vecākais jebkad ievēlētais ASV prezidents. Visu cieņu pret šo...

Foto

Viltvārži

Aizvien vairāk pasaulē ir tādu, kuri jūt nepieciešamību agresīvi izpausties. Šoreiz ne par to, kāpēc, kur tādi rodas utt. Šoreiz par sekām. Centīšos būt maksimāli...

Foto

Par veselības ministres Ilzes Viņķeles demisiju

Veselības ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde, kura organizē, koordinē un pārrauga veselības politikas īstenošanu, tai skaitā koordinē pretepidēmijas pasākumu...

Foto

Premjeram jāprasa veselības ministres demisija un jāpārņem veselības aprūpes kontrole vai pašam jāatkāpjas

Pēdējo dienu notikumi valdībā, īpaši asā komunikācija starp premjerministru Krišjāni Kariņu (JV) un...

Foto

Būs diskusijas, nepilnības un to labošana

Mīļie draugi un sekotāji, diemžēl koronavīruss atkal plosās pasaulē, Eiropā un Latvijā. Strauji aug saslimušo skaits, slimnīcas pildās un palielinās...

Foto

E-vēlēšanu iespējamā ietekme uz cilvēktiesībām

Valsts un pašvaldības darba pakāpeniska migrēšana uz digitālo un virtuālo vidi ir aktualizējusi arī tādu jautājumu kā tehnisko risinājumu ieviešana pilsoniskajās...

Foto

Mēs iecietīgi izturamies pret dažu koalīcijas locekļu privātajām un politiskajām neirozēm

Krīze, īpaši ilgstoša, ir stresa noturības tests. Covid-19 krīze ir globāla, tā pārbauda izturību veselām...

Foto

Andris Kudors un viņa raksts par Bībeli un homoseksualitāti

Senators, pseidokonservators un bijušais reliģiskās sektas pārstāvis Andis Kudors (Senators) nesen portālā TVNET pastāstīja, kas tur Bībelē faktiski ir...

Foto

Atkārtoti lūdzam nepieļaut zaļās zonas iznīcināšanu un satiksmes apgrūtināšanu lielveikalu būvniecības dēļ

Esam atkārtoti savākuši parakstus pret zaļās zonas iznīcināšanu Ziepniekkalnā, kur plānots būvēt lielveikalu Lidl, un...

Foto

Par labklājības ministres Petravičas publiski paustajiem meliem

Sociālo darbinieku biedrība (SDB) nevar klusēt situācijā, kurā labklājības ministre Ramona Petraviča publiski LTV raidījuma “Panorāma” sižetā un TV24...

Foto

Kur tad palikusi daudzā nauda?

Te pat pīlei jāsmejas. Es, godavārds, nesaprotu, kur palikusi daudzā nauda. Es tiešām godīgi nesaprotu, kā var tādā tempā notērēt tādu...

Foto

Maksāt par Zemgales atkritumu poligona ”Brakšķi” likvidāciju nāksies iedzīvotājiem

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) plāns ieviest izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas reģionu sistēmā kļūs par Zemgales...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska “noved” nevainīgu cilvēku līdz nāvei

Prokurores Daces Lapinskas rīcības dēļ esmu zaudējusi veselību un gandrīz arī dzīvību, ko apstiprina ne mani tukši...

Foto

Turcija

Agrāk bija saprotamāk un vieglāk. Ja negribēji aizskart kāda jūtas vai kādu pazemot, atlika nerunāt par to, kas šo kādu var aizskart vai tam būt...

Foto

Putina kliķei nekas nav svēts, tā savu ambīciju vārdā piesmej arī ticīgos

Šībrīža Krievijas centieni atsevišķos gadījumos piesegties ar reliģiju vai reliģiju piesaistīt propagandas aparātam ir...

Foto

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

Mēs, Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valdes locekļi (www.lazariga.lv), aicinām un lūdzam Latvijas iedzīvotājus sekot secinājumiem un...

Foto

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

Vēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču...

Foto

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

Tikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par...

Foto

Van Gog, noliec pindzeles un ej strādāt?

Daudzi impresionisma aizsācēji nevarēja nopelnīt, un, pēc mūsu finanšu ministra Reira ieteiktā, mums varbūt nebūtu impresionisma un citu ģēniju,...

Foto

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

Es labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai...

Foto

Par pulksteņa grozīšanu

Reizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons,...

Foto

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

Lai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums...

Foto

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

Iedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu...

Foto

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

Šoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas...