Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Apsveicam mūsu valsts svētkos

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Ome

10.02.2017. 17:53

»

kvass

Paštaisnais tonis, vienpusīgais skatījums, fakti pielāgoti autora teiktajam. Tur jau jābūt mankutram, lai autora grēmas ņemtu par pilnu


Autors vircu pārdzēries, nu kā ver muti, tā tek laukā. Un nav jau pārsteigums, ka gatās tādi plānprātiņi - pārsteigums, ka atrodas portāls, kurš tādu šļuru publicē.

Pretīgi.

Atbildēt

Dens-akadēmiķim Žulim.

24.01.2017. 19:01

»

kvass

Paštaisnais tonis, vienpusīgais skatījums, fakti pielāgoti autora teiktajam. Tur jau jābūt mankutram, lai autora grēmas ņemtu par pilnu


Lielisks akadēmiķa Žuļa viedoklis no zaļās skaudības, kas tik labi piestāv latvietim.

Atbildēt

kvass

24.01.2017. 17:52

Paštaisnais tonis, vienpusīgais skatījums, fakti pielāgoti autora teiktajam. Tur jau jābūt mankutram, lai autora grēmas ņemtu par pilnu.:)

Atbildēt

A.P.

22.01.2017. 15:33

Latviešu mankurtisms nav mankurtisms pats par sevi, bet ar nelietīgas smirdoņas piedevu. Nupat viens komentāru lopiņš no sevis izspieda: "tantiņa 22.01.2017 12:58 -'viens likums viena taisnība visiem' ir sociālistu sauklis". Līdz šim pat bija grūti iedomāties, ka tāda izpratne cilvēkā vispār ir iespējama. Tas likās neiespējami, pat atceroties latviešu vispārējo aprobežoto attieksmi pret taisnīgumu un tiesiskumu, kad aizmuguriskā tiesāšana latvietim nav nekas ārkārtējs un satraucošs.

Atbildēt

Okšķeris

22.01.2017. 11:43

Padomju laikā bija oficiālā valsts mitoloģija un pagrīdes mitoloģija – „ķēķa” kritiskā un hiperkritiskā mitoloģija.„Perestroikas” musinātās „atklātības” laikā pagrīdes mitoloģija ieguva legālu raksturu. Radās pat aprobežota mode kritizēt partiju, specdienestus, formējot jaunu mitoloģiju par PSRS, PSKP, VDK.90.gadu sākumā veco varu vairs nevajadzēja kritizēt. Radās jaunās varas kritika. Tā radās padomju kanonu kritikas vietā; proti, veco padomju laiku opozīciju nomainīja jauna pēcpadomju laiku opozīcija. Galvenais iemesls – „prihvatizācija”; vēlāk – nacionālās suverenitātes nodevība, inteliģences deģeneratīvais raksturs, „politiķu” cinisms un muļķības, vispārējas zagšanas un blēdību („shēmu”) ēras iestāšanās, traģiskā atskārsme par tautas patieso cilvēcisko potenciālu un vērtību.
21.gs. radās arī padomju laiku retrospektīvā mitoloģija – mitoloģija par padomju laiku priekšrocībām. Īpaši morāli tikumiskajā ziņā, sastopoties ar mūsdienu sabiedrības vispārējo morālo un intelektuālo pagrimumu.21.gs. 10.gados radās nacionālā „veiksmes stāsta” hipertrofētā mitoloģija – valdošās kriminālās kliķes oficiālā mitoloģija.
Noteikti jāņem vērā, ka pēcpadomju laikā graujoša loma bija Rietumu neoliberālisma mitoloģijai, zombējoši izkropļojot divas pēcpadomju jauniešu paaudzes (99%). Rietumu neoliberālisma mitoloģija funkcionē paralēli vietējās valdošās kriminālās kliķes ideoloģiskajiem murgiem – mitoloģijai.
Vēl noteikti jāņem vērā, ka visam minētajam LR paralēli funkcionē arī amerikāņu ideoloģiskais/mitoloģiskais „specprojekts” – Krievijas un krievu tautas difamācija, ko vietējie tipi realizē īpaši paklausīgi un centīgi, atbilstoši savai nodevīgajai un nepateicīgajai dvēselei. Krievijas un krievu difamācija formē atsevišķu mitoloģiju.

Atbildēt

Janis Stings

22.01.2017. 10:10

No komentariem redzu, ka tauta sak nakt pie prata un saprot PSKP un VDK nodarito krapsanos, kur piedalijas ari pasi latviesi, kurus speciali atlasija VDK Stura maja.

Atbildēt

zemnieks1

22.01.2017. 10:02

»

:-(

Cik šie čekisti priedīši pretīgi


Ak, dumjais trollīti, vai par tik lētu uzbraucienu boss tev nesamazinās algu?

Atbildēt

zemnieks

22.01.2017. 09:54

»

Edge

"Padomju cilvēki principā bija mankurti." A.Priedītis...


1991.gadā barikādes Rīgā cēla un ap tām tusēja "derīgie idioti", kuri cēlās "aizstāvēt" 4.maija postpadomju režīma vadoņus..., pie reizes šī tusiņa "režisori" arī saorganizēja mazliet asinis, upurus, lai mankurti justos kā "izcīnījuši un aizstāvējuši brīvību", un šo "cīņu" varētu izdevīgi mitiloģizēt, - kas joprojām tiek ik pa laikam atsvaidzināts.

Atbildēt

apk

21.01.2017. 22:54

Georgs Andrējevs manuprāt nevietā pieminēts, vismaz pateica, ko darījis un ir bijis cienijams savā darbībā. Te vietā būtu pieminēt zaļo trubas zemnieku Augustu, kurš nekad necenšās būt par premjeru vai ministru, jo, tad būtu jāatvadās no saeimas. Toties visu laiku muld pa tv jau nez cik gadus un viņu tik ievēl uz nākamo saeimu.

Atbildēt

Ne tik vecs lai nevarētu

21.01.2017. 20:05

Barikāžu aculiecinieku patiesās atmiņas no citiem portāliem tiek cītīgi izravētas, dažs dalībnieks jau publiski atsakās no iedalītā bļembuka, jo tādus dalot visiem kas paši uzprasoties. Ja man tāds būtu arī atteiktos, jo nebraucu uz barikādēm centralizēti ar autobusu un nekādos sarakstos arī nebiju, bet devos tur kā latvietis un savas zemes patriots, lai atbrīvotos no sarkanās okupācijas sērgas, tādēļ īpašas goda zīmes nealkstu un neesmu pelnījis, jo neesmu vēl izdarījis savu darbu līdz galam.

Atbildēt

REKĀ

21.01.2017. 19:45

Piekrītu gandrīz visam rakstā teiktajam. Tomēr man ir sajūta, ka mēs tiekam pārāk tendēti uz savas pagātnes apraudāšanu. Arī citas bijušās PSRS tautas tika nīcinātas. Pāridarījumus tās neaizmirst, bet mēs Ē. Valtera vārdiem esam sērdieņu tauta. Bet vai par to nepārtraukti jāatgādina ? Tā mēs noslīksim asarās un sevis žēlošanā, pieprasot to arī no citiem. Pa to laiku mankurti ar mums izdarīsies pēc savas patikas. Gadiem ejot, tā vientiesība un ideālisms manī ir zuduši uz neatgriešanos. Beidzot, dzīves nogalē , iestājusies kritiskā domāšana.

Atbildēt

Komentārs.

21.01.2017. 15:51

Zināmā mērā par mankurtizāciju var nosaukt arī tendenci cilvēkus uztvert tikai kā darba spēku, bez mājām un piederības. Ar vienu dzīves attaisnojumu - sekot naudai un darbam.

Atbildēt

>> Edge

21.01.2017. 13:42

Latviesi ir arī kultūras tauta, kopt savu garu ir ielikt gēnos. Tieksanās pēc izglītības, kultūras un, sekojosi - inteliģence veido otru atbalstu blakus saknēm lauku sētā.

Atbildēt

Edge

21.01.2017. 10:58

»

jurka

Uz barikādēm aizbrauca mankurtu veidotāji kopā ar savu labāko produkciju.Uz to laiku jau bija skaidrs ka nekādas neatkarības nebūs,bet būs okupācijas turpinājums okupantu izlases brīvprātīgo mankurtu vadībā.Maskavas plāns nepaklausīgo vergu iznīcināšanā un neitralizēšanā izlases mankurtu vadībā ir pārpildīts...


Tālavs Jundzis: Ja nebūtu barikāžu, asinsizliešana būtu lielāka (NRA)
====================================================
Brīvi cilvēki brīvā valstī var brīvi rīkoties! Kad šodienas pļāpātāji par "demokrātiju", "padomju cietumu" u.c. bulšitu paši varēs vismaz ko līdzīgu 1988. - 1991.g. atkārtot, tad par mankurtiem un mankurtizāciju rakstīt nevajadzēs. Atgādināšu, ka tieši b.Priedīša paaudze bija "perestroikas" galvenais vadošais un virzošais spēks.

Atbildēt

Edge

21.01.2017. 10:52

»

Komentārs.

Par ideoloģijas maiņu no augsas, sākoties reformai - precīzs vērojums. Atceros kā skolas programmā " Mazo zemi" nomainīja "Pieres vieta". Papildinot mankurta ģenēzi - "jaunie laiki" nāk ar jaunu saturu. Šodienas mankurts kalpo savam ego. Saknes ir nocirstas, tilti -nodedzināti. Pagātne, iedziļināsanās...


Kas Latvijas vēsturi vismaz pamatskolas līmenī apguvis, tas labi zina, kā viensētniekam-karalim, tādam ego individuālistam ar to savas brīvības nosargāšanu ir (ne) veicies.
"Viens zābakus māk šūt, / cits uzart līdumu, /
bet nespēj paredzēt ne grimumu, ne plaukumu, /
un tāpēc kādā agrā rīta svīdumā / tos visus nošauj
tirgus laukumā." O.Vācietis (1970)

Atbildēt

jurka

21.01.2017. 10:51

»

Edge

"Padomju cilvēki principā bija mankurti." A.Priedītis...


Uz barikādēm aizbrauca mankurtu veidotāji kopā ar savu labāko produkciju.Uz to laiku jau bija skaidrs ka nekādas neatkarības nebūs,bet būs okupācijas turpinājums okupantu izlases brīvprātīgo mankurtu vadībā.Maskavas plāns nepaklausīgo vergu iznīcināšanā un neitralizēšanā izlases mankurtu vadībā ir pārpildīts un izpildītāji ir dāsni apbalvoti.Nav jau nejaušība ka latviešu mankurti savu saimnieku uzdevumā sparīgi ņemas ar ES likvidāciju.Uz turieni jau ir aizsūtīti jauni,spējīgi kadri.Rēzekne notiek svinības par godu atbrīvošanai no latviešu strēlniekiem,tiem pašiem,kurus piemin sakarā ar Ziemassvētku kaujām un piemineklis kuriem stāv Rīgas centrā.

Atbildēt

:-(

21.01.2017. 10:42

Cik šie čekisti priedīši pretīgi!
Uzgāž mēslus godājamiem cilvēkiem un tad paši priecājas par smaku, ko palaiduši.

Atbildēt

Liene Vadone

21.01.2017. 09:24

Mans vecais virietis ari bija pie perestroikas, bet nomira nupat.

Atbildēt

Atis

21.01.2017. 08:46

Pareizi, bet ne visi tam grib piekrist.Zombiji mankurti negrib.

Atbildēt

Komentārs.

21.01.2017. 02:01

Par ideoloģijas maiņu no augsas, sākoties reformai - precīzs vērojums. Atceros kā skolas programmā " Mazo zemi" nomainīja "Pieres vieta". Papildinot mankurta ģenēzi - "jaunie laiki" nāk ar jaunu saturu. Šodienas mankurts kalpo savam ego. Saknes ir nocirstas, tilti -nodedzināti. Pagātne, iedziļināsanās -tikai apgrūtina. Par "mūžīgo tagadni", "beidzi būt" -precīzi. Kļūda - latvietis kā viensētnieks, pēc savas dabas ir dzimis brīvībai (nav kalps).

Atbildēt

ideālais latvietis Priedītis = Okšķeris

21.01.2017. 00:17

»

Muļķa teorija

Artūrs Priedītis sirgst ar izskaidrošanas māniju kā pulvedis Cilerguts "Šveikā


cilvēks bez sirdsapziņas klārē cilvēkiem bez atmiņas, cik labi bija bez biksēm

Atbildēt

)=(

21.01.2017. 00:15

»

sociāli atstumtais

A.P. k-gam šoreiz laba publikācija , tomēr tāda akadēmiski vispārīga , mani vairāk satrauc - rūrālā depopulācija . Pilsētas vienmēr lielākā vai mazākā mērā ir kloākas , bet ne velti Maskavas čekisti atklāti rakstīja plānu ( projektu , programmu ) - atriebība latviešiem par aiziešanu / PSRS izjaukšanu...


Amerikā, starp citu, process ir pretējs - rurālā REpopulācija, mūk no lielajām pilsētām, cilvēki, kas nav atkarīgi no darba vietām, un iet uz laukiem (tālāk no lielajām pilsētām un guļamrajoniem). Varbūt tas saistīts ar pēdējo laiku notikumiem ar dvieļiem? un šaušanām?, kas vienmēr ir ļoti blīvi apdzīvotās vietās (un starp citu arī pēc ieroču vienībām uz vienu cilvēku - vinās no pēdējām vietām, jo kur ieroču ir daudz, tur massu šaušanas nenotiek)
Ne pie kā laba rurālā depopulācija nenovedīs.

Atbildēt

Edge

21.01.2017. 00:15

".... Tas ir zināms, ka Maskavas čekistu elite ar komandieri J.Andropovu priekšgalā gatavojās PSRS radikālai reformēšanai krietni pirms „perestroikas”.
====================================================
Ir zināms, kā tika "modināta jauna tipa mentalitāte" LPSR:"Bet kāpēc 1988. jūnija plēnuma spiritus movens bija tieši Rakstnieku savienība?
Atbilde jāmeklē jau 1962. gada sākumā." Knuts Skujenieks (Jaunā Gaita Nr. 257. jūnijs 2009.)

Atbildēt

Edge

21.01.2017. 00:10

»

Jautājums

Artūrs nav mankurts


"Padomju cilvēki principā bija mankurti." A.Priedītis.
====================================================
Ne visi LPSR bija padomju cilvēki, kaut arī kabatā viņiem bija PSRS pilsoņa pase. Padomju cilvēks - tas Šarikovs Poļigrāvičs no k/f Suņa sirds. Padomju cilvēki Barikādes uz Rīgu 1991.g. nebrauca celt, jo padomju skolās viņiem O.Vācieša dzejoļus nebija jālasa:"Jo zini, / kā esi caur gadsimtiem nākts, / nevis vakardienai / no ratu pakaļas izkritis. /

Atbildēt

Muļķa teorija

20.01.2017. 20:24

Artūrs Priedītis sirgst ar izskaidrošanas māniju kā pulvedis Cilerguts "Šveikā"...
Artūr, tu zini, ka grāmatas lapas sakopo un salīmē?
Tu zini, kas ir līme?
Līme ir lipeklis...

Atbildēt

sociāli atstumtais

20.01.2017. 20:02

A.P. k-gam šoreiz laba publikācija , tomēr tāda akadēmiski vispārīga , mani vairāk satrauc - rūrālā depopulācija . Pilsētas vienmēr lielākā vai mazākā mērā ir kloākas , bet ne velti Maskavas čekisti atklāti rakstīja plānu ( projektu , programmu ) - atriebība latviešiem par aiziešanu / PSRS izjaukšanu , t.i. ,, iznīcināt Latvijas laukos jelkādas iespējas latviešu jaunatnei dzīvot un saimniekot savos laukos ! ! ! ...

Atbildēt

Dens

20.01.2017. 17:04

»

Eduards Lunis

Ļoti atbilstošs ,patiess, Latvijas situācijai raksts! Paldies ,Priedīša kungs


Kamēr nav savu atzīmi nav ielicis ŽULIS tikmēr neko nevar zināt. Nāks Žulis, ģēnijs, un pateiks, kas ir pareizi.

Atbildēt

Okšķeris

20.01.2017. 16:53

Mentālais genocīds
Neirofiziologi jau apmēram 40 gadus zina, kā vadīt dzīvos organismus. Tas praktiski nozīmē – kā pārvaldīt dzīvos organismus. Eksistē vairāki veidi. Zinātnieki vispirms smadzenēs konstatēja centrus, kas atbild par bailēm un niknumu. Pēc tam konstatēja pozitīvo emociju vadības centrus, atbildot par apmierinātību, slavināšanu. Zinātne vēlāk uzzināja par psihotehnoloģijām – iespēju vadīt sociālās grupas. Galvenokārt tās ir datortehnoloģijas, kas ļauj precīzi diagnosticēt un regulēt cilvēka psihisko un fizisko stāvokli, ietiecoties viņa zemapziņā. Eksistē divi galvenie psihotehnoloģiskie procesi: psihoanalīze un psihoregulācija. Galvenie faktori ir valoda, tēli. Psihoregulācijas rezultātā var stimulēt bailes, agresiju, naidu. Zinātne tagad ir samērā kompetenta arī par elektromagnētisko izstarojumu distancionālo iedarbošanos uz augstāko nervu darbību cilvēkā, kas skar uzmanības, atmiņas, mācību, lēmumu pieņemšanas mehānismus. Elektromagnētiskā lauka, kā arī lāzera staru iedarbība var izraisīt nāvi.

Atbildēt

Eduards Lunis

20.01.2017. 16:12

Ļoti atbilstošs ,patiess, Latvijas situācijai raksts! Paldies ,Priedīša kungs!

Atbildēt

Janis Stings

20.01.2017. 15:49

Sausmigs attels pie raksta. Patiesiba tur ir.

Atbildēt

Janis Stings

20.01.2017. 15:48

Raksts iznak diena, kad valdosie mulko atkal tautu ar barikazu ugunskuru Riga.Valdosajiem tas nekad neapniks darit, jo bez tautas vini nekas nav.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

10

Mucā

FotoPadomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk un citus «kā» padomju pilsoņi apvienoja vienā, un oriģinālvalodā tas skanēja tā: «Солдат спит, а служба идет!» «Kaut kareivis guļ, tā dienesta laiks virzās uz priekš un tuvojas beigām».
Lasīt visu...

21

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

FotoCitur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku savienības "iespējamu nelikumīgu finansēšanu”.
Lasīt visu...

18

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

FotoPadsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz. Tomēr gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka. Neba nu žurnālists pats iedomājās. Kuram šķiet, ka tiem, kas var glābt veselību un pat dzīvības ikvienam no mums (tai skaitā arī ikvienai no 100 "gudrajām galvām"), nevajadzētu nodrošināt jau apsolīto? Jo šis jau nav stāsts par to, ko dara un kā ārstē kāds konkrēts ārsts, bet gan pretsitiens tam, par ko Dr. Aizsilniece cīnās visu mediķu vārdā. Un tas ir nožēlojami.
Lasīt visu...

21

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

FotoNav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras” dalībniekiem, jumtotājiem un labuma guvējiem nāksies atbildēt. Visiem, izņemot vienu - galveno beneficieri, smagos noziegumos apsūdzēto Lembergu.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

Foto1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad, kad pieņems 2020.gada budžetu, būs skaidrs, kādā veidā (!?) padomniekus meklēs. Tāpat būs skaidrāk definētas arī darbības jomas (!?), kurās padomnieki strādās," pastāstīja Teikmanis."
Lasīt visu...

6

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

FotoKaravadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt tikpat tālu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...