Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Aigara Parāna, Jura Uraša un Co finanšu intereses apkalpo finansists (brokeris) Vladimirs Eiers, kas izved A. Parāna un Co noziedzīgi iegūto naudu uz ārzemēm un iegulda aktīvos… Ir dzirdēts, ka Valsts policijas amatpersona virza kukuļu plūsmas uz augšu - godīgam Valsts policijas ģenerālim Rišinam un godīgam Valsts policijas ģenerālim Ultem, kā arī dāsni piebaro Iekšlietu ministrijas augšas…” – Pietiek šodien ekskluzīvi publicē vēl vienu fragmentu no Indriķa Latvieša jaunās grāmatas „Ādamsona faili: valstiskais organizētās noziedzības grupējums”, kura, iespējams, par spiegošanu aizdomās turētā Saeimas deputāta Jāņa Ādamsona pārsūtīti ziņojumi atklāj, cik cieši Latvijas valsts tiesībsargāšanas iestādes un politika ir saaugušas ar organizēto noziedzību.

2020. gada 2. maijā tika saņemtas ziņas, ka Jelgavā dzīvo viena persona (informācijas avots nav nosaucis minēto personu), kura nodarbojas ar cigarešu kontrabandu. Nesen minētajai personai no Jelgavas tika apzagta garāža, kur persona uzglabāja kontrabandas cigaretes. Pēc zādzības persona pārbaudīja divas automašīnas, ar kurām pārvietojas. Uz abām automašīnām persona konstatēja slēpti uzstādītas GPS izsekošanas ierīces.

Vienā GPS ierīcē persona uzstādīja vēl vienu GPS ierīci un uzstādīja atpakaļ uz savas automašīnas. Vēlāk persona konstatēja, ka kāds noņēmis GPS ierīci no automašīnas, un pēc GPS koordinātām konstatēja, ka ierice bijusi Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē Katoļu ielā 8a Jelgavā, kur GPS iekārtu uzlādēja un uzstādīja atpakaļ uz automašīnas.

Ņemot vērā minēto, persona uzskata, ka Valsts policijas darbinieki izseko kontrabandistus. Uzstāda kontroles ierīces un, kad identificē kontrabandas preču atrašanās vietu, organizē kontrabandas preču zādzību un turpmāko realizāciju.

Iespējams, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes darbinieki, kas veic minēto, ir saistīti ar privātdetektīvu Dmitriju Iļvanoviču.

2020. gada 6. maijā tika saņemtas ziņas, ka viens no Valsts policijas darbiniekiem, kas veica augstāk norādītās darbības (izsekoja kontrabandistu, bet pēc tam organizēja viņa apzagšanu), ir Jelgavas Valsts policijas darbinieks Andrejs Odionovs.

2020. gada 7. maijā tika noskaidrots, ka Andrejs Odionovs nestrādā Jelgavas Valsts policijā, bet strādā vecākā inspektora amatā Valsts policijas Zemgales pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļā.

2020. gada 7. maijā no informācijas avota tika saņemta bijušā Valsts policijas darbinieka fotogrāfija, kas komunicē ar Valsts policijas Zemgales pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļu un "starpnieko" starp organizētās noziedzības grupējumiem un Valsts policijas darbiniekiem, risinot “dažādus jautājumus” (informācijas iegūšana, kriminālprocesu uzsākšana un izbeigšana, dažādu pārbaužu organizēšana).

2020. gada 11. maijā masu medijos parādījusies informācija, ka Iekšējās drošības birojs aizdomās par krāpšanos ar grāmatvedības datu uzskaiti aizturējis kāda uzņēmuma vadītāju un par līdzdalību šī noziegumu izdarīšanā - Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonu.

Publikācijā ir minēts, ka abas personas tiek turētas aizdomās par grāmatvedības dokumentu viltošanu un grāmatvedības uzskaitē neuzrādītas darba samaksas izmaksāšanu, kā ari skaidras naudas darījumu nedeklarēšanu, tādējādi veicot patieso ieņēmumu samazināšanu. Iespējamo noziedzīgo darbību rezultātā valstij nodarīti zaudējumi desmitu tūkstošu eiro apmērā. Likumpārkāpumi veikti ilgstošā laika periodā. Kriminālprocesa ietvaros tiek vērtēts, vai uzņēmumā nav notikusi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana. Kriminālprocesā abām aizturētajām personām piemērots aizdomās turētās personas statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Iekšējās drošības birojs veic izmeklēšanu pēc Krimināllikuma 217. panta 2. daļas par uzņēmumam likumos noteikto grāmatvedības dokumentu, gada pārskatu, statistikas pārskatu vai statistiskās informācijas slēpšanu vai viltošanu, kā ari pēc Krimināllikuma 217.1. panta par grāmatvedības uzskaitē neuzrādītas darba samaksas izmaksāšanu, ja tas izdarīts ievērojamā apmērā.

Piezīmes. Jau pagājušajā nedēļā, 7. vai 8. maijā, ir saņemtas ziņas, ka Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes galveno inspektoru Alekseju Otaņinu. Ir zināms, ka A. Otaņins ir Valsts policijas darbinieks, kurš bija piesaistīts mērķtiecīgam darbam ar E. Azarevu un A. Avidovu, izmantojot R. Skanderovu kā starpnieku naudas nodošanā. A. Otaņins organizēja pasākumu kompleksu Rēzeknē, lai E. Azarevs varētu "reanimēt cigarešu rūpnīcu”. Palīdzēja licences saņemšanai cigarešu rūpnīcas palaišanai Rēzeknē.

Ir ziņas, ka Iekšējās drošības birojs veica procesuālos pasākumus pret A. Otaņinu pēc D. Ezdoļnija un V. Ruhačova pasūtījuma (izpildīja pasūtījumu). Iekšējās drošības birojā D. Ezdoļnija, V. Ruhačova un S. Omaka intereses pārstāv Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka Andreja Ozinova "ieliktenis” dzērājs Gints Inters, kuru novirzīja uz Iekšējās drošības biroju "pasūtījumu izpildei”. Ir zināms, ka Iekšējās drošības biroja priekšniekam Valteram Ūrniekam ir bijis insults un viņš fiziski nespēj vadīt Iekšējās drošības biroju, kontrolēt darbiniekus un darba izpildi, kā rezultātā Iekšējās drošības birojs pārvērties par "pasūtījumu galdu”. "Kas maksā, tam kalpo” (kā Satversmes aizsardzības birojs).

Ir ziņas, ka viss, kas tiek inkriminēts A. Otaņinam, ir patiesi fakti.

2020. gada 12. maijā notika tikšanās ar informācijas avotu. Tikšanās laikā informācijas avots pateica, ka 2020. gada 8. maijā kontrabandists un valstiskā organizētās noziedzības grupējuma naudas maks S. Omaks satikušies Jūrmalā, netālu no Līvu akvaparka, ar J. Oroviku (bijušais Drošības policijas darbinieks). Tikšanās laikā J. Oroviks atskaitījies S. Omakam par Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes galvenā inspektora Alekseja Otaņina kompromitāciju un kriminālprocesa uzsākšanu pret viņu Iekšējās drošības birojā, par ko saņēmis priekš Iekšējās drošības biroja darbiniekiem 30 tūkstošus eiro. S. Omaks 2020. gada aprīlī jau devis J. Orovikam priekš Iekšējās drošības biroja darba uzsākšanai pret A. Otaņinu 20 tūkst. eiro.

Tālāk J. Oroviks aizveda naudu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka ieliktenim Iekšējās drošības birojā Gintam Interam, kas pilda pasūtījumus un apkalpo "valstiskā organizētās noziedzības grupējuma” intereses.

2020. gada 15. maijā notika tikšanās ar kontaktu. Tikšanās laikā informācijas avots sniedza sekojošas ziņas.

Blakus $ ("Dolāram”) ir persona, kas informē tiesībsargājošo iestāžu darbiniekus, kuri apkalpo cita kontrabandista intereses par $ pārvietošanos, kontaktiem, sarunām, plāniem. Pēc kontakta vārdiem, tiesībsargājošo iestāžu informators var būt Izraēlas pilsonis Aleksejs Ercgurs, kurš piedalījies kravas kuģa Arctic Sea sagrābšanā.

Pēc kontakta vārdiem, A. Ercgurs ļoti cieši komunicē ar bijušo Valsts policijas darbinieku Alekseju Afarovu, kam arī "par daudz stāsta”, un nav skaidrs, kur tālāk informācija aiziet no A. Afarova. Pie tam A. Afarovs pats ļoti piesaista tiesībsargājošo iestāžu uzmanību.

Aigara Parāna, Jura Uraša un Co finanšu intereses apkalpo finansists (brokeris) Vladimirs Eiers, kas izved A. Parāna un Co noziedzīgi iegūto naudu uz ārzemēm un iegulda aktīvos (var iet runa par desmitiem miljonu izvestu EUR).

Iekšējās drošības biroja galvenais inspektors Gints Inters caur sievu, kas strādā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, mēģinājis iemest informāciju, ka "personas no tiesībsargājošām iestādēm, kas strādā uz pazīstamu kontrabandistu”, izplata ziņas, ka "visgodīgākais policists pasaulē” G. Inters paņēmis kukuli 50 tūkst. EUR apmērā par Valsts policijas darbinieka Alekseja Otaņina kompromitēšanu un aizturēšanu un minētā informācija neatbilst patiesībai. G. Intera ziņojums par augstāk minēto netika pieņemts. Tika uzklausīts mutiski. G. Intera sieva jau sen būtu izmesta no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, bet viņai ir labas attiecības ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāju Jēkabu Traumi.

"Resnais” un viņa komandas cilvēki tagad no visam pusēm iemet visādas dezinformācijas un mēģina uzkūdīt dienestus uz "savstarpēju izrēķināšanos”.

2020. gada 4. jūnijā tika saņemtas ziņas, ka tomēr izskatās, ka uzbrukums D. Iļvanovičam bijis īsts, un D. Iļvanovičs ir dziļi pārliecināts, ka uzbrukumu organizējis organizētās noziedzības grupējuma pārstāvis ar iesauku "Dolārs”. Ir zināms (100%), ka uzbrukumu D. Iļvanovičam "Dolārs” ir organizējis, bet to varēja izdarīt ari, piemēram, Deniss Oņaškins vai Ivans Ogapitovs, kā arī "D. Ezdoļnija un V. Ruhačova organizētās noziedzības grupējuma dalībnieks” Aleksejs Afarovs. Ar A. Afarovu strādā bijušais Valsts policijas darbinieks, bijušais Valsts drošības dienesta aģents Āmis Trauss.

Uzbrukumu organizēšana D. Iļvanovičam būtu izdevīga A. Afarovam, lai būtu "konflikti un spriedze” attiecībās ar citiem organizētās noziedzības grupējumu pārstāvjiem, kas saistīti ar kontrabandu. Piemēram, D. Iļvanovičs strādā uz JTI, bet minētajiem kontrabandistiem ir konflikts ar pašu D. Iļvanoviču. Uzbrukums D. Iļvanovičam "iniciēja jaunu savstarpēja naida vilni”, un naids un konflikti ir izdevīgi bijušajiem mentiem, kas tagad var "slaucīt naudu par situāciju risināšanu”.

Papildus tika noskaidrots, ka 2019. gadā ir saņemta informācija par to, ka D. Iļvanovičs Rīgā tika stipri piekauts (atskaldīts). Piekaušanu arīvarējaorganizētA. Afarova komanda, taču Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kurzemes iecirkņa informācijas aģents norādīja, ka nekādi miesas bojājumi D. Iļva- novičam netika konstatēti.

2020. gada 7. jūnijā notika tikšanās ar informācijas avotu. Tikšanās laikā informācijas avots pateica, ka daudzi no Latvijas lielajiem cigarešu kontrabandistiem jau kādu laiku investē noziedzīgā ceļā iegūto naudu narkotiku kontrabandā, bet cigarešu kontrabandu izmanto kā piesegu. Pēc informācijas avota vārdiem, ar narkotiku kontrabandu ir saistīti kontrabandists S. Omaks, kontrabandists U. Erķītis, kontrabandists ar iesauku "Kazbek” utt.

2020. gada 13. jūnijā tika saņemtas ziņas par kontrabandistu Mārtiņu Ukstiņu, dzīv. Ādažu novadā, Baltezerā. Pēc informācijas avota vārdiem, M. Ukstiņš ir aktivizējis nelegālo cigarešu ražošanu sabiedrības ar ierobežotu atbildību 2MM tabakas griešanas telpās Ikšķiles novadā, Vēveros. Pēc informācijas avota vārdiem, M. Ukstiņš ir pārpludinājis ar nelegālajām cigaretēm "tirgu”. Ar ko ir saistīta tāda aktivizācija un "bezbailīgums” no atbildības, informācijas avots nezina.

Iespējams, M. Ukstiņa aktivizācija un "bc/bailīgums" no atbildības ir saistīts ar “kārtīgu mentu jumtu” un naudas novirzīšanu “valstiskajam organizētās noziedzības grupējumam”, kas arī piepalīdz ar “jumtu”

2020. gada 19. jūnijā Rīgā, Mūkusalas ielā, tika sašauts cigarešu kontrabandists Mārtiņš Ukstiņš.

2020. gada 29. jūnijā notika tikšanās ar informācijas avotu. Tikšanās laikā informācijas avots pastāstīja, ka Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Andžejs Ļaviņš (Uraša organizētās noziedzības grupējuma jeb tā saucamā valstiskā organizētās noziedzības grupējuma dalībnieks) uztur tuvus kontaktus ar cigarešu kontrabandistu Mārtiņu Ukstiņu, kuru 2020. gada 19. jūnijā sašāva Mūkusalas ielā Rīgā.

Ir zināms, ka A. Ļaviņš M. Ukstiņam dod informāciju par valsts drošības iestāžu un tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem, par kuriem M. Ukstiņam ir interese. Iespējams, A. Ļaviņš ari pilda kādus uzdevumus M. Ukstiņa uzdevumā, piemēram, nodrošina operatīvi tehnisko atbalstu M. Ukstiņa noziedzīgajai darbībai un cīņai pret konkurentiem.

2020. gada 29. jūnijā notika tikšanās ar informācijas avotu. Tikšanās laikā informācijas avots pastāstīja, ka cigarešu kontrabandists Mārtiņš Ukstiņš, kuru 2020. gada 19. jūnijā sašāva Mūkusalas ielā Rīgā, pēc uzbrukuma nodeva kaut kādam kontaktam savu telefonu un caurspīdīgu mapi ar dokumentu/-iem, lai tie nenokļūst Valsts policijas darbinieku rokās.

2020. gada 30. jūnijā no informācijas avota tika saņemta informācija, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sadarbībā ar Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldi ir aizturējis kontrabandistu D. Ezdoļnija un V. Ruhačova kontrabandas cigarešu kravu (zilais JVinston mīkstā iepakojumā). Cigarešu kravas cena tirgū ir ap 400 tūkstošiem eiro.

Minētā cigarešu krava bija aizturēta neilgi pirms uzbrukuma M. Ukstiņam Mūkusalas ielā, kurš nevēlējās investēt D. Ezdoļnija un V. Ruhačova nelegālajā biznesā.

2020. gada 30. jūnijā notika saruna ar informācijas avotu. Sarunas laikā informācijas avots pateica, ka Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 1. nodaļa saņēmusi informāciju no avotiem organizētās noziedzības grupējumā, ka uzbrukums privātdetektīvam Dmit- rijam Iļvanovičam bija "teātris”, kura mērķis bija uzkūdīt vienu personu grupu pret citu personu grupu (sanaidot). Pēc informācijas, Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 1. nodaļai ir izdevies identificēt šāvēju, kas veica vairākus šāvienus Imantā D. Iļvanoviča virzienā. Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 1. nodaļas priekšnieks Romāns Ašins minēto informāciju pārsūtīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldei, kas izmeklē lietu par uzbrukumu D. Iļvanovičam.

Piezīmes. Informācijas avots atzīmēja to, ka minēto informāciju viņš saņēmis no kontakta (cilvēka) un nezina, cik informācija atbilst situācijai. Iespējams, informācija ir izdomāta, lai "paskatītos”, kur tā "parādīsies” (identificētu personas, kas saņems šo informāciju).

2020. gada 1. jūlijā no rīta tika saņemtas ziņas no cita informācijas avota, ka informācija par to, ka Valsts policija un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizturējuši M. Ukstiņa cigarešu kravu Rīgā, netālu no tirdzniecības centra IKEA, ir dzirdēta jau pirms nedēļas, bet visi apgalvo, ka aiz minētās kravas nestāv M. Ukstiņš.

Vēlāk no cita informācijas avota tika noskaidrots, ka aiz minētās cigarešu kravas tiešām stāv M. Ukstiņš, kurš apzināti izplata ziņas, ka norādīta krava nav viņa, bet vienlaikus viņš aktīvi mēģina noskaidrot, kas organizējis kravas aizturēšanu.

Pie tam kravas aizturēšanas vietā bija arī izņemta liela skaidras naudas summa - aptuveni 400 tūkst, eiro apmērā.

Iespējams, noskaidrot, kas organizējis kravas aizturēšanu, M. Ukstiņš uzdeva savam čomam no Militārās izlūkošanas un drošības dienesta Andžejam Lāviņām, kas jau sen apkalpo kontrabandistu intereses un ņem kukuļus. Tikai Militārās izlūkošanas un drošības dienesta šefs Rēķis to neredz. Acīmredzami jāpadomā par pensiju un jādzīvo laukos, lai neredzētu viņu Rīgā.

2020. gada 1. jūlijā tika saņemtas ziņas, ka Valsts policija identificējusi šāvēju, kas 2020. gada 19. jūnijā uzbruka M. Ukstiņam. 2020. gada 30. jūnijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes darbinieki par uzbrukumu M. Ukstiņam aizturēja personu, vārdā Alvis vai Aivis Arais. Aizturēšana notika Rīgā, Ventspils ielā. Aizturēšanas vietā atradās ari automašīna ar "kreisiem” reģistrācijas numuriem.

Pētot interneta resursus, tika noskaidrots, ka vienā kriminālprocesā par pasūtījuma slepkavību figurēja persona, vārdā Alvis Arais.

2020. gada 1. jūlijā tika precizēts, ka Alvis Arais ir uzbrukuma M. Ukstiņam pasūtītājs un ir saistīts ar Denisa Ezdoļnija (iesauka "Dolārs”) biznesa partneri, uzvārdā Ruhačs, līdz ar ko Valsts policija var savest paralēles starp uzbrukumu M. Ukstiņam un D. Ezdoļniju.

Papildus tika saņemtas ziņas, ka D. Ezdoļnijs neadekvāti uzvedās ar "savas komandas cilvēkiem” - raustīja cilvēkus un prasīja, kurš no viņiem nolej informāciju par viņu policijai. Par to ir informēta Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde.

Vēl Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvalde ir informēta, ka D. Ezdoļnijs ļoti ātri uzzināja, ka ir aizturēta M. Ukstiņa cigarešu krava Juglā, netālu no t/c IKEA, un Valsts policija mēģina noskaidrot, kā viņam izdevās to noskaidrot.

Piezīmes. Par cigarešu kravas aizturēšanu pie IKEA

Ezdoļnijs uzzināja ļoti ātri. Iespējams, caur bijušo Valsts policijas darbinieku Alekseju Afarovu (Mihaila Elkina - Afarova organizētās noziedzības grupējums) jo A. Afarovam ir ļoti plaši kontakti tiesībsargājošās iestādēs un valsts drošības iestādēs, kā ari iespēja iegūt ļoti precīzu informāciju par tiesībsargājošo iestāžu un valsts drošības iestāžu aktivitātēm, lietvedībā esošiem materiāliem, operatīvās uzskaites lietām un kriminālprocesiem.

2020. gada 3. jūlijā tika saņemtas ziņas, ka Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks ir saņēmis naudu no kontrabandista U. Erķīša, lai neaizturētu un neapcietinātu U. Erķīša līdzdalībnieku Denisu Ezdoļniju. Minētā uzdevuma ietvaros Valsts policijas amatpersona mēģina nesavilkt Denisam Ezdoļnijam lietas par uzbrukumu privātdetektīvam Dmitrijam Iļvanovičam un uzbrukumu Mārtiņam Ukstiņam, bet paralēli tam Valsts policijas amatpersona caur kontaktiem komunicē ar D. Ezdoļniju un pārdod informāciju.

Viss minētais liecina par to, ka intrigas apkārt kontrabandistiem "pin” Valsts policijas amatpersona un savstarpēji viņus sanaido, lai no katra kaut ko saņemtu. Ir dzirdēts, ka ari no Mārtiņa Ukstiņa un kontrabandista Vladimira Ondarevska tiek ņemta nauda.

Ir dzirdēts, ka Valsts policijas amatpersona virza kukuļu plūsmas uz augšu - godīgam Valsts policijas ģenerālim Rišinam un godīgam Valsts policijas ģenerālim Ultem, kā arī dāsni piebaro Iekšlietu ministrijas augšas.

2020. gada 9. jūlijā tika saņemta informācijā par to, ka privātdetektīvs, kas apkalpo cigarešu ražotāja Philip Morris International intereses Latvijā, bijušais Valsts policijas darbinieks Mihails Esins, apkalpo cigarešu kontrabandistu

Ezdoļnija un V. Ruhačova intereses. M. Esins, apkalpojot kompānijas Philip Morris International intereses Latvijā, strādā tikai pret daļu no cigarešu kontrabandistiem, bet apzināti nestrādā pret E. Ezdoļniju un V. Ruhačovu, par ko saņem no viņiem "abonementu” (ikmēneša maksājumus).

Naudas summas, ko M. Esins saņem no E. Ezdoļnija un V. Ruhačova, viņš novirza kukuļiem Valsts policijas un citu tiesībsargājošo iestāžu amatpersonām, lai iegūtu interesējošo informāciju, iesaistītu amatpersonas praktisko pasākumu realizēšanā (novērošanā, operatīvās uzskaites lietu uzsākšanā), lai kontrolētu interesējošos objektus un piesega nodrošināšanai E. Ezdoļnija un V. Ruhačova noziedzīgajam biznesam.

Ir interesants fakts. M. Esins ir līdzautors pētījumā "Vadāms nacionālisms - nacionāla šizofrēnija”, kas publicēts internētā. Pēc būtības pētījumā "parādīts, kam izdevīgi kurināt un attīstīt nacionālismu”.

2020. gada vasarā Valsts policijas amatpersonas netālu no tirdzniecības centra IKEA Rīgā aizturēja cigarešu kravu un izņēma lielu skaidras naudas summu. Tika aizturētas arī vairākas personas, kuras bija saistītas ar minēto cigarešu kravu.

2020. gada 28. augustā tika noskaidrots, ka minētā cigarešu krava piederēja kontrabandistam Denisam Ezdoļnijam ar iesauku "Dolārs”. D. Ezdoļnijs minēto cigarešu kravu pārdeva nenoskaidrotām personām, pēc kā Valsts policija aizturēja cigarešu kravu un personas, kas bija saistītas ar minēto cigarešu kravu.

Ir saņemtas ziņas, ka D. Ezdoļnijs pārdevis cigarešu kravu saviem jaunajiem "klientiem”, kuri nesen nodibinājuši kontaktus ar D. Ezdoļniju. Kaut kāda saistība ar minēto kravu ir bijusi kontrabandistam Mārtiņam Ukstiņam.

2020. gada 10. septembrī notika tikšanās ar kontaktu. Tikšanās laikā kontakts pastāstīja, ka aptuveni pirms trim nedēļām Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes 3. birojā Daugavpilī atklāja pazemes telpas, kur atrodas cigarešu ražošanas iekārtas. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes 3. biroja darbinieki atklātās cigarešu ražošanas iekārtas izņēma procesa ietvaros. Telpās, kur atrodas cigarešu ražošanas iekārtas, nebija cigarešu un tabakas un cigarešu ražošanas iekārtas bija konstatētas izslēgtā režīmā.

Kontakts uzzināj a, ka minētās cigarešu iekārtas pieder kontrabandistam Mārtiņam Ukstiņam un kriminālajiem - brāļiem Arsuko vieni.

Papildus kontakts noskaidroja, ka cigarešu ražošanas iekārtu atklāšana Daugavpilī, iespējams, ir "teātris”, ko organizējis Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks sakarā ar to, ka "sabiedribā un dienestos” plaši izplatās ziņas par to, ka viņš "jumto” kontrabandistus. Iespējams, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks "vienojies” ar M. Ukstiņu, kuram viņš nodrošina "jumtu”, ka M. Ukstiņš "nodos cigarešu ražošanas iekārtas”, ko M. Ukstiņš arī izdarīja.

Pēc kontakta vārdiem, ar brāļiem Arsukoviem Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšniekam diez vai ir tiešs kontakts. Brāļi Arsukovi ir "saldēti” un uz tādām "mentu spēlēm neparakstītos”. Ir zināms tas, ka Valsts drošības dienesta darbinieks Virginijs Einis agrāk uzturēja kontaktus ar brāļiem Arsukoviem. Iespējams, tie bija V. Eiņa informatori.

2020. gada 18. septembrī Valsts ieņēmumu dienestā portālā www.vid.gov.lv parādījies raksts: "Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, sadarbojoties ar Valsts robežsardzi, Kurzemē atklāja nelikumīgu tabakas izstrādājumu glabātuvi.”

2020. gada septembrī Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, veicot kratīšanu kādā angārā Kurzemē, atklāja, ka tajā nelikumīgi tiek uzglabāti tabakas izstrādājumi. Kratīšanas laikā izņemtas apmēram 10 tonnas sasmalcinātas tabakas, 14 tonnas tabakas lapu, 500 litri dīzeļdegvielas un tabakas smalcināšanas iekārta.

Ja tabakas izstrādājumi būtu realizēti tirgū, pēc sākotnējiem aprēķiniem, valstij tiktu nodarīti zaudējumi nenomaksātā akcīzes nodokļa veidā ne mazāk kā 1,8 miljonu eiro apmērā.

Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess pret piecām 1977. gadā, 1967. gadā, 1969. gadā, 1999. gadā un 2002. gadā dzimušām personām.

Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 221. panta 3. daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19. pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Piezīmes. Ir zināms, ka minēto tabakas izstrādājumu glabātuvi atklāja (identificēja) privātdetektīvs Dmitrijs Iļvanovičs, kas apkalpo kompānijas JTI intereses - tīra tirgu no kontrafaktiem, lai kontrabandistiem nebūtu monopols uz nelegālo cigarešu ražošanu Latvijā.

Ir zināms, ka D. Ezdoļnijs un V. Ruhačovs daļu no noziedzīgā ceļā iegūtās (nopelnītās) naudas virza valstiskā organizētās noziedzības grupējuma locekļiem, lai tie varētu stiprināt savu komandu, kukuļot, uzpirkt amatpersonas, ietekmēt politiķus un dažādu amatpersonu lēmumus (galamērķis valstiskajam organizētās noziedzības grupējumam ir pilnībā pārņemt varu Latvijā un izveidot "mentu - noziedznieku huntu”).

D. Iļvanovičs piemeklē tiesībsargājošajās iestādēs cilvēkus, kam maksā naudu, lai tie "atstrādātu viņu informāciju”. Tabakas izstrādājumu glabātuvi Kurzemē (Talsos) D. Iļvanoviča uzdevuma atstradaja Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu un muitas policijas darbinieki J. Oroviks un N. Olgova.

2020. gada 21. septembrī notika tikšanās ar kontaktu. Runājot par E. Azarevu, kontakts pateica, ka E. Azarevam izdevies saņemt no Valsts ieņēmumu dienesta tabakas izstrādājumu (cigarešu ražošanas) licenci, taču viņš neplāno ražot cigaretes savā rūpnīcā Rēzeknē. Kontakts atzīmēja to, ka gan cigarešu ražošanas teritorijā, gan tuvākajā apkārtnē E. Azarevs ieviesis stingrus drošības pasākumus - regulāras apsargu apgaitas un patruļas, kas fiksē visu aizdomīgo; ja kaut kur parādās videono- vērošanas kameras - tiek izsaukti Valsts policijas darbinieki.

Kaut gan E. Azarevam LR atrodas lieli legāla biznesa aktīvi, viņš pats pamatā dzīvo Spānijā mi privātmājā Odesā (nav precīzi zināms, kur).

Sarunas laikā kontakts pastāstīja par privātdetektīvu Dmitriju Iļvanoviču. Pēc kontakta vārdiem, nesen uz Valsts policijas Ekonomikas policiju (nav zināms, uz centrālo aparātu vai reģionu) tika izsaukts kaut kāds D. Iļvanoviča kontakts, kuru divas stundas detalizēti izprašņāja par D. Iļvanoviča ienākumiem, automašīnām, tēriņiem mi kārtību, kā viņš norēķinās ar darbiniekiem.

Sarunas beigās kontakts pateica, ka ir dzirdējis, ka Valsts drošības dienests plāno rekomendēt iekšlietu ministram vai ārlietu ministram "iekļaut melnajā sarakstā un liegt iebraukt Latvijā” kriminālās autoritātes Vjačeslava Estakova (iesauka "Sļiva”) "garsonam” un komunikācijas starpniekam KF pilsonim Romānam Sipjanam.

2020. gada 29. septembrī notika tikšanās ar kontaktu (B). Tikšanās laikā kontakts pateica, ka tas, ko viņš pateiks tālāk, ir nepārbaudīta informācija.

Pēc kontakta vārdiem, Valsts policijas centrālais aparāts ir informēts par to, ka $ pārvedis ražotni no Daugavpils uz Tukuma rajonu. Valsts policijas centrālais aparāts cītīgi strādā pret personu, vārdā Alvis vai Aivis Ļeksejevs, kurš ir saistīts ar $ ražoto produkciju.

Papildus kontakts pateica, ka "Resnais” atdevis "Ukst.” dokumentu mapi, ko viņš "pazaudējis” laikā, kad viņam uzbruka Mūkusalas ielā. Mape tika atdota "Ukst.” par to, ka viņš iedeva "Resnajam” info par "ražošanas iekārtām Daugavpilī” (Ukst. bizness ar brāļiem Arsukoviem).

Papildus kontakts pieteica būt ļoti akurātiem. Valsts policijas darbinieki ziņo augstākajai vadībai, kad ar viņiem mēģina nodibināt kontaktus no "$ tuviem cilvēkiem”.

2020. gada 13. oktobrī notika tikšanās ar kontaktu (B). Tikšanās laikā kontakts pateica sekojošo.

Pēc kontakta vārdiem, Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes rīcībā ir informācija par to, ka $ pārvedis ražotai no Daugavpils uz Tukuma rajonu.

Valsts policijas centrālā aparāta rīcībā ir ziņas, ka $, iespējams, nopircis jaunas ražošanas vai produkcijas griešanas iekārtas.

Valsts policija zina, ka bijušais Valsts policijas darbinieks Otaņins uzsācis darbu pie $ kā privātdetektīvs.

Tāpat Valsts policija zina, ka $ ved saražoto produkciju uz Liepājas ostu, no kurienes tālāk nosūta klientiem vai klientam ārpus Latvijas.

Valsts policija mēģina "piespēlēt” $ klientus, caur kuru "paņemt viņu”.

Vēl kontakts teica, ka Valsts policijas vadība saņem ziņas par daudziem "piegājieniem” pie Valsts policijas darbiniekiem no $ puses. Darbinieki par to informē vadību.

2020. gada 5. novembrī notika tikšanās ar kontaktu. Sarunas laikā kontakts pieminēja vairākus vēsturiskus momentus, kam var būt nozīme arī pašlaik.

Pēc kontakta vārdiem, tagadējais Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Aizītis, būdams prokurors Cēsīs, ņēma kukuļus par krimināllietu izbeigšanu. Kukuļu apmērs, pēc kontakta vārdiem, bija smieklīgs - 60 LVL. Daudzi prokurori, kas strādāja ar Aizīti Cēsīs, to zina.

Pēc kontakta vārdiem, E. Azarevs Ukrainā, Odesā, pinns kāda laika uzbūvēja māju. Apgabalā, kur viņš uzbūvēja minēto māju, tā ir viena no greznākajām un dārgākajām, pat vietējie miljonāri bija pārsteigti par tik vērienīgu būvniecību.

Sarunas laikā kontakts pateica, ka bijušā kriminālpolicijas darbinieka Oļega Kūta dēls dzīvo Spānijā un nodarbojas ar kredītkaršu datu zādzībām un kredītkaršu datu izmantošanu pirkumiem internētā. Pēc kontakta vārdiem, pinns pāris gadiem vairāki Valsts policijas darbinieki "iekrita” uz to, ka lidoja atpūsties uz ārzemēm par aviobiļetēm, ko 0. Kūta dēls viņiem nopirka caur nozagtajām kredītkartēm.

Pats 0. Kūts pamatā uzturas Latvijā, un viņam joprojām palikuši labi kontakti Valsts policijā, caur kuriem viņš, izmantojot korupciju, risina "kriminālu” problēmas.

Runājotpartiesībsargājošo iestāžu vēsturi un deviņdesmito gadu sākumu, kontakts pateica, ka laikā no 91. līdz 94. gadam kriminālpolicijas darbinieki "neņēma galvā prokuratūru vispār”. Komunikācija ar prokuroriem bija "stingra, izaicinoša” - parasti "sūtīja prokurorus tris mājas tālāk”. Pēc kontakta vārdiem, paši Kriminālpolicijas darbinieki un darbinieku vadītāji organizēja, vadīja un uzraudzīja operatīvo darbu.

Aptuveni pinns trim četriem gadiem internēta vietnē www.ompromat.lv ir bijuši vairāki negatīva rakstura raksti par pazīstamu uzņēmēju-kontrabandistu un viņa kompāniju. Pēc rakstu publicēšanas interneta vietnē www.ompromat.lv viņš caur kontaktiem sāka meklēt izejas uz ompromat.lv redaktoru Leonīdu Akobsonu, lai vienotos ar viņu par rakstu un komentāru dzēšanu par kontrabandistu un kompāniju.

Ir zināms, ka kontrabandists caur kontaktiem izgāja uz Saeimas deputātu (tajā laikā bija Saeimas deputāts) Andreju Alksniņu, kuram bija lietišķas attiecības ar L. Akobsonu. A. Alksniņam tika palūgts izrunāt jautājumu par rakstu un komentāru dzēšanu. A. Alksniņš lūgumu izpildīj a un nodeva atpakaļ ziņu, ka L. Akobsons gatavs dzēst rakstus un komentārus ompromat.lv par 50 000 EUR. Tajā brīdi kontrabandists "it kā” atteicies maksāt tādu naudu, bet pēc kāda brīža raksti un komentāri pazuduši. Iespējams, viņš "atrada” citas izejas uz L. Akobsonu un vienojās uz citiem nosacījumiem par rakstu un komentāru dzēšanu.

Vēl par L. Akobsonu ir zināms, ka laika posmā aptuveni no 2006. līdz 2009. gadam ar L. Akobsonu uzturēja kontaktus Drošības policijas Rīgas reģiona nodaļas priekšnieks Nils Irgens. Iespējams, N. Irgens pat noformēja L. Akobsonu par slepeno palīgu. N. Irgena un L. Akobsona komunikācija ilga diezgan lielu laiku, bet pēc kaut kāda brīža L. Akobsons pavērsies pret N. Irgenu un sācis par viņu un viņa nodaļas darbiniekiem rakstīt komentārus pie daudziem rakstiem ompromat.lv. Iespējams, komunikācija ar Nilu tika nodibināta, saskaņojot to ar Satversmes aizsardzības biroja darbinieku Aigaru Parānu, kurš šo komunikāciju izmantoja, lai pēc tam "iesistu” pa Drošības policiju un Drošības policijas darbiniekiem.

Palielinoties cigarešu ražošanas apjomam Baltkrievijā, šogad piepildījušās Lietuvas muitas darbinieku bažas par tabakas izstrādājumu kontrabandas krasu pieaugumu, - atzinis Muitas krimināldienesta pārstāvis Ģedimins Uļikausks.

Šā gada pirmajos deviņos mēnešos Lietuvas muitnieki kopumā aizturējuši 13,1 miljonu paciņu kontrabandas cigarešu, kamēr visa pagājušā gada laikā - 6,8 miljonus, un deviņas desmitdaļas no visām aizturētajām cigaretēm ražotas

Baltkrievijā. "Mēs sākām tam gatavoties jau pērnruden - gatavojām analītiķus, pastiprinājām operatīvo darbu, jo mūsu rīcībā nonāca informācija, ka kaimiņvalstī ir liela tabakas izstrādājumu pārprodukcija, kas ievērojami pārsniedz vietējo smēķētāju [vajadzības],” stāstījis Uļikausks. Pēc viņa teiktā, jau pirms kāda laika palielināta Grodņas cigarešu fabrikas jauda, un tiek celta vēl viena rūpnīca, kas jau sākusi vai drīz sāks ražošanu. Pieaugot cigarešu ražošanas apjomam, tās kaut kur jāpārdod, un Lietuva sava ģeogrāfiskā stāvokļa un cenu starpības dēļ ir ļoti ērts tirgus, tomēr nav šaubu, ka daļa Lietuvā ievesto tabakas izstrādājumu domāta Rietumeiropas tirgum, lai gan nav skaidrs, cik šī daļa ir liela, norādījis Uļikausks.

"Tranzīta kontrabanda veido ievērojamu daļu no visām kravām, tā nav paredzēta Lietuvas melnaj am tirgum, j o arī Lietuvā tomēr smēķētāju skaits ir ierobežots un nepieaug (..), gluži pretēji - samazinās,” sacījis Muitas krimināldienesta pārstāvis. Viņš atzinis, ka kontrabandisti meklē jaunus ceļus uz Eiropu un cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām aizvien biežāk tiek ievestas ari no Latvijas vai pat Krievijas Kaļiņingradas apgabala teritorijas. Kādu laiku viņi vairījušies vest cigaretes caur Lietuvu, bet pašlaik Lietuvā konfiscētie tabakas izstrādājumu apjomi ir krietni lielāki nekā citās valstīs, kas atrodas pie Eiropas Savienības ārējās robežas. "Mēs esam kā Eiropas priekšnams,” stāstījis Uļikausks.

"Viņi meklē jaunus ceļus, cenšas parādīt atjautību, un patiesībā mēs jūtamies kā ES ekonomiskās telpas apsargi, jo (..) cenšamies pēc iespējas novērst šo tranzītu,” viņš piebildis. Lai gan daļa kontrabandas cigarešu paliek Lietuvā, jo tur var gūt diezgan krietnu pēlim, tālāk Eiropā peļņa ir vēl lielāka. "Jo tālāk uz Rietumiem, jo lielāka. Jau Lietuvā atdeve ir solīda, bet Vācijā vai Lielbritānijā - vēl lielāka,” stāstījis muitas pārstāvis. Kā atzinis Uļikausks, ir pilnīgi skaidrs, ka kontrabandas organizētāji savai nelegālajai darbībai sarūpē nopietnu tehnisko potenciālu, investē sarežģītās slēptuvēs un dažkārt pat var atļauties potenciālus zaudējumus, kas mērojami miljonos. "No tā, kādas ir slēptuves un paslēptās preces, (..) var secināt, ka faktiski ar to nodarbojas grupas ar tiešām nopietnu tehnisko nodrošinājumu,” viņš spriedis.

"Tie vis nav nekādi vietējie mazpilsētas "meistari ar zelta rokām”, kas to izdomā, - tie ir krietni nopietnāki spēki.” Pēc viņa teiktā, šogad bieži atklāti gadījumi, kad cigaretes tiek vestas sarežģītās slēptuvēs rūpnīcā ražotu betona bloku iekšpusē. Visu šo gadu vērojams ari atsevišķo kontrabandas kravu apjoma pieaugums - agrāk lielākoties kravas automašīnās tika atrastas 100 līdz 200 kastes, tagad nereti tiek atklātas bāztin piebāztas puspiekabes, kuras ved 1000 līdz 1500 kastu. Ne vienreiz vien aizturētas kravas, kuru vērtība ir vismaz miljons eiro, bet deviņos mēnešos aizturēto kontrabandas cigarešu kopējā vērtība pārsniedz 46 miljonus eiro.

Viņš atzinis, ka saistībā ar kontrabandu ne vienreiz vien aizturēti arī Lietuvas muitas darbinieki. Šogad par kontrabandu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu aizdomās turētā statuss noteikts vairāk nekā desmit muitniekiem.

Saskaņā ar iepriekš saņemto informāciju lielākie cigarešu kontrabandisti Latvijā un Baltijas valstīs ir D. Ezdoļnijs, V. Ruhačovs, S. Omaks un U. Erķītis, kuri jau sen izveidojuši citu "kontrabandas sistēmu”. D. Ezdoļnijs un V. Ruhačovs, dažreiz pieslēdzot citus partnerus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas organizētās noziedzības grupējumiem, veido nelegālas cigarešu rūpnīcas, kur tiek ražotas cigaretes. Tādā veidā D. Ezdoļnijs un V. Ruhačovs minimizē zaudējumu riskus, jo akcīzes preču pārvešana pāri robežai ir riskants pasākums, kur riski būt atklātam un atmaskotam ir krietni lielāki nekā tad, ja cigaretes tiek ražotas nelegālā cigarešu rūpnīcā ES teritorijā.

Sava biznesa aizsardzībai D. Ezdoļnijs un V. Ruhačovs izmanto plašu korupciju, kukuļojot Valsts policiju, Valsts robežsardzi, Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas, dāsni sponsorējot valstisko organizētās noziedzības grupējumu (Ura- šu, Parānu, "Resno”) un tādā veidā nodrošinot savam biznesam zināmu aizsardzību. Valstiskā organizētās noziedzības grupējuma biedri no kontrabandistiem saņemto naudu tērē ne tikai uzdzīvei, bet lai paplašinātu savu ietekmi un atbalstītu savu cilvēku virzīšanu amatos vai palikšanu amatos - tiesībsargājošās iestādēs, valsts drošības iestādēs, prokuratūrā, tiesā, valsts iestādēs un pašvaldībās, kā arī politiskajā arēnā. "Valstiskā organizētās noziedzības grupējuma” mērķi bija un ir ne tikai saglabāt "barošanos” no noziedzīgas naudas, bet arī naudu akumulēt un izmantot varas pārņemšanai valstī (Piedņestras numur 2 izveidei ES teritorijā).

Kas attiecas uz Muitas krimināldienesta pārstāvja Ģedimina Uļikauska teikto par kontrabandas cigarešu plūsmas pieaugumu no Baltkrievijas uz ES - ir zināms, ka D. Ezdoļnijs, V. Ruhačovs un S. Omaks "pēdu slēpšanai” uz produkcijas, kas tiek ražota nelegālajās cigarešu rūpnīcās, līmē citu valstu, tajā skaitā Baltkrievijas, akcīzes markas.

Novērtē šo rakstu:

118
11

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

FotoVācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc tam tās atkal atkarot. Bērboka uzskata, ka nepieciešama jauna NATO stratēģija, kas ļautu nekavējoties un vispusīgi atvairīt Krievijas uzbrukumu. Baltijas valstu aizsardzība tad vairāk gultos uz Vāciju. Tā ka, iespējams, drīzumā Dievzemītē atkal būs pa pilnam vācu puišu, meiču un, velns viņu zin’, kas tur vēl dienē.
Lasīt visu...

21

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

FotoEnerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To mēs redzam gan Ukrainā, gan nu jau arī pavisam blakus Somijā un citviet Eiropā. Nebūsim naivi, tas nenotiek bez vietējo enerģētikas jomas pārstāvju iesaistes, – viņi ir kļuvuši par daļu no Krievijas energosistēmas. Daži neapzināti, jo viņi vienkārši dara profesionāli savu darbu, daži arī ļoti apzināti, pārstāvot Krievijas intereses Latvijā.
Lasīt visu...

21

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

FotoAttiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir vietējo krievvalodīgo identitātes konsolidācijas punkti. Un sociologiem ir daudzmaz skaidrs, kāpēc tas tā. Tie nav gluži piederības atraktori. Par tiem kalpo tā pati māju izjūta, un par to cits stāsts (cik plaši ietver mājas, sēta vai reģions Pribaltika).
Lasīt visu...

21

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

FotoTagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu Saeimas telpās. Nākamajā rītā deputāts tika palaists brīvībā. Kaimiņam kā aktierim izdevās izcila performance – samulsums, bailes, pēc tam varonīga apņēmība, kas atspoguļojās viņa sejā dažādos veidos. Tolaik Kaimiņam un viņa partijai vēl bija daudz fanu, kuri gaidīja elka iznākšanu no cietuma. Tā gan tagad ir tāla pagātne.
Lasīt visu...

6

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

FotoKopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan Rietumu (angļu, vācu, franču valodās) puses. Tas ir mega krahs, ko patlaban Rietumi piedzīvo ar savām ilūzijām un pārpratumiem par Krieviju.
Lasīt visu...

21

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

FotoPriekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:
Lasīt visu...

21

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

FotoLatvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan ar māju privatizāciju, gan ar visu mājokļu uzturēšanas sistēmu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...

Foto

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas...

Foto

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

Policijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret...

Foto

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

Par politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu...

Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....