Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

....

12.06.2016. 18:52

»

HA

Kas jāpierāda? to ka nepieņem, vai to, kas tas atbilstoši startautiskajām vienošanās ES atzīts par oficiālu maksāšanas līdzekli ES teritorijā


O, šis ir labi! Juristi??!!

Vai tas nozīmē, ka varu fiziski stāvēt ar 10 eur rokā pie valsts kases un iesūdzēt, ja nepieņem?

Man bija situācija, ka (nezinu kā) VIDā rādījās nodoklu parāds 4 centi (0,04 eur). Laikam maksājot banka novilka lielaku komisiju un nepietika, vai tml. Un es tajā brīdī biju jau aizvēris mikrouzņēmumu, nakamais nod. makšajums vairs nav jāskaita. Zvanu uz VIS un jautāju, kā viņuprāt, lai es viņiem atdodu šos 4 centus, ja pārskaitījums uz valsts kasi maksā divi vai trīs eur, neatceros? Tā arī nevarēja man neko atbildēt. :) Laikam tas parāds karājas, sen neesmu ieskatījies eds, un ja nu sāk skaitīt procentus?

Atbildēt

Muļķu Zeme, XXI gadsimts

24.05.2016. 17:14

»

Panamas papīrs

tu patiešām esi nesekmīga kaktu aborta rezultātā izdzimis totāls TIZLENIS


ES, Untūns Mzpisāns, pazīstams ar iesauku Mazpisāns patiešām esmu nesekmīgs kaktu aborta rezultāta izdzimums, muļķis no Muļķu zemes totāls TIZLENIS.Brīžiem sarakstos pats ar sevi.

Atbildēt

Panamas papīrs

24.05.2016. 16:13

»

Tizlenis

Mikropisān, dabūsi starp acīm! Reāli! Jo normālu valodu nesaproti


tu patiešām esi nesekmīga kaktu aborta rezultātā izdzimis totāls TIZLENIS.

Atbildēt

Saulvedis

23.05.2016. 14:37

»

atkal kārtējais

pilnmēness


Pilnīgi piekrītu, tie ārprātīgie "skarbi traumētie juristi" iedomājas, ka cīnās ar valsti, bet patiesībā valsts cīnās a ršādiem ārpratīgajiem, kam nav ko darīt.

Atbildēt

Panamas papīrs

23.05.2016. 12:11

»

Nikolajs Buivids

Tēze: Uzziņa ir veids, kā privātpersona var uzzināt kompetentās iestādes viedokli par tiesību normu piemērošanu konkrētā situācijā, pirms ir uzsākta publiski tiesisko attiecību dibināšana (administratīvā akta izdošana). Caur tiesībām uz uzziņu persona īsteno savas konstitucionālās tiesības zināt savas...


No savas pieredzes gan pārstvot, aizstāvot privātpersonu tiesības tiesās - tiesā, administratīvajā tiesā, iestādēš esmu daudz iemācījies, nonācis pie atziņām, ka dodu priekšroku tikai savām interesēm, netērējot laiku citu tiesību aizstāvēšanai.Meklēju curumus likumdošanā uz tos izmantoju savām privātajām interesēm, tostarp Eiropas mērogā.Ja ko pasāku, man ir gatava, tiesiski neapstrīdama shēma.Esmu zaudējis jebkādu tiesisko paļāvību, paļaujoities uz to, ka iestādes un tiesa rīkosies tiesiski.

Neredzu arī nekādu jēgu ierēdņus iestādēs un tiesnešus apgaismot par šiem likumdošanas trūkumiem. Jo pārsvarā aizstāvim tiesnešu vietā jāpierāda pieradījumu spēks, jo ne ierēdņi, ne tiesa tos nevēlas saskatīt.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

23.05.2016. 11:39

Tēze: Uzziņa ir veids, kā privātpersona var uzzināt kompetentās iestādes viedokli par tiesību normu piemērošanu konkrētā situācijā, pirms ir uzsākta publiski tiesisko attiecību dibināšana (administratīvā akta izdošana). Caur tiesībām uz uzziņu persona īsteno savas konstitucionālās tiesības zināt savas tiesības, kas ir vērstas uz tiesiskās noteiktības un tiesiskās skaidrības nodrošināšanu. Šo tiesību īstenošanas rezultātā persona var plānot savu rīcību, nebaidoties, vai pati ir pareizi sapratusi tiesību normas.

Tēze: Uzziņa tās adresātam nav saistoša. Tā ir personas pašas izvēle, vai tā rīkojas atbilstoši uzziņā teiktajam. Savukārt iestāde, kas uzziņu sniegusi, nav tik brīva savā rīcībā. Proti, atbilstoši Administratīvā procesa likuma normām, ja uzziņas adresāts ir rīkojies atbilstoši viņam izsniegtajai uzziņai, tad iestādes vēlāk izdotais administratīvais akts, kas attiecas uz jautājumu, par kuru uzziņa sniegta, parasti nevar būt adresātam nelabvēlīgāks arī tad, ja iestāde vēlāk konstatē, ka uzziņa nav bijusi pareiza. Tādējādi uzziņai likumdevējs ir piešķīris īpašu statusu tiesiskās paļāvības kontekstā, un taisnīguma princips prasa, lai iestāde attaisnotu privātpersonas paļāvību, ko radījusi uzziņa. Minētais princips gan nav absolūts - ir iespējami gadījumi, kad kļūdaina uzziņa nepasargā indivīdu no tam adresēta administratīvā akta izdošanas, kurš ir nelabvēlīgāks kā sniegtā uzziņa.

Tēze: Tiesiskās paļāvības princips ir viens no tiesiskas valsts pamatiem. Atbilstoši šim principam valsts pārvaldei jārīkojas paredzami un konsekventi, savukārt privātpersona, ja tā saņēmusi skaidru iestādes viedokli kādā jautājumā, uz to var paļauties, attiecīgi plānojot savu rīcību. Vērtējot tiesiskās paļāvības principa piemērošanu, katrā konkrētā situācijā ir jāpārbauda, vai bija kaut kas, uz ko privātpersona varēja paļauties (skaidrs iestādes izteikums), vai attiecīgā persona tiešām uz to paļāvās, vai attiecīgā personas paļāvība konkrētajā gadījumā ir aizsardzības vērta.

Tēze: Gadījumos, kad iestāde ar kļūdainiem izteikumiem radījusi privātpersonai tiesisko paļāvību uz kādu konkrētu rezultātu, tai administratīvā akta izdošanas procesā jāsakaras ar divu tiesību principu – tiesiskuma principa un tiesiskās paļāvības principa sadursmi. Proti, no vienas puses, privātpersonai ir tiesiskā paļāvība, ka iestāde rīkosies atbilstoši iepriekš paustajiem izteikumiem. No otras puses, iestādes darbībām jāatbilst tiesību normām, tās rīcībai jābūt tiesiskai – jāatbilst tiesību normām. To, kuram principam ir dodama priekšroka, jāizlemj katrā konkrētajā gadījumā.

Skatīties:

Latvijas Republikas Augstākās tiesas
Senāta Administratīvo lietu departamenta
2008.gada 14.februāra
SPRIEDUMS
Lieta Nr. A42231904

SKA – 34/2008

Atbildēt

Nikolajs Buivids

23.05.2016. 11:34

»

Panamas papīrs

Attiecībā par tiesībam veikt maksājumus, kas ir obligāti saskaņā ar valsts prasībām...


Te, es tev, Panamas papīrs 23.05.2016. 10:27, pilnīgi piekritu.
Tā, kādreiz, rīkojos arī es.

Atbildēt

Panamas papīrs

23.05.2016. 10:27

»

Dainis Grabovskis

Un kā rīkoties tai gadījumā, ja neesi bankas konta turētājs, kā veikt pārskaitījumu un, kas tas pārskaitījums tāds ir


Attiecībā par tiesībam veikt maksājumus, kas ir obligāti saskaņā ar valsts prasībām.

Jums jāraksta iesniegums saskaņā ar APL par uzziņas pieprasīšanu (nejaukt ar izziņu).

Jums jāapraksta situācija un jāuzdod jautājums, kas attiecas uz Jūsu tiesībām. Iesniegumu varat iesniegt jebkurā valsts iestādē. Iestāde to pārsūtīs kompetentajai iestādei. Ja kompetenta iestāde uzskatīs, ka nav spējīga atbildēt uz Jūsu uzdoto jautajumu, viņa šo iesniegumu nosūtīs Tieslietu ministrijai.

Atbildi, ko saņemsit, varat pārsūdzēt kā administratīvo aktu saskaņā ar APL.

Atbildēt

Panamas papīrs

22.05.2016. 14:43

»

008

Vai tad jūs neviens nejūtat, ko varneši cenšās panākt? Regulā un vada Latvijas valsti tas pats "Politbirojs! Tikai žēl ka esam mantojumā saņēmuši (to saka kremlis) homoseksuālistu ģimeni! Viņi ir paveikuši to, ko neviens normāli domājošs cilvēks nekad nebūtu pielaidis! Godmanis nopirdās"Tautai jānolaiž...


Par pēdējam VID aktivitātēm ir atbildīga Pasaules banka, kas Reizniecei-Ozolaai un Pētersonei izvirzīja prasību, palielinat ieņēmumus, samazināt VID darbinieku skaitu, kad viņa nule bija ASV, lai PB var atgūt līdzekļus, ko pašalaik aizdod 1.3 miljardi.

Visa ierēdniecība dzīvo uz valsts parāda.

Atbildēt

008

22.05.2016. 14:19

Nikolaj, es Tevi ļoti labi saprotu! Tu kā Maksims Gorkijs reiz teica: Mana akadēmija ir mana dzīves pieredz. Bet, tas esošais Politbirojs ir mācīts un mācīts, kā tādus kā Tevi un mani apčakarētu. lielākais ļaunums ir, ka Mūsu tauta nav vienota! 1940. gadā bija tas pats. No Kremļa viens teica: Jūs varat pateikties savai tautai, kas parakstīja papīru par iestāšanos PSRS! Prof. Kirhenšteins brauca lūgt Staļinam, lai neatsaka! V.Lācis berzēja rokas, ka ticis pie varas. Vai tagad nav tas pats? Ēbreji labu dziesmu sacerēja priekš Tautas" "Šī ir pēdējā cīņa, kas ar uzvaru nāks......" Nikolai, cerība mirst pēdejā! Tev teisnība!!!

Atbildēt

008

22.05.2016. 14:06

Vai tad jūs neviens nejūtat, ko varneši cenšās panākt? Regulā un vada Latvijas valsti tas pats "Politbirojs! Tikai žēl ka esam mantojumā saņēmuši (to saka kremlis) homoseksuālistu ģimeni! Viņi ir paveikuši to, ko neviens normāli domājošs cilvēks nekad nebūtu pielaidis! Godmanis nopirdās"Tautai jānolaiž asinis"! Izrādās, viņam 300 000 bija par maz? Tad izpārdeva, viekārši iznīcināja Rūpniecību, lauksaimniecību, iedzina Tautu tādā Tūplī, ka patreiz mēs, Tauta sākam saprast, kas ir kas. Tas, kas neizdevās KPSS programmai, cenšas paveikt tagad! Kāds ir nomenklatūras skaits Valstī? Ir 285 000 darbinieki, kuri neko nerada! Pareiziniet ar 1000 vid. algu! 1940.gadā bija 18 700 darbinieki! PSRS laikā 150 000. Tātad, lai šādas naudas iegūtu, jādara kas? Nodokļi!!! Un no kā? No mums visiem. Pat pensionārs maksā PVN 21% par jebkuru pirkumu! Domājiet, ko darīsim, lai visu to apturātu? Pastāv divi veidi: Vai nu iela, vai demokrātiska balsošana. bet, kas ies ielās, vai kas un par ko balsos Dilemma!

Atbildēt

fds

22.05.2016. 13:43

Situācija diezgan dažāda vispār... Bet par vienu gan piekritīšu - FM atbilde par to, ka skaidrās naudas iemaksu viņiem uzturēt ir marazms. Kā jau tur minēts - tur vajag cilvēku, kases aparātu, tas ir arī papildus darbs grāmatvežiem, inkasācija utt.

Vienīgi, ko es arī gribētu redzēt ir, ka uz Valsts kases kontiem varētu pārskaitīt bez komisijas maksas. Pats saskāros ar VID, kad nepareizi samaksāju un paliku dažus santīmus parādā - komisijas maksa bija daudzkārt lielāka par pārskaitījumu....

Atbildēt

reptilis

22.05.2016. 10:41

Kad valsts darbosies tautas interesēs?!Tad ,kad tur būs Tautas lobijs:)))...nevis Bičevskis,kurš ,kā redzat ir labi strādājis banku interesēs.....

Atbildēt

Dainis Grabovskis

22.05.2016. 10:08

»

Edy

uzraksti e pastu


Savu epasta adresi labrāt pievienošu, ja pietiek.com dos tādu iespēju. Šie neļauj pievienot epasta adresi. Lūdzu te mans tel. 26160160 Atsūti sms, nosūtīšu savu emaila adresi.

Ar cieņu, Dainis Grabovskis

Atbildēt

Dainis Grabovskis

22.05.2016. 10:04

»

andreiko

Absurds jau izcils, tomēr pavecs. Bičevskis jau sen vairs nav valsts sekretārs, bet komercbanku krančelis


Ko nozīmē cits cilvēks? Cik zemu jānolaižas, lai kaut, kas tāds prātā ienāktu. Var būt atradīsi kādu, kurš manā vietā visus rēķinus maksās? Tad var būt es būtu ar mieru turēt muti un nebrēkt par to, ka valsts ierobežo manas tiesības.

Atbildēt

andreiko

22.05.2016. 09:32

Absurds jau izcils, tomēr pavecs. Bičevskis jau sen vairs nav valsts sekretārs, bet komercbanku krančelis.
Ja pašam nav konta bankā (vai tas ir bloķēts), par jaunas pases saņemšanu tavā vietā var samaksāt arī cits cilvēks.

Atbildēt

Dainis Grabovskis

22.05.2016. 09:30

»

Edy

uzraksti e pastu


[email protected]


Ar cieņu, Dainis Grabovskis

Atbildēt

Nikolajs Buivids

22.05.2016. 01:07

Paldies jums visiem par komentāriem, bet īpaši par kritiskiem. Tie sekmē pareizāks paust domas un meklēt argumentus. Taču apspriešanā dzimst patiesība. Vai ne?

Atbildēt

Jānis

22.05.2016. 00:14

Darba likuma 70.pants. Darba samaksas izmaksas veids
Darba samaksa aprēķināma un izmaksājama skaidrā naudā. Darba devējam ir tiesības izmaksāt darba samaksu bezskaidrā naudā ar pārskaitījumu tikai tad, ja darbinieks un darba devējs par to ir noteikti vienojušies.
Kā tad ar šo? Neviens to nav atcēlis.....

Atbildēt

RRR --> to pārdomām: 21.05.2016. 21:18

21.05.2016. 21:59

Juus sakaat:
kad maksā veikalā - bankas nodevu apmaksā pārdevējs, kad maksā valstij (pārdevējam) - tad bankas nodevu apmaksā pircējs (nodokļu maksātājs un pārdevēja īpašnieks).
-
Juus kluudaaties.
Valsts nav valsts nodevas paardeveejs (vai valsts nodoklu paardeveejs).
Ar valsts nodevaam (un valsts nodokliem) tauta apmaksaajam savu kalpu - valsts darbinieku - pakalpojumus.
Valsts ir tauta ar savu varu savaa teritorijaa.
Tautai (valstij) ir tiesiski jaanodroshina iespeeja veikt savu kalpu - valsts darbinieku - pakalpojumu apmaksa tikai valsts nodoklu un valsts nodevu formaa BEZ papildnodevas un BEZ maksu prasoshiem papildpakalpojumiem!
-
Privaatbanku pakalpojumus un/vai to apmaksu nav jaaiejauc valsts pakalpojumu apmaksaa.

Atbildēt

pārdomām:

21.05.2016. 21:18

kad maksā veikalā - bankas nodevu apmaksā pārdevējs, kad maksā valstij (pārdevējam) - apmaksā pircējs (nodokļu maksātājs un pārdevēja īpašnieks)

Atbildēt

RRR

21.05.2016. 21:09

Valsts Kase savaa atbildee runaa par VISAAM valsts un pashvaldiibu iestaadeem, bet cilveeka jautaajums tachu ir TIKAI PAR VALSTS KASES pakalpojumiem!
Lai vismaz Valsts Kasee cilveeks var samaksaat valsts nodevu!
Valsts nodevu taadu, kaada taa ir, - bez papildnodevas un bez maksu prasoshiem papildpakalpojumiem!
-
Tas tachu ir absurds, ka Valsts Kasee nespeej vai nelauj iistenot apmaksas pienemshanu caur kasieri, bet citaas valsts iestaadees (un pashvaldiibu iestaadees) speej un lauj to iistenot caur kasieri!
-
Lai veicas visiem cilveekiem ciinaa par cilveektiesiibaam, tiesiskumu un taisniigumu!

Atbildēt

Dainis Gribovskis

21.05.2016. 19:16

»

Edy

uzraksti e pastu


Rakstu.

Atbildēt

HA

21.05.2016. 17:42

»

VB

"Starp citu - nepieņemot kasē eiropas savienības oficiālu maksāšanas līdzekli ko sauc par eiro banknoti Latija var iekulties lielās starptautiskās nepatikšanās...


Kas jāpierāda? to ka nepieņem, vai to, kas tas atbilstoši startautiskajām vienošanās ES atzīts par oficiālu maksāšanas līdzekli ES teritorijā.?
Varbūt vienkāršāk ir pierādīt, ka Latvijas tieslietu ministrija nav ES teritorija un uz to neettiecas ES darbojošās likuma normas.

Atbildēt

Dainis Grabovskis

21.05.2016. 15:41

»

VB

Atvainojiet, tā pilnīgi viņu pašu problēma


Tfu, tfu, tfu... Bet ja nu tomēr tev gadīsies, kādreiz veikt maksājumus Valsts kasē, pamēģini. Pamēģini nelietot interneta banku, bet ar skaidru naudu aiziet uz Valsts kasi un samaksāt! :D:D:D

Un tikai tad tu. Sapratīsi, ka tas viss nav nemaz tik smieklīgi.

Atbildēt

VB

21.05.2016. 15:31

»

Dainis Grabovskis

Attopies, viņiem jau nav KASES


Atvainojiet, tā pilnīgi viņu pašu problēma!
+ Valsts Kasei nav kases..., khmm...

Atbildēt

nu gan

21.05.2016. 13:49

»

Nikolajs Buivids

Man tas beidzas ne ar ko. Pietrūka spēks cīnīties ar viņiem, ka arī, tajos laikos, juridiskas zināšanas


Varētu padomāt, ka šajos laikos tev nepietrūkst juridiskas zināšanas?!

Atbildēt

Panamas papīrs

21.05.2016. 13:47

»

Nikolajs Buivids

Man tas beidzas ne ar ko. Pietrūka spēks cīnīties ar viņiem, ka arī, tajos laikos, juridiskas zināšanas


Cilvēk mīļais, Jūs cīnījāties pats ar savu muļķību! Ceru, ka esat to uzvarējis uz visiem laikiem. Labāk vēlu, nekā nekad..vismaz šajā jomā.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

21.05.2016. 12:41

»

VB

"Valsts kases darbinieki paziņoja, ka tādu maksājumu pati kase nepieņem


Ja tāda situācija atkārtosies, tad tā arī darīšu.
Man patika, ka mēs protam ne tikai dusmoties, bet arī pajokot un pasmaidīt.
Paldies!

Atbildēt

VB

21.05.2016. 11:54

»

HA

Nu ko sacīt.Varu tikai vēl papiuldināt, ka SEB banka, par skaidras naudas izņemšanu no konta, kuram tiesas izpildītājs uzlicis apgrūtinājumu, prasa 10 eur...


"Starp citu - nepieņemot kasē eiropas savienības oficiālu maksāšanas līdzekli ko sauc par eiro banknoti Latija var iekulties lielās starptautiskās nepatikšanās."

Kas arī būtu jāpierāda. Agrāk pat uz naudas zīmēm bija rakstīts, ka tā okbligāti jāpieņem. Pārējie maksāšanas līdzekļi, tipa, čeki, vekseļi, kādi pārskaitījumi etc. bija sekundāri, kad saņēmējs tiem piekrīt - kā tam arī jābūt, ja vien nelietojam tīru zeltu.

Atbildēt

VB

21.05.2016. 11:48

"Valsts kases darbinieki paziņoja, ka tādu maksājumu pati kase nepieņem"

Ja Jūs saņēmat rakstisku atbildi, ka viņiem šī nauda nevajag, varējat mierīgi atstāt visu kā ir (nu, vismaz es tā būtu darījis). Tai tiesai ar to būtu pilnīgi jāpietiek, ka tā atkal man atgādinātu.

Atbildēt

Lauķis

21.05.2016. 10:40

Neko jaunu jau autors nav pateicis. Par visu, vienalga kā, maksājam mēs paši - VIENMĒR. Un pat dubultā, jo katrai valsts iestādei budžetu veido mūsu nodokļi. Bet par pakalpojumu tāpat jāmaksā. Tātad esam samaksājuši budžetā plus vēl par to, ka ierēdnis paceļ savu pakaļu vai pirkstu un kaut ko izdara.
Tas ir tieši tāpat kā ar NĪN. Par visu jau esi vienreiz samaksājis - un atkal katru gadu no jauna maksā par to, ka esi samaksājis.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

21.05.2016. 10:26

Par jebkuru karti arī jāmaksā, tā kā vienos vārtos

Atbildēt

Panamas papīrs

21.05.2016. 07:46

»

lauķis

Pareizi , tieši tāpēc jau arī Latvijai nav savas bankas


PB un ASV federālo rezervju intereses, kas drukā dolārus.

Līdzīgi ASV ES projekta instrumenti ir Eirovīzija ar politiskiem, mākslīgiem balsojuma rezultātiem, praidisms, kuru turpina bēgļu juku apstākļos politiku ar Stambulas konvencija, jo nevar tikai algot lezbes un gejus, lai tie iet gaājienos, jo kļūst apnīkstoši un bīstami gajieniem laikā, kad bēgļi pārpludina Eiropu.

Kamēr latviešu antiņi nesāks domāt globāli un redzēt latviesšu problēmas no globālā viedokļa, latviešu tautai nav nekādu izredžu.

Atbildēt

lauķis

21.05.2016. 07:36

»

sieg

Banku intereses pāri visam - über alles


Pareizi , tieši tāpēc jau arī Latvijai nav savas bankas.

Atbildēt

Panamas papīrs

21.05.2016. 07:15

„Valsts pārvalde savā darbībā ievēro cilvēktiesības; Valsts pārvalde darbojas sabiedrības interesēs. Pie sabiedrības interesēm pieder arī samērīga privātpersonas tiesību un tiesisko interešu ievērošana; Valsts pārvaldei, atsevišķai iestādei vai amatpersonai, īstenojot valsts pārvaldes funkcijas, nav savu interešu; Valsts pārvalde savā darbībā ievēro labas pārvaldības principu. Tas ietver atklātību pret privātpersonu un sabiedrību, datu aizsardzību, taisnīgu procedūru īstenošanu saprātīgā laikā un citus noteikumus, kuru mērķis ir panākt, lai valsts pārvalde ievērotu privātpersonas tiesības un tiesiskās intereses;
Valsts pārvalde savā darbībā pastāvīgi pārbauda un uzlabo sabiedrībai sniegto pakalpojumu kvalitāti; Tās pienākums ir vienkāršot un uzlabot procedūras privātpersonas labā; Valsts pārvaldes pienākums ir informēt sabiedrību par savu darbību. Tas attiecas it īpaši uz to sabiedrības daļu un tām privātpersonām, kuru tiesības vai tiesiskās intereses īstenotā vai plānotā darbība skar vai var skart; Valsts pārvaldi organizē pēc iespējas ērti un pieejami privātpersonai. Ja informācija, kura nepieciešama pārvaldes lēmuma pieņemšanai, kas regulē publiski tiesiskās attiecības ar privātpersonu, ir citas institūcijas rīcībā, iestāde to iegūst pati, nevis pieprasa no privātpersonas;
Valsts pārvaldi organizē pēc iespējas efektīvi. Valsts pārvaldes institucionālo sistēmu pastāvīgi pārbauda un, ja nepieciešams, pilnveido; Valsts pārvalde savā darbībā ievēro arī šajā pantā neminētus tiesību principus, kuri atklāti, atvasināti un attīstīti iestāžu vai tiesu praksē, kā arī tiesību zinātnē.”
==========================================

Šīs ir visparējās, emocionālās nostādnes. Vienvārdsakot - pasakas. Ja kāds vēl tādā vecumā tic pasakām, tad tā ir viņa paša vaina.

Bet pārējais, tostarp autora komentārs, ir nekas cits, kā "vecuma marasma" izpausme - kad tiesāšanās un strīdēšanās kļūst par diagnozi, dzīvesveidu.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

18

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...

21

Sankcijas. Retorika un realitāte

FotoŠī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz šim ieviestās sankcijas pret Krieviju un to efektivitātes trūkums. Ne visam rakstā teiktajam varu piekrist, tomēr attiecībā uz sankciju zemo efektivitāti pilnībā atbalstu autora viedokli. Kāpēc tas tā, par to arī būs runa zemāk.
Lasīt visu...

21

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

Foto"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.
Lasīt visu...

15

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

FotoŅemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) saņemtos iesniegumus par AS "Olainfarm" notiekošo, FKTK aicina AS "Olainfarm" vadību 22.09.2020. plānotajās akcionāru sapulcēs nodrošināt visiem akcionāriem vienlīdzīgas tiesības, kā arī ievērot citus korporatīvās pārvaldības principus. Tāpat FKTK aicina arī lielākos akcionārus respektēt mazākuma akcionāru tiesības un ar savstarpējiem strīdiem neradīt kaitējumu Latvijas kapitāla tirgus reputācijai.
Lasīt visu...

21

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

FotoMan bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot ielās. Mēģināšu koncentrētāk paskaidrot šī mana aicinājuma būtību.
Lasīt visu...

6

„Ņevinovataja ja...”

FotoVakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es vēlētos ieviest skaidrību dažos jautājumos.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...