Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Biedri Staļin, laiks tikt galā ar tautas ienaidniekiem!

Šis Solovjovs brunčos ir Latvijas radio galvenā redaktore, kas aicina beidzot tikt galā ar “ķengu portāliem”, kuri, lūk, atļaujoties diskreditēt augstākās amatpersonas, izmeklētājus un prokurorus.

Foto

Par ticību, reliģiju un vērtībām

Ex-seržants (literārs pseidonīms)
01.01.2013.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šīs pārdomas tapa portālā Pietiek 21.decembrī nopublicētā raksta „Darvinisms- viltus zinātne” iespaidā. Pareizāk gan būtu teikt nevis raksta, bet gan tās negaidīti lielās lasītāju intereses un neviennozīmīgās attieksmes dēļ, par ko liecina komentāru skaits un atsauksmes plusiņu un mīnusiņu veidā.

Iesākumā piebildīšu, ka ne tuvu neuzskatu sevi par dažādu reliģiju smalku pazinēju, vēsturnieku vai ļaužu dvēseļu pētnieku. Tomēr, balstoties uz dzīves pieredzi, zināmām novērošanas un spriešanas spējam, atļaušos dažas pārdomas par tēmu. Patiesībā runa nebūs tik daudz par pašu iepriekš pieminēto rakstu, cik par lasītāju attieksmi pret to un savu redzējumu par lietām, kas minētas mana raksta virsrakstā. Un beidzot ievada nobeigumā pateikšu, ka uzskatu sevi par kristieti, kaut arī nepiederošu nevienai oficiālai kristiešu konfesijai, nedz reliģiskai sektai. Ja kādam šāds apgalvojums sākotnēji var likties muļķīgs, tad, iespējams, lasot tālāk, ieviesīsies zināma skaidrība.

Ja runā par rakstu, tad, neskatoties uz veiksmīgiem secinājumiem raksta nobeigumā, jāpiebilst, ka, lai spriestu par tēmu, kas vairāk vai mazāk saistīta ar zinātni, ir nepieciešams nopietns sagatavošanās darbs, kur katrs apgalvojums jāpārbauda vismaz no diviem neatkarīgiem un, vēlams, savstarpēji oponējošiem kompetentiem avotiem. Tā kā neesmu ne dabas pētniek, ne, jo vairāk, darvinists, tad šo tēmu noslēgšu un pāriešu pie nākam’’as, vienīgi piebildīšu, ka, manuprāt, pastāv lietas, uz kurām racionālais cilvēka prāts viennozīmīgu atbildi nekad nesniegs, bet, ja kāds grib cepties, tad lai cepas.

Jēdzieniem „ticība” un „reliģija” enciklopēdijā var atrast šādus skaidrojumus:

Ticība ir pārliecība par kā patiesumu, atbilstību īstenībai, arī pārliecība par kā vērtību, nozīmi bez pierādījumiem, pārbaudes;

Reliģija ir uzskatu un ticības kopums, kas attiecas uz kaut ko pārdabisku, svētu vai dievišķu, kā arī morāle, paražas, rituāli un organizācijas, kas ar to saistītas.

Ka redzams, jēdziens „reliģija” ir plašāks un papildus ticībai ietver vēl citas lietas.

Kāda nozīme ticībai un reliģijai pašreiz ir Latvijas valsts iedzīvotāju dzīvē? Ja spriež pēc komentāriem pieminētā raksta sakarā, tad nekāda. Primitīvākie ir – „dodiet man pieradījumu, ka ir Dievs, un es ticēšu”. Jautājums - vai tad ticībai ir nepieciešami pierādījumi ? Acīmredzot publika vēlas, lai kāds atvelk vīriņu ar garu, baltu bārdu, kas paradīs triku Deivida Koperfilda stilā.

Bet, ja nopietni, tad pilnīgi iespējams, ka „brīnums” notiek vismaz reizi katra cilvēka dzīvē, jautājums, vai spēj to piefiksēt. Ir novērots, ka subjekts, kas tikko izķepurojies no nopietnas ķezas, kur, loģiski spriežot, rezultātam vajadzēja būt citādam, aizdomājas un izvērtē savu dzīvi un vērtības. Bet tas parasti ilgst neilgi, un viss aiziet vecās sliedēs. Protams, ja kādam palīdzība no malas nav vajadzīga un viņš to atstumj, tad to, visticamākais, arī nesaņems.

Runā, ka Dievs dod cilvēkam pārbaudījumus tik daudz, cik tas spēj pavilkt. Zināma loģika tur ir, jo diez vai būtu labi, ja visi staigātu šai saulē pastāvīgi laimīgi un pašapmierināti. Tomēr jautājums nav viennozīmīgs. Gadījums iz dzīves. Vīrs spēka gados iet boja muļķīgā negadījumā (sadeg iesprostots sasistā auto). Māte, kas audzinājusi vienīgo dēlu bez tēva, bieži cīnīdamās ar trūkumu, apglabā dēlu un pēc divām nedēļām nomirst. Tātad nepavilka. Acīmredzot jautājums jāatstāj kategorijā „cilvēka prātam neaptverams”.

Iemīļots karojošo ateistu arguments - kristieši ir nesuši daudz posta. Tiek pieminēti krusta kari, inkvizīcija un samērā neseni notikumi, piemēram, nacistisko noziedznieku slēpšana pēc WWII ar Vatikāna līdzdalību. Muļķīgs arguments. Vainot ticību par to, ka kāds, Bībeles vārdiem runājot, ir „sava Dieva vārdu nelietīgi valkājis”. Varbūt kādam ir pieradījumi tam, ka Kristus un viņa mācekļi sludināja vardarbību vai mēģināja savu mācību uzspiest ar varu ?

Kā jau visur, arī šeit atrodas subjekti, kas „”kompetenti” spriež par lietām, būdami analfabēti attiecīgā jomā. Redz, 10 baušļi ir muļķības, un mēs zinām, kā pareizāk. Ar tādiem diskusijā ielaisties ir bezjēdzīga nodarbe. Ja runā par baušļiem, kurus kristieši pārņēma no jūdaisma, tad manā skatījumā tās ir nevis dogmas, bet nemainīgas vērtības jeb konkrētāk - uzvedības normas, kuru vērtība pārbaudīta vairāku tūkstošu gadu laikā. Protams, ka dažos teikumos izteikt visu šo baušļu nozīmi nav iespējams, bet tāpēc baznīca dod izvērstus skaidrojumus, kuros arī neatrast neko aplamu vai nepareizu, bet tieši otrādi - runa ir par lietām, kas pat ļoti aktuālas mūsdienu sabiedrībā. Un vietā jau nekas labāks un pareizāks nav izdomāts. Tanī pat laikā uzspiests nekas netiek.

Daži komentētāji piemin seno Grieķiju - pagānu kultūru ar demokrātisku pārvaldi (Solona periods), kur viss it kā bija OK. Šajā sakarā neliels citāts iz vēstures mācību grāmatas:

„Sokrāta nāve simboliski iezīmēja Grieķijas zelta laikmeta beigas. Tās tālākā vēsture kļuva arvien nožēlojamāka. Grieķu sabiedrība turpināja arvien vairāk degradēt. Liela sabiedrības daļa pārstāja ticēt jebkādu Dievu esamībai, plauka prostitūcija un seksuālā visatļautība. Toties ģimenes prestižs arvien vairāk kritās. Arvien biežāk grieķi priekšroku deva civillaulībai, izvairoties uzņemties oficiālu atbildību par ģimeni un pēcnācējiem. Arvien zemāka kļuva arī politiskā morāle. Korupcija kā sērga bija pārņēmusi visus valsts pārvaldes līmeņus. Persija dāsni dalīja kukuļus dažādu grieķu pilsētu politiķiem, lai tie provocētu karu vienam pret otru. Kādreiz slavas apmirdzētie grieķu karotāji masveidā pārdevās citu valstu ģenerāļiem vai pat barbaru ordu vadoņiem. Kad Maķedonijas Aleksandrs kaujas laukos vēlāk sastapās ar persiešu armijām, viņš ar izbrīnu konstatēja, ka tās burtiski mudž no grieķu algotņiem.”

Varbūt kāds pateiks, ka tas nav aktuāli šodien? Ar Romas impēriju līdzīgs stāsts, tikai vēlāk.

Un tagad par kristīgo ticību un tās pirmsākumu, ja jau esam pieskārušies 2000 gadu vecai vēsturei. Prātā nāk pirmie kristieši un viņu ticības spēks. Kas bija tas faktors, kas ļāva viņiem romiešu cirkos ar smaidu uz lūpām sagaidīt, kad tiks zvēru saplosīti? Varbūt tā bija cerība uz atalgojumu pēcnāves dzīvē ar mazohisma piegaršu? Laikam tas ir par maz un noteicošais šim gara spēkam bija tas, ko viņi sauca par mīlestību pret Dievu. Kāds pateiks - „reliģiozs fanātisms”. Varat to saukt tā, ja ir vēlme. Tikai viens precizējums - šis „fanātisms” tolaik nenesa ļaunumu citiem. Iespējams, ka atsevišķi neiecietības ekscesi bija, taču domāju, tas noteikti nebija krusta karu perioda fanātisms. Tolaik kristieši bija vajātie, un ievērojami vēlāk daļa no viņiem pārvērtās par vajātājiem. Ja kādam ir pierādījumi pretējam, labprāt uzklausīšu.

Vēl viens piemērs jau no jaunākiem laikiem. Tas gan no filmas un ne par kristiešiem, bet pieļauju, ka balstīts uz patiesiem notikumiem. Nacistu koncentrācijas nometnes barakā sēž bars žīdu. Publika dažāda - sākot no universitātes profesora un beidzot ar neizglītotu tirgotāju. Visi saprot, ka ir nāvei nolemti un aiz gara laika sarīko improvizētu tiesas prāvu pret savu Dievu ar apsūdzētāju, aizstāvību, lieciniekiem un tiesnesi. Liecības apmēram līdzīgas - dzīvojis godīgi, ievērojis baušļus, bet trīs nevainīgi bērni iet boja tēva acu priekšā. Aizstāvība kaut ko runā par Dieva aprēķinu, kas cilvēkiem nav izprotams, tomēr tiesneša verdikts ir viennozīmīgs - Dievs ir netaisns un ļauns. Un tomēr brīdī, kad jau sadzīti gāzes kamerā, visi kā viens sirsnīgi lūdz šo savu Dievu. Varbūt arī to darīja aiz bailēm un cerībā uz atalgojumu? Tad jau nesarīkotu to tiesu.

Un tagad tīri subjektīvs skatījums uz jēdzieniem “Ticība”, “Dieva mīlestība” un “Dievs” (ja kādam vārds “Dievs”, netīk, manis pēc varat aizstāt ar “Augstāko saprātu”).

Domāju, ka katrā cilvēkā kopš dzimšanas ir iekodēta tieksme pēc labā un taisnīgā tāpat kā tieksme būt nesavtīgi mīlētam un dot pretī savu mīlestību (tas, ka dzīves laikā šis tieksmes tiek apzinīgi vai neapzinīgi apslāpētas, nemaina lietas būtību) ). Diemžēl reālajā dzīvē pilnā komplektā tas reti realizējas. Toties šīs vēlmes var realizēties tādā jēdzienā kā Dievs, kas katra indivīda uztverē var atšķirties, un nav svarīgi, kā tas saucas - Jehova, Allāhs, Svētā Trīsvienība vai Buda - un kādā tēlā indivīds to iztēlojas. Kādam Dieva tēls varbūt asociējas ar „balto tēvu” uz mākoņmalas, citam ar kādu domu pēkšņā apskaidrības brīdī vai radošu iedvesmu, vēl citam ar iekšējo balsi vai sirdsapziņu. Galvenais, ka attiecības balstās uz savstarpējas mīlestības pamata, bet nevis uz baiļu vai tirgus principa kā pagānu kultūrās, kur cilvēku upurēšana nebija retums.

Ja visu salikt pa plauktiem (lai man piedod intelektuāļi, bet ne visiem ir lemts par tādiem būt), tad minētās attiecības varētu iztēloties šādi: Tev ir tēvs vai māte, kas Tevi nesavtīgi mīl. Ar kādu savu rīcību vai nepārdomātu vārdu Tu esi darījis viņiem pāri. Vai Tevi nemocīs sirdsapziņa un Tu nemēģināsi situāciju labot? Un, ja mēģināsi, tad droši vien, ka nedarīsi to aiz bailēm vai, cerot uz atalgojumu. Ar Dievu ir līdzīgi. Atšķirība vien tā, ka tēvam vai mātei dažreiz var nebūt taisnība, bet Dievam taisnība būs vienmēr.

Protams, ka dzīvē ne vienmēr var pateikt, kas ir labi vai slikti, talkā ņemot baušļus pat izvērstā veidā. Tad atliek meklēt kontaktu ar savu Dievu.

Dažos komentāros figurē nepamatoti apgalvojumi, it kā lielākai „izglītoto cilvēku” daļai nav nepieciešama ticība, lai dzīvotu „pareizi”. Nez ne kurienes tāda statistika? Ja kas, tad pie „reliģiskiem tumsoņām” var pieskaitīt virkni ASV prezidentu un vēl vairāk, pat čekistu Putinu (čekisti, kā viņš pats saka, nemēdz būt bijušie). Šeit varat noklausīties viņa domas par reliģiju un valsti. Skaisti runā - http://www.youtube.com/watch?v=W-WkCuwV7Zc

Nez vai arī tā domā vai tomēr vairāk aprēķins? Tomēr jāatzīst, ka muļķis nav un reliģijas lomu saprot atšķirībā no mūsu pelēcībām, par ko runa vēlāk.

Un tagad par Latviju.

Kāpēc kristīgā ticība Latvijā nav laidusi tādas saknes kā, piemēram, Polijā. Varbūt tāpēc, ka vārds „Ziemassvētki” neraisa nekādas asociācijas ar Kristus dzimumdienu atšķirība no citām valodām (Christmas, Рождество)? Protams, ka nē. Ir taču tāds vārds ka „Svētvakars”, varbūt nedaudz piemirsies. Varbūt pie vainas vēsturiskie faktori - kristietība Baltijā ienāca kopā ar vācu iekarotājiem atšķirībā no Polijas. Tas varētu būt viens no iemesliem.

Domāju, ka iemesls arī varētu būt baznīckalpu zemā autoritāte, kur pie vainas paši vien ir. Iespiedies atmiņā Pujata TV „iznāciens”, kur izvērsa reklāmu Šleseram, neaizmirstot arī Lembergu ar sakramentālo frāzi: „Ja nav notiesāts, nav vainīgs.” Vēl viens piemērs iz dzīves. Ziemassvētku dievkalpojums nelielā Pierīgas katoļu baznīcā. Jauns puisis, laikam nesen kā semināriju pabeidzis, sprediķo un pamatskolas līmenī māca dzīvot. Tad nemanot (kā pašam liekas) sāk aģitēt par vietējo pagasta veci (pirmsvēlēšanu laiks bija). Turpat netālu, uz soliem sēž nobaroti bifeļi un truli blenž uz altāri, izliekoties nemanām, ka blakus stāv tantuks uz vārgām kājām. To pastāstīju, lai paskaidrotu, kāpēc uz baznīcu nevelk.

Bet vēl nopietnāks ir jautājums par garīdznieku intelektu un sagatavotības līmeni. Izskatās, ka atpalikuši par pāris gadsimtiem, kad garīdzniecība bija izglītotākā tautas daļa. Lai jaunie priesteri pamēģina izvērst diskusiju par ticības jautājumiem ar kādu intelektuāli - karojošo ateistu. Dievišķā iedvesma tur nelīdzēs.

Noteikti neatstāja vienaldzīgu valsts vadītāju „apsveikums Ziemassvētkos”, kur neatradīsiet ne vārda par Ziemassvētku svinēšanas ideju. Ir bluķis (Dombrovskis), kaut kāds Ziemassvētku stāsts (Bērziņš), paveiktais, kas jāizvērtē gadu mijā (Āboltiņa). Nu tad varbūt Ziemassvētku sakarā apsveikumi no valsts vadības vispār nebūtu vajadzīgi, pietiktu ar Jauno gadu, kad "izvērtēt paveikto" kā padomju laikos. Kāda necieņa no šīs trijotnes puses pret Latvijas ticīgo iedzīvotāju daļu. Šamējiem kristīgo morāli točna nevajag.

"No sendienām Ziemas saulgrieži latviešiem ir bijuši īpaši svētki. Svētku galds, ķekatās iešana, bluķa vilkšana un egles greznošana ir ne vien skaistas tradīcijas, ar ko piepildīt Ziemassvētku dienu, bet arī svētku rituāli, kas mūs vieno ar iepriekšējām paaudzēm," saka Dombrovskis savā uzrunā. Vispār jau kopš sendienām ziemas saulgrieži bija 21.-22 dec. un nevis 24.-25. Un man personīgi Ziemassvētki asociējas ar Jēzus Kristus dzimšanu kā visā kristīgajā pasaulē, bet nevis ar kaut kādu bluķi. Kādam kaut kas sajucis. Vēl varētu pastāstīt par budžetu, fiskālo disciplīnu un eiro ieviešanu. Interesanti būtu zināt, vai oficiozā dievkalpojuma laikā Dombrovskis arī vilka bluķi? Bet varbūt Dombrovskis iet baznīcā tāpēc, ka amats spiež un klusībā smejas par to ko runā no kanceles mācītājs?

Ak, jā, jā, jā, tak piemirsu. ka mums ir sekulāra valsts ( kādu vārdu izdomājuši), kā to atgādināja komentetāja ar niku “paija”. Nu tad nobeigumā “Special for You”, paija, vēl viena “sekulārista” uzruna - Irānas prezidenta Mahmuda Ahmadinežada video Ziemassvētku apsveikums britu kristiešiem - http://www.youtube.com/watch?v=U_EzSHnWefc

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

12

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

FotoPirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību izrādījās negaidīti auglīga. Tiesa, nedaudz īpatnējā veidā. Tā ārkārtīgi tieši un nesaudzīgi atsedza tās problēmas sabiedriskajos medijos, kuras līdz šim bija sekmīgi apslēptas.
Lasīt visu...

21

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

Foto“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.
Lasīt visu...

12

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

FotoPirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs varas atzari: likumdevējs, izpildvara un tiesu vara. Tā kā mūsu Satversme neskata medijus kā ceturto varu, tad žurnālistiem un mediju redaktoriem nevajadzētu izturēties tā, it kā viņi oficiāli valdītu, vēl vairāk – ka neviens nedrīkstētu viņus kritizēt par sliktu darbu, piemēram, par pārāk vienpusēju un tendenciozu nostāju notikumu, procesu un personu atainojumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...