Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pilnīgi skaidrs, ka, ja pats Dievs vēlētos iepriecināt latviešu inteliģenci, visticamāk viņam tas neizdotos. Panika ap Rīgas domes apsveikuma kampaņu tam ir ļoti labs apliecinājums.

Sāksim ar kampaņas teksta tulkošanu krievu valodā. Šeit sašutušo inteliģenci mulsināja vārda "язык" lietojums, kuram krievu valodā ir divas nozīmes - valoda un mēle.

Pats par sevi saprotams, ka pirmais, ko sašutusī inteliģence iedomājās, aplūkojot vārdu "mēle", bija vulgāras asociācijas ar šo vārdu. Šo uzvedību var salīdzināt ar ieslodzītajiem cietumā, kad viņu priekšā tiek izrunāts vārds “gailis”, kuram ir dubultnozīme tikai un vienīgi, ja tu dzīvo pēc “poņatijam”.

Turpmāk, veidojot dizainu, Latvijas māksliniekiem noteikti jāņem vērā, ar kādu auditoriju viņi strādā, un jāpārbauda katra vārda nozīme pieaugušo izklaides portālos un kriminālvārdnīcās.

Tālāk sašutušajai inteliģencei nepatika ornamenta krāsas, kas, pēc viņu pārliecības, nav nekas cits kā Georga lente, jo ornamentā izmantotas oranžas un melnas krāsas, kā arī paralēlas līnijas.

Tā kā sašutušajai inteliģencei parasti nav laika tādiem sīkumiem kā kompozīcijas detaļu analīze, viņiem diemžēl neizdevās ieraudzīt, ka bildē papildus oranžajam un melnajam ir arī tumši zaļš fons.

Tiesa, pat ja viņi būtu ieraudzījusi attēlā redzamo tumši zaļo krāsu, visticamāk, 12. gadsimta sēļu sievietes tērpa krāsu gammu tajā neatpazītu, jo šādus tērpus ieraudzīt “onlyfans” aplikācijā, ko, kā izrādījās, izmanto daudzi sašutušas inteliģences pārstāvji, ir neiespējami.

Ņemot vērā notikumus ar šo kampaņu, man ir mazliet bail domāt par tiem cilvēkiem, kuri glabā sēļu kultūras tradīcijas, jo nemaz nav izslēgts, ka par šiem tērpiem viņi pavisam drīz var tikt pasludināti par tautas ienaidniekiem, tanku bučotājiem un kolaborantiem. Un tos sēļu kultūras glabātājus, kuri uzdrošinās valkāt sēļu spirāles uz galvas, kas patiesībā ir viena liela Georga lente, iespējams, drīz sāks vispār šaut tieši uz ielas bez tiesas un izmeklēšanas.

Interesanti, ka, ja mēs tautas ienaidnieku sarakstam sākām pievienot krāsas, tad tas mums novedīs uz ļoti slidena ceļa. Piemēram, šajā sarakstā pilnīgi noteikti tiks iekļauts dzintars, īpaši tas, kurā sasaluši tumšas nokrāsas graudi. Teikt, ka dzintara dienu, kas tiek atzīmēta 4. septembrī, latviešiem uzspieda krievu spiegi, manuprāt, nav vērts, jo tas pats par sevi ir saprotams.

Tas viss arī latviešu māksliniekiem ir skaidri jāpatur prātā nākamreiz, kad viņi savā mākslā vēlas izmantot dzintara nokrāsas.

Vēl interesantāks ir tas ka, ja, „Google” attēlu meklēšanā ievada frāzi “Lāčplēša diena”, kuras priekšvakarā, starp citu, tika izveidota Rīgas domes apsveikuma kampaņa, tad uz ekrāna parādīsies daudz oranži melnu bilžu. Uz to skatoties, atliek tikai cerēt, ka Lāčplesis nebija komunists.

Arī ļoti dīvaina situācija izveidojās ar tiem sašutušās inteliģences pārstāvjiem, kuri nesen mēģināja aizstāvēt Brektes kunga sienas meistardarbu. Tad viņi kailajās krūtīs uz bērnu izglītības iestādes sienas nemaz nemanīja vulgaritātes piegaršu. Bet, tiklīdz apsveikuma kampaņas grafiskais dizainers paņēma rokās oranžu zīmuli, sašutusī inteliģence viņu nekavējoties apzīmēja par Kremļa aģentu. Kas ir iemesls šādai ļoti selektīvai pieejai, sašutusī inteliģence diemžēl neprecizē.

Visas šīs panikas rezultātā arī kļuva skaidrs, ka daļa no sašutušās inteliģences pārstāvjiem patiesībā nemaz nav nekādi intelektuāļi, bet gan parastie gopņiki ar rasisma un šovinisma pazīmēm.

Piemēram, visā valstī pazīstamais advokāts Arturs Zvejsalnieks, tviterī stāstot par savām kampaņas asociācijām ar Georga lenti, šo lentīti nosauca par “kolorādo lenti”. To izdarīja cilvēks, kurš ļoti labi zina, ka publiski pausta naida runa ir kriminālsodāma rīcība.

Ja advokāts Zvejsalnieks atļaujas izteikt šādus principā prettiesiskus paziņojumus publiski, tad var tikai minēt, kādas vēl prettiesiskas darbības viņš ir gatavs veikt aiz sava advokātu biroja jau slēgtajām durvīm.

Kopumā visa šī panika kārtējo reizi parādīja, kas īsti ir mūsu valsts inteliģence un cik labi ta pārzina savas dzimtenes kultūru.

Novērtē šo rakstu:

47
52

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Varbūt jūs satrauc rēķinu katastrofa, bet prezidents Saeimā iesniegs grozījumus Partiju finansēšanas likumā

Foto17. janvārī valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar tieslietu ministru Jāni Bordānu, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāju Juri Jurašu, Saeimas Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas priekšsēdētāju Inesi Lībiņu-Egneri un Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētāju Andreju Judinu, lai izvērtētu 2021. gadā paveikto un pārrunātu plānotos darbus tieslietu jomā 2022. gadā.
Lasīt visu...

3

Ko gribam, to darām, kad vajadzēs informēt Finanšu ministriju, tad arī informēsim, bet sabiedrībai gar to vispār nav daļas

FotoLai nodrošinātu efektīvu valsts pārvaldes funkciju īstenošanu, pilnveidotu ierēdņu profesionālo kompetenci, valsts pārvaldē ir iedibināta ierēdņu pārcelšana jeb rotācija. Rotācija ir būtisks civildienesta izveides elements, un pārcelšana citā amatā valsts pārvaldē ir izplatīta prakse visā pasaulē, lai efektīvi veiktu valsts uzdevumu izpildi sabiedrības labā, elastīgi izmantojot civildienesta resursus pārvaldes iekšienē.
Lasīt visu...

21

Viedais Anonymous

FotoVispirms pateicos portālam PIETIEK par iespēju paust savu viedokli daudzos aktuālos jautājumos. Katra interneta vietne darbojas pēc saviem ieskatiem. Tā, piemēram, te komentāros ikviens var parakstīt savu tekstiņu ar jebkādu segvārdu. Troļļi izmanto šo iespēju, parakstot savus izteikumus ar populāru personu vārdiem vai literārajiem pseidonīmiem.
Lasīt visu...

21

“Zemcilvēkiem” šopinga nebūs!

FotoVietējie tirāniņi nolēmuši aizliegt tirdzniecības vietām samazināt publiski pieejamo platību darbam “sarkanajā režīmā”. Tirgotāji centās saglabāt peļņu, vienlaikus paliekot cilvēcīgi pret visiem klientiem. Tādējādi kupči pārkāpa valstī iedibināto segregāciju, ļaujot arī “zemcilvēkiem” baudīt šopinga prieciņu.
Lasīt visu...

21

Ar interesi gaidu, kad tad Šlesers beidzot sāks priekšvēlēšanu kampaņu!

FotoPretēji daudziem citiem mana prognoze ir tāda, ka Aināram Šleseram ir izredzes vēlēšanās. Tik tāds sīkums — ja viņš beidzot sāks savu kampaņu.
Lasīt visu...

21

10 padomi, kā nepārvarēt krīzi

Foto1. Vienmēr paturēt prātā divas sava laika nozīmīgu politiķu sentences: “Naudas ir tik daudz, kā vēl nekad nav bijis” (A.K. Kariņš) Tāpēc - pirkt! Visu un daudz! Nesertificētas sejas maskas, 4 miljonus vakcīnu - paliks pāri, atdosim Āfrikai. Nedrošus testus par 15 miljoniem. Salātu receptes par pusmiljonu... Un, kad par to vajadzēs atdot parādus, tad jau spēkā būs cita devīze: “Pēc mums kaut vai grēku plūdi!” (Ludviķis XV). 
Lasīt visu...

21

Modelēšana – “KO DARĪT?”

FotoNesen vairāki opozīcijas partiju pārstāvji un aktīvisti tikās, lai koordinētu savu pretdarbību huntai. Bija pārstāvētas partijas “Latvijā pirmā vietā”, “Likums un kārtība”, “Stabilitātei” un “Tautas kalpi”. Dialogs beidzot ir sācies, un, iespējams, organizāciju loks paplašināsies. Tā kā es neesmu “pirdis dīvānā” un tikai driķējis rakstus, lai gan vārdam ir liels spēks, bet arī piedalījies vairākos pasākumos pret pašreizējo varu, atļaušos izteikt savas domas un dot dažus padomus.
Lasīt visu...

21

Atlīdzība par tautas izdeldēšanu

FotoČinavnieki bāž roku tautas kabatā un nebaidās apdedzināties. Kariņa valdība dāsni atalgo sevi par iedzīvotāju spaidu potēšanu un atstāšanu bez darba, par tūkstošiem salauztu likteņu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Smēķēšanas lobists Reirs kā viens no Covid-19 nāves veicinātājiem

Brīdī, kad tapa šis raksts, Covid-19 globāli bija prasījis 5,478 miljonus dzīvību. Katru gadu pasaulē smēķēšanas dēļ...

Foto

Daudzlīmeņu segregācija Latvijā

Es uzskatu nepotēto diskrimināciju par segregāciju, jo pēc potes cilvēks atpakaļ izmainīties vairs nevar. Tātad atšķirība starp injicētajiem un neinjicētajiem ir nevis uzskatos...

Foto

Ko pašreizējie „lēmumi” liecina par to pieņēmēju prāta stāvokli?

Saeima kārtējo reizi atbalsta kārtējos pasākumus "ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību". Tikmēr PVO prognozē, ka dažu...

Foto

Bezroku antiutopija

Lai novērstu kleptomānijas epidēmiju, Pasaules Veselības organizācija (PVO), izpētot islāma valstu pieredzi, nolemj turpmāk visiem cilvēkiem noteikt obligātu vienas rokas amputāciju. Vietā tiks piedāvātas...

Foto

„Zombo-kaste”, „zombo-internets” un „modrā acs”

Eksistē jēdziens „zombējošā kaste” – daudzi tā sauc televizoru. Ceru, ka nav jāpaskaidro, kāpēc radies šāds nosaukums, jo visi esam ar...

Foto

Zahejs

Garīgās dzīves avots ir Dievs, un tam ir tiešs sakars ar cilvēka dvēseli. Evaņģēlijā ir stāstīts par kādu maza auguma cilvēku, kuru daudzi tolaik ienīda....

Foto

Vara un tauta – kā sadzīvosim jaunajā gadā?

Gadumijas TV uzrunas ir tāds savdabīgs politisks žanrs. Reti kurš cilvēks atceras to saturu (nu, protams, ar dažiem...

Foto

Ārkārtas situācija ir piesegs “izšķērdības ballītei”

Saeimas “Saskaņas” frakcija neatbalsta ārkārtējās situācijas pagarināšanu, kā to plāno noteikt Ministru kabinets, un Saeimas sēdē balsos pret šādu risinājumu....

Foto

Hunta cīnās ar dabu

Pērtiķu sugas “neko neredzu, neko nedzirdu, neko nesaku” bariņš paliek aizvien mazāks. Cilvēki visu redz, dzird un muti ciet netur. Patiesība lien laukā kā...

Foto

Hunta apjāj ganāmpulku

Nepotētos hunta sen uzskata par “zemcilvēkiem”. Vairs netiek slēpts, ka veselie pilsoņi jāiznīdē. Labklājības ministrijas variants – ar ekonomiskām represijām neļaut pārziemot. Ja...

Foto

Par rakstu "Gadumijā deltu mijot pret omikronu"

Labdien, godājamais Māri Uļģi! Es ar interesi izlasīju Jūsu rakstu ”Gadumijā deltu mijot pret omikronu”. Tajā bija interesanti fakti...

Foto

Cik lielisks ir viss, ko mēs darām un nedarām

Godājamie rīdzinieki! Šajā Vecgada vakarā atceros kādu sarunu vienā no Rīgas skolām, kurā biju ieradies, lai sveiktu...

Foto

Ironisks pārskats par Jaungada uzrunām

1. Neatceros, vai klausījos Godmaņa, Birkava, Gaiļa uzrunas, tiesa, toreiz migla izklīda, rozā brilles jau krita nost, taču cerība vēl nebija...

Foto

Pasaule ir tumsā un alkst gaismas

Kad Gaisma atnāca, Pasaule apžilba un novērsās. Tomēr dzīvot tumsā izrādījās labāk un pierastāk. Kopš tiem laikiem Pasaulē valda apjukums...

Foto

Dzīvnieku ferma pašmājās

Orvela “Dzīvnieku ferma” ir klāt. Hunta tautu uzskata pat ne par dzimtcilvēkiem, bet par saviem mājdzīvniekiem, kas jādresē. Sliktie “suņi”, kas izsprukuši gan...