Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

lupussilvensis

08.07.2019. 11:29

5 Eiropas savienības un vienlaicīgi arī EURO valstīs NĪN nemaz NAV. [Vācija,Itālija,Malta,Kipra,Grieķija].

Atbildēt

Nodokli vai laupīšana

14.05.2016. 00:13

Notārs par viena papīra sarakstīšanu, ja tajā jāieraksta 1, ņem vienu EUR, ja jāieraksta papīrā lielāks skaitlis par nekustamā īpašuma kadastrālo vērtību - 1000, jau ņem 10 EUR, bet ja 10000 vai vairāk - attiecīgi 100 vai vairākus simtus. Kur te taisnība, kur loģika, kur ir "viens likums viena taisnība"? Un to nosaka TM ar savu "kadastrālo vērtību", un šo taisnību nosaka MK, kura noteikumus sagatavo NA ministri no TM.

Tā ir likumiska laupīšana, tautas apkrāpšana, notāru apzeltīšana. Tāpat ar "valsts nodevu", ko aprēķina no NĪ "kadastrālās vērtības", kur te patiesā vērtība, kāds tai sakars ar nodevu (2% no kadastrālās vērtības)? Un tauta šmaucas, manipulē pakļauj sevi draudiem, ja sanāk strīds par īpašumu - novērtē zemāk par īsto vērtību un strīda gadījumā saņem mazu kompensāciju.Bet VZD no fiktīvās vērtības nosaka "tirgus vērtību".

Atbildēt

Vanda

20.04.2016. 20:40

Labs raksts!
Tikai cilvēkus, kuri vēlētos kaut ko mainīt, nezin kāpēc "kaut kas" aptura vai aiztura.... Jau gadiem tauta "šumējas" komentāros, bet neviens neko patiesu izdarīt nevar un neizdara arī... Purvā stiegam aizvien vairāk! ABSURDI IR, KA TU ESI CĒLIS, PELNĪJIS - LAI UZCELTU, ar domu, KA VECUMDIENĀS JAU BŪS VIEGLĀ - SAVA MĀJA! BET TE - vecumdienās liek no mājas ārā, speciāli radot visus apstākļus, lai pnesionāri nevarētu nodokļus samaksāt!!! UN VĒL - PAT NO PEKSIJAS ATVELK NODOKĻUS - strādājām, maksājām nodokļus - un TAGAD PAR MŪŽĀ NOPELNĪTO ATKAL JĀMAKSĀ nodoklis... NU, VAI NAV KURIOZA VALSTS? Savā mājā tu esi tikai nomnieks, savu mūža pelnījumu tu arī vēlreiz "atmaksā" ar nodokļiem.. KAUNS, KĀDĀ VALSTĪ JĀDZĪVO, SALĪDZINOT AR KAIMIŅIEM lietuviešiem...

Atbildēt

ieva

16.04.2016. 13:30

Tā ir. Sociālisti sametušies kopā ar spekulantiem. Atņem latviešiem privātīpašumu un pēc tam gaida pateicību par humpalām, atlaidēm, pabalstiem

Atbildēt

Uff

15.04.2016. 08:30

»

???

Vienkāršāks paraugs likumīgam beztiesiskumam un neloģiskumam ir akcīzes precēm piemērojamais PVN. Akcīzes preces daļu, pat lielāko tās daļu veido akcīzes nodoklis, kas tiek aplikts ar PVN. Nodoklis no nodokļa


Tur Jums iekasē naudu vismaz par naudas "apgrozīšanu". Kas devis zagļiem pārvaldē tiesības iekasēt par to, kas ir Tavs, ko Tu izmanto pats sev lai izdzīvotu? Trūkst tikai apakšbikšu un bārdas nodoklis, kā Anglijā pirms 400 gadiem..

Atbildēt

Onka

15.04.2016. 08:26

»

Autoram

Gribēju darīt zināmu, ka arī jaunbūves jau apliek ar NĪN. Attiecīgi ja man ir mājas karkass ~300m2, bez jumta tad par to jau visu rēķina pēc pilnas programmas it kā būtu gatava villa. Deklarēties nepabeigtā mājā likums neļauj, attiecīgi atvieglojumus saņemt nevar. Rīga... Un ja neņem kredītu bet lēnā...


Jums taisnība. Turklāt, ja blakus uzceltās "termiņuzturēšanās atļauju" villas celtas no marmora- varat būvēt pat no papīra,- NĪN būs tāds pats, kā uzpūsto cenu kaimiņzemes "ivaniem". NĪN ēkām jāatceļ! Tā ir prasta apzagšana vēlreiz! Apzog tos, kas šeit grib dzīvot- spekulantu un ierēdņu interesēs

Atbildēt

Autoram

14.04.2016. 23:22

Gribēju darīt zināmu, ka arī jaunbūves jau apliek ar NĪN. Attiecīgi ja man ir mājas karkass ~300m2, bez jumta tad par to jau visu rēķina pēc pilnas programmas it kā būtu gatava villa. Deklarēties nepabeigtā mājā likums neļauj, attiecīgi atvieglojumus saņemt nevar. Rīga... Un ja neņem kredītu bet lēnā garā pats būvē gadiem, tad sāpe un netaisnības sajūta ir neizmērojama...

Atbildēt

Elita

14.04.2016. 22:20

Nav šaubu par rakstā minēto tiesību rupjiem pārkāpumiem. Nez vai nolaupīto tiesiskumu iespējams atjaunot tiesas ceļā. Bez protestiem ielās pret šo komūnistu un pretlatviešu ideoloģiju, Saeima nesdīti turpinās izdzīt latviešus trimdā.

Atbildēt

ansis

14.04.2016. 14:50

»

Ainars

Sveiki atkal visiem...


tu gribi, lai taviem analfabētiskajiem murgiem atbild?! kuram juristam/nodokļu ekspertam ir tik daudz laika?

Atbildēt

Dikembe

14.04.2016. 12:56

Daži risinājumi nav triviāli, piemēram, “NĪN ķīlnieku”- pašvaldību budžeta sabalansēšana, kura lielu daļu var veidot prettiesiskā NĪN maksājumi, te nāksies novirzīt daļu citu nodokļu.
==============================
Latvijā pašvaldībām budžeti uz ES fona ir procentuāli nesamērīgi lieli. Citās valstīs pašvaldībām, kuras nodrošina pilnībā veselības aprūpi ir tik lieli budžeti. Beidzot jāpaskatās arī uz pašvaldību izšķērdību. Bet kopumā Latvijas nodokļu sistēma ir kaut kas unikāls visā pasaulē, nekā līdzīga nekur vairāk nav. Piemēram, Ienākuma nodoklis ir piekritīgs tikai un vienīgi valstij, visiem ienākumiem parasti ir tikai viena likme un viens nosaukums, kamēr mums ir dažādas likmes algai 23%, dividendēm 15%, depozīta procentiem 10% utt. Sākotnēji sistēma ir tā radīta, lai valsti uzturētu tikai algu saņēmēji, bet protams, ka tā ir utopija, tāpēc valdošā kliķe, tā vietā lai izveidotu normālu Eiropas nodokļu sistēmu, sāk dažādi lāpīties un izdomāt jaunu velosipēdu. Vajadzības aug, bet banku un miljonāru (partijas sponsoru) intereses aiztikt negrib, tāpēc cenšas dažādi laipot un sanāk nekas cits kā kārtējais Vienotības vanckars.

Atbildēt

Osis

14.04.2016. 12:08

Izlasot,- tiešām sanāk, ka Latvijā tiesiskums pakārtots Užakova un īpašumu spekulantu (caurbraucēju) interesēs. Vairums latviešu dzīvo viensētās. Ušakova vēlētāji- daudzstāvu namos un par lētu naudu no Jūrmalas, izspiesto latviešu vietā.

Atbildēt

Maira to xoxo

14.04.2016. 08:29

»

xoxo

Kopš kura laika pietiek.com tusē komentētāji, kuriem būtu "juridiski argumentēti" kaut kas kaut kam jāpamato? Tas, punkts viens...


Paldies pietiek.com lasītāju vārdā par ierosinājumiem

Tiešām interesanti- "Jurista Vārds" taču tiek uzturēts, "likumīgi" izspiežot uzņēmējus ar citu, vēl nekaunīgāku zagļu nodevu, kā NĪN- par bezjēdzīgo obligāto "publikāciju Latvijas Vēstnesī".

Izstrādātā shēma ļauj labos gados "likumīgi izspiest" uzņēmējiem līdz pat 1 miljonam eiro gadā. Tā nav kāda apkarojamā "pašvaldības avīžele", bet ieeļļots politiskās korupcijas mehānisms valsts augšās


Citādi jāpiekrīt,- jālūdz citiem nepolitiķu portāliem šo zagļu atmaskojošo informāciju pārpublicēt!

Atbildēt

kuka

14.04.2016. 08:13

»

smuka shēma

Domājams, ka šajā gadījumā tiesāšanās varētu būt sekmīga. Par labu tiem, kuri saķēruši milzīgus "vienīgos" NĪ...


Risinājumi nelikumības izbeigšanai iespējami dažādi.

Taču Jums, kā Nila Ušakova vēlētājam, taisnība,- zaglīgais nodoklis smalki izrēķināts arī nacionālā naida celšanai. Nav noslēpums, ka 30Euro Rīgā maksā Imantas un Purvciema iebraucēju varza, kamēr neliešiem latviešiem pagaidām vēl pieder nomaļu mazmājiņas ar piemājas dārziņiem, kas izmaksā 1400 Eur.

Atbildēt

smuka shēma

13.04.2016. 23:02

»

ciniķis

Kas ir tavs "pragmatiskais scenārijs"? Apskatīsim vēlreiz...


Domājams, ka šajā gadījumā tiesāšanās varētu būt sekmīga. Par labu tiem, kuri saķēruši milzīgus "vienīgos" NĪ.
Tikai, kuram gribas tiesāties par savu naudiņu? Labāk, lai dumiķi sametās. Tie, kuriem šodien Nī nodoklis gadā 10-30 euro.
Baigi pazīstams rokraksts. Ļaujiet minēt trīsreiz domas giganta vārdu!

Atbildēt

xoxo

13.04.2016. 22:54

»

Ainars

Sveiki atkal visiem...


Kopš kura laika pietiek.com tusē komentētāji, kuriem būtu "juridiski argumentēti" kaut kas kaut kam jāpamato? Tas, punkts viens.
Punkts divi. Ikviens, kurš piedāvā "tiesiski risināt" kaut kādas problēmas esošās sistēmas ietvaros, vai nu neko nezina par sistēmu, jo ar to nav saskāries, vai arī ļoti labi zina. Krīze. Bada gadi. Ja daudzi dumiķīši sametas, pārītis apsviedīgu "adekvātu" var uzvārīties par cmuku cmuku summu. Un daži labi citi. Jebkurā variantā tāds autors par pilnu nav ņemams.
Punkts trīs. Cik LV ir Ainaru (ar īso "a") Brūveļu? Noteikti, ka vismaz daži. Cik ir " politiski" aktīvu? Noteikti, ka mazliet mazāk. Khe, khe, gribētos tā kā zināt, autora nodarbošanos, p.k., un kādu cik necik identificējošu info, jo (kā izteiktos dzejnieks) - pasaki, kas ir tavi draugi (un darba vieta) un es pateikšu, kas esi tu.
Punkts četri. Tauta, protams, ir dumja. Bet, ja dumjš zaķītis iekrīt cilpā vienreiz, divreiz, ..piecreiz.. pat vislielākajam lutausim sāk pielekt, ka nevajag savas ausis visās cilpās bāzt.
Punkts pieci. Bez pietiek.com ir arī citi portāli. Var taču publicēties Jurista vārdā, tur juristi apgrozās. Vai arī nosūtīt vēstulīti biedram no mākoņiem, vai kādam ainaram buldozeram, vai biedram tūtē, viņiem taču par viņu vienīgo īpašumu arī grūti nomaksāt, vai ne? Visu zemju nekustamie īpašnieki, savienojieties! Tiesiskam triju instanču procesam!

Atbildēt

...

13.04.2016. 22:04

Nez, vai segtas citu Latvijā savulaik ieviestu (un atceltu) prettiesisku normu izmaksas? Jebšu tie pensionāri jau apmiruši....

http://nra.lv/latvija/13123-pilnas-pensijas-maksas-no-februara-ietureto-atmaksas-aprili.htm

Atbildēt

nu un

13.04.2016. 19:45

»

Ainars

1. atkarīgs no "muļķu skaita". Labā ziņa, ka prettiesiskais regulējums skar visus "uz vietas dzīvotājus" (ne spekulantus). Sekojoši,- ne tikai pensionāriem un jaunām ģimenēm, kurus diskriminācija skar visvairāk, varbūt aizdomāsies pat "parastie uzņēmēji" un pat turīgais vidusslānis, kurus valsts padarījusi...


1. "cerīgo muļķu" kvantums ir gaužām jau vāja argumentācija, lai attaisnotu līdzdalību (jebkādu) "ķēķa tiesiskuma" SISTĒMĀ parazitējošajās un krampjaini agonējošajās "tradicionālās procesuālās" tiesāšanās shēmās (jebkādās, absolūti - SISTĒMA ir visaptveroša un "tradicionāli procesuālās" shēmas ir universālas). pie kam, arī - kvantitāte nebūt nav pienācīgi respektējams garants tieši proporcionālai "procesuālajai" kvalitātei vai pat max. pozitīvam (t.i. priekš "cerīgo muļķu" kvantuma) rezultātam.

2.1. garām, absolūti - ne jau priekš tam tiek "taisīta politika", kā zināms. par ko nepārprotami liecina arī jebkādu kaut vai minimāli rezultatīvu precedentu absolūts deficīts, visu iepriekš nomuļļāto 25+ kalendāru "ilgtspējas šķērsgriezumā".

2.2. konkrēti?

2.3. diez, kāpēc pie tiesiskajām alternatīvām nav "(p)ieskatīts" tā dēvētais "rikošeta" princips (konsekventi juridiski "korektā" versijā, protams)?

3. kāpēc tiek ignorēta jebkurā izpratnē / izpausmē visnotaļ respektējama 3. (patiesībā - Nr.1) tiesiskā alternatīva "tradicionāli procesuālajam" tiesāšanās farsam? nav pienācīgi izpētīta / apgūta / iestrādāta? vai arī - neinteresē, principiāli un demonstratīvi (priekš "tradicionāļiem", t.sk. īpaši jau "zvērīgajiem" - gluži elementāri saprotamu iemeslu dēļ, dabiski)?

p.s. konkrētajā gadījumā (arī, t.sk.) "tas sjunītis ir norakts" pavisam citā "brīnumlauka" nogabalā, principiāli un "konceptuāli". t.i. – visnotaļ "pietuvināti" tam sektōram, kurā "kreks-peks-feks" vietā būtu izmantojamas pavisam citas "mantras", t.sk. arī šāda (piemēra pēc): "kauns NAV nezināt – kauns IR nevēlēties zināt". ;)

Atbildēt

Ainars

13.04.2016. 19:31

Sveiki atkal visiem!

Laikam šī tomēr šī nav īstā vieta diskusijai- skatos, ka 2 dienās nav neviena juridiska pretargumenta še "izklāstītajai teorijai", ka regulējums gan NĪ nodevas lielumam, gan nodokļa aplikšanas kārtībai ir prettiesisks.


Turklāt šis ir 6x noīsināts raksts,- ja vēl iedziļināmies kadastrālo vērtību aprēķina metodoloģijā vai būvniecības saskaņošanas procesā, (lai persona pie mājas tiktu)- tiesisko problēmu krietni vairāk. Bet par tām citreiz.

Atbildēt

ciniķis to kaut kam

13.04.2016. 19:13

»

to ciniķis

Beidzot vismaz par lietu: sapulcināt bļauru baru, kurš pat nespēj noormulēt, ko vēlas panākt, bet akli pakļaujas skaļākajam bļaurim- tas jau ir no "ciniskās" puses


Beidz demagoģēt. Pats tu esi neadekvāts bļauris. Pie tam pats nezini, kā intereses tu centies aizstāvēt Tavi glupie mēģinājumi diskreditēt cilvēku tiesības uz pulcēšanās un vārda brīvību un protestēt pret valdības politiku nekustamā īpašuma nodokļa celšanas sakarā izskatās smieklīgi. Vispār tu pats izskaties smieklīgs ar savām vājajām zināšanām par "revolūciju" un bailēm no tās. Da nečurā biksēs, gan buržuāziskā, gan komunistiskās revolūcijas ir vēsture. Demokrātiskā iekārtā jebkura interešu grupa var aizstāvēt savas intereses ar visiem likumīgajiem līdzekļiem t.sk. masu protestiem. Un ne tev to mainīt vai kādam, ko liegt.

Atbildēt

tieši tā

13.04.2016. 17:53

»

ciniķis

Kas ir tavs "pragmatiskais scenārijs"? Apskatīsim vēlreiz...


+++ (plusiņi, nevis krustiņi!)

Atbildēt

to ciniķis

13.04.2016. 17:47

»

ciniķis

Kas ir tavs "pragmatiskais scenārijs"? Apskatīsim vēlreiz...


Beidzot vismaz par lietu: sapulcināt bļauru baru, kurš pat nespēj noormulēt, ko vēlas panākt, bet akli pakļaujas skaļākajam bļaurim- tas jau ir no "ciniskās" puses!

Tā var kļūt pat par "revolūcijas vadoni"!

P.S. Kura Latvijas Balzam bode šoreiz noskatīta?

Atbildēt

ciniķis

13.04.2016. 17:27

»

Ainars

Jums daļēja taisnība, bet tā neatbilst Jūsu nikam. Kārtīgs "ciniķis" nav muļķis un protestus nerīko, bet seko manis ieteiktam "pragmatiskajam" scenārijam


Kas ir tavs "pragmatiskais scenārijs"? Apskatīsim vēlreiz:
1. Pārvākties jeb pamest valsti. Labi, ka šim "pragmatiskajam ieteikumam" nesekoja piebilde - vēlams pārdodot savu NĪ spekulantiem par cenu zem tirgus cenas.
2. "Shēmojiet". Jā, kā tad, shēmojiet, lai jūs jebkurā mirklī var paņemt pie dziesmas un aprēķināt tādus uzrēķinus, kuru dēļ jums var atņemt to sargājamo NI.
3. "neticamais" jeb organizēta vēršanās tiesā. Aha, kā tad. Būšu cinisks - šis tavs "pragmatiskais ieteikums" ir kaitniecisks, jo tu pats labi zini, ka nekādās tiesās neviens neko nepanāks. Tiesas mums ir nepieciešamas, lai leģitimizētu noziedzīgās varas lēmumus un radītu plebejiem iespaidu, ka viņu aplaupīšana ar jaunizgudrotiem likumiem ir gan likumīga, gan tiesiska, gan "nepieciešama".

Tavi "risinājumi" ir absolūta cilvēku maldināšana un absolūts atbalsts esošajai sistemātiskajai tautas aplaupīšanai. Patiesībā problēma nav juridiska vai "tiesiska", bet politiska! Problēmas sakne ir politiķu vēlmē izdot likumus ar kuriem tauta tiek aplaupīta. Nekāda tiesa šo vēlmi nevar atcelt! Tikai organizētas politiskās pretošanās akcijas, kā masu protesti likumā noteiktajā kārtībā politiķiem var likt manīt, ka šoreiz neies cauri!!! NĪ īpašnieki, kurus uztrauc šo nodokļu celšana var organizēties masu kustībā un izmantot savas tiesības!!!

Atbildēt

Ainars

13.04.2016. 17:18

»

nu un

1. vai tad uz juridiski / pēc būtības totāli bezjēdzīgu (bezcerīgi profānu, nesamērīgi dārgu, neprognozējami "ilgtspējīgu" un taml. neadekvātu) "tradicionāli procesuālu" tiesāšanos pašreizējā "ķēķa tiesiskuma" SISTĒMĀ visatbilstošāk neattiecas vispārzināmais un laika pārbaudi godam izturējušais secinājums...


1. atkarīgs no "muļķu skaita". Labā ziņa, ka prettiesiskais regulējums skar visus "uz vietas dzīvotājus" (ne spekulantus). Sekojoši,- ne tikai pensionāriem un jaunām ģimenēm, kurus diskriminācija skar visvairāk, varbūt aizdomāsies pat "parastie uzņēmēji" un pat turīgais vidusslānis, kurus valsts padarījusi par "lošiem".

2. Ir vēl 2 alternatīvas:
2.1.Tiesiska: darbs ar "saviem deputātiem"- piespiest tos izlabot "likuma brāķus" (pašiem to ātri izdarot- nebūs jāatmaksā prettiesiski iekasētais)

2.2.un ne pārāk...

Atbildēt

jāmksā visiem, arī tiem, kas tur dzīvokļus pārdosānai, arī par apkuri

13.04.2016. 16:50

tā jau, vai ne?

Atbildēt

nu un

13.04.2016. 16:13

»

ainars

proporcionālas sagatavotā pieteikuma kvalitātei, + tā kā LV tiesas diemžēl, nereti ir ietekmējamas- pašu iedzīvotāju aktivitātei. Pagaidīsim- vai Saeimas gudrie ko iebildīs pret še minētajiem apsvērumiem, tad domāsim, ko tālāk...


1. vai tad uz juridiski / pēc būtības totāli bezjēdzīgu (bezcerīgi profānu, nesamērīgi dārgu, neprognozējami "ilgtspējīgu" un taml. neadekvātu) "tradicionāli procesuālu" tiesāšanos pašreizējā "ķēķa tiesiskuma" SISTĒMĀ visatbilstošāk neattiecas vispārzināmais un laika pārbaudi godam izturējušais secinājums: "cerība = falšs mierinājums lab(lēt)ticīgiem muļķiem"?

2. vai tad līdzšinējam un arī pašreizējam "ķēķa tiesu" vājprātam (kas, zināmu iemeslu dēļ, acīmredzami un neapšaubāmi uzrāda noturīgu tendenci kļūt arvien neadekvātākam un nekontrolējamākam) patiešām nav nekādas, jebkurā izpratnē / izpausmē gana konkurētspējīgas alternatīvas?

Atbildēt

Imants

13.04.2016. 12:22

»

hm

Tiesāšanās absurds...


Agrākos laikos bija aicinājums -"Visu zemju proletārieši, savienojieties", nu, sadodieties rokās, tagad jau pastāv mudinājums - VISA TAUTA - uz tiesu, kad ierēdņi nerisina jautājumus, par ko viņiem maksā algu un ir pienākums pieņemt lēmumu vai aplamu lēmumu, ko paši vai zemāka instance pieņēma, atcelt bez tiesas.

Viens piemērs - Valsts kontrole - konstatē izšķērdību un ministrija nelemj novērst pieļautās ļaunprātības vai nejēdzības, bet - tiešjaties - viens nekompetents tiesnesis nu lems, kam taisnība VK vai iestādei, bet lems uz pārkliedzēju advokātu pamata - kurš skaļ\ak klaigā, tam taisnība.

Atbildēt

ods

13.04.2016. 12:06

Miers pilīm,karš būdiņām.Visi uz sociālo māju un pēc tramvaja biļetes ar atlaidi,un tad pēc pabalstiem.

Atbildēt

Balts etniskais

13.04.2016. 11:52

Juristi runā (laikam jau zin) ka Godmanis ir saņemis no Kargina "kukuli" vismaz 30 miljoni! Ne pa velti Godmanim ie Danijā cukur rūpnīcas. To tirgo Latvijā un citur! Galvenais: Cukurs ar LOGO "Jelgavas cukurs"! Krāpj to tautu kā grib! Žīdu padarīšana.

Atbildēt

Austris

13.04.2016. 11:24

Beidzamo trīs gadu laikā man pie pensijas pielika 1 %, bet nekustāmā īpašuma nodokli pacēla par 400 %. Kā par to iedomājos, tas mani tracina. Domāju, ka galvenais uzdevums, ielajai bandai nav iedzīt tautu vēl lielākā nabadzībā, jo tālāk vairs nav kur, bet tieši bojāt nervus, no kā slimības un farmaceitu peļņa.

Atbildēt

garāmejot

13.04.2016. 11:12

»

to garāmejot

te nevajadzētu jaukt mušas ar kotletēm, jeb olu kulteni ar debesu dāvanām! Zaķa gadījums ir tīra PVN samazināšanas shēma, kura piedavām ļauj samazināt arī uzņēmuma maksājamo ienākuma nodokļa daļu. Un pie reizes viņam , kā deputātam nav jādeklarē jauna auto iegāde. Šeit nav pilnīgi nekāds sakars ar NĪN...


Jums taisnība- tikai absolūti muļķi ieciklējas uz 1 nodokli un par katru cenu cenšas "mazināt NĪN". Kā raksta autors, prettiesisko NĪN var atcelt, tikai mainot regulējumu.

"Gudri" cilvēki optimizē izmaksas, nevis mazina 1 nodokli.

http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/558618-belevics_izsniedzis_vel_vienu_aizdevumu_viena_miljona_eiro_apmera

Atbildēt

to garāmejot

13.04.2016. 10:53

»

garāmejot

...


te nevajadzētu jaukt mušas ar kotletēm, jeb olu kulteni ar debesu dāvanām! Zaķa gadījums ir tīra PVN samazināšanas shēma, kura piedavām ļauj samazināt arī uzņēmuma maksājamo ienākuma nodokļa daļu. Un pie reizes viņam , kā deputātam nav jādeklarē jauna auto iegāde. Šeit nav pilnīgi nekāds sakars ar NĪN. Pārreģistrēt nekustamo īpašumu, piedevām tādu , kurā pats dzīvo, uz juridisku personu , ar mēŗki mazināt NĪN ir absolūta muļķība un neko tas nemazina

Atbildēt

Eduards Lunis

13.04.2016. 10:52

---Man vislabāk ,,patika,,-latvieis ir pieradis paklausītun uzticēties varturu lēmumiem,,,!?
-Viens no krievu satīriķiem, aprakstot ,,padomju cilvēka ,,uzvedību amerikas pašapkalpojošajā veikalā, stāsta ,kā padomju cilvēks izmanto brīvu ,nekontrolētu preces svēršanu, to pieceļot !?Vai nav līdzība ar šiem ,,nodokļiem un nodevām,,!?
Vai tiešām , pa vairāk kā 20 gadiem , beidzot nav saprasts-LATVIJA IR NE TIKAI NOZAGTA, BET ARĪ IZZAGTA-KAS IR VISSMAGĀKAIS NOZIEGUMS, KĀDS VAR TIKT IZDARĪTS! UN TO IR IZDARI'JUŠI TIE, KURI IR NELIKUMĪGI-PRETĒJI SATVERSMEI-UZURPĒJUŠI VARU!?UN VAINĪGIE ,KURI IR PAT ZVĒRĒJUŠI KALPOT VALSTS UN TAUTAS INTERESĒM, PALIKUŠI STĀVUS BAGĀTI, BET MUKS-NODOKĻI UN NODEVAS!?
--2016. G.4.MAIJĀ , RĪGĀ, PRETIM OKUPĀCIJAS MUZEJAM, PL-14-OS NOTIKS-
LATVIJAS GLĀBŠANAS SAPULCE!
MĒRĶIS-NEVARDARBĪGA , NELIKUMĪGĀS UN NOZIEGUMOS IESTIGUŠĀS, VARAS MAIŅA. PAGAIDU VALDĪBAS IZVEIDE UN APSTIPRINĀŠANA. AICINA'TI VISI.
Latvijas Glābšanas komisija. tel 65038743

Atbildēt

Pilsonis

13.04.2016. 10:43

Domāju NĪN nodoklis lēnā garā tikai jāceļ. Kā gan savādāk cilvēki kļūs gudrāki ja neierīs ko iesēja atkal un atkal līdz uzvarai?

Atbildēt

garāmejot

13.04.2016. 09:54

»

to Aināram

Nu pamēģini , pamēģini , gudriniek nodibināt SIA un pārrakstīt uz to mantu!!! Pēc tam parēķini izdevīgumu. Tās ir pilnīgas muļķības. Un "norakstīt izdevumos", nebūt nenozīmē nesamaksāt. NĪN ir jāmaksā arī juridiskām personām un bez jebkādām atlaidēm , kādas parasti ir pensionāriem. Bet norakstīt izdevumos...1.Kāpēc jāpārraksta?
2.Kāda peļņa?
3.Protams, ka nodokļi jāmaksā, jautājums- cik daudz un kuri.

Kā Jums šķiet, kāpēc Zaķis (piemēra pēc) "aizdod naudu savam uzņēmumam" lai iegādātu auto
http://www.diena.lv/latvija/politika/zakis-no-uznemuma-atpirks-automasinu-13951927

Atbildēt

tālāk

13.04.2016. 09:45

Un kurā brīdī varētu uzrasties kāds tiešām drosmīgs jurists, kurš par šo tēmu sagatavotu pieteikumu izskatīšanai tiesā, kurš būtu gatavs iet cauri visai murgainajai LV tiesu sistēmai, varbūt pat tālāk uz ES tiesu? Teorijā viss ir labi, šeit aprakstītās lietas jau sen 'kņud' pakausī un labprāt to izdarītu arī pats, bet neesmu jurists un kā latvietis parastais strādājošais neesmu tik turīgs, lai algotu juristu ilgāk par dažām stundām. Savukārt nespeciālistu mūsu 'pareizi' izveidotā tiesu sistēma atsēdinās ļoti ātri un liks nožēlot, ka vispār ir iepīkstējies.

Atbildēt

pilnīgs

13.04.2016. 09:44

sviests. nez kurā palātā tas sarakstīts?

Atbildēt

Vēl

13.04.2016. 09:32

Par kādu privātīpašumu var būt runa, ja piemēram kā tas ir Rīgā, Rīgas būvvalde man, privāqtīpāsniekam, var atļaut vai neatļaut kaut ko darīt savā īpašumā, pārplānot ēkā nenesošās sienas, vai ierīkot, atļaut pagalmā stāvēt, vai uz savas zemes auto stāvvietu. Lietas jau sāk nonākt līdz absurdam, kad šoferu dēli un meitas sāk kontrolēt katra mūs ikdienu un darīšanas ar privāto īpāšumu. Un vēl, kronis visam, sodīt par to, ko daru ar savu mantu.

Atbildēt

to Aināram

13.04.2016. 09:22

»

Ainars

Acīmredzami, pārstāvat šos NĪ spekulantus, ja apzināti rakstāt muļķības...


Nu pamēģini , pamēģini , gudriniek nodibināt SIA un pārrakstīt uz to mantu!!! Pēc tam parēķini izdevīgumu. Tās ir pilnīgas muļķības. Un "norakstīt izdevumos", nebūt nenozīmē nesamaksāt. NĪN ir jāmaksā arī juridiskām personām un bez jebkādām atlaidēm , kādas parasti ir pensionāriem. Bet norakstīt izdevumos nozīmē tikai to ka samazinās peļņa kura tiek aplikta ar peļņas nodokli.Ja sia strādā ar zaudējumiem neviens to no nodokļu samaksas neatbrīvo.

Atbildēt

Ainars to hm

13.04.2016. 09:15

»

hm

Tiesāšanās absurds...


Cienījamais,- kā Jūsuprāt var "uzlabot"tiesiskas valsts iekārtu? Ar muldēšanu "ievēliet manu mazmājnieku partiju"? Ar vēl pāris "revolūcijām"?
Vai politiķu nozagtās tiesību sistēmas pamatu atgādināšana ir "musināšana"?

1.Apzināšanās, ka "tiesāties ir absurds"- vislabāk raksturo Jūsu un vairuma tautas uzticēšanās mūsu valsts tiesu sistēmai. Ir tā kā Jūs rakstāt- simtiem notērētu stundu, lai kā muļķis pierādītu taisnību.

2.Vai es kādā vietā "aicinu tiesāties"? Manuprāt,- ne,- raksturoju 3 parastos tiesiskos risinājumus, kā sadzīvot ar prettiesisko Latvijas likumu sistēmu,- kura ar katru mēnesi padara pilsoni arvien beztiesiskāku, bet ierēdni un politiķi- arvien bezatbildīgāku

Atbildēt

Maija

13.04.2016. 09:10

»

lauķis

Jā , praktiski ir tā ka jāmaksā par tiesībām dzīvot,labākajā gadījumā tu esi sava īpašuma nomnieks


Pilnīgi pareizi!Īpašuma nomnieks.Tauta ir pesemismā, jo neredz loģiku vispār dzivei-izdzivošana,izdzivošana...Neliela daļa no jaunatnes grib kaut kā saimniekot, bet pārējie kļūst par izmantotājiem un dzīves baudītājiem.Latvieša krietnums kļūst par vēsturi.

Atbildēt

ups

13.04.2016. 09:09

Jo dziļāk mežā,jo vairāk malkas...kas palīdzēs atrisināt tos murgus,pirms mēs visi būsim izkvēpināti no saviem mājokļiem?

Atbildēt

Ainars

13.04.2016. 09:05

»

www.govlawyer.lv

Prasību tiesā var celt, samaksājot tiesas nodevas


Protams, šis bija tikai analīzes uzmetums

Atbildēt

hm

13.04.2016. 06:39

Tiesāšanās absurds.
Es saprotu juristus - tā ir viņu maize. Un jo vairāk cilvēku nav apmierināti, jo vairāk tiesājas, jo vairāk sviesta uz advokātu maizes rikas.
Bet ... ierindas pilsonim, kuru vienā brīdī pārņemušas alkas pēc taisnības jārēķinās ar sekojošo:
simtām stundām, kas pat var aizsniegties tukstošos daudzu gadu garumā, kurās jums nāksies dažādā veidā saistīties ar advokātiem, gaidīt rindās, rakstīt un saņemt vēstules ....
Vienkārši katram jāizvērtē, kā pavadīt savu brīvo laiku.
Ieguvēji šajā iekārtā, pēc manām domām, būs tikai musinātāji, kā ši raksta autors. Ar tiesu nevar uzlabot valsts iekārtu! Bet daži izņēmumi, kurus, iespējams, piesauks juristi, tikai to apstiprina.

Atbildēt

Lauķis

13.04.2016. 00:55

Raksts pareizs, jo nemaksā taču par nopirktām biksēm, kas ir privātīpašums, nodokli katru gadu. Un katru gadu, neskatoties uz to nolietojumu arvien vairāk un vairāk. Tas jau robežojas ar plānprātību.
Tā ka staļinisms nāk ar lieliem soļiem, un, ja īpašnieki nerīkosies, nekas labs nākotnē nav sagaidāms.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

8

Aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu nekavējoties darīt visu ko tādu, ko viņš noteikti nedarīs

FotoMēs, Lietuvas, Polijas, Latvijas un Igaunijas prezidenti kā Baltkrievijas kaimiņi un kā NATO un ES dalībvalstis vēlamies, lai Baltkrievija būtu stabila, demokrātiska, neatkarīga un pārtikusi valsts. Tādēļ mēs aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu:
Lasīt visu...

21

Provinces pensionāra vēstule pakaļpalicējiem Rīgā

FotoMierīga varas maiņa, bez skandāla un klopes, saskaņā ar brīvu vēlēšanu rezultātiem jau izsenis tiek dēvēta par demokrātijas svētkiem. Šāds prieka brīdis gaida rīdziniekus jau pēc dažām nedēļām. Par Rīgas iepriekšējās politstruktūras sabrukumu vairs nešaubās neviens, un tagad vēlētāju rokās būs sastutēt jaunu. Ne nu gluži pašiem, bet caur vēlētiem priekšstāvjiem.
Lasīt visu...

21

Kam ir izdevīgi popularizēt tautu izšķīšanu "kausējamā katlā"

FotoTautas brīvība ir atkarīga no nacionālās identitātes spēka. Identitāte ir vērtību sistēma. No vērtībām izriet griba un rīcība - nepakļauties apspiestībai, cīnīties, upurēties.
Lasīt visu...

15

Aizbraukt uz vietu ar skaistu skatu un izslāpušām acīm divatā skatīties uz klienta alkohola pudeli...

FotoPēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas 2019. gadā vadītāji alkohola reibumā izraisīja 173 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) ar cietušajiem, 14 CSNg ar bojā gājušajiem un 232 CSNg ar ievainotajiem. Pēc Eiropas Komisijas statistikas 2018. gadā Latvija pēc ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita bija trešā valsts ES pēc Rumānijas un Bulgārijas.
Lasīt visu...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ko balsot vēlēšanās?

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums...

Foto

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens...

Foto

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

Esam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību...

Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...