Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kādā mazāk zināmā O. Henrija stāstā satiekas divi sen neredzējušies paziņas, un viens  no viņiem pie glāzītes stāsta sirdi plosošu stāstu par savas sievas nejauko šuneli.

Šunelis sievai esot it viss pasaulē un šo statusu tad arī īsti ļaunprātīgi izmantojot - visvisādi vīru terorizējot, diendienā darot pāri, bet sieva vienmēr esot sīkā pretekļa pusē. Reiz, kad tas vīram iekodis, sieva nekavējoties metusies... dezinficēt nabadziņam mutīti, ja nu gadījumā šis kādu bacili saķēris no vīra asiņainās kājas.

Glāzīte pēc glāzītes, un vīrs ar sen neredzēto draugu dalās savā rūpīgi izlolotajā plānā - kā viņš vienudien nakts aizsegā virtuvē paņemšot visasāko tuteni, pielavīšoties pie sunīša baldahīnotās gultiņas, atvēzēšoties un... kārtīgi sacaurumošot moskītu tīklu, lai asinssūcēji riebekli tā kārtīgi sadzeļ!

Šis smieklīgās ļaunā atdarīšanas plāns ir pirmais, kas man nāk prātā, raugoties pēdējo pāris dienu pašmāju aktivitātēs saistībā ar Ukrainas notikumiem.

Mēs esam sašutuši! Mēs viņiem parādīsim! Mēs piketēsim! Mēs ieviesīsim pret Krieviju savas ekonomiskās sankcijas! Mēs nebrauksim pie viņiem viesizrādēs! Mēs aizliegsim pie sevis viņu melu raidījumus! Mēs izstāsimies no KHL! Mēs viņiem nepārdosim savus nekustamos īpašumus komplektā ar ES uzturēšanās atļaujām! Mēs identificēsim viņu maigās varas izpausmes un ar tām cīnīsimies tā, ka šņakst!...

Nemaz nerunāsim par to, ka papildus tam jau parādās pirmie "politiķi", kas pamazām sāk funktierēt, kā pašreizējo stāvokli izmantot savās savtīgajās interesītēs, - ko vērta ir kaut vai Saeimas priekšsēdētājas ideja, ka šitādā situācijā pensionāru piketi nudien nebūtu vēlami.

Lai cik tas būtu aizskaroši visu šo pasākumu iedvesmotājiem un dalībniekiem, visām šīm aktivitātēm ir viena kopēja iezīme - Krievijai un Putina interesēm no tām ne silts, ne auksts. Salīdzinot ar to reālo efektu, pat O. Henrija aprakstītā sunīša terorizētā vīra iecere ir grandiozs, ilgtspējīgs atriebes plāns.

Pirmais, ko es ieteiktu visiem šiem tukšsašutējiem un tukšklaigātājiem - kārtīgi ieskatieties sevī, savos slēptākajos motīvos un dzinuļos. Varat nevienam citam to nestāstīt, - bet pamēģiniet būt godīgi paši pret sevi atbildē uz jautājumu, kas tieši ir jūsu sašutuma pamatā?

Cik procenti no šī sašutuma ir patiesas rūpes par īstajiem, pareizajiem Ukrainas iedzīvotājiem, kuru vēlmes otra, nepareizā Ukrainas iedzīvotāju daļa pašlaik sabradā soli solī ar Krievijas bruņoto spēku zābakiem un kāpurķēdēm?

Un cik procenti ir bailes par to, ka ja ne rīt, tad parīt, pēc mēneša, gada vai desmit tieši tādā pašā situācijā nonāks arī Latvija?

Ja jums ir mazāk svarīgi kaut kādi tur pietiekami sveši un nesaprotami ukraiņi, bet vairāk - jūsu pašu valsts un līdz ar to arī tas, kāda tajā būs jūsu, jūsu ģimeņu un radu, draugu, paziņu nākotne, tad pirmā lieta ir - turpināt skatīties acīs patiesībai.

Tas nozīmē - pašķirt bļāvienu, aizvainojumu, aizspriedumu un visu pušu propagandas plīvuru un pirmām kārtām pateikt Dieviņam paldies par to, ka Viņš mums parāda svešinieku kļūdas, no kā mācīties, lai nevajadzētu mācīties pašiem no savām.

Viss, kas notiek Ukrainā, notiek pirmo un galvenokārt tāpēc, ka tur tas reāli bija iespējams. Tāpēc, ka paši Ukrainas iedzīvotāji, politiķi, amatpersonas un visi pārējie tīši vai netīši - protams, lielākoties droši vien jau netīši - bija noveduši valsti totālas sašķeltības situācijā. Reāli bija divas valstis, varbūt trīs. Vai reāli varēja būt citādi - nezinu. Bet bija tieši tā.

Krievija iebruka Ukrainā tāpēc, ka zināja - tā var to atļauties. Tāpēc, ka situācija to atļāva. Tāpēc, ka tai nebija šaubu - pietiekami liela daļa šīs valsts iedzīvotāju (t.i. nevis kaut kādu importētu ļautiņu, bet cilvēku, kas tur dzīvo gadiem ilgi) šo okupāciju, aneksiju, internacionālo palīdzību, tautiešu atbalstu vai kā nu to saukt atbalstīs.

Var, protams, gari un plaši ņemties par līgumu pārkāpšanām, Rietumu gļēvulībām, propagandas melu straumēm un citiem dekoratīviem krāšņumiem un interesantumiem. Lietas būtība no tā nemainās - Krievija iebruka tāpēc, ka puse, trešā vai ceturtā, kaut vai desmitā daļa valsts iedzīvotāju (precīzai proporcijai pēc būtības nav nekādas nozīmes) to visnotaļ atbalstīja un atbalsta.

Protams, šis ir izdevīgs un ērts mirklis, lai Tu, cienītais lasītāj, pats sev paziņotu - ahā, reku sākas Kremļa apmaksāta propaganda, nav ko par tādu likties ne zinis, jo kurš tad nu nezina, ka ikviens Ukrainas iedzīvotājs, kas var kaut kripatiņu atbalstīt Krievijas iebrukumu un iebilst pret Kijevas jauno varu, ir krievu piektās kolonnas pārstāvis, Putina ar visām ķeskām nopirkts, un viss.

Lūdzu, katram, protams, ir tādas tiesības - palikt pie savas pasaules ainas un ticēt, ka atliek tikai piegriezt Krievijas melu straumes, kas zombē Latvijas neapzinīgāko iedzīvotāju daļu, pieņemt Satversmes preambulu un pie reizes arī iztirzājumu un nobeigumu, nodrošināt vispārēju izglītību tikai valsts valodā, ar dažādām metodēm - vēlams, tādām, kas neprasa valsts budžeta līdzekļus - iznīdēt Krievijas maigās varas līšanu, un viss ar mums, mūsu drošību un nākotni būs kārtībā! Jo vairāk, ka mēs taču esam ES, NATO un vēl visur kur.

Bet paprasiet katrs godīgi pats sev - jūs tam tiešām ticat? Jūs tiešām ticat, ka atliek aizliegt izcili labi finansētus melus - un tie izzudīs? Ka ar tiem tiksim galā ar primitīvu, bezdomu bļaustīšanos un sašutumu? Ka visādi Satversmes pribambuļi ar vienu vēzienu nodrošinās mūsu valstiskumu? Ka mēs varēsim palielināt armijas bruņojumu un ne par ko neuztraukties? Ka vienreiz tā kārtīgi piespiedīsim visus tos Latvijas krievus, baltkrievus, arī ukraiņus integrēties - un viņi beidzot nointegrēsies?

Jūs tiešām tam ticat, ka tas iespējams?

Bet varbūt Jūs ticat, ka mūsu valsts dalība ES un NATO ir mūsu burvju vairogs, kas padara mūs neievainojamus, lai kādas muļķības mēs arī sastrādātu? Atvainojiet, bet pat pēdējam idiotam, atceroties četrdesmitā gada mācības, vajadzētu būt skaidram, cik dažādā veidā var notikt okupācijas un aneksijas un cik dažādi uz tām var noraudzīties pasaules lielvaras - "drošības garantētājas".

Un pat tam, kam nospļauties uz kaut kādu tur septiņdesmit gadu senvēsturi, Ukrainā notiekošais demonstrē, cik tieši šeit un tagad ir vērtas kaut kādas tur starpvalstu vienošanās. Ja Krievija varēs, ja būs piemēroti apstākļi - tā pagrābs, un viss, nekad vairs nebūs nekādas Trešās Republikas un nezin kuras Atmodas, aizmirstiet.

Plašās tautas masas, kā redzam, pašlaik ir sajūsmā par Vīķi-Freibergu, kura laikā, kad bija valsts vadītāja krēslā, sulainiski dieba te uz Alpiem, te Maskavu tikties ar Putinu, bet nu ir saņēmusies drosmi kritizēt Rietumus.

Taču šajos apstākļos īstā drosme būtu nevis teikt to, ko alkst dzirdēt publika, bet to, kas mūsu valstij tagad būtu darāms. Pa īstam darāms. Nevis tāpēc, lai bļaustoņu publika būtu īstermiņā apmierināta par "pareizo reakciju", bet tālab, lai tāda Krievija ne pēc gada, ne desmit vai piecdesmit Latvijā neredzētu "nobriedušu situāciju".

Neko tādu gan neizdarīt, balstoties uz bļaustīšanos, mirkļa emocijām un meliem - vienalga, citiem vai pašiem sev. Uz meliem un ilūzijām vispār neko paliekošu nevar uzbūvēt.

Nepieciešams skaidri sev pateikt - pirmkārt, nekur mēs nepārcelsimies, mūsu zeme vienmēr būs tieši tur, kur tā ir atradusies un kur tā atrodas pašlaik. Otrkārt, arī cilvēki šeit paliks tie paši, kas līdz šim - gan no visurienes sabraukuši, gan dzimtcilvēku pēcteči, gan padomju varas no iekšpuses saēsti, gan vēl visādi. Ne vieni, ne otri, ne vēl kādi no šejienes nekur neliksies. Tepat viņi dzīvos - tieši tādi, kādi viņi ir. Kādi esam.

Žēl, protams, ka brīvākā un izlēmīgākā Latvijas nācijas daļa, tā, kura patiešām bija spējīga grozīt pasaules likteņus, palika Krievijas plašumos un kapulaukos. Žēl, ka daudz piemērotāki izdzīvošanai izrādījās tie, kam lunkanāka mugura un personiskā sile vienmēr būs svarīgāka nekā personiskā valsts. Bet neko darīt - ir jāiztiek ar to, kas ir. Kā nu ir tā, jādzīvo.

Es personiski esmu pārliecināts, ka desmit, labi, divdesmit gados no šī te mistrojuma ar visām tā valodām, pārliecībām, vēsturēm, simpātijām un visa pārējā varētu rasties tas vienīgais, kas nekad neļautu Latvijā atkārtoties tādai 2014. gada pavasara Ukrainai.

Mana pārliecība ir: vienīgais, kas principā neļautu kam tādam notikt, ir vienota un bruņota Latvijas tauta, kura dzīvo ar pārliecību, ka tai ir sava valsts vara, kurai var uzticēties, efektīva un godīga, labāka nekā visriņķī apkārt, kas tad arī nodrošina faktiski ikvienam šīs valsts iedzīvotājam dzīvi, ko viņš nav gatavs atdot vai iemainīt pret kaut kādām blēņām un ko viņš vajadzības gadījumā ir gatavs personiski aizstāvēt pret visu pasauli, lai kāda būtu viņa tautība, valoda, izpratne par vēsturi un vēl viss kas dziļi personisks.

Ar vārdu sakot, pašlaik pie varas esošo ļaunākais murgs.

Zīmējums no cartoonmovement.com

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

9.maija svinības Maskavā kā līdzeklis Kremļa noziegumu leģitimācijai

FotoIesākumā precizēšu, ka runa šeit būs ne tik daudz par konkrētiem vēsturiskiem notikumiem, cik gan par šo notikumu izmantošanu sagrozītā veidā no Krievijas varas puses ar mērķi sasniegt savus ārpolitiskos un iekšpolitiskos mērķus tuvākajā un tālākajā nākotnē.
Lasīt visu...

21

Vairāk jautājumu nekā atbilžu...

FotoInteresanti, kurš tur bīda to Skultes LNG termināli. Ekonomikas ministra Nemiro draudziņš, kuru grib iestūķēt Latvenergo padomē kaut vai pa skursteni? Vai tomēr vecijaunā Vienotība? Vai NA? Vai JKP Eglītis ar Feldmanu? Varbūt visi kopā?
Lasīt visu...

21

Leksiskās debilitātes praktiķi

FotoLatvijā jau labu laiku ir tradīcija noskaidrot attiecīgā gada atraktīvākos (jocīgi piesaistošos) izteikumus. Ar to nodarbojas Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa. Tā izveido speciālu žūriju. Tai uztic akceptēt aizvadītā gada leksiski neveiksmīgākos risinājumus.
Lasīt visu...

21

Kāpēc FKTK atvainojās Maijai Treijai

FotoŠī gada 3. februārī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka FKTK atsauc savu 2019. gada. 29 aprīļa paziņojumu medijiem ar virsrakstu “FKTK no amata atstādina Atbilstības kontroles departamenta direktori  un izsaka nožēlu par goda un cieņas aizskārumu, kā arī iespējamo reputācijas kaitējumu, ko rīkojums ir radījis Maijai Treijai”.
Lasīt visu...

21

Ar atsevišķu tiesnešu atbalstu tiesu izpildītāji no iedzīvotājiem piedzen līdzekļus, kurus likums viņiem neliek maksāt

FotoParādījušies tiesu izpildītāji, kas atraduši jaunu, likumā neparedzētu veidu, kā no cilvēkiem, kas pabeiguši privātpersonas maksātnespējas procesu, piedzīt atlīdzību par piedziņas darbu. Neskaidru iemeslu dēļ daži tiesneši jaunatrasto paņēmienu atbalsta, atzīstot, ka tiesu izpildītāju darbs ir tikpat neaizskarams kā uzturlīdzekļi un sodi, radot bezprecedenta tendenci, kas pārkāpj iedzīvotāju tiesības.
Lasīt visu...

15

Lidostu un čemodānus es vairs neatceros, visi aicina mani par Rīgas mēru, bet es plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju

FotoPirmkārt, es uzskatu, ka esošā politiskā sistēma sevi ir izsmēlusi, tā ir bankrotējusi. Taču, lai piedalītos politiskajā procesā šobrīd, man būs nepieciešama partija. Tādēļ paziņoju, ka plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju.
Lasīt visu...

6

Divu gadu laikā Veselības ministrija nav ieviesusi nevienu no Valsts kontroles ieteikumiem, lai ģimenes ārsti būtu pieejamāki

FotoDivu gadu laikā, kopš klajā nāca Valsts kontroles revīzijas ziņojums par ambulatorās veselības aprūpes efektivitāti, nav izdevies ieviest nevienu no ieteikumiem, lai ģimenes ārstu loma veselības aprūpē daudz vairāk atbilstu pacienta interesēm un uzlabotos šo ārstu pieejamība.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā un risināšanā

Cienījamie laikabiedri! Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā...

Foto

Divi jautājumi Kristīnes Misānes izdošanas sakarā: vai tikai atbildes nebūs biedējošas ikvienam pilsonim?

Latvijā visaugstākajā līmenī pacelts jautājums par mūsu pilsones Kristīnes Misānes izdošanu no Dānijas...

Foto

Es redzēju, mīļais, tu šodien biji aizrāvies ar valstsgribu...

Nupat pieķēru sevi pie pavisam stulbas atziņas - pat iepriekšējie divi kretīni Bērziņš un Vējonis man nelikās...

Foto

Vai Ārstu biedrība kļuvusi par Veselības ministrijas suni?

Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijā notika Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēde. Sēde bija iestudēta kā viena aktiera teātris. Režisore...

Foto

Kauns skatīties, kā daļa latviešu politiķu un ierēdņu nodur acis, mentāli savelkas čokuriņā un slīd zem galda

Šonedēļ „Attīstībai/Par” pakļāvās “Saskaņas” un lašoristu* spiedienam un uz...

Foto

Var noprast, ka Annai Jutai Maskavā pavadītais laiks nav pagājis pa tukšo

„Spēcīgs” vēstījums no savā laikā Maskavā, īpašā speciālā rajonā (augsta ranga kompartijas funkcionāru dzīvesvietā)...

Foto

Iesniegums Bordānam: nevajag aiztikt Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales robežas

Izlasījām, ka Varakļānu novada domei būs jānoskaidro savu iedzīvotāju viedoklis par palikšanu Vidzemē vai pievienošanos Latgalei....

Foto

“Nācijas tēvs” kā “nācijas tumsonis”

Nekas nemainās! Katra “nācijas tēva” (NT) publiskā uzstāšanās ir tumsonības apliecinājums. Izrādās, NT ir milzīgi robi izglītībā. Viņa zināšanas ir ļoti...

Foto

Skumji, ka pašreizējā bezoligarhu valdība tiek stutēta ar šī āksta un citu "kaimiņu" balsīm

Ir beidzot piepildījies Kaimiņa aktieriskais sapnis... viņš ir nokļuvis uz valsts lielākā...

Foto

Par “antisemītiskām cūkām” un poļu-čehu teritoriālo konfliktu

Savā nesenajā uzrunā Krievijas Aizsardzības ministrijas sanāksmē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies Otrā pasaules kara tēmai un, pieminēdams...

Foto

Lietuviešu uzņēmēji pret Latviju

Gribēju piemest savu pagali ažiotāžai ap VDD ēkas celtniecību bijušā velotreka vietā. Tad nu lūk, no vienas puses man izbrīnu raisa šiverīgu...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: janvāris

8.janvārī Rīgas lielākajos interneta medijos tika ievietota pēcpadomju gados tematiski klasiska un tāpēc emocionāli vienaldzīga informācija. Taču tai tomēr piemīt zināma atraktivitāte. Informācijā...

Foto

Kur Latvija?

Latvijai vairs nav nevienas no valsts pazīmēm, proti:...

Foto

Karaļa ēras beigas vai tomēr “Bauze uz pauzes”?

Otrdien Garkalnes novada iedzīvotājus sasniedza ziņa, ka Garkalnes Imperators ir atkāpies no amata, jo veselība vairs nav tā,...

Foto

Ornitologs Apinītis iestājas par skaidru dziesmu: nost ar šņabi un „cīgām”

Jūs jau būsiet pamanījuši, ka kādreizējais partijas „Latvijas ceļš” biedrs dakteris Pēteris Apinis, kurš tika...

Foto

Kas notiek ar Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadību?

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā arvien plašāk izskan ziņas par KPV LV ministru brīnumiem, vēlos informēt par kādu citu...

Foto

Nepieciešama jauna pieeja tam, kā Latvijas galvaspilsētā tiek risināti iedzīvotājiem būtiski jautājumi

Teikas apkaimes iedzīvotāji ir pauduši skaidru un nepārprotamu vēlmi bijušā velotreka “Marss” vietā redzēt...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 2. daļa. Vēl vakar sabiedrotie, bet šodien - nāvīgi ienaidnieki

Vācija nevarēja pabarot sevi. Valstij uzsākot Otro pasaules karu,...

Foto

No NT pūdernīcas. Padomiski formāli un iesaiste

Nevar būt nekādu šaubu! Mērķis ir skaidri redzams! NT (“nācijas tēvs”) vēlas latviešu inteliģenci uztaisīt par sapioseksuāļu inteliģenci. Atcerēsimies,...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 1. daļa. Kā sākās karš, jeb Molotova - Ribentropa pakts trīs dienu hronikā

Autortiesības uz šo “spārnoto” frāzi kļūdaini...

Foto

Ja mums nebūs jaunas ēkas par pārdesmit miljoniem eiro, kura stiprinās mūsu kapacitāti, mēs arī turpmāk nevarēsim notvert nevienu spiegu

Atbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam...

Foto

Lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā....

Foto

Mihoelss, ebreju antifašistu komiteja un “ārstu-indētāju” lieta

Pērnā gada nogalē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies vēsturei, necenzēti nolamājot pirmskara Polijas vēstnieku Vācijā par it kā...

Foto

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

Atbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku...