Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

SIA Sun Re.public pieprasa atsaukt rakstu un norādīt, ka tas neatbilst patiesībai. Tiek arī prasīts izņemt rakstu no portāla. Ziņas un faktus, kas atbilst patiesībai, izplatīt nav aizliegts, lai cik neērti vai nepatīkami tas kādam būtu. Šādas ziņas arī nerada neslavu un neaizskar reputāciju. Fakti ir tādi, kādi tie ir. Kāpēc SIA Sun Re.public pieprasījumā jāatsaucas, ka lietas saistībā ar tās ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesu Vidzemes priekšpilsētas tiesā tikušas izskatītas ārpus kārtas, ja rakstā nav teikts, ka Sun Re.public ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesu tiesa izskatījusi ārpus kārtas ...?

Vai SIA Sun Re.public noliedz, ka:

-     ārpustiesas tiesiskās aizsardzības plāns tika pasludināts pēc tam, kad pircēji bija iesnieguši Sun Re.public pieprasījumus atdot iemaksāto avansu?

-     Sun Re.public nokavēja pielīgto termiņu dzīvojamo māju nodošanai ekspluatācijā un neatdeva pircējiem iemaksāto avansu?

-     Patērētāju tiesību aizsardzības centrs 2010.gada sākumā ir taisījis lēmumu, ar kuru atzinis, ka saistībā ar dzīvojamo māju projektu Sun Re.public iemaksātais avanss atmaksājams, vai ka šo lēmumu Administratīvā rajona tiesa Patērētāju tiesību aizsardzības centra lēmumu ir atzinusi par tiesisku un pamatotu?

-     paziņoja pircējiem par to, ka ir radušās maksātspējas grūtības, tikai pēc tam, kad ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process jau bija pasludināts un plāns apstiprināts?

-     Maksātnespējas likumā (redakcijā, kas bija spēkā 2010.gadā) 46.1.pantā ir teikts, ka ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesā piemēro šī likuma normas, savukārt likuma 38.pantā teikts, ka plāns ir nosūtāms visiem nenodrošinātajiem kreditoriem?

-     2010.gadā apstiprinātais plāns noteica, ka prasījumi tiek samazināti par 80% tikai tiem kreditoriem, galvenokārt fiziskām personām – dzīvokļu īpašumu pircējiem, kuru prasījumu izpildes termiņš bija iestājies vai iestāsies plāna izpildes laikā, taču tiem kreditoriem, kuru prasījumu izpildes termiņš iestāsies pēc plāna izpildes termiņa iestāšanās, plāns paredzēja atdod visu parādu?

-     2010.gada plānā lielākos kreditorus, kuru prasījumi netika samazināti vai tika samazināta tikai īstermiņa daļa, veido ārzonā reģistrēts uzņēmums Bonnet GRH Ltd (prasījums netika samazināts vispār), uzņēmums SIA Resort Investment, kas reģistrēts tajā pašā adresē, kur Sun Re.public un fiziska persona Jānis Avotiņš?

-     Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumā, ar kuru atkārtoti apstiprināts ārpustiesas tiesiskās aizsardzības plāns, nav motivācijas, kāpēc tiesa uzskata, ka 80% samazinājums ir pamatots un saprātīgs dzīvokļu pircēju interešu ierobežojums?

-     Senāta lēmumā, ar kuru sākotnējais plāns atzīts par likumam neatbilstošu un nodots atkārtotai izvērtēšanai, ietverts norādījums, ka (citāts), „ja ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa plānu nesaskaņojošo kreditoru tiesiskās intereses tiek būtiski aizskartas, samazinot pamatparāda summu par 80%, bet blakus prasījumus par 100% jeb pilnā apmērā, tad jābūt objektīvam un saprātīgam pamatojumam, ka pastāv samērīgums starp pielietotiem līdzekļiem un sasniedzamo mērķi (sk. Latvijas Republikas Satversmes 91.pantu)”?

Vai SIA Sun Re.public valdes locekle pati vēlētos sadarboties un pirkt īpašumu no pārdevēja, kurš pirkto lietu piegādā ar vairāku gadu nokavējumu, avansu neatdod tik ilgi, kamēr pasludina ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesu, un pat paziņojumā par plāna apstiprināšanu nevar saņemt drosmi, lai pateiktu, ka pircēja prasījums ir samazināts par 80%?

Vai SIA Sun Re.public var atbildēt uz šiem jautājumiem?

Foto no Jaunie projekti

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kā Roma sabruks šoreiz?

FotoParalēles starp krīzē esošo Rietumu pasauli un Romas impēriju pēdējām dienām kairināja filozofu un analītiķu prātus jau 100 gadus atpakaļ.
Lasīt visu...

15

Vārda brīvības fonds 1. aprīlī CC Atklāta vēstule kultūras ministram Naurim Puntulim

FotoŠopavasar fonds negaidītā kārtā saņēmis vairākas sabiedrībā pazīstamu cilvēku grēksūdžu vēstules, kuru saturu šeit pārstāstīsim īsi un koncentrētā veidā, jo mūsdienās sāpinošu un dvēseles dzīles atkailinošu tekstu palagus, kādas savulaik uzrakstījuši, piemēram, Svētais Augustīns (“Grēksūdze”) vai Mišels Fuko (“Miesas grēksūdze’) – tik garus gabalus lasīt nevienam nav laika.
Lasīt visu...

21

Nav taisnība, ka valsts palīdz uzņēmējiem. Valsts viņus mēdz reketēt

FotoValsts amatpersonas īpaši jau vēlēšanu laikā daudz runā par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, palīdzību uzņēmējiem, tiesiskumu un tā tālāk, un tā joprojām. Praksē gan mēdz būt citādāk, un valsts iestāžu vērsanās pret mani, manas ģimenes locekļiem un manis vadīto uzņēmumu liecina, ka realitāte var līdzināties absurda lugai.
Lasīt visu...

21

Korupcijas prakse perifērijā – Balvos

FotoKonkrētā piemērā – Balvos. 2022.gada oktobrī uz ceļa, kuru kā taisnāko vairāk nekā 30 gadus lieto mazdārziņu īpašnieki, bez brīdinājumiem tika nostiepta ķēde, kurā par laimi nelaimē ar salīdzinoši lēnu ātrumu (ap 15 km stundā) ietriecās motocikla vadītājs kurš guva nopietnas kakla traumas.
Lasīt visu...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

Lursoft