Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nevis „aptuveni 300 tūkstoši”, bet gan „līdz 356 731 eiro” – šāda ir patiesā summa, ko Sabiedrība par atklātību – Delna cer saņemt par savu līdzdalību Rīgas domes „bīdītā” Skanstes „kapu tramvaja” projekta uzraudzībā.

„Integritātes pakts nodrošina Delnai piekļuvi visai ar projekta īstenošanu saistītajai informācijai, lai uzraudzītu projekta gaitu un neatbilstību gadījumā ziņotu atbildīgajām institūcijām (līguma punkti 5.1.-5.13.). Par Integritātes pakta projektu Delna no EK četru gadu laikā saņems līdz 356 731 eiro, ko izmantos juridisko un būvniecības ekspertu piesaistei, organizēs vairākas publiskās diskusijas un citus pasākumus, lai informētu sabiedrību par projekta attīstības gaitu, kā arī segs citus ar projekta uzraudzību saistītos izdevumus,” – tā savu darbību un gaidāmos finansiālos labumus Delna raksturo savā jaunākajā ziņu biļetenā.

Pagaidām šī finansējuma apgūšana gan aprobežojusies ar „Integritātes pakta atklāšanu”, ko Delna savā biļetenā apraksta šādi: „Delna organizēja publisku tikšanos par projekta iepirkumu procedūrām un projekta īstenošanas uzraudzību. RS pārstāvis Edmunds Zivtiņš prezentēja Skanstes tramvaja līnijas attīstības plānu, EK pārstāve Ingūna Kramiņa iepazīstināja ar starptautisko pieredzi Integritātes paktu ieviešanā. Paneļdiskusijā piedalījās pārstāvji no Finanšu ministrijas, Satiksmes ministrijas, Rīgas Domes un Centrālās finanšu un līgumu aģentūras.”

Pietiek jau ir aprakstījis Delnas reālo finansiālo situāciju, - nauda par Rīgas domes iecerētā Skanstes „kapu tramvaja” projekta uzraudzīšanu organizācijai ir izmisīgi vajadzīgi tās eksistencei un „Delnas komandas” apmaksai.

Kā rāda Lursoft datu bāzē atrodamais Delnas 2015. gada darbības pārskats, jau pērn organizācija no saviem ikdienišķajiem ienākumiem sevi un savus darbiniekus nav spējusi uzturēt: kā rāda tās gada pārskats, Delna gada laikā biedru maksājumos ir saņēmusi tikai 812 eiro, bet ziedojumos - 28 346 eiro, kas nozīmē, ka pat savu algu saņemšanai (tai nepieciešami aptuveni 50 tūkstoši eiro) Delnas vadībai nebūtu pieticis līdzekļu.

Tiesa, pērn Delnu finansiāli paglāba Pietiek aprakstītais organizācijas telpu pārdošanas darījums, kas radīja bažas par nodokļu apiešanas shēmas izmantošanu, kā arī neatšifrēti „ieņēmumi no projektiem”. Taču arī tie pērn bija krasi sarukuši – no 191,7 tūkstošiem eiro gadu iepriekš līdz 79,7 tūkstošiem eiro.

Šajā situācijā Delna, kā rāda tās gada pārskats, ir kļuvusi aizvien neizvēlīgāka ziedotāju izvērtēšanā, - pērn organizācijas lielākie ziedotāji ir bijuši tādas kompānijas kā Ventspils nafta termināls ar 15 000 eiro un miljonāra Daumanta Vītola uzņēmums Nordic Partners ar 5000 eiro.

Delnas pārskats arī rāda, ka šajos būtiski samazinātā finansējuma apstākļos organizācija ir bijusi spiesta veikt skarbus taupības pasākumus faktiski visos izdevumu posteņos.

Tostarp ir pamatīgi „apcirptas” arī Delnas darbinieku algas, - vēl 2014. gadā to kopapjoms ir bijis 95,5 tūkstoši eiro, kas nozīmē, ka gada laikā algu fondu nācies samazināt gandrīz par pusi vai par vairāk nekā 45 tūkstošiem eiro.

Gada pārskats arī apliecina, ka Delna ļoti tiešos izteikumos pārmetusi valstij, ka tā nepietiekami finansē šo organizāciju, kurai tieši valsts nauda esot vitāli nepieciešama. Kā organizācijas darbu kavējošos faktorus Delna minējusi:

„1. Nepietiekams valsts finansiālais atbalsts NVO, īpaši Delnas darbības jomā „korupcijas ierobežošana” un interešu pārstāvniecībā.

2. Augsts administratīvais slogs biedrībām un nodibinājumiem neatkarīgi no to apgrozījuma vai citiem darbības intensitātes kritērijiem.

3. Vidēji pārāk zems administratīvo un cilvēkresursu izdevumu limits Sabiedrības integrācijas fonda īstenotajās projektu programmās.

4. Ļoti daudz NVO, kuras darbojas individuāli un lobē šauru interešu intereses. Trūkst saliedētības NVO sektorā.

5. Nav izstrādāts līdzdalības regulējums (Integrity pact).”

Nekādus plašākus Delnas vadības komentārus par organizācijas finansiālo stāvokli un izredzēm bez „kapu tramvaja” finansējuma Pietiek pagaidām nav izdevies saņemt. Kā zināms, Delna vienmēr ir vēlējusies klusēt par saviem pašas finanšu jautājumiem.

Foto

FotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Ārlietu ministres Baibas Bražes pirmais gads Evikas Siliņas valdības komandā: lūdzu, nesmejieties pārāk skaļi!

FotoSaeima Baibu Braži ārlietu ministres amatā apstiprināja 2024. gada 19. aprīlī. Visu ministres darba vizīšu un tikšanos fokusā ir bijis atbalsts Ukrainai, Latvijas drošība un ekonomiskā izaugsme, un Latvijas cilvēki, viņu drošība un labklājība.
Lasīt visu...

18

Cerams, Latvijai ir kaut cik pašcieņas

FotoDaži mēļo, ka krievija esot piedāvājusi Trampam šādu gājienu: atbloķēt iesaldēto krievu naudu un par to iepirkt krievijai ASV lidmašīnas. Pagaidām civilās.
Lasīt visu...

3

Nu ko es varu darīt, ja nodokļu maksātāju nauda tik labi tērējas...

FotoPubliskajā telpā ik pa laikam uzvirmo kārtējie apgalvojumi par to, cik daudz kas Latvijas veselības aprūpes sistēmā nenotiek, cik daudz tiek kavēts, cik dārgi viss izmaksā. Taču daudz mazāk tiek runāts par to, kas patiesi tiek darīts, kas ir paveikts, kāpēc izmaksas ir tādas, kādas tās ir, kādi faktori to ietekmē un cik būtiska ir lēmumu pieņemšana slimnīcas un sabiedrības labā.
Lasīt visu...

12

Santa Ločmele – “patvēruma vietu” eksperte? Vai vienkārši nākamā glāze pirms vēlēšanām?

FotoKad Ogres deputāte, kura ir pazīstama vairāk ar vājību uz stiprajiem dzērieniem nekā ar konkrētiem darbiem, pēkšņi sāk uztraukties par droniem, pagrabiem un plūdiem, cilvēkiem ir pilnīgas tiesības uzdot vienu vienkāršu jautājumu: kur Tu biji visu šo laiku?
Lasīt visu...

21

Cik patiesībā maksā birokrātija?

FotoBirokrātijas mazināšana ir viena no valdības prioritātēm, kas tika definētas šī gada sākumā, izveidota arī birokrātijas mazināšanas rīcības grupa. Kamēr gari un plaši diskutējam par nepieciešamību samazināt birokrātiju, ik dienas tā izmaksā noteiktu summu no mūsu, nodokļu maksātāju, līdzekļiem. Turklāt birokrātija patērē ne tikai mūsu naudu, bet arī laiku, taču laiks, kā zināms, arī ir nauda. Diemžēl no birokrātijas šobrīd nav pasargāta neviena nozare, tostarp, arī izglītība.
Lasīt visu...

21

Nevainīguma prezumpcija un apsūdzības publicitāte

FotoIr kāds parasts žurnālistu – politiķu dialogs, kurš visbiežāk atkārtojas medijos pirms parlamenta vai pašvaldību vēlēšanām. Uz žurnālistu jautājumu par kāda apsūdzībā iesaistītā kandidāta iespējamo likuma pārkāpumu saņemts gandrīz automātisks partijas biedra vai sabiedrotā enerģisks atbildes atteikums, šoreiz kā vairogu priekšā liekot nevis parasto "nav komentāru", bet daudz iespaidīgāku nevainīguma prezumpcijas argumentu.
Lasīt visu...

21

Bez Amerikas. Ai un vai!?

FotoStarptautiskās attiecības kļūst arvien samezglotākas un nervozākas. Taču vismaz mums, Latvijai un Baltijas valstīm, tajās ir iespējams izdzīvot pavisam vienkāršā, jau senāk lietotā un pietiekami efektīvā uzvedības modelī.
Lasīt visu...

12

Tēma par "viltus studentiem" ir spekulatīva!

Foto2. aprīlī raidījumā "Kas notiek Latvijā?" tika apspriests jautājums par trešo valstu pilsoņu klātbūtni Latvijas augstskolās un darba tirgū. Kā Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA) vēlamies reaģēt uz raidījumā izskanējušajiem apgalvojumiem, kas bieži vien balstījās uz vispārinājumiem, kuri, manipulējot ar nepilnīgiem vai kontekstā neizvērtētiem datiem, var radīt sabiedrībā maldīgu priekšstatu par Latvijas augstākās izglītības eksporta nozīmi un potenciālu, tostarp tieši par ISMA darbu.
Lasīt visu...

21

Valoda kā attieksme

FotoŠogad tikai 3., 6. un 9. klasēs vēl varēja īstenot mazākumtautību programmas. Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) mācību gada sešos mēnešos izvērtēja 72 izglītības iestādes, tostarp Ludzas novadā, un tikai trijās konstatēti atkārtoti būtiski trūkumi, bet 14 skolas nonākušas vērtētāju redzeslokā, jo to 9. klašu absolventiem, turpinot mācības profesionālajās skolās, radās problēmas nepietiekamo latviešu valodas zināšanu dēļ. Par šo un citām aktualitātēm lasiet šodienas laikrakstā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi