Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Lato Lapsas viedoklis Lato Lapsa
Foto

Par Grētu

Lato Lapsa
23.09.2019.
Komentāri (121)

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Edgars A

24.09.2019. 09:40

Shis tas ir, ko daba dariis neprasot. Bites var izniikt, intensiivaa lauksaimnieciiba atspeeleeties, asas klimata svaarstiibas rudenii un pavasarii, pelni stratosfeeraa, Golfa straume apstaaties. Priekshnieciibai shkiet, ir plaans tikai prieksh sevis.

Atbildēt

Zaiga

24.09.2019. 09:30

Man riebjas bērnu izmantošana reklāmās un šis ir tas gadījums. Slikti kļūst, skatoties uz meiteni no Skandināvijas. Pieaugušo psiholoğiskā vardarbība.

Atbildēt

Bruno

24.09.2019. 09:13

Pirmo reizi mūžā izsaku atzinību Lapsam. Bet tikai par šo. Un taisnība, ka vajag paceļot ārpus sava pagasta, lai nebūtu jādiskutē, jāšaubās par acīmredzamo.

Atbildēt

Solī

24.09.2019. 08:30

Letiņi tak izmirst. Kā vēl vairāk palīdzēt dabai. Vai ne?

Atbildēt

Nikns

24.09.2019. 08:13

Pretīgais pedofils soross jau sāk grābstīties

Atbildēt

malacis

24.09.2019. 07:49

šoreiz Lapsam taisnība

Atbildēt

švamme

24.09.2019. 07:48

Es joprojām neticu, ka LL ir pavilcies uz tik lētiem trikiem. Varbūt, ka šis teksts ir ielikts ar nolūku - noskaidrot cik procentuāli starp lasītājiem ir muļķu?
Tas, ka Āzijā dzīvo primitīvi, nav rādītājs, ka mēs darām kaut ko nepareizi.

Atbildēt

Atbildības nekādas bagāti sponsori dara kā viņiem vajag

24.09.2019. 06:23

Kāda vides aktīviste parasta sliņķe grētele. Kā lielākā daļa siltajos krēslos dabas aizsardzībā.

Atbildēt

vispār jau interesanti

24.09.2019. 05:47

Vispirms brēc par globālo rīšanu, globālo izplešanos un globālo pied…šanu, bet tiklīdz tas viss samazinās tā brēkšana kļūst vēl skaļāka - KRĪĪĪĪĪZZZZZEEEEE

Atbildēt

blondīne

24.09.2019. 05:31

sekotāji Latvijā- tādi paši nepilngadīgie ( kuriem darba dienā darba laikā nav jābūt skolā, bet var tusēt atbalsta mītiņos )- tv intervijās stāv kameru priekšā ar vienreizējām kafijas krūzītēm rokās.... labi, ka nebija vēl baloni- kā učenes izpaudās savā mītiņā....

Atbildēt

tu saki?

24.09.2019. 05:29

»

ne visur noteicišais > dīvainā...

ir nauda un politika. Uz kūtsmēsliem, bez pesticīdiem un raundapa auguši lauku labumi ir dārgāki ne kā industriāli audzētie, bet ietekme uz vidi bioloģiskai, organiskai lauksaimniecībai ir daudz mazāka un tā neatstāj neatgriezeniskas un iznīcinošas sekas, tai skaitā, uz dabas daudzveidību un cilvēku...


Par to KĀPĒC uz kūtsmēsliem, bez pesticīdiem un raundapa augušie lauku labumi ir dārgāki, jau tu neesi padomājis. Vai tas gadījumā nav tāpēc, ka to audzēšanai jāpatērē VAIRĀK resursu- vajadzīgs vairāk zemes, jāizcērt meži, vajadzīgs vairāk tehnikas, kas patērē vairāk degvielas utt...?

Atbildēt

nu tad

24.09.2019. 03:46

»

4 punkts

Vienkārši NED.rs


pats arī izpildi savu 4. punktu, nevis komandē citus kā tāda
sen nedabūjusi sievasmāte !!

Atbildēt

švamme

24.09.2019. 01:53

https://www.youtube.com/watch?v MSkNIpNWX0k

Atbildēt

švamme

24.09.2019. 01:46

A Veteran Meteorologist Exposes the Global Warming Scam
It kā informācijas netrūkst šai sakarā, tikai šodien ieliku jau trešo linku. Tos nevar saskaitīt, kas ir pieejami. Kāpēc jūs nostājaties sorosa pusē nevis zinātnieku?
https://www.amazon.com/Climategate-Veteran-Meteorologist-Exposes-Warming/dp/1935071831

Atbildēt

beidzot šis visnotaļ objektīvais pašnovērtējums lapsai ir ienācies, bet diemžēl - jau par vēlu

24.09.2019. 01:41

tā ir vistradicionālākā visu laiku un visu zemju čekistu metode – ja jūs neko nespējat iebilst pret kādu ideju, tad mēģiniet to izkropļot un visvisādos veidos diskreditēt šīs idejas nesēju. Jo nejēdzīgāk un pretīgāk, jo labāk – liela cilvēces daļa ir no tās sugas, kurai tieši tas arī ir vajadzīgs.

Atbildēt

Nature, not the activity of Man, governs the climate

24.09.2019. 01:38

»

Antūns

Ko lai saka- pasaules pārapdzīvotības problēma un globālā sasilšana jau nu gan nav nekāds dažu nopelnīt gribošu miljardieru veiksmes stāsts- tā, diemžēl, ir ļoti labi jūtama- ja ne pie mums vēl, tad Alpos gan. Tur ledāju, un ne tikai tur rūk katru gadu...


nu cik var, tā globāla sasilšana ir izdomāta naudas kāšanai un tikai.
https://www.afa.net/the-stand/culture/2019/07/90-scientists-global-warming-is-a-total-hoax/

Atbildēt

Gunča no Kokorevas.

23.09.2019. 23:46

... navvv jau pirmais hunveibīniskais pasākums :PPPPP

Atbildēt

s

23.09.2019. 23:08

»

Protestēju

Autisms nav slimība. Vismaz spektra augstfukcionālajā galā jeb Asperger formā, kas ir Gretai


Precīzi teikts. Taču klišejiski domājošie [jeb faktiski jau nedomājošie] cilvēki, kādu ir absolūtais vairākums, rīkojas emocionāli. Meklē ienaidniekus un izdevīgumu. Skaļi klaigā. Viss.

Atbildēt

s

23.09.2019. 23:01

Nebiju domājis, ka kādreiz tā notiks, taču šoreiz es izsaku pateicību Lato Lapsam par rakstu.

Atbildēt

Pilsonis

23.09.2019. 22:19

Dabā industriālā laika homo sovetikus cilvēks aiz sevis diemžēl lielākoties atstāj cūcību, piemērs ir t.s. Uzvaras pieminekļa svētki 9.maijā tepat Rīgā, kur pēc tam var liekšķerēm mēslus grābt. Par laimi ne tik krieviskajā Latvijā tomēr visur citur, arī kārtīgu latviešu mājās, vienmēr ir bijusi kārtība un viss diezgan uzkopts. Mūsu kultūras cilvēki tomēr cenšas apkārtējo vidi nemēslot. Jaunā paaudze arī jau tiek audzināta ar pietāti pret dabu un vides tīrību. Lato šeit pārāk tomēr sabiezina krāsas. Ceļojot pa pasauli, vairāk redz atšķirības kultūrā. Tas, kas mums ir cūcība, tur bieži ir norma, īpaši dienvidos. Var rasties iespaids, ka viss ir slikti.

Atbildēt

nešaubīgi

23.09.2019. 21:56

»

hm

vislielākie sazvērestības teoriju piekritēji parasti ir pietiekkom komentētāji


tie ir JKP blēži, ieroču komersantu apkalpotāji

Atbildēt

Antūns

23.09.2019. 20:37

»

voila

E. Tolle "Jauna pasaule", iespējams, ka jebkādu izmaiņu cerības ideja tur ir panaiva, toties, esošās situācijas raksturojums pasaulē un to cēloņu apraksts ir perfekts


Ko lai saka- pasaules pārapdzīvotības problēma un globālā sasilšana jau nu gan nav nekāds dažu nopelnīt gribošu miljardieru veiksmes stāsts- tā, diemžēl, ir ļoti labi jūtama- ja ne pie mums vēl, tad Alpos gan. Tur ledāju, un ne tikai tur rūk katru gadu.

Nezinu vai Lato par ko īpašs cepiens, bet par šo problēmu rakstījis ne viens vien. Arīdzan gana populāri rakstnieki savos daiļdarbos mēģinājuši iztēloties versijas... Un te nu būs viktorīna- vai kāds no komentētājiem, īpaši tiem gana parupjajiem spēj pateikt kurš
un kurā savā darba ir rakstījis un kurš šī darba "varonis" ir to paudis:

" NEDARĪT NEKO NOZĪMĒ IELŪGT PIE SEVIS DANTES ELLI... PĀRBLĪVĒTU AR BADĀ MIRSTOŠIEM CILVĒKIEM, KURI VĀRĀS GRĒKĀ.
UN TĀPĒC ESMU SĀCIS DROŠSIRDĪGI RĪKOTIES.
DAŽI ŠAUSMĀS SARAUSIES, TAČU JEBKURAI ATPESTĪŠANAI IR SAVA CENA.
KĀDU DIENU PASAULE APTVERS , CIK BRĪNIŠĶĪGS IR MANS UPURIS."

Citāta beigas.

Un vēl viens: "Vistumšākās vienas ellē ir atvēlētas tiem, kuri morālas krīzes brīžos nolemj neiejaukties".


Lai nu ko - šo laikam Lato nevar pārmest. Savu spēju robežās ko cenšas darīt... Globālo sasilšanu un vairošanos gan vai tas spēs ietekmēt. Tā pat kā Grēta.

Atbildēt

Kamielis

23.09.2019. 19:45

Matriksā teikto tikai var papildināt grāmatām Джаред Даймонд: Ружья, микробы и сталь. История человеческих сообществ vai jaunāku Juval Harari: Sapiensi.
Bet kurš gan no mūsu komentātoriem apgrūtinās sevi ar lasīšanu, tāpat taču viss skaidrs. Skumji.

Atbildēt

MB

23.09.2019. 19:39

»

Mākslīgais intelekts

Un tagad pavilksim paralēles nedaudz uz priekšu...


D.Peat grāmatā "Melnpēžu fizika" apraksta vietējo amerikāņu dzīvi un uztveri. Sabiedrība, kas varbūt arī netiecās pēc zinātnes progresa(rietumu izpratnē) un tehnoloģijām, dzīvoja saskaņā ar dabu, mēdzot pat migrēt, lai daba varētu atjaunoties. Dzimstība tika kontrolēta. Vietēji varēja dzert no jebkuras upes, nebija piesārņojuma, kā arī līdz "ciemiņu" ierašanās praktiski neslimoja. Kā arī dzīvoja bez velmēs valdīt vienam pār otru un tieksmes pēc mantas.

Ļoti uzrunā viņu sabiedrība, bet ko tādu mūsdienās būtu grūti iztēloties, un nez vai pats varētu iztikt bez šādam tādam lietām, mantām.

Atbildēt

demokrātija > Fēlis

23.09.2019. 19:15

»

Fēlis

Vai tiešām? Pie mums jau it kā ir tā demokrātija, bet plēsoņu no tā mazāk nekļūst. Gluži otrādi- pat valsts prezidenti tagad ir paņēmuši modi apmaksāt savus dzimumprieciņus no mūsu kabatas. Tā demokrātija arī nav ne kāds brīnumlīdzeklis, bet gan varas instruments, kā savulaik baznīca. Nevienam jau nav...


"Pie mums jau it kā ir demokrātija..." Un arī kapitālisms it kā ir. Par to, kas pie mums ir vai nav, no sekām arī var vislabāk redzēt. Demokrātiju uz paplātes neviens nepienes, par to arī ir Grētas piemērs. Kā atrast līdzsvaru un saglabāt veselīgu attieksmi - tā ir 4. varas atbildība.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

23.09.2019. 18:51

»

vice

Lato pamatīgi "sagruzījies


Par kuriem resursiem tu runā?
Pabarot var daudzus, tā nav problēma.
Problēma ir dabas pied...šanā un eko līdzsvara izjaukšanā.

Atbildēt

Gaitiņu Tenis

23.09.2019. 18:49

Pārāk maz izglītots, lai spriestu par globālām klimata pārmaiņām. Bet, jo mazāk zin, jo lielāks specs, kā sacīt jāsaka, viņš šķiet pašam sev.

Atbildēt

švamme

23.09.2019. 18:42

»

Cth

Problēma ir citur. Slimie aizstāv slimos un savas tiesības patērēt līdzvērtīgi veselajiem. Dabiskā atlase slimos būtu noslaucījusi no zemes virsas un respektīvi nevienam nebūtu jāmurgo par klimata pārmaiņām. Slimiņie kviec par savu, ne planētas labsajūtu. Zeme bija un būs, ar plastmasu, bez plastmasas...


pilnīgi piekrītu, bet mēs esam mazākumā, nekad negaidīju, ka LL pavilksies uz brīnumu brillēm
https://cei.org/blog/wrong-again-50-years-failed-eco-pocalyptic-predictions?fbclid IwAR2MVUsUhUZYumyXrSArcEM0iBijXCDlQEZDgo5imbx4nAKthzmVYrvppww

Atbildēt

vice

23.09.2019. 18:40

Lato pamatīgi "sagruzījies".
Laikam grūta diena!
Papildinot zināšanas varētu nonākt pie secinājuma, ka resursu pietiek vismaz kādiem 200 miljardiem!
Jāsaimnieko gan būs savādāk!
Tas bez garām diskusijām.

Atbildēt

3 punktu programma

23.09.2019. 17:05

Ēd mazāk gaļas.Iestādi koku.D.rs īsāk šeit.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

23.09.2019. 16:41

»

voila

E. Tolle "Jauna pasaule", iespējams, ka jebkādu izmaiņu cerības ideja tur ir panaiva, toties, esošās situācijas raksturojums pasaulē un to cēloņu apraksts ir perfekts


Manuprāt, tas ir vienīgais veids, kā kaut ko var glābt.
Cits jautājums - kā pamodināt cilvēkus uz kaut ko tādu. Grēta rosina empātiju, tas varētu būt pirmais solis, sākums. Bet tikai sākums ...

Atbildēt

Fēlis

23.09.2019. 16:13

»

demokrātija > Mākslīgais intelekts

Kapitālisms plēsonību līdzsvaro demokrātija, tās piedāvātās vērtības un instrumenti


Vai tiešām? Pie mums jau it kā ir tā demokrātija, bet plēsoņu no tā mazāk nekļūst. Gluži otrādi- pat valsts prezidenti tagad ir paņēmuši modi apmaksāt savus dzimumprieciņus no mūsu kabatas. Tā demokrātija arī nav ne kāds brīnumlīdzeklis, bet gan varas instruments, kā savulaik baznīca. Nevienam jau nav noslēpums, ka liela daļa ļaužu ir padumja un "demokrāti" to aktīvi izmanto braucot pa ausīm. Paskatieties kādus atkritumus savēlēja pēdējā saeimā! Vāks.

Atbildēt

Kāds

23.09.2019. 16:12

Nu ko - tinamies baltos palagos, pārdodam visu un gaidām Apokalipsi ko viens slims bērns ir izdomājis un mēģina novērst. Lato redz kopsakarības, bet ir piemirsis, ka cilvēce ar ro tiek galā. Par vienu gan piekrīru - tik labi kā šobrīd vairs nebūs. :(( Max 20 gadi vēl būs ok.

Atbildēt

nu nu

23.09.2019. 16:05

»

dīvainā atjaunojamā enerģija

Tagad te jau mūsu platumā grādos sāk popularizēt saules bateriju fermas. Ekoloģiski esot. Atmaksājoties. Bet tās ir pilnīgas blēņas. Lai saražotu vienu saules paneli un pārējos pričindāļus, tiek vairāk sagandēta vide un iztērēti resursi, kas neatjaunojas, nekā kurinot ar malku. Atmaksāšanās arī tiek...


Ja Zeme mainītu polus, tad mums būtu attiecīgi mainījies dienas garums, saullēktu un saulrietu laiki :)
Bet gaisa piesārņojums lielajās pilsētās un pārtika ar indēm gan izraisa slimības, apdraudēti ir arī bērni, kas vēl ne pie kā nav vainīgi.

Atbildēt

Vaira3000

23.09.2019. 15:31

Kad tai Grietinai uzradisies Ansitis, kas vinu katru dienu kartigi izdraaz, nekada ekologija vinai vairs nebus prataa.

Atbildēt

WTF

23.09.2019. 15:27

»

dīvainā atjaunojamā enerģija

Tagad te jau mūsu platumā grādos sāk popularizēt saules bateriju fermas. Ekoloģiski esot. Atmaksājoties. Bet tās ir pilnīgas blēņas. Lai saražotu vienu saules paneli un pārējos pričindāļus, tiek vairāk sagandēta vide un iztērēti resursi, kas neatjaunojas, nekā kurinot ar malku. Atmaksāšanās arī tiek...


Trapigi un precizi. Es ari Lato soreiz nepiekritu. Vinam ir viedoklis, kas kombinacija ar vina negativo cinisko personibu un speju saskatit slikto, rezultejas sadas pardomas, bet tas soreiz ta nav. Klimata parmainas vai ekologija ir milzigs bizness, kas, samaisits at neomarksisma merci tiek pasniegts aitu baram.

Atbildēt

ne visur noteicišais > dīvainā...

23.09.2019. 14:33

»

dīvainā atjaunojamā enerģija

Tagad te jau mūsu platumā grādos sāk popularizēt saules bateriju fermas. Ekoloģiski esot. Atmaksājoties. Bet tās ir pilnīgas blēņas. Lai saražotu vienu saules paneli un pārējos pričindāļus, tiek vairāk sagandēta vide un iztērēti resursi, kas neatjaunojas, nekā kurinot ar malku. Atmaksāšanās arī tiek...


ir nauda un politika. Uz kūtsmēsliem, bez pesticīdiem un raundapa auguši lauku labumi ir dārgāki ne kā industriāli audzētie, bet ietekme uz vidi bioloģiskai, organiskai lauksaimniecībai ir daudz mazāka un tā neatstāj neatgriezeniskas un iznīcinošas sekas, tai skaitā, uz dabas daudzveidību un cilvēku veselību.

Atbildēt

Kivičs var kost pirkstos

23.09.2019. 14:01

Kivičam noteikti drausmīgi skauž, ka kaut kāda padebīla meitene ir atradusi pareizāku šova un interneta apmeklētāju skaita pavairošanas naudas biznesu. Iedomājies, Kivičs, cik tev tagad būtu naudas, ja ar Lieni būtu sākuši bada streiku pret globālo sasilšanu! Bilde: Kivičs un Liene pie Sorosa. Bilde: Kiviču pieņem Dalailama. Un tik ripo simtiem tūkstošu no reklāmas līgumiem portālos! Nevajadzētu nedz Lieni dauzīt, nedz ar policistiem ņemties, būtu progresīvāko pasaules cilvēku topā. Bet varbūt nekas nav kavēts un vajag braukt pievienoties tai zviedru meitenei. Abi esat debīli, gan jau sapratīsities...Varēsi dalīt lielo pīrāgu ar Grētu.

Atbildēt

dīvainā atjaunojamā enerģija

23.09.2019. 13:44

Tagad te jau mūsu platumā grādos sāk popularizēt saules bateriju fermas. Ekoloģiski esot. Atmaksājoties. Bet tās ir pilnīgas blēņas. Lai saražotu vienu saules paneli un pārējos pričindāļus, tiek vairāk sagandēta vide un iztērēti resursi, kas neatjaunojas, nekā kurinot ar malku. Atmaksāšanās arī tiek ļoti nekorekti rēķināta. Ja par valsts , pašvaldibas un Eiropas naudu tādas fermas taisa, tad lokālajam patērētājam varbūt arī atmaksājas (ja runā nevis par vides sagandēšanu, bet finansēm). Par šo
"lētāko" prieku samaksās citi....
Tas pats ar sorosītiem un garīgi slimām meitenēm. Tas, ka Zeme cikliski maina polus, ka garoza pārvietojas, ka vulkāni izvirst, ka Saulē ir mazāk vai vairāk plankumu utt. - tas tiek noklusēts. Noklusēta tiek vājpātīgā ideja ar
labi apmaksātu pustraku skuķi mainīt kosmiska mēroga mainīgu struktūru. Nu tās taču ir blēņas, Lato! Sorosam un pārējiem šo "zemes vareno" ir vajadzīgs jauna biznesa virziens - ekoloģija.
Un cik vienkārši to izskaidrot! Viss "ekoloģiskais" mūsdienās patiesībā ir dārgāks. Un dārgāks tāpēc, ka tam tiek vairāk patērēti resursi. Šo biznesa karuseli izdomājuši lielie magnāti, lai atsvaidzinātu savu kapitālismu, ko caur šādām skuķēm pasniedz gandrīz kā sociālismu. Jo vairāk ekoloģijas, jo lielāki resursu tēriņi. Un jo lielāki tēriņi un vairāk piecūkota vide, jo vairāk atkal var gaudot par nākamo nepieciešamo "ekoloģiskās" atjaunotnes spirāli.
Visa šī paslimās meitenes ekspluatācija ir tikai nekaunīga un ciniska marketinga sastāvdaļa lielai, globālai kapitālistu afērai. Un ir tik daudz idiotu (ne velti demonstrāciju laikā var uz skolu neiet - priekš kam gan, jo dumjāki, jo labāk manipulēt ar šīm masām), kas nespēj saskaitīt divi plus divi, kas nespēj atšķirt sekas no cēloņiem, bet tikai bļaut kā aitām barā un turēt rokās citu inspirētus plakātus - šie idioti rok paši sev un nākotnei bedri. Tikai iedzīvotāju skaita samazināšanai ir jēga tādā kontekstā, kādā viņi piedalās demonstrācijas. Tā
faktiski ir maskēta kara propaganda, kas notiek šo apstulbināto jauniešu demonstrācijās.
Zeme pati sev cikliski veido klimata pārmaiņas. Bet to zinātnieku viedokli, kas pārstāv šo ticamāko teoriju, neviens nepublicē. Publicē tikai uzpirktos "zinātniekus" - tos, kuri no sorosītiem grib saņemt grantus nemitīgiem pētījumiem. Tas ir tik vienkārši, Lapsa! Daudz vienkāršāk to saprast, nekā uzrakstīt tādu sūdaini emocionālu aizstāvības rakstu garīgi slimai meitenei.

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

Foto25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par Latvijas izdevumu aizsardzībai samazināšanu, lai nodrošinātu finansējumu mediķu atalgojumam, aģentūrai LETA norādīja partijas “Saskaņa” līderis Jānis Urbanovičs.
Lasīt visu...

21

Svētā inkvizīcija

FotoAttieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka maģija reāli darbojas?
Lasīt visu...

21

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

FotoŠķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā tik Sorosa varzai kādā amatā jāiebīda savējais, kāds, piemēram, bija un ir Rimšēvičs, kurš nu ir pilnībā atklājis savu patieso seju, kas nerunā par labu sorosīdiem, tā uzreiz nevēlamiem kandidātiem noteikti atrodas saiknes ar Šķēli vai Šķēles sievasmāti, vai, ja galīgi nekas nesanāk, ar Šķēles izbijuša kaimiņa, brāļa sievas māsas brālēna drauga brūti.
Lasīt visu...

21

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

FotoUz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu, līdz šim politikā vairākumā nepazīstamu cilvēku, kuri solīja uzsākt jaunu politiku, nepieļaujot valsts pārvaldē finanšu mahinācijas, politiķu savtīgumu, vienkāršojot un efektivizējot valsts pārvaldi, nodrošinot lēmumu pieņemšanas atklātumu, par konkrētām summām palielinot finansējumus dažādām valsts vajadzībām, ieskaitot iedzīvotāju veselības aprūpi.
Lasīt visu...

21

Ticība rituāla spēkam

Foto«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un visi Jeruzālemes iedzīvotāji, tie atklāti atzina savus grēkus, un viņš tos kristīja Jordānas upē.
Lasīt visu...

10

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

Foto29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas vicemēru – Druvi Kleinu.
Lasīt visu...

21

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

FotoRietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu civilizācijas likteni līdz pat šobaltdienai. Arī uz Latvijas un latviešu likteni. Tajā skaitā uz “kultūrtautas” jaunāko emocionālo orkānu - pirms piecām minūtēm pašu ievēlētās 13.Saeimas atlaišanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....

Foto

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

Mīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē...

Foto

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

Saruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un...

Foto

Mucā

Padomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk...

Foto

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

Citur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku...

Foto

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

Padsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz....

Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...