Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Par fitofašistu Aldi

Pietiek lasītājs
23.08.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jaunībā diezgan daudz nodarbojos ar sportu un bieži apmeklēju visādus sporta namus, stadionus un klubus. Parasti tur trenējās daudzi jaunieši no dažādām skolām, kuri ģērbtuvē pulcējās savās kompānijās. Ne pārāk bieži, bet dažkārt šajās kompānijās bija kāds varonis, kuru daba bija apveltījusi ar pamatīgu vīriešu aprīkojumu un kurš uzskatīja par savu pienākumu, pilnīgi kails staigājot pa ģērbtuvi, šo dāvanu visiem izrādīt, vienlaikus skaļi smejoties par tiem, pret kuriem daba tik dāsna nebija bijusi.

Šos varoņus no jaunības man atgādināja Gobzems ar savu uzpūtīgo aicinājumu Valsts policijas priekšniekam Armandam Rukam. Šī ir jau kāda devītā vai desmitā reize, kad Gobzems Saeimas deputātam absolūti nepieņemamā formā pieprasa, lai Ruks nekavējoties zaudē lieko svaru, vienlaikus ievietojot sava vēdera fotogrāfijas, it kā dodot Rūkam mājienu, uz ko viņam jātiecas.

Stāstā par Ruka svaru galvenais nav tas, ka ir daudz zāļu (savienojamu ar Ruka amatu), kuru lietošanas blakusparādība ir neizbēgams svara pieaugums. Pieaugums, kas nereaģē ne uz kaloriju patēriņa palielināšanos ar sportu, ne uz kaloriju ierobežošanu ar diētu. Piemēram, bet ne tikai histamīna blokatori, serotonīna atpakaļsaistes inhibitori vai kortikosteroīdi. 

Portālā reddit ir simtiem diskusiju, kurās cilvēki, kas lieto šīs zāles, ēd 1000 vai mazāk kaloriju dienā, sporto un tomēr katru nedēļu pieņemas svarā par 500 gramiem un tā līdz brīdim, kad dažu gadu (vai pat mēnešu) laikā viņi pieņemas svarā par 30-40 kilogramiem.

Šī stāstā galvenais arī nav tas, ka dažiem cilvēkiem ir ģenētiska nosliece uz liekā svara uzkrāšanos, kas, starp citu, ne vienmēr ir tauki. Bieži vien tas ir šķidrums, kas organismā pastāvīgi uzkrājas autoimūnās reakcijas procesā vai nu psihosomatisku faktoru, vai pārtikas produktu un to atsevišķo sastāvdaļu dēļ.

Galvenais nav arī tas, ka sēdošs darbs, milzīgs stresa līmenis, virsstundas un neregulārs darba laiks noved pie hroniska miega trūkumu un haotiskas ēšanas, kas rezultātā traucē vielmaiņu un atkal beidzas ar lieko svaru.

Galvenais nav tas, ka Gobzems nopublicēt iedegušus un stiprus spāņu patruļpolicistus, vienlaikus apmētājot Latvijas policiju ar dubļiem, neaizmirsa. Bet par to, ka Spānijas policijas priekšnieks atšķirībā no slaidajiem patruļpolicistiem, patiesībā arī ir ar kārtīgu lieko svaru, Gobzems nez kāpēc nolēma nestāstīt.

Galvenais nav tas, ka liekais svars būtu kaut kāda unikāla Latvijas policijas iezīme. Piemēram, VācijasItālijasŠveices un Izraēlas policijas vadītājiem, kā arī Amerikas pilsētu Bostonas un Filadelfijas policijas priekšniekiem liekais svars arī ir, taču Gobzemam ir ērtāk, lai mēs par to nezinātu. Starp citu, daži no šiem kungiem un šīm dāmām vismaz fotogrāfijās izskatās kā divi Ruki salikti kopā.

Galvenais nav tas, ka uz bijušo Rīgas kriminālpolicijas priekšnieku Andreju Sozinovu, kura izskata kritika var būt īpaši kaitīga kritizētāja veselībai, Gobzems tīras nejaušības pēc muti pavēris nav. Tas, neskatoties uz to, ka Sozinova svars vēl ne tik sen bija vairāk par 150 kilogramiem.

Galvenais nav tas, ka burtiski 0,1% Latvijas iedzīvotāju var atļauties dzīvot kā izlutināts pleibojs, kuram ir gan laiks, gan nauda, ​​lai visu vasaru skrietu krosus pa Vidusjūras promenādēm, pirktu bioloģiskos produktus dārgos lielveikalos un vairākas reizes dienā smērētu savus muskuļus ar kokosriekstu eļļu.

Un galvenais šajā stāstā noteikti nav ne tas, ka Gobzema partijas Zemgales vēlēšanu apgabala kandidāts Raimonds Lazdiņš sver apmēram tikpat, cik Ruks. Ne tas, ka, kad 46. izmēra bikses valkā “savējie”, tad tas ir OK, bet, kad to pašu dara Ruks, tad tas ir noziegums pret valsti.

Visas šīs nianses, protams, ir svarīgas, taču šajā gadījumā tās ir papildfaktori. Galvenais secinājums no stāsta par Ruka “fet šeimingu” ir tas, ka Gobzems, izrādot neveselīgas rūpes par ierēdņu nevainojamo izskatu, uzvedas kā latentais fašists, un, lūk, kāpēc.

Saskaņā ar Vikipediju ne galvenās, bet vienas no fašisma pazīmēm ir sociāldarvinisms un elitārisms. Pirmajā gadījumā tas ir, kad kāds kārtējais Saules tēvs mūs pārliecina, ka šajā pasaulē var izdzīvot tikai stiprākie un veselīgākie, un tālāk liek mums tādiem kļūt. Otrajā gadījumā tas ir, kad tas pats iedvesmotājs pilnā nopietnībā mēģina izveidot “augstāko cilvēku” sabiedrību, kurā iedzīvotāji ar fiziskiem un/vai citiem trūkumiem neiederas un rezultātā kļūst otršķirīgi labākajā gadījumā.

Nu labi. Varbūt tā bija pārāk pēkšņa pāreja. Mēģināsim nedaudz gludāk - ja Gobzems dažu lieko kilogramu dēļ skaļi kliedz par tavu nepiemērotību ieņemamajam amatam šodien, tad kas viņam traucēs sākt atbrīvoties no ierēdņiem citu fizisku trūkumu dēļ, kad viņš rīt kļūs par premjeru (protams, nekļūs, bet varam taču pajokot)?

Piemēram, par pārāk īsu augumu, par plakano pēdu, par sliktu redzi, par sliktu dzirdi, par augstu holesterīna līmeni, par zemu D vitamīna līmeni, par augstu asinsspiedienu, par zemu asinsspiedienu, par izliektu mugurkaulu vai trūci. Galu galā sabiedrībā, kurā grieķu dieva veselība ierēdņiem ir obligāta profesionālā kvalitāte, visas šīs lietas ir ne mazāk labs iemesls tikt atlaistam no darba.

Es, protams, saprotu, ka šobrīd atlaišana par nepareizu sakodienu izklausās mežonīgi un absurdi. Taču uzdodiet sev jautājumu – cik cilvēku 1933. gadā, kad par Vācijas kancleri kļuva jauns, gudrs un daudzsološs politiķis ar mākslinieka spējām, varēja iedomāties, ka burtiski pēc 10 gadiem šis pats politiķis dedzinās miljoniem cilvēku krāsnīs par nepareizu galvaskausa formu? 1933. gadā šādas hipotēzes arī izklausītos absurdas.

Protams, Gobzems nav ne jauns, ne gudrs, ne daudzsološs politiķis. Un, protams, vienīgais, ko viņš spēj sadedzināt, ir savas pašcieņas lūžņus un vēlētāju cerības. Bet man personīgi nav pilnīgi nekādu šaubu, ka valsts pārvaldes jautājumus viņš nopietni plāno lemt, ņemot vērā tik svarīgas „kompetences” kā skaista figūra.

P.S. Man rakstot šo tekstu, fitofašists Aldis nolēma man pasniegt nelielu dāvaniņu, publicējot šo un vēlreiz apstiprinot, ka ideja par mūsu tautas attīrīšanu no resniem ķēmiem Gobzema prioritāšu sarakstā nav pašā pēdējā vietā.

Novērtē šo rakstu:

106
192

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi