Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Par dēmoniem

Jānis Urbanovičs
27.06.2024.
Komentāri (105)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tas, ka ilgstoši kaldinātā nodokļu reforma bez ceremonijām un paskaidrojumiem tika noslaucīta no  politiskās darba kārtības līdz rudenim, liecina - ir daudz sliktāk, nekā pie varas esošie grib atzīties. Atliek tikai minēt, kādi pasākumi mūs gaida jau vistuvākajā nākotnē - radikāla nodokļu celšana, izmaiņas pensiju sistēmā, dažādu tarifu un līdzmaksājumu pieaugums?

Raksturīgi, ka sabiedrībai tas nav jāzina, tā tik var nojaust pēc Olimpa dievu aprautām frāzēm un rūpju rievām valstiski atbildīgās pierēs. Tautai par to nav jāspriež, tautas uzdevums ir -  maksāt.

Maksāt par aizvien jaunām "OIK shēmām". Kā caurā maisā bērt naudu „airBaltic” piramīdā, pirkt arvien dārgākas biļetes, lidot arvien sliktākās lidmašīnās - labās un jaunās nav domātas mums. Samierināties ar armijas iepirkumu afērām -  vai kāds ir uzņēmies politisku atbildību par "Zītaru" lietu? Maksāt par robežas izbūvi, kam pēc summām un termiņiem vajadzētu būt kā Ķīnas mūrim, taču dabā nav pat drāšu žoga. Apmaksāt premjeram ultra all inclusive, kaut gan viņa atstātais mantojums ir pelnījis daudz cietāku soliņu.

Un tad vēl astronomiskā bedre, kuras malā, atbildīgo meklējot, tagad stumdās un grūstās visa politiskā elite – „Rail Baltica”. Par vainīgo mēģina nozīmēt kādu, kura nav žēl, bet aizbērt šo melno caurumu jebkurā gadījumā nāksies tautai.

Pēc visa tā, kas ar Latviju ir noticis pēdējos gados, rodas lielas aizdomas, ka mūsu valstī vara nepieder tautai. Tauta taču ar sevi tā nerīkotos?!? Tauta kādā brīdī ir nometusi varu zemē un to pazaudējusi.

Un ir skaidrs, tieši kad tas notika. Vara nevar piederēt pusei tautas vai tikai divām trešdaļām tautas. Kad šīs daļas sāk apkarot cita citu, vara kļūst par bezsaimnieka mantu, ko savāc veikli bezgoži savās interesēs. Tie iekrampējas varā un baro naida dēmonus, jo tāda ir viņu ilglaicības formula.

Vieni dēmoni prasa noniecināt visu, kas latvietim svēts, berzēt rokas par katru Latvijas neveiksmi un cildināt kaimiņu impēriju. Citi dēmoni mudina nīst visu, kas svarīgs krieviem - pieminekļus, valodu, kultūru, tradīcijas, senču piemiņu. Tas viss kā kūdras ugunsgrēks ir lēnām gruzdējis ilgus gadus, bet tagad kaimiņos notiekošais karš ir uzpūtis pilnās liesmās. Dēmoni vairojas - gan pārliecības, gan konjunktūras vārdā. Tie tiek iejūgti politisko partiju kamanās un veiksmīgi aizstāj jebkuru racionālu diskusiju.

Ņemot vērā, cik smaga ekonomiskā situācija briest valstī, valdošajiem būs nepieciešami ļoti raženi  dēmoni, lai turpinātu manipulēt ar cilvēkiem kā iepriekš. Un dēmoni tiek baroti pastiprināti.

Latvieši vairs nekautrējas paust - vai nu asimilējies, vai vācies! Krievi vairs kabatā netur pigu, bet gan slēpj (pagaidām) dūri. Un ir iemesls bažīties par turpmāko.

"Katjušu" tajā Daugavpils tramvajā nedziedāja viens vai divi cilvēki, ko tagad mēģina izķert bargas "struktūras". Dziedāja viss tramvajs un dziedās arvien vairāk un biežāk. Dziesmu censties apkarot ir muļķīgi, to nu mums, latviešiem, vajadzētu zināt - jo "dziesma ir kliedziens"... Pagaidām brīdinājuma kliedziens.

Mūsu valsts Satversmē vissvarīgākais ir 1.pants. Nevis preambula, kas mēģina mazināt šī panta nozīmīgumu. Šis pants iedod varu Latvijas tautai. Lai salabotu visu, kas sadragāts, mums vajag, lai būtu tāda tauta - Latvijas tauta. Nevis pirmās šķiras pilsoņi un citi pilsoņi, kurus drīkst saukt par okupantiem, kremliniem un utīm Latvijas kažokā. Ja nebūs tādas tautas, veltīgi ir lūgt - Dievs, svētī Latviju. Nesaklausīs.

Nupat EP vēlēšanās varneši notestēja - vai tauta ir gana nikna, lai viņus sodītu? Izrādās, ka pat pēc visiem korupcijas, izšķērdības, aplokšņu algu skandāliem  joprojām nav gana dusmīga. Var turpināt... Vai mēs to pieļausim? Cilvēkiem, kas grib atkal atdot varu tautai, ir citam citu jāatrod, jāuzlādē, jāaktivizē. Nevis pasīvam naidam, bet rīcībai, - tādai rīcībai, kas skaidri un gaiši ierakstīta mūsu valsts Pamatlikumā.

Novērtē šo rakstu:

127
16

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi