Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Par A.Priedīša rakstu „Dvēseles sanatorija”

Ex-seržants (lit.pseidonīms)
05.01.2014.
Komentāri (94)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Situācija definēta pamatā pareizi. Tikai atbildes uz jautājumu ”Ko darīt?” tā arī nav. Nu, ko tad darīt? Varbūt nedarīt neko, kā to iesaka komentētāja ar niku „paija”, ticēt tam, ka LV ir visstraujāk augošā ekonomika ES un tūlīt, tūlīt sāksies treknie gadi, ja sāksim strādāt 8 stundu vietā 14 bez brīvdienām un atvaļinājuma, līdzīgi kā to dara Saeimas deputāti, ministri, viņu padomnieki un valsts uzņēmumu padomēs sēdošie (kā, piem., O.Pulks)?

Tieši tā, treknie gadi tad noteikti sāksies, neskatoties uz to, ka ES līdzfinansējums integrācijas projektiem samazināsies, politekonomiskie grupējumi turpinās shēmot, bet pārējie krāpsies ar nodokļiem, kur vien iespējams.

Bet, ja nu tomēr nesākas, „pingvīniem” jostas nāksies pievilkt arvien ciešāk, un ekonomiskā emigrācija turpinās pieaugt? Kādi varianti?

Varbūt nevēlēt, boikotēt visus oficiozos pasākumus, „noliet” informāciju medijiem par shēmošanas un korupcijas gadījumiem, pārliecināt citus darīt to pašu? Kāds pateiks - destruktīva pieeja. Bet varbūt tomēr, neapgalvojot, ka ideāls variants, vērts paanalizēt sīkāk.

Boikotēt vēlēšanas.

Kāds notikumu attīstības scenārijs? Vai tiks norautas vēlēšanas, ja nobalsos mazāk par pusi? Netiks norautas. Varbūt Rietumi spiedīs vietējo varu sākt kaut ko reālu darīt, lai atjaunotu vēlētāju uzticību? Nespiedīs, vismaz tik ilgi, kamēr paši vēlētāji samierināsies ar situāciju. Turklāt, ja jau bijušie LV prezidenti braukā privātās darīšanas lepnos limuzīnos ar miesassardzi un iegādājas greznus dzīvokļus par nodokļu maksātāju naudu, ko nevar atļauties Vācijas kanclere, bet LV bankas prezidents krīzes apstākļos saņem Deutsche Bank prezidenta cienīgu algu, tad jau laikam nemaz tik slikti nav.

Nospiedošu balsu vairākumu saņems Saskaņas centrs, kas, pieaicinot kādu marginālu 5% barjeru pārvarējušu partiju Repšes naudas maisu kluba paskatā un/vai Šlesera „nacionāla izlīguma” partijas Vienoti Latvijai veidolā, tā teikt, lai piedotu „nacionālā izlīguma” piegaršu, izveidos valdību. Lūk, tas jau tuvāk reālajam. Kāds šajā gadījuma varētu būt turpinājums? Saskatu divus variantus.

1.variants. Gadījumā, ja ar iepriekš minēto „nacionālā izlīguma partiju” mandātiem nepietiks, tad SC mainīs ideoloģisko nokrāsu, vismaz formāli atsakoties no „ciešas sadarbības visās jomās ar Krieviju un Baltkrieviju” un no „otrās valsts valodas” (atcerēsimies pirmsvēlēšanu „okupācija bija, bet okupantu nav”). Šajā gadījuma var cerēt iedabūt koalīcijā Lemberga ZZS, bet vienlaikus riskēt zaudēt postpadomiski noskaņotos vēlētājus, kuri meklēs alternatīvu.

2.variants. „Nacionālā izlīguma valdība” realizē promaskavisku politiku, LV de iure paliekot neatkarīgai, bet de facto iekšpolitiku un ārpolitiku saskaņojot ar Kremli, ko līdz šim savā darbībā arī piekopa saskaņieši.

Kādas izmaiņas uz labo vai slikto pusi varētu notikt abos šajos variantos? Varbūt LV ekonomiku pārņems Krievijas uzņēmēji, kurus pēc vajadzības „jumto” Kremlis? Bet tas jau ir noticis, izņemot varbūt banku sektoru un Ventspili. Tad varbūt tiks ieviests tiesiskums un vara sāks rūpēties par valsti un nevis savu un sev pietuvināto biznesu? Pirmajā variantā noteikti ne, pat pieņemot, ka RD tandēms „Ušakovs-Ameriks” nav rādītājs, jo par Šlesera un jo vairāk Repšes kompānijas mandātiem būs jāmaksā.

Otrajā variantā loģiski būtu pieņemt, ka valsts pārvaldē tiks ieviests kaut kas līdzīgs kā šodien Krievijā - valsts varas vertikāle ar pietuvinātiem uzņēmējiem, kuriem tiek atļauts viss, savukārt nelojālie un šaubīgie, kas var apdraudēt varu, tiek ietupināti par nodokļu nemaksāšanu, pasludinot to par cīņu pret korupciju. Tas viss papildināts ar varas kontroli visas dzīves jomās.

Varbūt 2.variantā dzīvot kļūs labāk, pateicoties lētajiem Krievijas resursiem? Ja kļūs, tad tikai īslaicīgi, jo uz resursu eksportu un jo vairāk uz politiski motivētu lētu resursu importu balstīta ekonomika nevar būt stabila, turklāt, kā zināms, dzīve „uz šaru” neveicina attīstību.

Ņemot vērā, ka Kremlim, vismaz sākuma posmā, nebūs izdevīgi, lai LV izstātos no ES un NATO, tad arī šeit pārmaiņas nav gaidāmas vismaz līdz brīdim, kad minētie kantori palūgs aiziet. Ak jā, ir vēl jautājums par otro valsts valodu. Bet kas teica, ka krievu valoda nav otrā? Ja man regulāri zvana dažādi subjekti un ar izteiktu latvisku akcentu sāk krievu valodā reklamēt preci, tad ko domāt?

Tātad, kopumā ņemot, nekādas dižas pārmaiņas nav gaidāmas, un, kamēr būsim ES, arī iluzorisks iespaids par demokrātiju pusmafiozā valstī saglabāsies (Magņitska variants diez vai notiks), izņemot vienu lietu.

Un proti. Nabadzīgā valstī ar ierobežotu noieta tirgu un resursiem vietas pie siles visiem nepietiks. Notiekot varas maiņai, politekonomiskie grupējumi, kas līdz šim bija pieraduši pie barotnes, diez vai samierināsies ar izstumšanu un uzsāks cīņu, mēģinot iznīcināt konkurentus gan ekonomiski, gan fiziski. Tas gala rezultātā var izraisīt politisku, ekonomisku un sociālu krīzes situāciju ar daudz lielāku ietekmi kā Maximas traģēdija, liekot nostrādāt tautas pašaizsardzības instinktam un izraujot to no apātijas.

Uz šī viļņa, iespējams, radīsies līderi, kas spēs uzrunāt masas. Tātad jautājums ir par to, kā padziļināt pretrunas politmafijas iekšienē. Un padziļināt to var katrs indivīds, kurš patiešām vēlas sakarīgu valsti, turklāt bez liekiem upuriem - boikotējot, stučījot un pārliecinot citus.

Foto no boycotthalal.com

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pārmetumi un rīcība

FotoIr diezgan dīvaini pēkšņi saprast, ka tie cilvēki, kuri Atmodas laikā bija kopā ar tautu, bija tautas sirdsapziņa, šobrīd ir nostājušies pret tautu. Toreiz viņi bija tikpat nabagi kā mēs, visi citi, šobrīd liela daļa no viņiem ir ļoti pārtikuši, pat miljonāri un aktīvi pauž Tautu pazemojošus un noniecinošus uzskatus.
Lasīt visu...

21

Valsts

FotoBieži dzirdu, ka valstij vajag, valstij ir jādara, valstij ir jārūpējas, valstij ir jāievieš, jāveicina, man valsts neko nav devusi, man šī valsts nav vajadzīga utt.
Lasīt visu...

21

Atraktīvās politikas hronika: 7.februāris

Foto7.februārī Latvijā eksplodēja kolosāli atraktīvs notikumus. Noteikti vispievilcīgākais notikums latviešu tautas laimīgi aizvadītajā debilitātes laikmetā kopš 2018.gada 6.oktobra. Kolosāli atraktīvo notikumu drīkst uzskatīt par vietējā mēroga “9/11”. Arī 7. februārī sabruka dvīņu torņi. Sabruka leksiskie dvīņu torņi “Nācijas tēvs”/”Nācijas tumsonis” un to vietā tajā pašā dienā nācās nekavējoties uzbūvēt jaunu leksisko torni “Nācijas debilais tēvs” (NDT).
Lasīt visu...

21

Klimata modeļu realitāte - vai ticēsim skolu nebeigušam skuķim?

FotoGlobālo klimata "cīņu" rezultāts diemžēl var izrādīties - konkrēti papildu nodokļi arī Latvijā. Līdz ar to jautājums nav tīri akadēmisks.
Lasīt visu...

10

Blēžu un zagļu valsts

FotoRaksts „Kā zvejas privātfirmu – nodokļu “optimizētāju” - uz nodokļu maksātāju rēķina glāba Latvijas valsts ierēdniecība” ir smuks piemērs, lai saprastu, ka valsts ir saaugusi ar blēžiem, jeb, ja nu ir saaugusi, tad pareizi ir teikt – Blēžu valsts.
Lasīt visu...

21

„Anquis in herba” jeb Čūska zālē

FotoLaikā, kad visa pasaule, vairums valstu gatavojas pasargāt savus iedzīvotājus no iespējamas koronavīrusa izplatīšanās, Latvijas publiskā telpa un ļaužu prāti ir nodarbināti ar daudz svarīgākām lietām – kādas latviešu sievietes nedienām Dienvidāfrikā un Dānijā. Viņa atrodas Dānijas cietumā un gaida izdošanu uz DĀR, kur (pēc mediju sniegtās informācijas) veikusi VAIRĀKUS noziegumus, no kuriem visskaļākais ir bērna nolaupīšana, ko starptautiski apzīmē ar vārdu “kidnapping”. Jau sen citus viņas noziegumus neviens nepiemin. Ne medijos pieminēto dokumentu viltošanu, ne “citus” likumpārkāpumus. Ir palicis tikai “nu kā var māte nozagt SAVU bērnu?!
Lasīt visu...

21

9.maija svinības Maskavā kā līdzeklis Kremļa noziegumu leģitimācijai

FotoIesākumā precizēšu, ka runa šeit būs ne tik daudz par konkrētiem vēsturiskiem notikumiem, cik gan par šo notikumu izmantošanu sagrozītā veidā no Krievijas varas puses ar mērķi sasniegt savus ārpolitiskos un iekšpolitiskos mērķus tuvākajā un tālākajā nākotnē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vairāk jautājumu nekā atbilžu...

Interesanti, kurš tur bīda to Skultes LNG termināli. Ekonomikas ministra Nemiro draudziņš, kuru grib iestūķēt Latvenergo padomē kaut vai pa skursteni? Vai tomēr vecijaunā Vienotība? Vai NA?...

Foto

Leksiskās debilitātes praktiķi

Latvijā jau labu laiku ir tradīcija noskaidrot attiecīgā gada atraktīvākos (jocīgi piesaistošos) izteikumus. Ar to nodarbojas Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa....

Foto

Kāpēc FKTK atvainojās Maijai Treijai

Šī gada 3. februārī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka FKTK atsauc savu 2019. gada. 29...

Foto

Ar atsevišķu tiesnešu atbalstu tiesu izpildītāji no iedzīvotājiem piedzen līdzekļus, kurus likums viņiem neliek maksāt

Parādījušies tiesu izpildītāji, kas atraduši jaunu, likumā neparedzētu veidu, kā no...

Foto

Lidostu un čemodānus es vairs neatceros, visi aicina mani par Rīgas mēru, bet es plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju

Pirmkārt, es uzskatu, ka esošā politiskā...

Foto

Divu gadu laikā Veselības ministrija nav ieviesusi nevienu no Valsts kontroles ieteikumiem, lai ģimenes ārsti būtu pieejamāki

Divu gadu laikā, kopš klajā nāca Valsts kontroles revīzijas...

Foto

Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā un risināšanā

Cienījamie laikabiedri! Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā...

Foto

Divi jautājumi Kristīnes Misānes izdošanas sakarā: vai tikai atbildes nebūs biedējošas ikvienam pilsonim?

Latvijā visaugstākajā līmenī pacelts jautājums par mūsu pilsones Kristīnes Misānes izdošanu no Dānijas...

Foto

Es redzēju, mīļais, tu šodien biji aizrāvies ar valstsgribu...

Nupat pieķēru sevi pie pavisam stulbas atziņas - pat iepriekšējie divi kretīni Bērziņš un Vējonis man nelikās...

Foto

Vai Ārstu biedrība kļuvusi par Veselības ministrijas suni?

Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijā notika Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēde. Sēde bija iestudēta kā viena aktiera teātris. Režisore...

Foto

Kauns skatīties, kā daļa latviešu politiķu un ierēdņu nodur acis, mentāli savelkas čokuriņā un slīd zem galda

Šonedēļ „Attīstībai/Par” pakļāvās “Saskaņas” un lašoristu* spiedienam un uz...

Foto

Var noprast, ka Annai Jutai Maskavā pavadītais laiks nav pagājis pa tukšo

„Spēcīgs” vēstījums no savā laikā Maskavā, īpašā speciālā rajonā (augsta ranga kompartijas funkcionāru dzīvesvietā)...

Foto

Iesniegums Bordānam: nevajag aiztikt Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales robežas

Izlasījām, ka Varakļānu novada domei būs jānoskaidro savu iedzīvotāju viedoklis par palikšanu Vidzemē vai pievienošanos Latgalei....

Foto

“Nācijas tēvs” kā “nācijas tumsonis”

Nekas nemainās! Katra “nācijas tēva” (NT) publiskā uzstāšanās ir tumsonības apliecinājums. Izrādās, NT ir milzīgi robi izglītībā. Viņa zināšanas ir ļoti...

Foto

Skumji, ka pašreizējā bezoligarhu valdība tiek stutēta ar šī āksta un citu "kaimiņu" balsīm

Ir beidzot piepildījies Kaimiņa aktieriskais sapnis... viņš ir nokļuvis uz valsts lielākā...

Foto

Par “antisemītiskām cūkām” un poļu-čehu teritoriālo konfliktu

Savā nesenajā uzrunā Krievijas Aizsardzības ministrijas sanāksmē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies Otrā pasaules kara tēmai un, pieminēdams...

Foto

Lietuviešu uzņēmēji pret Latviju

Gribēju piemest savu pagali ažiotāžai ap VDD ēkas celtniecību bijušā velotreka vietā. Tad nu lūk, no vienas puses man izbrīnu raisa šiverīgu...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: janvāris

8.janvārī Rīgas lielākajos interneta medijos tika ievietota pēcpadomju gados tematiski klasiska un tāpēc emocionāli vienaldzīga informācija. Taču tai tomēr piemīt zināma atraktivitāte. Informācijā...

Foto

Kur Latvija?

Latvijai vairs nav nevienas no valsts pazīmēm, proti:...

Foto

Karaļa ēras beigas vai tomēr “Bauze uz pauzes”?

Otrdien Garkalnes novada iedzīvotājus sasniedza ziņa, ka Garkalnes Imperators ir atkāpies no amata, jo veselība vairs nav tā,...

Foto

Ornitologs Apinītis iestājas par skaidru dziesmu: nost ar šņabi un „cīgām”

Jūs jau būsiet pamanījuši, ka kādreizējais partijas „Latvijas ceļš” biedrs dakteris Pēteris Apinis, kurš tika...

Foto

Kas notiek ar Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadību?

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā arvien plašāk izskan ziņas par KPV LV ministru brīnumiem, vēlos informēt par kādu citu...

Foto

Nepieciešama jauna pieeja tam, kā Latvijas galvaspilsētā tiek risināti iedzīvotājiem būtiski jautājumi

Teikas apkaimes iedzīvotāji ir pauduši skaidru un nepārprotamu vēlmi bijušā velotreka “Marss” vietā redzēt...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 2. daļa. Vēl vakar sabiedrotie, bet šodien - nāvīgi ienaidnieki

Vācija nevarēja pabarot sevi. Valstij uzsākot Otro pasaules karu,...

Foto

No NT pūdernīcas. Padomiski formāli un iesaiste

Nevar būt nekādu šaubu! Mērķis ir skaidri redzams! NT (“nācijas tēvs”) vēlas latviešu inteliģenci uztaisīt par sapioseksuāļu inteliģenci. Atcerēsimies,...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 1. daļa. Kā sākās karš, jeb Molotova - Ribentropa pakts trīs dienu hronikā

Autortiesības uz šo “spārnoto” frāzi kļūdaini...

Foto

Ja mums nebūs jaunas ēkas par pārdesmit miljoniem eiro, kura stiprinās mūsu kapacitāti, mēs arī turpmāk nevarēsim notvert nevienu spiegu

Atbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam...

Foto

Lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā....

Foto

Mihoelss, ebreju antifašistu komiteja un “ārstu-indētāju” lieta

Pērnā gada nogalē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies vēsturei, necenzēti nolamājot pirmskara Polijas vēstnieku Vācijā par it kā...

Foto

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

Atbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku...