Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms dažām dienām kāds Pietiek lasītājs interesējās: "Mediji 18. augustā informēja, ka Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) veikusi iepirkumu 6 000000 eiro apjomā un par šo naudu iegādāti 5 miljoni tehniskās apskates uzlīmju un 2 miljoni transporta līdzekļu reģistrācijas apliecību vāciņu. Piegādātājs būs kāda Vācijas firma. Domāju, ka būtu ļoti vērtīgi noskaidrot, cik lietderīgs un nepieciešams ir šāds iepirkums un kāpēc šos plastmasas vāciņus un uzlīmes nevarētu piegādāt kāds Latvijas uzņēmums." Pietiek ir saņēmis izvērstu skaidrojumu par šo tēmu:

"No uzdotā jautājuma saprotam, ka lasītājs interesējas par CSDD iepirkumu par transportlīdzekļu tehniskās apskates uzlīmēm un reģistrācijas apliecību vāciņiem.

Ievērojot, ka 2013.gada nogalē beidzas iepriekšējais līgums, CSDD izsludināja atklātu konkursu „Transportlīdzekļu informācijas sistēmas elementu (vizuālās informācijas nesēju) izgatavošana un piegāde”. Atbilstoši konkursa nosacījumiem uzvarētājam piecu gadu laikā CSDD ir jāpiegādā 5,5 miljoni tehniskās apskates uzlīmju un 1 miljons reģistrācijas apliecību vāciņu. Pirmā piegāde jānodrošina ne vēlāk kā līdz 2013.gada 2.decembrim.

Tehniskās apskates uzlīmes un transportlīdzekļu reģistrācijas apliecības vāciņu komplekts ir daļa no transportlīdzekļu hologrāfiskās identifikācijas sistēmas (saukta arī par HoloCIS), kas saistīta ar transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un reģistrāciju. Visi Latvijā izsniegtie dokumenti ir izdrukas no reģistra, kas tajos ietverto informāciju ļauj viegli salīdzināt un pārbaudīt, līdz ar to vēl papildus samazinot negodīgas rīcības iespējas. Šī sistēma Latvijā darbojas vairāk nekā 16 gadus. To vēl pirms Latvijas iestāšanās ES augstu novērtēja starptautiskie eksperti.

Nevar noliegt, ka 1990. gados, kad reģistrācijas apliecībām nebija hologrāfisku aizsargvāciņu, uzlīmēm nebija tik augsts aizsardzības līmenis un tās tika izgatavotas ne tik augstām drošības prasībām atbilstošos uzņēmumos, CSDD un tiesībsargājošajām institūcijām bieži nācās saskarties ar tehniskās apskates uzlīmju, kā arī ar reģistrācijas dokumentu viltošanu un to nonākšanu „melnajā tirgū”. Tas faktiski nozīmēja, ka ceļu satiksmē piedalījās transportlīdzekļi bez tehniskās apskates un bez nodokļu un nodevu nomaksas.

Lai izvairītos no šādām situācijām, CSDD izveidoja pieminēto sistēmu un izvirzīja daudz augstākas drošības un aizsardzības prasības uzlīmēm un reģistrācijas apliecību aizsargvāciņiem. Tā rezultātā jau vairākus gadus CSDD nav konstatējusi ne tehniskās apskates uzlīmju viltojumus, ne arī transportlīdzekļu zādzības, kas būtu saistītas ar viltotu Latvijas transportlīdzekļu reģistrācijas dokumentu izmantošanu.

Latvijas dokumentu augstā aizsardzības pakāpe nodrošina to, ka mēs neesam kļuvuši par noziedzīgā ceļā iegūtu transportlīdzekļu legalizācijas valsti. Latvijā bieži vien tiek atklāti viltoti dokumenti no tādām valstīm, kā Francija, Šveice, kuru dokumenti nav tik droši aizsargāti pret viltojumiem.

Izsludinot atklāto konkursu, līdztekus juridiskajiem un iepirkuma aspektiem, uzlīmēm un vāciņiem būtiski bija nodrošināt visaugstāko drošības un aizsardzības līmeni. Proti, ka uzlīmes un vāciņus piegādā starptautiski sertificēts ražotājs, tādējādi pasargājot dokumentus no viltojumiem, transportlīdzekļu īpašniekus no spēkratu zādzībām un citām nelikumībām. Vienlaikus bija svarīgi, lai produkcijas ražošana notiktu pilnīgi drošā vidē un lai tiktu nodrošināta pilnīga uzlīmju un vāciņu uzskaite – no ražotāja līdz pat CSDD klientam.

Tāpat uzlīmju un vāciņu praktiskās izmantošanas procesā svarīgas bija vēl vairākas lietas. Piemēram, ātra, ērta un precīza tehniskās apskates uzlīmes sagatavošana bez papildu ierīču izmantošanas; apdrukāšana, uzlīmes pašlīmējošo daļu savienošana, noņemšana no uzlīmes nesēja, uzlīmēšana uz paredzētās virsmas; neatgriezeniska hologrāfiskās daļas sabojāšana, nesaglabājot uzdrukātos individualizētos reģistra datus, ja uzlīme tiek noņemta no stikla un plastikāta pamatnes; apliecības vāciņš kopā ar tajos ielaminētu reģistrācijas apliecību veido vienotu reģistrācijas dokumentu.

Jāuzsver, ka, veicot iepirkumus, pasūtītājam ir jānodrošina virkne Publisko iepirkumu likuma mērķu – iepirkuma procedūras atklātums, piegādātāju brīva konkurence, kā arī vienlīdzīga un taisnīga attieksme pret tiem, kā arī valsts un pašvaldību līdzekļu efektīva izmantošana, maksimāli samazinot pasūtītāja risku. Tādējādi neradot kādam piegādātājam priekšrocības vai tieši pretēji – neierobežojot dalību iepirkuma procedūrā pēc tā valsts piederības.

Saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu pasūtītājs nav tiesīgs noteikt aizliegumu iepirkuma procedūrā piedalīties komersantiem, kas nav reģistrēti Latvijā. Līdz ar to šajā iepirkumā varēja piedalīties jebkurš piegādātājs, tai skaitā Latvijas uzņēmums, kurš atbilst nolikumā izvirzītajām prasībām.

Ņemot vērā šī iepirkuma būtisko ietekmi uz sabiedrības, īpaši – uz transportlīdzekļu īpašnieku un vadītāju drošību, izvirzāmās prasības nav jāpielāgo kādam konkrētam komersantam, bet gan jāvadās no apsvērumiem, kas saistīti ar šīm sabiedrības drošības interesēm."

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts

FotoBieži dzirdu, ka valstij vajag, valstij ir jādara, valstij ir jārūpējas, valstij ir jāievieš, jāveicina, man valsts neko nav devusi, man šī valsts nav vajadzīga utt.
Lasīt visu...

21

Atraktīvās politikas hronika: 7.februāris

Foto7.februārī Latvijā eksplodēja kolosāli atraktīvs notikumus. Noteikti vispievilcīgākais notikums latviešu tautas laimīgi aizvadītajā debilitātes laikmetā kopš 2018.gada 6.oktobra. Kolosāli atraktīvo notikumu drīkst uzskatīt par vietējā mēroga “9/11”. Arī 7. februārī sabruka dvīņu torņi. Sabruka leksiskie dvīņu torņi “Nācijas tēvs”/”Nācijas tumsonis” un to vietā tajā pašā dienā nācās nekavējoties uzbūvēt jaunu leksisko torni “Nācijas debilais tēvs” (NDT).
Lasīt visu...

21

Klimata modeļu realitāte - vai ticēsim skolu nebeigušam skuķim?

FotoGlobālo klimata "cīņu" rezultāts diemžēl var izrādīties - konkrēti papildu nodokļi arī Latvijā. Līdz ar to jautājums nav tīri akadēmisks.
Lasīt visu...

10

Blēžu un zagļu valsts

FotoRaksts „Kā zvejas privātfirmu – nodokļu “optimizētāju” - uz nodokļu maksātāju rēķina glāba Latvijas valsts ierēdniecība” ir smuks piemērs, lai saprastu, ka valsts ir saaugusi ar blēžiem, jeb, ja nu ir saaugusi, tad pareizi ir teikt – Blēžu valsts.
Lasīt visu...

21

„Anquis in herba” jeb Čūska zālē

FotoLaikā, kad visa pasaule, vairums valstu gatavojas pasargāt savus iedzīvotājus no iespējamas koronavīrusa izplatīšanās, Latvijas publiskā telpa un ļaužu prāti ir nodarbināti ar daudz svarīgākām lietām – kādas latviešu sievietes nedienām Dienvidāfrikā un Dānijā. Viņa atrodas Dānijas cietumā un gaida izdošanu uz DĀR, kur (pēc mediju sniegtās informācijas) veikusi VAIRĀKUS noziegumus, no kuriem visskaļākais ir bērna nolaupīšana, ko starptautiski apzīmē ar vārdu “kidnapping”. Jau sen citus viņas noziegumus neviens nepiemin. Ne medijos pieminēto dokumentu viltošanu, ne “citus” likumpārkāpumus. Ir palicis tikai “nu kā var māte nozagt SAVU bērnu?!
Lasīt visu...

21

9.maija svinības Maskavā kā līdzeklis Kremļa noziegumu leģitimācijai

FotoIesākumā precizēšu, ka runa šeit būs ne tik daudz par konkrētiem vēsturiskiem notikumiem, cik gan par šo notikumu izmantošanu sagrozītā veidā no Krievijas varas puses ar mērķi sasniegt savus ārpolitiskos un iekšpolitiskos mērķus tuvākajā un tālākajā nākotnē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vairāk jautājumu nekā atbilžu...

Interesanti, kurš tur bīda to Skultes LNG termināli. Ekonomikas ministra Nemiro draudziņš, kuru grib iestūķēt Latvenergo padomē kaut vai pa skursteni? Vai tomēr vecijaunā Vienotība? Vai NA?...

Foto

Leksiskās debilitātes praktiķi

Latvijā jau labu laiku ir tradīcija noskaidrot attiecīgā gada atraktīvākos (jocīgi piesaistošos) izteikumus. Ar to nodarbojas Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa....

Foto

Kāpēc FKTK atvainojās Maijai Treijai

Šī gada 3. februārī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka FKTK atsauc savu 2019. gada. 29...

Foto

Ar atsevišķu tiesnešu atbalstu tiesu izpildītāji no iedzīvotājiem piedzen līdzekļus, kurus likums viņiem neliek maksāt

Parādījušies tiesu izpildītāji, kas atraduši jaunu, likumā neparedzētu veidu, kā no...

Foto

Lidostu un čemodānus es vairs neatceros, visi aicina mani par Rīgas mēru, bet es plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju

Pirmkārt, es uzskatu, ka esošā politiskā...

Foto

Divu gadu laikā Veselības ministrija nav ieviesusi nevienu no Valsts kontroles ieteikumiem, lai ģimenes ārsti būtu pieejamāki

Divu gadu laikā, kopš klajā nāca Valsts kontroles revīzijas...

Foto

Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā un risināšanā

Cienījamie laikabiedri! Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā...

Foto

Divi jautājumi Kristīnes Misānes izdošanas sakarā: vai tikai atbildes nebūs biedējošas ikvienam pilsonim?

Latvijā visaugstākajā līmenī pacelts jautājums par mūsu pilsones Kristīnes Misānes izdošanu no Dānijas...

Foto

Es redzēju, mīļais, tu šodien biji aizrāvies ar valstsgribu...

Nupat pieķēru sevi pie pavisam stulbas atziņas - pat iepriekšējie divi kretīni Bērziņš un Vējonis man nelikās...

Foto

Vai Ārstu biedrība kļuvusi par Veselības ministrijas suni?

Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijā notika Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēde. Sēde bija iestudēta kā viena aktiera teātris. Režisore...

Foto

Kauns skatīties, kā daļa latviešu politiķu un ierēdņu nodur acis, mentāli savelkas čokuriņā un slīd zem galda

Šonedēļ „Attīstībai/Par” pakļāvās “Saskaņas” un lašoristu* spiedienam un uz...

Foto

Var noprast, ka Annai Jutai Maskavā pavadītais laiks nav pagājis pa tukšo

„Spēcīgs” vēstījums no savā laikā Maskavā, īpašā speciālā rajonā (augsta ranga kompartijas funkcionāru dzīvesvietā)...

Foto

Iesniegums Bordānam: nevajag aiztikt Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales robežas

Izlasījām, ka Varakļānu novada domei būs jānoskaidro savu iedzīvotāju viedoklis par palikšanu Vidzemē vai pievienošanos Latgalei....

Foto

“Nācijas tēvs” kā “nācijas tumsonis”

Nekas nemainās! Katra “nācijas tēva” (NT) publiskā uzstāšanās ir tumsonības apliecinājums. Izrādās, NT ir milzīgi robi izglītībā. Viņa zināšanas ir ļoti...

Foto

Skumji, ka pašreizējā bezoligarhu valdība tiek stutēta ar šī āksta un citu "kaimiņu" balsīm

Ir beidzot piepildījies Kaimiņa aktieriskais sapnis... viņš ir nokļuvis uz valsts lielākā...

Foto

Par “antisemītiskām cūkām” un poļu-čehu teritoriālo konfliktu

Savā nesenajā uzrunā Krievijas Aizsardzības ministrijas sanāksmē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies Otrā pasaules kara tēmai un, pieminēdams...

Foto

Lietuviešu uzņēmēji pret Latviju

Gribēju piemest savu pagali ažiotāžai ap VDD ēkas celtniecību bijušā velotreka vietā. Tad nu lūk, no vienas puses man izbrīnu raisa šiverīgu...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: janvāris

8.janvārī Rīgas lielākajos interneta medijos tika ievietota pēcpadomju gados tematiski klasiska un tāpēc emocionāli vienaldzīga informācija. Taču tai tomēr piemīt zināma atraktivitāte. Informācijā...

Foto

Kur Latvija?

Latvijai vairs nav nevienas no valsts pazīmēm, proti:...

Foto

Karaļa ēras beigas vai tomēr “Bauze uz pauzes”?

Otrdien Garkalnes novada iedzīvotājus sasniedza ziņa, ka Garkalnes Imperators ir atkāpies no amata, jo veselība vairs nav tā,...

Foto

Ornitologs Apinītis iestājas par skaidru dziesmu: nost ar šņabi un „cīgām”

Jūs jau būsiet pamanījuši, ka kādreizējais partijas „Latvijas ceļš” biedrs dakteris Pēteris Apinis, kurš tika...

Foto

Kas notiek ar Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadību?

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā arvien plašāk izskan ziņas par KPV LV ministru brīnumiem, vēlos informēt par kādu citu...

Foto

Nepieciešama jauna pieeja tam, kā Latvijas galvaspilsētā tiek risināti iedzīvotājiem būtiski jautājumi

Teikas apkaimes iedzīvotāji ir pauduši skaidru un nepārprotamu vēlmi bijušā velotreka “Marss” vietā redzēt...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 2. daļa. Vēl vakar sabiedrotie, bet šodien - nāvīgi ienaidnieki

Vācija nevarēja pabarot sevi. Valstij uzsākot Otro pasaules karu,...

Foto

No NT pūdernīcas. Padomiski formāli un iesaiste

Nevar būt nekādu šaubu! Mērķis ir skaidri redzams! NT (“nācijas tēvs”) vēlas latviešu inteliģenci uztaisīt par sapioseksuāļu inteliģenci. Atcerēsimies,...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 1. daļa. Kā sākās karš, jeb Molotova - Ribentropa pakts trīs dienu hronikā

Autortiesības uz šo “spārnoto” frāzi kļūdaini...

Foto

Ja mums nebūs jaunas ēkas par pārdesmit miljoniem eiro, kura stiprinās mūsu kapacitāti, mēs arī turpmāk nevarēsim notvert nevienu spiegu

Atbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam...

Foto

Lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā....

Foto

Mihoelss, ebreju antifašistu komiteja un “ārstu-indētāju” lieta

Pērnā gada nogalē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies vēsturei, necenzēti nolamājot pirmskara Polijas vēstnieku Vācijā par it kā...

Foto

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

Atbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku...