Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ir gudri un principiāli advokāti. Ir ne visai gudri un ne visai principiāli advokāti. Un tad vēl ir arī advokāts Mārtiņš Kvēps ar saviem unikālajiem padomiem un tikpat unikālo personisko pieredzi. Domāju, daudziem lasītājiem varētu būt interesanti uzzināt zemāk pausto viedokli par šo ekscentrisko – maigi izsakoties – juristu.

Mārtiņš Kvēps ir ļoti pieredzējis kriminālprocesos. Pirmām kārtām jau personiski. Pirmā krimināllieta ir tā saucamā digitālā lieta, kur Kvēpam bija uzrādīta apsūdzība par krāpšanu lielos apmēros. Tā vilkās vairāk nekā desmit gadus un noslēdzās ar attaisnojošu spriedumu pilnīgi visiem. Vismaz pagaidām.

Tiesnešu vidū tas tiek skaidrots ar „sveicienu” tagadējam ģenerālprokuroram Jurim Stukānam, kurš savulaik šajā lietā piesprieda bargus sodus un šī bardzība kalpoja par pamatu viņa personīgajam karjeras izrāvienam. Tiesnešu cunftei likās svarīgi pateikt, ka uz citu nelaimes karjeru būvēt nav tas pareizākais ceļš, vienlaikus pasveicinot viņu kā necienītu ģenerālprokuroru.

Jau cita krimināllieta bija Mārtiņa Kvēpa apsūdzība par kukuļdošanu kādam slavenam maksātnespējas administratoram. Šīs lietas ietvaros Kvēps pamanījās nedaudz pasēdēt arī cietumā un no lietas izkūlās tāpēc, ka KNAB tā laika darbinieki bija pamanījušies pie aizturēšanas izņemto kukuļa naudu… iztērēt savām vajadzībām, - tāda varētu būt visticamākā versija.

Sajutis spēku personīgajos kriminālprocesos, Mārtiņš Kvēps metās sevi piedāvāt kā prasmīgu aizstāvi klientiem, kuri bija nokļuvuši konfliktā ar likumu. Te nu gan sekmes bija apgriezti proporcionālas personīgajiem panākumiem.

Viena no neveiksmīgajām krimināllietām ir Kvēpa nodrošinātā aizstāvība OIK izkrāpšanas lietā, kur apsūdzētais ir SIA Tukums DH valdes loceklis Jānis Tenbergs. Ja pirmā līmeņa tiesa Tenbergu notiesāja uz 3 gadiem cietumā, tad, visticamākais, tieši Kvēpa iesniegtās apelācijas rezultātā Tenbergs, ak vai, saņēma dubultā – jau 6 gadus cietumā.

Šis šķiet rets gadījums, jo notiesājoša sprieduma rezultātā apelācijas instance parasti vai nu to atceļ, vai piespriesto sodu groza minimāli. Zinātāji stāsta, ka Kvēps tik ļoti nokaitinājis otrās instances tiesas tiesnesi, ka soda mēru viņa klients saņēmis nevis par saviem OIK nedarbiem, bet gan Kvēpa nodarījumiem tiesas zālē. Turklāt nedrīkstētu aizmirst arī tādu sīkumu kā Kvēpa veikto izkrāpšanu Tenberga lietās – viņa trešo personisko krimināllietu,

Komiska bija arī Kvēpa nodrošinātā aizstāvība Leonīdam Loginovam viņa apsūdzībā par šeptēm Rīgas brīvostā. Pēc tam, kad Loginovs ar Kvēpa īstenoto aizstāvības taktiku bija notiesāts jau divās instancēs, Kvēpam tika uzdots gatavot un iesniegt izšķirošo dokumentu - kasācijas sūdzību. Taču… ir aizdomas, ka Kvēps pavisam vienkārši aizdzērās, aizmirsa par nabaga Leonīdu un noteiktajā termiņa sūdzību neiesniedza, kas nozīmēja negaidīti ātras un nelabas beigas Loginovam.

Tad nu tika meklēti rokā izmanīgi pastnieki, kuri prata uz aploksnes uzlikt vēsturisku zīmogu, kas nozīmēja, ka viss iesniegts pēdējā dienā, tikai pasta darbinieku tūļības dēļ nomētājies pa pasta kastēm un tiesā nonācis vēlāk nekā līdzīgos gadījumos. Visi šie virpuļi gan nelīdzēja, un Loginovam notiesājošais spriedums stājās spēkā.

Nākošā neveiksmīgā pārstāvība ir ar Mārtiņa Bondara „brendu”. No sākuma Mārtiņš Kvēps uzņēmās Bondaru glābt Krājbankas maksātnespējas lietā, kur no Bondara kā valdes locekļa tika pieprasīts piedzīt milzīgu zaudējumu summu – kopā ar kompanjoniem nedaudz virs 15 miljoniem EUR.

Kad šī tiesa Kvēpa vadībā tika pazaudēta, tika uzsākta sprieduma izpilde un naudas piedziņa. Tika iztirgota Bondara divstobrene, vecais džips un citas „antikvāras” vērtības. Taču kad nonāca pie ģimenes mājas izsolei, izrādījās, ka tā jau it kā sen laulāto vienošanās rezultātā ir tikai sievas Ievas Bondares īpašumā.

Zinātāji stāsta, ka tas bijis prasts un primitīvs Kvēpa ieteikums – parakstīt laulāto vienošanos ar vecu datumu (pirms sprieduma spēkā stāšanās, lai izvairītos no piedziņas) pie notāres, kas pilsētā bija labi zināma ar savu spēju ceļot laikā. Kad prokuratūra veica savas pārbaudes par visu šo situāciju, tā nonāca pie viedokļa, ka valsts vārdā ceļama apsūdzība pret Mārtiņu un Ievu Bondari par dokumentu viltošanu. Tātad jāsecina, ka Mārtiņa Kvēpa konsultācijas bija jau kārtējo klientu novedušas pie kriminālprocesa un apsūdzību uzrādīšanas.

Novērtē šo rakstu:

115
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi