Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Par 2011.gada 8.janvāra negadījumu pie dzīvojamās mājas Matīsa ielā 41, Rīgā

Krists Leiškalns, SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” Komunikācijas nodaļas vadītājs
06.06.2013.
Komentāri (5)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saistībā ar Pietiek publicēto rakstu "Skandalozais "Rīgas namu pārvaldnieks" mēģinājis "atkratīties" no atbildības par paša apsaimniekotu namu" SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” (turpmāk – Sabiedrība) paskaidro, ka tā 2011.gada 21.aprīlī ir saņēmusi Kristīnes Baltvilkas (1.iesniedzēja) iesniegumu, kurā iesniedzēja lūgusi izmaksāt kompensāciju par negadījumu, kas noticis 2008.gada 8.janvārī [pašvaldības uzņēmums droši vien domājis 2011. gadu - red.piez.], dēlam uzkrītot sniegam no dzīvojamās mājas jumta Matīsa 41.

Sabiedrība divas reizes ir pieprasījusi iesniedzējai iesniegt dokumentus par notikušo negadījumu, lai varētu izlemt jautājumu par Sabiedrības pienākumu atlīdzināt zaudējumus. Papildus norādot, ka Sabiedrība negadījumā brīdī bija apdrošinājusi savu civiltiesisko atbildību un ka gar dzīvojamo māju Matīsa ielā 41 ir bijušas novilktas norobežojošās un brīdinājuma lentas.

2011.gada 2.maijā Sabiedrībā saņemts Ingas Tarasevičas iesniegumu (2.iesniedzēja), kurā iesniedzēja norādījusi, ka viņas dēlam 2008.gada 8.janvārī  uzkritis sniegs no dzīvojamās mājas jumta Matīsa 4, lūgusi atlīdzināt zaudējumus un samaksāt morālo kompensāciju. Uz minēto iesniegumu Sabiedrība kļūdaini norādījusi, ka dzīvojamā māja Matīsa ielā 41 nav tās pārvaldīšanā.

Atkārtoti 2.iesniedzēja iesniegusi līdzīga satura iesniegumu 2011.gada 30.jūnijā, kad Sabiedrība, atvainojoties par nepareizi sniegto informāciju, pieprasījusi 2.iesniedzējai iesniegt dokumentus par notikušo negadījumu, lai varētu izlemt jautājumu par Sabiedrības pienākumu atlīdzināt zaudējumus.

Papildus atbildē norādīts, ka Sabiedrība negadījumā brīdī bija apdrošinājusi savu civiltiesisko atbildību un ka gar dzīvojamo māju Matīsa ielā 41 ir bijušas novilktas norobežojošās un brīdinājuma lentas.

Neviena no iesniedzējām nav iesniegusi dokumentus, kas apliecinātu, ka minētais negadījums noticis, nav norādījušas, kādi zaudējumi iesniedzējām radušies vai kādas kompensācijas vēlētos saņemt. 

Attiecībā uz iecirkņa „Centrs” teritorijā esošajām dzīvojamām mājām 2011.gada 8.janvārī bija spēkā Sabiedrības civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas līgums, kas prasības gadījumā dotu iespēju Sabiedrībai saņemt apdrošinātāja konsultācijas attiecībā uz pienākumu atlīdzināt radītos zaudējumus vai arī cietušajām trešajām personām saņemt apdrošināšanas atlīdzību. Sabiedrība vairākkārt (3 vēstulēs) ir pieprasījusi iesniegt nepieciešamos dokumentus, lai varētu tos iesniegt apdrošinātājam.

Saskaņā ar Civillikuma (CL) 1779.pantu katram ir pienākums atlīdzināt zaudējumus, ko viņš ar savu darbību vai bezdarbību nodarījis. CL 1773.pants nosaka, ka zaudējums ir tiešs, kad tas ir prettiesīgas darbības vai bezdarbības dabiskās un nepieciešamās sekas, netiešs - kad tas cēlies sagadoties sevišķiem apstākļiem vai attiecībām, nejaušs - kad tā cēlonis ir nejaušs notikums vai nepārvaramā vara. Atbilstoši Civillikuma 1775.pantam katrs zaudējums, kas nav nejaušs, ir jāatlīdzina. No minētā izriet, ka tiešie un netiešie zaudējumi ir jāatlīdzina.

Zaudējumu atlīdzības pienākums iestājas tad, kad vienlaicīgi pastāv šādi priekšnoteikumi jeb atlīdzības pamati: 1) prettiesiska rīcība; 2) tiesību aizskārēja vaina; 3) zaudējumu esamība; 4) cēloniskais sakars starp zaudējumiem un prettiesisko rīcību.

Līdz pat šim brīdim nav iesniegti ne pierādījumi, ne pamatotas prasības par zaudējumiem. Ja tādas būs, iespējams, ka tas būs civiltiesisks strīds, kur katrai pusei ir jāpierāda apstākļi, uz kuriem tā balstās. 

Sabiedrība nav saņēmusi dokumentus no Rīgas pilsētas pašvaldības policijas par ierosināto administratīvo procesu, ne arī lēmumu par administratīvo pārkāpumu. Acīmredzot, šī informācija ir Iesniedzēju rīcībā. Tā kā publiskots ir vienīgi dokuments par administratīvās lietas uzsākšanu, bet nav dokumentu par administratīvā soda piemērošanu, jādomā, ka lieta ir izbeigta bez konkrēta rezultāta.

Sabiedrības rīcībā nav dokumentu (dokumenti, fotofiksācija, liecinieku liecības vai jebkādi citi pierādījumi) par notikuma faktiskajiem apstākļiem, laiku, vietu, sekām, kā arī prasījumu par zaudējumu atlīdzināšanu vai kompensāciju. Uz iesnieguma pamata Sabiedrība nav tiesīga jebko maksāt. 

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

FotoLatvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību un izglītības kā personas un tātad arī valsts veidotāju.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

FotoLatvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas augstskolu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanu, nodrošinot Latvijas studentiem iespēju studēt augstākā līmenī pašu mājās, pievienojas viedoklim, ka ir nepieciešams izveidot jaunu sistēmu un likumu par augstskolu darbību. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

FotoAtsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas projekti rodas bez akumulācijas – attiecīgā jaunā fenomena elementu pakāpeniskas uzkrāšanās, savākšanās. 
Lasīt visu...

6

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

FotoŠādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts. Aizliegts arī rakstīt par viņu okupācijas laika "varoņdarbiem". Ne internetā, ne masu medijos nav iespējams atrast neko par viņu līdzdalību cilvēku vajāšanās. Un ne jau tāpēc, ka viņi tajās nepiedalījās. Viņi piedalījās - tikai visu kategoriski noliedz, un masu mediji paklausīgi klusē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...