Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   



Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

ar to viss ir pateikts

13.11.2013. 23:11

Ja šī ziņa atbilst patiesībai
- LŽA virsroku ņēmusi nostāja - nogaidīt, lai fiksētu, cik plaši izvēršas skandāls, un tad lemt par tālāko rīcību.

- tad viņi ar to ir noteikuši paši sev diagonozi. Jo saprātīgi cilvēki saprastu, ka te nav runa par skandālu. Un nav arī runa par krekliem.

Atbildēt

tu

13.11.2013. 16:15

»

es

"Much ado about nothing." 2X būt moderators un rakstīt rakstu vācu avīzei? Nav jau citi tik zinošs ekonomikā un ar tik augstām ang. val. prasmēm mūs valstī. Lato acīm redzam skauž ka tieši un tikai Raudseps visu šo tautu precīzi un neatlaidīgi brīdināja jau 2005. gadā par tekošo kontu deficītu un...


Būsim precīzi - 2005. gadā un arī pēc tam par tekošā konta deficītu brīdināja daudzi. Tai skaitā "Dienā" toreiz rakstošais Strautiņš. Šobrīd gandrīz katrs kuram nav slinkums stāsta cik ļoti toreiz par visu brīdinājis. Tik daudzi viedo mums bija, bet bedrē iekritām vissmagāk no reģiona un Baltija valstīm.
Te ir pavisam cits jautājums. Kāpēc par tik gudriem, ietekmīgiem mediju cilvēkiem dēvētie izslavētie "pētnieki un analītiķi" nespēja pietiekami pārliecinoši brīdināt sabiedrību par gaidošajām briesmām? Žurnālistu, it īpaši tādu par kādiem uzdodas Raudseps, Ločemele un citi, uzdevums ir pietiekami pārliecinoši izskaidrot problēmu. Tā lai "stabilitātes garanti" netiek pie varas. Un ja tiek pie varas, tad vienkārši neatļaujas darīt pazudinošas kļūdas.
Acīmredzot tas tik darīt nepietiekami talantīgi un skaidri. Protams, var novelt vainu uz neskaitāmiem citiem - neizglītoto sabiedrību, banku lobijiem, oligarhiem, utt, utt. Bet galu galā tas liecina tikai par vienu - pašu nespēju būt pietiekami stipriem, lai ar vārdu un pārliecību būt stiprākiem. Viena no lielākajām Raudsepa, Ločmele un Ēlertes kompānijas problēmām ir tieši tā - viņi paši mēģina ar mediju palīdzību spēlēt politiku un šajā brīdī, agri vai vēlu, iestājas kritisks uzticības deficīts. Kas pazudina pašus un galu galā arī sabiedrību kopumā, kuri paliek bez žurnālistiem-sargsuņiem.
Tāpat no profesionālas, rietumu žurnalistikas viedokļa viņi patiesībā vienmēr ir bijuši vāji un regulāri pārkāpuši pat elementārus pamatprincipus. IR tas viss turpinās. Tāpēc, ka Ločemele un Raudseps vienkārši to nespēj saprast. Aprobežotība ir un paliek aprobežotība, to nevar ilgi noslēpt aiz smalkām manierēm vai stiklainu acu pārņemtu misijas un paštaisnuma skatiena.

Atbildēt

es

13.11.2013. 15:53

"Much ado about nothing." 2X būt moderators un rakstīt rakstu vācu avīzei? Nav jau citi tik zinošs ekonomikā un ar tik augstām ang. val. prasmēm mūs valstī. Lato acīm redzam skauž ka tieši un tikai Raudseps visu šo tautu precīzi un neatlaidīgi brīdināja jau 2005. gadā par tekošo kontu deficītu un dzīvojot pāri saviem resursiem. Taisnība Raudsepas nav savā īstā vietā, drīzāk par LV prem. vai pres.

Atbildēt

IIIIIIIIIII

13.11.2013. 14:24

Brīdī, kad žurnālisti sāk neatbildēt pēc būtības, bet norādīt uz "pasūtītājiem" vai "atriebību", faktiski jau tiek atzīta vaina sākotnēja pārmetumā. Tā ir sen zināma atziņa un Lapsa šajā ziņā viegli noķēris IR.
Tāpat jāatzīst, ka tas ir sens mediju un sabiedrības mijiedarbības modelis - tieši savstarpējā konkurence izmet ārā ne tikai vienas puses atklājumus, bet visu. Vienkāršoti runājot - tas, ka IR cenšas atmaskot kādus konkrētus blēžus, tas viņiem nedod tiesības vienlaikus nodarboties ar maucību un sludināt morāli.

Atbildēt

votvot

13.11.2013. 14:12

Nez kāpēc LL tikai Raudsepam piesējies. Tajā pašā LB pārskatā redzams, ka pa Ls 500 "par pasākuma filmēšanu video materiālu izmantošanai" šī gada jūlijā saņēmuši Žilde Kristīne (tv3), Ģeste Jānis (ltv1), Auzāns Valdis (lnt) un citi žurnālisti.

Atbildēt

Juris

13.11.2013. 13:05

»

Zelma

Tā arī to pārkāpumu nesapratu. Raksts Vācijas avīzei, nu labi banka samaksāja. Bet par darbu tokš jāmaksā, par pasākumu vadīšanu arī jāmaksā. Vai tad saņemt legālu algu ir noziegums. Ja būtu amerika, tad protams viens žurnālists raksta par banku, viens staigā riņķī moderēdams, utt. Cik nu Latvijā to...


Redziet, tieši šis žurnālists ir žurnālists un arī akcionārs žurnālā, kas savā ētikas kodeksā ierakstījis, ka žurnālists, kas par kādu personu gatavo materiālus, nedrīkst no šīs personas pieņemt materiālus labumus. Un vēl šis žurnālists ir žurnālistu organizācijas ētikas komisijas vadītājs, kas māca citus nedarīt tā, kā dara pats.

Atbildēt

kad jau, tad jau

13.11.2013. 12:58

Nez kāpēc LL tikai Raudsepam piesējies. Tajā pašā LB pārskatā redzams, ka pa Ls 500 "par pasākuma filmēšanu video materiālu izmantošanai" šī gada jūlijā saņēmuši Žilde Kristīne (tv3), Geste Jānis (ltv1), Auzāns Valdis (lnt) un citi žurnālisti.

Atbildēt

Zelma

13.11.2013. 12:53

Tā arī to pārkāpumu nesapratu. Raksts Vācijas avīzei, nu labi banka samaksāja. Bet par darbu tokš jāmaksā, par pasākumu vadīšanu arī jāmaksā. Vai tad saņemt legālu algu ir noziegums. Ja būtu amerika, tad protams viens žurnālists raksta par banku, viens staigā riņķī moderēdams, utt. Cik nu Latvijā to cilvēku ir tik ir.

Atbildēt

IR

13.11.2013. 12:14

Visa pasaule par šo nāciju ir ārprātā,dzeltenie.

Atbildēt

čiepa

13.11.2013. 12:04

Patiesības ministrijas šmuces un nesmukumi nāk gaismā? Bet viņi nemulst, kā tajā krievu anekdotē atcērt- "bet pie jums nēģerus sit!" Viņu nekaunībai un nesodāmības apziņai nav robežu, diez' kādu varenu spēku tā jūt aiz sevis, KNABi vai ASV vēstniecību, LAŽu vai vnk "visu progresīvo (liberastus!) cilvēci"...?

Atbildēt

NEO

13.11.2013. 11:25

»

Besī

Besī visā šajā lietā tas ka Vemjotība ar visiem saviem roklaižām tikai to vien dara kā nepārtraukti MELO - melo visur, melo visiem, melo par visu un melo, melo, melo - viņu rindās nav neviena personāža kurš nemelotu


Tieši tā. Vienotie ir lielākie pasaules meluģi kuri melošanu uzskata par normu. Pensionāriem zvērēja ka pie pensijām neķersies, bet jau nākošajā dienā pensionārus pataisija par nabagiem. Tauta vēlēšanās izsvītroja rudo no sarakstiem un viņa bija visvairāk svītrotā persona taču tautai atkal uzspļāva un rudo ielika par seima priekšsēdi .... var turpināt bezgalīgi par šiem divkošiem un meluģiem

Atbildēt

Aivars Zozoliņš

13.11.2013. 10:52

visu šo kampaņu pret IR ir apmaksājis oligarhs AL un viņa ofšorizētā mafija, mēs vēršamies pie latvijas tautas - palīdziet mums!!!! ( tikai nebāziet savu degunu cits medijs virtuvē) es varu apsolīt, ka mēs turpināsim visaugstākās raudzes žurnālistiku, brīvu no ietekmes ( izņemot Vienotību, kas ir ļoti laba partija)
Lai dzīvo IR!!!! Mēs bijām un mēs joprojām IRSĪSIM!!!! par spīti ļaunajiem oligarhiem

Atbildēt

meļus

13.11.2013. 10:32

nosper zibens.

Atbildēt

Besī

13.11.2013. 10:06

Besī visā šajā lietā tas ka Vemjotība ar visiem saviem roklaižām tikai to vien dara kā nepārtraukti MELO - melo visur, melo visiem, melo par visu un melo, melo, melo - viņu rindās nav neviena personāža kurš nemelotu

Atbildēt

XYQ

13.11.2013. 09:51

IR ir vienotības reklāmas buklets, kuru nekad nav bijis vērts lasīt. Ja nu vienīgi anekdošu sadaļu, kur šad tad kau kas interesants parādāds (pats nesūtu, bet man ir viens čoms - baigais vienotības piekritējs, kurš šamo lapeli sūta, pie viņa aizejot, šad tad sanāk pašķirstīt)

Atbildēt

N.Māstrihts

13.11.2013. 08:26

Vai tad kāds vēl nezina, ka IR ir Vienotības rupors? Raudseps ir visgudrs un pārgudrs, žurnālistu ētika viņu nemaz nav intereējusi nekad - galvenais ir vieta, amats, process, reklāma..Cena, par kuru pārdoties. Arī PIETIEK pārdodas - nosacīti par publicitāti, kaut vai publicējot šīs atziņas.

Atbildēt

Solidārais žurnālists

12.11.2013. 22:05

»

ha ha ha

Atļaušos vēlreiz paust savu domu, kad lai nu kuram te runāt par ētiku, bet ne Pietiek . Šoreiz Lapsa būs pāršāvis pār strīpu. Parasti žurnālisti ir ļoti solidarizēti savā korporatīvajā vide. Šādu gājienu Lapsam ar visu Pietiek var nepiedot, bet kas viņam vairs palicis, kā vien slēpšanās aiz žurnālista...


Pret savējiem žurnālisti arī ir solidāri (lai cik nikni parasti nekonkurētu savā starpā ikdienā). Bet, ja kāds — tā kā Raudseps — atklāti ņem naudu un pēc tam to atstrādā, tad tas jau vairs gluži vienkārši netiek uzskatīts par savējo un kolēģi, kurš būtu pelnījis solidaritāti :)))

Atbildēt

IRsis

12.11.2013. 20:52

Piedāvāju LočMeles žurnālam pārdēvēties par NAV - jo nav atbilžu, nav ētikas, nav patiesības, nav kauna, nav godaprāta.

Atbildēt

zz

12.11.2013. 20:45

Ir žurnāliste twiterī pavisam noteikti čivina vis nekrietnākos melus. Kad gan bezpeļņas organizācijā pietiek.com ar 100% caurspīdīgajām finansēm jel ko līdzīgu būtu darījusi?! Tas jau izklausās tik pat murgaini kā vainot portālu Rīgas nodošanai Vienotās Krievijas LV filiāles rokās. Vēl jo vairāk, runa tak ir par pilnīgi neapgāžamu un viennozīmīgi interpretējamu faktaloģiju, ko portāls ir publicējis savā atklājumā par Raudstepu. Nolādētie Sorosīti vienvārd sakot!

Atbildēt

DD

12.11.2013. 20:29

Personīgi man PIETIEK.COM ir viena no visiecienītākajām lasāmvielām..Uzskatu,ka tie raksti ir pietiekoši profesionāli un objektīvi..Nebūtu ša'du rakstu,mēs neuzzinātu ļoti daudz lietas,ko bīda mūsu varas partijas.
Protams,ir bijuši pāris gadījumi,kad PIETIEK publicē info,kas liek domāt,ka rakstu pērk konkrēti administratori no slavēnās klusā centra ielas,kas personīgi man liekas pretīgi.

Ar konkrēto rakstu PIETIEK nedaudz aizbraucis auzās,ŅEMTO VĒRĀ,ka tādas neatkarīgās preses šajā valstī NAV!

Atbildēt

Ojārs

12.11.2013. 20:27

Lai izbeigtu šos IR'istu minējumus par pasūtītājiem, atzīšos, ka tas biju es, kurš PIETIEK'am, lietojot IR pārstāves frazeoloģiju, "pasūtīja" Raudsepu.
Ja tas nu tā kā būtu noskaidrots, varbūt mēs varētu atgriezties pie paša Raudsepa un viņa sakāmā savas rīcības attaisnošanai. Lai gan atbildes nesniegšana jau arī ir atbilde...

Atbildēt

Lasītājs

12.11.2013. 20:16

Tādi kā Raudseps - demagogi , pasūtījuma skribenti.

Atbildēt

Zinātājs

12.11.2013. 20:05

»

Fēlis

Mans labs paziņa (,,V''biedrs), tiklīdz jūt, ka saruna aizies ,,nevēlamā'' virzienā, cenšas aizbraukt vispār kaut kur auzās. Pēc tam atgriezties pie iepriekšējās tēmas ir pagrūti, jo pārējie ir uzķērušies uz āķa. Bļin, viņus tam apmāca


Jā, viņus tiešām apmāca. Arī par to bija raksts šai portālā. Piemēram Vienotības politiķi Aigaru Štokenbergu apmācīja izbijusī žurnāliste, tagad aktīva Patiesības ministrijas darbiniece Baiba Strautmane.

Atbildēt

nu,

12.11.2013. 19:53

»

eh

baigā žurnalistika - paņem kaut kādu sūdiņu un mēģini izcept no tā kūciņu publicējot 3 "oriģinālus" rakstus pēc kārtas


kūciņa, ne kūciņā, bet kriminālnoziegums, domāju, pastrādāts, lieta jānodod KNAB!

Atbildēt

:)

12.11.2013. 19:50

»

Laasītājs

Kaut kā iristus dēvēt par patiesības ministriju jau sen kā vairs nav stils un tiem propagandistiem pārāk liels gods pat ironiskā formā. Paštaisni sektanti viņi ir, nekas vairāk


Teiksim tā - Ziemeļkorejas oficiālos ārvalstu izdevumus ir jautrāk lasīt - tur ir skanīgums, ritms, fanfāras, trumpetes, neviltota pielūgsme un izjusta izteiksme.
Ločmeles rakstu darbos nav pat tā. Arī Raudseps un Ozoliņš sen ir pelnījuši saņemt aizrādījumu uz virtuves sienas no Vasas pilsētas spoka - jūs bulciņās ir par maz kanēļa un peperu.

Atbildēt

Amerikānis

12.11.2013. 19:46

ASV šādus žurnālistus kā Pauls Raudseps, Indra Sprance, Aivars Ozoliņš, Nellija Ločmele, Anita Brauna sauc par prestitūtām, kas ir salikums no vārdiem press + prostitūta...

Atbildēt

Laasītājs

12.11.2013. 19:40

Kaut kā iristus dēvēt par patiesības ministriju jau sen kā vairs nav stils un tiem propagandistiem pārāk liels gods pat ironiskā formā. Paštaisni sektanti viņi ir, nekas vairāk.

Atbildēt

Insaiders

12.11.2013. 19:33

Es domāju ka Latvijas Žurnālistu asociācijas vadībai nav par ko uztraukties. Šis skandāls neizvērsīsies plaši. Jau tagad ir redzams, ka nevienam citam medijam šie fakti nešķiet interesanti. Kā jau te komentāros Patiesības ministrijas advokāts izteicās, ka visi šie žurnālisti ir ļoti solidāri savā starpā, tāpēc sliktas lietas par saviem kolēģiem nekad nestāstīs. Roka roku mazgā. Pat vissvētākā Patiesības ministrijas pārstāve Iveta Kažoka par savu pērkamo kolēģi visdrīzāk neko sliktu neteiks. Viss tiek kontrolēts. Nekādu problēmu.

Atbildēt

*****

12.11.2013. 19:16

»

Kārlis

Ļoti precīzi Jūs izteicāties: "Parasti žurnālisti ir ļoti solidarizēti savā korporatīvajā vide...


Ir redakcijas spice sen vairs neatbilst civilizētās, normālas demokrātiskas valsts žurnālistu standartiem. Pieminētais gadījums nav ne tuvu pirmais vai vienīgais rupjš ētikas pārkāpums.

Atbildēt

Kārlis

12.11.2013. 19:08

»

ha ha ha

Atļaušos vēlreiz paust savu domu, kad lai nu kuram te runāt par ētiku, bet ne Pietiek . Šoreiz Lapsa būs pāršāvis pār strīpu. Parasti žurnālisti ir ļoti solidarizēti savā korporatīvajā vide. Šādu gājienu Lapsam ar visu Pietiek var nepiedot, bet kas viņam vairs palicis, kā vien slēpšanās aiz žurnālista...


Ļoti precīzi Jūs izteicāties: "Parasti žurnālisti ir ļoti solidarizēti savā korporatīvajā vide."

Patiesības ministrijas darbinieki ir ļoti solidāri savā starpā un nekad neapšauba savu kolēģu patiesumu un goda prātu. Tāpēc jau tā ir Patiesības ministrija. Patiesība ir tikai tā, kuru viņi pauž. Visi citi fakti ir tikai un vienīgi meli.

Atbildēt

ha ha ha

12.11.2013. 18:56

Atļaušos vēlreiz paust savu domu, kad lai nu kuram te runāt par ētiku, bet ne Pietiek . Šoreiz Lapsa būs pāršāvis pār strīpu. Parasti žurnālisti ir ļoti solidarizēti savā korporatīvajā vide. Šādu gājienu Lapsam ar visu Pietiek var nepiedot, bet kas viņam vairs palicis, kā vien slēpšanās aiz žurnālista pašpasludinātās "neaizskaramības".

Atbildēt

Baiba

12.11.2013. 18:51

Visi kuri apšauba Patiesības ministrijas patiesumu un/vai godīgumu ir maksātnespējas administratoru mafijas pakalpiņi. Pavisam vienkārši. Tas taču pat bērnudārzniekam ir skaidrs. Tāpēc nekādi paskaidrojumi vai fakti nav nepieciešami. Rokas nost no Patiesības ministrijas!

Atbildēt

Fēlis

12.11.2013. 18:48

Mans labs paziņa (,,V''biedrs), tiklīdz jūt, ka saruna aizies ,,nevēlamā'' virzienā, cenšas aizbraukt vispār kaut kur auzās. Pēc tam atgriezties pie iepriekšējās tēmas ir pagrūti, jo pārējie ir uzķērušies uz āķa. Bļin, viņus tam apmāca?!

Atbildēt

želkatā

12.11.2013. 18:42

Patiešām interesanti - cik ilgi IR spēs saredzēt ļaunos tikai citos, bet nepamanīs paši savas cūcības? Tas, ka Ločmeli, Raudsepu un pārējos "ēlertes plintniekus" vairs neciena arī cilvēki, kuriem ar Lapsu nav mazākā sakara, sen vairs nav noslēpums.
Vai patiešām IR žurnālisti ir tik apmāti, ka nesaprot - Ločmeles aprobežotais paštaisnums, kurš nereti smagi iebrien netīrajā ļaunuma druvā, ir novedis pie totāla uzticības un cieņas zaudējuma kādreiz tik cerīgam projektam IR.

Atbildēt

IIIIIIIIIIIII

12.11.2013. 18:33

Automātiski katrā materiāla saredzēt kādu konkrētu pasūtījumu laikam būs kāda IR redakcijas iesakņojusies tradīcija.
Tāpat kā bērnudārza smilšu kastes līmeņa diskusiju "māksla" - neatbildēt pēc būtības, bet kliegt - a Tu pats kāds!!!

Atbildēt

eh

12.11.2013. 18:32

baigā žurnalistika - paņem kaut kādu sūdiņu un mēģini izcept no tā kūciņu publicējot 3 "oriģinālus" rakstus pēc kārtas.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Suverenitātes portrets pakta jubilejas sakarā

Foto2019.gada 23.augustā paiet 80 gadi kopš Vācijas un Padomju Savienības līguma noslēgšanas. Tas bija triviāls līgums par neuzbrukšanu. Līgumu parasti dēvē par Molotova-Ribentropa paktu. Līdz 1939.gada 23. augustam cilvēce pazina daudzus paktus, kā dēvē starptautiskos līgumus. Arī Latvijas Republika savas pastāvēšanas laikā ir bijusi līdzautore daudziem paktiem. Droši var teikt, ka neviens no tiem nekad nav ieguvis sabiedrības plašāku ievērību. Ne reti par paktiem sabiedrība netiek detalizēti informēta. Paktu producēšana ietilpst diplomātisko attiecību segmentā un ārlietu ministrijas rūpēs.
Lasīt visu...

21

Sabiedrībai jau tagad ir iespējams saņemt no iestādes informāciju par ielūgto personu sarakstiem uz valstiski nozīmīgiem notikumiem

FotoRakstam „Nodokļu maksātājiem nav jāzina, kādi cilvēki par nodokļu maksātāju naudu tiek uz sarīkojumiem, kas tiek finansēti no nodokļu maksātāju naudas” lūdzam pievienot Kultūras ministrijas (KM) viedokli, kas ir šāds – jau spēkā esošie normatīvie akti nosaka kārtību, kādā regulējams jautājums par ielūgumu izsniegšanu uz nozīmīgiem kultūras pasākumiem:
Lasīt visu...

21

Kā pārvarēt lielo masu mediju krīzi

FotoPašlaik ne tikai Latvijā, bet daudzās valstīs tiek celta trauksme par lielo masu mediju krīzi. Informācijas apmaiņa starp cilvēkiem pamazām pārceļas uz sociālo portālu vidi, un lielo masu mediju loma kļūst aizvien maznozīmīgāka. Risinājums - ieguldīt masu medijos aizvien lielākas finanses, manuprāt, neko nemainīs. Nauda vienkārši tiks sabērta tukšā mucā.
Lasīt visu...

21

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

FotoLatvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību un izglītības kā personas un tātad arī valsts veidotāju.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

Latvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

Atsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas...

Foto

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

Šādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts....

Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...