Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2022. gada 27. jūnijā Centrālajā vēlēšanu komisijā saņemts 2022. gada 20. jūnija iesniegums Par politisko partiju apvienības pretlikumīgo ieceri startēt Saeimas vēlēšanās apvienotā sarakstā ar biedrību, kuru Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pārsūtījis izskatīšanai pēc piekritības.

Atsaucoties uz Saeimas deputāta Edgara Tavara virtuālas saziņas un mikroblogošanas tiešsaistes sociālā tīkla tīmekļa vietnē Twitter 2022. gada 15. jūnijā publicēto tvītu, iesniegumā esat izteicis bažas, ka uzņēmēja Ulda Pīlēna dibinātās biedrības gatavošanās piedalīties Saeimas vēlēšanās ir Latvijas vēlētāju krāpšana, jo Saeimas vēlēšanu likums neparedz iespēju vēlēšanās piedalīties biedrībām, un lūdzat pārbaudīt minēto politisko partiju apvienības pretlikumīgo ieceri startēt Saeimas vēlēšanās apvienotā sarakstā ar biedrību, un veikt preventīvas darbības minētā likumpārkāpuma novēršanai, kā arī sniegt atbildi par to, vai biedrības drīkst vai nedrīkst Latvijā startēt Saeimas vēlēšanās apvienotā sarakstā.

Darām zināmu, ka Saeimas vēlēšanu likuma (turpmāk - Likums) 9. panta pirmā daļa izsmeļoši noteic:

Kandidātu sarakstu var iesniegt:

likumā noteiktajā kārtībā reģistrēta politiskā partija, kura dibināta ne vēlāk kā vienu gadu pirms Saeimas vēlēšanām un kurā ir ne mazāk kā 500 biedru;

likumā noteiktajā kārtībā reģistrēta politisko partiju apvienība, ja visas politisko partiju apvienībā ietilpstošās politiskās partijas dibinātas ne vēlāk kā vienu gadu pirms Saeimas vēlēšanām un ja politisko partiju apvienībā kopā ir ne mazāk kā 500 biedru.

Līdz ar to, kā jau iesniegumā arī esat norādījis, šāda iecere būtu pretrunā ar Likumu, un, pat ja kāda biedrība Saeimas vēlēšanām mēģinātu iesniegt savu kandidātu sarakstu kopā ar politisko partiju vai to apvienību, tās nedrīkst Latvijā startēt Saeimas vēlēšanās apvienotā sarakstā.

Darām zināmu, ka Saeimas vēlēšanu likuma (turpmāk - Likums) 9. panta pirmā daļa izsmeļoši noteic:

Kandidātu sarakstu var iesniegt:

likumā noteiktajā kārtībā reģistrēta politiskā partija, kura dibināta ne vēlāk kā vienu gadu pirms Saeimas vēlēšanām un kurā ir ne mazāk kā 500 biedru;

likumā noteiktajā kārtībā reģistrēta politisko partiju apvienība, ja visas politisko partiju apvienībā ietilpstošās politiskās partijas dibinātas ne vēlāk kā vienu gadu pirms Saeimas vēlēšanām un ja politisko partiju apvienībā kopā ir ne mazāk kā 500 biedru.

Līdz ar to, kā jau iesniegumā arī esat norādījis, šāda iecere būtu pretrunā ar Likumu, un, pat ja kāda biedrība Saeimas vēlēšanām mēģinātu iesniegt savu kandidātu sarakstu, Centrālā vēlēšanu komisija to, pamatojoties uz iepriekš minēto Likuma nosacījumu, nepieņemtu.

Pēc Centrālās vēlēšanu komisijas rīcībā esošās informācijas, neviena biedrība Saeimas vēlēšanām arī neplāno iesniegt kandidātu sarakstu. Tādējādi preventīvi pasākumi šai sakarā nav veicami.

Lietotājtiesības darbam ar Centrālās vēlēšanu komisijas 14.Saeimas kandidātu sarakstu sagatavošanas lietojumprogrammu ir izsniegtas partiju apvienībai "APVIENOTAIS SARAKSTS - Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija". Šāda politisko partiju apvienība ir reģistrēta Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra Politisko partiju reģistrā. Centrālajai vēlēšanu komisijai pieejamā Uzņēmumu reģistra informācija liecina, ka apvienības dibināšanas datums ir 12.03.2014. un partiju apvienībā ietilpstošajās partijās kopā ir ne mazāk kā 500 biedru. Līdz ar to atbilstoši Likumam šai partiju apvienībai ir tiesības iesniegt Centrālajā vēlēšanu komisijā deputātu kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām.

Minētie Likuma nosacījumi ir pietiekami skaidri un vispārpieejami. Vienlaikus norādāms, ka Likuma 9. panta pirmajā daļā minēto politisko partiju vai politisko partiju apvienību kandidātu sarakstos kā deputātu kandidātus var iekļaut arī biedrību biedrus, ja tie atbilst Likuma nosacījumiem.

Informācijai par Centrālajā vēlēšanu komisijā līdz šim iesniegtajiem 14.Saeimas kandidātu sarakstiem var sekot šeit:  https://sv2022.cvk.lv/pub/kandidatu-saraksti.

Kandidātu sarakstu iesniegšana notiek laikā no 2022. gada 13. jūlija līdz 2. augustam.

Novērtē šo rakstu:

63
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi